Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

*N O S T A L J İ K Ö Ş E S İ *

diloş

Önerilen İletiler

• Cevaplar 604
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

benim aynı zamanda aman vermez bir şair olduğumu biliyormuydunuz? -_-

dün kitağlığımı düzenlerken elime paha biçilmez değerde nostaljik bir defter geçti..bu defter annemin genç kızlığından kalmış bir şiir defteri.. bilmiyorum ben bizimkilerin yalancısıyım okumayı bu defter ve annemle babamın birbirlerine yazdığı mektupları çözmeye çalışırken öğrenmişim...yaşım 3,5 muş :unsure: benim hala inanasım gelmiyor ama diğer görgü tanıkları doğruluyor bu bilgiyi.. elime ne geçerse okurmuşum... bu konuyla ilgili hatırlayabildiğim en eski şey şiire olan düşkünlüğümdü..annemin o defterini çok severdim bu yüzden...

ve doğal olarak şiir yazmayada yine bizimkilerin iddiasına göre beş yaşlarında başlamışım...annemin şiir defterine o kargacık burgacık yazımla heves edip yazdığım iki şiirimi paylaşmak istiyorum sizinle...buram buram nostalji anlıyacağınız...5.5 yaşlarımda yazdığım bu iki eserimde hayalgücü ve şairlik potansiyelimin boyutlarını daha iyi anlıycağınızı sanıyorum..Sayın Keskinkalem yetenekli bulmuştunuz ya hani beni..lütfen sizde okuyunuz... -_-

başlıyorum efendim...fona bir keman lütfen...evet..güzel...

not;orjinalini biraz da olsa yaşatmak adına satırbaşları olduğu gibi alınmıştır.. -_-

Kar Yağınca

Kar yağınca kuşları düşündünüz mü

hiç

Uykuda kabus görür iken

Pencereden yemek beklerken

Canım kuşlar soğukta sizi severken

haberin yoktur :lol:

Karda kışta ne

yaparlar

Bazen insanlar kuşları

öldürürler mi,öldürdüler mi?

Bilmezsiniz :D

ne günahı vardır kuşun

Birini öldürmüşmüdür

Senin hayatını söndürmüşmüdür :w00t:

canım kuşun ne günahı vardır. :grin:

muhterem seyirciler...sırada ikinci eserim var...kemancı,labemol lütfen..mersi -_-

Akşam Olunca

Akşam olunca

içimde korku birikir

Kabuslu uykulardan

Korkarım

insanlar düşman

gibi dolaşırlar

Odamda

Çalarlar götürürler beni

Beni sessizce

Bana sorarlar

Altın nerde :w00t::grin:

Altın yokki söyliyeyim

Kırbaçla vururlar bana :blink::lol:

Akşamım yani gecem

Böyle kabusla geçer.

tamam..tamam...size bu konuda aman vermediğimi söylemiştim :lol: ve yüzlerinizdeki o tuhaf gülümsemeyi yok edin hemen...görmemiş olayım..size böyle diyorum ama inanın dün akşam bu şiirleri okurken Taurusmutis'in okulda başına gelen şey az daha bana olucaktı :grin: yarıldım orta yerimden...hani derler ya..bi insan yedisinde neyse yetmişinde odur diye...şuan ki halimi açıklıyor bu eserler... :P

dahi şairim benim, 5,5 yaşında bu şiirleri yazan güzel arkadaşım benim hayranım sana ben :wub::)

canımsın ya, şirinlik muskası seni :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dahi şairim benim, 5,5 yaşında bu şiirleri yazan güzel arkadaşım benim hayranım sana ben :wub::)

canımsın ya, şirinlik muskası seni :wub:

:blushing: utandırma beni sardunyam...yok canım dahilik falan...ha delülük dersen ziyadesiyle mevcut.. :lol: kendi kendime eğleniyormuşum işte :) sizde eğlenin diye yazdım :rolleyes::kiss:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:blushing: utandırma beni sardunyam...yok canım dahilik falan...ha delülük dersen ziyadesiyle mevcut.. :lol: kendi kendime eğleniyormuşum işte :) sizde eğlenin diye yazdım :rolleyes::kiss:

yok yok tevazu gösteriyorsun

delilik ile dahilik arasında ince bir çizgi var bidenem

delilik bana kalsın :P dahi sensin :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Traji komik anin ve anlatimin cok guzeldi Diloscum..Ve 5.5 yasinda yazdigin siirlerin..romantik sairem benim.. :wub:

Ben de 4.5 yasimda okumayi soktum,ama rekor sende ;):P Sen siirlerle basladim deyince hatirladim,ben de ilk olarak annemin mektuplarini okumustum.Ancak tabi onlar yazi editorunde italik tabir edilen yatik ince el yazisiyla yazili oldugundan epey zamanimi aliyordu,ama bikmadan uzun sure okumaya calistigimi hatirliyorum.Bir de yazmayi ogrenmeden evvel,uzaktaki sevdiklerime,kendime ait harflerle,her satirini muntazam doldurarak mektuplar yazip,zorla da gonderttirmekteydim. :D

O zaman-hani kelebek tokalarin revacta oldugu donemlerdi-nerde gorduysem,kelebek toka diye tutturmustum,her gordugumu istemezdim ama,istedigimi kafaya takardim,babam da sanirim bir kac gun–bir hafta kadar unuttu mu,nedense almamisti,o gunler onu cok daraltmis olacagim..Annemin kelebek tokayla ilgili bir kac kez beni karsisina alip konustugunu hatirliyorum,ama soyledikleri ya bir kulagimdan girip,otekinden cikiyordu,ya da anlamiyordum bile..ama herhalde,okul icin erkek saci kadar kisa kesilmis saclarimda kelebek tokayi kullanamayacagimi anlatiyor olacakti,hayal kirikligi yasamamam icin. :laughing: Sonunda gelmis olan bir cift beyaz kelebek toka ust raflarin birinde duruyor,ara ara koltuga cikip,onlari elime aliyor bir sure evirip cevirip yerine koyuyordum.Ve su ana kadar onlari neden kullanmamis ve acikli acikli bakmis oldugumu hatirlayamamistim,oyle ya saclarim kisacikti. :P Belki o sebeple icimde ukde kalmisti da, buyuyunceye kadar hep saclarimin uzamasini istemis,hayal etmistim,fakat ne zaman biraz uzasa,okulda bit salgini cikar,benim saclar,ya amerikan,ya kulakustu kut model kalacak sekilde kestirilirdi.. <_<:(:crying:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Traji komik anin ve anlatimin cok guzeldi Diloscum..Ve 5.5 yasinda yazdigin siirlerin..romantik sairem benim.. :wub:

Ben de 4.5 yasimda okumayi soktum,ama rekor sende ;):P Sen siirlerle basladim deyince hatirladim,ben de ilk olarak annemin mektuplarini okumustum.Ancak tabi onlar yazi editorunde italik tabir edilen yatik ince el yazisiyla yazili oldugundan epey zamanimi aliyordu,ama bikmadan uzun sure okumaya calistigimi hatirliyorum.Bir de yazmayi ogrenmeden evvel,uzaktaki sevdiklerime,kendime ait harflerle,her satirini muntazam doldurarak mektuplar yazip,zorla da gonderttirmekteydim. :D

O zaman-hani kelebek tokalarin revacta oldugu donemlerdi-nerde gorduysem,kelebek toka diye tutturmustum,her gordugumu istemezdim ama,istedigimi kafaya takardim,babam da sanirim bir kac gun–bir hafta kadar unuttu mu,nedense almamisti,o gunler onu cok daraltmis olacagim..Annemin kelebek tokayla ilgili bir kac kez beni karsisina alip konustugunu hatirliyorum,ama soyledikleri ya bir kulagimdan girip,otekinden cikiyordu,ya da anlamiyordum bile..ama herhalde,okul icin erkek saci kadar kisa kesilmis saclarimda kelebek tokayi kullanamayacagimi anlatiyor olacakti,hayal kirikligi yasamamam icin. :laughing: Sonunda gelmis olan bir cift beyaz kelebek toka ust raflarin birinde duruyor,ara ara koltuga cikip,onlari elime aliyor bir sure evirip cevirip yerine koyuyordum.Ve su ana kadar onlari neden kullanmamis ve acikli acikli bakmis oldugumu hatirlayamamistim,oyle ya saclarim kisacikti. :P Belki o sebeple icimde ukde kalmisti da, buyuyunceye kadar hep saclarimin uzamasini istemis,hayal etmistim,fakat ne zaman biraz uzasa,okulda bit salgini cikar,benim saclar,ya amerikan,ya kulakustu kut model kalacak sekilde kestirilirdi.. <_<:(:crying:

saçların şimdi nasıllar Leylam :wub: ...uzunlar mı?..belki de kelebek toka takabilecek kadar uzundurlar şimdi..ama artık kelebek toka takmanı yakıştırmaz kimse sana..belkide bir uktedir içinde...ama onu yaşıyamazsın -_- zamanı geçmiş yada geçirilmiştir...o tokaları ancak avucunda tutup okşayabilirsin artık...çook uzaklarda kalmış bir özlemi okşar gibi... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya beni bunalıma soktunuz ben okumayı okula gidince söktüm geriimiyim neyim :hug::grin::w00t:

sen ultra ileriisin nartanem :wub::clover: ve ben sendeki bu potansiyel karşısında ne diyeceğimi bilemiyorum... -_- şaka yapmıyorum...son derece ciddiyim :rolleyes: ...keramet okumayı erken sökmekte diil..buna emin olabilirsin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen ultra ileriisin nartanem :wub::clover: ve ben sendeki bu potansiyel karşısında ne diyeceğimi bilemiyorum... -_- şaka yapmıyorum...son derece ciddiyim :rolleyes: ...keramet okumayı erken sökmekte diil..buna emin olabilirsin...

:D :D :D yok kıss sen annenin şiirlerini okuyorken ve şiir yazıyorken ben mahallede erkek çocukları dövüyordum

keramet bumu dersin? :P:wub: canım bende ciddiyim gerçekten imrendim, maşallah diyeyimde nazar etmeyim leylama ve sana :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saçların şimdi nasıllar Leylam :wub: ...uzunlar mı?..belki de kelebek toka takabilecek kadar uzundurlar şimdi..ama artık kelebek toka takmanı yakıştırmaz kimse sana..belkide bir uktedir içinde...ama onu yaşıyamazsın -_- zamanı geçmiş yada geçirilmiştir...o tokaları ancak avucunda tutup okşayabilirsin artık...çook uzaklarda kalmış bir özlemi okşar gibi... -_-

iste yine beni bana anlatmissin Dilosum,saclarim uzun evet,ama kelebek tokalarim yok bile artik..zamani gecirilmis,benim haberim olmadan..saclarimin boyunun da bir anlam ve onemi yok artik -_-

ya beni bunalıma soktunuz ben okumayı okula gidince söktüm geriimiyim neyim :hug::grin::w00t:

sen asla geri olabilemezsin,zaten okulda sokmek saglikliymis,bizimki sagliksiz yani.. :online2long: sanirim ben evdeki iki kardesten kutulup erkenden okula baslayabilmek maksadiyla okumus olacagim.. :P:stuart: oyle de oldu :D

:D :D :D yok kıss sen annenin şiirlerini okuyorken ve şiir yazıyorken ben mahallede erkek çocukları dövüyordum

keramet bumu dersin? :P:wub: canım bende ciddiyim gerçekten imrendim, maşallah diyeyimde nazar etmeyim leylama ve sana :wub:

keramet iste bu ablacigim..hayatim boyunca o erkek cocuklari dovmek istedim..arkadasim vardi Merve,ayni yastaydik ama ben okula baslamistim,o baslamamisti.Onlara gitmek istedigimde apartmanlarindaki; on yaslarinda filandi herhalde ,tanimadigim bir erkek cocuk,beni gordugu zaman uzerime yurur,ekseri tokat atardi ve apartmanlarina sokmazdi..sadece apartman onunde degil,gordugu her yerde..bir keresinde o yok zanniyla Merve lerin apartmanina girip,katlarin birinde kandisini uzaktan gorunce,tipki ajan aksiyon filmlerindeki gibi,bir kuytuya saklanmistim,beni gormemisti,ama misafirligim,ciktigimda onunla yenide karsilasma ihtimalini dusunmekten ziyan olmustu.okumayi ogrenecegime onu dovebilmeyi on kere tercih ederdim :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canıma bakın ya nasılda mütevazi keşke o zamanlar tanışsaydık ben ne fena döverdim o çocuğu :angry2:

ama sizin anneniz sizinle iftihar ediyorken benimki acaba bugün kimden şikayet gelecek diye düşünüyordu :blush:

ben eve geldiğimde bana birgünde vukuatsız gelemezmisin diyordu? :unsure:

valla hiç vukuatsız gelemedim... :blushing:

:flowers::hug:

madem öyle anlatayım bir nostaljik hikaye...

