Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AKP'YE KAPATMA DAVASI AÇILDI

Misafir meraba

Önerilen İletiler

Yanlış anladığın derken, "Öncelikle, Cumhurbaşkanının parti kapatma yoluyla koltugundan indirilmeye çalışılması diye bir şey söz konusu değildir. Bu sanırım cogu kişi tarafından su anda boyle anlaşılıyor ama bu dava Cumhurbaşkanına değil, Abdullah Gül'e açılır ve bu onun Cumhurbaşkanlığı görevine zarar vermez." bu söylediğin üzerine söyledim.

Hakkında laiklik karşıtı faaliyetlerden dolayı siyaset yasağı konulan kişinin Cumhurbaşkanlığı görevi elbette zarara uğrar ve biter. Akside mümkün değildir. Gerek devlet temayüllerine gerekse işleyişe taban tabana zıt olur.

Başsavcı siyaset yasağı istediği isimler arasında Gül'e de yer vermesinin başka bir açıklamasıda yoktur. Yasal prosedüre göre zaten Gül'ün cumhurbaşkanlığı yapmasına bir engel değildir. Artı bir Cumhurbaşkanı'nın görev süresi dolduktan sonra aktif siyasete devam etmesi kurucu lider kadro haricinde mümkün değildir. Peki neden istemiştir başsavcı? Çünkü Anayasa Mahkemesi'nin laiklik karşıtı faaliyet suçundan siyaset yasağı koyduğu bir kişinin idarenin en üst makamında oturması artık mümkün olmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 364
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Akp yanlısı medya ve kişiler C. Başsavcısının kapatma davasına ateş püskürmekteler.

Bazı sözde, utangaç demokratlarımız da her zaman olduğu gibi onların ekmeklerine yağ sürmek için sahnedeler. Medyada boy göstermeye başladılar bile. Kezban Hatemi ile parelel konuşmalar yapıyorlar. Ne imiş demokrasilerde partiler kapatılmazmış. Demokrasinin olmazsa olmazı siyasi partilere ve temsilcilerine müdahale edilemezmiş.

Partilerden birisi çıkacak, devleti yıkmak isteyen terör örgütlerini açıkça destekleyecek, mazlum bir etnik kesimi savunacak (!), diğerisi rejim karşıtı olacak, din devleti kurma amaçlı faaliyetlerde bulunacak, devletin yargı organları da karışmayacakmış. Neymiş efendim onlar siyasi imiş, %47 imiş, devletin savcısı da seyredecekmiş. Oh ne ala, ne ala.

Ben şunu anlayabiliyorum. Sağ tanjantlı da olsa bir siyasi parti laik ve demokratik cumhuriyetin temel ilkeleri konusunda mutabık, karşı duruşu ve eylemleri yoksa, rejimin siyasi partisidir. Kapatılmasına ben de karşıyım. Yargının yapacağı hiçbir şey olamaz. Olmamalı.

Demokrasiyi ağzından düşürmeyen, yargımızı eleştiren AB yetkilileri, kendi rejimlerini tehdit eden bir nazi kökenli siyasi partiye izin verecekler mi? Vermeyeceklerdir elbette. Yasaları, yargı organları rejimi tehdit eden siyasete de, siyasilere de izin vermeyecektir. Vermezler.

Bu konuda bizim yasalarımız yok mu? Hukuk devleti değimliydik? İşte Anayasamız, işte 68-69. maddeler. Gayette açık:

“Siyasî partilerin tüzük ve programları ile eylemleri, Devletin bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, insan haklarına, eşitlik ve hukuk devleti ilkelerine, millet egemenliğine, demokratik ve lâik Cumhuriyet ilkelerine aykırı olamaz; sınıf veya zümre diktatörlüğünü veya herhangi bir tür diktatörlüğü savunmayı ve yerleştirmeyi amaçlayamaz; suç işlenmesini teşvik edemez.

Bir siyasî partinin 68 inci maddenin dördüncü fıkrası hükümlerine aykırı eylemlerinden ötürü temelli kapatılmasına, ancak, onun bu nitelikteki fiillerin işlendiği bir odak haline geldiğinin Anayasa Mahkemesince tespit edilmesi halinde karar verilir. (Ek cümle: 3.10.2001-4709/25 md.) Bir siyasî parti, bu nitelikteki fiiller o partinin üyelerince yoğun bir şekilde işlendiği ve bu durum o partinin büyük kongre veya genel başkan veya merkez karar veya yönetim organları veya Türkiye Büyük Millet Meclisindeki grup genel kurulu veya grup yönetim kurulunca zımnen veya açıkça benimsendiği yahut bu fiiller doğrudan doğruya anılan parti organlarınca kararlılık içinde işlendiği takdirde, söz konusu fiillerin odağı haline gelmiş sayılır.”

İşte yargının tespitleri:

Anayasanın laiklik ilkesi ortadan kaldırılmaya çalışıldı

- Erdoğan'ın sözleri laiklik karşıtı eylemlerin odağı

- AKP referansını dinden alan model öngörüyor

- Dini hükümleri referans gösterme çabaları var

- 11 belediye başkanına siyaset yasağı getirilmesi isteniyor. Bunlardan bazıları Isparta, Eyüp, Kocaeli ve Beyoğlu belediye başkanları..Bazı AKP'li il başkanlarına da aynı yasağın getirilmesi isteniyor.

- İddianamenin ekinde görüntü ve ses kayıtları var

- Parti içi soruşturmalar göstermelik

- Devlet kadrolarında siyasal islamcı kadrolaşma yapıldı

- AKP, Fazilet ve Refah Partisi ile bağını koparmadı

- YÖK Başkanı kanunlara uymayacağını açıkladı

- AKP'nin eğilimi siyasal islamdır. Siyasal İslam'ın temel düsturu şeriattır. AKP, şeriatı amaç edindiği için kaynağını şeriattan alan takiyyeyi kullanıyor.

- Danıştay saldırısı ile ilgili dava süreci de iddianamede

- Belediye başkanları hurafelerle dolu kitaplar bastırdı.

Utangaç, sözde demokratlar!.. Yukardaki tespitlere sizlerde katılıyorsanız, demokrasi çığırtkanlıkları ile demagoji yapmayın.

Demokratik, laik cumhuriyet rejimi aleyhinde faaliyet yürüten, ispatlanıp, kanıtlanmış her kuruluş yasaklanmalı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşlerimin yoğunluğundan dolayı uzun süredir siteye giremiyordum...Yoğunluk biraz dağılınca bi gireyim dedim ************

Yazılanları şöyle bi gözden geçirdim yazdıklanızla yaşadığımız türkiye arasında inanın alaka yok...Kimisi ülkenin bittiğini...Ne zaman güneş doğacağını...Halkın iradesini hiçe sayılarak bir kişinin (dış güçlerin o kişinin arkasında olması sonucu) açılmış olduğu bir dava...İnanın ben bu sitede sevcıya biraz da olsa tepki geleceğini zannediyordum... Ama gördüm ki her kez sırf akp düşmanlığı adına milli iradeyi hiçe sayarak savcının yaptıklarını destekler olmuş...Doğru yoldasınız böyle devam edin....

saygılarla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne demek AKP nin kapatilmasini istemiyorum böyle bir partiyle kimsenin bizi böyle basbasa birakmaya hakki yok alsin götürsün ulema partisini nereye götürürse götürsün ister AB ye ister ABD ye ... ister siirte ister rizeye ister batmana yeterki götürsün bir köseye koysun müzemi yapiyorlar ne yapiyorlarsa yapsinlar..

