Zıplanacak içerik
 • Üye Ol

democrossian

Φ Üyeler
 • İçerik Sayısı

  1.927
 • Katılım

 • Son Ziyaret

 • Lider Olduğu Günler

  22

democrossian son kazandığı tarih 20 Ağustos 2017

democrossian en çok beğeni kazanandı!

İçerik İtibarınız

271 İyi

7 Takip eden

democrossian Hakkında

 • Rütbe
  Kıdemli Üye

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yer
  Space
 • İlgi Alanları
  Bilim, felsefe, müzik, sinema

En Son Profil Ziyaretçileri

8.774 profil görüntüsü
 1. democrossian

  Satanizm ve İslam

  Selam Süheyla... Bulunduğun ülkenin anayasasında bir inanç kesimi için pislik oldukları ve görüldükleri yerde öldürülmeleri gerektiği yazıyor olsa o ülkenin vatandaşlarının "yok yaaa, öyle yazdığına bakma, biz o anayasayı uygulamıyoruz ki" demelerinden ikna olur muydun? Tabii ki olmaz ve madem uygulamıyorsunuz o maddeyi silmeniz gerekir dersiniz. Eee işte atalarımızın anayasası kutsal değişmez filan diye zırvalarlarsa iyice açmaza gömülürler değil mi. Fakat işte bunu müslimler anlamazlar. Anlamak istemezler. Çünkü anlamaları halinde tabularına dokunmuş olacaklardır. Gerçi hangi birini silsinler... Kısasın hüre hür köleye köle dişiye dişi olmasını mı, kadının dövülmesini mi, miras ve şahitlikte ayrımcılık yapılmasını mı...
 2. democrossian

  Satanizm ve İslam

  İslam'ın kutsal saydığı kitapta da müşriklerin görüldükleri yerde öldürülmeleri yazar. Bu iyilik mi? Yetmez müşriklerin pis oldukları ileri sürülerek yasak tapınağa girmeleri yasaklanır. Halbuki İslam'ın kendi tarihine göre müşrikler yasak tapınak ellerindeyken Müslimlerin silahsız gelip yasak tapınağı ziyaret etmelerine izin vermişlerdi. Hazır silahsızlarken şunları öldürelim dememişlerdi! Kim vahşi, kim medeni bu durumda? Ne yazık ki ilkel tarihlerde genelde savaşları medeniler kaybetmiş, vahşi saldırganlar kazanmışlardır. Şimdi size "müslimler pistir, size yaklaşmalarına izin vermeyin, gördüğünüz yerde öldürün" dense vaaay zalimler diye bağırmaz mıydınız?
 3. democrossian

  Turi sinin ne anlama gelir ?

  Mevzuyu süslemenin bir anlamı yok. Kuran'a göre Tur dağı Musa'nın çölde yolculuk yaparken bir ateş görüp gittiği ve kutsal Tuva vadisinde tanrı ile konuştuğu, daha sonra da defaatle çıkıp tanrıdan emirler aldığına inanılan dağdır. Bu sonra Turlar anlamında Toros biçiminde başka dağlar için kullanılmışsa bu bir şey kanıtlamaz. Kuran'da basit konular yazar, karmaşık gelişmiş konulardan bahsediyor gibi süslemek propagandadır. İnsan yazması olduğunu gizleyip tanrı yazması olarak yutturma amaçlıdır.
 4. democrossian

  Kuran dan İspat! Hz.Aişe'nin 9 yaşında evlenmesi İMKANSIZDIR !

