Zıplanacak içerik
 • Üye Ol

Seçtiklerimiz

Burada bizim seçtiklerimiz adı altında Forumda bulduğumuz özel başlıkları, videoları, fotoğrafları ve diğer materyalleri bulacaksınız...

Silikon Vadisi'ndeki En Güçlü İnsan Kim?
Silikon Vadisi'ndeki En Güçlü İnsan Kim?


Milyarder Masayoshi Son. Herkes gibi bende onun Elon Musk, Jeff Bezos veya Mark Zuckerberg gibi zengin olanlardan birisi sanırdım. Makinelerin nasıl yaşadığımızı kontrol ettiği AI(Yapay Zeka) ile güçlendirilmiş bir ütopya için en vizyona sahip. Ve bunu gerçekleştirmek için yüzlerce milyar dolar harcıyor. Masa World'de yaşamaya hazır mısınız?
 • 0 cevap

Apple Ürettikleri En İyi iPhone Cebi Yaptı Ama Satamıyor
Apple Ürettikleri En İyi iPhone Cebi Yaptı Ama Satamıyor


Bugünün 749 dolarlık sorusu: iPhone XR'deki “R” nedir?

A. Revizyon. Telefon piyasaya sürüldükten sonra, Apple ilk mali çeyrek gelirini, şirketin önceki tahminlerinin en az 5 milyar dolar altına revize etmesi gerekti.
B. Azaltma. Arkadaşlarımın yakın tarihli raporuna göre, Apple satışlardaki gecikmeden dolayı telefon üretimini azaltmak zorunda kaldı.
 • 0 cevap

Hamile Kadınlar İçin Zika'dan Daha Tehlikeli Bir Virüs
Hamile Kadınlar İçin Zika'dan Daha Tehlikeli Bir Virüs


Bir araştırmacı, “Zika" virüsünün plasentaya etkisini yan yollarla olur diye tanımlamış, Rift Vadisi Ateş virüsü express yolla ulaşıyor demiş.

Rift Vadisi ateşine neden olan sivrisinek kaynaklı virüs, yeni araştırmalara göre, hamilelik sırasında anneler tarafından taşınırsa insan fetüslerini ciddi şekilde yaralayabilir.
  • Beğen
 • 0 cevap

Microsoft Şifresiz Dünyaya Adım Atmaya Hazırlanıyor
Microsoft Şifresiz Dünyaya Adım Atmaya Hazırlanıyor


Windows 10'un bir sonraki sürümü, şifresiz Microsoft hesaplarını destekleyecektir. Microsoft, oturum açtığınızda telefon numaranıza yalnızca bir kod yazar. Microsoft’un belirttiği hedefin tamamı: “şifresiz bir dünya”.
 • 0 cevap

Time Dergisi Yılın İnsanı Olarak Cemal Kaşıkçı'yı Seçti (Jamal Khashoggi)
Time Dergisi Yılın İnsanı Olarak Cemal Kaşıkçı'yı Seçti


Dünyaya gerçekleri anlattı ve bunun için öldürüldü.


Yürekli gazeteci Cemal Kaşıkçı yılın insanı olarak tarihteki yerini alacak ve onu öldürenler ise aydınlıktan korkmaya devam edeceklerdir...
 • 0 cevap

Rusya İngiltere'yi Sollayarak Dünyanın İkinci Büyük Silah Üreticisi Oldu
Rusya İngiltere'yi Sollayarak Dünyanın İkinci Büyük Silah Üreticisi Oldu


Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü (SIPRI) tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, Rusya'nın silah sanayii dünyanın ikinci en büyük şirketi haline geldi ve İngiltere'yi üçüncü sıraya taşıdı.
 • 0 cevap

Motor Trend Jeep Wrangler'ı 2019 Yılının SUV'si Seçti
Motor Trend Jeep Wrangler'ı 2019 Yılının SUV'si Seçti


İkonik ızgarayı gözden geçirin ve göreceksiniz. Yedi yıllık bir tasarımın en son evrimine, özgürlüğün ruhuna karışmış bir onayına, 21. yüzyılda da işe yaramayan, şaşırtıcı derecede çığır açan bir araç olarak bakın. Yeni Jeep Wrangler, büyüdükleri zaman krossovers olmak istiyor ve yılın 2019 MotorTrend SUV'su.

