Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KURANA GÖRE TÜRKLERE TÜRKÇE BİR KİTAP İNMELİDİR

manve

Önerilen İletiler

İyi de bunları elli kere mi anlatacağım? İnsan psikolojisi, ergen psikolojisi, çocuk psikolojisi var. Tüm bu psikoloji dalları, artı sosyoloji, sağlıklı aile yapısını ortaya net biçimde koyuyor dedim ya. Elli kere tekrar ettiğimde anlayacaksan üşenmeyeyim de gerek yok, sen elli kere okusan, beni yormasan?

Din bu değerleri yozlaştırıyor, cariye diyor, çok eşlilik diyor, adama boşama yetkisi veriyor, bilimin yaptığını din bozuyor, dejenere ediyor. Dini bırakıp bilimi dinlemek ve sadece bilimin izinden gitmek gerekiyor. Din bir bataklıktır, insanlığı tüm erdemleri ile birlikte boğar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kuranda varsa isbat sun ?

olmayan şeyin isbatını istemen cahilce değilmi ? sen olsaydı eğer isbat getiremezmiydin , kuranda bunların olduğunu söyleyen sensin olduğunu isbat etmen gerekiyor , yok ben söylemiyorum diyorsan , onların avukatlığına soyunduğun içinde isbat etmen gerekir , bu iddiada bulunan sizseniz isbat sizindir , isbat iddia makamınındır , isbat edemeyen suçludur , sen hırsızsın desem hırsız olmadığını isbat et dediğimde , hırsız olmadığını nasıl isbat edeceksin , hırsız olduğuna dair delil yoksa hırsız değilsindir , delil olmadığı halde ayrıyeten sende isbat edeceksin dese hakim şişer kalırsın , yada ben sana sürekli senin hakkında ithamda bulunsam sen şöylesin böylesin desem isbat et desem olmadığının isbatını veremessin , bütün suçları senin üstüne atsam isbatla desem , çamur at izi kalsından öteye gitmez ,  senin söylediğin olmayan şeyi isbatla demen saçma ve alakasız , sadece şeytani bir vesveseden öteyede gitmez . siz bu akıllamı toplumları düzelteceksiniz , şükrediyorum Allah a sizin elinize bırakmamış bu dünyayı , her geçen gün sizin bu halinizi gördükçe dahada imanım kuvvetleniyor şükür .

diğer sorularının hepsine cevap verildiği halde uzunca aynı şeyi tekrar ediyorsun , buda psikolojik bişeydir , bir kişiye bir cevap verilir , deliller sunulur , fakat o kişi yine aynı soruyu tekrar eder sorar , sonra onu unutmuş gibi tekrar aynı şeyi sorar , sonra yine cevap verilir tekrar sorar bu şekilde güya kendini haklı hissedecek yada karşıdakini delil sunamamış havasına sokma gayretine girecek , bu saniyeden sonra delil sunulmayan hiç bir şey hakkında konuşmuyorum , şimdi deceksiniz aaaa kaçtı , işte böyle deyincede kendinizi avutmak için dersiniz sebeb ise şu , hikayelerinizin ve delil sunmadan kafadan türetttikleriniz hiç bir sonu yok , hakkında delil olmayan şeyi konuşmanın kimseye faydası yok , deliller üzerinden gidilirse buyrun , hikayeler üzerinden gidecek olursak ben sizden kat kat fazla hikaye türetmesini bilirim fakat benim ahlaki yapım deliller üzerinden konuya değinmektir , sizinkisi ise delilsiz ve hikaye ile olduğu aşikar .

S.Arabistan'in en yetkili din adamina gore var. Cunku aciklamalarini Kuran'a dayandirdigini kendi soyluyor.

Farkindaysan bir kac mesajdir, hem sorulari yanitlamaktan kaciyor, hem de ayni nakaratlari tekrarliyorsun.

Senin dediklerinin gecerli oldugunun ispati nedir? Senin ne gibi ispatlarin delillerin var?

Demekki sen sorulari da algilayamamissin, cunku yanit vermedigin halde, verdigini soyluyorsun.

Geriye don bak ve bana hangi soruma hangi yaniti verdigini alintila.

Tum sorular baslikta duruyor.

Kuranda celiski varsa goster dedin, verdigim linkte celiskiler vardi, bakmadin bile.

Bizde bir deyim vardir "gecinmeye gonlu olmak" bu sende var mi, pek bilemiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kur'an da hicbir ayet bu kitabin Araplara ait oldugu yazmaz,bu kitabi inatla Araplastiranlarin Islamla degil yaratilisla sorunlari vardir.

Kur'anin icinde Araplara ait olan ayetler Araplari yücelten ayetler degildir.

saygilarla

Ama nedense burada Mekkelilere gonderdigini soyluyor.

"İşte bu (Kur'an) da, bereket kaynağı, kendinden öncekileri (ilahi kitapları) tasdik eden ve şehirler anasını (Mekke'yi) ve bütün çevresini (tüm insanlığı) uyarasın diye indirdiğimiz bir kitaptır.Ahirete iman edenler, ona da inanırlar.Onlar namazlarını vaktinde kılarlar. "  6:92

Burada da aynen oyle.

"Böylece biz sana Arapça bir Kur'an vahyettik ki, şehirlerin anası olan Mekke'de ve çevresinde bulunanları uyarasın. Hakkında asla şüphe olmayan toplanma günüyle onları uyarasın. Bir grup cennette, bir grup ise cehennemdedir. "  42:7

Daha da ozellikle .... Kureyslileri korumak icin gonderilmis.

"Kureyş'i ısındırıp alıştırdığı; onları kışın (Yemen'e) ve yazın (Şam'a) yaptıkları yolculuğa ısındırıp alıştırdığı için, Kureyş de, kendilerini besleyip açlıklarını gideren ve onları korkudan emin kılan bu evin (Kâbe'nin) Rabbine kulluk etsin." 106:1-4

Bilhassa Muhammed ve onun kavmi icin.

"Şüphesiz bu Kur'an, sana ve kavmine bir öğüt ve bir şereftir, ondan hesaba çekileceksiniz. "  43:44

Demekki Kurani Araplara gondermis, bu yuzden Arapca dilini secmis.

"Eğer biz onu başka dilde bir Kur'an yapsaydık onlar mutlaka, "Onun âyetleri genişçe açıklanmalı değil miydi? Başka dilde bir kitap ve Arap bir peygamber öyle mi?" derlerdi. De ki: "O, inananlar için bir hidayet ve şifâdır. İnanmayanların kulaklarında bir ağırlık vardır ve Kur'an onlara kapalı ve anlaşılmaz gelir. (Sanki) onlara uzak bir yerden sesleniliyor (da anlamıyorlar)."   41:44

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

e2828, 06 Şub 2014 - 16:36 tarihinde , dedi ki
ben bir çelişki göremiyorum , daha açık ve inandırıcı bilgi getir , köşesinden ötesinden kırpılmış , çekiştirilmiş bilgi getiriyorsunuz hep neden acaba ? çelişki var diyorsan şöyle tam anlamıyla apaçık bişey getir buyur .

http://www.turkish-m...zahi/?p=1074996

Soruna yanit ustte verilen linkte. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

S.Arabistan'in en yetkili din adamina gore var. Cunku aciklamalarini Kuran'a dayandirdigini kendi soyluyor.

Farkindaysan bir kac mesajdir, hem sorulari yanitlamaktan kaciyor, hem de ayni nakaratlari tekrarliyorsun.

Senin dediklerinin gecerli oldugunun ispati nedir? Senin ne gibi ispatlarin delillerin var?

Demekki sen sorulari da algilayamamissin, cunku yanit vermedigin halde, verdigini soyluyorsun.

Geriye don bak ve bana hangi soruma hangi yaniti verdigini alintila.

Tum sorular baslikta duruyor.

Kuranda celiski varsa goster dedin, verdigim linkte celiskiler vardi, bakmadin bile.

