Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

*N O S T A L J İ K Ö Ş E S İ *

diloş

Önerilen İletiler

hoşgeldin mavi düğmem... senin şu kokoş torunun, benim tazeliğimi benim eşsizliğimi çekemiyor şekerim:..valla üzülüyorum haline.. hasetinden çat diye çatlayıverecek...yazık..

sagol pembe dugmem... :wub: kokos torunum..yapmaz oyle seyler :whistling: kendisi fevkaladenin fevkinde bir sahsiyyet olaraktan kiskanclik gibin duygulardan tamamiyle arinmistir,fevkaladelik geregi.. :whistling: Dilosum caktirma,biz onu sezlongundan ansizin alasagi eder,cimenlere yuvarlayiveririz :shifty::w00t:

ablacım benim...canım.... iyiki gelmişim ve iyiki buraya da gelmişim...ve sizleri tanımışım... ::

iyi ki biz de seni tanidik birtanem :hug:

hııııııııııııııhhhhhhhhh -_- vah vah kasılırken, kasılıp kalma sonra

yuvarlanamazki Diloşum, yuvarlanmayı bile bilmiyordur benim cadım,

Diloşum birinci gelene Frozen hanım şezlongunu verecek... birde çay demlesin tabi...

ne güzel cümleler kuruyorsun sen bitanem, tomurcuk gülüm... hakikaten botanik bahçesi olduk...

Ayşegülüm bende Yengeç burcuyum, beni nasıl bilirsiniz? Ve zuzumuz sende aramıza hoşgeldin bizi mutlu ettin...

Sen Estikçem, meleğim, kelebeğim, kızım... ne kadar güzel bir yazı olmuş yüreğine sağlık, iyiki gelmiş o çiçek bu dünyaya, iyiki gelmiş yerleşmiş kalbimize... Hoşgeldin yeniden...

ablacim,ne iyi ettin su cimenlik olayini urettin,cok iyi geldi , gercek olaydi bir gun :wub: ben burcumu bilahare soyliyecegim,zira duyanlar aa,korkunc diyor -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 604
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

hııııııııııııııhhhhhhhhh -_- vah vah kasılırken, kasılıp kalma sonra :lol::P

yuvarlanamazki Diloşum, yuvarlanmayı bile bilmiyordur benim cadım, :lol:

Diloşum birinci gelene Frozen hanım şezlongunu verecek... birde çay demlesin tabi... B)

sen çok beklersin şezlongumu vercekmişim :angry: çayımdanda anca yalvarırsanız verebilirim :lol: işte o kader

tombilikler sizi :lol::wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çok beklemem canem, birinci gelmem yeterli, ben evde yuvarlanma denemeleri yapıyorum, eee çocukluktan kalma yeteneklerimizde var, yeterki uygun zemin bulalım, o zaman görürsün şezlongunu nasıl elinden alıyorumda seni nasıl deviriyorum :shifty: çay demlenmesine gelince yalvarmaya ne hacet sen tıpış tıpış demlersin birde yanına kakaolu kekte yaparsın, bizde hem yer hem içeriz... :w00t::hug:

Leylam, şimdilik hayal kuralım birgün belki gerçek olur, 20 senede geçse biz moruklar olarak yuvarlanırız bitanem, :w00t: romatizmalarımız sızlar ama katlancez artık... :pinch: canım benim :hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:rolleyes::rolleyes::hug: diloşum, astroloji hakkında bilgim yok aslında.koç burcunu kendimden biliyorum.boğa burcu olarak da ilk arkadaşım sensin. yengeçlere gelince sardunyam,onlar hakkında ansiklopedi bile oluşturabilirim. hem kızım, hem de kardeşim yengeç. ve Allah'ın onları bana sabrımı sınamak için gönderdiğini düşünüyorum bazen.gözyaşı,bunalım,kararsızlık....ama şirinlikleri herşeyi unutturuyor...sen hiç eline yengeç alıp inceledin mi bu arada,çok güzel bir canlı,olağanüstü tasarımı var... :stuart:
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sagol pembe dugmem... kokos torunum..yapmaz oyle seyler kendisi fevkaladenin fevkinde bir sahsiyyet olaraktan kiskanclik gibin duygulardan tamamiyle arinmistir,fevkaladelik geregi.. Dilosum caktirma,biz onu sezlongundan ansizin alasagi eder,cimenlere yuvarlayiveririz

