Zıplanacak içerik
 • Üye Ol

Radya

Φ Süper Üye
 • İçerik Sayısı

  11.907
 • Katılım

 • Son Ziyaret

 • Lider Olduğu Günler

  247

Radya son kazandığı tarih 1 Temmuz

Radya en çok beğeni kazanandı!

İçerik İtibarınız

2.063 Seçkin

Radya Hakkında

 • Rütbe
  Süper Üye
 • Doğum Günü 22-12-1969

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Kadın
 • Yer
  İZMİR
 • İlgi Alanları
  Kaktüs türleri yetiştirme ve arajman tasarımı. El sanatları ( Makrame örgü, tığ işi örgü, geri dönüşüm uygulamaları, batik, kanaviçe, mandala) fotoğraf çekmek, doğadan objeler toplamak, eski eşyalar

En Son Profil Ziyaretçileri

192.778 profil görüntüsü
 1. Radya

  Birisi Kahve Yapsa da İçsek Şöyle Hüpppppppppppppp Diye

  ohh tam benlik eline sağlık
 2. Radya

  Ben bunalıma girdiğim de...

  😄
 3. Radya

  Yabani Otlardan Kurtulmanın Yolları

  Malç Yabani otları yok etmenin bir başka yolu malç kullanmaktır. Bahçenizi bir malç tabakası ile örtün. Bu sadece yabani otları örtmek ve öldürmekle kalmayacak, aynı zamanda yabani otlar öldükten sonra onları gizleyecektir. Malç nedir:Toprağın üzerini örtmekte kullanılan tüm malzemelere ”malç” adı verilir. Bunun birçok faydası vardır ve doğanın doğrudan taklit edilmesidir, çünkü doğal ekosistemlerde çıplak toprağa nadiren rastlanır. Ağaçların tümü, iğne yapraklılar dahil, yapraklarını dökerek, diplerinde gittikçe derinleşen bir organik madde katmanı oluşturur. Bu katman doğal malçtır.
 4. Radya

  Yabani Otlardan Kurtulmanın Yolları

  Ev yapımı ot ilacı Sirke, tuz ve bulaşık deterjanı kullanarak doğal bir ot öldürücü karışım oluşturabilirsiniz. Bir sprey şişesi içine üç malzemeyi de eşit miktarlarda döküp yabani otların üstüne püskürtün.
 5. Radya

  Yabani Otlardan Kurtulmanın Yolları

  Kaynayan su Yabani otlardan kurtulmak için sudan daha ucuz ve kolay bulunan bir yol olabilir mi? Bir çaydanlık dolusu suyu kaynatın ve dikkatlice yabani otların üstüne dökün.
 6. Radya

  Yabani Otlardan Kurtulmanın Yolları

  Sirke Otların veya çiçeklerinizin üstüne beyaz sirke ya da elma sirkesi püskürtün. Bu uygulamayı birkaç kere tekrarlamanız gerekebilir. Özellikle de yağmur yağarsa. Sirke içindeki asit yabani otlardan kurtulmak için mükemmeldir. Sadece bitkilerinizin ve toprağın aşırı sirkeye maruz kalmadığından emin olun.
 7. Radya

  Yabani Otlardan Kurtulmanın Yolları

  Mısır unu Mısır unu hem yabani otların çıkmasını engeller hem de çıkanları öldürür. Yabani otların çıkabileceği yerleri ve çıkmış olan yabani otları mısır unu ile kaplayın.
 8. Radya

  Yabani Otlardan Kurtulmanın Yolları

  Gazete kağıtları Birkaç gazete kağıdını ıslatıp yabani otların üstüne örtün. Bu yöntem otların ışık, hava ve büyüme alanını kısıtladığı için zamanla ölmelerini sağlayacaktır.
 9. Radya

  Yabani Otlardan Kurtulmanın Yolları

  Tuz Yabani otları yok etmek zor olabilir. Bu durumda bir miktar tuzu doğrudan yabani otlara dökmeyi deneyin. Alternatif olarak, bir tutam tuzu 2 bardak su içinde kaynatıp bir çözelti hazırlayabilirsiniz. Bu karışımı doğrudan yabani otlara püskürtün.
 10. Radya

  Yabani Otlardan Kurtulmanın Yolları

  Kabartma tozu Yabani otların en başta çıkmasını önlemek daha sonra onları temizlemeye çalışmaktan daha kolaydır. Yabani otların çıkmasını önlemek için bahçenizdeki çatlakları kabartma tozu ile kaplayın. Ancak bahçenizde zaten yabani otlar varsa kabartma tozu bu durumda da kullanışlı olabilir. 1 yemek kaşığı kabartma tozunu yabani otların köklerine işleyecek şekilde bolca dökün.
 11. Radya

  Yabani Otlardan Kurtulmanın Yolları

  Bahçenizde çıkan yabani otlar sadece hoş olmayan bir görüntü yaratmakla kalmaz aynı zamanda çiçeklerinize zarar verirler. Neyse ki evinizde halihazırda bulunan bazı malzemeler ile bu otlardan kurtulabilirsiniz. İşte çiçeklerinize zarar vermeden yabani otlardan kurtulmanız için 9 doğal yol. Çiçeklerinizin arasından çıkan yabani otları teker teker eliniz ile temizlemeye üşeniyor musunuz? Kimyasal ot öldürücülerin çiçeklerinize zarar vermesinden korkuyor musunuz? Çiçeklerinize zarar vermeden yabani otları temizlemek için bu 9 basit ve doğal yolu deneyin.
 12. Radya

  Yeni Dizinimiz Ev ve Bahçe Forumu

  Ne güzel ben de zamanım oldukça yardımcı olmak isterim..😍
 13. Radya

  Birisi Çay Yapsada Şöyle Sıcak Sıcak İçsek

  Ben kış çayı sezonunu açtım hadi buyrun..:)
 14. Radya

  Mitokondri - Dr Ayşegül Çoruhlu

  Mitokondri maniyak hocam..:))
 15. Radya

  KAKTÜS VE SUKKULENT TASARIMLARIM

  (Radya's Succulents) #succulents #flowers #cactusflowers #plants #terrarium
×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.