17 Agustos depremi yalnızca Marmara'yı degil, hepimizi yüregimizden vururken bile Bütün Türkiye aglarken halkimizin yüregi ordayken bile onlarin o anda bile baska hesaplar icinde olmalari onlarin vicdanlarini ortaya koyuyor! varmak istedikleri karanligi ortaya koyuyor.. bu partinin neresine güveneceksin dün siirt bugün batman konusmalari bu bir baskaldiri degilde nedir .. eee arkasindan kim gidecek yüzde 47.lermi yoksa parmakla sayilacak bir avuc müzelik insanlarmi!!!

evet onu müzeye cevirsinler kapisina ***** ... 7.4 depremi yetmedimi pankartini assinlar..

Türkiye insani artik kendisini ceki düzen vermek zorundadır... AKP nin dogal dengeleri alt üst etmeye calisdigi, ilk asamada yarattiklari iki Türkiye yi görmemek adil olmayacaktir kapatilmasina karsi cikmak bu iki Türkiye yi kabul etmektir! eger kapatilmasa ikinci asamasi daha hizli gelecektir!!! Gönül isterdi ki ülkemiz bu AKP nin sınamasindan gecmeseydi .. evet herkes bedeli neyse ödeyecektir İnsanlar gecmisten ders alırlar. Ama gecmiste degil, yalnızca simdiki zamanda yasarlar artik AKP yi unutalim AKP siz bir Türkiye ile önümüze daha iyi bakalim...

Efendi Türkler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşlerimin yoğunluğundan dolayı uzun süredir siteye giremiyordum...Yoğunluk biraz dağılınca bi gireyim dedim ************

Yazılanları şöyle bi gözden geçirdim yazdıklanızla yaşadığımız türkiye arasında inanın alaka yok...Kimisi ülkenin bittiğini...Ne zaman güneş doğacağını...Halkın iradesini hiçe sayılarak bir kişinin (dış güçlerin o kişinin arkasında olması sonucu) açılmış olduğu bir dava...İnanın ben bu sitede sevcıya biraz da olsa tepki geleceğini zannediyordum... Ama gördüm ki her kez sırf akp düşmanlığı adına milli iradeyi hiçe sayarak savcının yaptıklarını destekler olmuş...Doğru yoldasınız böyle devam edin....

saygılarla...

Milli Irademi ülkeyi pazarlamasini Erdogandan istiyor,yoksa milli irademi seriat yanlisi sizce?

Kolayiniza geliyor yargiya saldirmak,Orduya saldirmak,AKP disinda ne varsa oralara saldirmak,milli iradeyi yönlendiren kim dersiniz,milli iradenin kendisimi yoksa din tacirlerimi?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne demek AKP nin kapatilmasini istemiyorum böyle bir partiyle kimsenin bizi böyle basbasa birakmaya hakki yok alsin götürsün ulema partisini nereye götürürse götürsün ister AB ye ister ABD ye ... ister siirte ister rizeye ister batmana yeterki götürsün bir köseye koysun müzemi yapiyorlar ne yapiyorlarsa yapsinlar..

17 Agustos depremi yalnızca Marmara'yı degil, hepimizi yüregimizden vururken bile Bütün Türkiye aglarken halkimizin yüregi ordayken bile onlarin o anda bile baska hesaplar icinde olmalari onlarin vicdanlarini ortaya koyuyor! varmak istedikleri karanligi ortaya koyuyor.. bu partinin neresine güveneceksin dün siirt bugün batman konusmalari bu bir baskaldiri degilde nedir .. eee arkasindan kim gidecek yüzde 47.lermi yoksa parmakla sayilacak bir avuc müzelik insanlarmi!!!

evet onu müzeye cevirsinler kapisina ***** ... 7.4 depremi yetmedimi pankartini assinlar..

Türkiye insani artik kendisini ceki düzen vermek zorundadır... AKP nin dogal dengeleri alt üst etmeye calisdigi, ilk asamada yarattiklari iki Türkiye yi görmemek adil olmayacaktir kapatilmasina karsi cikmak bu iki Türkiye yi kabul etmektir! eger kapatilmasa ikinci asamasi daha hizli gelecektir!!! Gönül isterdi ki ülkemiz bu AKP nin sınamasindan gecmeseydi .. evet herkes bedeli neyse ödeyecektir İnsanlar gecmisten ders alırlar. Ama gecmiste degil, yalnızca simdiki zamanda yasarlar artik AKP yi unutalim AKP siz bir Türkiye ile önümüze daha iyi bakalim...

Efendi Türkler

:clover:

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu Avrupada yasayan bazilari nedense Türkiye'ye karsi olmakla bir gurur duymaktalar,koltuklari kabariyor,heralde oradaki arkadaslarina gösteris bazinda,bakin ben adaletten yanayim demek icin cabaliyorlar,öyle ya Avrupada Türkiyenin imaji zaten kötü buda komplex yapmis bazilarinda,kendilerini hep farkli yansitma cabasindalar.Parti kapatmayi demokratik bulmayan bazi ileri görüslü Avrupalilara!sormak gerekir acaba Avrupada neden partiler kapatilir diye,veya o partiler kapatildiginda acaba onlarin kapatilmasinada karsilarmidir diye.Bence degil, cünkü Avrupada kapatilan partiler genelde nazi partileridir yani yabanci düsmani partiler,bu nedenle Türkiyede parti kapatilmasina karsi olanlar bu nazi partilerinin kapatilmasina sevinirler,nedenmi?Cok basit cünkü nazi partileri oldugu sürece yabancilar bilhassa bizim Türkler hep korku icindedirler,ne varki Türkiyede parti kapatilmasina böyle tüm varligi ile karsi cikanlarin Avrupada kapatilan partiler icin ses cikarmamalari onlarin nasil yanli düsündügünü gösterir.Eger sisteme aykiri bir fiil varsa ortada yarginin görevi kimsenin gözünün yasina bakmadan görevini yerine getirmesi gerekir.Yok efendim yargi iktidari veya bilmem neler acikca AKP nin yaptiklarinin savunulmasidir yani Laiklige karsi yapilan eylemlerin savunulmasidir.Türkiyde AKP ye kapatma davasi acti diye yargiyi demokratik olmamakla suclamak ise basli basina AKP ye arka cikmaktir.AKP lilerde ayni sloganlari atiyor,heralde tesadüf degildir.Nazi partilerinin kapatilmasina alkis ama demokrasiyi tramvay yapip Laikligide halkin arkasina siginip tukaka eden partinin kapatilmasina hayir demek ciddi olmaktan uzak bir durumdur.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki tamam layik kelimesinin anlamini bilmiyorum...Olabilir.

Tartisacak kadar turkcem de yoksa ya baska dilde yapalim yada ben cekip gidiyim.

AKP nin basindaki insanlarin gecmisini zaten herkes biliyor? Dinleri asiri derecede yasayan birileri oldugunu da dusunelim(?).

Din kulturunden bazen alinti yaptiklarini da dusunelim...

Ancak ben sahsen :

1- bu hukumetin tamamen din unsurlar ile bu ulkeyi yonettigini Gormedim....

2- bu hukumeti yikmak zor olur cunki kendisini icraatlari ile toplumun yarisinin gonlunu kazanmistir, yada umudu olmustur, umudu calinan bir insanin ne hale gelebilecegini dusunmek zor olmasa gerek. Bu hukumet Cumhuriyeti gerekten, evet gercekten tehlikeye sokmadigi surece kapatilmasin, bugunlerde, cok icler acisi bir hata olur.

3- Bu kapatilma tarihi bugunlerde olmasi, yonetimdeki bir kesimin turkiyeyi ne kadar dusundugunun apacik bir gostergesidir, kusura bakmasin ama bunu aksini kimse soyleyemez, cunki bugunlerde turkiye cok kritik bir donemden geciyor.

