Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KURANA GÖRE TÜRKLERE TÜRKÇE BİR KİTAP İNMELİDİR

manve

Önerilen İletiler

o senin sorunun , biz kitaba bütün bakarız ve ayetleri bütünlük içinde değerlendirirz , ne yani ben şimdi senin yazdığın yazılardan kelime ve cümle çıkarsam ne olur o yazıların sen düşün , yada bir kitap yazarın yada bir makale yazan bilim adamının yazılarınan sadece belli başlı bölümleri alıp işte bunu demişsin demek ne kadar saçma olur , biz kurana  bütün bakarız , kurana bütün bakmayanlarda çoğu zaman sapıtıyorlar zaten , artık sana kalmış bişey kimseyi zorlayacak değiliz , herkes ektiğini biçecek ve samimiyeti bilen Allah tır , zaman daralıyor .

Ne zamaniymis o daralan?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ispati iddia eden sunar, hem de GORSEL OLARAK.

Dedim  ya mantik yok. Herseye gelince bir tasarlayici ara, Allah'ina gelince dur. Ne guzel mantiksizlik degil mi?

Insanoglunu da kimse tasarlamadi, evrildi. Ilk insan diye de bir sey yok. Zaten insanoglu ancak kendi turunden tureyebilir. Insanoglu tasarlama yetisine sahip bir tur.  

tasarlayıcılığın mutlaka bir başı olması gerekiyor , bilimden bahsediyorsun fakat biraz kitap oku bence , Allah a inanmayanlar bile ilk patlamadan bahsederler evrende  , yani mutlaka bir ilk vardır derler fakat buna Allah demezler , tesadüf derler yada başka şey derler , sınırsız olarak gidemez bu , o onu yarattı , o onu , o onu , o onu , o onu , sınırsız gidemez bu , 1 sayısından ileride sınırsız bir sayı kümesi vardır , 1 den geridede sınırsız bir sayı kümesi vardır , bütün sınırsızlar 1 etrafında toplanır , yaratıcılıkta , tasarlayıcılıkta tekte 1 de toplanması gerekir , işte o 1 olan Allah tır , biz o bir olana inanıyoruz .   

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kıyamet diye bir şey yoktur. Evrenin sona ermesi kıyamet değildir. Tek bir evren olması akla aykırıdır. Varlık big bang ve evren ile sınırlı değildir. Varlık yaratılmış olmadığı için yok da olmaz.

Ben Kurana bütünsel bakarım. Zaten bütünsel baktığım için sözünü ettiğim çelişkileri görebiliyorum. Yoksa çelişkileri nerden görecektim? Bu ülkeyi bu kadar etkileyen bu kitap neyin nesidir diye baştan sona, hem de inceleyerek, ayrıntılı okudum. 

Bütünsel incelediğinizde, başlangıçta nasıl insanları tavladığını, alttan aldığını, gücü ele geçirince ise nasıl ayrımcı, zalim ve acımasız olduğunu açıkça görüyorsunuz.

Bu tarih boyunca hep de böyle olmuştur. Bu gün, şu an bile böyle olmakta! Bir söz vardır din yobazlığı ve vahşeti hakkında:

"Bu gün göz yumdukların, yarın sana göz açtırmayacak olanlardır."

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kıyamet diye bir şey yoktur. Evrenin sona ermesi kıyamet değildir. Tek bir evren olması akla aykırıdır. Varlık big bang ve evren ile sınırlı değildir. Varlık yaratılmış olmadığı için yok da olmaz.

