Zıplanacak içerik
 • Üye Ol

democrossian

Φ Üyeler
 • İçerik Sayısı

  1.954
 • Katılım

 • Son Ziyaret

 • Lider Olduğu Günler

  24

democrossian son kazandığı tarih 8 Ocak 2019

democrossian en çok beğeni kazanandı!

7 Takip eden

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yer
  Space
 • İlgi Alanları
  Bilim, felsefe, müzik, sinema

En Son Profil Ziyaretçileri

10.125 profil görüntüsü

democrossian - Başarıları

Tecrübeli

Tecrübeli (13/14)

 • İlk İleti
 • Ortak Nadir
 • İleti Makinesi Nadir
 • İçerik Başlatan
 • Birinci Hafta Tamamlandı

Son Rozetler

275

İçerik İtibarınız

 1. Peki fizyolojik olarak tamamen normal bir erkek olan bir adamın kadın fobisi veya nefreti nedeniyle homoseksüel olması hastalık değil mi? Böyle insanlarda bilinçaltında anneden nefret belirlenebiliyor psikiyatrik olarak. Bu adam kadınlardan nefret ediyor, korkuyor, uzak duruyor, kaçıyorsa bu tedavi gerektirmez mi?
 2. Bu konudaki görüş değişiklikleri son zamanlarda gündeme gelmeye başladı. Fakat bu konuda çok keskin ve net bir fikir dönüşü olması zor gibi görünüyor. Tavşan dudak denen genetik bozukluğu ele alalım. Bunu nasıl estetik ameliyatla düzeltiyorsak, cinsel organ anomalilerini de estetikle düzeltiyoruz değil mi. Evet. Transseksüellik hastalık değilse niye ameliyat yapılıyor o zaman? Peki başka açıdan bakalım. Adamın hiç bir bedensel anomalisi yok fakat homoseksüel diyelim. Transseksüeli ameliyat ediyorsak buna psikiyatrik tedavi neden uygulanmasın ki? Yani bu adam kadınlardan niye korkuyor veya nefret ediyor, kadınlar öcü mü de onlardan kaçıyor hemcinslerine yöneliyor, bunun tedavisi gerekmiyor mu? Öyle hemen şak dönüş yapılacak bir konu değil bu. Ama homoseksüellerden nefret etmek, korkmak, kaçmak tabii ki normal değil. Bunun ırkçılıktan hiç bir farkı yok. Onlar da insan. Diğer insanlardan ayrı bir türmüş gibi görmek olamaz tabii. Yani başlık sorusunun yanıtı kesinlikle evet. Onda kuşku yok. Fakat son zamanlarda homoseksüel eğilimleri tedavi etme iddiasında olan doktorlara eleştiriler geliyor. Olmayan hastalığı tedavi edemezsiniz denilerek. Tartışma buradan çıkıyor. Bir doktor ben homoseksüelleri tedavi ediyorum diyebilir mi diyemez mi? Asıl çetrefil soru bu. Kadınlara soruyorsun lezbiyenlik berbat bir şey, ama homoseksüellik olabilir diyor. Adamlara soruyorsun homoluk berbat bir şey ama lezbiyenlik olabilir diyor. Bu konuda net bir görüş sağlamak çok zordur. Hadi hepsini geçtik... Bir çocuğun reşit olup kendi karar vermeden sünnet edilmesine ne diyeceğiz? Hadi bakalım verin cevabını... Yani daha oraya gelmeden neler var... Sen küçücük çocuğa cerrahi işlem uygulamayı olmazsa olmaz sayarken eşcinselliği nereden tartışacak da karara varacaksın! Ayranı yok içmeye limuzinle gider... Lavaboya. Biz daha oralara gelecek kıratta bir toplum değiliz. Biz daha çok basit dogmaları aşamamış bir toplumuz. Ama yani bir adam çıkıp da N. Hatipoğlu'dan Acun'un kalbine gidecek bir dua istedi mi... Şok olmamak biraz zor. Böyle bir şey olmasa iyiydi dememek bence olanaksız. Yani şimdi bu adam atıyorum Beren Saat'in kalbi için dua istese aynı değil, aynısı olmuyor yani... Bu açık ve net. Dürüst olalım.
 3. Madem insanlara inançlarından dolayı baskı yapılamaz, o halde siz niye Müslimlere allah yoktur Kuran uydurmadır Muhammed yaşamamıştır hayali bir fenomendir gibi empozelerde bulunuyorsunuz diye soruyorlar. Bunlar fikir özgürlüğü kapsamındadır. Fikirlerini söylemek baskı değildir. Fikirlerini açıklama özgürlüğüdür. Ama eğer devlet örneğin atıyorum örnek olarak İslamın geçersiz bir din olduğunu ilan etse bu laikliği ihlal eder. Devlet böyle bir tasarrufta bulunursa insan haklarını, inanç özgürlüğü çiğnemiş olur. Fakat bireyler bunu fikirlerini açıklama olarak söyleyebilirler. Bu bir sakınca yaratmaz.
 4. Bilgisiz çöl yağmacılarının uydurdukları bir ilkel metni savunmak için bu kadar uğraş vereceğine bilimsel bir çabaya girseydin bu kadar geri kalmış olmazdık. Bu bilgisiz çöl yağmacılarının uydurduğu ve allah adlı bir çöl tanrısından geldiğini iddia ettikleri bu yağmacının ilkel cep ajandasını savunmayı artık bırakmanız lazım. Bunda ele alınır iler tutar hiç bir hüküm yok. Baştan sona kadar hatalar, olmayacak işlerle dolu. Bu olmaz. Bu aşırı ilkel bir şey. Hiç bir bilgiye dayanmıyor. Bunun uygulanabilirliği sıfır olduğu için hiç kimse bunu uygulamıyor. Herkes buna dayandırdığını iddia ederek kafasına göre uygulamalar yapıyor. Aslı faslı olmayan, herkesin bir yana çektiği uydurma bir metin bu.
