Jump to content

Smyrna

Ω Co-Admin
 • Content Count

  2,435
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  42

Smyrna last won the day on December 5 2019

Smyrna had the most liked content!

Community Reputation

390 Çok İyi

About Smyrna

 • Rank
  Kıdemli Üye

Profile İnformation

 • Sex
  Kadın
 • Location
  İZMİR
 • Interests
  Mistisizm, Sağlıklı yaşam ve beslenme, Alternatif tıp, Yoga, pilates , Şifalı bitkiler, Astroloji

Recent Profile Visitors

38,543 profile views
 1. O kadar bilgi kirliliği var ki; zerdeçal ve zencefil bu dönemde kullanmayın dendi mesela..iddiaya göre zerdeçal ve zencefil virüsün akciğerlere yerleşmesini hızlandırıyormuş. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu bunun çıkarımsal bir bilgi olduğunu, kanıtlanmış hiç bir araştırma olmadığını söylüyor.
 2. Smyrna

  Resimli Diyet Tüyoları

  Karşılaştırmalı gıdalar, menüler, detokslar, kalori değerleri
 3. GÜNEŞ KORUYUCUSU YAPIMI D vitamini sentezleyebilmek için, öğlen saati, koruyucusuz olarak yaklaşık 20 dakika usulüne uygun güneşlenmek, bunun dışında mümkünse güneşte kalmamak, gölgede olmak, güneşe çıkılacaksa UV koruyuculu giysi ve şapkayla güneşe çıkmak, denize güneşin battığı saatte girmek en doğru yol. Yine de güneş alerjisi olanlar, için sağlıklı güneş koruyucu kremi alternatifi: Dr. Yavuzcan evde yapılabilecek bir güneş koruyucu tarifi verdi ve görüşünü şu şeklinde ifade etti: “Doğal malzemelerle kendi güneş koruyucunuzu evde yapın ve ticari markalardaki kimyasallardan kaçının. Ev ortamında dahi rahatlıkla yapabileceğiniz güneş koruyucu krem formülünüzü birkaç deneme sonucunda dilediğiniz gibi elde etmemeniz için hiç bir sebep yok.” Sağlıklı Yaşıyoruz® @saglikliyasiyoruzcom
 4. Smyrna

  ATATÜRK

  En Güzel Atatürk Fotografları
 5. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun!❤️

  1. Admin

   Admin

   Evet aynen katılıyorum :)

 6. Zerdeçal+Karabiber Altın değerinde baharat olarak da bilinen "zerdeçal" için son yıllarda araştırma alanındaki ilgi arttıkça önemi daha çok ön plana çıkmıştır; Kurkumin etken madde zerdeçalde bulununan çok önemli bir bileşiktir. Zerdeçalden ekstraksiyon yöntemleri ile laboratuvar ortamında elde edilmiş formdaki etken madde son derece yüksek ve tam faydalanılabilir olanlardır. Ekstraktlara her zaman ulaşmak kolay olamayacağı için kendimiz toz veya çiğ tohum halini yemeklerde, salatalarda, kefirde, sade yağda ve mümkünse yağlı bir gıdayla birlikte kullanmamız gerekir. Eğer, zerdeçali suya karıştırıp içersek veya bitki çayında kullanırsak doğrudan karaciğerde parçalanıp çoğu emilmeden direkt atılır, istenilen fayda görülemez. Balın içerisinde de bir miktar geçiş mümkündür... Eğer zerdeçali karabiber (etken maddesi piperin) ile birlikte aynı anda kullanırsak etki gücü her ikisinde de kat kat artar. Kullanım kolaylığı açısından zerdeçal ve karabiberi zeytinyağında veya başka bir yağda çözdürüp minik bir kavanozda oda sıcaklığında, ısı ve nemden uzakta muhafaza edebilirsiniz Sağlıklı bir yetişkinde günde 12 gram kadar kurkumin etken madde, klinik çalışmalarda insanda yan etki yaratmadan güvenli kabul edilmiştir. Bu da toz formda kullanımda çok fazla miktarda zerdeçala tekabül eder. Sağlıklı, ilaç kullanmayan bir yetişkin için günlük 1-2 tatlı kaşığı tüketmek zararsızdır. Çocuklarda da alerjik bir durum yoksa 1 çay kaşığı kafidir. Yağda karışım hazırlayacaklarsa 3 birim zerdeçal, 1 birim karabiber ve 100-150 ml iyi kalite sızma zeytinyağı kullanabilir. Toz haldeki baharatlarınızın rutubet almadan muhafazası ise en önemli noktadır! Kuru kabuk zerdeçal alırken de nem almamış olduğuna dikkat! Tavada yumurta pişirecekler yağ ile birlikte zerdeçal ve karabiberi kısa süre ısıl işleme tabii tutup pişirebilirler Tencere yemeklerinde de en fazla 5 dakika ısıl işleme maruz kalacak şekilde sona doğru zerdeçal ilave edilebilir. Uzun süre ve basınç altında işlem görürse etken maddeler azalmaktadır.
 7. Hadi Jokeri fizy'de! fizy'lilere özel Hadi joker kodunu Hadiuygulamasında Joker Kodu alanına girip joker kazanabilirsin. * Joker kodu ilk 30.000 kişi için geçerlidir.
 8. Ayrıca gece bütün vidoları izlerken bişey daha dikkatimi çekti..Bitkileri de harika.:)
 9. Birden fazla izlemiş olabilirim Şu konserve açma kısmında çok güldüm. Benimki bi km uzaktan o sesi duyup gelir..
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.