böyle olduğunu isbatla o zaman , nerden duydun bir kitaptanmı ? o kitabı kim yazdı ? doğrumu peki yazdığı ? senmi deney yaptın gördün böyle olduğunu ? yada başkasının yazdığı bir kitabamı inandın ? ee sen bir insanın yazdığı kitaptan okudun ve inandın , deney yapmadın , gözünle görmedin , eee bende Allah ın indirdiği kitaba inandım sorun ney o zaman , hani siz bişeye inanmazdınız ? bak sizde inanmışsınız bir insana ve yazılan şeylere inanmışsınız , bir insanın düşündüğüne inanmışsınız , yok ben inanmadım bir insana diyorsanız o zaman isbat et ? kuranda çelişki felan yok , ateistlerin çelişki diye sunduklarıda isbatlanmıştır çelişki olmadığı , ordan ayet kırpıp , bütünsel bakmadan çelişki var demek saçmalık , deliliniz varsa sunarsınız cevabı verilir Allah ın izniyle , ama yok deliliniz sadece safsata sizdekisi .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Felsefi teoriler aklı baz alır. Din dogmaları ise aklı devreden çıkarıp nakli baz alır. Arada kıyas olamaz. Sen Muhammed diye bir kişinin bir kitap yazdığını ve ona uyman gerektiğini nerden biliyorsun? Nakille. Akli hiç bir kanıtın var mı? Yok. Sana ağzı olan herkesin söyleyebileceği bir şey...

Felsefe böyle değildir. Felsefe sadece ve sadece aklı kullanır. Sağlam mantık yürütme yöntemleri vardır. Hiç bir ön yargıya kıymet vermez. Zaten peşin yargılardan kurtulmak felsefeye başlı başına bir özgünlük ve özgürlük sağlar. Dogmada bu kesinlşkle yoktur, felsefenin yanına bile yaklaşamaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tasarlayıcılığın mutlaka bir başı olması gerekiyor , bilimden bahsediyorsun fakat biraz kitap oku bence , Allah a inanmayanlar bile ilk patlamadan bahsederler evrende  , yani mutlaka bir ilk vardır derler fakat buna Allah demezler , tesadüf derler yada başka şey derler , sınırsız olarak gidemez bu , o onu yarattı , o onu , o onu , o onu , o onu , sınırsız gidemez bu , 1 sayısından ileride sınırsız bir sayı kümesi vardır , 1 den geridede sınırsız bir sayı kümesi vardır , bütün sınırsızlar 1 etrafında toplanır , yaratıcılıkta , tasarlayıcılıkta tekte 1 de toplanması gerekir , işte o 1 olan Allah tır , biz o bir olana inanıyoruz .   

Iyi de senin Allah'in sadece senin inancina gore senin ilkin. Ayrica bilimde ilk yoktur. Ilk bilimsel degil, zamansaldir. Zaman da insanoglu yaratimidir.

Evren ise mekandir ve daimidir. Mekan olmadan zaman olmaz. Zaman mekanda bir olcumdur. Mekanin baslangici degildir. Baslangic ta zamansaldir.

Tamam sen  inan da, bu inancini ne mantiga ne de bilime baglama. Cunku bilimde inanc yoktur. Bilim gozleme dayanir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Iyi de senin Allah'in sadece senin inancina gore senin ilkin. Ayrica bilimde ilk yoktur. Ilk bilimsel degil, zamansaldir. Zaman da insanoglu yaratimidir.

Evren ise mekandir ve daimidir. Mekan olmadan zaman olmaz. Zaman mekanda bir olcumdur. Mekanin baslangici degildir. Baslangic ta zamansaldir.

Tamam sen  inan da, bu inancini ne mantiga ne de bilime baglama. Cunku bilimde inanc yoktur. Bilim gozleme dayanir.

bu akılcı uydurmadan baneneki demişsin fakat senin anlattıkların hep akıl uydurması , bunları deneymi yaptın gördün , birileri anlatıyor sende gerçek gibi inanıyorsun , hiç bir isbatın yok yani .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Felsefi teoriler aklı baz alır. Din dogmaları ise aklı devreden çıkarıp nakli baz alır. Arada kıyas olamaz. Sen Muhammed diye bir kişinin bir kitap yazdığını ve ona uyman gerektiğini nerden biliyorsun? Nakille. Akli hiç bir kanıtın var mı? Yok. Sana ağzı olan herkesin söyleyebileceği bir şey...