Bizde bir deyim vardir "gecinmeye gonlu olmak" bu sende var mi, pek bilemiyorum.

hepsine baktım onlar uydurlmuş çelişkiler , kelime kırpmalar vs. hiç bir çelişki yok cevaplarında verdim , evet sanada aynı soruyu soruyorum , bir kadın 10 erkekle evlenmek istiyorsa , erkekelr ve kadında razsıysa bunun böyle olmadığını isbatlayabilirmisin ? onlar öyle düşündü ve karar verdi özgür düşünce ile , bunun ahlaksızlık olduğunu hangii ahlaksızlığa göre isbatlıyorsun , bunun ahlaksızlık olduğuna isbatın nedir , sana göre ahlsksızlık ona göre değilse , ahlakın isbatı nedir ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hepsine baktım onlar uydurlmuş çelişkiler , kelime kırpmalar vs. hiç bir çelişki yok cevaplarında verdim , evet sanada aynı soruyu soruyorum , bir kadın 10 erkekle evlenmek istiyorsa , erkekelr ve kadında razsıysa bunun böyle olmadığını isbatlayabilirmisin ? onlar öyle düşündü ve karar verdi özgür düşünce ile , bunun ahlaksızlık olduğunu hangii ahlaksızlığa göre isbatlıyorsun , bunun ahlaksızlık olduğuna isbatın nedir , sana göre ahlsksızlık ona göre değilse , ahlakın isbatı nedir ?

Bir seye yanit verememenin en guzel delili "uydurulmus celiskiler/kelime kirpmalar" gibi anlamsiz gereksiz ve sadece satasma bir iceren dil ve usluptur.

Evlilik etik bir muessesedir ve icinde bulundugu toplumun konu ile ilgili sartlarina durumundadir.

BIR KISIDEN FAZLA KISI ILE YAPILAN EVLILIKLERE "BIGAMI" DENIR VE KANUNEN SUCTUR.

Yalniz bir kisi bekar olarak baska kiseler ile gonullu olarak iliskiye girebilir. Burada bir suc yoktur. Cunku cinsel tercih ve iliski KARSI TARAFI ZORLAMA OLMADIKTAN VE KARSI TARAF COCUK OLMADIKTAN SONRA sorun teskil etmez.

Mesaj 129' daki linke bir bak bakalim. Kuranda ne celiskiler varmis?

Bana gore ahlak "hem kendine hem de baskasina zarar vermemek" tir.Bu da herkesin farkinin  farkina varmak ve farklara antiayrimci ve esitlikci olmak saygisina dayanir. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir seye yanit verememenin en guzel delili "uydurulmus celiskiler/kelime kirpmalar" gibi anlamsiz gereksiz ve sadece satasma bir iceren dil ve usluptur.

Evlilik etik bir muessesedir ve icinde bulundugu toplumun konu ile ilgili sartlarina durumundadir.

BIR KISIDEN FAZLA KISI ILE YAPILAN EVLILIKLERE "BIGAMI" DENIR VE KANUNEN SUCTUR.

Yalniz bir kisi bekar olarak baska kiseler ile gonullu olarak iliskiye girebilir. Burada bir suc yoktur. Cunku cinsel tercih ve iliski KARSI TARAFI ZORLAMA OLMADIKTAN VE KARSI TARAF COCUK OLMADIKTAN SONRA sorun teskil etmez.

Bana gore ahlak "hem kendine hem de baskasina zarar vermemek" tir.Bu da herkesin farkinin  farkina varmak ve farklara antiayrimci ve esitlikci olmak saygisina dayanir. 

kanunen suç olunca bilimselmi olmuş oluyor smile.png  kanunlarda suç evet fakat bilimsellik diyornya hani , özgür düşünce diyorsunya hani , kanuna göre sorulmadı sana bu , bilimsel ve özgür düşünceye göre soruldu sana , bir kadının 10 erkekle evlenmesinin ahlaki yapıya göre yanlış olduğunu isbatla , eğer dersenki kanunda suç fakat bilimsellliğe göre kadın 10 erkekle rıza dahilinde evlenebilir dersen , ozaman  hani modern kanunlar bilimseldi sorusu sorulur sana ? hani sözde modern kanunlar özgürdü ?  o zaman siz kendi şeriatınızı uydurmuş ve din edinmiş konuma geçiyorsunuz , baskıcı olmuş oluyorsunuz , çünkü bunları isbatlayamıyorsunuz , ateistleri çökerten soru budur , atesistlerin hiç birisi ahlaki yapıyı isbatlayamaz , bu tür şeylerin doğada olduğpunu bilir ve bunun böyle olmayacağını isbatlayamaz , kanunda var vs. diye geçiştirirler , sana göre sana göre diyorsun hep , bir başkasına görede sen cahilsin v gerisin o zaman , eee bana görede kuran gerçektir o zaman . çelişki var diyorsanda burda delilinle bilikte yazarsın cevabı verilir , ben o sitelerin hepsini inceledim ve çelişkid edikleri şeylere baktım hepsi yalan dolan , ve kelime kaydırması , hepsine delil var , sen sorarsın şuşu delil var şu çelişkimi diye cevabı alırsın , sen delilden anlamıyonki çelişkiden anlayasın , daha ahlakı isbat edemiyon , bir kadının 10 erkekle evlenemeyeceğini isbat edemiyon , bunun ahlaka aykırı olduğunu isbat edemiyorsun , kadınların ve erkeklerin her gece farklı biryle birlikte olamacağaını isbat et bilime göre ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kanunen suç olunca bilimselmi olmuş oluyor smile.png  kanunlarda suç evet fakat bilimsellik diyornya hani , özgür düşünce diyorsunya hani , kanuna göre sorulmadı sana bu , bilimsel ve özgür düşünceye göre soruldu sana , bir kadının 10 erkekle evlenmesinin ahlaki yapıya göre yanlış olduğunu isbatla , eğer dersenki kanunda suç fakat bilimsellliğe göre kadın 10 erkekle rıza dahilinde evlenebilir dersen , ozaman  hani modern kanunlar bilimseldi sorusu sorulur zarar sana ? hani sözde modern kanunlar özgürdü ?  o zaman siz kendi şeriatınızı uydurmuş ve din edinmiş konuma geçiyorsunuz , baskıcı olmuş oluyorsunuz , çünkü bunları isbatlayamıyorsunuz , ateistleri çökerten soru budur , atesistlerin hiç birisi ahlaki yapıyı isbatlayamaz , bu tür şeylerin doğada olduğpunu bilir ve bunun böyle olmayacağını isbatlayamaz , kanunda var vs. diye geçiştirirler .

Bir seyin bilimselligi sadece insanoglunun YASAMI ile degil, ILISKILERI ile de ortaya konur. Iste burada "insanliga her turlu zarar veren" bilimsel olgularin yasanmamasi adina EVRENSEL HUKUK INSAN HAKLARI VE HAK VE OZGURLUKLER vardir.

En azindan evlilik SORUMLULUK, ESITLIK, TEK VUCUTLULUK, TEK BIRLIKTELIK OLARAK; bir kisi ancak bunu KENDI GIBI BASKA BIR KISI ILE SAGLAR. Evliligin bir den fazla es ile olmasi buna imkan vermez. Ayrica aile demek sadece ESLER DEMEK DEGILDIR, ORTAK OLAN COCUKLAR DEMEKTIR. O COCUKLARIN YETISKIN OLANA KADAR YETISTIRILMESI DEMEKTIR.

Iste bu yuzden bigami, BIR KISININ EN AZ IKI KISI ILE OLAN KANUNI BIRLIKTELIGI OLACAGINDAN, BU BIR SUCTUR.

Esitlik algisina uymaz ve diger gereklilikleri de boler. Dolayisi ile BIR KISI IKI YERDE AYNI ANDA BULUNAMAYACAGINDAN, ORTAYA ISTER ISTEMEZ SOSYO-PSIKOLOJIK SORUNLAR CIKAR.

Umarim ne yazdigim algilanir, her ne kadar senin dininin ERKEK SOVENIZMI VE SEKSIZMINE TERS DUSSE DE. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir seyin bilimselligi sadece insanoglunun YASAMI ile degil, ILISKILERI ile de ortaya konur. Iste burada "insanliga her turlu zarar veren" bilimsel olgularin yasanmamasi adina EVRENSEL HUKUK INSAN HAKLARI VE HAK VE OZGURLUKLER vardir.

En azindan evlilik SORUMLULUK, ESITLIK, TEK VUCUTLULUK, TEK BIRLIKTELIK OLARAK; bir kisi ancak bunu KENDI GIBI BASKA BIR KISI ILE SAGLAR. Evliligin bir den fazla es ile olmasi buna imkan vermez. Ayrica aile demek sadece ESLER DEMEK DEGILDIR, ORTAK OLAN COCUKLAR DEMEKTIR. O COCUKLARIN YETISKIN OLANA KADAR YETISTIRILMESI DEMEKTIR.