4- Ispatlanmamis, bir kactane medya kuruluslarinca kabullenmis bazi soyletileri gercekmis gibi algilamak acaba kimlere hizmettir?

5- Diyoruz ki :)AKP yi destekleyen medya kuruluslari feryad ediyorlar, acaba gecmiste de, yada bugunlerde de CHP, ve hakimler yanlisi medayalardan neden bahsedilmiyor, yaptiklari flash haberlerin arkasindaki niyet neden aciklanmiyor? Simdi bur bir haber yapilacaksa objektif olunmasi gerek diye dusunuyorum, gerci objektiflik turkiyeden kaybolali epey bir zaman oldu galiba.

6-Diyorlar ki boyle bir parti ile kimse bizi basbasa koyamaz, peki bu parti secmis olan TURK TOPLUMU size de kimse bizi simdilik bu partiden ayiramaz DESE, nasil tepki verirsiniz? Cok merak ediyorum......

7- Kimlerin toplum dusmani oldugu apacik ortadar. Varsayalim ki aslinda toplum icin, toplumun refahi icin bu partiden kurtulmak isteniyor. Demezlermi yahu sizler kim oluyorsunuz da, bizim yerimize dusunme hakkina sahipsiniz, biz oy niye kullaniyoruz, bu ulkedeki ekonomik sikintilari yasayan biziz ve iyilesme varsa bunu en iyi yasiyacak olan biziz, ne oluyor??? Demezlermi???

Ama dedigim gibi bu hukumet devletti seryat ile yonetirse, tesebbusunde bulunrsa ilk kapatilmasina sevinen BEN olurum emin olun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygılarla...

Milli iradeyi hiçe sayarak savcının yaptıklarını desteklemek... Halkın iradesini hiçe sayarak açılmış davaya karşı çıkmak...

Neden siz yapmıyorsunuz? Buyurun... karşı çıkan savcıya, madem biz eğri yoldayız o halde bize doğru yolu gösterin buyurun... Size engel olan var mı? Yok...

Milli iradeyi hiçe sayarak savcının yaptıklarını desteklemek... Halkın iradesini hiçe sayarak açılmış davaya karşı çıkmak...

Bu sözler, yine yutturulmuş sözler, nereye girerseniz, basınla ilgili hangi sayfayı acarsanız acın, bu son birkaç gündür bunlarla sıkça karşılaşıyoruz zaten... Sağolsunlar bunun yanısıra demokrasi bu kadar ucuz mu?, bu millete yapılan haksızlığı kimse reva göremez, miletimiz hiç layık olmadığı böyle bir garabetle, böyle bir ayıpla karşı karşıya bırakanlar bu utancı yaşayacaklar........ diye de devam ediyor.

Daha önce de demiştim yine diyorum. Bu şekilde (% 47 oy çoğunluğu gibi) bir seçim kazanan parti istediği herşeyi yapmak, yasaları hiçe saymak, devletin temel ilke ve değerlerine karşı çıkmak hakkını bulur, aklına her eseni yapma şansına sahip olur mu? Maalesef olamaz çünkü Türkiye aynı zamanda bir hukuk devletidir ve Hukuk devleti demek hukuğun üstünlüğünü kendisine temel edinmiş devlet demektir. İster %47 ister %5 olsun gerektiğinde yargı, siyasi partiler hakkında soruşturma yapabilir, dava açabilir, parti kapatabilir. Bu senin benim doğru veya yanlışlarımızla değil geçerli anayasal kurallara göre verilen bir karardır.

Tartışılması gereken "Halkın % 47 sinin iradesiyle seçilmiş bir partiye kapatma davası açılamaz" ise eğer "halkın % 5 oy ile Meclise getirdiği DTP'ye de kapama davası açılamaz." bu durumda değil mi? Orada da halkın iradesi söz konusudur. Ne yani şimdi parti küçük ya da az oy aldı diye anayasaya uymazsa kapatılır, parti büyük, çok oy aldı diye anayasaya uymasa bile kapatılamaz... Var mı böyle birşey? Yok... Geçerli anayasal kurallarla böyle bir durum söz konusu değildir ya parti kapama yasasını değiştirirsin ya da değiştiremiyorsan yasalara uymak zorunda kalırsın aksi takdirde hukuğun üstünlüğünü kabul etmek zorundasın...

Eğer ülke hukuk devletiyse hukuğun üstünlüğü kabul edilmiştir. Hukuğun üstünlüğü kabul edilmişse, bunun halkın iradesinden de üstün olduğu kabul edilmelidir.

İlgili maddeler:

MADDE 2. – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

MADDE 10. – Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.

(Ek: 7.5.2004-5170/1 md.)Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet, bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür.

Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.

Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.

MADDE 81. – Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri, göreve başlarken aşağıdaki şekilde andiçerler :

“Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve lâik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasaya sadakattan ayrılmayacağıma; büyük Türk Milleti önünde namusum ve şerefim üzerine andiçerim.”

Madde 24;

.....

Kimse, Devletin sosyal, ekonomik, siyasî veya hukukî temel düzenini kısmen de olsa, din kurallarına dayandırma veya siyasî veya kişisel çıkar yahut nüfuz sağlama amacıyla her ne suretle olursa olsun, dini veya din duygularını yahut dince kutsal sayılan şeyleri istismar edemez ve kötüye kullanamaz.

Madde 68;

.....

Siyasî partilerin tüzük ve programları ile eylemleri, Devletin bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, insan haklarına, eşitlik ve hukuk devleti ilkelerine, millet egemenliğine, demokratik ve lâik Cumhuriyet ilkelerine aykırı olamaz; sınıf veya zümre diktatörlüğünü veya herhangi bir tür diktatörlüğü savunmayı ve yerleştirmeyi amaçlayamaz; suç işlenmesini teşvik edemez.

Milli iradeyi hiçe sayarak savcının yaptıklarını desteklememek... Halkın iradesini hiçe sayarak açılmış davaya karşı çıkmak...

ya da

Hukuğu hiçe sayarak, Akp ve Tayyip Erdoğan'ın yaptıklarını desteklemek!!!

Hangisi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygılarla...

Savcı, yasaların ve anayasanın kendisine verdiği yetkiyi kullanıyor.Yazılanların Türkiye ile alakası yok diyorsanız ; ya bu ülkede yaşamıyorsunuz ya da dediğiniz gibi işlerinizin yoğunluğundan etrafınızı görme fırsatınız olmuyor ya da bu zihniyetlerle hemfikirsiniz.Başka bir açıklaması yok bu iletinizin.

Erdoğan şöyle demiş:"Bu ülkede kimse 16.500 seçmenin demokratik ,laik ,sosyal bir hukuk devletine sahip olduğuna inanarak oy verdiği AKP yi laikliğin odağı haline getiremez.Laikliğe karşı olmanın odağı haline getiremez"

Bir de şöyle demiş:

Laik bir ülkenin başbakanından:

Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmayan yüzlerce atamanın vekaletlerle yürütülmesi konusunda: ?Biz hukuka aykırı bir şey yapmıyoruz. Mecelle?de (şeriat hukuku) böyle bir kaide var.?

?Sana mı kaldı türban konusunda karar vermek, bu ulemanın işidir. Ulema (din alimlerine denir) ne diyorsa o olur.? (Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi?ne)

(Danıştay?ın türban kararı konusunda) ?Efendi sen kim oluyorsun, buna mecelle (şeriat hukuku) karar verir? (Bir kaç hafta sonra işareti alan şeriatçı bir terörist Danıştay?ı bastı ve türban kararı veren Danıştay üyelerini silahla taradı, Danıştay üyesi bir hakimi öldürdü.)