Felsefe böyle değildir. Felsefe sadece ve sadece aklı kullanır. Sağlam mantık yürütme yöntemleri vardır. Hiç bir ön yargıya kıymet vermez. Zaten peşin yargılardan kurtulmak felsefeye başlı başına bir özgünlük ve özgürlük sağlar. Dogmada bu kesinlşkle yoktur, felsefenin yanına bile yaklaşamaz.

Allah zaten aklınızı kullanın diyor , bende kuranda geçen cümleleri düşündüm , evreni düşün , doğayı düşün , kendi vücudunu düşün , herşeyi düşün diyor Allah , sadece kurana ayet demiyor , evrendeki herşeye ayet diyor bu düşündüklerimize , bende düşündüm bir olan yaratıcıyı buldum siz bulamadıysanız sizin sorununuz , yani aklımı kullanarakta buldum ilk yaratanı ve memnunum , sizin sorununuz bulamamanız .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu akılcı uydurmadan baneneki demişsin fakat senin anlattıkların hep akıl uydurması , bunları deneymi yaptın gördün , birileri anlatıyor sende gerçek gibi inanıyorsun , hiç bir isbatın yok yani .

Gozlem herkesi baglar. Gozlemi inkar etmek kisinin bes duyusunu inkar etmesidir.

Ben ispat pesinde kosmam, gozlem ve olgu pesinde kosarim. Onlar da yenilenir, degisir, ilerler, cagdaslasir. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuranın ne anlamda aklınızı kullanın dediğini açıklamıştım. Aklınızı yanlı, ön yargılı, tek taraflı kullanın diyor. Tarafsız olmayın, benden taraf olarak akıl yürütün diyor. Eğer benden yana olmaktan başka akıl yürütürseniz çok kötü işkenceler ederim diyor. Benden yana akıl yürütürseniz huriler veririm diye asılsız vaatlerde bulunuyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gozlem herkesi baglar. Gozlemi inkar etmek kisinin bes duyusunu inkar etmesidir.

Ben ispat pesinde kosmam, gozlem ve olgu pesinde kosarim. Onlar da yenilenir, degisir, ilerler, cagdaslasir. 

Allah a şükür bende gözlem yapıyorum , herşeyi gözlemliyorum ve bir ilk yaratana bu gözlemlerim sonucu şahit oluyorum , şükür rabbime , kuranda gözlemleyin düşünün dediği şeyler her zamanı bağlayan şeyler zaten .  

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuranın ne anlamda aklınızı kullanın dediğini açıklamıştım. Aklınızı yanlı, ön yargılı, tek taraflı kullanın diyor. Tarafsız olmayın, benden taraf olarak akıl yürütün diyor. Eğer benden yana olmaktan başka akıl yürütürseniz çok kötü işkenceler ederim diyor. Benden yana akıl yürütürseniz huriler veririm diye asılsız vaatlerde bulunuyor.

Bir yaratıcıya ulaşmak için kuranda aklınızı kullanın dediği ayetlerde yanlı ve taraflı herhangi bişey yok , fakat herşeyi idrak edip yaratıcıyı buldukan sonra , bazı kurallar ile bizim inancımızda samimimiyiz yoksa değilmiyiz diye deneyebilir , yaratıcının varlığını tarafsız  olarakta bulabilir insan , fakat yaratıcı tarafına geçtiğimiz zaman elbette Allah taraftarı oluruz , huriler verilmesi ne güzel bence , neden vermesinki ? güzel bir kadını görüpte kim beğenmez ? bu dünyada Allah a inanan zinadan , fuhuştan uzak kalana huri verilmesi ne güzel bişey , istemem yan cebime koy diyorsanız bilmem .  