Iste bu yuzden bigami, BIR KISININ EN AZ IKI KISI ILE OLAN KANUNI BIRLIKTELIGI OLACAGINDAN, BU BIR SUCTUR.

Esitlik algisina uymaz ve diger gereklilikleri de boler. Dolayisi ile BIR KISI IKI YERDE AYNI ANDA BULUNAMAYACAGINDAN, ORTAYA ISTER ISTEMEZ SOSYO-PSIKOLOJIK SORUNLAR CIKAR.

Umarim ne yazdigim algilanir, her ne kadar senin dininin ERKEK SOVENIZMI VE SEKSIZMINE TERS DUSSE DE. 

sen peygambermisin bu dediğin doğru olsun ? diğer kişiler farklı düşünüyor belki , senden farklı düşünende çok kişi var yeryüzünde , sen buna inanmnışsın sadece bir isbatın yok , yani yine inanç içindesin , hani inanca biat etmezdin ? sana göre sorun çıkar işte , sen bu şekilde baskıcı olmuş oluyorsun , kadın zengindir ve derki 20 erkekle evlenmek istiyorum , arabam var ,her gece birine uğrarım der , zenginim hepsine yetişirim der ,ve çok aşırı istekliyim diyebilir ve ben bu kadar erkeği kaldıracak güçteyim derse , sen hangi psikolojiden bahsediyorsun ? sen sadece kendi beynindeki savunduğun şeyleri din edinmişsin kusura bakma, senin dinin var inkar edemessin , bunları sadece söylüyorsun , hiç bir bilimsel veri sunamıyorsun , söylediklerini ters çıkaracak yaklaşımlarda var çünkü , ahlaki yapıyı isbat edemediğiniz için ateistlerin sayısıda git gide azalıyor , atesitlerin en büyük sorunu bu ahlaki yapıyı isbat edememeleri , düşüncelerini belirtip geçerler sadece bu konularda , eee düşüncenin doğru olduğu ne malum ? isbatı yok çünk , başkasıda senin tam tersini düşünür , ee kendi dediğini dayatırsanda ona göre sende özgür düşünceye baskı kurmuş olusun , bide evliliğin senin anlattığın gibi olduğunu düşünmeyen toplu evlilik yapıp karı koca değişimi yapmak isteyende çıkabilir , bunları duyuyoruz çünkü haberlerde vs. toplu sex yaşantısı , bunlar evlilik ile toplu 4 lü , 10 lu evlilik siteyebilir , olamayacağına isbatın nedir ? yani dindeki denge olmassa sizin düzeninizin sonu yok ve zamanla bunların istenmeyeceğini bilemessiniz . hatta isteyen şuan sayısı az değil , onlarda zamanla size karşı çıkacaktır , sizler kendi düşüncenizi dayattığınız için baskıcı dinci olacaksınız yani . kurandaki lut kavmi buna örnektir , kadınları terk edip sadece erkeklerle birlikte olan bir kavim , onlarda dine inanmıyordu ve kendi düşüncelerini yapıyordu .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen peygambermisin bu dediğin doğru olsun ? diğer kişiler farklı düşünüyor belki , senden farklı düşünende çok kişi var yeryüzünde , sen buna inanmnışsın sadece bir isbatın yok , yani yine inanç içindesin , hani inanca biat etmezdin ? sana göre sorun çıkar işte , sen bu şekilde baskıcı olmuş oluyorsun , kadın zengindir ve derki 20 erkekle evlenmek istiyorum , arabam var ,her gece birine uğrarım der , zenginim hepsine yetişirim der ,ve çok aşırı istekliyim diyebilir ve ben bu kadar erkeği kaldıracak güçteyim derse , sen hangi psikolojiden bahsediyorsun ? sen sadece kendi beynindeki savunduğun şeyleri din edinmişsin kusura bakma, senin dinin var inkar edemessin , bunları sadece söylüyorsun , hiç bir bilimsel veri sunamıyorsun , söylediklerini ters çıkaracak yaklaşımlarda var çünkü , ahlaki yapıyı isbat edemediğiniz için ateistlerin sayısıda git gide azalıyor , atesitlerin en büyük sorunu bu ahlaki yapıyı isbat edememeleri , düşüncelerini belirtip geçerler sadece bu konularda , eee düşüncenin doğru olduğu ne malum ? isbatı yok çünk , başkasıda senin tam tersini düşünür , ee kendi dediğini dayatırsanda ona göre sende özgür düşünceye baskı kurmuş olusun , bide evliliğin senin anlattığın gibi olduğunu düşünmeyen toplu evlilik yapıp karı koca değişimi yapmak isteyende çıkabilir , bunları duyuyoruz çünkü haberlerde vs. toplu sex yaşantısı , bunlar evlilik ile toplu 4 lü , 10 lu evlilik siteyebilir , olamayacağına isbatın nedir ? yani dindeki denge olmassa sizin düzeninizin sonu yok ve zamanla bunların sadeceistenmeyeceğini bilemessiniz . hatta isteyen şuan sayısı az değil , onlarda zamanla size karşı çıkacaktır , sizler kendi düşüncenizi dayattığınız için baskıcı dinci olacaksınız yani .

Kusura bakma ama, senin ufkun sadece inanc ile sinirlanmis. Inancin disinda baska seyler de var. Ideoloji, etik, degerler v.s. gibi.

O yuzden bir seyin once ne olup ne olmadigini algilamak onemlidir.

Ben senin en azindan bir seyin bilimsel mi, yoksa inancsal mi farkini algiladigini dusunmuyorum.

O yuzden evrensel hukuk insan haklari ve hak ve ozgurlukleri de algiladigini dusunmuyorum.

Cunku bunlar Kuraninda da ayetlerinde de maalesef yok. Cunku o tarih ve cografya da zaten bunlarin algisi yok, Kuran'da nasil olsun?

Kisaca senin yazilanlari algilayabilmen icin, KURAN VE INANCININ SINIRLARI DISINA CIKMAN GEREKIYOR.

Aksi algilamak mumkun degil. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kusura bakma ama, senin ufkun sadece inanc ile sinirlanmis. Inancin disinda baska seyler de var. Ideoloji, etik, degerler v.s. gibi.

O yuzden bir seyin once ne olup ne olmadigini algilamak onemlidir.

Ben senin en azindan bir seyin bilimsel mi, yoksa inancsal mi farkini algiladigini dusunmuyorum.

O yuzden evrensel hukuk insan haklari ve hak ve ozgurlukleri de algiladigini dusunmuyorum.

Cunku bunlar Kuraninda da ayetlerinde de maalesef yok. Cunku o tarih ve cografya da zaten bunlarin algisi yok, Kuran'da nasil olsun?

Kisaca senin yazilanlari algilayabilmen icin, KURAN VE INANCININ SINIRLARI DISINA CIKMAN GEREKIYOR.

Aksi algilamak mumkun degil. 

evrensel hukuku kim yapıyor ? 7 milyar insandan sadece toplasan 100 kişi masa başına geçip bunları ayarlıyor , 7 milyar insanın kütlürel yapısı , ahlaki yapısı değerlendirilmişmiki evrensel diyorsun ahlak yapısına , işte o yüz kişi baskı yapmış oluyor 7 milyar insana , iyilik yapmak , adaletli olmak , hırsızlık yapmamak , iffetsizlik vs. say say bitmez bunların hiç birini bilim ile isbatlayamassın , adam fakirim der , zenginden çalabilirimd erse sadece ona baskı kurar hapse atatrsın , bunun nedne kötü olduğunu isbatlayamassın , sen konuştukça oda derki fakirim çalarım der , iffetsizliği isbatlayamassın , derki doğada isteyen istediğiyle ilişkiye giriyor der , yani böylece sen baskıcı oluyorsun , eğerki islam olmasa yada dinler olmasa ahlaki yapıyı hiç bir şekilde yaşatamassınız , şu an islamdan bunları öğrendiğiniz için sanki öyleymiş gibi geliyor size , lut kavmine bak bakalım , kavmin çoğu kadın dışıdna sadece erkekler ilişki yaşıyordu , şimdi erkek erkeğe ilişki serbst diyelim , bunun yanlışl odlğunu isbatllayamasın , adam derki özgürüm der düşündün taşındım budur der yaparım der , yani din olmasa aslında sizin sonunuz felakettir , ahlakı bir yer çekimi kanunu gibi tam olarak izah edemessiniz , çünkü ahlak değişkendir , eğerki tek bir ahlakıda dayatırsan sende aslıdna dincisin ve baskıcısın demektir diğer insanlara göre .

