Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Fethullah Gülen "nurculuk" Dinini ilan Etti

İSTİHBARAT

Önerilen İletiler

ben diğer eleştirenlerin hiçbirine katılmıyorum baştan bunu söylemek istiyorum.benim birkaç sorum olcaktı eğer cevaplarsanız sevinirim.bu sorularım karalamak için değil öğrenmek içindir.yukarıda gülenin siyasetten uzak durulması gerektiğini söylediğini yazmışsınız.ülkemizde hangi siyasi parti cemaatleri arkasına alırsa seçimi kazanıyor.gülen cemaati geçen seçimde eceviti bu seçimde de erdoğanı desteklediler ve iktidara gelmesinde büyük pay sahibi oldular.şimdi size soruyorum bu siyaset değilse nedir?ayrıvca gülenin erdoğana sen cumhurbaşkanı olma bir dönem daha başbakan ol dediği de söylentiler arasında. Allah aşkına bunlar siyaset değilmi?

Ayrıca son olarak sizin cemaatinizde gördüğüm ve beni her defasında rahatsız eden bir durum sizde de var.insanların dinlerini ne kadar bildikleri, dindar mı dinsiz mi oldukalrı sizi hiç ilgilendirmez.gülen e yapıılan eleştirileri İSLAM dinine yapılmış gibi kabul etmekten vazgeçin artık.tek MÜSLÜMAN siz değilsiniz.

Bu konuda size katilmak zorundayim,ne yapalim kader utansin!!

:devil:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 194
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

• 4 hafta sonra...
ben diğer eleştirenlerin hiçbirine katılmıyorum baştan bunu söylemek istiyorum.benim birkaç sorum olcaktı eğer cevaplarsanız sevinirim.bu sorularım karalamak için değil öğrenmek içindir.yukarıda gülenin siyasetten uzak durulması gerektiğini söylediğini yazmışsınız.ülkemizde hangi siyasi parti cemaatleri arkasına alırsa seçimi kazanıyor.gülen cemaati geçen seçimde eceviti bu seçimde de erdoğanı desteklediler ve iktidara gelmesinde büyük pay sahibi oldular.şimdi size soruyorum bu siyaset değilse nedir?ayrıvca gülenin erdoğana sen cumhurbaşkanı olma bir dönem daha başbakan ol dediği de söylentiler arasında. Allah aşkına bunlar siyaset değilmi?

Ayrıca son olarak sizin cemaatinizde gördüğüm ve beni her defasında rahatsız eden bir durum sizde de var.insanların dinlerini ne kadar bildikleri, dindar mı dinsiz mi oldukalrı sizi hiç ilgilendirmez.gülen e yapıılan eleştirileri İSLAM dinine yapılmış gibi kabul etmekten vazgeçin artık.tek MÜSLÜMAN siz değilsiniz.

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarafsız bir kanal göster...

Stv değil sadece Türkiyedeki kanalların geneli yanlı yayın yapıyor...

YENİ ÇAĞ TV

YENİ ÇAĞ GAZETESİ...........

VATAN VE MİLLET 'DEN BAŞKA BİRŞEY YOK...bunada taf derseniz diyecekbirşey yok.......

Bu arada teşekkür ediyorum yeni çağ ve çalışanlarına...........

saygılar............

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ankara'da Tuncay Özkan, Fethullah Gülen'e Amerikan yılanı dedi, o sırada kürsüde bulunan İslami bir gazetenin muhabirinin zoruna gitti, Tuncay Özkan'ın üzerine yürümek istedi, engellediler.

Bu adamın kanalı var, medyası var, dünyanın her yerinde okulları var, ve kendisi Amerika'da yaşıyor, Amerika ise bizim en birinci düşmanımız, müttefikimiz diyor ya, başbakan kendisi bile inanmıyor bu yalana, müttefikimiz ABD' bizi Irak konusuna dahil etmek istemiyor, pkk konusunda da nasihat vermekten başka bir gayret göstermiyor, Fethullh Hoca ise Amerika'da saltanat sürüyor, hatta Amerika hakkında kelam etmiyor.

Çok ilginç, bakın bir imamın yükselişinin filmini yapmalılar, neredeeeeen, nereyeeee?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ankara'da Tuncay Özkan, Fethullah Gülen'e Amerikan yılanı dedi, o sırada kürsüde bulunan İslami bir gazetenin muhabirinin zoruna gitti, Tuncay Özkan'ın üzerine yürümek istedi, engellediler.

Bu adamın kanalı var, medyası var, dünyanın her yerinde okulları var, ve kendisi Amerika'da yaşıyor, Amerika ise bizim en birinci düşmanımız, müttefikimiz diyor ya, başbakan kendisi bile inanmıyor bu yalana, müttefikimiz ABD' bizi Irak konusuna dahil etmek istemiyor, pkk konusunda da nasihat vermekten başka bir gayret göstermiyor, Fethullh Hoca ise Amerika'da saltanat sürüyor, hatta Amerika hakkında kelam etmiyor.

Çok ilginç, bakın bir imamın yükselişinin filmini yapmalılar, neredeeeeen, nereyeeee?

