Zıplanacak içerik
 • Üye Ol

Seçtiklerimiz

Burada bizim seçtiklerimiz adı altında Forumda bulduğumuz özel başlıkları, videoları, fotoğrafları ve diğer materyalleri bulacaksınız...

Türkiye'de Tek Kullanımlık Plastik Ürünler Yasaklanmalı mı?
Türkiye'de Tek Kullanımlık Plastik Ürünler Yasaklanmalı mı?

Örneğin: Plastik çatal kaşık, tabak, pipet, kulak çöpü gibi

 
 • 0 cevap

Tesla’nın Model 3 Modeli Amerika’nın En Çok Satan Otomobili Olma Yolunda Hızla İlerliyor
Tesla’nın Model 3 Modeli Amerika’nın En Çok Satan Otomobili Olma Yolunda Hızla İlerliyor


İlk kez bir elektrikli araç genel otomobil satışında, bir avuç Toyota ve Honda otomobilinin dışında diğer markaların önüne geçti.
 • 0 cevap

Avustralya'da Bilinen En Eski Hayvan Fosili Bulundu - 558 Milyon Yaşında
Avustralya'da  Bilinen En Eski Hayvan Fosili Bulundu - 558 Milyon Yaşında


Bilim insanları, bugüne dek kayıtlara geçen en eski hayvan fosilini keşfetti. Araştırmacılar 558 milyon yıllık canlı fosilinde yağ molekülleri tespit etti.

Avustralya Ulusal Üniversitesinden (ANU) araştırmacılar, Rusya'nın kuzeybatısında, Rusya ile Finlandiya arasındaki Beyazdeniz kıyılarında Ediakara dönemine ait 558 milyon yıllık bir canlı fosili buldu.

Dickinsonia soyağacına mensup çok hücreli canlının fosilinde yağ molekülleri tespit edildi. Bilim insanları bunun canlının hayvan türü

olarak sınıflandırılması için yeterli kanıt sağladığını belirtti.Görünüş olarak kaburga benzeri ayrımlara sahip dev bir deniz anasını andıran 1,4 metre uzunluğundaki fosil kayıtlara geçen en eski hayvan fosili oldu.

Bilim insanları, yeryüzününde ilk çok hücreli kompleks organizmaların ortaya çıktığı Ediakara dönemine ait canlıları karakterize etmekte zorlanıyor. Bugüne dek farklı araştırmacılar, bu canlıları amip, yosun, mantar veya parazit olarak sınıflandırırken, bunların bitkiler ile hayvanlar arasında bir geçiş formu olduğu ileri sürüldü.

Bugün bilinen hayvan türleri, 540 milyon önce başlayan ve "Kambriyen Patlama" olarak adlandırılan biyolojik canlanma döneminde ortaya çıkmıştı. Kayıtlardaki en eski hayvan fosilleri bu döneme aitti.Ediakara dönemine ait bir fosilde yağ molekülleri bulunmasıyla paleontolojinin en büyük gizemlerinden biri çözülmüş oldu. Kambriyen patlamayı önceleyen bu döneme ait canlılarının bazılarının hayvan türleri içinde sınıflandırılması gerektiği ortaya çıktı.Araştırmanın sonuçları "Science" dergisinde yayımlandı.
 • 0 cevap

Yiyeceklerimiz Gittikçe Daha Az Besleyici mi Oluyor?
Yiyeceklerimiz Gittikçe Daha Az Besleyici mi Oluyor?

 

Birçok araştırmacıya göre yiyeceklerimiz 100 yıl öncesine göre daha az besleyici. Evet uyarıyı duyduk fakat bu doğru mu veya endişelenmemize gerek var mı?

2004'te yayınlanan bir araştırmaya göre: 43 Bahçe bitkisine göz atmış. Araştırma 1949 ila 1999 yılları arasında bitkilerin beslenme değerlerini karşılaştırmış. 

