Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Tanrı Egoisttir...

Hitman92

Önerilen İletiler

arkadaşım senin dediğin kurallar saçma sapan kurallardır ve kimse bunlara uymak zorunda değildir ben bana söylenen şeyin anlamına bakarım yok bu bana böyle hitabetti yok şöyle yaptı demem asıl görgüsüzlük söylenen şeylerin anlamını böyle saçma sapan yorumlara çekmektir ve kişinin görüşü saçma ise ona bunu belirtebilirsin bu hakaret değildir bu gerçeği dile getirmektir çünkü görüşü saçmadır ama tabi görüşünün saçma olduğunun gerekçelerinide söylemek gerek tabi.

'' Arkadaşım '' o zaman bana nezaketi tanımlayın. Yoksa, hayatta nezaket diye bir şey yoktur mu diyorsunuz ? İnsanlar birbirine kaba mı davranmalı, bunu mu savunuyorsunuz ?

Ayrıca, ben saçma bulunan bir düşünceye saçma denmez demiyorum. Niye dediğimi çarpıtıyorsunuz, bu ayıp değil mi ?

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım senin dediğin kurallar saçma sapan kurallardır ve kimse bunlara uymak zorunda değildir ben bana söylenen şeyin anlamına bakarım yok bu bana böyle hitabetti yok şöyle yaptı demem asıl görgüsüzlük söylenen şeylerin anlamını böyle saçma sapan yorumlara çekmektir ve kişinin görüşü saçma ise ona bunu belirtebilirsin bu hakaret değildir bu gerçeği dile getirmektir çünkü görüşü saçmadır ama tabi görüşünün saçma olduğunun gerekçelerinide söylemek gerek tabi.

ayy tutamıyacağım kendimi, saçma sapan diyeceğim... Burada yazılan herşey külliyen saçma sapan...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

'' Arkadaşım '' o zaman bana nezaketi tanımlayın. Yoksa, hayatta nezaket diye bir şey yoktur mu diyorsunuz ? İnsanlar birbirine kaba mı davranmalı, bunu mu savunuyorsunuz ?

Ayrıca, ben saçma bulunan bir düşünceye saçma denmez demiyorum. Niye dediğimi çarpıtıyorsunuz, bu ayıp değil mi ?

Saygılar sunarım.

arkadaşım nezaket var tabi ama senin dediğin bu kelimesine nezaketlik aramak saçmadır bu herkes için kullanılan bir kelimedir bunun nezaketle bir alakası yoktur nezaket insanın bir olayı karşı tarafa güzelce anlayabileceği şekilde aktarmasıdır ve anlatırken karşı tarafa bir belirtme sıfatı olan bu kelimesiylede hitapedebilir önemli olan karşı tarafın anlayabileceği şekillerde anlatmasıdır mesela sevişme yarine biraz kötü gözle bakılan diğer kelimeyide kullanabilir önemli olan kişiye anlatmak istediğini anlayabileceği şekilde kullanmak ve bağırıp çağırmadan anlatmak yani nazik olmak şiddet vari olmamaktır neyse bu kelimsine takılmayalımda benim sana verdiğim diğer cevabım hakkında ne diyeceksin onu söyle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyi de efendim, bunu daha önce cevaplamıştım:

Tekrar başa dönmeyelim. Bu kişiye göre değişen bir algılama meselesi. Başa döneceksek, bakın sayın Dayı ne güzel ifade etmiş:

Saygılar sunarım.

nekadar hatalı bir suvunma bir insanı sen bana inanacaksın inanmazsan sana işkence yaparım diye tehdit etmek bile insanlık dışı bişiy ve suçtur kardeşim ben seni böyle tehdit etsem sen bunu kabuledermisin elbette hemen beni mahkemeye verirsin bu insan insan haklarına aykırıdır okadar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım nezaket var tabi ama senin dediğin bu kelimesine nezaketlik aramak saçmadır bu herkes için kullanılan bir kelimedir bunun nezaketle bir alakası yoktur

İnsan dışındaki canlı ve cansız varlıklar da '' bu... '' diye işaret edilerek belirtilir. O nedenle, hakaret demedim ama bir hanımefendi için '' bu '' sözcüğünü kullanmanın nezaketsizlik olduğu kesindir.