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah a şükür bende gözlem yapıyorum , herşeyi gözlemliyorum ve bir ilk yaratana bu gözlemlerim sonucu şahit oluyorum , şükür rabbime , kuranda gözlemleyin düşünün dediği şeyler her zamanı bağlayan şeyler zaten .  

Neyi gozlemliyorsun, sen gozlemlemiyorsun, ALLAH'INA YARATTIRDIKLARINA BAKIYORSUN. Yani GOZLEMINE DEGIL, KENDINI INANDIRDIGIN ALLAH'INA GOZLEDIKLERINI MAL/KUL EDIYORSUN. KENDIN DE DAHIL.

Ben ise sadece NE GORDUGUMU BILMEK VE BILDIRMEK ICIN GOZLEMLIYORUM. Yani senin gibi gorduklerime bir akil yaratimi Allah ya da baska bir ilah aramiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neyi gozlemliyorsun, sen gozlemlemiyorsun, ALLAH'INA YARATTIRDIKLARINA BAKIYORSUN. Yani GOZLEMINE DEGIL, KENDINI INANDIRDIGIN ALLAH'INA GOZLEDIKLERINI MAL/KUL EDIYORSUN. KENDIN DE DAHIL.

Ben ise sadece NE GORDUGUMU BILMEK VE BILDIRMEK ICIN GOZLEMLIYORUM. Yani senin gibi gorduklerime bir akil yaratimi Allah ya da baska bir ilah aramiyorum.

beni bilemessin , bende senin düşündüğün şeyleri düşündüm çoğunu fakat gerçekten bir yaratıcı var , ve herşeyi kuşatan olması gerekiyor bu yaratıcının , gözlemlerimde bunuda görüyorum , tek olanın herşeyi kuşatması yaratması gerekiyor , herşey iç içe çünkü evrende , herşey bibirine muhtaç , herşey bir şeye muhtaç , evrendeki kurallar , sebebler vs. iç içe geçmiş , biri olmassa biri olmuyor ve bu muhteşem bir tasarımdır , bir teklik var evrendede yani , işte o tek olan kuşatmış herşeyi ve yönetiyor , ben sebebleri red etmiyorum , sebebleri anlamakta sıkıntı yok , düşünmekte sıkıntı yok , fakat bu tek lik heryerde onu şaret ediyor , hiç bişey o değil fakat herşey onun , ben anladım iman ettim şükür .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

beni bilemessin , bende senin düşündüğün şeyleri düşündüm çoğunu fakat gerçekten bir yaratıcı var , ve herşeyi kuşatan olması gerekiyor bu yaratıcının , gözlemlerimde bunuda görüyorum , tek olanın herşeyi kuşatması yaratması gerekiyor , herşey iç içe çünkü evrende , herşey bibirine muhtaç , herşey bir şeye muhtaç , evrendeki kurallar , sebebler vs. iç içe geçmiş , biri olmassa biri olmuyor ve bu muhteşem bir tasarımdır , bir teklik var evrendede yani , işte o tek olan kuşatmış herşeyi ve yönetiyor , ben sebebleri red etmiyorum , sebebleri anlamakta sıkıntı yok , düşünmekte sıkıntı yok , fakat bu tek lik heryerde onu şaret ediyor , hiç bişey o değil fakat herşey onun , ben anladım iman ettim şükür .

Neden olmasi gerekiyor?

Butun bu yazdiklarin aklin urunu ve kendini tatmininden baska bir sey degil.

Halbuki bes duyumuz bize yetiyor. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

......................zorlama yapana bizde karşıyız , inancı için kimse zorlanamaz , Allah kuranda kimseyi zorlamıyor , böyle bir düzen içinde yarattığını söylüyor evreni ve sizin hakikatınızın bilgisi bu kitaptır diyor , bana inanırsanız kurtulursunuz diyor ve inanmassanız bunun sonucunun iyi olmayacağını söylüyor , hani nerde zorlama var burda ?