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başörtüsü farz değil mi diyorlar neden ozaman kapatmaya çalışıyorlar kızları ve neden cemaatteki kızların çoğu kapalı orda kalan kızların çoğu 1 2 ay sonra kapanıyor ama psikolojik baskı nedeniyle

Ayrıca insanların kendini geliştirmesine de izin yok internet yasak başka gazete okumak yasak eve getirmeyin diolarmıs.

Bilmiyorum insanların gençlikleri nereye gidiyor.Yazık değil mi? İnsanlar kendi yollarını çizmiyorlar ya o en kötüsü Kızların ya aileleri korkutuluyor dışarı kötü die ya da kızlar korkutuluyor başka yerde kalmasınlar bize bağlansınlar die bilmiorum ki bağlılar mı acaba çoğu değil sadece kalmak zorund ldukları için kalıyorlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

GÜLEN KÜRSÜSÜ'NÜN KATOLİKLİĞE BAĞLILIĞI !

''Öncelikle şunu vurgulayalım; başlık, bizim yaptığımız yorum değil, belgelere dayalı durum!

Zaman gazetesinin 30 Temmuz 2007 sayılı Avustralya baskısında bir ilan yayımlandı. Gazetenin 3. sayfasındaki ilanı veren kurumun adı aynen şöyle:

Australian Catholic University.

Türkçesiyle, Avustralya Katolik Üniversitesi.

İlanın ana başlığı da şu:

İslami Araştırma ve Müslüman-Katolik İlişkileri Fethullah Gülen Kürsüsü

NOT : Haberin devamında Mustafa Balbay' ın ART televizyonunda konuyla ilgili Emin Çölaşan ile birlikte yaptığı programı VİDEO olarak 5 bölüm halinde seyredebilirsiniz.

Büyük puntolarla yazılmış bu başlığın hemen altında ilanın amacı ve adresi yazılı:

3 yıl süreli, tam zamanlı görev. Fen ve Edebiyat Fakültesi St. Patrick Kampüsü, Fitzroy, Victoria.

Yapılacak başvurularla seçilecek kişiler, öğretim elemanı olarak yetiştirilecek. Daha sonra da üniversitenin Melbourne Kampusu'na yerleştirilecek, İlahiyat, Felsefe ve Dini Eğitim Enstitüleri ile birlikte çalışacak.

Ücret Avustralya ölçeklerine göre de dolgun:

Yıllık 143 bin 110 Avustralya Doları.

Avustralya Doları'nın değeri Amerikan Doları'na çok yakın.

Buraya kadar olan bölüm için şu yorum yapılabilir:

Ne güzel... Türkiye'den bir kişinin adı, üniversitede İslam dini ile ilgili bir kürsüye verilmiş. Demek ki üniversite ile çok iyi bağlar kurulmuş ve başarılmış!

Ancak adaylarda aranan özelliklerden biri ayrıca dikkatimizi çekti. Okuyalım:

"Başarılı görülen aday, üstün insani ilişkiler ve iletişim yeteneği sergilemeli, üniversitenin misyonuna, Katolik ilke ve değerlerine bağlılık göstermelidir."

İslam dini ile ilgili bir kişinin böyle bir kürsüde Katolikliğe saygı duyması beklenir mi?

Beklenir...

Katolikliğin ilke ve değerlerinden haberdar olması istenir mi?

İstenir...

Peki Katolikliğe bağlılık istenir mi?

İşte bu olmadı. İşin içine bağlılık girince, artık ona ait olma, onunla birlikte hareket etme duyguları da öne çıkar!

Bir Fethullah Gülen Kürsüsü kuruluyor ve burada görev yapacak elemanların Katolikliğe bağlılığı isteniyor!

Bu durumda sormak gerekir:

Hizmet, İslamiyete mi Katolikliğe mi?

Fethullah Gülen adını kullanan kişiler, Hıristiyanlığın en katı kurallara sahip mezhebi Katolikliğe de hizmet edebilirler.

Buna da saygı duyarız.

Ancak, Türkiye'de İslamiyet satıp dünyada bambaşka şeyler yapmanın başka bir adı olmalı!

Hıristiyanlığın kendi içinde belirlediği uzun erimli hedef zinciri şu:

İsa 'nın ardından birinci binyılda, Avrupa'nın tümü Hıristiyanlaştırıldı.

İkinci binyılda, Amerika kıtasının tümü ve Afrika'nın bir bölümü Hıristiyanlaştırıldı.

Üçüncü binyılda, Afrika'nın kalan bölümü ve Asya Hıristiyanlaştırılacak.

Fethullah Gülen hareketi, girişte aktardığımız ilan bağlamında bu hedefin tam ortasına oturuyor!

25-27 Ekim 2007'de İngiltere Lordlar Kamarası'nda uluslararası bir konferans var. Adı şu:

Müslüman Dünyasının Dönüşümünde Gülen Hareketi'nin Rolü!

Müslüman dünyası nereye dönüştürülüyor?

Kim dönüştürüyor?

Gülen bu dönüştürümün neresinde?

Belki de konferansta yanıt verilir!

Şu soruyu eklemek gerek:

Müslüman dünyası dönüştürülürken Türkiye'ye nasıl bir don biçiliyor ve bu biçilmede Gülen'in rolü ne?

Tümünün yanıtı şu saptamayla da özetlenebilir:

Gülen hareketi, dini de kullanan Amerikan küreselleşmesinin İslam coğrafyası taşeronudur!