?Ben müslümanım diyenin aynı zamanda laikim demesi mümkün değil?

?Bir tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye, millet isterse tabii ki gidecek be.?

?Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir lafı koskoca bir yalan, Egemenlik kayıtsız şartsız Allah?ındır.?

Şimdi hangisine inanarak bu halk oy vermiştir.Kim yalan söylüyor?Ve hani tüm ülkenin başbakanıydın?

Şöyle de devam etmiş Erdoğan: "Bu talihsiz girişimin hukukuki zemini yoktur.Demokrasiyi içine sindiremeyenler demokrasi dışı yöntemlere tevessül edenlere asla prim vermeyeceğiz"

AKP demokrasi ve özgürlüğü "türban", "kuran kursları", " imam hatip okulları" olarak algılıyor.

Ve bu ülkenin başbakanı ,bakanları açılmış bir davada hiç te etik olmayan bir biçimde,istikrarı bozmak gibi hukuk dışı alanlarla tehdit edebiliyor yargıyı

Gene bir başlıkta yazmıştım.Devlet yönetiminde kuvvetler ayrılığı prensibinden bahsetmiştim.Ve değiştim ki hak ve özgürlüklerin koruyucusu TAM BAĞIMSIZ YARGIDIR.E ğer yargı tam bağımsız olmaz ve güdükleştirilirse, toplum ,yürütme ve buna bağlı olarak yasamanın çoğunluk elimizde diye ,keyfi uygulamalarının hedefi haline gelir.

Mehmet Dengir şöyle demiş : "Demokrasi ve hukuk karşı karşıya " böyle bir cümle kuran bir insana sadece "bizi kimler yönetiyor" diye sorulabilir

Tabi bunun üzerine bazı parti yöneticilerinin çıkarılacak yeni yasayla yargının yetkilerinin daraltılması önerilerine de nasıl bakılır artık bilemiyorum.Her halde demokrasi açısından hiç te yabana atılır bir öneri olmasa gerek.

Ey halkım ne yaptın?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu sizin bir kisminiz icin yalan dolan sayilan seyler baskalari icin belkide farkli algilaniyor bunu neden kabul edemiyor bazilariniz????

Arti DTP nin kapatilmasina bu hukumet karsi cikiyordu zannediyorsam? gerekce neydi: demokraside toplumun sectigi bir partiyi rejimi bozacak somut adimlar atmadigi surece kapatilmasi doru deil dediler. Kimileri ne dedi? Iste PKK yi destekleyen hukumet.. Simdi ne deniliyor, ya iste DTP kapatilmasina birsey demediniz AKP kapatiliyor diye feryad ediyorsunuz bu haksizlik deilmi?

Evet Oyle bakilirsa haksizlik ama gundemi daha iyi takip etmek gerek.

Ve DTP ile AKP arasinda buyuk bir fark var, cunki AKP ulkenin IKTIDARI dir, o iktidari dini lehceler kullandigi icin yikmak, helede bu zamanlarda ne kadar dogru, tartisilmalidir diye dusunuyorum.

Ve lutfen yarginin tarafsiz oldugunu kimse soylemesin, cunki zamaninda TL den ataturk'un resmini cikarma teklifinde bulunan bir parti hakkinda nedense hic bir girisim baslatilmamistir, unutulmadi beyler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizler görmemek için gözlerinizi kapasanız da halk bu partiyi seçti...Başsavcı kapatma davası açar anayasa mahkemesi toplanır 7 oy toplarsa kapanır...Ya biraz mantıklı olun kapandığında kim ne kazanacak ne kaybedecek kapandıktan sonraki süreci anlatacak biri var mı tabloyu görmek istiyorum... Bu ülkeyi kaos ortamına çekmeye çalışıyorlar göremiyorsunuz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Savcı Yalçınkaya'ya şok hatırlatma!

Şemdinli davasında, Büyükanıt'ı suçlayan savcı F.Sarıkaya'nın, meslekten ihraç edilmesini gündeme getiren hukukçular, Gül'ü dava eden Yalçınkaya'nın da ihraç edilmesini istediler...

Aslan Değirmenci?nin haberi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya?nın, Anayasa Mahkemesi?ne açtığı kapatma davasında Başbakan Tayyip Erdoğan?ın yanı sıra Başkomutan Abdullah Gül için de 5 yıl süreyle siyasi yasak istemesini değerlendiren hukukçular, Şemdinli olayını hatırlatarak, ?Şemdinli olaylarının ardından yakalanan astsubay Ali Kaya için ?Tanırım, iyi çocuktur? ifadesini kullanan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a yöneltilen suçlamalar, Van Savcısı Ferhat Sarıkaya?nın meslekten ihracına neden olurken, bugün Başkomutanı davaya dahil etmek Anayasa?ya uymayan bir müdahaledir. Anayasa?nın 105. maddesinin açıkça ihlalidir. Kaldı ki Cumhurbaşkanı Gül, Genelkurmay Başkanı?nın da Başkomutanıdır. Yalçınkaya derhal görevden alınmalıdır? dediler.

?YARGILANMALIDIR?

?Cumhurbaşkanını kapatma davasına dahil etme çabası hiçbir hukuk sisteminin içinde yoktur? diyen Yaralı, ?Bu, muz cumhuriyetlerinde bile olmaz. Haklı olduğu kadar hukuk görevini sonuna kadar yapan Savcı Ferhat Sarıkaya lince tabi tutulurken, hukuku çiğneyen ve ülkenin Başkomutanını davaya dahil ederek büyük bir hukuksuzluğa imza atan Yalçınkaya hakkında derhal dava açılmalı ve yargılanmalıdır? diye konuştu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hürriyet yazarlarından Ferai Tınç'ın bugünkü yazısından bir alıntı yapmak istiyorum;

"AKP, seçimlerde sağladığı sonucu, halkın kendisine her istediğini yapabilme izni verdiği biçiminde algıladı. Ve dayatmacılığı siyasetinin esas üslubu haline getirdi.

Dün Siirt’te konuşurken "milli irade karşısına yargı çıkamaz" diyor Başbakan Erdoğan.

Bu doğru mu? Milli iradeye, yasaların üzerinde bir güç atfetmek mümkün mü?

Milli iradenin sorumluluk verdiği bir kişi ya da kurum suç işlerse ne olacak? "

Güzel sorular :D

Bu arada bilmeyenler olabilir, paylaşayım dedim;

Anayasanın temel ilkeleri:

* Hukuk devleti ilkesi

* İnsan haklarına saygılı devlet ilkesi

* Atatürk milliyetçiliğine bağlı devlet ilkesi

* Demokratik devlet ilkesi

* Laik devlet ilkesi

* Sosyal devlet ilkesi

Akp nin temel ilkeleri

* “Efendi sen kim oluyorsun, buna mecelle (şeriat hukuku) karar verir” “Biz hukuka aykırı bir şey yapmıyoruz. Mecelle’de (şeriat hukuku) böyle bir kaide var.” (Hukuk devleti ilkesi)

* “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir lafı koskoca bir yalan, Egemenlik kayıtsız şartsız Allah’ındır.” “Ulan terbiyesizlik yapma! Artistlik yapma ulan! Hadi ananı da al git burdan” Kes ulan sesini . Sana üç nokta koyarım . Otur ulan oturduğun yerde, herşeye burnunu sokma (İnsan haklarına saygılı devlet ilkesi)

* “Türkiye kendine din olarak Kemalizmi almış ve başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir...” “Türkiye’nin yarınında artık Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere, sistemlere yer yoktur. Kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. Bizim için en üst belirleyici, İslam’ın etkileridir. Her şey ona göre belirlenir.” (Atatürk milliyetçiliğine bağlı devlet ilkesi)