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nekadar hatalı bir suvunma bir insanı sen bana inanacaksın inanmazsan sana işkence yaparım diye tehdit etmek bile insanlık dışı bişiy ve suçtur kardeşim ben seni böyle tehdit etsem sen bunu kabuledermisin elbette hemen beni mahkemeye verirsin bu insan insan haklarına aykırıdır okadar.

Ne yapmayı düşünüyorsunuz o zaman ? Tanrı'yı Uzay Adalet Mahkemesine mi vereceksiniz ? Yapmayın, hiç makul iddialar içermiyor bu dedikleriniz, tamamen mantık dışı, yani; '' saçma ! ''

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne yani sen diyorsun ki benim allahım bencildir egoisttir kendi dediğinin olmasını ister dediğini yapmayanlara türlü türlü işkenceler yapar yani bir zalimdir ama ben onu severim o nekadar insan haklarını görmezden gelse bir zalim ve sadece kendini düşünen bir varlık olsada ben onu severim öylemi peki ben öyle birisi olsam beni severmiydin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kardeşim senin inancına göre allah adil ama adil olmadığı sadece kendi isteklerini düşündüğü ve isteklerini yapmayanlara işkence yapan bir zalim olduğu açık bu allahın adil olduğu inancıylada çakışan bişiy yani bu inancın saçma bişiy olduğunu ortaya koyuyor ve inanca göre islam en doğru sistem ama islami kurallar böşörtüsünde olduğu gibi insanın özgürlüğüne ve insan haklarına aykırı kurallar yani islam inancı fiyaskodan başka bişiy değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nezaket nedir arkadaşım nezaket insanın öfkelenmeden karşısındaki kişiye sakin ve anlayabileceği bir şekilde konuşmasıdır,şiddet vari olmamasıdır bu manada kişi mesela sevişmek yerine herkesin ayıp olarak nitelediği diğer kelimeyi kullanabilir önemli olan o kişinin anlatmak istediğidir yani kişinin anlatmak istediğine bakılır ve şiddet kullanmadan karşısındakine hitabetmesine bakılır nezaket budur.bu kelimesinde anlatmak istenilenin ne olduğuna bakılır bu adam gerçekte neyi ifade ediyor ona bakılır ve bağırarakmı ifade ediyor yoksa sakin bir şekildemi ona baklır.gerçi seninle bu boş şey hakkında tartışmam bile yersiz sen diyorsun ki allah insan haksızlık yapabilir ve her türlü işkenceyi yapabilir ve ben bunu hoş karşılarım zihniyetin belli yani.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nezaket nedir arkadaşım nezaket insanın öfkelenmeden karşısındaki kişiye sakin ve anlayabileceği bir şekilde konuşmasıdır,şiddet vari olmamasıdır bu manada kişi mesela sevişmek yerine herkesin ayıp olarak nitelediği diğer kelimeyi kullanabilir önemli olan o kişinin anlatmak istediğidir yani kişinin anlatmak istediğine bakılır ve şiddet kullanmadan karşısındakine hitabetmesine bakılır nezaket budur.bu kelimesinde anlatmak istenilenin ne olduğuna bakılır bu adam gerçekte neyi ifade ediyor ona bakılır ve bağırarakmı ifade ediyor yoksa sakin bir şekildemi ona baklır.

Efendim, sevişmek yerine herkesin ayıp olarak nitelediği diğer kelime, şiddet içerikli, karşı tarafı aşağılama amaçlı bir kelimedir. Önemli olan karşıdakini aşağılamadan düşüncenizi anlatmaktır. Nezaket budur. '' Bu '' kelimesini kullanmak da, belirtilen kişiyi aşağılamak demektir. Çünkü, '' bu '' diye, hayvandan da söz edilebilir, '' bu '' diye hayvan da işaret edilebilir. İşte bu nedenle, bir insanı, hayvandan ayırmak için ''bu hanımefendi '', '' bu beyefendi '' gibi belirtme ifadelerini kullanmak nezaket gereğidir.

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne yani sen diyorsun ki benim allahım bencildir egoisttir kendi dediğinin olmasını ister dediğini yapmayanlara türlü türlü işkenceler yapar yani bir zalimdir.