http://www.youtube.com/watch?v=TCuAJtkULa8

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evrensel hukuku kim yapıyor ? 7 milyar insandan sadece toplasan 100 kişi masa başına geçip bunları ayarlıyor , 7 milyar insanın kütlürel yapısı , ahlaki yapısı değerlendirilmişmiki evrensel diyorsun ahlak yapısına , işte o yüz kişi baskı yapmış oluyor 7 milyar insana , iyilik yapmak , adaletli olmak , hırsızlık yapmamak , iffetsizlik vs. say say bitmez bunların hiç birini bilim ile isbatlayamassın , adam fakirim der , zenginden çalabilirimd erse sadece ona baskı kurar hapse atatrsın , bunun nedne kötü olduğunu isbatlayamassın , sen konuştukça oda derki fakirim çalarım der , iffetsizliği isbatlayamassın , derki doğada isteyen istediğiyle ilişkiye giriyor der , yani böylece sen baskıcı oluyorsun , eğerki islam olmasa yada dinler olmasa ahlaki yapıyı hiç bir şekilde yaşatamassınız , şu an islamdan bunları öğrendiğiniz için sanki öyleymiş gibi geliyor size , lut kavmine bak bakalım , kavmin çoğu kadın dışıdna sadece erkekler ilişki yaşıyordu , şimdi erkek erkeğe ilişki serbst diyelim , bunun yanlışl odlğunu isbatllayamasın , adam derki özgürüm der düşündün taşındım budur der yaparım der , yani din olmasa aslında sizin sonunuz felakettir , ahlakı bir yer çekimi kanunu gibi tam olarak izah edemessiniz , çünkü ahlak değişkendir , eğerki tek bir ahlakıda dayatırsan sende aslıdna dincisin ve baskıcısın demektir diğer insanlara göre .

http://www.youtube.com/watch?v=TCuAJtkULa8

Dedim ya algilayamadigin hep ayni seyleri tekrarlama olarak gozlem veriyor.

Ayrica ben ateizmden bahsetmedim ki!

Bizim din ile de, ianc ile de, fizik otesi ile de KISACA AKILCILIGIN SOMUTA INDIRGENEMEMIS TUM DEGERLERI ILE DE bir isimiz yok.

Yukaridakilerin sadece insanoglu yasam ve iliskisi adina nasil bir sosyo-psikolojik sorun oldugunu ortaya koymaktan baska bir ise yaramadigini ve ustelik insanliga KENDI ELIYLE VERDIGI EN BUYUK ZARARLARI ACTIGINI yeri geldikce her konu ve kavramda aciklamaya calisiyoruz.

Ispat ile ilgili sen baskalarini birakta, senin hic ispatin yok. Cunku ISPAT YAZI ILE DEGIL, GORSEL OLARAK ORTAYA KONUR.

Senden henuz boyle bir sey de goremedik. Ustelik tam aksilerini sana acikladigimiz ve gosterdigimiz halde. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dedim ya algilayamadigin hep ayni seyleri tekrarlama olarak gozlem veriyor.

Ayrica ben ateizmden bahsetmedim ki!

Bizim din ile de, ianc ile de, fizik otesi ile de KISACA AKILCILIGIN SOMUTA INDIRGENEMEMIS TUM DEGERLERI ILE DE bir isimiz yok.

Yukaridakilerin sadece insanoglu yasam ve iliskisi adina nasil bir sosyo-psikolojik sorun oldugunu ortaya koymaktan baska bir ise yaramadigini ve ustelik insanliga KENDI ELIYLE VERDIGI EN BUYUK ZARARLARI ACTIGINI yeri geldikce her konu ve kavramda aciklamaya calisiyoruz.

Ispat ile ilgili sen baskalarini birakta, senin hic ispatin yok. Cunku ISPAT YAZI ILE DEGIL, GORSEL OLARAK ORTAYA KONUR.

Senden henuz boyle bir sey de goremedik. Ustelik tam aksilerini sana acikladigimiz ve gosterdigimiz halde. 

ahlaklı ateistlere lafım yok fakat sorunları şu sonuçta ateizm ;  ahlakı bir yer çekimi kanunu gibi isbat edip , insanlık için tek bir ahlak sunamadığını , toprağın yapısını anlattıkları gibi insanlık için değişen ahlakı ve değerleri , tam olarak açıklayamadıklarını anladıktan sonra , islamdaki kuralların yanlış olduğunuda hiç kimse ileri süremez , yani örneğin 1 tek eşle yetinin diyor fakat 4 e kadar bir serbesiyette var bakabilecek güçtekine , yeryüzünü herşeyi Allah yarattığı içinde bunu sadece erkeğe uygun yarattığı için belkide böyle bir kual vermiş olduğu ortaya çıkıyor , eğerki sen 4 eş olamaz imaknsız dediğinde , bir kadın 10 erkekle rıza dahilinde olamacağını yer çekimi kanunu isbat ettiğin gibi isbat edemessen sen sadece düşünsel olerak bunun olamacağını söylemiş oluyorsun , yani bunu temellendiremiyorsun , yerde birisi içi dolu bir para çantası bulduğunda bunu sahibine iade etmesi gerektiğini bilimsel olarak yer çekimi kanunu gibi temellendiremediğin için , zaten tanrı yoksa der adam ve de fakirimd er bütün paraya el koyar , yani duyguyuda isbat edemiyorsunuz ve temellendiremiyorsunuz , sizler maddeyle ilgili bazı şeyleri temellerindirdiniz bunu inkar etmiyorum , fakat duyguyla , ahlakla ilgili bişeyi asla temellendiremiyorsunuz ve görülmeyen bir şeylerinde var olduğu ortaya çıkıyor , tüm insanlık için temel bir ahlaki değer , tüm insanlığı yaratan bir tanrıdan gelmesse , herkes kendi ahlakını bir başkasına dayatacağı için , insanların bir düzen tutturması imkansız  görünüyor , senin ahlaki düşüncen seni bağlıyor yani kısaca , hiç bir temellendirme yapamıyorsun diğer ateistler farklı düşünebiliyor bu yüzden . kuranda çelişkid ediğin şeyide önüme bir çelişki getirdiğin zaman , deliller sunaral bir şeyler getirdiğin zaman bende o zaman sana isbat vereceğim emin ol , çünkü hikayenin isbatı olmaz , delillerin bir isbatı olur .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ahlaklı ateistlere lafım yok fakat sorunları şu sonuçta ateizm ;  ahlakı bir yer çekimi kanunu gibi isbat edip , insanlık için tek bir ahlak sunamadığını , toprağın yapısını anlattıkları gibi insanlık için değişen ahlakı ve değerleri , tam olarak açıklayamadıklarını anladıktan sonra , islamdaki kuralların yanlış olduğunuda hiç kimse ileri süremez , yani örneğin 1 tek eşle yetinin diyor fakat 4 e kadar bir serbesiyette var bakabilecek güçtekine , yeryüzünü herşeyi Allah yarattığı içinde bunu sadece erkeğe uygun yarattığı için belkide böyle bir kual vermiş olduğu ortaya çıkıyor , eğerki sen 4 eş olamaz imaknsız dediğinde , bir kadın 10 erkekle rıza dahilinde olamacağını yer çekimi kanunu isbat ettiğin gibi isbat edemessen sen sadece düşünsel olerak bunun olamacağını söylemiş oluyorsun , yani bunu temellendiremiyorsun , yerde birisi içi dolu bir para çantası bulduğunda bunu sahibine iade etmesi gerektiğini bilimsel olarak yer çekimi kanunu gibi temellendiremediğin için , zaten tanrı yoksa der adam ve de fakirimd er bütün paraya el koyar , yani duyguyuda isbat edemiyorsunuz ve temellendiremiyorsunuz , sizler maddeyle ilgili bazı şeyleri temellerindirdiniz bunu inkar etmiyorum , fakat duyguyla , ahlakla ilgili bişeyi asla temellendiremiyorsunuz ve görülmeyen bir şeylerinde var olduğu ortaya çıkıyor , tüm insanlık için temel bir ahlaki değer , tüm insanlığı yaratan bir tanrıdan gelmesse , herkes kendi ahlakını bir başkasına dayatacağı için , insanların bir düzen tutturması imkansız  görünüyor , senin ahlaki düşüncen seni bağlıyor yani kısaca , hiç bir temellendirme yapamıyorsun diğer ateistler farklı düşünebiliyor bu yüzden . kuranda çelişkid ediğin şeyide önüme bir çelişki getirdiğin .zaman , deliller sunaral bir şeyler getirdiğin zaman bende o zaman sana isbat vereceğim emin ol , çünkü hikayenin isbatı olmaz , delillerin bir isbatı olur .

