Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Tanrı Egoisttir...

Hitman92

Önerilen İletiler

insanın hayatını başkalarının hakkını yemeden istediği gibi yaşama hakkı vardır

Böyle bir şey yoktur efendim. Her insan, başkalarının hakkını yiyor, başkalarına zarar veriyor. En azından bastığımız yerde ısınma sebebiyle milyonlarca mikrop ölüyor, karıncalar, böcekler ölüyor, kişisel katı, sıvı, gaz atıklarımızla sular kirleniyor, kilometrekarelerce yaşam alanlarının yok olmasına, küresel ısınmaya katkı yapıyoruz.

Bunların dışında zaten temel ihtiyacımız dışında herhangi bir malı veya hizmeti talep ettiğimiz anda, fiyatların yükselmesine katkıda bulunuyor, temel anlamda bu mallara veya hizmete ihtiyacı olanların gereğince yararlanmasını önlemiş oluyoruz.

Afrika'daki açlığın, milyonlarca insanın ölmesinin sebebi de temelde budur.

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yapmayın demek siz mikropları bile düşünüyorsunuz ha vaybe ama ben insanın başka insanın hakkını çiğnemden yani onun hayatına karışmadan engel olmadan insan hayatını istediği gibi yaşar diyorum.

Efendim ben de insanın her canlının olduğu gibi başka insanın da hakkını ister istemez çiğnediğini anlattım galiba iyi okumadınız. insanın başka insanın hakkını çiğnediği bir gerçektir, ben de bunu diyorum.

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne yani kimse insan haklarına uymasınmı yani hem ayrıca insanlar birbri hakkını cahillikleri yüzünden ve insanın kusurlu yani hata yapabilecek bir canlı olduğundan çiğner işte biz bu cahillikle mücadele etmeli ve hatalarımızı aza indirgemeye çalışmamız gerekmektedir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kardeşim cahillik yüzünden cinayet işleyen adamı öldürebilirmisin haayır devlet ona bir ceza keser 30 yada 40 yıl yada ömür boyu hpis yatar ama insan cahilliği yüzünden yaptığı hatadan dolayı onun canını alamazsın ha neyapmak lazım insanları eğiterek toplumu bilinçlendirmeli ve medeni bir toplum yaratılmalıdır buda insanların hayatlarını başkalarına zarar vermeden istediği gibi yaşama hakkına saygı duymakla olur bu kültürü edinmekle olur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Cinayet işleyen,hırsızlık yapan veya insanlara eziyet eden.Böyleleri de gerekli ki,idraklar üst katmanlara çıkabilsin,gelişimler,tedbirler ve düşünceler gelişebilsin,dersler çıkarılabilsin.

Misal bir çocuğunuz var el bebek gül bebek büyüttünüz,hiç zorluk göstermeden ve bir gün gurbete gitti ve yalnız kaldı.Öğrenmeden bilmeden yapılan ezber değildir hayat.Şayet hiç rastlamışsan,görmemişsen,bilmemişsen senin için o yoktur,doğmamamıştır.İnsanlarda yeni düşünce ve halleri doğuran ancak yaşadıklarıdır... :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kardeşim cahillik yüzünden cinayet işleyen adamı öldürebilirmisin haayır devlet ona bir ceza keser 30 yada 40 yıl yada ömür boyu hpis yatar ama insan cahilliği yüzünden yaptığı hatadan dolayı onun canını alamazsın ha neyapmak lazım insanları eğiterek toplumu bilinçlendirmeli ve medeni bir toplum yaratılmalıdır buda insanların hayatlarını başkalarına zarar vermeden istediği gibi yaşama hakkına saygı duymakla olur bu kültürü edinmekle olur.

Tamam işte, Tanrı da cehenneme atıyor. Onun da hapishanesi o. Kimse o hapishaneye girmesin diye eğitimi, bilinçlendirmesi de var. Bu açıdan bir saçmalık yok ortada yani. Toplum insan haklarına göre yine bilinçlensin, o ayrı mesele.

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben çok kısaca bir şey söyleyeyim: İnsanların inancını rahatça ve özgürce ifade edemedikleri bir cehennemden daha korkunç bir cehennem düşünemiyorum. Bu dünyada bu cehenneme katlan, sana mükafat; öbür dünyada yetmiş köşk, yetmiş huri, yetmiş gezegen, hatta yetmiş galaksi emrine amade desinler... Bu teklifi edenin suratına paçavra gibi geri fırlatırım... Özgürlükten daha değerli hiç bir şey yoktur... Özgürlük düşmanları insanlığın en kadim, en çetin ve en acımasız düşmanıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tamam işte, Tanrı da cehenneme atıyor. Onun da hapishanesi o. Kimse o hapishaneye girmesin diye eğitimi, bilinçlendirmesi de var. Bu açıdan bir saçmalık yok ortada yani. Toplum insan haklarına göre yine bilinçlensin, o ayrı mesele.