* “Demokrasi bizim için bir amaç değil, araçtır. Amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız.” “Demokrasi bizim için bir tramvaydır. İstediğimiz durağa gelince ineriz.” (Demokratik devlet ilkesi)

* “Hem laik, hem müslüman olunmaz. Ya müslüman olacaksın, ya laik. İkisi birarada olunca ters mıknatıslanma yapar. Mümkün değil, ikisi birarada olamaz.” “Bir tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye, millet isterse tabii ki gidecek be.” “Sonra nedir bu laiklik Allah aşkına?.. Bu ne menem şey” “Elhamdülillah şeriatçıyız” (Laik devlet ilkesi)

* "Sosyal devlet nedir? Fakir fukarayı, yolda kalmışı bulacaksın, elini uzatacaksın. Devlet budur. Onun için benim kaymakamım, valim, belediye başkanım gidip fakir fukarayı buluyorsa, kömürü götürüyorsa, bunu sadaka olarak takdim etme. Ayıptır ayıp.” “Yahu, bu millet yatıp kalkıp size mi çalışacak.” "ş..... Bizim çocuklar açmı kalsın be!" (Sosyal devlet ilkesi)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki tamam layik kelimesinin anlamini bilmiyorum...Olabilir.

Tartisacak kadar turkcem de yoksa ya baska dilde yapalim yada ben cekip gidiyim.

AKP nin basindaki insanlarin gecmisini zaten herkes biliyor? Dinleri asiri derecede yasayan birileri oldugunu da dusunelim(?).

Din kulturunden bazen alinti yaptiklarini da dusunelim...

Ancak ben sahsen :

2- bu hukumeti yikmak zor olur cunki kendisini icraatlari ile toplumun yarisinin gonlunu kazanmistir, yada umudu olmustur, umudu calinan bir insanin ne hale gelebilecegini dusunmek zor olmasa gerek. Bu hukumet Cumhuriyeti gerekten, evet gercekten tehlikeye sokmadigi surece kapatilmasin, bugunlerde, cok icler acisi bir hata olur.

3- Bu kapatilma tarihi bugunlerde olmasi, yonetimdeki bir kesimin turkiyeyi ne kadar dusundugunun apacik bir gostergesidir, kusura bakmasin ama bunu aksini kimse soyleyemez, cunki bugunlerde turkiye cok kritik bir donemden geciyor.

4- Ispatlanmamis, bir kactane medya kuruluslarinca kabullenmis bazi soyletileri gercekmis gibi algilamak acaba kimlere hizmettir?

5- Diyoruz ki :)AKP yi destekleyen medya kuruluslari feryad ediyorlar, acaba gecmiste de, yada bugunlerde de CHP, ve hakimler yanlisi medayalardan neden bahsedilmiyor, yaptiklari flash haberlerin arkasindaki niyet neden aciklanmiyor? Simdi bur bir haber yapilacaksa objektif olunmasi gerek diye dusunuyorum, gerci objektiflik turkiyeden kaybolali epey bir zaman oldu galiba.

6-Diyorlar ki boyle bir parti ile kimse bizi basbasa koyamaz, peki bu parti secmis olan TURK TOPLUMU size de kimse bizi simdilik bu partiden ayiramaz DESE, nasil tepki verirsiniz? Cok merak ediyorum......

7- Kimlerin toplum dusmani oldugu apacik ortadar. Varsayalim ki aslinda toplum icin, toplumun refahi icin bu partiden kurtulmak isteniyor. Demezlermi yahu sizler kim oluyorsunuz da, bizim yerimize dusunme hakkina sahipsiniz, biz oy niye kullaniyoruz, bu ulkedeki ekonomik sikintilari yasayan biziz ve iyilesme varsa bunu en iyi yasiyacak olan biziz, ne oluyor??? Demezlermi???

Ama dedigim gibi bu hukumet devletti seryat ile yonetirse, tesebbusunde bulunrsa ilk kapatilmasina sevinen BEN olurum emin olun.

hangi türk Toplumundan bahsediyorsun,, seni Türk kimliginden ayirmaya calisan kim!! evet böyle partiyle Türkiye basbasa kalamaz halkin yarisi dedigin kim onun icindeki bir avuctan akp den ayrilamayanlardan mi bahsediyorsun ... o bir avuclar her yerde var onlari kimse ayiramaz yasadigin ülkede Irkci partiden o bahsetdigin bir avuclar ayrila biliyormu ayiramiyorsun degilmi ... iste önemli olan burda halki bu bir avuclardan ve akp den ayirmak,,, bugünkü iktidarlada devleti ayirmak lazim.. ozaman yolumuzu daha cabuk buluruz...

herkes o bir avuc gibi gibi ulemaya inanmak zorunda degilki.. bak ben hukuka inaniyorum hukuki yönden benim verdigim oy hukuka zarar veriyorsa hukuk geregine yapar benim oyum bu ülkenin rejimine karsi degildir.. halkin oylari partilerin kendi seneryolari ni gerceklestirilmesi icin verilmez ... hizmet icin verilir..öyle degilmi, kendi degerlerimizi saldirsin diye degil.. Turkiye cok kritik bir donemden geciyor demissin neden geciyor!!! tek basina yöneten parti neden gecer yoksa o senin demek istedigin Türk kimliginle oynamasi askere saldirmasi halkina saldirmasi es baskani oldugu Bop .. v.s v.s neden ya geciyor yoksa tarihinde görülmemis ülkemizi borclanmaya soktugu icinmi... hani borc alan emir alir yoksa emirlermi agir geldi!!! dersin.... sonra medya filan bahsediyorsun soruyorum ingilterenin abd nin kucagindan dinimize saldiran fettul g nin medyasimi herseyi ispatliyor ..

Efendi Türkler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Efendi Turkler kardesim aslinde, sana tavsiyem, bence siz temsil ettiginizi sandiginiz kisilerden birazcik uzaklasip, ben kimlere hizmet ediyorum, benim dusunduklerim acaba ne kadar gercekci ve yararlidir diye sorabilirsiniz kendinize, sadece bir tavsiye.

Gelelim o bir avuc insana yanilmiyorsam toplumun 47% den bahsediyoruz, yani turkiyenin yarisindan, turkiyenin yarisi bir avucsa, turkiye iki avuc kadar buyukmu? Yoksa senin gibi dusunenler mi bir avuc ta kendilerini cok gosterme cabasindalar?.....

Guzel sorular :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Efendi Turkler kardesim aslinde, sana tavsiyem, bence siz temsil ettiginizi sandiginiz kisilerden birazcik uzaklasip, ben kimlere hizmet ediyorum, benim dusunduklerim acaba ne kadar gercekci ve yararlidir diye sorabilirsiniz kendinize, sadece bir tavsiye.

Gelelim o bir avuc insana yanilmiyorsam toplumun 47% den bahsediyoruz, yani turkiyenin yarisindan, turkiyenin yarisi bir avucsa, turkiye iki avuc kadar buyukmu? Yoksa senin gibi dusunenler mi bir avuc ta kendilerini cok gosterme cabasindalar?.....

Guzel sorular :)

kimlerden uzaklasacagim lütfen detayli yazarmisin !!! sonra o bir avuc u biraz daha anlamaya calis bulacaksin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

- bu hukumetin tamamen din unsurlar ile bu ulkeyi yonettigini Gormedim....

Normaldir göremezsiniz Fransada yaşadığınızı kendiniz söylediniz.Üstelik tarikat desteği ile ayakta tututlan insanların genelde davranış tarzları şudur:Müritlerine yasakladıkları her şeyi kendileri misli ile yaparlar.