Ahlak konusu sadece ETIGIN KONUSUDUR.

Ne evrensel bir ahlak algisi ya da anlayisi vardir, ne de bir ahlak algi ve anlayisi topluma empoze edilebilir.

Zaten bundan dolayidir ki, evrensel hukuk insan haklari ve hak ve ozgurlukler vardir. Yani KIMSE KIMSEYE KARISMADAN VE ZORLAMADAN KENDI DEGERINI KENDISI YASAYABILMELIDIR.

Senin delillerin yokken, baskasindan delili nasil istesin?

Ustelik ben sana yasam ve iliskiden bir suru delil gosterdim.

Bir seyin TEMELI ETIK YA DA ONUN BIR KAVRAMI AHLAK DEGILDIR, BILIMSELLIK, BILISSELLIK, INSANSALLIK, EVRENSELLIK tir bu da BILGISEL OLARAK SAGLANIR.

Iste diger tum degerler, bu temeldedir. Ahlak ta bu temeldedir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ahlak konusu sadece ETIGIN KONUSUDUR.

Ne evrensel bir ahlak algisi ya da anlayisi vardir, ne de bir ahlak algi ve anlayisi topluma empoze edilebilir.

Zaten bundan dolayidir ki, evrensel hukuk insan haklari ve hak ve ozgurlukler vardir. Yani KIMSE KIMSEYE KARISMADAN VE ZORLAMADAN KENDI DEGERINI KENDISI YASAYABILMELIDIR.

Senin delillerin yokken, baskasindan delili nasil istesin?

Ustelik ben sana yasam ve iliskiden bir suru delil gosterdim.

Bir seyin TEMELI ETIK YA DA ONUN BIR KAVRAMI AHLAK DEGILDIR, BILIMSELLIK, BILISSELLIK, INSANSALLIK, EVRENSELLIK tir bu da BILGISEL OLARAK SAGLANIR.

Iste diger tum degerler, bu temeldedir. Ahlak ta bu temeldedir.

yaşam ve ilişkiden gösyterdiğin delil senin inandığın tarz bir yaşam ve ilişkidir , senin inandığının tersi olan senin inandığın ahlaki yapıyı red edende çoktur , sen sadece kendi inandığın yapıya dair delil sunduğunu sanıyorsun sadece , insan istediği gibi yaşar diyorsan bunu kanunlarla zorlayamssın ozaman , ateizm aslında zamanla kanunsuzluğa dönüşecek olan bir dindir , kanunsuzluk dinidir , şu an için evrensel değerler vs lafları edilsede aslında zamanla o söyledikleri evrensel diye bahane ettikleri değerleri , başka özgür düşünce altında diğer atesitler aşmaya çalışacaktır , çünkü duygu ve ahlaki yapı yer çekimi kanunu gibi isbat edilemeyip , içten gelen bir oldu olduğu için , tanrıyıda kabul etmeyen bu insanlar zamanla kendi yaşamlarını daha kaliteli kılmak için şöyle bir bahane ortaya atacaklardır ; zaten tarıda yok , ölümlüyüz yok olacağız bari dünyayı güzel yaşayalım zevk ve sefga içinde deyip , kölelik yeniden gelecektir , çünkü doğada kölelik vardır , yada sakat olanların ekonomiye verdiği yük nedeniyle sakatlar soykırma uğrayabilir , çünkü fareler nasılki deney aracı olarak kullanılıyor , fare insanın bir atası sayıldığı halde , onu bilim adına deneyde parçalayıp yok ediliyor , maymunlarda aynı şekilde , zamanla insan cücelerinde fareler gibi yada sakat doğanlarında fareler gibi gelişmemiş ataları olduğu iddia edip , onlarıda kesip biçmeyeceklerine kimsenin garantisi yoktur , çünkü ateizmin bir ahlak algısı yoktur ve içi boştur , temellendiremedikleri bu ahlak anlayışı zamanla kendi başlarına dert olacaktır , şu an ne kadar tam anlamıyla gerçek din yaşanmasa bile , duygusal ve tanrısal korku bu gidişi engellemektedir , gerçek din yaşsansa zaten bunların hiç birisi olmayacağı açıktır .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaşam ve ilişkiden gösyterdiğin delil senin inandığın tarz bir yaşam ve ilişkidir , senin inandığının tersi olan senin inandığın ahlaki yapıyı red edende çoktur , sen sadece kendi inandığın yapıya dair delil sunduğunu sanıyorsun sadece , insan istediği gibi yaşar diyorsan bunu kanunlarla zorlayamssın ozaman , ateizm aslında zamanla kanunsuzluğa dönüşecek olan bir dindir , kanunsuzluk dinidir , şu an için evrensel değerler vs lafları edilsede aslında zamanla o söyledikleri evrensel diye bahane ettikleri değerleri , başka özgür düşünce altında diğer atesitler aşmaya çalışacaktır , çünkü duygu ve ahlaki yapı yer çekimi kanunu gibi isbat edilemeyip , içten gelen bir oldu olduğu için , tanrıyıda kabul etmeyen bu insanlar zamanla kendi yaşamlarını daha kaliteli kılmak için şöyle bir bahane ortaya atacaklardır ; zaten tarıda yok , ölümlüyüz yok olacağız bari dünyayı güzel yaşayalım zevk ve sefga içinde deyip , kölelik onu yeniden gelecektir , çünkü doğada kölelik vardır , yada sakat olanların ekonomiye verdiği yük nedeniyle sakatlar soykırma uğrayabilir , çünkü fareler nasılki deney aracı olarak kullanılıyor , fare insanın bir atası sayıldığı halde , onu bilim adına deneyde parçalayıp yok ediliyor , maymunlarda aynı şekilde , zamanla insan cücelerinde fareler gibi yada sakat doğanlarında fareler gibi gelişmemiş ataları olduğu iddia edip , onlarıda kesip biçmeyeceklerine kimsenin garantisi yoktur , çünkü ateizmin bir ahlak algısı yoktur ve içi boştur , temellendiremedikleri bu ahlak anlayışı zamanla kendi başlarına dert olacaktır , şu an ne kadar tam anlamıyla gerçek din yaşanmasa bile , duygusal ve tanrısal korku bu gidişi engellemektedir , gerçek din yaşsansa zaten bunların hiç birisi olmayacağı açıktır .

Kusura bakma ama bir arap bedevisinin nekrofilisini ve de pedofilisini GOZLER ONUNE SERMEK ona inanmak degil, onu "insanligin yuz karasi olarak" gostermektir.

Uzaga gitmene gerek yok. Bak hergun Turkiye'de olanlara. Tecavuzu de, cocuk evliligini de, bir esden fazla evliligi de yapan inanirlar.

"Allahuekber" sesleri ile elleri sopali ve sallamali olan, A.I.Korkmaz' i, ahlaksizca, insanlikdisi ve vicdan disi sekilde katleden onlar.

O.Dogu'da birbirine iskence eden, olduren, insanoglu cigeri yiyen, tecavuz eden onlar. Teror estiren, sucu olmayan masum halki

katleden onlar, kisaca BU DUNYAYI INSANLIK  ADINA YASANMAZ HALE GETIREN ONLAR.

Sen daha neyin ispatini istiyorsun.

Eger bunlara gozunu yummak SIRF INANCIN VE IMANINA OLAN BIATTAN KAYNAKLANIYORSA, "sen once kendini bir degerlendir," derim. 

Butun bunlari INANCLILARA YAPTIRAN NEDIR, SENCE?

Senin inancsiz dedigin kisiler ise bunlari yapmaz. Neden biliyor musun?

