Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. Sinemaları teker teker kapanan Beyoğlu’nda bir sinema müzesi açıldı İstanbul Sinema Müzesi, kapılarını ziyaretçilere açtı. Beyoğlu’ndaki Atlas Sineması’nın da bulunduğu binada yer alan 4 katlı müze, sanatseverlerle buluştu.
 3. Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Eylem Ülgen: Kadının iş yükü arttı Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi, bir yılı aşan süredir devam eden pandeminin kadınlar üzerindeki olumsuz etkisine işaret ederek “Pandemi kadın istihdamında düşüşe yol açtı, kadınlar üzerindeki iş yükünü artırdı” açıklamasında bulundu.
 4. Kadın sağlıkçıların neredeyse tamamı yaptığı iş nedeniyle elde ettiği gelirin yeterli olmadığını düşünüyor Genel Sağlık-İş tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü öncesi yapılan “Pandemi ve kadın sağlık çalışanları” başlıklı araştırmaya göre pandemide kadın sağlık çalışanlarının sorunları büyüdü.
 5. CİMER bir haftayı aşkın süredir internet üzerinden bilgi edinme hakkı başvurusu almıyor Çalışmaları ve bütçesi ile sık sık gündeme gelen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na bağlı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), bir haftayı aşkın süredir internet üzerinden başvuru almıyor.
 6. Hrant Dink davasında 130. Celse görüldü: Yine karar çıkmadı Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin 6’sı tutuklu 76 sanığın yargılandığı davada, üye hâkimlerden birinin kalp ameliyatı olması nedeniyle karar çıkmadı. Duruşma karar için 26 Mart’a ertelendi.
 7. Past hour
 8. Anayasa Mahkemesi’nin emeklilik hakkıyla ilgili kararı, yeni bir tartışma başlattı Emekli maaşı talebi için “çalıştığı işten ayrılma” şartının iptali, bu hakkı kullanmak isteyen işçinin kıdem tazminatını nasıl alacağı konusunda belirsizlik yarattı.
 9. Hükümetlere acil çağrı yapan dünya işçileri: Salgın en çok çalışanları vurdu Türkiye’den aralarında Türk-İş ve DİSK’in de bulunduğu konfederasyonların da üyesi olduğu Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu, 30-31 Ekim 2021’de Roma’da yapılacak G20 Zirvesi için dünya işçilerinin taleplerini raporlaştırdı.
 10. Kritik hastalara aşı önceliği verilmesi istendi Kritik hasta olarak yaşamlarını sürdüren böbrek nakli olmuş hastalar, diyaliz hastaları ve kanser hastaları salgından korunmak için 1 yıla yakın süre izole bir hayat yaşıyorlar. Salgın riskinden dolayı aşıda öncelik bekliyorlar.
 11. Çin’e uzanan tarihi dolandırıcılıktan eski TÜGVA yöneticisi çıktı TÜGVA Genel Başkanı Eminoğlu, dolandırıcılıkta adı geçen Soner Çokyiğit’in gönüllü olarak görev yaptığını, 2 yıldır da bağlantısı olmadığını söyledi. İsviçre
 12. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Polat, tarihi Divanhane Karakolu binasının yıkılmasına tepki gösterdi İstanbul’un önemli bir tarihi mirası, Koruma Kurulu onaylı yol genişletme çalışması nedeniyle yok oluyor. Kasımpaşa'da bulunan ve Sultan Abdulaziz dönemine ait yapı olan Divanhane Eski Karakolu'nun yıkım kararı tüm çabalara rağmen engellenemedi.
 13. ‘Covid-19’ gerekçe gösterilerek demiryollarında denetim yapılmamış Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın demiryollarında emniyet sağlanmasına yönelik denetim çalışmalarının, faaliyet raporunda hedeflenen noktaya ulaşılmadığı anlaşıldı.
 14. Mimarlığa ilahiyatçı dekan atanmasına Mimarlar Odası tepki gösterdi Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’ün 2019'da Hitit Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasıyla birlikte Halil İbrahim Şimşek de rektör yardımcılığı görevine getirildi. Uzmanlık alanı Temel İslami Bilimler olan Şimşek, 4 fakültenin de dekan vekilliği görevine getirildi.
 15. Bedri Baykam öncülüğünde ‘Demokratik Dijital Devrim’ tüzüğü açıklandı Bedri Baykam öncülüğünde CHP için oluşturulan “Demokratik Dijital Devrim” tüzüğü tanıtılarak önümüzdeki günlerde taslağın detayları Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulacağı açıklandı. Tüzük, parti üyelerinin her birini karar alma mekanizmalarına taşımayı hedefliyor.
 16. Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Özbek: Yunanistan tarihsel gerçekleri çarpıtıyor Türkiye ile Yunanistan arasındaki yeniden başlayan istikşafi görüşmelerini, Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Hüseyin Özbek’e sorduk.