Diyelim ki birilerine, "davranışınız x şekilde olacak, y şeklinde davranmayacaksınız, eğer y şeklinde davranırsanız bunun sonucu iyi olmaz" diyorum. 

Bana "sonucu nasıl olur" diye soruluyor. Ben de, "bana ait olan fırına atar sizleri yakarım" diyorum.

Bu zorlama mıdır?

biri olmassa biri olmuyor

Senin bu tezinin getirisi olan bir soru;

Peki, insan olmasa tasarımcı(allah) kavramı olacak mı idi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah eğer olsaydı, hiç bir şeye muhtaç olmadığı iddiası olamazdı. Çünkü yarattıklarına muhtaç olurdu. Kimseyi yaratmadan kimin allahı olacak? Kendi kendinin mi? O halde allah olabilmek için yarattıklarına ihtiyacı olurdu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neden olmasi gerekiyor?

Butun bu yazdiklarin aklin urunu ve kendini tatmininden baska bir sey degil.

Halbuki bes duyumuz bize yetiyor. 

apaçık görünen bu sistemi red edemem kusura bakma , senin kendi yazdıklarında aklın ürünü sadece , herkesin her söylediği aklın ürünü fakat bazıları gerçek akılla düşünür , ölçer , tartar gerçeği bulur , bazıları inadçı ve gerçeği görsede işine gelmediği için red ederler , evrene kendiliğinden oldu demek gerçek bir akıl değildir , binlerce bilim adamı bile bişeyler öne sürüyor ilk yaratılış için sen hala hayal peşindesin , biri Allah diyor , diğeri tesadüf diyor , diğeri evrim diyor vs. vs. herkes ilk yaratılış peşinde , mutlaka bişey düşünüyor fakat sen düşünmekten bahsediyorsun hiç bişey düşünmüyorsun bence  .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyelim ki birilerine, "davranışınız x şekilde olacak, y şeklinde davranmayacaksınız, eğer y şeklinde davranırsanız bunun sonucu iyi olmaz" diyorum. 

Bana "sonucu nasıl olur" diye soruluyor. Ben de, "bana ait olan fırına atar sizleri yakarım" diyorum.

Bu zorlama mıdır?

Senin bu tezinin getirisi olan bir soru;

Peki, insan olmasa tasarımcı(allah) kavramı olacak mı idi?

........................bir doktor düşün hastasına tuz yeme diyor , eğer yersen felç olursjn diyor , acı çekersin diyor , hastasıda bunu yada düşünüyor , araştırıyor ona göre doktorun söylediğinş kabul ediyor yada direk doktorun söylediğini uyguluyor , burda doktor kimseyi zorlamıyor , evreni ve herşeyi yaratan , hepsinşi bir düzen içinde , belli ölçülerle yaratan Allah olduğu için bunun sonunun kötü olacağını söylemesi elbette doğrudur , çünkü bu ölçüde yaratmış herşeyi ve ölçü kaçtığı zaman sonucuda ona göre ayarlamış demekki , böyle bir düzen olduğu ortada yani red edemeyiz bu düzeni , yarar ve zarar üzerine kurulu bu düzen , herşey iç içe geçmiş , yanlış yapıldığı zaman bir sonucu oluyor mutlaka , sonuçta herşeyi yaratan , fırınıda yaratan , senide benide yaratan , evrenide yaratan Allah olduğuna göre fınının da ona ait olması abes olmaz . 

