Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ömer_hayyam

Önerilen İletiler

Kabenin Girişinde 360 Küçük Put Vardi..

2.katinda Lat Menat Uzza Adli 3 Dişi Put..

3.ve En Ust Katinda Elahe , El Ilah , Allah Isimli Erkek Put !

Peygamberin Babasinin Ismide Abdullah = Allah 'in Kulu...

Peygamberden önce Ki Allah La , Sonraki Allah I Kariştirmayin !

Allah Putunu Kirin Artik !

Arap Miteolojisinden , Tarihten Dinden Haberi Yok Ki Insanlarin !

Arap Putlarina Tapar Olduk....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SÖYLEMEK İSTEDİGİM ; islam dini diye bir çok arap kültürü yutturulmuş bize...

KABEDE HZ. MUHAMMETTEN ÖNCE ALLAH PUTU VARDI , İNSANLAR YİNE GİDER ETRAFINDA DÖNERDİ..

PEYGAMBER GELDİ YİNE AYNI KABE YİNE AYNI DÖNÜŞ !

FARK = YERE GÖGE SIGMADIM MÜMİN KULUN GÖNLÜNDEYİM...

ASIL KABE İNSAN OLDUGU ANLAŞILMALI , AMA BİZ HALA ARABİSTANDAKİ 4 TAŞTAN MEDET UMARIZ..

ALLAH ALLAH OLALI O EVE HİÇ GİRMEDİ , BU EVDENDE HİÇ ÇIKMADI .. B.BESTAMİ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kabenin Girişinde 360 Küçük Put Vardi..

2.katinda Lat Menat Uzza Adli 3 Dişi Put..

3.ve En Ust Katinda Elahe , El Ilah , Allah Isimli Erkek Put !

Peygamberin Babasinin Ismide Abdullah = Allah 'in Kulu...

Peygamberden önce Ki Allah La , Sonraki Allah I Kariştirmayin !

Allah Putunu Kirin Artik !

Arap Miteolojisinden , Tarihten Dinden Haberi Yok Ki Insanlarin !

Arap Putlarina Tapar Olduk....

Biri kabede sona kalan put, digeride görünmüyor, soyut, ancak isimleri ayni..

Kabedekinin kulu Muhammed'in babasi Abdullah, soyut olaninkide Muhammed..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biri kabede sona kalan put, digeride görünmüyor, soyut, ancak isimleri ayni..

Kabedekinin kulu Muhammed'in babasi Abdullah, soyut olaninkide Muhammed..

HA YAŞA AZİZİM !

KABEDEKİ ALLAH putuna yaklaşmak için DİGER PUTLARDAN ŞEFAAT ARARLARDI ARAPLAR....

ŞU AN ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn ömer_hayyam ,

Şu ana kadar Allah putunu duymamıştım. Kabedeki 3 büyük putu bilirdim. Lat , Menat , Uzza.

Allah putunun olduğu fikri ilginç.

Bu bilgiye nasıl ulaşabilirim. Yardımcı olmanızı rica edeceğim.

Bide Kabdeki Karataş size göre neyi ifade ediyor.

Neden onun etrafında dönüyorlar ve ellemeye çalışıyorlar.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn ömer_hayyam ,

Şu ana kadar Allah putunu duymamıştım. Kabedeki 3 büyük putu bilirdim. Lat , Menat , Uzza.

Bide Kabdeki Karataş size göre neyi ifade ediyor.

Neden onun etrafında dönüyorlar ve ellemeye çalışıyorlar.

Saygılar.

Araplar İslamiyet öncesi dönemde Kabe'deki 360 tane put arasından en yükseği, en güçlüsü olarak ay tanrısını görüyor ve buna Al-ilah (en güçlü ilah) diyor, ellerini iki yana açarak ona dua ediyorlardı.

hazorhandsworship2xp1tk5.jpg

Arapçada "ilah" olan tanrı kelimesi İslamiyetle beraber "Allah" a dönüştürüldü.Ay tanrısı Al-ilah erkek kabul ediliyordu ve dişi güneş tanrıçası ile evliydi. Üç kızı vardı. Bunların adları Al-lat, Al-Uzzat ve Al-Menat idi:

babylonian2100bcnannarggp5.jpg

Yukarıdaki resim de, İslam öncesi arap inanışlarını çok güzel özetliyor. Solda Allahın kızları Lat, Uzza ve Menat, sağdaki erkek figürü ise Allahı simgeliyor. Muhammed, şeytan ayetleri diye bilinen olayda önce bu Lat, Uzza, Menat adlı tanrıçaları gaf yaparak övmüş ancak daha sonra pişman olmuş ve o sözleri kendisine şeytanın söylettiğini ileri sürmüştü.