 17. Yaşanan son Cougar model helikopter kazasıyla 4 ayrı olayda 39 asker şehit oldu Bitlis’teki kaza, Cougar model askeri helikopterleri bir kez daha gündeme getirdi. Önceki günkü kazayla birlikte dört ayrı olayda 39 asker, Cougar helikopterlerde şehit düştü.
 18. Today
 19. Berlinale’den 'Okul Tıraşı' filmine FIBRESCI ödülü Almanya’da düzenlenen 71. Berlin Film Festivali’nde (Berlinale), yönetmen Ferit Karahan’ın "Okul Tıraşı" filmi Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonu (FIBRESCI) ödülüne değer görüldü.
 20. Orhan Kemal’den ‘Eşe Dosta Selâm’ Mektup tanıklıktır. Zamana, insan ömrünün anlarına, duygu ve düşüncelerine sahip çıkmaktır da. Işık Öğütçü’nün hazırladığı Eşe Dosta Selâm: Mektuplar (**) bizi Orhan Kemal’e biraz daha yaklaştırıyor. Öğütçü, adeta, Fikret Otyam’ın bıraktığı yerden devam ederek bir Orhan Kemal anı-mektup kroniği çıkarıyor ortaya.
 21. Yastık seçimi boyun ağrılarını tetikliyor: Peki doğru yastık nasıl seçilir? Boyun ağrısı ile uyanmanın boynun uykuda uygun olmayan veya azalmış desteğinden kaynaklandığını belirten iziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı, doğru yastık seçiminin nasıl yapılması gerektiğini anlattı: "Doğru yastık seçiminde kalınlık çok önemlidir. Kişinin omuz genişliği ve boynunun uzunluğuna göre d
 22. 'Çocuklarda yüksek düzeye ulaşan 'D' vitamini ritim bozukluğuna yol açıyor' Doç. Dr. Zeliha Haytoğlu, pandemi dönemiyle birlikte son zamanlarda polikliniklere yüksek düzeyde D vitamini alan çocukların gelmeye başladığına dikkati çekti. Doç. Dr. Haytoğlu "Çocuğunuza iyi bir şey yapalım derken onları bu vitamin toksisitesiyle karşı karşıya bırakabiliyorsunuz. D vitaminini fazla
 23. Netflix’ten kadın sinemacılara 5 milyon dolar destek Netflix, kadın sinemacılara destek olmak için 5 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığını açıkladı. /Archive/2021/3/5/182202824-netflix-kadin-sinemacilara-destek.jpg Netflix,
 24. Jehan Barbur'dan yeni tekli: Suç Jehan Barbur'un yeni teklisi "Suç", tüm diijtal platformlarda yayımlandı. Söz ve müziği Jehan Barbur’a ait olan şarkının düzenlemesi ise Eylül Biçer'e ait. /Archive/2021/3/5/182924773-jehan-
 25. Saraybosna’dan İstanbul’a uzanan bir aşk, yas ve hayata tutunma hikâyesi: 'Yeniden Mutlu Olabiliriz' Çocuk kitabı yazarı Zeynep Alpaslan ilk yetişkin romanını yayımladı. ALFA Yayınları’ndan çıkan "Yeniden Mutlu Olabiliriz", eşinin ölümünden sonra küçük oğluyla baş başa kalan bir babanın hikayesini anlatıyor.
 26. 100. Yılında Cumhuriyetin Popüler Kültür Haritası Yapı Kredi Yayınları üç ciltte tamamlanacak 100. Yılında Cumhuriyet'in Popüler Kültür Haritası'nın 1923-1950 yıllarını kapsayan ilk cildini yayımladı. Serinin üçüncü cildi Cumhuriyet'in 100. yılında çıkacak. Derya Bengi ve Erdir Zat'ın ortak kaleme aldığı kitapta, Erken Cumhuriyet Dönemi'nin birikimi A'dan Z'ye 250 başlıkla bir
 27. Marx seçkisi Ayrıntı Yayınları tarafından okurlarla buluşturan Karl Marx seçkisinin en önemli özelliklerinden biri, okuru Marx’ı yeni bir gözle yorumlayıp anlamaya cesaretlendiren kitaplardan oluşması. /Archive/2021/3/5/234
 28. 'Avrupalılar' Tarihçi Orlando Figes belgelerden, mektuplardan ve çeşitli arşiv malzemelerinden yararlanarak, Avrupa’da bütünleşmeyi mümkün kılan para ile sanatın etkileşimini inceliyor. Kitabın odak noktasında dokunaklı bir aşk üçgeni yer alıyor: Rus yazar İvan Turgenyev; uzun ve derin bir aşk ilişkisi yaşadığı İspanyol primadonna Pauline Viardot; Pauline’in bir sanat eleştirm
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.