İçeriğe atla


Fotoğraf

KURANDA NAMAZ YOKTUR.NE ZAMAN NASIL KILINACAĞI DA YAZMAZ


Bu başlığa 379 cevap verilmiş

#376 Misafir_Misafir_*

Misafir_Misafir_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 30 Aralık 2016 - 09:54

KURANDA NAMAZ YOKTUR.NE ZAMAN NASIL KILINACAĞI DA YAZMAZ

yukarıdaki yazıyı gördüğümde gerçekten çok üzüldüm ve sırf bunun için üye oldum.Baştan onu belirtim.

 

Kuran da namazın olmadığını yazan kişinin rumuz u yada ismi

abdullahabdal (Allah'ın kulu) olması bu konuyu ironikleştirdi. irinçköl ün de yazdığı gibi, Kuran da namazlar ve abdest alma şeklini hatta secdeye varma. Namaz bittikten sonra kalplerin mutmain olsun diye Allah ı tesbih etmek ve namazın sefer halindeyken ve savaş halindeyken nasıl kılınacağı bile var.

Hiç bir kul Kuran ın cümlesini kelimesini hatta noktalama işaretlerini bile değiştirmeye gücü yetmez.

 

ve son olarak Namaz, Dinin direğidir.

bir insanın kafir mi mümin mi olduğuna diline (kelimeyi şahadet ile ), kalbine (inanıp inanmadığına) ve ikrar (amelleriyle (namaz,oruç, zekat, hac gibi))

Ehli sünnet mezheplerden dördü de (hanifi, şafii, maliki ve hanbeli) bunlardan birinin eksik olduğunda kişinin mümin olmadığını ve kafir olduğunu söylemek de ve bu inançda hem fikirlerdir.

 

Allah muhafaza dikkat edelim. ve lütfen şeytanın dilini kalbini kullanmayalım.

ve şunu da unutmayalım.

kişi kabirde ilk namazlarında sorguya çekilecektir.

Denizde boğulanlar hangi kabirde sorguya çekilecekler balıkların midesin de mi?
Ayrıca orada sorguya çekecek olanlar bu dünya da önceden neden müdahale edip kişiyi yapmaması gerekenleri önleyip onu engellemiyorlar da illa suç işleyip gelmesi için bekliyorlar.
birde ayetlerde düzgün bir sıralama yok neden?
Her şeyi kusursuz yaratan  neden ayetleri yollarken zaten o zamanlar cahil olan insanlar daha iyi anlasınlar diye düzgün bir şekilde sıralamamış?
İnsan belleğine doğar doğmaz memeli canlıların analarının memesini bile bulsunlar diye beynine memenin yerini içeceği sütü bile modlarken kuranı birine gönderip yay diyerek kendisi bir kerede yapmamışta kılıç zoruyla imana gelsinler diye görevlendirmiş?
Ve neden tek bir peygamber göndermemiş her daim yaşayan ölmez öldürülemez birisini göndermemiş hiç olmazsa o zaman ona tüm dünya iman eder inanırdı. Böyle din kavgaları falanda çıkmaz dı gidip ona danışılır herşey tanrının istediği gibi yürür giderdi?


 #377 Misafir_Düşünür_*

Misafir_Düşünür_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 06 Ocak 2017 - 12:52