Nadiren geçmiş ve gelecek bir arada yaşamak çok güzel. İyice yeniden tasarlanan ve yeniden tasarlanan Wrangler, modernizasyona giden kendi yolunu bulur ve crossover yumuşaklığı için tırmanma-dağ yeteneklerini sulandırmak için cazibeye direnir. Yine de, sahil kruvaziyerleri ve günlük taşıt araçları, yükseltilmiş kaldırım oyunundan memnun kalacaklar ve off-roaders, favori parkurlarını ne kadar daha rahat bir şekilde geçirebileceklerine hayran kalacaklar. Bu Jeep ne olursa olsun, teslim eder.
 • 0 cevap

Amazon, Siber (Cyber) Pazartesi'nin tarihteki en büyük satış günü olmasına yardımcı olduğunu belirtiği ürünleri açıkladı
Amazon, Siber (Cyber) Pazartesi'nin tarihteki en büyük satış günü olmasına yardımcı olduğunu belirtiği ürünleri açıkladı.


Amazon Salı günü yaptığı açıklamada, Siber Pazartesi'nin bir kez daha tarihteki en büyük satış günü haline geldiğini duyurdu.
 • 1 cevap

General Motors'un Başkanı Barra Chevrolet Marka Binek Arabaları Artık Yapmayacaklarını Duyurdu, Neden?
General Motors'un Başkanı Barra Chevrolet Marka Binek Arabaları Artık Yapmayacaklarını Duyurdu, Neden? Bu nedenle bir kaç fabrikanın kapanacağını ve bir daralmaya gidileceğini ekledi...ayacağını çok iyi biliyor.
 • 1 cevap

Türkiye'de Tek Kullanımlık Plastik Ürünler Yasaklanmalı mı?
Türkiye'de Tek Kullanımlık Plastik Ürünler Yasaklanmalı mı?

Örneğin: Plastik çatal kaşık, tabak, pipet, kulak çöpü gibi

 
 • 1 cevap

Tesla’nın Model 3 Modeli Amerika’nın En Çok Satan Otomobili Olma Yolunda Hızla İlerliyor
Tesla’nın Model 3 Modeli Amerika’nın En Çok Satan Otomobili Olma Yolunda Hızla İlerliyor


İlk kez bir elektrikli araç genel otomobil satışında, bir avuç Toyota ve Honda otomobilinin dışında diğer markaların önüne geçti.
 • 0 cevap

Avustralya'da Bilinen En Eski Hayvan Fosili Bulundu - 558 Milyon Yaşında
Avustralya'da  Bilinen En Eski Hayvan Fosili Bulundu - 558 Milyon Yaşında


Bilim insanları, bugüne dek kayıtlara geçen en eski hayvan fosilini keşfetti. Araştırmacılar 558 milyon yıllık canlı fosilinde yağ molekülleri tespit etti.

Avustralya Ulusal Üniversitesinden (ANU) araştırmacılar, Rusya'nın kuzeybatısında, Rusya ile Finlandiya arasındaki Beyazdeniz kıyılarında Ediakara dönemine ait 558 milyon yıllık bir canlı fosili buldu.

Dickinsonia soyağacına mensup çok hücreli canlının fosilinde yağ molekülleri tespit edildi. Bilim insanları bunun canlının hayvan türü

olarak sınıflandırılması için yeterli kanıt sağladığını belirtti.Görünüş olarak kaburga benzeri ayrımlara sahip dev bir deniz anasını andıran 1,4 metre uzunluğundaki fosil kayıtlara geçen en eski hayvan fosili oldu.

Bilim insanları, yeryüzününde ilk çok hücreli kompleks organizmaların ortaya çıktığı Ediakara dönemine ait canlıları karakterize etmekte zorlanıyor. Bugüne dek farklı araştırmacılar, bu canlıları amip, yosun, mantar veya parazit olarak sınıflandırırken, bunların bitkiler ile hayvanlar arasında bir geçiş formu olduğu ileri sürüldü.

Bugün bilinen hayvan türleri, 540 milyon önce başlayan ve "Kambriyen Patlama" olarak adlandırılan biyolojik canlanma döneminde ortaya çıkmıştı. Kayıtlardaki en eski hayvan fosilleri bu döneme aitti.Ediakara dönemine ait bir fosilde yağ molekülleri bulunmasıyla paleontolojinin en büyük gizemlerinden biri çözülmüş oldu. Kambriyen patlamayı önceleyen bu döneme ait canlılarının bazılarının hayvan türleri içinde sınıflandırılması gerektiği ortaya çıktı.Araştırmanın sonuçları "Science" dergisinde yayımlandı.
 • 0 cevap

Yiyeceklerimiz Gittikçe Daha Az Besleyici mi Oluyor?
Yiyeceklerimiz Gittikçe Daha Az Besleyici mi Oluyor?