Mustafa BALBAY - CUMHURİYET

KAYNAK : http://www.turkatak.gen.tr/index.php?optio...43&Itemid=2

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Konu çok önemli aslında şöyle bir alıntı gördüm okudum hoşuma gitti sizinle paylaşmak istedim neşe ile kalın :)

11245.jpg 03 Kasım 2007 / 20:00Fethullah Gülen'in çağrısı Avrupa kimliğini etkileyecekGörülen o ki Gülen'in diyalog çağrısı İslam âlemi kadar geleceğin Avrupa kimliğini de etkileyecek. Kuzey İrlanda’ya giden bir Müslüman’la alakalı şu hikâyeyi duymuşsunuzdur. Yolda polis adamı durdurmuş ve ‘Katolik misin yoksa Protestan mı?’ diye sormuş. Adam, Müslüman’ım diye cevap verince polis yeniden sormuş: Katolik Müslüman mısın yoksa Protestan Müslüman mı?’ İngiltere’nin prestijli üniversitelerinden London School of Economics’in konferans salonunda yaptığı konuşmasını bu anekdotla açan Jonathan Lacey’nin maksadı Kuzey İrlandalıların son yıllara kadar hemen her şeyi, ikiye bölen Katolik-Protestan düalizmi üzerinden algıladıklarını göstermekti. Lacey’ın katılımcılarından biri olduğu ve üst başlığı “İslam Dünyası’nda Dönüşüm: Gülen Hareketi’nin Katkıları” olan bir konferansın Kuzey İrlanda’da yaşanan Katolik-Protestan çatışması ile ne alakası olabilirdi?

TERÖR HASTALIĞI İÇİN ÇARE: GÜLEN MODELİ

İngiltere’nin başkenti Londra’da yapılan “İslam Dünyası’nda Dönüşüm: Gülen Hareketi’nin Katkıları” başlıklı konferansa dünyanın dört bir köşesinden, her biri alanında uzman 49 akademisyen katkı yaptı. Tebliğler farklı başlıklar altında sunulmuş olsa da, gelinen son nokta hep Gülen Hareketi’nin medeniyetler arası çatışmaya sunduğu çözümde, hareketin sivil toplumun güçlendirilmesine ve bir barış kültürünün oluşturulmasına yaptığı katkıda buluştu. Konferansa editör olarak da katkı veren Derby Üniversitesi’nden Prof. Paul Weller, İngiltere’yi sarsan 7 Temmuz intihar saldırılarından sonra baş gösteren İslam’ı ‘iyi İslam kötü İslam’ diye sınıflandırma gayretlerinin beklenenin tersine bir etki vereceğini iddia ederek çıktı kürsüye ve İngiliz Müslümanlar arasında görülen terör eğiliminin ancak İslam’ın kendi içinden çıkan ve İslami terminolojiyi kullanan Fethullah Gülen Hocaefendi gibi isimlerin söylemleriyle tedavi edilebileceğini kaydetti. Gülen’in dünyayı radikal akımların yaptığı gibi Darülislam ve Darülharp olarak ikiye bölmediğini, bütün bir dünyaya Darülhizmet olarak baktığını hatırlatan Weller, Gülen’in söyleminde ve yetiştirdiği gençlerde gözlenen ‘sivil tavır’ ve sağlam İslamî kimliğin İngiltere Müslümanlarının ihtiyaç duyduğu bir erdem olduğunu söyledi. İngiltere’de sayıları az da olsa Türk Müslümanların Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üye olması durumunda çok daha etkin bir gruba dönüşeceğini hatırlatarak, bu durumda Gülen’in fikir babalığını yaptığı Anadolu Müslümanlığının Avrupa Müslüman kimliğinin oluşumunda etkin bir rol oynayabileceği ümidini dile getirdi.

MEDENİYETLER ÇATIŞMASINDAN MEDENİYETLER DİYALOGUNA

Dr. Hussain, Fethullah Gülen Hocaefendi’nin bakış açısının desteklenmesini sadece terörle mücadele eden İngiliz hükümetine yardımcı olacağı için tavsiye etmiyor. Ona göre, böylesi bir destek bizzat İslam’ın ve Müslümanların işine yarayacak: “Eğer Gülen’in Müslüman olmanın ne anlama geldiği hakkındaki görüşlerini yaygınlaştırabilir ve Müslümanları yeniden otantik İslam’a kazandırabilirsek, o zaman sadece İslam’ı terörist ideoloji ve retoriğin prangalarından kurtarmış olmayacak, aynı zamanda Britanya’da yaşayan Müslüman cemaatler arasında yapıcı bir vatandaşlık anlayışının yerleşmesini de sağlamış olacağız.”