-

bu hukumeti yikmak zor olur cunki kendisini icraatlari ile toplumun yarisinin gonlunu kazanmistir, yada umudu olmustur, umudu calinan bir insanin ne hale gelebilecegini dusunmek zor olmasa gerek. Bu hukumet Cumhuriyeti gerekten, evet gercekten tehlikeye sokmadigi surece kapatilmasin, bugunlerde, cok icler acisi bir hata olur.

Evet haklısınız .Sadaka zihniyetine alıştırıldılar.Çeyrek altınları, erzakları, kömürleri ,bol keseden dağıtılan yeşil kartları ,düne kadar açlıktan nefesleri kokarken başlarına taktıkları bez ,sırtlarına geçirdikleri çarşaflarla doldurdukları keselerini ve altlarındaki son model arabaları unutmadık.

Bu kapatilma tarihi bugunlerde olmasi, yonetimdeki bir kesimin turkiyeyi ne kadar dusundugunun apacik bir gostergesidir, kusura bakmasin ama bunu aksini kimse soyleyemez, cunki bugunlerde turkiye cok kritik bir donemden geciyor.

Bakın işte burda da haklısınız.Daha satılan bir kaç şey daha kaldı ve laikliği yerle bir edecek bir kaç kanun ,halkın cebindeki parasını da yolacak kanunlar çıkarılamadı.

Ispatlanmamis, bir kactane medya kuruluslarinca kabullenmis bazi soyletileri gercekmis gibi algilamak acaba kimlere hizmettir?

Mitinglerde ,kendi parti grup toplantılarında kendi ağzı ile söylediği şeylerin başka türlü ispatı nasıl olacak.Üstelik bunu belgeleri ile ispatlayan bazı yazarlarında 8 aydır hapiste tutulup ,halen yargı önüne çıkarılmaması da neye hizmettir merak ediyorum?

Diyoruz ki AKP yi destekleyen medya kuruluslari feryad ediyorlar, acaba gecmiste de, yada bugunlerde de CHP, ve hakimler yanlisi medayalardan neden bahsedilmiyor, yaptiklari flash haberlerin arkasindaki niyet neden aciklanmiyor? Simdi bur bir haber yapilacaksa objektif olunmasi gerek diye dusunuyorum, gerci objektiflik turkiyeden kaybolali epey bir zaman oldu galiba.

Bu ülkede her gelen yönetim kendi çapında bir sürü şey yapmış ve bazı kurumları etkisi altına almıştır.Ancak Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç bu kadar kadrolaşma olmamışıtr.Bu da nasıl bir diktatörlüğe gidiyor olduğumuzun bir göstergesidir.

Diyorlar ki boyle bir parti ile kimse bizi basbasa koyamaz, peki bu parti secmis olan TURK TOPLUMU size de kimse bizi simdilik bu partiden ayiramaz DESE, nasil tepki verirsiniz? Cok merak ediyorum......

Demokrasi her görüşe eşit mesafede durabilme meziyetidir.Çoğunluğun ilkel ve evrensel olmayan zihniyetlerinin dayatması değildir.Çoğunluğun elinde olması demek ;çoğunluğun her yaptığı doğru demek değildir.Üstelik ne tür tezgahlarla ele geçirildiği biliniyorken iktidarın.

Kimlerin toplum dusmani oldugu apacik ortadar. Varsayalim ki aslinda toplum icin, toplumun refahi icin bu partiden kurtulmak isteniyor. Demezlermi yahu sizler kim oluyorsunuz da, bizim yerimize dusunme hakkina sahipsiniz, biz oy niye kullaniyoruz, bu ulkedeki ekonomik sikintilari yasayan biziz ve iyilesme varsa bunu en iyi yasiyacak olan biziz, ne oluyor??? Demezlermi???

Siz hangi ekonomik iyileşmeden sözediyorsunuz.Bu ülkede kaç insanın açlık sınırının altında yaşadığından haberiniz var mı ya da geri çekilen sağlık reformu adı altında yapılacak olan gelişmelerden ?Ve bu ülke gerçeklerinden .Dediğim gibi hariçten gazel okumayla olmuyor bu işler.

Hadi ya hiçte inandırıcı gelmedi bana bu söylem.Buna inanmanız için daha ne olmasını bekliyorsunuz .Şeriat yönetimine geçilmesini mi ? O zaman zaten yapılacak bir şey kalmayacak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kimlerden uzaklasacagim lütfen detayli yazarmisin !!! sonra o bir avuc u biraz daha anlamaya calis bulacaksin...

bunun detayini yokarda yazmistim tekrar okursan, belki anlarsin. Ayrica Bir avuc kadar gördüğüm kisilerde bellidir.

Normaldir göremezsiniz Fransada yaşadığınızı kendiniz söylediniz

Surekli fransada yasadigimi soyluyorsun olabilir ama turkiyedeki gelismeleri gormek icin bugunlerde, bu cag da, o ulkede yasamak zorunlulugu yoktur; Ha pardon unuttum bu cag da bugun bu kapatmalar oluyorsa, boyle dusunenler olacaktir elbet :)

Daha satılan bir kaç şey daha kaldı ve laikliği yerle bir edecek bir kaç kanun

Kendi malin satiliyormus gibi bir tavir aliyorsun? Ne Oluyor? Ha ulkemin mali satiliyor diyorsun, anladim. Ben Dunyanin gelismis ulkelerinde hic boyle bir arguman gormedim, ha pardon turkiye gelismis ulke deil demi :) gelismesini istemiyorlar pardon. Laiklik yerler bir olacak? Allah Allah, gercekten mi? hangi kanunlar Laikligi tehlikeye atmis durumda, kardesim laiklik nedir biliyormusun bilmiyorum ama , gozden gecirmen gerektigini dusunuyorum.

Mitinglerde ,kendi parti grup toplantılarında kendi ağzı ile söylediği şeylerin başka türlü ispatı nasıl olacak.Üstelik bunu belgeleri ile ispatlayan bazı yazarlarında 8 aydır hapiste tutulup ,halen yargı önüne çıkarılmaması da neye hizmettir merak ediyorum?

Burda benim ne anlamam gerek? Yarginin AKP ye mi calistigi?? Eger oyle ise Eyvahhh rejim coktan elden gitmis demektir :'(

Bu ülkede her gelen yönetim kendi çapında bir sürü şey yapmış ve bazı kurumları etkisi altına almıştır.Ancak Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç bu kadar kadrolaşma olmamışıtr.Bu da nasıl bir diktatörlüğe gidiyor olduğumuzun bir göstergesidir

Bak iste objektif yaklasmiyorsun konulara (acaba ben demi dahil?...) Daha bugun bu iktidarin ikinci donemine girmisken, hala CHP nin kadrolari ile karsilasmiyormuyuz????? Rektorler,Yargiclar, Medya kuruluslari (pek alakasi gorukmesede) vesayire ... Simdi gercekci olmak gerek.

Çoğunluğun ilkel ve evrensel olmayan zihniyetlerinin dayatması değildir.Çoğunluğun elinde olması demek ;çoğunluğun her yaptığı doğru demek değildir.Üstelik ne tür tezgahlarla ele geçirildiği biliniyorken iktidarın.

Bak kardesim, bu iktidar partinin ikinci donemi degilmi? Evet, yani toplum bu iktidari denemis bi kere. Eger dusundugun gibi bu iktidar ulke rejimini tehlikeye sokacak niteliklerde olsaydi bu toplum onu bi kere daha iktidar yaparmiydi? Kimse, Bir Cumhuriyet ulkesinde kendini toplumun yerine koyamaz, onun yerinde kararlar alamaz anayasa cizgileri icinde. Aksini de Anayasa mahkemesi yapar oldumu canim kardesim? Ama toplum zamani geldiginde mahkemeyi dahi haksiz bulursa, yine istedikleri partiyi iktidar yapar, onemli olan toplumdaki istegin kalkmasi... Sadece bir avuc insanin istegi yetmiyor, yetmez. Hangi tezgahlar ile basa gelmis kardesim? , Bir ornek verde bizde bilelim oylamalar hileli mi olmus yoksa, heww seningibi dusunen cok olsaydi herkes oylama yerlerinde bekcilik yapardi sanirim.... Demekki sayiniz cok deil.