Ne bulmuşlar bu araştırma da: Averaj olarak bitkilerin beslenme değere Yüzde Altı daha düşük çıkmış ve değer yüzden altı azalmış diyebiliriz. C vitamininde yüzden 15 azalma görülmüş. En başı B2 vitamini çekmiş yüzde 36 azalma görülmüş. Ayrıca minerallerde de azalma görülmüş örneğin demir ve kalsiyum. Ama şunu da aklımızda tutmalıyız azalma değerleri üstünde çok ateşli tartışmalar devam ediyor. 

Ama bildiğimiz çok net bir şey var şu anda yediğimiz besinler 1950'ye göre daha az besleyici diyebiliriz...

 

 
 • 0 cevap

Yeşilin Elli Tonu
Yeşilin Elli Tonu
  • Beğen
 • 0 cevap

Doğanın Sadece% 0.01'ini Oluşturuyoruz (İnsanlar), Ancak Vahşi Memelilerin% 83'ünü Yok Etmişiz - Araştırma Böyle Söylüyor
Doğanın Sadece% 0.01'ini Oluşturuyoruz (İnsanlar), Ancak Vahşi Memelilerin% 83'ünü Yok Etmişiz - Araştırma Böyle Söylüyor

Sayımız az olmasına rağmen dünyaya verdiğimiz zarar inanılmaz derecede büyük...


İnsanoğlu, dünyadaki tüm yaşamın çığır açan yeni bir değerlendirmesiyle, yeryüzündeki yaşamın büyük planında eşzamanlı olarak önemsiz ve tamamen baskındır.
  • Üzgün
 • 0 cevap

Dünyanın en değerli şirketleri sıralaması belli oldu
Dünyanın en değerli şirketleri sıralaması belli oldu

Kantar ve WPP, dünyanın en değerli 100 markasının yer aldığı ‘BrandZ Top 100 Global Brands 2018’ raporunu yayınladı. İlk 4'te yer alan şirketlerin tamamı teknoloji çıkışlı firmalar oldu. İlk kez iki Çinli (Tencent ve Alibaba) şirketin birden dünyanın en değerli 10 şirketi arasına girebilmesi oldu. Listenin ilk 10 sırasında yer alan şirketler şöyle...
 • 1 cevap

Birlikte Yenildiğinde Daha Sağlıklı Olan Besinler
Birlikte Yenildiğinde Daha Sağlıklı Olan Besinler - Birlikte Yenildiğinde Daha Sağlıklı Olan 22 Gıda
Belirli yiyecekleri aynı zamanda yemek, vücudunuzun besin maddelerini emmesini etkiler.
 • 12 cevap

Rolleriyle Tüm zamanların En Yüksek Ücretini Kazanan Oyuncular
Rolleriyle Tüm zamanların En Yüksek Ücretini Kazanan Oyuncular


Oyuncuların, büyük ölçüde büyük ödemelerle rekabet etmeleri nadir görülüyor, en azından izleyicilerin en başta gelen yıldızı temel alan bir filme çekildiği günlerle kıyaslandığında.

Yıllar önce, eğer belli bir aktörün ismi bir filme eklenmişse, neredeyse garantili bir başarıydı. Will Smith, Tom Cruise ve Jim Carrey gibi yıldızlar 1990'larda büyük paralar kazandılar çünkü kalabalık çekti.

Örneğin, Carrey'e 1996 yılında “The Cable Guy” için 20 milyon dolar - çok nadiren ödeme yapıldı, çünkü en az 20 milyon dolarlık bir açılış hafta sonu vermesi bekleniyordu.

Şimdi, seyirciler bir yıldızdan daha çok bir yıldıza çekiliyor. Bir filmin başlığında "Avengers" veya "Star Wars" olup olmaması, Robert Downey Jr. veya Harrison Ford'un kredilerinde olduğundan daha önemlidir.

