Zıplanacak içerik
 • Üye Ol

Radya

Φ Süper Üye
 • İçerik Sayısı

  12.245
 • Katılım

 • Son Ziyaret

 • Lider Olduğu Günler

  255

Radya tarafından postalanan herşey

 1. “Biz, Atatürk'ün gövdesine tapan bir putperest değil, ölmez eserine ve mânâsına bağlı bir şuuruz. Çünkü o, kendi vücuduyla beraber kaybolacak fâni bir milletin değil, kendi mânâsıyla berâber yaşayacak bediî bir milletin yaratıcısıdır.”
  Peyami Safa
  Cumhuriyetimizin 99. yılı Kutlu Olsun.

 2. İyi şanslar Leo Grande İzlemeden evvel çok olumsuz eleştiri okumuştum ama ben beğendim. Kimi zaman komik ama karakterleri ayrı ayrı izleyip düşündüğünde oldukça hazin. Bence izlemelisiniz
 3. Radya

  Hep keyif

  12 yaşını doldurdu Mayıs'da 😊
 4. Radya

  KAKTÜS VE SUKKULENT TASARIMLARIM

  (Radya's Succulents) #succulents #flowers #cactusflowers #plants #terrarium
 5. Radya

  Hep keyif

  Şu albümden: SUŞİ

 6. Radya

  Balkon keyfi

  Şu albümden: SUŞİ

 7. Alırım hiç affetmem 👌🙏😊
 8. Mino'nun Siyah Gülü- Hüsnü Arkan Hüsnü Arkan'ın şarkıları, sesi kadar naif bir kitap. Kitap benim doğup büyüdüğüm kasaba'da geçiyor. Ve bazı olaylar.. Küçük yaşlarda yaşadığım, beni derinden yaralayan olaylar. Ben çok farklı duygularla, kimi zaman gözlerim dolarak, kimi zaman özlemle okudum kitabı. Kalemine sağlık Hüsnü Arkan'ın.
 9. vay vay vay kimler gelmiş! hoş gelmişsin😊
 10. Şu albümden: KAKTÜS VE SUKKULENT TASARIMLARIM

  Yazın dikip kışın kaderine terkettiğim yazlıktaki sukulentlerim. Kellelerini aldım bugün (kestiğim yerlerden yeni yavrular gelsin diye) İki kez kar yağdı üzerlerine. Üşüdükçe kızarmışlar. ( Sukulentlerin bazı türleri soğuktan, bazıları ise güneşten renk değiştirir) O kadar güzeller ki hemen bi arajman yaptım. ( Kül tablasına 😀)
 11. Radya

  İyi Sahurlaaaar..