  Doğrusu Latife hanımın aksileşmesinin nedenini pek bilmiyordum ama Jaja anılarını yazdıktan sonra nedeni anlaşılıyor. Jaja'nın 15 yaşında olduğu iddiası da var elbette ama bu olanaksız. Çünkü Türkiye'ye gelmeden ülkesinde güzellik yarışmasında birinci seçilmişti. Yarışmaya katılmadan önce 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Atatürk niye bu kızın güzelliğine kapıldı? Yani, ömrünü cephelerde tüket, o savaştan bu savaşa koş, bir gözünü kaybetmek üzere olacak hale gel (kimine göre kaybetmişti, buna Trablusgarp cephesinde bir İtalyan uçağının attığı bir bomba sebep oldu) ve sonunda muzaffer bir devlet başkanı, bir dünya lideri ol. Hakkım var demiştir. Jaja da çok sayıda evlilik yaptığı halde hiç birinde Atatürk gibisini bulamadığını yazmış. Bunlar ayrıntı tabii. Bizi Atatürk'ün özel hayatı değil ilkeleri, devrimleri ilgilendirir. Aynı şeyi Muhammed için ise söyleyemeyiz. Çünkü onun özel hayatı Kuran'a girmiş. Bu durumda ilgilendirmez deme şansımız kalmıyor. Kuran'a girmese ilgilendirmez derdik. Atatürk kendisi için özel hayatıyla ilgili anayasa maddesi yaptırsaydı bu bizi ilgilendirirdi. Muhammed'in özel hayatının Kuran'a girmesi buna eşdeğer bir durum. Kuran'da Muhammed'in eşleri ile olan özel hayatı ilgili ifadeler olması kabul edilir bir durum değil. Bu Kuran'ın Allah adlı evreni yaratmış bir tanrıdan filan gelmediğinin, insan yazması olduğunun kanıtıdır.
 5. democrossian

  Kuran dan İspat! Hz.Aişe'nin 9 yaşında evlenmesi İMKANSIZDIR !

  Yanlış. Gabor o sırada 19 yaşındaydı. Diplomasi gereği formalite bir evlilik yapmıştı üstelik. Evli göründüğü diplomat Murat Belge'nin babasıdır. Türkiye'ye bu nedenle gelmişti.
 6. democrossian

  İslam Dininde Liderlik, Halifelik Konusu Üzerine....

  Halifeye allahın ya da elçinin vekili sıfatını vermek ya da vermemek bir şeyi değiştirmez. Mesele, dini liderliğin laikliğe aykırı olması. Dini lider diye bir şey reddedilir. Asıl olan laikliktir. Laikliğin titizlikle korunması ve ihlal edilmesine hiç kimse tarafından hiç bir şekilde izin verilmemesi gerekir.
 7. democrossian

  Bakalım dikkatinizi bişey çekecek mi?

  Anfide tiyatro da oynamıyor ama kertenkele niye o kadar dikkatli bakıyor ki?
 8. democrassıon nerdesın? dostum senı çok özledim .en tekrar burada aktıf duruma gectım . ama senı göremıyorum. eger bu mesajı okuduysan . benı tekrar bulmuşsun demektır. hadı gelde eskı gunlerdekı gibi yıne tartısalım . dostum zaten sende gelırsen toplam 3 kısıyız . .::=)))) .

 9. democrossian

  Nur Suresi 3. Ayet

  Bu söylediğin Kuran'da yazmaz. Allah olmadığı için tövbe etmemiz söz konusu olamaz. Olmayan allaha nasıl tövbe edelim? TC de tabii ki böyle vahşi ilkel cezalar olmayacak. Olması rezalet olurdu.
 10. democrossian

  KURANDA NAMAZ YOKTUR.NE ZAMAN NASIL KILINACAĞI DA YAZMAZ

  Benim Allaha tapınmam söz konusu değil çünkü ateistim. Müslümler sürekli duygusal yaklaşıyorlar. Bizim öyle bir namaza başlama isteğimiz olup da Kuran'da namaza önem verilmemiş ki ama filan şeklinde tereddütümüz filan yok. Allaha inanmıyoruz ki tapalım. Bizim göstermeye çalıştığımız Kuran'ın Allah adlı bir tanrı tarafından filan değil, bilgi düzeyleri çok düşük ve üstelik çölde yağmacılık yapan adamlar tarafından yaşadıkları yarımadayı Araplaştırmak amacıyla ortaya çıkarıldığıdır. Yazıldığı bile demiyorum, çünkü Kuran düzensiz bir derlemedir, kitap özelliği taşımaz. Ordan burdan toplama masallar ve düşünülmeden konulmuş çok basit kurallardan oluşur. Bu kurallardan bir teki mantıklı, insancıl, uygulanabilir değildir. Kuran kaynaklı bir hukuk olanaksızdır. Kalkışılırsa ucube bir hukuk olur. Uygulanmasını aklın ucundan bile geçirmek delilik olur.
 11. democrossian

  ALLAH YOKTUR!

