Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

*N O S T A L J İ K Ö Ş E S İ *

diloş

Önerilen İletiler

:unsure: diloşum,sardunyam,leylam,kelebeğim, bütün güzel dostlarım...gelemiyorum diye darılmayın.çok işim var bu aralar.çalışmazsam olmuyor, ne de olsa bu çocuk taifesi insanı bankamatik gibi görüp, gelirin olursa seviyorlar.o yüzden bu ihtiyar halimle proje çiziyorum... aranıza katıldığım için öyle mutluyum ki...bloguma evvelce tdk dergisinde okuyup çok sevdiğim bir şiiri yazdım, belki siz de seversiniz.bana bir hafta daha müsaade edin...doğumgünümden sonra geleceğim. :stuart:

Ayşegül'üm seni izninle hanımeli seçtim, ve bahçemde yetişecek olan hanımelide sensin... iğdem, akasyam, leylağım, erguvanım ve hanımelim var... bundan büyük saadetmi olur, misler gibi ortalık yaww... biz buralardayız geldiğinde görüşürüz Allah'ın izni ile... :):wub:

Diloşum imzayı çok kıskandım, ama olmazki sahile adını kumlara yazmışsın, bende isterim, benimde adımı kumlara yazın, bir dalga gelip silene kadar orada kalsın bitanem, kuma yazı yazalım... :):wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 604
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Güzel Sardunyam.. :rolleyes: beğendiğine sevindim canım..oraya buraya girerken sitenin birinde buldum..ama bir dosyaya kaydedip çıktım o sitelerden..adınıda hatırlamıyorum..ne olcak şimdi..? :unsure: senin adını kumlara bişekilde yazarız..en güzeli gerçekten yazmak..hadi sahile inelim beraberce..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayşegül'üm seni izninle hanımeli seçtim, ve bahçemde yetişecek olan hanımelide sensin... iğdem, akasyam, leylağım, erguvanım ve hanımelim var... bundan büyük saadetmi olur, misler gibi ortalık yaww... biz buralardayız geldiğinde görüşürüz Allah'ın izni ile... :):wub:

Diloşum imzayı çok kıskandım, ama olmazki sahile adını kumlara yazmışsın, bende isterim, benimde adımı kumlara yazın, bir dalga gelip silene kadar orada kalsın bitanem, kuma yazı yazalım... :):wub:

tamam olayım ben hanımeli...kendi başıma duramayım, sarılacak yer arayım etraflarda...sardunyam, sen beni şöyle sağlam bi ağaç yap... yapraklarım çok olsun, gölgemde oturup çay için, çekirdek filan çitleyin...dallarıma da kuşlar yuva yapsın...sonra bahçedeki kediler durmadan dalları gözetlesin...belime kadar da beyaz kireç boyarsınız. tamam mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tamam olayım ben hanımeli...kendi başıma duramayım, sarılacak yer arayım etraflarda...sardunyam, sen beni şöyle sağlam bi ağaç yap... yapraklarım çok olsun, gölgemde oturup çay için, çekirdek filan çitleyin...dallarıma da kuşlar yuva yapsın...sonra bahçedeki kediler durmadan dalları gözetlesin...belime kadar da beyaz kireç boyarsınız. tamam mı?

hımmm, peki o zaman seni Söğüt ağacı yapayım, olurmu Ayşegülüm, dimek, hanımeli olunca sarılacak yer ararsın da bu pek hoşuna gitmezmi? özgür ve bağımsız arkadaşım benim ne kadar da benzermişiz birbirimize, ama ben hiç böyle bakmamıştım, hanımeli olsaydım isteyerek, bilerek, severek dolanırdım sevdiğim varlığa... sarardım onu, sıkmadan, rüzgara karışırdı kokum, ve o çok sevdiğim ve sarındığım varlıkla büyürdüm... :wub:

ama sende kendi bakışında haklısın tatlım, madem sen bunu tek ve hür olmak olarak adlandırdın, seni Ceviz ağacı yapmaya karar verdim... Sen bir Ceviz Ağacısın, başın köpük köpük bulut, için dışın deniz, bin dalla sarıl bize olurmu Ayşegülüm.? :hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hımmm, peki o zaman seni Söğüt ağacı yapayım, olurmu Ayşegülüm, dimek, hanımeli olunca sarılacak yer ararsın da bu pek hoşuna gitmezmi? özgür ve bağımsız arkadaşım benim ne kadar da benzermişiz birbirimize, ama ben hiç böyle bakmamıştım, hanımeli olsaydım isteyerek, bilerek, severek dolanırdım sevdiğim varlığa... sarardım onu, sıkmadan, rüzgara karışırdı kokum, ve o çok sevdiğim ve sarındığım varlıkla büyürdüm... :wub:

ama sende kendi bakışında haklısın tatlım, madem sen bunu tek ve hür olmak olarak adlandırdın, seni Ceviz ağacı yapmaya karar verdim... Sen bir Ceviz Ağacısın, başın köpük köpük bulut, için dışın deniz, bin dalla sarıl bize olurmu Ayşegülüm.? :hug:

tamam sardunyam, ceviz bana çok uydu....Gülhane parkını da çok severim zaten, çok anılarım var....annemin babamın köyleri de cevizlikli.... hem de size sarılabilirim dallarımla...thank you. :stuart::unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bugun ufaktan bir markette,hani mahalle bakkallarinin onunde,fileden bir cuvalla asilmis plastik toplar vardi ya,onlardan gordum..ayni desende hem de..marketten cikarken tanimlayamadigim bir duygu,bir eksiklik kalmisti bende,sonra farkettim ki,top almadik.."baba lutfen top aalll,annee noolur top alaliim"demeden cikmak,o toplari gorup de oylece geride birakmak,tuhaf bir eksiklik yasatmisti bana..icimizdeki cocuk aynen duruyor,buyudum sansam da,zaman zaman cocuk olmaya duydugum ozlem had safhaya ulasiyor,elimizde olsa buyumezdik tabi zaten..-_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Ceviz Ağacımız...hani Gülhane parkındaki...dalları bütün haşmetiyle gökyüzüne uzanmış..nice duygulara tanıklık etmiş..huzur timsali..sen Ayşegülüm.. :rolleyes: dün doğumgünündü..ve ben işe dahi gelemediğim için bu özel günü zamanında kutlayamadım...oysa senin için düşündüğüm minik sürprizler vardı..ne var ki olamadı..geçte olsa köşemizden doğum gününü kutlamak istiyorum..seneler kenarından köşenden teğet geçmemiş senin..her geçen sene deymiş sana.. binbir türlü anlamlar yükleyerek...ve yazdıklarının her satırında karşılaştım onlarla..işte bu ve daha pekçok sebepten..sen çok özel birisin benim için...bu yeni yaşının sana tarifsiz mutluluklar yaşatmasını diliyorum...seni seviyorum... :hug:

resim2jx6.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SEVİ ŞİİRİ

Ben senin en çok sesini sevdim

Buğulu çoğu zaman,taze bir ekmek gibi

Önce aşka çağıran,sonra dinlendiren

Bana her zaman dost,her zaman sevgili

Ben senin en çok ellerini sevdim

Bir pınar serinliğinde,küçücük ve ak pak

Nice güzellikler gördüm yeryüzünde

En güzeli bir sabah ellerinle uyanmak

Ben senin en çok gözlerini sevdim

Kah çocukça mavi,kah inadına yeşil

Aydınlıklar,esenlikler,mutluluklar

Hiç biri gözlerin kadar anlamlı değil

Ben senin en çok gülüşünü sevdim

Sevindiren,içinde umut çiçekleri açtıran

Unutturur bana birden acıları,güçlükleri

Dünyam aydınlanır sen güldüğün zaman

Ben senin en çok davranışlarını sevdim

Güçsüze merhametini,zalime direnişini

Haksızlıklar,zorbalıklar karşısında

Vahşi ve mağrur bir dişi kaplan kesilişini

Ben senin en çok sevgi dolu yüreğini sevdim

Tüm çocuklara kanat geren anneliğini

Nice sevgilerin bir pula satıldığı dünyada

Sensin,her şeyin üzerinde tutan sevdiğini

Ben senin en çok bana yansımanı sevdim

Ben de yeniden var olmanı,benimle bütünleşmeni

Mertliğini,yalansızlığını,dupduruluğunu sevdim

Ben seni sevdim,ben seni sevdim,ben seni...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlk kez hesaplaşıyorum kendimle...

Tuhaftır kalemi, kâğıdı ve seni

Onca sevmeme rağmen,

Sana ilk kez yazıyorum...

Şimdi sen yoksun, seni düşünmek var.

Çocukken de seni düsünürdüm her gece,

Radyo dinler, şiir yazardım,

Her Çarşamba pazara giderdik annemle,

Babam maaş aldığında baklava yerdik.

Dondurmayı da çok severdik,

Ablam üç top yerdi, ben iki top,

Yalnızca bu yüzden kavga ederdik.