BİR SİVİL TOPLUM HAREKETİ

Türkiye’den binlerce kilometre uzakta onlarca ayrı ülkeden gelmiş akademisyenin Türkiye Müslümanlığının dünya barışının tesisine yaptığı katkıyı incelemeleri Türkiye için gurur verici muhakkak. Ancak konferans sürerken Anadolu’da derin bir ayrışmanın yaşanmakta olduğu, Doğu ve Güneydoğu’dan göç eden vatandaşlarımızın Ege sahillerindeki şehirlerde ‘istenmeyen’ unsurlara dönüştüğü veya İstanbul’un Gazi Mahallesi’nde olduğu gibi mahallelerini gettolaştırdıkları ve genel toplumdan koptukları gerçeği ile bu gurur nasıl yan yana koyulabilir? Dünyaya barış mesajları taşıyan Anadolu insanının anavatanının bir barış kültürüne ne kadar da ihtiyacı var! diye devam ediyor desenize Fettullah Hocanın 10 parmağında 10 marifet

neşe ile kalın :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Iste AKP nin gercek yüzü,Fetulahcilarla elele kolkola almis baslarini gidiyorlar.Dünya umurlarinda degil,böyle bir iktidardan Atatürkcü olmasi beklenebilirmi.Isin garip yani ise biz hala Türkiyeyi Atatürkün Türkiyesi olarak görmeye calisisirken askeri siyasetcisi,dincisi,tarikatcisi,sanayicisi Atatürksüzlük almis basini gidiyor.Resepsiyonlara katilmamakla ne ispat edilmeye calisiliyor bilmiyorum ama Türkiyedeki iktidar seriata dogru yol almaya baslamistir ve acik acik hemde saklamadan.Ben sahsen bu iktidara bu imkanlari verenler adına utaniyorum.

20 ye yakin ilahiyatci,bir okadar isadami,ve kambersiz dügün olmaz hesabi FEHMI KORU Fetulahin Avustralya Melbourn üniversitesinde acilacak olan kürsünün acilisina gitmesi gercekten Türkiye icin cok vahimdir.Bu ilahiyatcilarin kimler olduklari Hürriyette adlariyla belirtilmistir.Bunlar genelde Prof Yasar Nuri Öztürkü afaroz eden ilahiyatcilardir yani Islami yozlastiran ve Kurani yahudi gelenekleriyle karistiran ilahiyatcilar.

Türk ulusu böyle olmamaliydi,Türk ulusu 80 yil öncesini unutmamaliydi ama unuttu.Ulusu bir aya yakin bir zamandir sinirötesi hikayeleriyle uyutan iktidar saman altindan su yürütmüyor artik suyu aciga cikardi.Fetulah-Naksi-AKP ortakligi halkimiza ve Atatürkcülere hayirli olsun.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir insan farazalarla konuşmamalı. Fethullah Gülen cilere yakıştırma yapan arkadaşlar. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. Beyaz olan bir renge bir milyon kişi kara dese ne olur. O cemaatin verdiği eğitim faaliyetlerinin binde birini yapın görelim. Bu cemaate hiç yakınlaşmamış biriydim, ama bu yakıştırmaları görünce sezarın hakkını sezara ver diyorum ve bundan sonrada elimden gelen desteği bu cemaate vereceğimi belirtiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fetulah Gülen denilen adam,Islama en büyük ******* yapmistir,dinler arasi diyalog diye vatikan sövalyeligine soyunmus,Vatikanin kaybettigi kani durdurmak icin ortaya attigi *Dinler arasi diyalog*a sahip cikip hiristiyanliga Yahudilige hizmet vererek Allahin tek dini Islama ihanet etmistir.Onu takip eden naksi tarikati üyesi Recep Tayyip Erdoganda dinler bahcesi diye hiristiyanligi ve yahudiligi ihya projesini üstlenip Islama ****** etmistir.Allahin dini birdir ve oda Islamdir,kim bu dinin disinda baska bir din kabul ediyor ve o dinleri ihya icin calisiyorsa Allaha ve kitabina sirk kosuyor demektir,dolayisiyle dinsiz demektir. Vatikanin Katoliklerin Fetulah Gülen'e sahip cikmalari bosuna degildir.Hiristiyanligi kurtarmak adina onlar kendi davalarina hizmet veren herkese sahip cikarlar.ki hiristiyanliga sahip cikan tarikatlardan biriside Saidi Kürdi tarikatidir.

*Ben o cemaatten degildim ama simdi elimden geldigince o cemaate yakin olacagim* diyen birisi takiye yapmaktadir ve bal gibide o cemaate aittir. Yani Isayi ALLAHIN OGLU diye görenlerin kabul edenlerin inanclarina hizmet verenlerin cemaatine aittir,gerisi ise hikayedir,alin Gülen'inizi hayrini görün,o müslümanlara yaramaz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bir gazetede gördüm bu yazıyı altında da bir anket vardı. Bir doktorun hocadan meded umması doğrumudur? diye....SİZCE

Geçtiğimiz hafta oyuncu Zeynep Tokuş’un, 6.5 aylık dünyaya getirdiği bebekle ilgili Jinekolog eşi Alp Nuhoğlu’nu aramıştım.