[

elinde çay fincanı ve şezlonguyla tepeden yuvarlayışımız geldide gözümün önüne... :w00t::shifty: acaip keyiflendim bak şimdi.. :grin:

canımın içi yoksa akrep burcumusun :blink:

çok beklemem canem, birinci gelmem yeterli, ben evde yuvarlanma denemeleri yapıyorum, eee çocukluktan kalma yeteneklerimizde var, yeterki uygun zemin bulalım, o zaman görürsün şezlongunu nasıl elinden alıyorumda seni nasıl deviriyorum çay demlenmesine gelince yalvarmaya ne hacet sen tıpış tıpış demlersin birde yanına kakaolu kekte yaparsın, bizde hem yer hem içeriz...

demek evde yuvarlanma denemeleri yapıyosun ha..yerim ben seni :hug: yalnız Sardunyam ben o kekten yemem ne olur ne olmaz..sakata gelmiyelim bide.. :lol:

söylediğin iyi oldu bak ben şezlongumu yere çivileyimde görün siz bakalım devirebiliyonuzmu beni..kendimide iyice bağlarsam çayın hepsinide içer bitiririm siz yuvarlanırken...avucunuzu yalarsınız canem

senin ağırılığına şezlongmu dayanır... zati yan yatar o şezlong :w00t: çivi mivi kurtaramaz seni..

diloşum, astroloji hakkında bilgim yok aslında.koç burcunu kendimden biliyorum.boğa burcu olarak da ilk arkadaşım sensin. yengeçlere gelince sardunyam,onlar hakkında ansiklopedi bile oluşturabilirim. hem kızım, hem de kardeşim yengeç. ve Allah'ın onları bana sabrımı sınamak için gönderdiğini düşünüyorum bazen.gözyaşı,bunalım,kararsızlık....ama şirinlikleri herşeyi unutturuyor...sen hiç eline yengeç alıp inceledin mi bu arada,çok güzel bir canlı,olağanüstü tasarımı var...

demek bu burçtan ilk arkadaşın benim ha.. bak,kendimim diye söylemiyorum harikuladeyimdir :w00t: ... yengeç burcuna gelince..o burçla biz birbirimizi mıknatıs gibi çekeriz..en samimi dostlarım bu burçtan olmuştur..hassas,duygusal narin bir yapıları vardır..aynı Sardunyam gibi :wub:...benimde koç burcundan hiç arkadaşım olmamıştı..sende benim için ilk olacaksın :rolleyes:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cicek ile su birbirini cok severmiş hergün birbirlerine olan sevgilerini haykırırı birbirlerini görmek için can atarlarmıs bir gün cicek hastalanmıs su hemen gitmiş doktora doktor gelmis bakmıs cicege ve demiş durumu cok kötü cicek ölecek su sormus neden doktor demiş

SUSUZLUKTAN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben en iyisi şezlongumun altına çimento dökeyimde uğraşın durun siz.. çayıda pitbulun üzerine döktümmü oda tamam ...sizinde kafanız için beyzbol sopamıda alırsam ohhh keyfimi kimse bozamaz...

İstersen şezlongunu taştan yaptır beni durdurmaz, ben seni oradan kazırım gene alırım o şezlongu elinden... pitbula çay dökeceksinde o bizi mi kovalayacak hiç sanmam... ama seni onu elinden nasıl alırız onu düşünmek lazım, malum çeneleri 1 ton basıyormuş... :unsure::stuart:

:rolleyes::rolleyes: diloşum, astroloji hakkında bilgim yok aslında.koç burcunu kendimden biliyorum.boğa burcu olarak da ilk arkadaşım sensin. yengeçlere gelince sardunyam,onlar hakkında ansiklopedi bile oluşturabilirim. hem kızım, hem de kardeşim yengeç. ve Allah'ın onları bana sabrımı sınamak için gönderdiğini düşünüyorum bazen.gözyaşı,bunalım,kararsızlık....ama şirinlikleri herşeyi unutturuyor...sen hiç eline yengeç alıp inceledin mi bu arada,çok güzel bir canlı,olağanüstü tasarımı var...

