Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

*N O S T A L J İ K Ö Ş E S İ *

diloş

Önerilen İletiler

en çok kardeşimle bahçede karıncaları çıt çıt öldürüşüm vicdanımı hala rahatsız ediyor :crying: bide kedim yumoşun bıyıklarını fazla uzun diye kesişim :blushing:

güzel günlermiş....

he he :D karınca yuvasının başına oturup sonra onları 'Ablasının gülleriii' diye ortadan ikiye ayırıp bundan büyük bi mutluluk duyan bi tek ben diilmişim :D ama sonra baba karıncalardan biri gelip ayak başparmağımı ısırıp intikamını alınca boyumun ölçüsünü almıştım :lol: bi daha hiç yapmadım.Bu yüzden benim de vicdanım hiç rahat diil :( canii ben :crying:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 604
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Vay be senle bayağı ortak yönümüz varmış kız frozen :rolleyes: bide biz sinekleri yakalayıp kanatlarını kopartıp yakardık onları :( sende yapmışsındır eminimki çünkü o cevheri görüyorum sende :w00t::D

hayır yapmadım...senin kadar cani olamadık allahtan...gerçekten çocuklar zalim oluyor galiba...eminim sen 4. kattan acaba dokuzcanlımı gerçekten diye kediyide aşşağı atmışsındır...bu arada kedi hayatta duyurulur.. :blush:

he he :D karınca yuvasının başına oturup sonra onları 'Ablasının gülleriii' diye ortadan ikiye ayırıp bundan büyük bi mutluluk duyan bi tek ben diilmişim :D ama sonra baba karıncalardan biri gelip ayak başparmağımı ısırıp intikamını alınca boyumun ölçüsünü almıştım :lol: bi daha hiç yapmadım.Bu yüzden benim de vicdanım hiç rahat diil :( canii ben :crying:

sendemi lilac zavallı karıncalar ne çekmişler bizden ...hani diyorlarya bir karıncayı bile incitmemiştir diye bazılarına...o zaman ne utanırım nasıl üzülürüm bir bilsen bize denemiyecek öyle... :closedeyes:

ama şimdi evde bile görsem yol veriyorum incitmiyorum asla..ama biliyorum çok geç :ermm:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hayır yapmadım...senin kadar cani olamadık allahtan...gerçekten çocuklar zalim oluyor galiba...eminim sen 4. kattan acaba dokuzcanlımı gerçekten diye kediyide aşşağı atmışsındır...bu arada kedi hayatta duyurulur.. :blush:

sendemi lilac zavallı karıncalar ne çekmişler bizden ...hani diyorlarya bir karıncayı bile incitmemiştir diye bazılarına...o zaman ne utanırım nasıl üzülürüm bir bilsen bize denemiyecek öyle... :closedeyes:

ama şimdi evde bile görsem yol veriyorum incitmiyorum asla..ama biliyorum çok geç :ermm:

Öyle değilde bizim komşumuzun bir kedisi ve bir kuşu vardı bir gün kedinin boynundan tuttuğum gibi koltukların üstüne çıkarak kuşun kafesini açıp o ufacık kapıdan kedinin kafasını içeri soktum ve hala sırtımda izlerini taşıyorum kedinin hep merak etmişimdir neden kuşu yemedi acaba kedi :huh::D :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sonradan çok pişman oldum çok üzüldüm aslında :blushing: artık ben de çok dikkat ediyorum onlara zarar vermemeye..hatta bi zamanlar bizim tavuklarımız vardı,onların yemlerinden(buğday)çalıp,karınca yuvalarının etrafına serperdim :( uzaklardan getircem diye uğraşıp yorulmasınlar diye,bazen delikten içeri bile atardım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ayyyy ne kötü sen lilac ve ben birer caniymişiz çocukken... :devil:

annem anlatırdı onların köyünde çocuklar kurbağaları şişirip patlatırlarmış :shocked: .....yani ne demekmiş çocuklar biraz cani olabiliyorlar...vah zavallı hayvancıklar ne çekmişler... :crying:

ya bak utandım şimdi kendimden :blushing:

Gerçi siyahx'in de bizden kalır yanı yokmuş :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sonradan çok pişman oldum çok üzüldüm aslında :blushing: artık ben de çok dikkat ediyorum onlara zarar vermemeye..hatta bi zamanlar bizim tavuklarımız vardı,onların yemlerinden(buğday)çalıp,karınca yuvalarının etrafına serperdim :( uzaklardan getircem diye uğraşıp yorulmasınlar diye,bazen delikten içeri bile atardım.

hadi canım bende sırtlarına koyardım çekirdek kabuklarını rahat taşısınlar diye :wassat::w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hadi canım bende sırtlarına koyardım çekirdek kabuklarını rahat taşısınlar diye :wassat::w00t:

Acayip düşünceliymişiz :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kedi dediniz de..

Bir gun -ben o zaman biraz daha ablaydim-sokaktaki cocuklar ellerinde yarali bir yavru kediyle yanima geldiler.Zavalli kediye araba carpmis,agir yarali,cok aci cekiyor..Apartmanin hemen yanindaki tarihi su deposunun uzerinden,yaklasik 4-5 metre yuksekligi vardi sanirim,olmesi icin atmayi dusunduklerini soyleyerek danistilar.Aci cekmesine dayanamiyorlardi.Ben "atmayin,ya olmezse?"dedim.Tam bir ikilemdi,ne öluyordu,ne iyilesecek durumu vardi.Bana tamam dediler ama sonra dayanamayip atmislar..ve kedi olmemis. :( Hic unutamiyorum,ertesi gune kadar can cekismisti.. :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kedi dediniz de..

Bir gun -ben o zaman biraz daha ablaydim-sokaktaki cocuklar ellerinde yarali bir yavru kediyle yanima geldiler.Zavalli kediye araba carpmis,agir yarali,cok aci cekiyor..Apartmanin hemen yanindaki tarihi su deposunun uzerinden,yaklasik 4-5 metre yuksekligi vardi sanirim,olmesi icin atmayi dusunduklerini soyleyerek danistilar.Aci cekmesine dayanamiyorlardi.Ben "atmayin,ya olmezse?"dedim.Tam bir ikilemdi,ne öluyordu,ne iyilesecek durumu vardi.Bana tamam dediler ama sonra dayanamayip atmislar..ve kedi olmemis. :( Hic unutamiyorum,ertesi gune kadar can cekismisti.. :(

atalım dedinde nenecim bende 5-6 yaşlarında izmirdeki evimizin çatısında oynarken ayağıma kare bir tahtanın üstünde kalmış kocaman bir çivi batmıştı...ablam aşşağı yardım istemeye gidince ben ağlaya ağlaya çatının kenarına kadar gidip kendimi aşşağıya atıp kurtulma planları yapmıştım,tam aklıma yatıyorduki gelip beni kurtardılar... :blush::w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kedi dediniz de..