Ancak bazı büyük isim oyuncuları, Vin Diesel gibi "Öfkelinin Kaderi" (20 milyon dolar) ve Daniel Craig'in sonraki James Bond filmi için (25 milyon dolar) devasa anlaşmalar yapmak için tanıma ve kaldıraç kullanmaktadırlar.
 • 16 cevap

En Güzel Bond Kadınları: Eski ve Yeni Halleri
En Güzel Bond Kadınları: Eski Hali ve Şimdiki Hali
 • 47 cevap

2018'in En iyi ve en kötü araba üreticileri
Auto Express kullanıcılarına bir anketle araçlarını değerlendirmelerini istedi. Bu anketten çıkan sonuçlara göre aşağıdaki liste oluşturuldu.
 • 20 cevap

Tüm Diyetisyenlerin Ortak Görüşte Olduğu ve Tavsiye Ettiği 10 Gıda
Tüm Diyetisyenlerin Ortak Görüşte Olduğu ve Tavsiye Ettiği 10 Gıda


Dünyada bir birine tezat çok fazla diyet var, okumakla bitmiyor ve kafanız şişebilir. Haftalık yemek günlüğümü karşıt geçmişlere sahip iki beslenme uzmanına gönderdiğimde ve her birinden çılgınca farklı geri bildirim aldığımda bunu ilk elden öğrendim. (Merak ettiyseniz, bütünsel bir beslenme uzmanı bana yüksek karbonhidratlı vegan diyetimin o kadar protein eksikliği olduğunu söyledi ki, geleneksel bir uzman bana doğru yolda olduğumu söyledi.)
  • Beğen
 • 10 cevap

Gmail'e gelen tüm yeni özellikler gerçekten yararlı görünüyor
Gmail'e gelen tüm yeni özellikler gerçekten yararlı görünüyor


Google, yeniden tasarımının görüntüleri birkaç gün önce sızdırıldıktan sonra Gmail.com'a gelen yeni görünümü resmi olarak duyurdu. Yenileme, çok ihtiyaç duyulan boya işinin yanı sıra, kullanıcıların yalnızca üçüncü taraf e-posta istemcileriyle alabileceği bazı uzun süredir beklenen özellikleri de beraberinde getiriyor.
 • 0 cevap

Çin Aracınızı Seyahat Halinde Şarj Edebilecek Yeni Bir Yol Yaptı
Çin Aracınızı Seyahat Halinde Şarj Edebilecek Yeni Bir Yol Yaptı

Geleceğin yolu, kendi kendine sürüşlü otomobille dolu olacak ve bu otomobillere hizmet verecek. 

Çin’in otonom sürüş geleceğine giden yol, güneş panelleri, haritalama sensörleri ve elektrik akü şarj cihazlarıyla döşeniyor; çünkü küresel taşımacılık endüstrisinin dönüşümünü hızlandırabilecek bir “akıllı otoyol” u test ediyor.
 • 0 cevap

Bu grafik, son 150 yıldaki her büyük teknolojik yeniliği göstermektedir
Bu grafik, son 150 yıldaki her büyük teknolojik yeniliği göstermektedir - ve çalışma şeklimizi nasıl değiştirdiler

Eski Apple CEO'su Steve Jobs, modern zamanların en büyük teknolojik atılımlarından biri olan orijinal bir iPhone'a sahip.

    1760'dan beri, verimlilik neredeyse 30 kat artmıştır.
    Bu büyük ölçüde elektrik, telefon ve internet gibi teknolojik yeniliklere bağlıdır.
    Barclays, en son Eşitlik Yaldız Çalışmasında dünyanın yükselen verimliliğini arttırdı.
 • 0 cevap

Almanya Büyük Değişim Geçiriyor (Daha Şeffaf ve Çeşitlilik)
Almanya Dışarıya Daha Açık ve Büyük Bir Değişim Geçiriyor - Almanya Büyük Değişim Geçiriyor (Daha Şeffaf ve Çeşitlilik)

Berlin Duvarı'nın yıkılışından bu yana, komünist Doğu Almanya'nın “küçük trafik ışığı adamı” nı yaratan “Ampelmännchen”, diktatörlük köklerinden kaçarak Almanya'nın moda başkentinin küstah bir simgesi haline geldi. Turistler, yaşam boyu modellerle poz veriyor ve hediyelik eşya dükkanlarında hatıralara vuruyor. Ampelmännchen’in ilginç soğukluğu, ülkenin yanı sıra başkentinin de giderek daha uygun bir sembolüdür. Bu konudaki özel raporumuzun açıkladığı gibi, Almanya yeni bir döneme giriyor. Daha çeşitli, açık, gayri resmi ve kalça haline geliyor.
 • 0 cevap