Oysa, oysa hayatımın vaz geçilmeziydi ablam,

Onun da yüzü hiç gülmedi,

Hayırsızın birine kaçıp mahvetti hayatını,

Aklımdan hiç çıkmaz gittiği günkü karanlıklar.

Hüznümü büyüttüm o günden beri, kendimi değil,

Gözlerimde halâ bir çocuk ağlar,

Düşlerimi gezdirdiğim bulutlar,

Bir tohumun özlemiydi çiçeğe,

Ve halâ kulaklarımda annemin sesi,

Bitirsen şu okulu, bir işe girsen...

Şiirle karın doymadığı doğruydu,

Bak Cemil okudu mühendis oldu,

En güzel kızıyla evlendi Üsküdar’ın,

Evinide aldı arabasını da...

Ben ise bağlama çalardım kendi halimce,

Sesim güzelmis öyle derlerdi,

Nereden bilirdim,

Hep hüzünlü türküleri söyleyeceğimi?

Hayat bana yalan söyledi.

Mektuplar yazardım Almanya\'daki abime,

Okulu bitireceğime söz verirdim,

Masum düşlerimin o en sürgün adasında,

Bakışları uzaklara dalıp giden şarkılar

Ve mevsimsiz solmuş bir çiçek gibi,

Ayaklar altında nasıl ezilirse umut,

Benim de güneşimi işte öyle çaldılar.

Öyle tutsak aldılar sevinçlerimi.

Sensiz geçen her günü hesabıma yazdılar,

Şimdi öyle uzak ki...

Çay içip simit yediğimiz o günler,

Kardeşine karne hediyesi, uçurtma yaptığım günler

Öyle uzak ki...

Oysa saçaklarda titreyen bir serçenin,

Ekmek tanesine kanat çırpması,

Ve bir anne duası kadar içten sevmiştim seni.

Fener stadında Beşiktaş maçı,

Ve parasızlığımız devam ederken,

Bütün mavilerimi sana vermiştim.

Kaybetmek alnıma yazılmış sanki

Olmadı bir tanem...

Hayat bana yalan söyledi.

Babanın tayini çıkıp ta gittiginiz o kış,

Yine pençe yaptırmıştık ayakkabılarımıza,

Sana söyleyememiştim ama işten ayrılmıştı babam,

Kapanmıştı çalıştığı lokanta.

Senet zamanları daha bir çökerdi omuzları,

Ve akşam trenlerinin işçi yorgunluğuyla

Daha bir uzardı raylar.

Sitemlerim bile eğlenmişti hayata,

Öfkeli bir yanardağ isyanlara uyanmıştı,

Üstelik, üstelik sen de yoktun artık,

Oysa, yalnızca sen öpmüştün gözlerimi,

Bir yanı hep eksik kalmış çocukluğumun.

Aslında her insan yenikti hayata,

Ve birazda küskün...

Son trende kaçınca istasyondan,

Öyle kala kalırdık yorgun ve üzgün,

Kendime düşmanlığım bu yüzden,

Hep kendime pişmanlığım...

Şimdi her şeyim yarım,

Fotoğrafının arkasına ne yazdığımı bile çoktan unuttum.

Bir silâhım olsaydı, bir silâhım,

Yoksulluğu şakağından,

Kaybetmeyi kalbinden,

Ve sensizliği alnının tam ortasından vururdum.

Düzmece duygular harcım değildi,

Uzak denizlerin fırtınasıydım,

Karlı dağların kekliği...

Yoksuldum yoksul olmasına ama onurluydum.

Şimdi ne sen varsın, ne o eski sevdalar,

Olsun, üstüme devrilse de bu sağır karanlık,

Akşam olur şairlere gün doğar,

Bir kerecik söyle demiştin,

Söyleyememiştim hani

İşte şimdi söylüyorum:

SENİ SEVİYORUM.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

senelerce evveldi...annem idealist bir ilkokul öğretmeniydi o zamanlar..o sene,annemin tayini evimizin yanındaki okula çıkmış,ilkokul beşe geçirdiği öğrencilerinden ayrılmak zorunda kalmıştı..ama ne ayrılış!!!...annem bir hafta gözleri şiş geldi eve..yemeden içmeden kesildi..öğrencileri derseniz anne ördeğin peşine takılan yavruları gibi evimize kadar onu takip ediyorlardı...annem çok uğraştı tayinini durdurmak için..hiç değilse çocuklarımı mezun edeyim diye..ama olmadı... -_-

annem yeni okulunda görevine başlamıştı..tabi onun için iyi olmuştu evimize beş dakikaydı yeni okul..oysa eski okulundan evimize gelmesi yürüyerek yarım saatini alıyordu ve tırmanması gereken dik bir yokuş vardı...ama annem eski okul ve öğrencilerini unutamıyordu..nasıl unutsundu..o minikler o dik yokuşu üşenmeden hergün çıkıp annemi okul çıkışı görmeye geliyorlardı bu böyle bir ay kadar sürdü..birkaç ay sonra karlı bir kış günü annem ağır bir gribe yakalandığı için evde yatıyordu..