Bunu diyen sizsiniz. Çünkü, kişi karşısındakini kendisi gibi bilirmiş diye bir söz vardır. Onun için, Tanrı'yı herkes, kendi anlayışına göre tanımlar, algılar.

ama ben onu severim o nekadar insan haklarını görmezden gelse bir zalim ve sadece kendini düşünen bir varlık olsada ben onu severim öylemi peki ben öyle birisi olsam beni severmiydin.

kardeşim senin inancına göre allah adil ama adil olmadığı sadece kendi isteklerini düşündüğü ve isteklerini yapmayanlara işkence yapan bir zalim olduğu açık bu allahın adil olduğu inancıylada çakışan bişiy yani bu inancın saçma bişiy olduğunu ortaya koyuyor ve inanca göre islam en doğru sistem ama islami kurallar böşörtüsünde olduğu gibi insanın özgürlüğüne ve insan haklarına aykırı kurallar yani islam inancı fiyaskodan başka bişiy değil.

Tehditler korkutmak için yapılır, sevdirmek için değil.

Bir babayı düşünün. Nasıl çocuğunun iyiliği için ne yapmaması gerektiğini, neyin zararlı olduğunu bilir de çocuğun kendisine zararlı davranışlarda bulunmaması için uyarır, korkutur, hata yapınca da cezalandırırsa ve fakat aslında çocuğunu severse, dinlerde anlatılan Tanrı da işte böyledir.

Çocuk kurallara isteyerek uyar da, kendine zarar vermeyi gereksiz görme olgunluğuna ulaşmışsa, babasının sevgisini hakedeceğini bildiği için babasından korkmadan onu sever. O olgunluğa ulaşmamış çocuk ise, kurallara istemeyerek uyar, kendine zarar vermeye babasından korktuğu için istemeyerek kalkışmazsa, o da babasını korkmadan değil, korkarak, korktuğu için sever.

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dostum başörtüsü,oruç,namaz gibi kurallar ne gibi insana yararı var bunlara insan uymak zorundamı neymiş başörtüsü takacaksın takmazsan allah sana işkence yapacak zaten sana işkence yaparım demek suçtur hiç bir baba kızına sen başörtüsü takacaksın bak yapmazsan sana işkence yaparım diyebilirmi saçmalamıyalım.şimdi sen körü körüne dini savunacağına dinin doğrumu yani insan haklarına uygunmu değilmi bir düşün istersen objektif ol din doğrudur diye hemen ön kabul yapma.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dostum başörtüsü,oruç,namaz gibi kurallar ne gibi insana yararı var bunlara insan uymak zorundamı neymiş başörtüsü takacaksın takmazsan allah sana işkence yapacak zaten sana işkence yaparım demek suçtur hiç bir baba kızına sen başörtüsü takacaksın bak yapmazsan sana işkence yaparım diyebilirmi saçmalamıyalım.şimdi sen körü körüne dini savunacağına dinin doğrumu yani insan haklarına uygunmu değilmi bir düşün istersen objektif ol din doğrudur diye hemen ön kabul yapma.

Başörtüsü takmanın, oruç tutmanın, namaz kılmanın kime zararı var, insan haklarının hangi maddesinde bu fiiller insan hakkı ihlalidir diye yazıyor Sayın raif bostan?Allah'ın dediklerini yapmayanlara ceza vereceğini söylemesi insan haklarının hangi maddesine göre suçtur?İnsan Hakları Beyannamesi muhteviyatındaki maddelere karşı Allah'ı da mı yükümlü tutmuştur, Allah da mı bu maddelere uymak zorunda demiştir?Ki bu böyle bir düşüncenin olması dahi abesle iştigaldir değil mi?

Örneğin insan dedi ki ''Kardeşim ben dünyayı beğenmedim,dünya hayatı bana zarar veriyor, bana tercih hakkı verilmesini istiyorum ve dünyaya gelmek istemiyorum.'' gibi bir hak talebinde bulunacak olsa bunu da İnsan Hakları Beyannamesine yazsak kim sorumlu olacak, bu sorumluluğu yerine getirmeyen kim olacak, sorumluyu kim yargılayacak?Söylediğim hak ziyadesiyle felsefi temelli olsa da neden böyle bir hak yok, böyle bir hak insan hakkı olamaz mı, olursa İnsan Hakları Beyannamesine yazılacak kadar insan hakkı olmayı hak etmiyor mu?Ben bu hakkı niye kullanamıyorum?İnsan Hakları Beyannamesinde bu hak niçin yok?