Başlat - Ready Player One - 2018
Başlat - Ready Player One - 2018

Bir sanal gerçeklik filmi. OASİS denilen sanal ortama giriş ve çıkış (Gerçek ve Sanallığın git gelinde). OASIS'in yaratıcısı James Halliday, tasarladığı bu muazzam sanal gerçekliği ölümünden sonra onun kullanıcılarından birine vermek istemektedir. Bu varisi bulmak için bir yarışma düzenlemeye karar verir ve OASİS'in içinde sakladığı objeleri bulma yarışını başlatır.
  • Beğen
 • 3 cevap

Mükemmel Bir Gün - A Perfect Day - 2015
Mükemmel Bir Gün - A Perfect Day - 2015


Savaşın acımasız yönüne meydan okuyan bir grup gönüllünün mükemmel bir gün daha dediği öyle bir gün işte. Sene 1995, "Balkanlar'da bir yerlerde." diye başlayan film Mambrú (Benicio del Toro), 24 saat boyunca yöre halkına temiz içme suyu vermek için su kuyusuna düşen bir cesedi çıkarma operasyonu ip yokluğundan oldukça zahmetli bir operasyona dönüyor.
 • 0 cevap

Leydi Kuş - Uğur Böceği - Lady Bird - 2017
Uğur Böceği - Lady Bird - 2018


Uğur Böceğin'de, Greta Gerwig, sinemada yeni bir ses olduğunu oldukça kesin bir şekilde herkese haykırıyor: Hem anne hem de genç kız arasındaki çalkantılı bağda hem mizahı hem de mizahı ortaya çıkarıyor. Christine "Leydi Kuş" McPherson (Saoirse Ronan) hemen hemen kendisi gibi olan güçlü iradeli, çılgınca seven, derin düşünceli annesine (Laurie Metcalf) karşı oldukça hırçındır. Anne Leydi Kuş'un babası (Tracy Letts) kaybolduktan sonra ailesini ayakta tutmak için yorulmadan çalışan bir hemşire oynuyor.
 • 0 cevap

Havlulara Etamin İşleme
Bu aralar en çok yapmak istediğim şeylerden birisi bu. İşlemelik boş etaminli havlular çıkmış, alıyorsun ve istediğin gibi işliyorsun, bu fikir acayip hoşuma gitti, hem eve hem de hediyelik.

Havlular bu şekilde satılıyor
 • 8 cevap

Trans Am Yeniden Doğuyor
Pontiac Firebird Trans Am yeniden doğuyor. Yeni Trans Am 1100 Beygir gücünde. Trans Am Worldwide, geçtiğimiz yılki New York otomobil fuarında son yarattığı Trans Am Super Duty ile bir sıçrama yaptı.
 • 0 cevap

Çin'de Bisiklet-Paylaşım Fazlalığı: Terk Edilmiş ve Bozuk Bisiklet Yığınları
Çin'de Bisiklet-Paylaşım Fazlalığı: Terk Edilmiş ve Bozuk Bisiklet Yığınları

Geçen yıl, Çin'de bisiklet paylaşımları patladı ve düzinelerce bisiklet paylaşım şirketi milyonlarca parlak renkli kiralık bisikletle şehir sokaklarına hızla akın etti. Bununla birlikte, hızlı büyüme, acil talep ve şehirlere çok büyük problem yarattı, altyapı ve yönetmelikler, milyonlarca ortak bisikletin ani bir şekilde şehirlere hücum etmesine hazır değildi.
 • 22 cevap

İtalyan Pizza Çeşitleri - Kaç Çeşit Pizza Var?
İtalyan Pizza Çeşitleri - Kaç Çeşit Pizza Var?
  • Beğen
 • 16 cevap

Süper Pikapların Aman Tanrım Anları
Süper Pikapların Aman Tanrım Anları 
 • 0 cevap

İnanılmaz Dönüşümlü Mobilyalar
İnanılmaz Dönüşümlü Mobilyalar
 • 0 cevap

×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.