Nuhoğlu, “Bebeğimiz Ali’nin kafasında kanama riski var, öyle olursa bebek sakat kalır. Bu durumda bebeği yaşatmamakta fayda var” demişti. Bu sözleri eleştirilmişti. Nuhoğlu dün telefonla aradı. “Bebeğin sağlık durumunu sormuyorsun” dedi ve şunları söyledi:

“Bir iş için Amerika’ya New York’a gitmiştik. Orada yanımda İhsan Kalkavan da vardı. ‘Buraya kadar gelmişiz hadi kalk Fethullah Hoca’nın yanına gidelim’ dedi. Gittik, yemek yedik beni baş köşeye oturttular. Adam çok özel bir adam. Kendi duasının yazdığı bir altın vardı. ’Bunu al oğluna tak. Merak etme iyi olacak’dedi. Millet hocayı görmek için iki-üç ay sıra bekliyormuş. Ben geldikten sonra bir baktım ki bebeğim iyileşmiş. Meme emmiş. Zeynep süt vermiş. O sütü rahatlıkla yutmuş. Acayip etkilendim. Hocaya ulaşmak kolay olmadığından yardımcılarıyla görüştüm. Bebeğin sağlığının yerinde olduğunu her şeyin yolunda olduğunu söyleyip teşekkür ettim.. Şimdi maşallah çok iyi bebeğim...”

Bunun üzerine “Hoca’nın duası tutmuş olabilir mi!” diye sordum..

“Vallahi öyle olduğuna inanıyorum zaten. Çünkü solunum problemi yaşayan bu kadar küçük bir bebeğin hem rahat rahat soluyup hem de memeyi emmesi onu yutması çok zor bir iştir” diye yanıtladı. Daha sonra Nuhoğlu ile aramızda şu görüşme geçti:

Siz umutsuzdunuz?

Ben tedirgindim. Çünkü küçük bebek her an bir sorun çıkartabilir bu yüzden çok korkuyordum. Şimdi maşallah günde 15, 20, 25 gram alıyor. Bebeğin kilosu 1,5 kiloyu geçti. Bugün gözüne de baktılar orada da bir sorun yok. Bugünden itibaren tehlike bitti. Kafada kanama bundan sonra söz konusu değil...

Hoca sayesinde mi?...

Açık söylemek gerekirse bizim uzun zamandır Kıbrıs’ta bir ruhsat işimiz vardı. Bir geldim baktım ki ruhsat bile çıkmış. Kıbrıs’da tüp bebek merkezi açmayı düşünüyorduk. Onu bile halletik.

Altını bebeğin üzerine taktınız mı?

Şu an hastanede olduğu için orada kaybolmasın diye üzerine şimdilik takmadım. Biri gider bebeğin üzerinden alır ondan sonra üzülürüm. Bu yüzden eve gelince hemen takacağım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir ülkeyi ele geçirmek bağımsız bütünlüğünü parçalamak istiyorsan ilk önce Görsel ve yazılı basını ele geçirip gerekli hazırlıkları yapıp...zamanı gelince saldıracaksın ve değişime katkı da bulunacaksın ...buyrun;

ATV-Sabah ihalesi Çalık Gurubu'na

TMSF tarafından 1.1 milyar dolar muhammen bedelle satışa çıkarılan Sabah-ATV Grubu ihalesi, tek gurubun katılması sonucu 5 dakikada sona erdi. Çalık Grubu önderliğindeki Turkuaz konsorsiyumu 1.1 milyar dolarlık teklif verdi. İhaleyi Fon Kurulu onaylarsa satış gerçekleşmiş olacak.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) el koyduğu Sabah ve atv grubunun satış ihalesinde Çalık Grubu’nun şirketi Turkuaz, muhammen bedel olan 1,1 milyar dolar teklifinde bulundu.

TMSF’nin Sabah-atv Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nü satış ihalesi Sarıyer’deki Ahmet Afif Paşa Yalısı’nda yapıldı. TMSF Başkan Yardımcısı ve İhale Komisyonu Başkanı Fethi Çalık başkanlığında gerçekleştirilen ihaleye tek teklif sahibi olan Turkuaz Radyo, Televizyon ve Yayıncılık Anonim Şirketi katıldı.

Şeffaf kutuda bulunan teklif açıldı. Turkuaz Grubu, ihalede muhammen bedel olarak belirlenen 1 milyar 100 milyon doları teklif olarak sundu. Komisyon Başkanı Çalık, Turkuaz’dan teklifini artırmasını, en az artırma tutarının 10 milyon dolar olduğunu söyledi. Ancak Turkuaz Grubu, tekliflerinin 1,1 milyar dolar olduğunu, artıramayacaklarını bildirdi. Komisyon Başkanı’nın, “En azından 10 milyon dolar artırın" ısrarı da şirket tarafından kabul edilmedi. Bunun üzerine Komisyon Başkanı Çalık, “Teklifi kabul ediyoruz ve onaylamak üzere Fon Kurula arzedeceğiz. İhale sonuçlanmıştır" açıklaması ile ihaleyi bitirdi.

İhale için üç grup ön yeterlilik almış, Nurol-Carlyle ile Lüksemburg merkezli RTL-İpek-Sancak ise ihale öncesi çekildiklerini açıklamışlardı.

TMSF, 1 Nisan 2007’de Medya Grubu (Dinç Bilgin Grubu) ve Merkez Grubu (Turgay Ciner) şirketlerinin temettü hariç ortaklık hakları ile yönetim ve denetimlerini devralmıştı. Karar, Bilgin ile Ciner arasında gizli protokolün ortaya çıkması ve TMSF’nin yanıltıldığının anlaşılmasına dayandırılmıştı. Daha sonraki süreçte Merkez Grubu’na bağlı Kanal 1 Ciner’e geri verilmişti.