Dünyamızda iyilik ve kötülük kavramları dolayısıyla bunların hayatta somut karşılıkları var değil mi?''Kötülük'' var olduğu için insanlar kötülükten zarar görüyor değil mi?Kötülük insanlara zarar veren, bu noktadan hareketle insan haklarına aykırı diyebileceğimiz bir gerçeklik.Bu kötülük kavramını kim var ediyorsa bize zarar veriyor, o zaman bu hakkımızı(!) kim çiğniyor Sayın raif bostan?Söyler misiniz kimi, hangi mahkemeye vereyim, verelim?Ben iyilik-kötülük iki kavramı arasında tercih yapmak istemiyorum, ben tercihsiz iyi olmak istiyorum nolacak şimdi?Yaşadığım toplumun veya dünyanın sistemi,kültürü, bana benim yaşamak istemediğim kaçamayacağım yanlış bir sistemi dayatıyor, ben hakkımı istiyorum bu dünyada, bu sistemde olmak istemiyorum, bu olmazsa diğer tercih olan bu dünyanın cennet olmasını istiyorum kime söyleyeceğim, bu söylediklerim insan hakkı kapsamına girmez mi, insan hakkı olamaz mı?

Ben yaşadığım dünyayı kime şikayet edeceğim Sayın raif bostan?İnançlıysam böyle bir hakkım yok, inançlı değilsem beni kim var etti, bu evren niçin bana göre yanlış bir düzende, bu düzenin sahibini söyle bana sizin dediğinizden hareketle insan haklarına uygun olan istediğim hakları niçin gasbediyor(!)?

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yasaları koyan ve uygulayan İNSAN..:)

Şikayetlerimiz,ricalarımız,isteklerimiz.. Ve bunlara verilen karşılıklara bakacak olursak bu gezegende Allah,ın adı İNSAN sayın FUZULİ..:)

Allaha şikayet edip netice alamayınca doğru mahkemeye..:)

Yarabbi birazdaha para ver deriz..mesela..hiç bir zaman vermez Allah..:) kim verir parayı..:) yine bir İNSAN..patron yada müşteri..değilmi..:)

Allahın adaletini İNSAN,dan görürüz..şifacı(şafi..)doktordur..Rahman Baba,Rahim Ana,dır..cana kıyan AZRAİL olmuştur..bir İnsanı doğurtan ve doğurtturan yine İNSAN,dır..:)

Allah olmasaydı İNSAN bulunmazdı..İnsan olmasaydı ALLAH bilinmezdi..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yasaları koyan ve uygulayan İNSAN..:)

Şikayetlerimiz,ricalarımız,isteklerimiz.. Ve bunlara verilen karşılıklara bakacak olursak bu gezegende Allah,ın adı İNSAN sayın FUZULİ..:)

Allaha şikayet edip netice alamayınca doğru mahkemeye..:)

Yarabbi birazdaha para ver deriz..mesela..hiç bir zaman vermez Allah..:) kim verir parayı..:) yine bir İNSAN..patron yada müşteri..değilmi..:)

Allahın adaletini İNSAN,dan görürüz..şifacı(şafi..)doktordur..Rahman Baba,Rahim Ana,dır..cana kıyan AZRAİL olmuştur..bir İnsanı doğurtan ve doğurtturan yine İNSAN,dır..:)

Allah olmasaydı İNSAN bulunmazdı..İnsan olmasaydı ALLAH bilinmezdi..:)

Ben bendeki cennetten kovulmuşum, cehennem olmuşum, yanıyorum Dayı.Ben bana sitemkarım, ben benden şikayetçiyim Dayı.Ben ne yapayım şimdi Dayı, ben ne yapayım şimdi?sad.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