  Evettt bu yılın son sahuru🙏 Yolu buradan geçen, okuyan birileri varsa; dualarınızda bana da yer verirsiniz belki.🥰 Oruçlarınız dualarınız kabul etsin, Allah tekrarını nasip etsin. 💗 ........ " Ya Rab, sen kimsesizlerin sahibi mazlumların sığınağısın. Bizlere rahmet, merhamet ve nusret eyle. Sen bizim Mevlanızsın zalimlere karşı bize yardım eyle. Şu mübarek gün ve geceler hürmetine, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'yı ve Peygamberler şehri Kudüs'ü zalimlerin işgalinden kurtar Allah'ım..🤲
 12. Gündüz baharatçıda çocukken çok sevdiğim bişey buldum. Taş helva denir bizim burada. Hatta onu pembeli beyazlı gofretin arasına koyarlar. Sokaktan geçerdi de alırdık biz. Biz sokaktan dondurma da alırdık o zaman hasta da olmazdık. O dondurmacı sütü kaç derece kaynattı, saklama koşulları falan? hak getire😀 Neyse taş helva diyordum, bu saatte yedim bak. 🙈 Neden güzel şeyler zararlı kaldırsınlar o zaman hepsini. Ben görünce dayanamıyorum ki.🥺 Yukarıdaki beslenme ömrü uzatır.
 13. ・・・ Sınav başarısı için: . . 👉🏻 Engeller Kalksın: 91688 . 👉🏻 Mucize Olsun: 777 . 👉🏻 Sınav Başarısı Artsın: 398117-918 . 👉🏻 Stres Bitsin: 819471 . 👉🏻 Anlasın: 391118918714 . 👉🏻 Odaklansın: 51849131914 . 👉🏻 Zamanı Verimli Kullansın: 814-418-81 . 👉🏻 Tıkanıklıklar Açılsın: 52025 . 👉🏻 Herşey Mümkün: 519-7148 . 👉🏻 Başarsın: 889-8 . 👉🏻 Hemen Olsun: 741 . 👉🏻 Hedeflere Ulaşsın: 894-719-78-48
 14. @yuvamdunya ・・・ ☀️Dünya'dan iyi haberler köşesinde bu hafta: 🐟 Canal&River Trust tarafından düzenlenen koruma projesi kapsamında, bölgede sayıları ciddi miktarda azalan İngiltere'nin nadir balıklarından biri "twaite shad", Severn Nehri yakınındaki üreme alanlarına geri dönüyor. 🌳Washington'daki bir proje kapsamında bölgedeki mahkumlar toprak ile ilişkileri üzerinde çalışarak bir "şifa ormanı" oluşturuyorlar. 🌅Deniz suyundan, acı sudan veya kirli sudan yüksek verimli güneş enerjisi ile buharlaştırma yoluyla tatlı su elde etmek için bir teknik geliştirildi. 🌍 Alman hükümeti, 2045 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşmayı hedefliyor. 🚂 Hız yerine manzaraya değer vererek uçuşları kapsamından çıkaran Byway seyahat acentesi dünya dostu bir iş modeli olarak öne çıkıyor.
 15. ・・・ Bir kablolu TV üreticisi ölümcül hastalığa yakalanıyor ve çıktığı bu yolculukta topraklanmanın önemini keşfediyor. Yolu, kardiyolog ve biyoenerji psikoterapisti olan bir tıp doktoru ile kesişiyor. Bu ekibe alternatif tıp ve şifa üzerine kitaplar yazan yazar da dahil oluyor ve şimdiye kadarki en önemli sağlık keşfi olarak tanımladıkları “Topraklanma” kitabı ortaya çıkıyor. Kitapta iyileşilmez denen birçok hastalıkla ilgili vakalar örneklerle ve belgelerle paylaşılmış. Size özetlemek istediğim konular şunlar; 👉🏻 Topraklanma; negatif yüklü topraktan serbest elektronların, çıplak ayakla temas eder etmez çok olan yerden az olana doğru akmasıyla gerçekleşir. 👉🏻 Topraklanmadan önce biraz su için. 👉🏻 Yapmanız gereken yarım saat çıplak ayakla yürümek, ayakta durmak ve oturmak. 👉🏻 Toprağın kendisi orjinal antienflamatuardır. 👉🏻 Bedendeki iltihaplanma, rahatsızlık ve ağrı elektron eksikliği göstergesidir. 👉🏻 Güneşten nasıl D vitamini alınıyorsa topraktan da T vitamini alırız diyor, elektron formunda elektriksel besinimizdir diyor. 👉🏻 Yalıtkan (kauçuk, plastik, petrokimya bileşenli) malzemeler kullanılan ayakkabılar bedeni topraktan ayırıyor, sağlık riskleri doğuruyor. 👉🏻 Topraklanma sayesinde kısa sürede vücuttaki iltihaplar azalıyor ve geçiyor. 👉🏻 İltihaplara bağlı ağrılar da geçiyor. 👉🏻 Uykusuzluk, hastalık ve yaralardan kaynaklanan kronik ağrılar, yorgunluk, stres, kaygı ve erken yaşlanma hızla iyileşiyor. 👉🏻 Nemli çimenler, toprak, doğal su, göl, nehir ve deniz kenarı mükemmel iletkenlerdir. 👉🏻 Islak bir ağaç gövdesine sarılın. Ağacın nemli köküne ya da yeşil yaprağına da dokunabilirsiniz. Kuru ağaç gövdesine, kabuğuna sarılmak işe yaramayacaktır. 👉🏻 Pineal bezinizde melatonin hormonu salgılanır. 👉🏻 Stres hormonu olan kortizol seviyesini dengeler. Topraklanan yatak matları, çarşaflar, uyku tulumları, ayak matları, evcil hayvan minderleri, ayakkabılar gibi iç mekanda kullanılan iletken sistemlerle tasarlanan malzemeler yurtdışında sıklıkla kullanılıyormuş. Henüz Türkiye’de yok ama kitapta üreticilere sorun ve talep yaratın diyor. @grabovoiteacher_rabiaalga
 16. Bir tavaya yumurtayı kırın ocağa alın. Yımurta tamamen yanana kadar kavurun. Yumurta tamamen yanınca yağını bırakacak. Bu yağı tavuk tüyüyle yanmış bölgeye sürün. Yanığın izi bile kalmıyor bizzat şahit oldum.
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.