Değerli dostlar. İnsanların namazı nasıl anlayıp içselleştirdiğinize bakınca bunu Kuran'da görmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Ancak salat kavramı içinde yardım ve destek dışında elbette ritüel olan ve Allah'ın yüceltildiği ibadet Anlamı da var. Maide suresinde namazdan önce abdesti emrediyor. Heralde yardım anlamındaki salat içim abdest alın demiyordur düşünen arkadaşlarım. Bu kalkılan bir namaz diye de belirtiyor. Ya da akimisselat dediği ve vaktini bildirdiği salat tabirleri elbette vucut ve dil ve kalp ile yapılan ritüel olan namazdır. Ve Aslı hakiki dine dayanan Zerdüştçülük Hinduizm Paganizm semavi dinler Budizm ve sabilikte de benzer ritüeller olması aynı kaynaktan etkilenip farklılaştırılmış olmalarındadır. Yaradan namazı tarif eder. Samimiyetle gönül ile ona yönelip kıyam kuran okuma hamdetmek rukğ ve secde der. Bunların anlamını da bütün dünyadaki insanlar kısmen farklı da olsa bilir. Falanca kişinin veya mezhebin tarif ettiği detaylar yok diye Kuran'da namaz yok demek çok uzaktan bakmak olur. Doğrusu o detaylar yoktur yahut hiç önemi yoktur. Onun için Kuran'da işin özü ve çok az ayetle anlatılır. Şekilden çok Öz'ün önemli olduğunu anlayalım diye. Ama biz YÖK ille de şekil deriz şekilde atarız kutsallığı. Çünkü sabredip bakara suresinde yahudilerin şekilciliğini buzağı üzerine anlatan ve öyle olmayın diyen, hıristiyanların eksik ruhbanlığını Ali İmran'da anlatan ve onlara biz öyle olmayı emretmedik diyen kitabı gerçekten anlamak için değil ya tenkit ya hava atmak ya da ritüel için okuruz. Elbette salatın anlamının şekli namazı da içerdiğini ancak Kuran'da yardımlaşmanın ve duanın kutsallığı içinde anlatıldığının ve Surf şekli namaz için bir kelime seçilmeyişinin işin şekil kısmının kıyam Kıraat rükü ve secdeden ibaret bulunduğu için olduğu kanaatindeyim. Peygamber de bu yüzden çok farklı rivayetlerde çok farklı davrandığı Mekke döneminde genelde elini bağlamayıp sarkıttığı Medine'de genelde bağladığıkimi zaman uzun kimi zaman kısa ve değişik okuduğu ve ruküda secdede farklı şeyler söylemesi bundandır. Bizi tereddüte düşüren şey, Yaratanın emretmediği detayları kutsal ve gerekli sanma yanılgımızdandır. Peygamber aynen kurana göre ve dünyadaki bütün finlerdekine benzer ve kendi seçtiği tarzda kıyam Kıraat rükü ve secde yapmıştır. Doğruyu arayan arkadaşlara selam ederim. 1. yâ eyyuhâ : ey!
2. ellezîne âmenû : yaşarken Allah'a ulaşmayı, teslim olmayı dileyenler
3. izâ kumtum : kalktığınız zaman
4. ilâ es salâti : namaza
5. fe igsilû : o zaman , o taktirde yıkayın!
6. vucûhe-kum : yüzleriniz
7. ve eydiye-kum : ve elleriniz
8. ilâ el merâfikı : dirseklere kadar
9. ve imsehû : ve mesh edin!
10. bi ruûsi-kum : başlarınızı
11. ve ercule-kum : ve ayaklarınızı
12. ilâ el ka'beyni : topuk kemiklerine kadar (iki topuk kemiğine kadar)

#378 Misafir_rıza_*

Misafir_rıza_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 08 Ocak 2017 - 22:53

artik onlarin kalpleri kapanmizdir siz onlara ne derseniz inkar ederler namaz dinin diregidir her kim onu yok sayarsa dinini yok saymistir.

#379 Misafir_fener_*

Misafir_fener_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 11 Ocak 2017 - 13:59

Namaz kılmak İslam’ın  Kuran da yazan bir ibadeti değildir.Kuran ın hiçbir yerinde namaz kılınmasına dair bir açıklama yada ayet yoktur.Kimse gösteremez çünkü yoktur.Namazın nasıl

​.

​.

.

uğunu ifade etmek fayda sağlamayacaktır.Bu yalanı söyleyenlerin cehennemden kurtuluşu yoktur. Kandırdıkları insanları da cehenneme mecbur etmektedirler.SALAT kelimesinin bilerek ve isteyerek insanları kullanmak için yanlış tercüme edilmektedirler. Salât kelimesi, dua, istiğfar, rahmet gibi anlamlara gelir.

kur an da namaz yok diyorsun sonra

MA’UN-4.5.6.Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki,Onlar namazlarını ciddiye almazlar.Onlar gösteriş yaparlar. diyorsun demek ki namaz var ve gösteriş için yapılmamalı  sen ne ayaksın anlamadım#380 Misafir_Edep Yaa Hu_*

Misafir_Edep Yaa Hu_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 18 Ocak 2017 - 07:48

Namaz kılmak İslam’ın  Kuran da yazan bir ibadeti değildir.Kuran ın hiçbir yerinde namaz kılınmasına dair bir açıklama yada ayet yoktur.Kimse gösteremez çünkü yoktur.Namazın nasıl

​.

​.

.

etmektedirler.SALAT kelimesinin bilerek ve isteyerek insanları kullanmak için yanlış tercüme edilmektedirler. Salât kelimesi, dua, istiğfar, rahmet gibi anlamlara gelir.

hangi kitabı okuyorsun da Kur' an ı Azimüşşan da namaz geçmemektedir dersin. Peygamber Allah ın elçisi değil miydi? Allah ın elçisi niçin günde 5 vakit namaz kıldı o zaman ki bunların hepsi vakitleriyle birlikte Kur an da yer almaktadır. Ancak gafiller bunu görmemek istemekte, anlamak istediği gibi yorumlayabilmektedir. Yüce Rabbimden duam tez vakitte bu gerçeği görüp, Allaha Kurana iman etmen, müslüman olmandır. Var Selametle...

Cevap ekle