Başbakan Erdoğan'ın damadının üst düzey yönetici olarak çalıştığı Çalık Grubu'nun ihaleye tek başına girmesi tartışmalara neden olmuştu.

Bu arada ihale, Kemal Uzan’a ait olan TMSF’nin el koyduğu Sarıyer’deki Ahmet Afif Paşa Yalısında gerçekleştirildi.

alıntı :Milliyet

yavaş yavaş amaç için yapılması gereken her yol uygulamaya konuldu...İlk Önce bağımsız yargı.. sonra da daha evvelden planlanmış olan bir kısmı ele geçirilmiş olan basının kalan kısmı (ATV ve Sabah gazetesi Piyasa reklam payının %20 sini elinde tutuyor.)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"CEMAAT" farkında mı bilmiyorum... (¹)

Ancak...

Şu İhsan Kalkavan adlı "Hocaefendi sempatizanı" olduğunu, bulduğu her fırsatta haykırarak kutlu bir iş yaptığını düşünen işadamımızın, artık cemaate iyiden iyiye zarar verdiğinin en azından ben farkındayım.

Daha önce de "Şeyh uçmaz / Mürit uçurur" kabilinden birçok vukuata imza atan İhsan Kalkavan’ın, "gündeme damgasını vuran" son vukuatı şöyle:

"***** olmak" gibi bir derdi olmadığına dair sayısız işaret veren medyatik bir doktorun, biraz talihsiz doğmuş "zavallı" bebeği için, "Hocaefendi’nin kuvvetli nefesinden dua alarak" şifa bulmasına aracılık etmiş.

Benim bu olaydan çıkardığım iki sonuç var:

BİR: Demek ki İhsan Kalkavan Bey’deki "Hocaefendi" sevgisi, "dinine, milletine hizmet eden bir adama duyulan sevgi" boyutunu hayli aşan bir sevgiymiş. Bir tür "Şeyh / Mürit" ilişkisi gibi bir şey.

İKİ: İhsan Kalkavan’ın ölçüsüz sevgi gösterileri sürdükçe Fethullah Gülen’e hastalara şifa dağıtan "Üfürükçü Hoca" muamelesi çekilmesi, an meselesidir. Yani İhsan Kalkavan’ı durdurma görevi, bizzat cemaate düşmektedir.

(¹) DİPNOT / KAYNAK

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ustası, molla sait olan Fettullahın, aynı hocası gibi deli raporu mevcut olup ,bu raporu sürekli inkar etmektedir.Eyüp hükümet tabibliği,27.2.981 tarihinde Gülende görülen psikolojik bozukluklar nedeniyle

, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri kliniğine sevedilmiş.Burada Uzman Doktor Müfit Okur ekibiyle birlikte Gülenin şikayetleri doğrultusunda kendisine "reaktif anksiyete hali" teşhisi konmuştur.20 gün istirahat ve ilaçların düzenli kullanımı ve tedavisinin aksatılmaması istenmiştir.Gülenin hastalığının Türkçesi "sürekli olarak tekrarlayan korku"dur.Adı mit raporunda geçen Gülen de , herhalde bu nedenle olacaktır ki; sürekli sağlık nedenlerini bahane ederek , Amerika'ya kaçmaktadır.Sürekli salya sümük ağlayarak, kendinden geçmesi de sanırım bu hastalık nedeniyledir. Şimdi Fettullahın ,İzmirdeki askeri öğrencilerin kendi cemaatine bağlı evlerden birinde basılmasının ardından ,yine "sağlık"!!!! bahanesiyle kaçtığı Amerikadan söylediği şu sözlere bakalım:

-İki ana hedef Mülkiye ve Adliye

Gelecek adına buradaki arkadaşlar bizim garantimizdir. BKNZ Yeni kabul edilen hakimler ve savcılarla ilgili kanun,çıkarılan yeni anayasa,devletin önemli mevkilerine yapılan atamalar,cumhurbaşkanı vs vs.

-Kuvvet dengesi olmayan yerde kuvvete başvurmayacaksınız ve geri çekiliyor gibi yapacaksınız,fakat adımlarınızı daha açacak ve ileriye gideceksiniz.Bu hem mülkiyedeki hem de adliyedeki arkadaşlar içinde geçerlidir.

-Müslümanların belli bir noktaya gelene kadar ,bu şekilde hizmete devam etmeleri şarttır.Erken vuruş denilen çıkış yaparlarsa Cezayirdeki gibi başlarını ezerler.Bu nedenle zaiyat verilmemelidir.Çok dikkatli ve çok tedbirli,temkinli hareket etme mecburiyeti vardır.

-Bazıları arkadaşları yüreklendirmek için kahramanlıklara da yapabilirler.Ama bana göre; kendi fikrimi yayma, kendi düşünce sistemim adına varlığı,her tarafı fethetme,ele geçirme yolunu şahsen tercih ederim.

-Rp- DYP ye kadar olan siyasi yelpazede herkesle iyi geçinip,ortak müşterekler bulmak gerekmektedir.

--Maratoncu gibi olacaksın, kimi zaman zıplayacak , ama asla durmayacaksın, boşluk bulduğunda gene maratona geçeceksiniz.Bazen hasımdan kaçmak bile çok önemli bir manevradır.