o gün okula gidememişti..akşam saatlerinde zilimiz çaldı..ufacık burunları,kulakları, elleri soğuktan kıpkırmızı olmuş on-onbeş kadar çocuk kapının önündeydi..gözlerime inanamadım..bunlar annemin eski okulundaki o miniklerdi.."öğretmenimiz hasta olmuş,ziyarete geldik" dedi birkaç tanesi soğuktan titreyerek...hemen içeri annemin yatağının yanına götürdüm onları.. geçmiş olsuna elleri boş gelmemişlerdi yavrucaklar...bir tanesi nazar boncuğu,bir tanesi süt,hele hiç unutamadığım içlerinde çokça fakir olan bir tanesi bir kağıda iki ekmek sarıp getirmişti..o gün annemle beraber oturup bende ağladım..o tertemiz sevgi..o masumiyet.. :crying:

öğretmenlik mesleğinin hele ki ilkokul öğretmenliğinin manevi anlamda ne denli tatmin edici olduğunu işte o gün anladım..

ve annemde yıllarca eksilmeden kalan o idealizmin sebebini ve sevgiyle sunulan emeğin asla karşılıksız kalmadığına gözlerimle ve yüreğimle şahitlik ettim..

biliyorum,bugün öğretmenler günü değil..olması da gerekmiyor...yaklaşık 10 yıldır emekli olan ama gönlü mesleğinde kalmış canım annemin öğrencileri için yazdığı bir şiir geçti elime.. bana bu satırları yazdıran şiiri sizlerle paylaşmak istedim;

Uyan artık uyan bak sabah oldu

Geciktin çabuk ol rüyaya dalma

Planın,kağıtların,eski mandolinin

Güne hazır mısın..sana ne oldu?

Bak cıvıltıları yollara dolmuş

Saçları dağılmış, renkleri solmuş

Ayşe düşmüş..Hasan ağlamış

Haydi uyan öğretmenim..sana ne oldu?

Benim güzel çiçeklerim..tatlı yüreklerim

Neşeli.. sevgili..sevimlilerim

Eteğime dolanan minik ellerim

Çok özledim sizi..size ne oldu?

Geleceklerim..aydınlıklarım..umutlarım

Başarılarınızla coşup sarıldıklarım

Sevgi dolu bakışlarınızla avunduklarım

Çok özledim sizi..size ne oldu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KARDELEN

Seni sevdiğim hiç aklıma gelmezdi,

Hiç düşünmezdim daha önce geceleri seni.

İçimde soğuk bir ürperti ve ilik bir korku bırakıyorsun simdi.

Bir dost,bir arkadaş sevgisi,belki de basit bir birliktelikti...

Ama daha önce hiç bu kadar istememiştim ellerini tutmayı

Ellerini tutup saçlarını okşamayı,

Hiç bilemezdim geceler boyu uykusuz bırakacağını...

Şimdilerde seni düşünüyorum yine,

Ve hiç başlamayan ilişkimizi!

Gözlerindeki puslu gülücükleri...

Ve şimdiden özlemeye başladım seni,

Bu özlem o kadar büyüyor ki içimde,

Seninleyken bile senle olmak istiyorum!

Sensizken düşün artık halimi...

Evet,artık söylemeliyim sana

Saklamanın anlamsızlığı içinde boğuşmadan

Ve rahatlamanın verdiği buruk acıyla...

Evet söylüyorum!

Ben seni seviyorum!..

Bir dost gibi,bir arkadaş gibi,

Her şeylerden öte bir aşk gibi,

Kaybetmek istemediğim en değerli varlığım gibi...

Senin için Diloşum :hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yıllar sonra rastladım çocukluk sevgilime

O aşina bakışlar içimi deldi yine

O bakış ki götürür beni yıllarca geri

Hatırımda canlandı ah ilk aşkımın gülleri

Gelmez o günler.. dönmez o günler.. mazide kaldı hep..

Verilen ilk mektuplar,ilk yeminler,ilk sözler

Mazimde kanatlandı içimi yakan gözler

Anladım dönmez geri o çocukluk günleri

Bir bakış ki o kadar ah,yaşadım mazim kadar

Gelmez o günler.. dönmez o günler.. mazide kaldı hep..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.