zavallıcık yaa :(

kedi dediniz de aklıma köpek geldi ;(

ortaokul 3teydim.Okulun bahçesinde bi köpek bulduk,o kada şirin bişidiki anlatamam,kartopu sanki..Yanlız bi ayağı incinmiş biraz zor yürüyordu.Adını Alice koyduk.Alice harika okulda diyip duruyorduk :D Biz bu köpekcikle karşılaştığımzda ders bitmiş evimize gitmek üzereydik.Napalım ne edelim nereye saklayalım derken okulun en alt katına,bodruma saklamak geldi aklımıza.Götürdük,koyduk ama bizimki durur mu hav hav hiç susmuyor.Müdür yardımcımız Ali Sadık Bey de bizi pek sever :P adam köpeğin sesini duyar duymaz odasından bi fırladı ki sormayın :D fırlar fırlamaz,karşısında kucağımda köpekle beni gördü.Adamcağızın kulaklarından alev fışkırıyordu bi de köpeğin adının Alice (Alis:Ali Sadık) olduğunu öğrenince benim sonum pek hayırlı olmadı :D:stuart: (Alice'in Ali Sadıkla hiç bi ilgisi yoktu halbuki :whistling: )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mahalledeki çocuklar sokak köğeklerini yakalayıp gezdirirken muhteşem zekalı olan ben büyük uğraşlarla yakaladığım kerktenkelenin boynuna annemin dikiş ipini bağlayıp gezdirirdim -_- sıkılıncada bilin bakalım napardım :devil: tabiki o buz gibi hayvancağızı kızların ensesinden boynuna gönderirdim ya ne eğlenceliydi be o günler :D :D :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mahalledeki çocuklar sokak köğeklerini yakalayıp gezdirirken muhteşem zekalı olan ben büyük uğraşlarla yakaladığım kerktenkelenin boynuna annemin dikiş ipini bağlayıp gezdirirdim -_- sıkılıncada bilin bakalım napardım :devil: tabiki o buz gibi hayvancağızı kızların ensesinden boynuna gönderirdim ya ne eğlenceliydi be o günler :D:D:P

Senle iyiki aynı mahallede oturmuyormuşuz :P:D

Yoksa sen de 'Ablasının Gülleri'nden olurdun :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

inanmıyorum size frozen, siyahx, lilac -_-

gerçekten sizden korkulur, ben karıncayı bile incitmedim demeye hakkı olan biriyim... :innocent: bilerek hiç bir canlıya zarar vermedim çocukken...

bizimde ördeklerimiz vardı bahçemizde, siyahx'in hemcinsleri ördeklerimizi öldürmüştü, üzerlerine basmışlardı. ben bunu yapanı öğrenince onu ördeklerden beter ettim... evimizin yakınında küçük bir dere vardı o çocuğu derede boğuyordum annesi elimden zor aldı... :grin: ve çocuk bir daha bizim evin yakınlarında dolaşmadı beni görünce uzaktan laf atıp kaçıyordu... :shifty: erkek çocuklar çok acımasız oluyorlar nerede kedi, köpek ve kuş görseler olmadık işkenceler yapıyorlardı biz kurtarıyorduk... vahşi erkekler işte... :shuriken: ama bizim kızlarda az değilmiş hani... :ninja:

leylacım, diloşum eminim siz yapmadınız öyle şeyler... :flowers:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Abla kim ? ben kimim ? ben kimin gülü oluyorum ? ayrıntılı açıklama istiyorum :huh:

az önce bundan bahsetmiştim de :D anlamışsındır şimdi :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gerçekten sizden korkulur, ben karıncayı bile incitmedim demeye hakkı olan biriyim... :innocent: bilerek hiç bir canlıya zarar vermedim çocukken...

vahşi erkekler işte... :shuriken: ama bizim kızlarda az değilmiş hani... :ninja:

kendi çocuk boğuyormuş derede birde :innocent: olduğunu iddia ediyor...valla pes...hanımevlatları :whistling::w00t: nenecim hareç iğne dalıyla SARSAK IŞIK A

cevabım :getlost::w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

siz ikiniz siyahx ve Frozen.. evet..ruhlarınızın bi şekilde uyuştuğunu anlamıştım ama bu boyutta olduğunu asla tahmin etmezdim.. :o<_<:ermm: caniler :w00t: hadi bu ikisi tamam da sana ne oluyo gülbeşekerim..lilac sen de hiç fena sayılmazsın :lol:

efendime söyliim...kardeşimle pek bi heves ettiğimizden 7-8 adet civciv alınmıştı bize...kutularında birbirlerine sokularaktan cikir cikir yaşıyorlardı mahlukatlar...ama tabi rahat verseydik :D...kardeşim sevecem diye boğmaya kalkışmıştı zor elinden aldık...evin her köşesine çil yavrusu gibi dağılıyorlardı...nasıl sevimliydiler anlatamam... :wub: 1 hafta sonra bayaa kirlendiklerine kanaat getirdiğimizden bunları banyoya soktuk... :w00t: kafalarından şampuan döküp köpürttük..tüyleri bedenlerine yapışan civcivlerin hiçte öyle güzel görünmediklerini bu deney sonunda anladık :P ...hayvanlara bir kese yapmadığımız kalmıştı...kırkladık resmen...banyo sonrası üşütmesinler diye adabına uygun bir şekilde bir bornozun içine sekizini sokup fön makinasıyla saçlarını kuruttuk...kardeşim bi ara fırçayla saçlarına şekil vermeye bile çalıştı :lol: başlarına gelen bu korkunç işlere bir anlam veremeyen ve bağırmaktan sesleri kesilen zavallı civcivler ayakta zorlukla duruyor ve sersemlemiş bir vaziyette birbirlerinin üzerlerine düşüyorlardı...kardeşim bu durumu banyo sonrası rehavet diye yorumladı..ve biz bu sekizini annemlerin yatağına soktuk...üstlerinide üşümesinler diye yorganla kapattık...inanması oldukça güç ama civcivler o gün ölmediler... :lol:

birgün balkonda otururken yaşattığımız ızdıraplar sonrası muhtemelen depresyona giren zavallı civcivler kutularından çıkmayı başararak hep beraber balkondan aşağı kendilerini yallah ettiler :blink: ...hiç şüphesiz toplu bir intihar girişimiydi bu :w00t:

ama inanmıycaksınız yine ölmediler :grin: anlıycağınız dört ayağının üzerine düşen sadece kediler değil...ve babam ertesi gün civcivleri aldıkları yere geri bıraktı ruhları örselenmiş olarak tabiii... :blushing::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

siz ikiniz siyahx ve Frozen.. evet..ruhlarınızın bi şekilde uyuştuğunu anlamıştım ama bu boyutta olduğunu asla tahmin etmezdim.. :o<_<:ermm: caniler :w00t: hadi bu ikisi tamam da sana ne oluyo gülbeşekerim..lilac sen de hiç fena sayılmazsın :lol:

Ben Masumuuummm :blushing: Başka hiç bi canilik olayında adım geçmemiştir,o ilk ve son oldu,zaten yapacak olsam da baba karıncanın intikamını hatırlıyordum,nası bi acıydıysa sanki hiç geçmiyordu.. :mellow:

Çok severim bütün hayvanları,pamuk şekerim,karbeyaz ördeğimin tüylerini pamuk tarlasında bulduğumda az ağlamamıştım :crying:

Banyo sonrası rehavete de çok güldüm bu arada :lol::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:devil: sen bittin diloş :devil:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kendi çocuk boğuyormuş derede birde :innocent: olduğunu iddia ediyor...valla pes...hanımevlatları :whistling::w00t: nenecim hareç iğne dalıyla SARSAK IŞIK A

cevabım :getlost::w00t:

çımar ağacı

ben ördek katilini boğuyordum ama siz masum karıncalara işkence yapıyormuşsunuz, soykırım yapmışsınız resmen karıncalar sizi karınca haklarına şikayet etmişler aranıyormuşsunuz... :P

bende var böyle bir şey kendimden zayıfa zarar vermem zarar verene haddini bildiririm... :lol:-_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Lilaccim Alice'e cok guldum :lol: .Ve Diloscugum,civcivler.. :lol: saclarini kuruttunuz ha.. :lol:

Siyahx,basima gercek kertenkele olayi gelmedi ama,benzer vakalari cok cektim,o tarz cocuklari iyi taniyorum,kizlarin dusmanidirlar adeta,niyeyse.. -_-:angry:

Ve frozencim,toruncum,o catida ne isin vardi cok merak ettim :w00t: tetanos ignesi yapmadilar mi? :wassat:

Sardunya ablacim,ben canilik soyle dursun,korkak tabir edilebilecek bir kisiliktim.Hayvanlari cok sevmeme ragmen,oksamak icin bile asla dokunamazdim.Tabi bu cogu erkek cocuk tarafindan aleyhime kullaniliyordu.Hatta bundan 4 yil oncesinde 3 yil kadar cok sevimli pamuk gibi bir kediyle ayni evi paylasmak durumunda kaldim.Kendisini seviyordum,ama o zaman zarfinda ne o bana,ne ben ona bir kez bile dokunmadim,karsidan sevdik birbirimizi.. :)

Su andaki bahcemde de 6 ay oncesine kadar asiri derecede yalaka ve sirnasik bir kedi vardi,istenmese de insanin ayaklarina surtunuyordu,korkma duygusu dogustan yoktu ve gurursuzdu -_- Seviyordum ama cok rahatsiz ediyordu,disari cikmak kabus gibiydi.Bir gun eve girmek isterken ayaklarima dolandi,basedemeyince..biraz ciglikla beraber gayri ihtiyari agladim..cok ayip biliyorum,dalga gecmeyin lutfen -_-:P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çımar ağacı

ben ördek katilini boğuyordum ama siz masum karıncalara işkence yapıyormuşsunuz, soykırım yapmışsınız resmen karıncalar sizi karınca haklarına şikayet etmişler aranıyormuşsunuz... :P

bende var böyle bir şey kendimden zayıfa zarar vermem zarar verene haddini bildiririm... :lol:-_-

Hadi haddimizi bildirsene abla biz kalabalığız ama dikkat et :devil: tamam yaşlılara sasygımız var ama bir yere kadar yani sonuçta :D:P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eh..birinin uzakta çok uzakta da olsa seni anlaması ne hoş :wub: bilirmisin oldum olası en sevdiğim hayvan karıncalar olmuştur..onların tek sıra haline nizami bir şekilde yuvalarına bişeler taşımaları..aralarındaki dayanışma..o çalışkan halleri..ne kadar zararsız..ne kadar şekerler...annem bazen mutfakta çoğaldıklarında karınca yemi koyardı...bir kederlenirdim ki sormayın..bunu karınca düşmanlarına anlatmıyorum şüphesiz..benlen aynı hissi taşıyan hanımevlatlarına sözüm :P:lol::lol:

kendi çocuk boğuyormuş derede birde :innocent: olduğunu iddia ediyor...valla pes...hanımevlatları :whistling::w00t: nenecim hareç iğne dalıyla SARSAK IŞIK A cevabım :getlost::w00t:

sevgili çımacı...(çımar ağacının bendenizce kısaltılmış halidir :lol: )evet...hanımevladıyızdır, doğru...bu ne zamandır bir kabahat olagelmekte.. :unsure: ayriyetten bendenize layık gördüğünüz lakabım gereğince dallarım iğnedendir... :getlost: batarlar.. :w00t: haberiniz olsun.. :whistling::shifty::grin:

Ben Masumuuummm :blushing: Başka hiç bi canilik olayında adım geçmemiştir,o ilk ve son oldu,zaten yapacak olsam da baba karıncanın intikamını hatırlıyordum,nası bi acıydıysa sanki hiç geçmiyordu.. :mellow:

Çok severim bütün hayvanları,pamuk şekerim,karbeyaz ördeğimin tüylerini pamuk tarlasında bulduğumda az ağlamamıştım :crying: Banyo sonrası rehavete de çok güldüm bu arada :lol::lol:

dimek baba karınca intikam aldı ha :lol: aslanlarım benim :blink::P:grin: yok yok..Lilac'cım sen bunlara uydun biliyorum..avatarından belli senin masum olduğun...neyse..insannoğlu beşer şaşar... önemli olan doğruyu bulabilmek canım benim :):clover:

:devil: sen bittin diloş :devil:

senden korkan senin gibi beşiktaşlı olsun :P:lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.