Zıplanacak içerik
 • Üye Ol

gloria

Φ Süper Üye
 • İçerik Sayısı

  9.946
 • Katılım

 • Son Ziyaret

 • Lider Olduğu Günler

  151

gloria son kazandığı tarih 12 Aralık 2018

gloria en çok beğeni kazanandı!

İçerik İtibarınız

1.028 Seçkin

gloria Hakkında

 • Rütbe
  Süper Üye
 • Doğum Günü 30-05-1976

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Kadın
 • Yer
  PITCAIRN
 • İlgi Alanları
  “Bilgi kendini gösterme eğilimindedir, gizli tutulduğu takdirde bunun öcünü almak zorundadır” Elias Canetti

En Son Profil Ziyaretçileri

148.177 profil görüntüsü
 1. Doğru: deyivermek Yanlış: diyivermek deyivermek (nsz) (deyi'vermek) Çabucak veya ansızın demek: Haydi bana eyvallah, deyiverince bir kahkaha tufanı koptu. -İ. O. Anar. Güncel Türkçe Sözlük
 2. Gabriel Garcia Marquez'in Yüzyıllık Yalnızlık isimli kitabı Netflix tarafından dizi haline getiriliyor. Kitap ilk kez 1967 yılında basılmış ve bu güne kadar tüm dünya çapında 50 milyondan fazla satmıştır. Dizinin büyük bir kısmı yazarın memleketi olan Kolombiya'da çekilecek ve yazarın oğulları Rodrigo García ve Gonzalo García Barcha diziye danışmanlık edecek. Bu arada aklımdayken; Marquez, Kolombiya halkının hazinesi olarak kabul ediliyor. Ünlü yazar 2014 yılında 87 yaşında hayatını kaybettiğinde önceki Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos üç günlük ulusal yas ilan etmiş, bayrakları yarıya indirtmişti.
 3. Doğru: Mahcup Yanlış: Mahçup, mahcub, mahçub mahcup -bu sıfat Arapça maḥcūb 1. sıfat Utangaç "Kenara mahcup bir çocuk gibi büzüldü." - S. F. Abasıyanık 2. zarf Utangaç bir biçimde "Etrafınızda mahcup, cüretsiz, beceriksiz dolaşır." - H. C. Yalçın
 4. Bir Beyoğlu çocuğu olarak çok umutluyum bu defa Beyoğlu'ndan... Umarım Beyoğlu hakettiğini alır.
 5. Geçen gün bir yarışmada karşılaştım bu soruyla İsteka diye yazmışlardı, vallahi ben doğrusunu ıstaka diye biliyordum. Sonra TDK'ya baktım, hangisi doğru diye, isteka doğruymuş 😮 Doğru: İsteka (Bilardo sopası) Yanlış: Istaka
 6. Gerçekten çok güzel bir filmdi, soluk soluğa izlemiş sonra da bir güzel ağlamıştım. Tekrar tekrar izleyebileceğim filmlerden birisi. Çok beğendim.
 7. ve diğer tüm arkadaşlarıma ben de geri dönüşleri için teşekkür ediyorum. Zaten bu kadar güzel tepkiler olmasa insan böyle bir işi şevkle ve zevkle yapmaz
 8. Resimler ara sıra linkleri kırıldığından olsa gerek siliniyor. Eğer kırık linkle karşılaşırsanız lütfen haber verin, tüm resimleri güncelleyelim. Bu arada gün itibariyle bütün resimler güncellenmiştir.
 9. barsak x bağırsak a. anat. Sindirim organının mideden anüse kadar olan, ince bağırsak ve kalın bağırsaktan oluşan bölümü.
 10. fortmanto x portmanto a. Palto, şapka vb. şeyleri asmak için yapılmış, raflı, bazıları aynalı askılık: "Antrede duran portmantonun aynasına göz attı." -R. H. Karay.
 11. kanpanya x kampanya a. (kampa'nya) 1. Politika, ekonomi, kültür vb. alanlarda belirli bir süredeki etkinlik dönemi: "Yetki kanununa karşı gençlerin giriştiği kampanya sade Berlin'e inhisar etmiyor." -H. Taner. 2. tic. Tüketiciyi özendirmek için belli sürelerde düzenlenen indirimli veya taksitli satış.
 12. tahtarevalli, tahtıravalli x tahterevalli a. (tahtereva'lli) İki ucuna birer kişi oturup karşılıklı olarak havada yükselip inerek eğlenmeyi sağlayan, ortasından bir yere dayalı tahta veya metal araç, çöğüncek: "Küçükken tahterevalliye binmişsinizdir. İki ucundan biri inince öbürü kalkan bu nesne yalnız tahtadan olmaz." -N. Hikmet.
 13. alarım x alarm a. (l ince okunur) 1. Bir uyarıyı, bir tehlikeyi bildirmek için verilen işaret. 2. Bu işareti veren düzenek.
 14. egzantrik, ekzantrik, egsantrik x eksantrik sf. 1. mat. Dış merkezli. 2. top. b. Ayrıksı. 3. mec. Ayrıksı: "Romantik olmaktan ziyade eksantrik hâlleri beni harap etmeye başladı." -A. Gündüz. (laf aramızda egzantrik hatta egzantirik olsa çok daha güzel olurmuş, büyük talihsizlik, ayrıca bu kelimeyi çok severim)
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.