Siz hangi ekonomik iyileşmeden sözediyorsunuz.Bu ülkede kaç insanın açlık sınırının altında yaşadığından haberiniz var mı ya da geri çekilen sağlık reformu adı altında yapılacak olan gelişmelerden ?

Tabi hakli olabilirsin eger dedigin gercek ise, turk milleti bunu seningibi gorduyse, bu parti ucuncu defa iktidar olmaz deilmi? yoksa millete bir hastalik gelmis olur insan ulkesini kotuye goturen partiyi iktidar yaparmi deilmi?? Yoksa yillarca oylemi olmustu da sizler alismis bir davranistan korkuyorsunuz? Bilemiyorum (sizler derken bu forumdaki herkesi kastetmiyorum, yanlis anlasilmasin ben kendimi bisey zannetigim yok ). Gerci Secimleri beklemeye gerek yok yerel secimler olcak belli olur zaten toplumun ne dusundugu...

Hadi ya hiçte inandırıcı gelmedi bana bu söylem.Buna inanmanız için daha ne olmasını bekliyorsunuz .Şeriat yönetimine geçilmesini mi ? O zaman zaten yapılacak bir şey kalmayacak.

Yahu arkadas turkiyedeki toplum zaten kesinlikle boyle birsey istemez, ben dahil , turkiye arabistan felan deil Allah korusun boyle birsey olamaz oyle birsey yaptiklarinda zaten heskes sokaklara iner askerin arkasinda butun toplum olur yapma..Birazcik gercekci olalim tamam bu adamlar dinci minci tersini soylemiyorum ama turkiye simdilik bunlari istiyor ve oyle de olacak taaki bu insanlar gercek somut bir yanlis adim atinca. Oyle meetinglerde felan din kulturunden yola cikmis bir kac lehce veyahut gecmisteki yanlislarindan dolayi bu hukumet simdi bugun bu sekilde devirmek cok yanlis olur arkadasim ya...? Bu benim sahsi kanaatim iyi gunler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kendi malin satiliyormus gibi bir tavir aliyorsun? Ne Oluyor? Ha ulkemin mali satiliyor diyorsun, anladim. Ben Dunyanin gelismis ulkelerinde hic boyle bir arguman gormedim, ha pardon turkiye gelismis ulke deil demi gelismesini istemiyorlar pardon. Laiklik yerler bir olacak? Allah Allah, gercekten mi? hangi kanunlar Laikligi tehlikeye atmis durumda, kardesim laiklik nedir biliyormusun bilmiyorum ama , gozden gecirmen gerektigini dusunuyorum.

Pardon ülkenin stratejik öneme haiz mallarını yabancılara yok pahasına satmak gelişmek tir öylemi çok komiksiniz.

Surekli fransada yasadigimi soyluyorsun olabilir ama turkiyedeki gelismeleri gormek icin bugunlerde, bu cag da, o ulkede yasamak zorunlulugu yoktur; Ha pardon unuttum bu cag da bugun bu kapatmalar oluyorsa, boyle dusunenler olacaktir elbet

Bir ülkeyi dışardan izlemekle , yerinde izlemek ve yapılanların hayata geçirilişini birebir görmek farklı şeylerdir.

Ispatlanmamis, bir kactane medya kuruluslarinca kabullenmis bazi soyletileri gercekmis gibi algilamak acaba kimlere hizmettir?

İspat isteyen siz değil miydiniz?

Bak iste objektif yaklasmiyorsun konulara (acaba ben demi dahil?...) Daha bugun bu iktidarin ikinci donemine girmisken, hala CHP nin kadrolari ile karsilasmiyormuyuz????? Rektorler,Yargiclar, Medya kuruluslari (pek alakasi gorukmesede) vesayire ... Simdi gercekci olmak gerek
.

Bu ülkede her gelen yönetim kendi çapında bir sürü şey yapmış ve bazı kurumları etkisi altına almıştır.Ancak Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç bu kadar kadrolaşma olmamışıtr.Bu da nasıl bir diktatörlüğe gidiyor olduğumuzun bir göstergesidir

Böyle bir cevap vermem zaten objektif yaklaştığımın bir göstergesidir.Diğer partilerin bunu yaptığını inkar etmiyorum.Türkçeye vakıf olmak ne yazdığını anlamak ve bilmek ayrı bir meziyettir.

Bak kardesim, bu iktidar partinin ikinci donemi degilmi? Evet, yani toplum bu iktidari denemis bi kere. Eger dusundugun gibi bu iktidar ulke rejimini tehlikeye sokacak niteliklerde olsaydi bu toplum onu bi kere daha iktidar yaparmiydi? Kimse, Bir Cumhuriyet ulkesinde kendini toplumun yerine koyamaz, onun yerinde kararlar alamaz anayasa cizgileri icinde. Aksini de Anayasa mahkemesi yapar oldumu canim kardesim? Ama toplum zamani geldiginde mahkemeyi dahi haksiz bulursa, yine istedikleri partiyi iktidar yapar, onemli olan toplumdaki istegin kalkmasi... Sadece bir avuc insanin istegi yetmiyor, yetmez. Hangi tezgahlar ile basa gelmis kardesim? , Bir ornek verde bizde bilelim oylamalar hileli mi olmus yoksa, heww seningibi dusunen cok olsaydi herkes oylama yerlerinde bekcilik yapardi sanirim.... Demekki sayiniz cok deil.

Tabi hakli olabilirsin eger dedigin gercek ise, turk milleti bunu seningibi gorduyse, bu parti ucuncu defa iktidar olmaz deilmi? yoksa millete bir hastalik gelmis olur insan ulkesini kotuye goturen partiyi iktidar yaparmi deilmi?? Yoksa yillarca oylemi olmustu da sizler alismis bir davranistan korkuyorsunuz? Bilemiyorum (sizler derken bu forumdaki herkesi kastetmiyorum, yanlis anlasilmasin ben kendimi bisey zannetigim yok ). Gerci Secimleri beklemeye gerek yok yerel secimler olcak belli olur zaten toplumun ne dusundugu...

Siz hangi ekonomik iyileşmeden sözediyorsunuz.Bu ülkede kaç insanın açlık sınırının altında yaşadığından haberiniz var mı ya da geri çekilen sağlık reformu adı altında yapılacak olan gelişmelerden ?

surekli fransada yasadigimi soyluyorsun olabilir ama turkiyedeki gelismeleri gormek icin bugunlerde, bu cag da, o ulkede yasamak zorunlulugu yoktur

Dedik ya bu ülkede insanlar sadaka zihniyetine alıştırıldılar.Onlar için günü kurtarmak ,geleceği kurtarmaktan önemli.Çünkü din afyonu ile uyuşturulup tevekkül etme zihniyetine alıştırıldılar.Mazaallah laik Kemalistler dini yerle bir ederler.Cebine ve başlarındaki bez parçasına dokunmadığın ölçüde senden iyisi yoktur.Seçim sandıklarındaki bekçiliği de parayla satın aldıkları adamlar yaptı zaten şüpheniz olmasın.