Yok ya Ayşegülüm, yengeçler çok kararsız değildir ya da en azından ben öyle değilim çabuk karar veririm aksine ama bunalımada girerim hani o doğru, gözyaşı kalbin kirini en iyi temizleyen sıvıdır, ağlamak güzeldir... :) Yengeç yakalayıp inceledim evet... Çok güzeller gerçekten... Kabukları çok sert ama içleri çok yumuşak... Hele gidişleri varya öyle yanyan bitiyorum... aynı ben :P

demek evde yuvarlanma denemeleri yapıyosun ha..yerim ben seni yalnız Sardunyam ben o kekten yemem ne olur ne olmaz..sakata gelmiyelim bide..

demek bu burçtan ilk arkadaşın benim ha.. bak,kendimim diye söylemiyorum harikuladeyimdir yengeç burcuna gelince..o burçla biz birbirimizi mıknatıs gibi çekeriz..en samimi dostlarım bu burçtan olmuştur..hassas,duygusal narin bir yapıları vardır..aynı Sardunyam gibi benimde koç burcundan hiç arkadaşım olmamıştı..sende benim için ilk olacaksın

Evet Diloşum, yuvarlanma denemeleri yapıyorum... :stuart: kek konusunda güvence vereyim çünkü gözümüzün önünde yapıcak arkadaş... malum tedbiri elden bırakmamak gerekir... :lol:

Benimde kızım Koç burcu, oğlum Yay... Boğa burcundan ise çok arkadaşım var Boğalarda en çok fark ettiğim özellik mükemmelliyetçilikleri, seçicilikleri, maddi imkanla güvende hissetmeleri, tedbirleri... Tanıdığım Boğa burçları arasında en duygulusu sensin Diloşum... Diğerleri senin kadar değil ya da göstermiyorlar... Ve Boğalarda Yengeçler kadar karamsarlık yaşıyorlar... Zayıflıklarını göstermekten ise kaçınıyorlar... Ne yaşarlarsa içlerinde yaşıyorlar buda onları derinleştiriyor... :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Leylam, şimdilik hayal kuralım birgün belki gerçek olur, 20 senede geçse biz moruklar olarak yuvarlanırız bitanem, :romatizmalarımız sızlar ama katlancez artık... : [/b]

olsun kiz abla,zati o zaman tombul da oluruz,top gibi,daha zevkli olur :stuart::P

ben en iyisi şezlongumun altına çimento dökeyimde uğraşın durun siz.. çayıda pitbulun üzerine döktümmü oda tamam ...sizinde kafanız için beyzbol sopamıda alırsam ohhh keyfimi kimse bozamaz...

dimek..yasli basli nenene bilem sezlongunda yer vermiyeceksin oyle mi.. :crying: ben kenarina sıkısırdım yer kaplamazdım yani hic :whistling::hug:

elinde çay fincanı ve şezlonguyla tepeden yuvarlayışımız geldide gözümün önüne... acaip keyiflendim bak şimdi..

canımın içi yoksa akrep burcumusun

sen nasil anladin ki Dilosum :huh: gercekten mi korkunc yoksam :online2long: burcumdan memnunum aslinda,duyanlar da once korkunc dedikten sonra,hic akrebe benzemedigimi soyluyorlar ve yukselen burcuma bagliyorlar,hos o da altta kalmiyor ya.. :lol: degistirmeyi dusunuyorum bu yuzden -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

romatizmaları sızlayan, tombilik moruklar tepelerden yuvarlanıyor, ne güzel olurdu yaww, :laughing::hug:

canım leylam, dün çok güzel bir gündü, yeşillikler içinde dolaştım, aklıma bir ara çocukken dut silkelediğimiz ağaçlar geldi... dut severmisiniz sizde? kocaman çarşafları gererdik birimiz ağaca çıkardı (genelde ben) dalları silkelerdik, o dutlar nasıl dökülürdü, sonra alırdık çarşafı önümüze otururduk yere eğer dut karadutsa ağzımızın her yanı kıpkırmızı olana dek dut yerdik... sonra dut yemiş bülbüle dönerdik :whistling::w00t: Haziran gelsede yine dut yesek gerçi buralarda dut ağacı yok artık ama buluruz artık... :original::hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bilmez miyim ablacim.. :wub: hatta benim de anilarim depresiyor da bazen,duut duut diye dut krizine giriyorum..benim de dut yiyesim geldi.bir de ahududu vardi,bahceleri cevrelerdi o,cok dikenli olur,ama aldirmaz,olgunlarini toplar yerdik,yalniz agzimizin kenarlari degil,ust basimiz da kanamis gibi kipkirmizi olurdu..hele bir de iyi bir kiyafetse,yandin artik..evde anne ne diyecek..ama kimin umrunda.. :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sorma leylacım annelerimiz üstümüzü başımızı yıkamaktan helak olurdu, tabi o zamanlar çamaşır makinaları otomatik değildi, merdaneliydi... önce beyazları yıkarlar, sonra renklileri yıkarlar, sonra beyazları durularlar, sonra renklileri durularlar, sonra beyazları sıkarlar, sonra renklileri sıkarlar.... bu böyle sabaha kadar sürerdi... :w00t:

Böğürtlenler içine dalarmıydınız sizde, onlarda fena acıtırdı ellerimizi, arılarda bizim kadar severdi böğürtlenleri toplarken arı saldırısına maruz kalırdık... :getlost::grin: böğürtlenin lekesi ellerimize, yüzümüze, giysilerimize bulaşırdı ama o ne saadetti... :whistling: geçtiğimiz yıl Çanakkale'ye şehitliğe gitmiştik... Yol boyu böğürtlen doluydu, arabadan indik dalış o dalış böğürtlenlere, birimiz Allah Allah nidalarıyla koşun burada daha çok var diye bağırıyordu, diğerleri hurraaa oraya, sonra başka bölgelere... Çanakkale'ye varana kadar belki 20 defa durduk tabi o yol bitmedi... :wassat: Karanlık bastı biz ancak vardık... Gece Şehitlik gezmekte pek rahat olmuyor, duaların biri bitiyor diğeri başlıyor ama çoğu tırsmaktan... :blushing: Ve Çanakkale'de çok enteresan durumlar yaşadık... bunları başka bir zaman anlatırım size... canım leylam özledim seni... :hug: ve hepinizi... :hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen nasil anladin ki Dilosumgercekten mi korkunc yoksam burcumdan memnunum aslinda,duyanlar da once korkunc dedikten sonra,hic akrebe benzemedigimi soyluyorlar ve yukselen burcuma bagliyorlar,hos o da altta kalmiyor ya.. degistirmeyi dusunuyorum bu yuzden

korkunç diyince ilk akla gelen odur da ondan bildim şikerim :lol: dur yükselenini de tahmin edeyim; ikizler! :w00t::P

biliyormusunuz burçlara hiç inanmayan ben, ikizler burcu sayesinde ikna oldum... :lol: bu ayrı bir yazı konusudur..boşverin..

hangi burca mensup olursan ol farketmez..benim mavi düğmemsin..o kadar..! :wub::hug:

canım leylam, dün çok güzel bir gündü, yeşillikler içinde dolaştım, aklıma bir ara çocukken dut silkelediğimiz ağaçlar geldi... dut severmisiniz sizde? kocaman çarşafları gererdik birimiz ağaca çıkardı (genelde ben) dalları silkelerdik, o dutlar nasıl dökülürdü, sonra alırdık çarşafı önümüze otururduk yere eğer dut karadutsa ağzımızın her yanı kıpkırmızı olana dek dut yerdik... sonra dut yemiş bülbüle dönerdik Haziran gelsede yine dut yesek gerçi buralarda dut ağacı yok artık ama buluruz artık...

dut sevilmez mi hiç..demek ağaca tırmanan sen olurdun ha Sardunyam..gözü kara arkadaşım.. :rolleyes: yok..ben tırmanamazdım yukarılara..aşağıda dut beklerdim...dut çırpış, ağzıma düş.. :w00t: tipik tembel boğa burcu insanı işte :P bu arada sanırım haklısın ben pek boğaya benzemiyorum...hangi burca mensup olduğumu bile kestiremiyorum..boşver en iyisi kategorize olmamak Sardunyam... :hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bende seni çok özledim Sardunyam :hug:

şu ağaca tırmanma hadisesine gelince...yere yakın dallarına tüneyebilirdim ancak.. :lol: korkaktım maalesef...gerçi halen öyleyim..pek değişmedim.. :blushing: bi keresinde ailemle pikniğe gitmiştik..dere tepe bi yer..herkes tırmanıyor bende heveslendim..bi gayretle çıktım tepeye...gelgelelim aşağı şööle bi bakınca betim benzim attı..sanki bildiğiniz uçurum..herkes düşe kalka aşağı bırakıyor kendini..ben tepede kaldım...bikaç kişi suratımdaki ifadeden halime acımış olacak, yardım etmek istediler, ama onlarada güvenemedim..tepeden bizimkilere sesimi duyurmaya çalıştım..olmadı..tükenmiş vaziyette kayalığın tepesine çöktüm...neden sonra bizimkiler beni aramaya çıkmışlar..kayalıktan dört kişi zor indirmişti beni..bir daha da tövbe ettim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tatlım benim, senin ruhunda var incelik, duruluk ve sükunet... hala aynı çocuksu ruhu taşımandan belli... :wub:

ben yaramaz bir çocuktum, hala yaramaz bir çocuğum... değil ağaç tepeleri binaların camlarına çıkardım...