herkes insanca davranışın dışına çıkamaz buna allahta dahildir çünkü inanışa göre allah sevgi,hoşgörü ve merhamet dolu adil bir varlıktır ama kendi isteklerini yerine getirmeyenlere işkence yapmaktadır bu inancın allaha biçtiği sıfatla çelişki demektir ve din yani allah insanlığı öğütlerken kendisi bir cani oluyor bu dinin temeline terstir ve ayrıca bu canilik insanlığa ve insan haklarınada aykırıdır kimse kimseye işkence yapamaz yani saçmalıktan başka bişiy değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Efendim, burada dinin kendi içindeki mantığını sorguluyoruz. Başörtüsü, oruç, namaz gibi kuralların insana yararı olduğu iddiası dinlerin anlattığı Tanrı'ya ait. Aynı Tanrı, bunlar yapılmazsa cezalandıracağını da söylüyor. Öğretmen örneğimize geri dönersek, dersleri öğrenmemenin, okulun kurallarına uymamanın öğrencinin zararına olduğunu söyleyen öğretmen, bunlara uyulmazsa cezalandıracağını da söyler. Notla da cezalandırabilir, disipline de gönderebilir. Bunlardan anlamayanı ise, dövmekle de tehdit edebilir ama döver, dövmez o ayrı konu. Bu tehdittir. Bundan anlayan kendisi için yararlı kurallara korktuğu için uyar, okulu, öğretmeni korktuğu için sevmek zorunda kalır. Ama, öğretmenin tehditleri bir başkası için tehdit olmayabilir. Çünkü; dersleri sevdiği için, kendisine yararının olduğunu anladığı için, okulu, öğretmeni sever, korktuğu için değil.

Hiç bir baba, kızına; '' sen başörtüsü takacaksın, bak yapmazsan sana işkence yaparım '' diyemez tabii, fakat, bu aynı şey değil, saçmalamıyalım. İnsanlar arasında zorla güzellik olmaz. İnsan hakları insanlar arasında, insanlar için geçerlidir. Şimdi siz körü körüne insan haklarını savunacağınıza, dinin kendi içindeki mantığını bir düşünün isterseniz, objektif olun, din saçmadır diye hemen ön kabul yapmayın. İnanın veya inanmayın, o ayrı olmak üzere, dinin saçma olduğu bu şekilde öne sürülemez.

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Egoisti bilmem ama bence Tanrı Ateisttir. Çünkü Tanrının bir yaratıcısı olmadığına göre kendi kendine var olmuş oluyor. Zaten kendinden başka tanrı da yokmuş. Hem olsa tanrı tek olmamış ve ayrıca bizim tanrımızı yaratan tanrı daha üst seviyede bir tanrı olmuş olurdu. Tabi bizim tanrı kendi yaratıcı tanrısını yok etmediyse. Görünen o ki bizim tanrımız Ateist ve kendinin yaratıldığına inanmıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Efendim, burada dinin kendi içindeki mantığını sorguluyoruz. Başörtüsü, oruç, namaz gibi kuralların insana yararı olduğu iddiası dinlerin anlattığı Tanrı'ya ait. Aynı Tanrı, bunlar yapılmazsa cezalandıracağını da söylüyor. Öğretmen .

.

.

.

Saygılar sunarım.

arkadaşın namaz kılmak oruç tutmak,örtünmek gibi dini kuralların ne gibi hayati önemi var aksine örtünmek ve recm gibi kurallar insan haklarına aykırı ayrıca benim hayatımı başkalarının hakkını yemeden istediğim gibi yaşama hakkıgm vardır kimse bana şunu yapacaksın diyemez ve beni işkence gibi insanlık dışı bişiyle tehdit edemez böyle yapan insanlıktan çıkmış demektir ama sana göre allah insanlık dışı işler yapar ve insan haklarına uymak zorunda değil işte senin inancın bu ve böyle bir allaha güveniyor ve onu savunuyorsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

herkes insanca davranışın dışına çıkamaz buna allahta dahildir çünkü inanışa göre allah sevgi,hoşgörü ve merhamet dolu adil bir varlıktır ama kendi isteklerini yerine getirmeyenlere işkence yapmaktadır bu inancın allaha biçtiği sıfatla çelişki demektir ve din yani allah insanlığı öğütlerken kendisi bir cani oluyor bu dinin temeline terstir ve ayrıca bu canilik insanlığa ve insan haklarınada aykırıdır kimse kimseye işkence yapamaz yani saçmalıktan başka bişiy değil.

Sayın raif bostan sizin yürüttüğünüz mantık düşüncenizi söylediğiniz inanç alanının mantığına aykırı, ayrıca bu alanda zemin olacak normal mantığa da aykırı.Allah İnsan Hakları'na uymakla yükümlüdür gibi bir mantığın hiçbir akli dayanağı, mantık yürütme ilkleriyle doğru, anlaşılabilir ilişkisi yoktur.Allah dediğini yapmayana ceza vermemeli, veremez, bu insan haklarına aykırıdır mantığını bu dünyada kimse mantık olarak kabul etmez, bunu akıl da kabul etmez.Allah'ı inkar etmenin mantığını oluşturmaya çalışıyorsanız mantık ilişkisi kurulamayacak bir konuyu kullanarak bunu yapmaya çalışıyorsunuz.