Cunku BUTUN BUNLARIN INSANLIK DISI OLDUGUNU BILIRLER VE O YUZDEN DE INANCSIZ OLMUSLARDIR. Insan gibi yasayabilmek ve iliski kurabilmek icin. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kusura bakma ama bir arap bedevisinin nekrofilisini ve de pedofilisini GOZLER ONUNE SERMEK ona inanmak degil, onu "insanligin yuz karasi olarak" gostermektir.

Uzaga gitmene gerek yok. Bak hergun Turkiye'de olanlara. Tecavuzu de, cocuk evliligini de, bir esden fazla evliligi de yapan inanirlar.

"Allahuekber" sesleri ile elleri sopali ve sallamali olan, A.I.Korkmaz' i, ahlaksizca, insanlikdisi ve vicdan disi sekilde katleden onlar.

O.Dogu'da birbirine iskence eden, olduren, insanoglu cigeri yiyen, tecavuz eden onlar. Teror estiren, sucu olmayan masum halki

katleden onlar, kisaca BU DUNYAYI INSANLIK  ADINA YASANMAZ HALE GETIREN ONLAR.

Sen daha neyin ispatini istiyorsun.

Eger bunlara gozunu yummak SIRF INANCIN VE IMANINA OLAN BIATTAN KAYNAKLANIYORSA, "sen once kendini bir degerlendir," derim. 

Butun bunlari INANCLILARA YAPTIRAN NEDIR, SENCE?

Senin inancsiz dedigin kisiler ise bunlari yapmaz. Neden biliyor musun?

Cunku BUTUN BUNLARIN INSANLIK DISI OLDUGUNU BILIRLER VE O YUZDEN DE INANCSIZ OLMUSLARDIR. Insan gibi yasayabilmek ve iliski kurabilmek icin. 

kusura bakma ama bu saydıklarının hiç birisine kurandan delilin yok , olsa zaten verirdin yüz kez getir delillerini dedik ayetle isbatla dedik yok hala getirmedin , sen kendini ahlaklımı görüyorsun şimdi yani ? senin bilimselliğin , bilişselliğin böyleyse olmaz olsun senin düşüncen ve bilimin , delilsiz ve sadece etrafında gördüğün olguyla kuranı yargılıyorsun , o zaman sadece etrafımızda görüdğümüz olgularla değerlendireceksek , bir sürü ateist vardır tarihte , nice soykırımlar yapan , insanları mahveden , tecavüz eden atesitler yokmu , sahtekar düzenbaz ateistler yokmu hiç dünyada , tarihe öyle bir bakarsan kimler olduğunu görürsün , fakat biz sizin gibi delilsiz ve ahlaksızca bütün ateistleri itham etmemek için geri dururuz bu sözden çünkü Allah tan korkarız bütün insanları itham etmeyiz , fakat sizde duygu ve ahlaki değerlere dair bir temellendirme olmaıdğı için delilsiz sadece hikaye ve iftira atarsınız , utanmadan bide ateistler bunları yapmaz diyorsun .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kusura bakma ama bu saydıklarının hiç birisine kurandan delilin yok , olsa zaten verirdin yüz kez getir delillerini dedik ayetle isbatla dedik yok hala getirmedin , sen kendini ahlaklımı görüyorsun şimdi yani ? senin bilimselliğin , bilişselliğin böyleyse olmaz olsun senin düşüncen ve bilimin , delilsiz ve sadece etrafında gördüğün olguyla kuranı yargılıyorsun , o zaman sadece etrafımızda görüdğümüz olgularla değerlendireceksek , bir sürü ateist vardır tarihte , nice soykırımlar yapan , insanları mahveden , tecavüz eden atesitler yokmu , sahtekar düzenbaz ateistler yokmu hiç dünyada , tarihe öyle bir bakarsan kimler olduğunu görürsün , fakat biz sizin gibi delilsiz ve ahlaksızca bütün ateistleri itham etmemek için geri dururuz bu sözden çünkü Allah tan korkarız bütün insanları itham etmeyiz , fakat sizde duygu ve ahlaki değerlere dair bir temellendirme olmaıdğı için delilsiz sadece hikaye ve iftira atarsınız , utanmadan bide ateistler bunları yapmaz diyorsun .

Kusura bakma ama sadece demogoji yapiyorsun?

Delilden kastin ne?

Sana Yasami sunuyorum, sen daha nasil delil istiyorsun?

SENIN DELILIN NEDIR?

Bana kuran deme, delil  GOSTEREREK YASAMDAN OLUR?

O yuzden inan senin ile yazismanin hic bir anlami yok.

O yuzden artik caba harcamayacagim.

Yalniz beyinlerini iman ile muhurlemislerden de baska sey beklenmez zaten.

Aslinda SIZLER SADECE HAYAL DUNYASINDA YASIYORSUNUZ, TA KI AKLINIZ BASINIZA GELENE KADAR.

Benden bu kadar.

Bu yazilanlari bes yasindaki cocuk bile anlardi. Cunku BEYNI HENUZ IMANLASMAMIS, TAP TAZE PIRIL PIRIL.

O yuzden benden artik paso.

Sen hayalindeki delillerini hem yasaminda hem de ruyanda gormeye devam edersin.

Aslinda pek de IMAN EDENLER ICIN FARKETMEZ.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama nedense burada Mekkelilere gonderdigini soyluyor.

.

.

.

"İşte bu (Kur'an) da, bereket kaynağı, kendinden öncekileri (ilahi kitapları) tasdik eden ve şehirler anasını (Mekke'yi) ve bütün çevresini (tüm insanlığı) uyarasın diye indirdiğimiz bir kitaptır.Ahirete iman edenler, ona da inanırlar.Onlar namazlarını vaktinde kılarlar. "  6:92

Yani yukarida acik acik yazilmis tüm insanligi uyarasin diye.Simdi burada bile kendinize göre yorum yapiyor gercek anlami kendinize göre carpitip hani minareyi calan kilifini hazirlar hesabina ceviriyorsunuz.

Ben daha önceki yazilarimdan birinde söyle sormustum:Incil'de Ibranilere geldi ama bugün tüm hristiyanlik Incil'i okuyor.Yani neyi ispatlamak istiyorsunuz ki?

Peygamberlerin gelis nedenleri ve geldikleri yerler hakkinda belliki bilincli olarak bir karartma yapiyorsunuz.

Son ayette  de gayet acik bir dille"EGER BIZ KUR'AN'i baska bir dille gönderseydik bu seferde baska dilde diye itiraz edeceklerdi anlaminda söyleniyor.Nedir bunun anlami:Bunun anlami Peygamberin neden Araplardan geldigini ve Kur'anin neden Arapca indirildigini kanitlamasidir.Kur'anin Arapca gelmesi Araplar icin geldi demek degildir.Arapca gelmesi Araplarin Kur'an da ne oldugunu anlamalari icindir ve peygamber Araptir bu nedenle Arapcadir Kur'an.

Simdi siz ne tarafa evirip cevirirseniz evirip cevirin bir gercegi inkar edemezsiniz.Bu kainatin bir sahibi vardir.Bunu ilim bile kabul etmektedir.Ilmin icinden cikamadigi nokta bu sahibin kim veya ne oldugudur.Yoksa Ateistlerin iddiasi gibi kimse Atasinin maymun olmasina Ateistler kadar cesni olamaz.Insan yaratilmistir.Insanin evrilmesi icin önce var olmasi gerekir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kusura bakma ama sadece demogoji yapiyorsun?

.

.

.

Aslinda pek de IMAN EDENLER ICIN FARKETMEZ.

4:58 - Allah size, emanetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor. Allah, bununla size ne güzel öğüt veriyor. Şüphesiz ki Allah her şeyi hakkıyla işiten, hakkıyla görendir.

4:135 - Ey iman edenler! Adaleti ayakta tutan ve kendiniz, ana-babanız ve yakın akrabanız aleyhine de olsa, yalnız Allah için şahitlik eden kimseler olunuz. Zira zengin de olsa, fakir de olsa, Allah ikisine de (sizden) daha yakındır. Nefsinizin arzusuna uyarak adaletten uzaklaşmayın. Eğer (şahitlik ederken) dilinizi eğer, bükerseniz veya çekinirseniz, şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır.

55:9 - Tartıyı adaletle yapın, terazide eksiklik yapmayın.