Öyleyse bilmen gerekirdi demek ki yeterince takip etmiyorsunuz.Dedim ya hariçten gazel atmakla olmuyor bu işler .Böyle yapanlara halk arasında şöyle denir :" hem kel hem fodul" Ülke gerçeklerinden bi haber olup ta ,söylediğimiz bir çok şeyi birebir yaşayan gören insanları ve çıkarılan yasaları bilmeden ahkam kesenleri gördükçe artık sadece gülesim geliyor.Ve aklıma hep Aziz Nesin geliyor.

Demekki sayiniz cok deil

Kurtuluş savaşını başlatırken de sayımız çok değil di ve Atatürk önce içteki bu ************* mücadele etti.Şüpheniz olmasın Atatürk'ün dediği gibi muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur sayımız az bile olsa.

Yahu arkadas turkiyedeki toplum zaten kesinlikle boyle birsey istemez, ben dahil , turkiye arabistan felan deil Allah korusun boyle birsey olamaz oyle birsey yaptiklarinda zaten heskes sokaklara iner askerin arkasinda butun toplum olur yapma..Birazcik gercekci olalim tamam bu adamlar dinci minci tersini soylemiyorum ama turkiye simdilik bunlari istiyor ve oyle de olacak taaki bu insanlar gercek somut bir yanlis adim atinca. Oyle meetinglerde felan din kulturunden yola cikmis bir kac lehce veyahut gecmisteki yanlislarindan dolayi bu hukumet simdi bugun bu sekilde devirmek cok yanlis olur arkadasim ya...? Bu benim sahsi kanaatim iyi gunler

Dedim ya gülesim geliyor diye.Derdimizde zaten bu ülke insanının tarihten ders çıkaramamış olması siz de dahil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim kendi fikrim, sorun parti kapatmakla cözülmez. Biz bu hatayi her dönem yapiyoruz, ama cok önemli olan bu tür partilerin yasama ve yükselme oratimini yaratan ülkemiz insanlarindan hic bahsetmiyoruz. Bizler bu insanlarla acikta konusup tartisarak geleceklerinin karanlik ve terörüst siyasilerle degil cagdas ve demokratik ortamda olacagini vermekle olur. Bir cuval un veya sekere ülkenin gelecegini belirleyecek siyasilere oy vererek ve aslinda kendi sonunu da getirecek partileri iktidara getirdigi sürece istedigimiz kadar parti kapatalim fyda etmez, bunu örnekleri gecmiste var. Birbirimize karsi acik, seffak ve dürüst olalim. Kimse kendini digerinden üstün gürmemeli ve sadece cogunlugun istedikleri ön planda degil ortaklasa bir anlasma ile her kesmin cikarlari göz önüne alinarak yapilmali. Ancak böyle kurtuluruz. Iktidar icin seriat karsitlari bile zaman zaman onlara göz kirparak kendi kuyularini kazmis oldular. Ülke cikari parti cikarindan üstün olmali.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunun nedeni Türkçe ile ilgili problemin olabilir mi?

2- bu hukumeti yikmak zor olur cunki kendisini icraatlari ile toplumun yarisinin gonlunu kazanmistir, yada umudu olmustur,

İcraat? Nerde? hangi icraat* Ülkeyi satmak ve kaosa sürükleme icraatı mı?

Türkçede bu kelimelerin anlamını biliyor musun?

Medya? hangi medya? Medyanın tümü onlara hizmet etmiyor mu* Yoksa yine mi yanlış nladınız?

Önce bu acil sorunu çözelim de daha sonra diğer partileri yargılamaya başlarız. Yargılanmalılar evet... Tüm icraatlarıyla!

Hukuk ve demokrasi terimlerini de biraz inceleyin derim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pardon ülkenin stratejik öneme haiz mallarını yabancılara yok pahasına satmak gelişmek tir öylemi çok komiksin.

Sadece ben deil sizlerde haric herkes komik demek cunki dedigim gibi ben boyle bir yaklasim hic bir gelismis ulkesinde gormedim, kusura bakma.

Bir ülkeyi dışardan izlemek yerinde izlemek ve yapılanların hayata geçirilişini birebir görmek farklı şeylerdir

evet tipki turkiyedeki yasayan toplumun o dedigin sikintilari gormedigi gibi deilmi?

İspat isteyen siz değil miydiniz?

Evet ama ben somut bir ispat demistim SOYUT bir ispat deil, evet soyut diye nitelendiriyorum nedenini cok yazdim (!)

Böyle bir cevap vermem zaten objektif yaklaştığımın bir göstergesidir.Diğer partilerin bunu yaptığını inkar etmiyorum.Türkçeye vakıf olmak ne yazdığını anlamak ve bilmek ayrı bir meziyettir.

Hayir yeterince objektif deildin diye dusunuyorum cunki

hiç bu kadar kadrolaşma olmamışıtr.
diyorsun , bende sana bunun yeterince objektif olmadigini soyluyorum iyi okuman lazim...

Dedik ya bu ülkede insanlar sadaka zihniyetine alıştırıldılar.Onlar için günü kurtarmak ,geleceği kurtarmaktan önemli.Çünkü din afyonu ile uyuşturulup tevekkül etme zihniyetine alıştırıldılar.Mazaallah laik Kemalistler dini yerle bir ederler.Cebine ve başlarındaki bez parçasına dokunmadığın ölçüde senden iyisi yoktur.Seçim sandıklarındaki bekçiliği de parayla satın aldıkları adamlar yaptı zaten şüpheniz olmasın.

Simdi Turkiyedeki yonetimlerin cogu senin bakis acinla ortusen insanlardan oldu, ama bu millet zenglismedi, fakir kaldi. Fakir insanlar hep siginacak bir liman arar, din gibi. Sen simdi o gecmisteki yoneticileri suclamiyorsun insanlara bu secimi zorlamis olduklari icin, gelmissin bu topluma yardim eden insanlara sadaka dagitiyorlar diyorsun? Peki bu insanlar yenimi fakir oldular? Onceki yoneticiler neden yardim eli uzatmadi? Ya cok komiksin arkadasim bu konuda...

Satin aldiklari adamlar bekcilik yapmis? HaHaHa.... Demekki gecmisteki yoneticiler de senin bu dedigini yapmislar, goruyorumki aliskanlik olmus.

Kurtuluş savaşını başlatırken de sayımız çok değil di ve Atatürk önce içteki bu ************* mücadele etti.Şüpheniz olmasın Atatürk'ün dediği gibi muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur sayımız az bile olsa.

Kardesim sen iyimisin? ********* dedigin kisiler bugun turkiyenin yarisi o zaman. Ve sen ne hakla gecmisteki bir basariyi sadece kendinizdenmis gibi gosterme curretinde bulunabiliyorsun? Sen turksun biz neyiz. Yavas ol arkadas bu sozlerin cok agir! *************, cok yazik, cooook!!! Inanamiyorum.....

Dedim ya gülesim geliyor diye.Derdimizde zaten bu ülke insanının tarihten ders çıkaramamış olması siz de dahil.

Vallahi asil benim gulesim geliyor, bir o kadarda uzulesim. Ne vahim bir tablo ile karsilasiyorum. Tarihten ders cikarmayanlar belli kardesim, belli. Kimlerin **** olduklari da emin ol, artik cok belli...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet cunki denilen sey, yapilan seyden farkli ise soyut olur diye dusunuyorum.

Farzedelimki ben cahilim sen akilli , o zaman cahilligimin son verilmesine katkida bulunmus tesebussunde buldugun icin sana cok tesekkur ederim.

Mevlanadan esinlenmisin ne guzel, sadece isine gelen sozlerini deilde mevlananin kendisinden esinlenebilirsen, benimgibi cahillere daha cok yardimci olursun, helede bu ulkeye , diye dusunuyorum,

Iyi gunler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.