.........................İnsan olmasa olacakmıydı diyorsan , insan yoksa evren var , farklı varlıklar var , yada farklı bişeylerde olabilr , yaratma diye kavramın sahibide Allah tır , yani yaratma diye bir kavram var ve o kavramın sahibide o , belkide bilmediğimiz daha nice kavramlar var , aklımız sadece şu an ona yetiyor belki , tek Allah ı sadece yaratma kavramıyla belirtmekte bence saçma , biz sadece o kadarını anlıyoruz beynimiz buna yetiyor , belkide nice kavramlar var onun sahib olduğu , sonsuz ve sınırsız biri çünkü bizim inandığımız Allah . biz diyoruz ki tek o var ve aklınıza gelen yada gelmeyen herşeyin sahibi o , yani sadece yaratma kavramıylada sınırlanacak değil .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

apaçık görünen bu sistemi red edemem kusura bakma , senin kendi yazdıklarında aklın ürünü sadece , herkesin her söylediği aklın ürünü fakat bazıları gerçek akılla düşünür , ölçer , tartar gerçeği bulur , bazıları inadçı ve gerçeği görsede işine gelmediği için red ederler , evrene kendiliğinden oldu demek gerçek bir akıl değildir , binlerce bilim adamı bile bişeyler öne sürüyor ilk yaratılış için sen hala hayal peşindesin , biri Allah diyor , diğeri tesadüf diyor , diğeri evrim diyor vs. vs. herkes ilk yaratılış peşinde , mutlaka bişey düşünüyor fakat sen düşünmekten bahsediyorsun hiç bişey düşünmüyorsun bence  .

Sistemi kimler kuruyor, insanoglu degil mi?

Reddetmek baska SORGULAMAK baskadir.

Ben hic birini demiyorum. Tum soylenenlerin insanoglu soylemi oldugunu soyluyorum. 

Insanoglu disinda senin bildigin baska bir guc var mi, soylemi olan? 

Ben senin mesajlarindan, senin dusunmedigini dusunuyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

........................bir doktor düşün hastasına tuz yeme diyor , eğer yersen felç olursjn diyor , acı çekersin diyor , hastasıda bunu yada düşünüyor , araştırıyor ona göre doktorun söylediğinş kabul ediyor yada direk doktorun söylediğini uyguluyor , burda doktor kimseyi zorlamıyor , evreni ve herşeyi yaratan , hepsinşi bir düzen içinde , belli ölçülerle yaratan Allah olduğu için bunun sonunun kötü olacağını söylemesi elbette doğrudur , çünkü bu ölçüde yaratmış herşeyi ve ölçü kaçtığı zaman sonucuda ona göre ayarlamış demekki , böyle bir düzen olduğu ortada yani red edemeyiz bu düzeni , yarar ve zarar üzerine kurulu bu düzen , herşey iç içe geçmiş , yanlış yapıldığı zaman bir sonucu oluyor mutlaka , sonuçta herşeyi yaratan , fırınıda yaratan , senide benide yaratan , evrenide yaratan Allah olduğuna göre fınının da ona ait olması abes olmaz . 

.........................İnsan olmasa olacakmıydı diyorsan , insan yoksa evren var , farklı varlıklar var , yada farklı bişeylerde olabilr , yaratma diye kavramın sahibide Allah tır , yani yaratma diye bir kavram var ve o kavramın sahibide o , belkide bilmediğimiz daha nice kavramlar var , aklımız sadece şu an ona yetiyor belki , tek Allah ı sadece yaratma kavramıyla belirtmekte bence saçma , biz sadece o kadarını anlıyoruz beynimiz buna yetiyor , belkide nice kavramlar var onun sahib olduğu , sonsuz ve sınırsız biri çünkü bizim inandığımız Allah . biz diyoruz ki tek o var ve aklınıza gelen yada gelmeyen herşeyin sahibi o , yani sadece yaratma kavramıylada sınırlanacak değil .

"Insan yoksa evren var" cumlesi kime aittir?

Insanoglu disinda bu cumleyi kuran baska bir guc mu var?

Allah kavraminin sahibi ve dile getireni kimdir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sistemi kimler kuruyor, insanoglu degil mi?

Reddetmek baska SORGULAMAK baskadir.