Çeşitli Arap kabileleri aslında bu ay tanrısına değişik adlar veriyordu bunlardan bazıları Sin, Hubal ve Kureyşte Al-ilah. Dilbilimciler "Allah" kelimesinin "Al-ilah" tan türediğini söylerler.

Muhammedin babasının adı Abdullah, arapçada "Allahın kulu" anlamına geliyordu ( abd= kul, ullah=allah) Muhammed, Kabedeki 360 puttan en güçlüsü kabul edilen ay tanrısının ismini alıp tek olduğunu söylüyordu. "Al-ilah tan başka ilah yoktur" Muhammed böylece Al-İlah' ı tek tanrı olarak ilan etti ve diğer putlara tapınmayı yasakladı.

Diğer bilgiler: Buradan ve buradan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

azizim sana en büyük delil ..

hz.muhammetin BABASI ABDULLAH = ALLAH IN KULU ?

HZ.MUHAMMET YOK ORATADA HENÜZ ! BABASINA BU İSMİ KİM KOYMUŞ ?

VE HANGİ ALLAH IN KULU ?

AMCASININ İSMİNE BAKARSAK ANLARIZ = EBDUL MENAT .. MENATIN KULU .

Hayyam, bir tanesin yaa...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O SENIN GÜZELLİGİN Tengeriin boşig ..

birde hz.muhammedin anesinin heykeli vardır başörtülü !

EBU CEHİLDE TEVRATI İNCİLİ EZBERE BILIRDI , KABE YE EN YAKIN EV EBU CEHILIN EVI IDI , BUTUN VAKIT NAMAZLARINIDA KABEDE KILARDI ...

HZ.MUHAMMETTEN ÖNCE NAMAZ VARDI ARAPLARDA , HZ.MUHAMMEDİN MİRAÇTAN GETİRDİGİ BUGÜN HALKIN YAPTIGI BEDEN EGİTİMİ DEGİLDİR !

DÜŞÜNSENİZE PEYGAMBER DİCEK Kİ , GELİN SİZ BU PUTLARIN ONUNDE EGILMEYIN , MIHRABIN ONUNDE EGİLİN !

akıl işimi bu ? ne farkı var ya o taş ha bu taş ?

demek ki başka bir namaz var !

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce

"Peygamberden önce Ki Allah La , Sonraki Allah I Kariştirmayin !"
cümlesi acikliga kavustu.

Arkadas Allah lafzinin müsrik Araplarinda kullandigini kesf etmis ... Iyi , güzel de, tarihde "Arap Miteolojisine" kadar gitmek yeterli degil ...

"KABEDE HZ. MUHAMMETTEN ÖNCE ALLAH PUTU VARDI , İNSANLAR YİNE GİDER ETRAFINDA DÖNERDİ.."
arkadasin tespiti ...

Putlardan evel de Allah (lafz olarak da) vardi ve Hz. Ibrahim ogluyla burayi insaa ettikden sonra "etrafina dönerlerdi" ...

Yani süphelendigin sey , aslinda Hz. Ibrahime kadar geri gider ... Onun icin biz kendimze "Milleti Ibrahime" de deriz ...

Ve dahasi putlar , müsrikler ve aleni küfür kaabede sacilirken , yine de AllahuTeala "Ebabil kuslari" ile "evini" korudu ...

Ac Kurani oku ...

Dilbilimciler hakli ki , Allah lafzini arap Hiristiyanlar da kullanir. Hic fark olmaksizin. Amin de bu mesela baska , onlar amen der ...

Onun icin bundan malzeme cikartmaya calismak beyhude ... El Ilah´dan türedigine ezici bir delil bu ...

Farkli iddialar ciddi seyler degil.

