Jump to content

hakikad

Φ Members
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

hakikad last won the day on July 15 2016

hakikad had the most liked content!

Community Reputation

8 Nötr

3 Followers

About hakikad

 • Rank
  Yeni Üye

Profile İnformation

 • Sex
  Belirtmemiş
 • Location
  türkiye
 • Interests
  felsefe

Recent Profile Visitors

3,687 profile views
 1. Bu parazitler, siz islam sempatizanlarının omuzlarında yükselmektedir. Sizler olmasanız, bunlara ilk basamak olacak insanlar da kalmayacaktır. Dinlerin ve ideoelojilerin hepsi, bilimsel olanın tam karşıtlarıdırlar. Kuralları bilimin önüne set çekmiştir. Din ve ideolojilerin hangi kuralına değinirsen değin, mutlaka bilime karşıt olmuştur. Denemesi bedava. Tartışalım.
 2. Evet, bu cümlen görünüşte bilimsel ama, aklımızı doğadaki olgu ve olaylar dışında işletirsek, her ürettiğimiz bilgi(!) gerçek dışı, uydurma olacaktır. Zira ölçüsüz olacaktır. Üretilen bilgiye ölçü olacak; sadece ve sadece maddedir. Maddeyi(bilimin ilgi alanı), ölçü olarak almazsak eğer, her şey kişinin sallaması ve uydurması olacaktır.
 3. Biat, insanın fikir ve zikir olarak bir başkasına (tanrı, insan vs.) tabi olmasıdır. Yani beynini, dolayısıyla kişiliğini bir başkasına kiraya verme, düşünsel teslim olma anlamındadır. O insan, biat edip tabi olduğu insanın/tanrının, kendisinden daha doğru düşündüğünü, daha çok şeyler bildiğini kabul ettiğinden istisnasız teslim olmuştur. Halbuki, bilinen her şey, tarihte insanların bildiklerinin toplamı kadardır. Bunun dışında BİLİNEN başka bir şey yoktur. Ancak ve ancak gözlemi yapılmayan, uydurulan bilgiler(!) vardır. Uydurulan bilgilerin, tarihte ne gözlemi yapılmış ne de doğru olduğu kanıtlanmıştır. Yani, yanlış bilgilerdir. Bilginin doğruluğu, o bilginin gerçek olanla, yani doğadaki olgu ve olaylarla örtüşmesiyle dir. Doğadaki olgu ve olaylar dışında her hangi bir bilgi üretemezsiniz. Üretirseniz eğer, sallama, uydurma, yalan, hurafe ve iftira olacaktır. En önemlisi de, ne gözlemlenebilir/rastlanabilir ne de ispatlanabilir olacaktır. İspatlanaMAyacaktır zira, doğada/evrende öyle bir olgu ve olay olmayacaktır. Bunu deneyebilirsiniz. Mutlaka çok zorlanacak hatta olmayanları söylemek zorunda kalacaksınızdır. Gerçek bilgi, eğer, tarihte insanların olgu ve olaylardan edindikleri bilgi ise, bunu herkes kaynaklardan rahatça öğrenebilir. Gerçek bilginin özelliği, bilimsel olması ve onunla ilgili bilgilerin, bir biri ile örtüşmesidir. Öğrenmek için, bir kişiye, yada tanrıya biat etmek gerekmeyecektir. Zira biat edilen kişinin veya tanrının bildikleri ancak bilgi tarihinde bilinen kadardır. Dikkat edilirse, bilinenlerden daha fazla bildiğini iddia eden kişi veya tanrının bilgileri ancak, yukarıda belirtildiği gibi doğada hiç bir belirtisi olmayan sallama bilgilerdir. Bu nedenle, BİAT ETMEYELİM, İNANMAYALIM, BİLELİM, SORGULAYALIM, ÖĞRENELİM.
 4. İnsanlar tarafından derilere, tahtalara yazılan kitapları tekrardan "acaba insanlar tarafından mı yazıldı" diye irdelemek, tartışmaya açmak bir akıl tutulmasıdır.
 5. Çok sevdiğim dostum EVRENSEL İNSAN, ışıklar içinde uyu. Ne güzel insandın sen...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.