Ben hic birini demiyorum. Tum soylenenlerin insanoglu soylemi oldugunu soyluyorum. 

Insanoglu disinda senin bildigin baska bir guc var mi, soylemi olan? 

Ben senin mesajlarindan, senin dusunmedigini dusunuyorum.

sistemi insanoğlu nasıl kursun , o elinde olan imkanlarla sistem üstüne sistem inşa edebilir , fakat sistemin sahibi olamaz , kendine bile sahip değil çünkü , kendi ölümüne engel olamıyor , kendi doğumuna engel olamıyor , kendi isteği dışında gerçekleşiyor herşey , kendi vücudunu bile incelediğinde kendi istediği dışında damarlarında kan dolaşıyor , karaciğeri kendi isteği dışında çalışıyor , beyni bile bir darbeyle yok oluyor , yani insan kendine bile belli oranda sahipken , kendi vücudunda bile kendi iradesi olmadan hayat sahibi iken , evrende olup bitenler v.s. doğadaki şeyler , hep kendi iradesi dışında gerçekleşiyorken , başka bir güç olmadığını söylemesi bana komik geliyor , bütün bunlar insan dışında başka bir gücünde kanıtıdır , insan hiç bir şeye sahip değil , sadece belli oranda sahip çünkü , oda herşeye sahip olmak için yetersiz bir oran . 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sistemi insanoğlu nasıl kursun , o elinde olan imkanlarla sistem üstüne sistem inşa edebilir , fakat sistemin sahibi olamaz , kendine bile sahip değil çünkü , kendi ölümüne engel olamıyor , kendi doğumuna engel olamıyor , kendi isteği dışında gerçekleşiyor herşey , kendi vücudunu bile incelediğinde kendi istediği dışında damarlarında kan dolaşıyor , karaciğeri kendi isteği dışında çalışıyor , beyni bile bir darbeyle yok oluyor , yani insan kendine bile belli oranda sahipken , kendi vücudunda bile kendi iradesi olmadan hayat sahibi iken , evrende olup bitenler v.s. doğadaki şeyler , hep kendi iradesi dışında gerçekleşiyorken , başka bir güç olmadığını söylemesi bana komik geliyor , bütün bunlar insan dışında başka bir gücünde kanıtıdır , insan hiç bir şeye sah ip değil , sadece belli oranda sahip çünkü , oda herşeye sahip olmak için yetersiz bir oran . 

"Sistem ustune sistem" derken hangi sistemden bahsediyorsun?

"Sistemin sahibi" derken ne algiliyorsun?

Neden "engel olsun" boyle bir gereklilik mi var?

Zaten insanoglu her bir kendisine gozlem veren algilayarak kavramlastirdigi kendi fenomenini de gozlemliyor ve kendi fenomenini diger fenomenler gibi sorguluyor, inceliyor, ve uzerinden bilgi  turetiyor. TEK FARKI, BUTUN BUNLARI YAPANIN VE BILDIRENIN DE SADECE KENDI OLDUGU.

Zaten sorun tam da orda, insanoglu her bir fenomen gibi kendi fenomeni ile ilgili kavramsal bilgi turetirken, BUNU KENDININ YAPTIGININ BILINCINDE DEGIL, USTELIK KENDI VARLIGININ FARKINDA DEGIL. Iste o yuzden TAMAMEN KENDI URUNUNU YAPAN BASKA BIR GUC ARIYOR, BULUYOR VE KENDI VARLIGINI O GUCUN BUNYESINDE YOK  EDIYOR, KAYBEDIYOR.

Ornek verirsek; kendini ve varligini maddede, malda, metada, mulkde, kulda, kolede, ideolojide, inancta, her turlu etik degerde, varolusta, evrende, dogada, dunyada, maymunda v.s. YOK EDIYOR. Ustelik YOK EDEN DE KENDI VE KENDI YAPILANDIRILMISLIGI.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.