 5. Mezhep diye bir şey yoktur. Çünkü din gerçek değildir. Uydurmadır. Din uydurma bir şey olunca mezhep diye bir şey hiç olamaz. İnsanları mezheplere ayırmak bir insanlık suçudur. İnanç özgürlüğüne aykırıdır. İnancın standardı olmaz. Herkes istediği her biçimde inanabilir. Kimseye inancının yanlış olduğu iddiası yöneltilemez. İnsanlar inançları ile yargılanamazlar. Eylemleri ile yargılanırlar. Teorik olarak insan sayısı kadar din ve tanrı olabilir. Mezhep diye bir şey zaten olmaz. Her insanın kafasında farklı bir din anlayışı ve tanrı tasavvuru olabilir. Bu farklı inanç biçimlerinin hiç birine kayıt şart standart konulamaz. İnsanlar inançlarında tümüyle özgürdürler. Kimseye senin inancın geçersiz baskısı yapılamaz. Sadece "inancımın gereği olarak yaptım" diye suç işlerse o zaman yargılanır. Bu yargılama da inancından bağımsız, sadece işlediği suç açısındandır. Onun haricinde inanç biçiminden dolayı bırak yargılanmayı, kınanamaz bile... Bunlar kesin insanlık haklarıdır. Ama halkımızın çoğu bundan habersiz şekilde birbirlerini münafık bilmem ne mezhebinden şu bu, yok namaz kılmıyor yok oruç tutmuyor diye sınıflandırmaktadır. Bunlar Ortaçağdan çıkamama veya daha kötüsü Ortaçağa dönme belirtileridir ve son derece vahim, korkunç geriliklerdir. Bu çağda böyle geri dogmatik fikirlere sarılmak büyük bir utançtır.
 6. İslam sigara hakkında bir şey söyleyecek yetkinlikte değildir. Bu konuda İslam'a hiç laf düşmez. Bu konuda tıp konuşur. Atatürk'ün dediği gibi hayatta en hakiki mürşit bilimdir. Bilimden başka yol gösterici aramak gaflet ve dalalettir. Din hiç bir konuda hiç bir yanıt geliştirmemiştir. Çünkü din dediğimiz şey ilkel dönemlerin bilimin olmadığı zamanların bir ürünüdür. Nereden bilecekler de Kuran'a yazacaklar? Bunlar tapınak diye bir güya küp şeklinde bina yapmış, yanına tapınmak için bir kara taş koymuş ama bu binanın güya küp şeklinde yapılmaya çalışılmasına rağmen hiç bir kenarı diğerini tutmamakta, metrelerle fark bulunmaktadır. Onlar hadi bilgisizdiler, gerçi ellerine bir ip bir çubuk alıp ölçecek kadar bari zekaları olması gerekirdi ama hadi bunu es geçelim. Bugün de bu tapınağın ziyareti sırasında cahilce toplu ölümler olmakta ve kurban adı altında bir sürü hayvan boşuna telef edilip etleri yeterince değerlendirilmiyor. Bir yani "kan dökmekle ibadet olmaz, maksat fakirleri doyurmaksa marketten yiyecek alıp da dağıtabilirsin, hadi illa et olacaksa da et olsun ama ehil olmayan kişilerin özel bu iş için yapılmış mezbahalar dışında hayvan kesmesi doğru değil" fetvası çıkaramıyor bu din! Her yıl kaçan kurbanlık peşinde adamların ve açık alanların kan göllerine dönmesi utanç verici görüntüleri sergileniyor. Ayrıca o güne mahsus herkesin kurban kesmeye çalışması acele nedeniyle hayvanlara eziyete dönüşmektedir. Hayvanların belli bir günde kesilmesi diye bir durum olursa olacağı bu elbet! Böyle bir çaba kabul edilemez! Hatta öğlene kalmadan işi bitirmek için acele ediyor kasaplar ve bu da işkence demek! Milyonlarca hayvana bir günde ibadet adı altında işkence ediliyor! Yapay eti henüz gerçekleştiremedik, yakın deniyor umarım yakındır ama henüz raflara koyulamadı, yapacak bir şey yok bu et tüketiliyor. Ama bunun bayramı diye bir şey olamaz! Böyle bir fetvanın çıkması mümkün de değildir. Dinde reform zamanı artık geçmiştir. Reformu zamanında Hristiyan dünyası başardı ve o tren artık kaçtı. Artık din ile bir iş olmaz. Zaman bilimin zamanıdır. Bilimden başka bir yol gösterici yoktur. Bu gerçekler dogmatik halka ağır gelmektedir ve kabul etmek istemezler ama gerçek, bu! Eninde sonunda din ile bir iş olmayacağını kabul etmek zorunda kalacaklar. Din bilgiden yoksun insanların eski zamanlarda uydurdukları bir efsaneden başka bir şey değildir. Hiç bir gerçekliği yoktur. Bu halka bu gerçekleri söylemenin hiç bir yararı yok şu an ama gerçek anlayamıyorlar diye gerçek olmaktan çıkmaz. Hayır kafayı çalıştırmak hiç zor değil ki? Maksat fakirleri doyurmaksa niye marketten yiyecek paketi dağıtmıyorsun? Bu kadar açık, net!
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.