--Işık evleri ,medrese ve zaviye evleri gibi işler.Meçhul evlerdir.Bunlar belirli olmazlar.Elden geldiğince bu evler kamufle edilmelidir.Bu evlerde gereken yapılır.Kirama ulaşmadan ,yanlış bir şey yapanın bşı ezilir.

---Anayasal müesseselerdeki kuvveti cephemize çekmeden her adım erken sayılır.

"CEMAAT" farkında mı bilmiyorum... (¹)

Farkındalar el birliği ile hazırlanıyorlar.Asıl diğer uyuyanlar, uyandıklarında ,sayın politikanın da dediği gibi " atı alan üsküdarı çoktan geçmiş olacak"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fetullah Gülen'le ilgili en kapsamli calismayi Degerli bilim adami arastirmaci rahmetli Necip Hablemitoglu yapmis ve bu arastirmalar sonucu hayatina kasdedilmis aynen Rahmetli Ugur Mumcu gibi ***** bir saldiriyla aramizdan ayrilmistir.

Bugün öyle aydinlar yok artik varsada korkularindan seslerini cikaramiyorlar,

Cünkü;

ÖLÜM NÖBET BEKLIYOR!

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsan evrenin devingenine tabidir. Bu devinen evrende o da evrilir, çevrilir. Devrilir. Tabiatın kanunu bu.

Gülen de ağlar. Ağlayan da güler. Dünya döner toz olur. Üfür gider. Evren içerisinde kim bu gülen?

Neyi ele geçiriyor yahu? Mümkün mü? Sınırları belli insanın. Varsınla yoksun arasında bir süre.

Dünyayı bir yada bir kaç cemaat ele geçirse ne olur? Bütün dünya namaza dursa ne olur?

Allahın dünyasını kullar ele geçirmiş mi olur? Allahın muradı bu mudur?

İnsanoğlu çok akıllı yahu. Bu kafa bu zeka olduktan sonra evreni işgal de eder.

Artık Allahın gücüne gitmesin. Tamam o yaptı da eee artık kontrol bizde de der.

Hem hedefe ulaşmak için sinsi sinsi yıllarca çalıştık dergah mergah. Çok emeğimiz var. Samanaltından geldik. Samanyoluna erdik.

Hayde! Allah ne muradınız varsa versin.

Ancak!

Bu dünya da bi huzur vermediniz ya... Alacağınız olsun,

Ben de çok akıllıyım bakınız olayı çözdüm.

Çok hırslı bu adamlar, ajan hepsi saklana saklana hedefe kilitlenmiş olarak ilerliyorlar.

Ben gülüyorum. Gülen gülüyor işte. Arkalarına Allahı almışlar hala saklanıyorlar. İmanınız nerede?

Bir de Anayasal kuvvet mi istiyorlar? Öyleyse Allahın desteği arkalarında değil.

Babayasalı da alsalar boş işlerle iştigal. Gerçekten çok korkuyor olmalılar. Heyt be!

Biz de sizinle, bu gezegen de yaşıyoruz.

Vay canına...

Bu sinsi sinsileye de duyurmak isterim ki, açıkta kalan yerlerinizi örtün.

Gönlümün Nasrettin'leri. Yıkacağınız bina üstünüze çökecek.

Çoluk çocuğunuzu çıkarın bari, kölelikten...

Özgürlük yoluna.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fettullah gülen Dönmek için ne bekliyor ya.... :D

Fettullah Gülen in Türkiye ye dönmemesi için bir sebeb yok.... :wub:

Bunu iki yıl önce, o zamanki Adalet Bakanı Cemil Çiçek de söylemişti.

"Ben araştırttım, hakkında açılmış bir dava veya soruşturma yok. Onun için istediği zaman Türkiye’ye dönebilir" demişti.

Gülen’in yakınındakilere de sormuştum neden dönmediğini.

Sağlık durumu nedeniyle orada kalması gerektiğini, çünkü tedavilerinin sürdüğünü söylediler.

Gazetecilik dürtüsüyle Amerika’ya gittiğimde sordum, soruşturdum.

Doktorlar önemli bir sorunu olmadığını söylediler.

"Bir damarında tıkanıklık vardı, o da balonla açıldı ve stend yerleştirildi" dediler.

Bir de eskiden beri devam eden şekeri var.

Yani anlayacağınız sağlık nedeni ile Amerika’da kalmak zorunda olduğu gerekçesi doğru değil.

* * *

Amerika’da kalış süresi uzayınca Gülen’in yakınları lafı değiştirdiler.

"Bugünkü siyasi ortam dönmesi için uygun değil" demeye başladılar.

Ancak bir süre sonra AKP iktidar oldu.

Böylece siyasi ortam uygun hale geldi.

Buna rağmen Fethullah Gülen Türkiye’ye dönmedi.

Demek ki "Hocaefendi"nin bir bildiği var.

Ya da bizim bilmediğimiz, bilemeyeceğimiz bir korkusu var.

Bir sürü söylenti dolaşıyor ortalıkta:

"Birilerinin elinde Gülen’le ilgili bazı kasetler var. Eğer Gülen dönerse başını belaya sokacağı kesin olan bu kasetler derhal piyasaya sürülecek. Kıyamet kopacak."

Bunlar doğru mu?

Gülen’in başını belaya sokacak kadar vahim içerikli kasetler gerçekten var mı?