  Insanın kul yani köle olması, insan onuru ile temelden bağdaşmayan, taban tabana çelişen bir durumdur. Köle olunan gücün sonsuz olduğunun iddia edilmesi insan onurunu kurtarmaz.Insan onurunu daha çok ayaklar altına alır. Çünkü azat kabul etmez kölelik durumu ortaya çıkar. Bu ise insanlık onurunun bitişidir. Allaha köle olup da ne hizmetini göreceksin? Çamaşırlarını, bulaşıklarını mı yıkayacaksın? Bunları yapamayacağına göre, seni allahın adamı olduğunu iddia eden birtakım sahtekarlar tepe tepe kullanacak, allaha inancını sömürecek. Sana iki gösteriş yapıverecek, cuma günü camiden çıkarken basın ordusunu kapıya yığacak, şaşaalı kuş sütü eksik iftar sofralarında elinde su bardağı ezanı beklerken flaşlar patlayacak, yaaa allah ya bismillah deyiverecek, karundan daha zengin, firavundan daha buyurgan olacak. Senin allaha köleliğinin sonuçları bundan da vahim sonuçlara yol açacak. Bu daha başlangıç...
 12. democrossian

  Dinlerin Uydurma Olduğunun Kanıtı

  Kuran anonim bir derlemedir. Bir kişi tarafından yazılmamıştır.
 13. democrossian

  İslam'da Kuran'ın gezegen ve uzay bilgisi

  Tarihte günümüzden gelişkin bir uygarlık olmamıştır. Bu tümüyle olanaksızdır. Sümerlerin pil yapmış olması mümkün görünüyor. Buluntular pil olmaya uygun. Fakat bunlarla gelişmiş bir alet çalıştırmış olmalarını düşünmek çılgınlık. Böyle bir olasılık kesin biçimde sıfır.
 14. democrossian

  Bir Kızı Gıcık Etmek İçin Ne Yapardınız..

  Üstelik şarkıların büyük çoğunluğu kadınlara hiç hitap etmiyor. Örneğin "git diyemem kal diyemem" hiç olur mu yahu? Şu lafı bir kadına söylemek aptallıktır. Tabii ki kal diyeceksin! "Çok severim söyleyemem"!!! Tam fiyasko! Söyleyemiyorsan başka ne iş görebilirsin de? Neymiş canından başka serveti yokken canından geçmeye gelmişmiş! Şunu bir kadına söylemek aptallıktır. Senin canını naapsın kadın yahu! Canından başka bir şeyin yoksa hiç bir şeyin yok demektir. Kadın sana dönüp bakmaz bile!
 15. democrossian

  KURANDA NAMAZ YOKTUR.NE ZAMAN NASIL KILINACAĞI DA YAZMAZ

  Verilen Kuran pasajları beni doğruluyor. Üç vakit namaz anlamı da çıkarılabiliyor bu pasajlardan. Kiminden iki vakit çıkıyor. Şafaktan gündoğumuna kadar diye bir ayrıntı ise verilmiyor. "Fecir okuması" ifadesinden bu anlam çıkmaz. Güneş doğdu okumayı bırakayım anlamı bile çıkmaz. Fecir vakti kitap okuma kararı alsan, aman güneş doğdu, ben fecirde okuma kararı almıştım, bırakayım der misin? Bu saçma olur. Bu ifade rahatlıkla güneş battıktan sonra namaz kıl, sabah da Kuran oku şeklinde, yani tek vakit namaz şeklinde de anlaşılır. Bir mi iki mi üç mü belirsiz. Açıkça görülüyor ki tezim gerçek. Namaz konusu belirsiz. Vustaya faziletli denmesinin nedeni kelimenin anlamından kaynaklanmıyor, cümlenin formatından kaynaklanıyor. Namazları koruyun, ve orta namazı diye vurgu yapılmasından kaynaklı. Anlam tamamen vurgudan. Üstelik ikincil anlam olsa bile birincil anlamı iptal edemez. Ikincil anlamın geçerli olduğu mutlaka bir emare ile hissettirilmelidir. Yoksa geçersizdir. Alkolle ilgili bir pasajı taşımak tümüyle alakasız. Bu, vustanın orta demek olmadığını hiç bir alaka ile kanıtlamaz. Böyle bir alaka icat etmeye çabalamak son derece yersiz.
×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.