ALLAH ALLAH OLALI O EVE HİÇ GİRMEDİ , BU EVDENDE HİÇ ÇIKMADI .. B.BESTAMİ

Bunu gecemiyecem : Valla islam ögretisine göre bu söz küfür ... Onun icin "Bestamiden" oldugunu da sanmiyorum ...

EBU CEHİLDE TEVRATI İNCİLİ EZBERE BILIRDI , KABE YE EN YAKIN EV EBU CEHILIN EVI IDI , BUTUN VAKIT NAMAZLARINIDA KABEDE KILARDI ...

Ebu Cehil bugün görülse seriatci biri derler ...

HZ.MUHAMMETTEN ÖNCE NAMAZ VARDI ARAPLARDA , HZ.MUHAMMEDİN MİRAÇTAN GETİRDİGİ BUGÜN HALKIN YAPTIGI BEDEN EGİTİMİ DEGİLDİR !

Evet , hatta Araplardan da evel namaz vardi ... Ne ögreniyoruz bundan?

DÜŞÜNSENİZE PEYGAMBER DİCEK Kİ , GELİN SİZ BU PUTLARIN ONUNDE EGILMEYIN , MIHRABIN ONUNDE EGİLİN !

akıl işimi bu ? ne farkı var ya o taş ha bu taş ?

O farki bilmiyorsan daha ne diyeyim ...

----

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

azizi ibrahim a.s ALLAH DEDİKİ ; BENİM EVİMİ TEMİZLE VE BÜTÜN İNSANLARI DAVET ET !

ALLAH HEM CİNLERE HEM İNSANLARA HİTAP EDER , İBRAHİM ARABİSTANDA Kİ KABEYİ CİNLER İÇİN YAPTI , GELİP DÖNSÜNLER DİYE ,,

BİRDE KENDİ NEFSİNİ ARINDIRDI VE TEMİSLEDİ HER KEZİDE BUNA DAVET ETTİ !

YERE GÖGE SIGMADIM ( KABE YERDE DEGİL Mİ ) MÜMİN KULUN GÖNLÜNDEYİM . KUTSİ HADİS

DEMEK Kİ ASIL KABE İNSAN MIŞ !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

azizi ibrahim a.s ALLAH DEDİKİ ; BENİM EVİMİ TEMİZLE VE BÜTÜN İNSANLARI DAVET ET !

ALLAH HEM CİNLERE HEM İNSANLARA HİTAP EDER , İBRAHİM ARABİSTANDA Kİ KABEYİ CİNLER İÇİN YAPTI , GELİP DÖNSÜNLER DİYE ,,

BİRDE KENDİ NEFSİNİ ARINDIRDI VE TEMİSLEDİ HER KEZİDE BUNA DAVET ETTİ !

YERE GÖGE SIGMADIM ( KABE YERDE DEGİL Mİ ) MÜMİN KULUN GÖNLÜNDEYİM . KUTSİ HADİS

DEMEK Kİ ASIL KABE İNSAN MIŞ !

Hararet nardadır, saçta değil, Keramet baştadır, taçta değil, Her ne ararsan kendinde ara, Kudüs’te, Kabe’de, hacda değil...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

azizim kabe = beytullah=allah ın evi !

aslında bu bir rumuzdur , arabistanda ki kabeye gitmekle hacı olunmaz,turistlik bir gezidir ,fena degil...

arabistana gidip o kabede allah ı bulan yok , ama kendinde allah ı bulan arifler vardır !

KABEDE ALLAH ARAYANLAR ARAP İNANIŞLARINDA KALIŞLARDIR !

KERAMET TAÇ'DA DEGİL BAŞTADIR

MAHARET NAR'DADIR SACDA DEGİL

HER NE ARA İSEN KENDİNDE ARA

MEKKEDE KUDUSTE HACDA DEGİL !

EMANETİ DAGLARA YUKLEDİK TAŞIYAMADI , YİNE ONU ***** OLAN İNSAN YÜKLENDİ..... AYET..

HALKIN DIŞINDA BİR ALLAH YOK !