şimdi ise değil ağaç tepeleri, kaldırım kenarından düşüyorum... yeteneklerim köreldi anlayacağın Diloşum... :blink::hug:

içimdeki çocuk hala haylazlık peşinde ama büyüyen tarafım onu dizginliyor... akıllı dur kocaman kadın oldun diyor, elalem ne demez... :blush::P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eskidendi Çok Eskiden..

Hani erken inerdi karanlık,

Hani yağmur yağardı inceden,

Hani okuldan, işten dönerken,

Işıklar yanardı evlerde,

Eskidendi, çok eskiden..

Hani ay herkese gülümserken,

Mevsimler kimseyi dinlemezken...

Hani çocuklar gibi zaman nedir bilmezken,

Eskidendi, çok eskiden..

Hani hepimiz arkadaşken,

Hani oyunlar tükenmemişken,

Henüz kimse bize ihanet etmemiş,

Biz kimseyi aldatmamışken,

Eskidendi, çok eskiden..

Hani şarkılar bizi bu kadar incitmezken,

Hani körkütük sarhoşken gençliğimizden,

Daha biz kimseye küsmemiş,

Daha kimse ölmemişken,

Eskidendi, çok eskiden..

Şimdi ay usul, yıldızlar eski

Hatıralar gökyüzü gibi gitmiyor üstümüzden

Geçen geçti,

Geçen geçti,

Geceyi söndür kalbim

Geceler de gençlik gibi eskidendi

Şimdi uykusuzluk vakti.

Murathan Mungan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ay bunlar beni şezlongumdan etmeye ne meraklılarmış :wassat: ben en iyisi kankamıda alayım yanıma o sizinlen ilgilenir :w00t:

eskiden ne çok siyah beyaz türk filmi izlemişim...şimdi yayınlananların hepsini izlediğimi farkediyorum...saf azıcık salak..kendi kendine hiç bi işi başaramayan kadınlar ve güçlü,her işin üstesinden gelen...çok hızlı yaşayan zengin erkekler.....bunlar bide hep birbirlerini yanlış anlarlar..hiç konuşamadan ya biri çeker gider..yada diğeri genelde erkek karakter tarafından sokağa atılır.. :w00t:

zavallı kadın ya kötü yola :w00t: düşer yada ses sanatçısı olarak acayip ünlenir...ama gene salak gibi kendini kovan erkeğe geri döner...ayyy ne saçma..ama ne güzel filimler :original:

annem anlatır televizyonun yeni olduğu dönemlerde bir güzel insan ekrana doğru dönen tüfeği görünce kendini yere atarmış..ne kadar anlatılsa boş... :w00t: vurulacağına inanırmış...

yada annem :wub: film izlerken filmin içine giren nadir insanlardandır...yangınmı çıktı annem olduğu yerden üfleyerek yangını söndürmeye çalışır..yada karakter yakalanacakmı..annem taktikler vermeye başlar onu dinlemediğini anlayınca :w00t: daha bi kızarak bağırmaya devam eder :wassat:

bizde filme değil anneme güleriz...hala aynı değişmedi... :hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

annen çok şekermiş Frozenim.. :lol::hug: ananemin çok matrak bi komşusu vardı Düriye teyze :lol:...85 yaşlarında ama halen bakımlı..sürekli eski aşklarını anlatırdı..anlattığı şeyde şu;kendisi o dillere destan güzelliğiyle sokağa çıktığında peşine kendisine hayran yakışıklımı yakışıklı o binbaşı takılırmış...Düriye teyzeye bakarak bıyığını büker,Düriye teyzede ona gözlerini süzerekten pembe saten mendilini yere atarmış.. :w00t: ister inanın ister inanmayın..aynen böyle film gibi bir kadın..bayılırdım ona..hafiften bunama emareleri gösterdiğinden çoğu kez anlattığını unutur bu romantik sahneyi peşpeşe beş kez tekrarlardı..kırılırdım gülmekten..ananem dizimi dürterdi kendime gelmem için... :lol: bu Düriye teyzenin kendinden beş yaş kadar büyük 90 yaşlarında hakim emeklisi bir eşi vardı..biz kendisine hakim amca derdik..hakim amca omo almak için eczaneye girerdi..yan taraf diyincede öfkelenerek bağıra çağıra çıkar bu kezde tuhafiyeye girerdi..Allahım ne tatlı..ne renkli insanlardı... :wub:

bu Düriye teyze de tıpkı annen gibi film izlerken kendini öylesine kaptırırdi ki,konuşmalara birebir katılır,kendi repliklerini eklerdi..kötü karakterdeki adama ilenir "boyu posu devrilesice" diye bağırırdı.. :w00t: canım düriye teyzem.. :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

korkunç diyince ilk akla gelen odur da ondan bildim şikerim dur yükselenini de tahmin edeyim; ikizler!

