Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

jön anı defteri

artos32

Önerilen İletiler

Jön kardeşim sana da bir şiir hedaye ediyorum güle güle kullan artıkın :P

bu benim ülkem,

benim toprağım

benim bayrağım...

bu vatan benim

onurum,namusum

telim, duvağım

bu bayrağın altında

imanım,vicdanım

musalla taşım

bu deniz gibi uzanan

ufku benim olan savaşım

zaferim, inkilabım

el verip kucaklaştığım,

omuz verip dayandığım

kardeşim canım, halkım

şimdi bir olmak vaktidir

kenetlenmek sımsıkı

bir zincir gibi halka halka

çelik parıltılı gözlerimizle

çelik imanımızla

asumanı titretmek zamanıdır

bu gün büyük davaların güdüleceği

eski defterlerin dürüleceği

kalemlerin kırılacağı gündür

ki, bu yemin bozulursa

iki cihan davacım

bu benim ülkem,

bu benim namusum,arım

yiğitler yurdu,

gönüller yurdu,

Cennet vatanım....

dün de bırakmadım seni namerde,

bu gün de bırakmayacağım

sonsuza dek benimsin sen,

senin koynundan kalkıp,

mahşere duracağım............

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

oooo jön usta :D , nassın yaf ?

Bayram kahven benden olsun :) iyi bayramlar

kahvesi.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iyi bayramlar savgili jön. Allah seni korusun :clover:

tsk ederım sardunyam sızede ıyı bayramlar :flowers:

oooo jön usta :D , nassın yaf ?

Bayram kahven benden olsun :) iyi bayramlar

kahvesi.jpg

tsk ederım aysum sanada ıyı bayramlar :flowers: .kahveyı gordum daha ıyı oldum :grin:

bayramda buyuklerın elı opulur op bakalım elımı :P ama para vermem one gore :shifty:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tsk ederım sardunyam sızede ıyı bayramlar :flowers:

tsk ederım aysum sanada ıyı bayramlar :flowers: .kahveyı gordum daha ıyı oldum :grin:

bayramda buyuklerın elı opulur op bakalım elımı :P ama para vermem one gore :shifty:

Yok yaa vercen para yok öle :lol:

Ya paran ya canın :devil::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyi beaa jön abi sen yine erbaydan daha insaflı çıktın <_< o 50 kuruş vermişti :lol:

daha ne ıstıyon 150 kurus paran oldu harcadıkca bızı hatırlarsın :P:lol:

ah ben burayi nasil gormemisimmmmmmm

sevgili jön cok saygili arkadasligi süper cana yakin

hep mutlu ol kaffee hastasi :P

seni seviyorum arkadasim iyiki tanidim seni :clover:

sende her zaman pozıtıf ve canayakınsın tsk ederım gulsun hayat gonlunce olsun :flowers:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Formun kişilikli, onurlu, özverili, demokrat tavrını bozmayan ve insani sıcaklığını yüreğimizde hissettiğmiz çok ender arkadaşlarımızdan biri bana göre sevgili Jön arkadaşımız...

Onun bu yürekliliğinin bizlere verdiği gücü fark edememek mümkün değil...

İyi var dediğimiz çok az insandan biri ve kendisine sevgi ve saygılarımı iletiyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Formun kişilikli, onurlu, özverili, demokrat tavrını bozmayan ve insani sıcaklığını yüreğimizde hissettiğmiz çok ender arkadaşlarımızdan biri bana göre sevgili Jön arkadaşımız...

Onun bu yürekliliğinin bizlere verdiği gücü fark edememek mümkün değil...

İyi var dediğimiz çok az insandan biri ve kendisine sevgi ve saygılarımı iletiyorum...

Forumda bulunmasından mutluluk duyduğum, aydın, birikimli ve tartışmasını bilen güzel bir arkadaş.

tsk ederım sevgılı dıpnot ve cyrano.sızlerı tanımak sızlerle aynı ortamda bulunmak ve sızlerle aynı fıkır ve dusuncelere sahıp olmak benım ıcın buyuk bır onur. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Öğrenmek için sabır gerekir,zaman gerekir.Tecrübelileri izlemek gerekir.Zaman kişiye göre kısalabilir ama,öğrenmenin esası değişmez..

İşte aşağıda yazacağım bu hikayede konu,öğrenmenin değişmeyen esasıdır..

Genç bir adam,değerli taşlara ilgi duyduğundan,bu işi yapmaya karar vermiş.

__Bu işi yapacaksam,değerli bir ustadan ders almalıyım..Diye düşünerek,o çevredeki en ünlü mücevher ustasını bulmuş ve yanına gitmiş.Usta bir süre sonra onu kabul etmiş..

__Anlat bakalım,seni dinliyorum..Demiş.Genç adam heyecanla;Bu işe gönül verdiğini,iyi bir mücevherci,taş ustası olmak istediğini anlatmış.Sükunet içersinde genç adamı dinleyen usta,hiçbir şey demeden gencin eline bir değerli taş koymuş ve;

__Bu taş YEŞİM taşıdır.Şimdi avucunu kapa ve 1 sene boyunca sakın ha açma.1 sene sonra yine gel..Demiş.

Genç adamın şaşkın bakışları altında yerinden kalkarak,odayı terketmiş.Evine dönen genç,merakla bekleyen anne babasına durumu anlatmış ve anlam veremediği bu duruma;

__Ya 1 sene nasıl böyle dururum,hem bana çok soğuk davrandı hem de böyle anlamsız,gereksiz birşey yaptırdı.Ustalık kaprisi buysa bari baştan yapmasaydı.. diye söylenmiş.Ama elini açmamış..

Her önüne gelene ustasını çekiştiriyor ama yinede avucunu açmıyormuş.Gece yarı uyanık şekilde yatıyormuşki taş avucundan düşmesin.Her işini tek elle yapmaya başlamış aynı nedenle.1 sene böyle büyük bir çabayla geçmiş ve gün gelmiş..

Ustasının yanına heyecanla gitmiş,birsüre sonra ustası onu kabul etmiş,genç adam heyecanla:

__Dediğini yerine getirdim usta,elimi hiç açmadım taş burada..Demiş.Elini uzatarak avucunu açmış,taşı göstermiş..Usta sakin bir sesle:

__Şimdi sana bir taş daha vereceğim ve bu taşıda 1 sene boyunca elinde taşıyacaksın..Demiş.Bunu duyan genç adamın sakinliği yerini öfkeye bırakmış ve bağırıp çağırmaya başlamış.Yaşlı ustayı bunaklıkla,hiçbirşey bilmemekle suçlamış.Kendinden yardım isteyen birine bukadar eziyet etmesinin delilik olduğunu söylemiş.Hastasın sen demiş..

O böyle bağırıp,hakaretler ederken,usta sessizce eline taşı sıkıştırıvermiş.Öfkeden yüzü kıpkırmızı olan genç taşı hissedince susmuş....Taşı biraz daha sıkmış ve:

__BU TAŞ YEŞİM TAŞI DEĞİL Kİ USTA..Demiş..

Evet hikayemiz burada bitiyor..:)

Anladık demi ne anlatılmak istenildiğini..;)

Taşın değerinden önemlidir,dokunduğumuzu hissedebiliyor olmak..

Ve hatırladık değil mi..

Herbirimizin ellerinde değerli taşlar var..

Aman!! Sakın açmayın ha süreler dolmadan

Benim de açmadığımı biliyorsunuz

Düşmeyesiniz diye avuçlarımdan.. :wub::hug::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.