1990'da 17 yaşındaydım ve Bakırköy'de dershaneye gidiyordum o yıllar yırtık kot pantalon giymek çok popülerdi, bende popülariteye uyan bir şahsiyet olaraktan, :w00t: bütün kotlarımı yırtmıştım... :whistling: :whistling: dershanedeki arkadaşlarımızla çok güzel bir diyaloğumuz vardı, ders bitiminde Bakırköy meydanında futbol oynardık kız erkek çok eğlenirdik... ama benim yırtık kotlar hepsinin bana takılma sebebi olmuştu... diyorlardı ki, çok mu fakirsiniz sağlam kot alamıyormusun? bende evet çok fakiriz alamıyoruz derdim... hatta ders bitimi meydanda dileniyorum kurs parasını çıkartmak için dedim... hadi canım yapamazsın dediler... nesine dedim yemek ısmarlamasına iddiaya girdik, yaklaşık 10 kişiyiz tam karşımızda taş merdivenler vardı, onlar gitti oraya oturdular ben kitaplarımı altıma koydum ve bir kağıt mendili açtım yere serdim... yoldan geçene Allah rızası için kurs parası dedim... ama bizimkiler kopuyor, kırılıyor görmeniz lazım... ben gayet ciddi ve acınası bakış ifadeleri ile devam ediyorum... gelen geçen para atmaya başladı ama onlarda gülüyor, yakşalık bir saatte epey para topladım bizimkiler çatlıyor, bir amca geldi dedi ki bak benden sana kurs parası ama dersleri iyi çalış kızım dedi... tamam dedim teşekkür ettim...

Kenan Pars'ı bilirsiniz ünlü aktör onun meydanda bir gazete bayisi vardı oda beni gördü geldi yanıma nasıl gülüyor, yanıbaşıma eğildi oda para uzattı ben yüzüne bakınca şaşkınlıktan ağzım açık kaldım... :wassat: ebebebebe ama siz dedim Kenan Pars'mızınız diye sordum, güldü... neyse tanıştık bende ona adımı söyledim beni bayisine davet etti gel sana çay ikram edeyim dedi... ben gitmezmiyim... :turned:

senin yaşlarında torunum var dedi oda senin gibi çok komik ona benzettim seni... hoşuma gitti tabi o zaman bende sana Kenan dede desem sakıncası olurmu dedim, hayır çok memnun olurum dedi... :original: o günden sonra o benim Kenan dedem oldu, halen de öyle, çok şeker bir insan, çok komik, çok sıcak hiç filmlerindeki gibi değil... yani bana bir saatlik dilencilik Kenan Pars'ın dedem olmasına sebep oldu, bence çok büyük bir kazançtı... o günden sonra dershaneye her gittiğimde ona yardım ettim birlikte gazete sattık ve çok eğleniyorduk... canım Kenan dedeme buradan sevgilerimi gönderiyorum... :hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canım leylam :wub: ...ben sana seni gerçekten anladığımı söylerken..bunu taa içimde ve inanarak söylüyorum zaten..bak çocukluğumuz bile benziyor birbirine..ailem şu telkinle büyüttü beni "biri sana tokat atsa da sen onu sevginle dize getireceksin..." -_- bunun ne kadar idealist ama bir o kadar da geçersiz bir düşünce olduğunu kırıla,döküle anladım...ve şimdilerde onlara bu yüzden kırgınım -_-

bu ütopyayı bana düstur edindirdikleri ve hiç farkında olmadan beni üzdükleri için...oysa yaşam..ve insanlar o kadar acımasız ki...aşkettikleri tokadın karşılığını almadığında 1-0 öne geçtiğini düşünen ve karşısındakini sindirdiğini düşünüp sevinen milyonlar var...ezenin lider olduğu ezilenin ise sürü olarak onu takip ettiği günümüz koşullarında ne kadar da anlamsız bir ideal öyle değil mi?

küçüktük..çocuktuk..sorgulamazdık tabii o zamanlar..bunu doğruluğuna inandırmıştık kendimizi...oysa hayat pekçok konuda yanıldığımızı öğretti bize..acı hatıralar bırakarak... -_-

şimdi diyorum..keşke yine çocuk olsam...yeniden başlasam herşeye...ama şimdiki aklımla... ama şimdiki aklımla tekrar çocuk olabilmem mümkün mü?...değil!!! -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ablacigim nostaljik hikayene bayildim,dimek dilencilik tecruben de var :P:kiss: Ayrica Kenan Pars la tanisman da cok hos ve ilginc :original:

Diloscugum..beni ta icten anladigindan eminim,ben de seni cunku.. :wub: cok dogru yazdiklarin.. ezile buzule gecti hayat,cok fazla gecmis degil ama cocuklukta edinilecekti onlar,zamani gecti artik.ezilmeden de iyi olunabilirmis oysa,kirilip dokulmeden.. -_- ilkokula basladigimda,daha evvel yazmistim,ogretmenin sevip kollamasina ragmen,siyah onlugumde ayak izleriyle gelirdim eve.ne yazik ki bu zamaninda asilanmis dusturumuz yuzunden,hicbirsey degismedi,hala bende ayak izi birakanda oyle bir iz birakamiyorum..cocuk olmak,yeniden baslamak lazim ama imkansiz -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

diloşum..sardunyam..leylam.. :clover::clover:.. üzülmeyin...hayat devam ediyor...ve bende çok çektim.. ailemden de..büyüklerim den de..kişilerden de..artık kanmıyorum..en azından bunun mutluluğunu yaşıyorum..hadi gülümseyin..sanki şimdi üçünüz bir parkın havuzundaki ördeklere beraberce ekmek atıyormuşçasına... :) ..nee.. ben mi nerde olucam o sırada..ekmek attığınız ördeklere dikkatlice bi bakın... :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diloscugum..beni ta icten anladigindan eminim,ben de seni cunku.. :wub: cok dogru yazdiklarin.. ezile buzule gecti hayat,cok fazla gecmis degil ama cocuklukta edinilecekti onlar,zamani gecti artik.ezilmeden de iyi olunabilirmis oysa,kirilip dokulmeden.. -_- ilkokula basladigimda,daha evvel yazmistim,ogretmenin sevip kollamasina ragmen,siyah onlugumde ayak izleriyle gelirdim eve.ne yazik ki bu zamaninda asilanmis dusturumuz yuzunden,hicbirsey degismedi,hala bende ayak izi birakanda oyle bir iz birakamiyorum..cocuk olmak,yeniden baslamak lazim ama imkansiz -_-

keşke bütün izler önlüklerimizdeki izler gibi olsa..silkeleyince geçip gitse..ya yüreğimizdeki izler...? -_-

diloşum..sardunyam..leylam.. :clover::clover:.. üzülmeyin...hayat devam ediyor...ve bende çok çektim.. ailemden de..büyüklerim den de..kişilerden de..artık kanmıyorum..en azından bunun mutluluğunu yaşıyorum..hadi gülümseyin..sanki şimdi üçünüz bir parkın havuzundaki ördeklere beraberce ekmek atıyormuşçasına... :) ..nee.. ben mi nerde olucam o sırada..ekmek attığınız ördeklere dikkatlice bi bakın... :w00t:

bu sen olamazsın! :huh::blink::w00t::lol:

leylacım sağol canım... :):wub:

figgaro ördek mi oldun yahu, böcüktün sen... :lol::rolleyes:

evet üçümüz parktayız, orda yeşil başlı bir ördek var, vak vak diyor, kıslarrrr :lol:

:lol::lol::lol:

eskiden macun' cular vardı :clover: kılarnetleri ile mahalle mahalle dolaşıp macun satarlardı, çocukluğumuzda en çok onu ve akşam boza' yı severdim zaten. hey gidi ne günlerdi beee :P

evet..birde halka tatlısı satarlardı bilirmisin egzorsist? :) annem yasaklamıştı..temiz diildir diye..yiyenlere hep heves etmişimdir :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

okul önlerinde küçük kaplarda renkli muhallebiler satılırdı hiç yediniz mi? içinden para çıkardı ben çok severdim, birde leblebi tozu alır, ıslık çalmaya çalışırdık... beslenme çantalarımız plastik ve kutu şeklindeydi...

ne güzel çocuklardık değil mi? bir söyler bin gülerdik... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diloscugum ben de o halka tatlisinin tadina hic bakamayanlardanim ,ayni sebeple,al bir tane daha -_-

dur bakalım daha ne benzerlikler cıkıcak :rolleyes: geçenlerde şehrimde o halka tatlılarını ünlü bir pastanede gördüm..eski bir dostu görmüş gibi sevindim... ama okulumun önündeki o amcanın sattığı halka tatlısı gibi iştahımı kabartmadığını da üzülerek farkettim .. sanırım,senin kelebek tokaların gibi Leylam,sanki o döneme ait bir hevesti sadece.. -_-

okul önlerinde küçük kaplarda renkli muhallebiler satılırdı hiç yediniz mi? içinden para çıkardı ben çok severdim, birde leblebi tozu alır, ıslık çalmaya çalışırdık... beslenme çantalarımız plastik ve kutu şeklindeydi...

ne güzel çocuklardık değil mi? bir söyler bin gülerdik... :)

ah ne kahraman ne cesur, ne güzel çocuklardık

her yeni günü ümitle nasıl kucaklardık..

ah kaldırımlar biliyor, bi devir muhteşemdik

güz güneşinden hüzünlü, ilk yazdan şendik.. :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.