* * *

Son günlerde Fethullah Gülen’in dönmesine ortam hazırlayacak bazı hareketler olduğunu görüyorum.

Bazı internet siteleri "Halkı O’nu özledi" diye dramatik haberler yapıyorlar, görüntüler yayınlıyorlar.

Görüntülerde Gülen vaaz veriyor, sık sık da ağlıyor.

Haber bazı TV kanallarında da yer alıyor.

Sonra... İlk kez AKP milletvekilleri Meclis’te Fethullah Gülen’i göklere çıkaran konuşmalar yapıyorlar.

Bazı bakanlıkların kadrolarının "Fethullahçılarla dolduğunu" o bakanlıklarda çalışanlar açık açık söylüyorlar.

Bu konuda bir polis müdürünün bile şikáyet ettiğine tanık oldum.

Son olarak sürpriz bir şekilde Cumhurbaşkanı tarafından YÖK Başkanlığı’na atanan ODTÜ’lü Profesör Yusuf Ziya Özcan’ın da Fethullah Gülen’e yakın olduğu iddia ediliyor.

Özcan’ın kendi açıklamalarından üniversitelerde türbanın serbest bırakılmasından yana olduğunu öğreniyoruz.

* * *

Gelişmeler çok ilginç... Daha da ilginçleri yolda.

İktidarının ilk döneminde temkinli gitmeye çalışan AKP iktidarı, radikal adımlar atmaya başladı.

Çok uzaklarda olmasına rağmen Fethullah Gülen’in iktidar partisi üzerindeki ağırlığı giderek artıyor.

AKP’nin Türkiye’nin üzerine geçirmeye çalıştığı "İslam şalı" tüm ülkeyi kapladı kaplayacak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir çarpıtma hikayesi

Fethullah Gülen'i ziyaret eden ünlü jinekolog Alp Nuhoğlu, Gülen düşmanlığını meslek haline getirmiş bazı çevrelerin hışmına uğradı.

Ziyarette yaşananlara ilişkin haber yapanların işin doğrusunu öğrenme zahmetine bile katlanmadıklarını anlatan Nuhoğlu "bana yapılanlardan çok Sayın Gülen hakkında çıkartılan asılsız söylentilere üzüldüm" dedi.

Terör gibi, açlık gibi, eğitimsizlik gibi Türkiye'nin en temel problemlerini bir kenara bırakan medya, bugünlerde farklı bir konuya kilitlenmiş durumda. Türkiye'nin en fazla sattığı söylenen kimi gazeteleri samimiyetle edilen bir duayı bakın nasıl maniple etti.

Çarpıtılmış haber vermeyi gazetecilik sayan çevreler ünlü jinekolog Alp Nuhoğlu'nun İhsan Kalkavan ile ABD'de bulunan Fethullah Gülen'i ziyaretine ilişkin yazılıp, çizilenler ders niteliğinde bir yalan haber dosyası haline geldi. Yaşananlardan en fazla rahatsız olan kişilerin başında ise olayın birinci dereceden muhatabı Alp Nuhoğlu geliyordu. Nuhoğlu içini, gerçekleri çarpıtmadan izleyicisiyle paylaştığını bildiği, Samanyolu Haber'e döktü.

Doktor Nuhoğlu yeni doğan bebeğinin rahatsızlığının Gülen'le yedikleri yemek esnasında gündeme geldiğini ve kendisinden dua istediğini anlattı. Bu Allah'ın varlığına inanan her insanın sergileyebileceği normal bir davranıştı. Ama nedense kimi çevreleri çok ama çok rahatsız etti.

Nuhoğlu, samimiyetle edilen bir duanın medyada bu denli çarpıtılarak yer almasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Nuhoğlu, Fethullah Gülen Hocaefendi'nin yaşananlardan belki de haberi bile olmadığını hatırlattı. Ayrıca kendisinin Allah'a inandığını, duanın gücünün de farkında olduğunu söyledi ve "insan dua eder" dedi.

Ünlü jinekolog belki de hayatının bu dönemine kadar medyanın Gülen hakkındaki tavrını tam olarak anlayamamıştı. Fakat bizzat kendisinin yaşadığı bu olay bugüne dek Fethullah Gülen aleyhinde yapılan haberlerin nasıl hazırlandığı konusunda, kendisine bir fikir verdi.

Olayı günler boyunca sayfalarına ve köşelerine taşıyanların hiçbirisinin yaşananları gerçek şekliyle öğrenme ihtiyacı hissetmemesi ünlü hekimde ciddi bir hayal kırıklığı meydana getirmişti.

Nuhoğlu'nun çarpıtma girişimine şahit olduğu tek gazeteci Mehmet Yakup Yılmaz değildi. Haber çarpıtanlar kervanında meşhur bir isim daha vardı. O da Hürriyet gazetesinin tanınmış yazarı Fatih Çekirge'ydi.

Ünlü jinekolog, kendisi yüzünden hiç hak etmediği suçlamaların hedefi olan Fethullah Gülen'den Samanyolu Haber aracılığıyla özür diledi.

İşte videodan da izleyebilirsiniz..Hala utanma duyunuz kaldıysa utanabilirsiniz....

http://www.samanyoluhaber.com/haber-82381.html

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.