Halka hizmet HAKKA HİZMET , HAK HALK ELBİSESİNE GİRMİŞ ! BİLENLER TANIR ONU BİLMEYENLER ;

Kimi tesbih ile İLE TAHLİLE DALDI

Kimi mescidimde ABİDİM OLDU

Sivaya dalanlar CAHİLİM KALDI

CAHİLİM OLANIN EFSANESİYİM !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SÖYLEMEK İSTEDİGİM ; islam dini diye bir çok arap kültürü yutturulmuş bize...

Sn Hayyam,

Anlaşılmazlığı seçiyorsunuz farkındamısınız, bazen hadislere atıfta bulunuyorsunuz bazense ayetlere deginiyorsunuz.

Bakara 125

Hani, biz Kâbe’yi insanlara toplantı ve güven yeri kılmıştık. Siz de Makam-ı İbrahim’den kendinize

bir namaz yeri edinin. İbrahim ve İsmail’e şöyle emretmiştik: “Tavaf edenler, kendini ibadete

verenler, rükû ve secde edenler için evimi tertemiz tutun.”

Allahın varlığına ve birliğine kulu Muhammedin peygamberliğine iman ediyormusunuz? Cevabınız evetse, lütfen ifadelerinizin ne anlama geldiğinin farkında olunuz, cevabınız hayırsa da ozaman ayetlerle hadislerle anlaşılma yolunu terk edip başka argumanlarla ifade ediniz kendinizi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Hayyam,

Anlaşılmazlığı seçiyorsunuz farkındamısınız, bazen hadislere atıfta bulunuyorsunuz bazense ayetlere deginiyorsunuz.

Bakara 125

Hani, biz Kâbe’yi insanlara toplantı ve güven yeri kılmıştık. Siz de Makam-ı İbrahim’den kendinize

bir namaz yeri edinin. İbrahim ve İsmail’e şöyle emretmiştik: “Tavaf edenler, kendini ibadete

verenler, rükû ve secde edenler için evimi tertemiz tutun.”

Allahın varlığına ve birliğine kulu Muhammedin peygamberliğine iman ediyormusunuz? Cevabınız evetse, lütfen ifadelerinizin ne anlama geldiğinin farkında olunuz, cevabınız hayırsa da ozaman ayetlerle hadislerle anlaşılma yolunu terk edip başka argumanlarla ifade ediniz kendinizi.

aşk imamdır bize gönül cemaat

kıblemiz dos yüzüdür daimdir sala

dost yüzün görünce şirk yagmalandı

onun için şeriat kapıda kaldı..

yunus emre !

azizim kuranda namaz diye bir sözcük yoktur , sala vardır ! şekilsel namaz hz.muhammetten önce de vardı , hz.muhammedin miraçtan getirdigi sala dır !

BEN DAİM SALA YI SEVERİM .. AYET

sofular secde eder mescidin mihrabına

yar eşigi secdegahım yüz sürerim kime ne

nesimi.

yer ve gök arasında her ne var ki beni zikretmesin .. ayet

tanrı ya kulluk yapmayan yoktur , tanrıya kulluk belirli hareketlerle olmaz ..

tanrı eger bunu istese idi , melekler gece gündüz namaz kılarken ADEM ' İ yaratmazdı !

bilinmek istedim adem'i yarattım ! tanrı tapınmak degil bilinmek istiyor !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bilinmek istedim adem'i yarattım ! tanrı tapınmak degil bilinmek istiyor !

Burdaki BİLİNMEK İSTEMEK sanki acizliği içinde barındırıyor gibi.

İstiyor.....

Bilinmese ne olur ki.

Demek ki ihtiyacı var.

İhtiyacı olan kadiri mutlak olamaz.

Bu Tanri fikri hatalıdır.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bilinmek istedi ademi yarattı , birinin seni bilmesi sana bir şey katar mı , eksiltir mi ?

ama namaz kılsın dersen o bir ihtiyaç olabilir ?

Ben sıradan bir canlıyım. Beni bilseler noolur , bilmeseler noolur.

Ben kadiri mutlak olduğu iddia edilen bir Allahın bilinmesi isteği ile ademi yaratmış olmasına , eleştiri getirdim.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn ömer_hayyam ,

Buradan ulaşabilirsiniz; http://www.turkish-media.com/forum/index.p...howtopic=115843

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.