60:8 - Allah sizi, din hakkında sizinle savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayan kimselere iyilik etmekten, onlara adaletli davranmaktan men etmez. Çünkü Allah adalet yapanları sever

3:104 - İçinizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa eren onlardır.

27:11 - "Ancak, kim haksızlık yapar, sonra yaptığı kötülüğü iyiliğe çevirirse, bilsin ki ben (ona karşı da) çok bağışlayıcıyım, çok merhamet sahibiyim

41:34 - Hem iyilik de bir değildir, kötülük de. Kötülüğü en güzel bir şekilde sav. O zaman seninle kendi arasında bir düşmanlık olan kişinin, sanki samimi bir dost gibi olduğunu görürsün

74:6 - Yaptığını çok görerek başa kakma

Arkadan çekiştirip duran, kaş göz hareketleriyle alay eden her kişinin vay haline;" (Hümeze Suresi, 1)

'Muhakkak ki Allah, adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder, çirkin işleri, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size böyle öğüt verir.' (Nahl, 16/90)

............... insanın insan olması için gerekli olan bu tür ayetleri say say bitmez ; kusura bakma ama senin delil bile veremediğin şeyler yüzünden , kuranda olmayan şeyleri Allah a iftira ettiniz diye dinimden vazgeçecek değilim , bir ahlaki temellendirme , duyguyu temellendirme , isbatlı ve bilimsel , sürdürülebilir bir ahlak yapısı bile olmayanlar kurana iftira atararak hiç bir şey elde edemezler , bu yazdığım ayetler gibi apaçık delil sunman lazım söylediklerine , köşesinden kelime kırparak hikaye anlatarak , başkalarının kötü yaptıklaırnı anlatarak iftiradan başka bişey yapmıyorsunuz , kurana bütün bakmak gerekiyor ayet kırparak değil , delilini sunarsın ayeti verirsin açıklarız , verdiğin bişey yokki açıklayalım , banene başkalarının ne yaptığından , yinede seni insanlıkta kardeşim olarak görüp diyorumki , hakkaten bir delilin varsa ayetle getir konuşalım diyorum , başkalarının yaptıkları ayrı bir tartışma mevzusu fakat dini tartışacaksak kurandan temellendirmek lazım diyorum , ben sevyeli konuşmaya her zaman açığım fakat iftira oldumu neye yarar bu konuşma .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani yukarida acik acik yazilmis tüm insanligi uyarasin diye.Simdi burada bile kendinize göre yorum yapiyor gercek anlami kendinize göre carpitip hani minareyi calan kilifini hazirlar hesabina ceviriyorsunuz.

Asıl kılıfçılık yukardaki tanım. Parantez kılıf demektir.

"İşte bu (Kur'an) da, bereket kaynağı, kendinden öncekileri (ilahi kitapları) tasdik eden ve şehirler anasını (Mekke'yi) ve bütün çevresini (tüm insanlığı) uyarasın diye indirdiğimiz bir kitaptır.Ahirete iman edenler, ona da inanırlar. Onlar namazlarını vaktinde kılarlar. "  6:92

Mekke ve tüm çevresi, eşittir tüm dünya mı demektir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben daha önceki yazilarimdan birinde söyle sormustum:Incil'de Ibranilere geldi ama bugün tüm hristiyanlik Incil'i okuyor.Yani neyi ispatlamak istiyorsunuz ki?

Peygamberlerin gelis nedenleri ve geldikleri yerler hakkinda belliki bilincli olarak bir karartma yapiyorsunuz.

Son ayette  de gayet acik bir dille"EGER BIZ KUR'AN'i baska bir dille gönderseydik bu seferde baska dilde diye itiraz edeceklerdi anlaminda söyleniyor.Nedir bunun anlami:Bunun anlami Peygamberin neden Araplardan geldigini ve Kur'anin neden Arapca indirildigini kanitlamasidir.Kur'anin Arapca gelmesi Araplar icin geldi demek degildir.Arapca gelmesi Araplarin Kur'an da ne oldugunu anlamalari icindir ve peygamber Araptir bu nedenle Arapcadir Kur'an.

Simdi siz ne tarafa evirip cevirirseniz evirip cevirin bir gercegi inkar edemezsiniz.Bu kainatin bir sahibi vardir.Bunu ilim bile kabul etmektedir.Ilmin icinden cikamadigi nokta bu sahibin kim veya ne oldugudur.Yoksa Ateistlerin iddiasi gibi kimse Atasinin maymun olmasina Ateistler kadar cesni olamaz.Insan yaratilmistir.Insanin evrilmesi icin önce var olmasi gerekir.

saygilarla

Kuran 6:92 da Mekke ve cevresinden bahsediyor. Dunya milletinden degil. Hangi Kuran mealini okursaniz okuyun, Turkce, Ingilizce, Fransizca , eger parantez icine yazilmis ise, bunun manasi Kuranda boyle bir sey yoktur. Yalniz bunu izah etmek isteyenin dusuncesine gore manasi boyledir demektir. Yani, "(tüm insanlığı)" Kuranda yoktur. Baska bir ornek gerekirse, Kuran 4:34 da kadinlari dovun der. Fakat bir cok meallerde [hafifce] der. Hafifce Kuranda yoktur. Bunu uydurarak parantez icine konulmustur.

Iste apacik dediginiz budur.

Yukarda verdigim ornek ayetler hep bir arada okununca, bunun manasi Kuranin Araplara geldigi muhakkak. Ustelik, asagida da,  dediginiz gibi "apacik" yazar:

"Her ümmetin bir peygamberi vardır. Onların peygamberi geldiği (tebliğini yaptığı) zaman, aralarında adaletle hükmedilir ve onlara asla zulmedilmez." 10:47

"Andolsun biz, her ümmete, "Allah'a kulluk edin, tâğûttan kaçının" diye peygamber gönderdik. Allah onlardan kimini doğru yola iletti, onlardan kimine de (kendi iradeleri sebebiyle) sapıklık hak oldu. Şimdi yeryüzünde dolaşın da peygamberleri yalanlayanların sonunun ne olduğunu görün."  16:36

Yani her ulkenin, her toplumun, her memleketin bir peygamberi varmis. Muhammed Araplarin peygamberiymis. Turklerin peygamberi henuz gelmemis olabilir. Tabii ki, Japonlar, Cinliler, Meksikalilarda halan bekliyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuran tarafsız gözle objektif değerlendirildiğinde, Kuranı yazan zamanın Mekke muhalefetinin, iktidarı ele geçirmek için hangi taktikleri izledikleri apaçık görünür. Yazılış sırası karıştırılmış olsa da, akıllı bir okuyucu hangi sırada yazıldıklarını anlar. 

Kuran, iktidarı ele geçirmek amacıyla zamanın Mekke muhalefeti tarafından oluşturulmuştur. Bunda en küçük kuşku yoktur.

Üstelik müslümanlar günümüzde de aynı taktikleri izlemektedirler. Dinin siyasete alet edilmesi hiç bir dönem değişmemiştir. İlk müslümanlar hangi taktikleri izledilerse, şimdikiler de aynısını izlemekteler. İnsanların bilinçli olmasına bağlı her şey. İnsanlar bilinçli olsa, müslümanların bu taktikleri uygulamakta şansları sıfırdır.

Ama dogmatik kafalılar gereğinden çok fazla sayıda olduğu için bir ölçüde bu sinsi, takiyeci ve aldatıcı taktiklerini sahneye koyabiliyorlar. İşin garibi, taktikler bu kadar aynı, bayat ve sıradan olmasına rağmen dogmatik kafalar yüzünden başarılı olabilmeleri. Bu kadar bilindik tuzaklara düşmek için gerçekten çok düşüncesiz olmak lazım. Hayvanlar bile bir kaç kez geçtikleri yollarda artık tökezlemez, batmaz, ezbere geçerler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuran 6:92 da Mekke ve cevresinden bahsediyor. Dunya milletinden degil. Hangi Kuran mealini okursaniz okuyun, Turkce, Ingilizce, Fransizca , eger parantez icine yazilmis ise, bunun manasi Kuranda boyle bir sey yoktur. Yalniz bunu izah etmek isteyenin dusuncesine gore manasi boyledir demektir. Yani, "(tüm insanlığı)" Kuranda yoktur. Baska bir ornek gerekirse, Kuran 4:34 da kadinlari dovun der. Fakat bir cok meallerde [hafifce] der. Hafifce Kuranda yoktur. Bunu uydurarak parantez icine konulmustur.