biliyormusunuz burçlara hiç inanmayan ben, ikizler burcu sayesinde ikna oldum... :lol: bu ayrı bir yazı konusudur..boşverin..

hangi burca mensup olursan ol farketmez..benim mavi düğmemsin..o kadar..! :

dut sevilmez mi hiç..demek ağaca tırmanan sen olurdun ha Sardunyam..gözü kara arkadaşım..: yok..ben tırmanamazdım yukarılara..aşağıda dut beklerdim...dut çırpış, ağzıma düş.. :tipik tembel boğa burcu insanı işte :bu arada sanırım haklısın ben pek boğaya benzemiyorum...hangi burca mensup olduğumu bile kestiremiyorum..boşver en iyisi kategorize olmamak Sardunyam...

yukselenim tutmadi Dilosum ama,bir ortak nokta daha mi tutturduk ne? :wub: ikizler burcu,hayatimda burclarin ne kadar dogru ve etkin oldugunu anlamami saglayan bir donum noktasi ...ve ayri bir yazi konusu.. :P sen de pembe dugmemsin tabi ki,burcun ikizler bile olsa farketmezdi :wub::P

ben de agclara cok az tirmandim,bir kere elma agacinin cok yuksek olmayan bir yerinden dusmustum,acemilikten tabi,ama onun etkisi olabilir.. -_-

oniki yasimdaydim..bir gun memlekette kuzenimle buyuk bir yakinimizin evine gittik,o da bizi,akranimiz olan torunuyla beraber,bahceye kiraz toplamaya gonderdi..ancak bahce sulanmakta oldugundan,agacin hemen dibinde olan duvara cikmamiz gerekiyordu.onlar hop diye ciktilar..ben iki yandan yirtmacli pembe etegim,dantel coraplarim ve beyaz iskarpinlerimle,mahzun mahzun dururken..refakatci arkadasimiz,elini uzatip beni yukari cekti..minnetle ve utangacca gozlerimi kirpistirarak bakmis olacagim :lol: hayatimda gordugum en centilmen ilk ve tek bey oydu sanirim.. -_-:P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ağaçlar mı.. :unsure:

Rahmetli babamla beraber köyümüzdeki bahçemize meyva ağaçları dikmiştik.Dikmiştik derken işin çoğunu o yapmıştı..:blushing: Şeftali,elma,yeşil erik,kiraz,mürdüm eriği,armut,vişne,ayva,ceviz ve sınırlara da dut..BAbam işimiz bitipte oturmuş soluklanırken:

__Ben göremem ama siz yersiniz demişti..Dediği oldu göremedi..:( Senesinde kaybettik babamı.Ama üstünden çok seneler geçti,o ağaçlar büyüdü,kocaman oldu..3. ve 4.Yılında meyva vermeye başladı ağaçlarımız..:) O ağaçlara,köydeki akrabalarımız bakıyor,meyvasını toplayıp satıyorlar.Dediklerine göre de parasını köy camisine bağışlıyorlarmış.Umarım doğrudur ve babamın hayrı yürür..

Biz hersene gider,meyva zamanı kendimize kadar toplarız.Hani pazardan alsak çok daha kolay ve ucuza gelecek belki ama,o dalından koparıpta yediğim her kiraz,pazardan alabileceğim bir kasa kiraza bedel geliyor bana..Biz ektik onları,babam verdi ilk can sularını.Onlarda onun emeği var..:clover:

O zamanlar babamla beraber diktiğimiz ağaçlara,şimdi paşam tırmanıyor.Gölgesinde piknik yapıyoruz artık..:) Bakın da görün hadi..;)

egeaaya7.jpg

Bakın bugün Mevlit kandili..Daha dün ben el öperken bugün benim elimi öpüyorlar..:D Yaşlandık,yaşlandıııık..:)

Hepinizin kandili mübarek olsun..:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.