Allah insanlara şunu yapamazsın, bunu yapmalısın gibi emirler verirken Allah'ın bu emirleri vermeye hakkının olmadığını hangi mantıkla açıklayabilirsiniz?Allah diyor ki ''Her canlı ölümü tadacaktır.'' bu zaman kadar bu ilke bozulmadı, siz buna karşı çıkın isterseniz, hayır ben ölümü tatmak istemiyorum, ölmeyeceğim ben deyin, ben bu konuda ölmeme hakkı istiyorum deyin, nolacak?

Haydi yaratıcının dışında düşünelim bu konuyu evrende doğmak ve ölmek üstüne kurulu bir sistem var, bu sistemde bizim dünyaya gelme, dünyadan ayrılma hakkımız yok, bu sistemi böyle kurmuş bir güç, bu sisteme şunu söyleyebilir misiniz?Ben dünyaya gelmeme veya geldiysem ölmeme hakkımı istiyorum, bu benim hakkım olmalı?

Bu sistemi ister bir yaratıcıya bağlayın ister bağlamayın Sayın raif bostan bu sistem nasıl var edildiyse bu sistemi var edenin kanunlarına tabiyiz.İnanç diye bir kavram varsa biri inanç diye bir kavram yaratmıştır, var etmiştir, herkes farklı inansa da, yaşasa da...Bu sistemi var eden bize verdiği akılla ürettiğimiz, adalet,hak,doğruluk, vicdan ilkelerine uymak zorunda değil, uymak zorunda olduğunu söylesek bile ne değişecek ki?

Ben hiç yaratılmamış, dünyaya gelmemiş olma hakkımı kullanmak istiyorum kimden alabilirim bu hakkımı(!) Sayın raif bostan?

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben diyorumki insanın hayatını başkalarının hakkını yemeden istediği gibi yaşama hakkı vardır değilmi yani özgürlüğü işte bu yüzdendirki kimsenin hayatına karışma hakkı kimsenin yoktur ve hiç kimse insanlığın dışına çıkamaz siz bana şunu diyorsunuz allah insanlığın dışına çıkıp vahşice dediğini yapmayanlara işkence yapabilir insan hakkı çiğneye bilir siz insan hakkı yiyen ve insanlara işkence yapan birine saygı duyarmısınız ben duymam ama din allahı adil yani kimsenin hakkını yemeyen ve tamamen insanlcıl göstermekte ama allah vahşice dediğini yapmayanlara işkence yapmakta insanların hayatını istedikleri gibi yaşama hakkını görmezden gelmektedir bu manada inanç saçmadır.

ayrıca sizin dediğiniz dünyaya gelmeme hakkı diye bişiy olmaz çünkü insan dünyaya gelmeden varolmaz dünyaya geldiği andan itibaren varolur ve insanın varolması ona yapılmış bir kötülük değldir aksine iyiliktir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşın namaz kılmak oruç tutmak,örtünmek gibi dini kuralların ne gibi hayati önemi var aksine örtünmek ve recm gibi kurallar insan haklarına aykırı ayrıca benim hayatımı başkalarının hakkını yemeden istediğim gibi yaşama hakkıgm vardır kimse bana şunu yapacaksın diyemez ve beni işkence gibi insanlık dışı bişiyle tehdit edemez böyle yapan insanlıktan çıkmış demektir ama sana göre allah insanlık dışı işler yapar ve insan haklarına uymak zorunda değil işte senin inancın bu ve böyle bir allaha güveniyor ve onu savunuyorsun.

Dini, şeriat olarak alırsanız olmaz tabii. Kişiyi ilgilendiren dine gelince, herkesin kendi tercihidir, insanlar baskı yapamaz. Tanrının kendisini tehdit ettiğini düşünen birisi ise, her şeyi somut düşünen çocukça bir anlayıştadır demektir. Yalnızca, tehditten anlayan, olayı anlamamış demektir. Amacı bırakıp, araca odaklanmış demektir. Ay'ı gösterenin parmağına bakmak gibi.

Saygılar sunarım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.