Iste apacik dediginiz budur.

Yukarda verdigim ornek ayetler hep bir arada okununca, bunun manasi Kuranin Araplara geldigi muhakkak. Ustelik, asagida da,  dediginiz gibi "apacik" yazar:

"Her ümmetin bir peygamberi vardır. Onların peygamberi geldiği (tebliğini yaptığı) zaman, aralarında adaletle hükmedilir ve onlara asla zulmedilmez." 10:47

"Andolsun biz, her ümmete, "Allah'a kulluk edin, tâğûttan kaçının" diye peygamber gönderdik. Allah onlardan kimini doğru yola iletti, onlardan kimine de (kendi iradeleri sebebiyle) sapıklık hak oldu. Şimdi yeryüzünde dolaşın da peygamberleri yalanlayanların sonunun ne olduğunu görün."  16:36

Yani her ulkenin, her toplumun, her memleketin bir peygamberi varmis. Muhammed Araplarin peygamberiymis. Turklerin peygamberi henuz gelmemis olabilir. Tabii ki, Japonlar, Cinliler, Meksikalilarda halan bekliyorlar.

kuran da cinlerin bile kurandan öğüt aldığı söyleniyor , cinler arapmı o zaman size göre : ) insan dışı varlığa bile kuran öğütse , hangi kavim olursa olsun Allah ı anlatan kuran elbette tüm insanlığa öğüttür , arap olmasada , arapça bilmesede bir insan kuranı tam kavrayamasa bile , temel hüküm içeren ayetleri anlaması zor olmaz , günümüzde bir çok ilim için farklı farklı diller öğrenilebiliyor , ingilizce bunun başında geliyor , az çok arapça öğrenip , mealleri karşılaştırarak , kurandaki temel şeyleri anlamak kolaydır , zaten Allah taşıyamayacağınız şeyle sorumlu tutmam sizi diyor , herkes kuranı baştan sona her harfini anlayacak diye bir kaide mi var sanki ? alimlere sorun diye ayette vardır kuranda , bilmediğinizin peşine düşmeyin diyor , kişi anladığı kadar , bildiğinin , araştırdığının peşine düşerse sorun kalmaz diye düşünüyorum , arapça bilenlerin , arapların ve alimlerin sorumluluğu daha fazla görünsede , temel mesajı anlamak diğer insanlarada zor değildir , yukarıda verdiğiniz ayetler dışında kuranın alemlere öğüt olduğuna dair bir çok kuran ayetide vardır , kurana bütün içinde bakmak lazım , ilk muhatap elbette arapça olmuştur , fakat arapça bilmeyen , hatta okuma yazma bilmeyenler bile kurandan öğüt alması zor değildir , kurandaki temelleri anlamak insanlara zor olmasa gerek , aşağıdada bu tür ayetleren bir kısmını yazıyorum . 

cin - 1 - Deki: Hakikat bir takım cinnin Kur'ân dinleyip de şöyle dedikleri bana vahyedildi. Şüphesiz biz, hayret verici bir Kur'ân dinledik.

2 - O Kur'ân hidayete erdiriyor, biz de ona iman ettik. Rabbimize hiçbir şeyi ortak koşmayacağız

14 - 52 - İşte bu, onunla uyarılsınlar, Allah'tan başka ilah olmadığını bilsinler, aklı ve gönlü işleyenler de ibret alsınlar diye, insanlara yöneltilmiş bir tebliğdir.

12 - 104 - Buna karşılık onlardan herhangi bir ücret de istemiyorsun. O Kur'ân, âlemlere ancak bir öğüttür.

........... 3 - ali imran - 21 - de ümmilerede , yani okuma yazma bilmeyenlerede sesleniyor , arapça bilmeyen diğer kavimlerde bir nevi ümmi sayılabilir , kurana bütün baktığımızda tüm insanlık için , alemler için öğüt olduğunu anlarız .

3 - 21  - Buna karşı seninle münakayaşa kalkışırlarsa de ki: "Ben, bana uyanlarla birlikte kendi özümü Allah'a teslim etmişimdir". Kendilerine kitap verilenlere ve (kitap verilmeyen yada okuma yazma bilmeyen , ümminin anlamı okuma yazma bilmeyen demek) ümmîlere de ki: "Siz de İslâm'ı kabul ettiniz mi?" Eğer İslâm'a girerlerse hidayete ermiş olurlar. Eğer yüz çevirirlerse, sana düşen şey ancak tebliğ etmektir. Allah kulları görendir. Allah'ın âyetlerini inkâr edenler ve haksız yere peygamberleri öldürenler, insanlar içinde adaleti emredenlerin canına kıyanlar yok mu? Bunları acıklı bir azapla müjdele!

7 - 158 - De ki: “Ey insanlar! Muhakkak ki; ben, sizin hepinize Allah'ın resûlüyüm .

38 - 87 - “Bu Kur’an, âlemler için ancak bir öğüttür .

21 - 107 - Ve biz seni ancak âlemlere bir rahmet olarak gönderdik

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuran tarafsız gözle objektif değerlendirildiğinde, Kuranı yazan zamanın Mekke muhalefetinin, iktidarı ele geçirmek için hangi taktikleri izledikleri apaçık görünür. Yazılış sırası karıştırılmış olsa da, akıllı bir okuyucu hangi sırada yazıldıklarını anlar. 

Kuran, iktidarı ele geçirmek amacıyla zamanın Mekke muhalefeti tarafından oluşturulmuştur. Bunda en küçük kuşku yoktur.

Üstelik müslümanlar günümüzde de aynı taktikleri izlemektedirler. Dinin siyasete alet edilmesi hiç bir dönem değişmemiştir. İlk müslümanlar hangi taktikleri izledilerse, şimdikiler de aynısını izlemekteler. İnsanların bilinçli olmasına bağlı her şey. İnsanlar bilinçli olsa, müslümanların bu taktikleri uygulamakta şansları sıfırdır.

Ama dogmatik kafalılar gereğinden çok fazla sayıda olduğu için bir ölçüde bu sinsi, takiyeci ve aldatıcı taktiklerini sahneye koyabiliyorlar. İşin garibi, taktikler bu kadar aynı, bayat ve sıradan olmasına rağmen dogmatik kafalar yüzünden başarılı olabilmeleri. Bu kadar bilindik tuzaklara düşmek için gerçekten çok düşüncesiz olmak lazım. Hayvanlar bile bir kaç kez geçtikleri yollarda artık tökezlemez, batmaz, ezbere geçerler.

yazdıkların kafadan salladığın hikaye olduğu malumdur , herkes herşey için senin düşündüğün tarz sallamalar yapabilir , tarihteki olayları herkes istediği gibi çarpıtabiliyor , fakat öenmli olan delildir , dellil veremediğiniz için sadece senin düşüncende kalmış olur bunlar , herkes sevmediği  inanmadığı için başkalarının tarihine bir çok iftira etmiştir bu dünyada bilinen bişeydir , bizim tarihe gömülüp saplanmayla işimiz olmaz , kurandaki temel kaidelere , prensiplere bakarız , ahlakı temellendiremeyn ateistler , duyguyu , isbat edemeyen , her ateiste değişen ahlak algısına sahip siz ateisrler , hayvanlarla maymunun ortak ata olduğunu zaten iddia ediyorsunuz , yani kendi geçmişinizi bir nevi hayvan olarak tanımlıyorsunuz bunu ben demiyorum siz diyorsunuz , ahlakı isbatla diyorum bana bazı adamların yazdığı ahlak ablayışlarını , onların kitaplarında sunduğu ahlaki anlayışı söylüyor , ne kadar komikçe , sen dmekki bir kitaba inanıyorsun , o kitaptakileri eleştiren başka ateistlerde var ona bakarsan , o kitapların doğru ahlak anlayışı yansıttığı ne malum ? peygambermi diyorsunuz o adamlara yani , bir kadının 10 erkekle evlenemeyeceğini bilimsel olarak isbat edemeyen sizler bide islamı eleştiriyorsunuz , bir kadının 10 erkekle evlenemeyeceğini isbatla , düşünce ve özgürlük varsa sanene evlenir , neden senin ahlaki yapını kabul etsinki ?  nede senin baskıcı kurallaırnı kabul etsinki , resmen kendi dininizi uydurmuşsunuz .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.