 

Birçok araştırmacıya göre yiyeceklerimiz 100 yıl öncesine göre daha az besleyici. Evet uyarıyı duyduk fakat bu doğru mu veya endişelenmemize gerek var mı?

2004'te yayınlanan bir araştırmaya göre: 43 Bahçe bitkisine göz atmış. Araştırma 1949 ila 1999 yılları arasında bitkilerin beslenme değerlerini karşılaştırmış. 

Ne bulmuşlar bu araştırma da: Averaj olarak bitkilerin beslenme değere Yüzde Altı daha düşük çıkmış ve değer yüzden altı azalmış diyebiliriz. C vitamininde yüzden 15 azalma görülmüş. En başı B2 vitamini çekmiş yüzde 36 azalma görülmüş. Ayrıca minerallerde de azalma görülmüş örneğin demir ve kalsiyum. Ama şunu da aklımızda tutmalıyız azalma değerleri üstünde çok ateşli tartışmalar devam ediyor. 

Ama bildiğimiz çok net bir şey var şu anda yediğimiz besinler 1950'ye göre daha az besleyici diyebiliriz...

 

 
 • 0 cevap

Yeşilin Elli Tonu
Yeşilin Elli Tonu
  • Beğen
 • 0 cevap

Doğanın Sadece% 0.01'ini Oluşturuyoruz (İnsanlar), Ancak Vahşi Memelilerin% 83'ünü Yok Etmişiz - Araştırma Böyle Söylüyor
Doğanın Sadece% 0.01'ini Oluşturuyoruz (İnsanlar), Ancak Vahşi Memelilerin% 83'ünü Yok Etmişiz - Araştırma Böyle Söylüyor

Sayımız az olmasına rağmen dünyaya verdiğimiz zarar inanılmaz derecede büyük...


İnsanoğlu, dünyadaki tüm yaşamın çığır açan yeni bir değerlendirmesiyle, yeryüzündeki yaşamın büyük planında eşzamanlı olarak önemsiz ve tamamen baskındır.
  • Üzgün
 • 0 cevap

Dünyanın en değerli şirketleri sıralaması belli oldu
Dünyanın en değerli şirketleri sıralaması belli oldu

Kantar ve WPP, dünyanın en değerli 100 markasının yer aldığı ‘BrandZ Top 100 Global Brands 2018’ raporunu yayınladı. İlk 4'te yer alan şirketlerin tamamı teknoloji çıkışlı firmalar oldu. İlk kez iki Çinli (Tencent ve Alibaba) şirketin birden dünyanın en değerli 10 şirketi arasına girebilmesi oldu. Listenin ilk 10 sırasında yer alan şirketler şöyle...
 • 1 cevap

Birlikte Yenildiğinde Daha Sağlıklı Olan Besinler
Birlikte Yenildiğinde Daha Sağlıklı Olan Besinler - Birlikte Yenildiğinde Daha Sağlıklı Olan 22 Gıda
Belirli yiyecekleri aynı zamanda yemek, vücudunuzun besin maddelerini emmesini etkiler.
 • 12 cevap

Rolleriyle Tüm zamanların En Yüksek Ücretini Kazanan Oyuncular
Rolleriyle Tüm zamanların En Yüksek Ücretini Kazanan Oyuncular


Oyuncuların, büyük ölçüde büyük ödemelerle rekabet etmeleri nadir görülüyor, en azından izleyicilerin en başta gelen yıldızı temel alan bir filme çekildiği günlerle kıyaslandığında.

Yıllar önce, eğer belli bir aktörün ismi bir filme eklenmişse, neredeyse garantili bir başarıydı. Will Smith, Tom Cruise ve Jim Carrey gibi yıldızlar 1990'larda büyük paralar kazandılar çünkü kalabalık çekti.

Örneğin, Carrey'e 1996 yılında “The Cable Guy” için 20 milyon dolar - çok nadiren ödeme yapıldı, çünkü en az 20 milyon dolarlık bir açılış hafta sonu vermesi bekleniyordu.

Şimdi, seyirciler bir yıldızdan daha çok bir yıldıza çekiliyor. Bir filmin başlığında "Avengers" veya "Star Wars" olup olmaması, Robert Downey Jr. veya Harrison Ford'un kredilerinde olduğundan daha önemlidir.

Ancak bazı büyük isim oyuncuları, Vin Diesel gibi "Öfkelinin Kaderi" (20 milyon dolar) ve Daniel Craig'in sonraki James Bond filmi için (25 milyon dolar) devasa anlaşmalar yapmak için tanıma ve kaldıraç kullanmaktadırlar.
 • 16 cevap

En Güzel Bond Kadınları: Eski ve Yeni Halleri
En Güzel Bond Kadınları: Eski Hali ve Şimdiki Hali
 • 47 cevap

2018'in En iyi ve en kötü araba üreticileri
Auto Express kullanıcılarına bir anketle araçlarını değerlendirmelerini istedi. Bu anketten çıkan sonuçlara göre aşağıdaki liste oluşturuldu.
 • 20 cevap

Tüm Diyetisyenlerin Ortak Görüşte Olduğu ve Tavsiye Ettiği 10 Gıda
Tüm Diyetisyenlerin Ortak Görüşte Olduğu ve Tavsiye Ettiği 10 Gıda


Dünyada bir birine tezat çok fazla diyet var, okumakla bitmiyor ve kafanız şişebilir. Haftalık yemek günlüğümü karşıt geçmişlere sahip iki beslenme uzmanına gönderdiğimde ve her birinden çılgınca farklı geri bildirim aldığımda bunu ilk elden öğrendim. (Merak ettiyseniz, bütünsel bir beslenme uzmanı bana yüksek karbonhidratlı vegan diyetimin o kadar protein eksikliği olduğunu söyledi ki, geleneksel bir uzman bana doğru yolda olduğumu söyledi.)
  • Beğen
 • 10 cevap

Gmail'e gelen tüm yeni özellikler gerçekten yararlı görünüyor
Gmail'e gelen tüm yeni özellikler gerçekten yararlı görünüyor


Google, yeniden tasarımının görüntüleri birkaç gün önce sızdırıldıktan sonra Gmail.com'a gelen yeni görünümü resmi olarak duyurdu. Yenileme, çok ihtiyaç duyulan boya işinin yanı sıra, kullanıcıların yalnızca üçüncü taraf e-posta istemcileriyle alabileceği bazı uzun süredir beklenen özellikleri de beraberinde getiriyor.
 • 0 cevap

Çin Aracınızı Seyahat Halinde Şarj Edebilecek Yeni Bir Yol Yaptı
Çin Aracınızı Seyahat Halinde Şarj Edebilecek Yeni Bir Yol Yaptı

Geleceğin yolu, kendi kendine sürüşlü otomobille dolu olacak ve bu otomobillere hizmet verecek. 

Çin’in otonom sürüş geleceğine giden yol, güneş panelleri, haritalama sensörleri ve elektrik akü şarj cihazlarıyla döşeniyor; çünkü küresel taşımacılık endüstrisinin dönüşümünü hızlandırabilecek bir “akıllı otoyol” u test ediyor.
 • 0 cevap

Bu grafik, son 150 yıldaki her büyük teknolojik yeniliği göstermektedir
Bu grafik, son 150 yıldaki her büyük teknolojik yeniliği göstermektedir - ve çalışma şeklimizi nasıl değiştirdiler

Eski Apple CEO'su Steve Jobs, modern zamanların en büyük teknolojik atılımlarından biri olan orijinal bir iPhone'a sahip.

    1760'dan beri, verimlilik neredeyse 30 kat artmıştır.
    Bu büyük ölçüde elektrik, telefon ve internet gibi teknolojik yeniliklere bağlıdır.
    Barclays, en son Eşitlik Yaldız Çalışmasında dünyanın yükselen verimliliğini arttırdı.
 • 0 cevap

Almanya Büyük Değişim Geçiriyor (Daha Şeffaf ve Çeşitlilik)
Almanya Dışarıya Daha Açık ve Büyük Bir Değişim Geçiriyor - Almanya Büyük Değişim Geçiriyor (Daha Şeffaf ve Çeşitlilik)

Berlin Duvarı'nın yıkılışından bu yana, komünist Doğu Almanya'nın “küçük trafik ışığı adamı” nı yaratan “Ampelmännchen”, diktatörlük köklerinden kaçarak Almanya'nın moda başkentinin küstah bir simgesi haline geldi. Turistler, yaşam boyu modellerle poz veriyor ve hediyelik eşya dükkanlarında hatıralara vuruyor. Ampelmännchen’in ilginç soğukluğu, ülkenin yanı sıra başkentinin de giderek daha uygun bir sembolüdür. Bu konudaki özel raporumuzun açıkladığı gibi, Almanya yeni bir döneme giriyor. Daha çeşitli, açık, gayri resmi ve kalça haline geliyor.
 • 0 cevap

×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.