Saygılar sunarım.

kardeşim hukukta işkence yapmak diye bir ceza varmı işkence insanlıkdışı bişiydir ve hiç bir hukuk kitabında böyle bir ceza olmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kardeşim hukukta işkence yapmak diye bir ceza varmı işkence insanlıkdışı bişiydir ve hiç bir hukuk kitabında böyle bir ceza olmaz.

Belki sadece tehdit ediyor, aslında yapmayacak. Bir öğretmenin herkesi disipline göndermekle tehdit etmesi ama göndermemesi, daha insaflı yaptırımlar uygulaması gibi. Yani, mühim olan anlamayanların bir şekilde korkutularak disipline edilmeye çalışılması gibi görünüyor.

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kardeşim insanın hayatını istediği gibi yaşama hakkı yokmu kadın örtünmek zorundamı yada insan namaz kılmak zorundamı hem dinde şeriat kuralları var yani insanlar bu kurallara uymak zorunda ama insanın hayatını istediği gibi yaşama hakkı yokmu mesela evlilik dışı cinsel ilişkiye giren vahşice taşlanarak öldürülür şimdi bunun neresi doğru hani insan hakkı hani özgürlük hani insanın hayatını istediği gibi yaşama hakkı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kardeşim insanın hayatını istediği gibi yaşama hakkı yokmu kadın örtünmek zorundamı yada insan namaz kılmak zorundamı hem dinde şeriat kuralları var yani insanlar bu kurallara uymak zorunda ama insanın hayatını istediği gibi yaşama hakkı yokmu mesela evlilik dışı cinsel ilişkiye giren vahşice taşlanarak öldürülür şimdi bunun neresi doğru hani insan hakkı hani özgürlük hani insanın hayatını istediği gibi yaşama hakkı.

Tamam işte, insan inanmazsa hayatını istediği gibi yaşar. İster insan haklarına uygun değil deyin, ister uygun deyin, Şeriat kuralları da, ancak, herkes bunu isterse uygulanır.

Laik bir devletin olduğu bir ülkede, zaten uygulanması söz konusu olamaz.

Anlatmak istediğim, bir dinin saçma oluşu böyle kanıtlanamaz. İnsan haklarını, Tanrı ile İnsan arasında düşünüp, dinin geçersiz ve saçma olduğunu söylemek saçmadır asıl.

İnsan haklarını öne sürüp, bir dinin toplumsal ve hukuki kurallarının evrensel olmadığı söylenebilir, ancak, dinin kendi mantığı içinde kalıp, dini yanlışlamak doğru bir yöntem değildir.

Yani, Tanrı vardır fikrini dinden alıp kabul etmek ama yine dinin anlattığı Tanrının özelliklerini kabul etmemek çelişkidir. Dinin anlattığı üzerinden dini yanlışlamaya kalkmak yanlıştır.

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tanrıyı ve dinlerini İNSAN isimlendirip nitelendirmiştir..:)

İnanmak demek araştırmaya analize dayanmadan soruşturup inceleyip deneyimlemeden amin(EMİNim söylediklerinden,sen ne dersen hiç kuşkusuz inanırım..))demek..amin..her söylediğine amiiiiiinnnn demek yani..:)

Emin amin iman imam..hepsi aynı kökten gelir ve aynı duygularımızı ifade etmek için kullanılır..:)

Her şeyden önce KENDİMİZDEN emin olmalıyız..kendimize amin diyebilmeliyiz kimsecikler duymadan..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım insanın hayatını istediği gibi yaşama hakkı varsa insana yasaklar getirmek ve özgürlüğünü kısıtlamak senin böyle hakkın yoktur demek doğrumudur din işte bunu yapıyor.

Efendim, şeriatla yönetilen bir ülkede değilseniz, kimse size böyle bir yasak getiremez. Yasağı, eğer inancınız varsa, vicdanınız getirir. O sizin bileceğiniz bir iş olur, kimse karışamaz. İsterseniz, hayatınızı istediğiniz gibi yaşarsınız.

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım şeriat devletinde insan istediği gibi yaşamayıyorsa insanın bu hakkı yada özgürlüğü elinden alınıyor demektir yani haksızlık yapılıyor demektir siz şimdi bu özgürlüğe yada insan hakkını çiğneyen inancımı savunuyorsun.

Ben bir şeyi savunmuyorum. Yalnızca, mantıksal açıdan dediğiniz yanlıştır diyorum.

Çünkü, şeriat devletini herkes istiyorsa, zaten herkes hayatını istediği gibi yaşar ilkesine göre bir sorun olmaz. Şimdi anladınız mı ?

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insan hayatını istediği gibi yaşama hakkı olduğunu bilse insanlık dışı insan haklarına aykırı olan bu saçma dini kabuledermi elbetteki kabuletmez yani cahilliği yüzünden buna inanır hem insan haklarına aykırı vahşice bir sistemin yaşanması doğrumudur herkesin hayatını istediği gibi yaşadığı özgür bir dünyamı doğru yoksa saçma insan haklarına aykırı vahşi bir dinin yaşandığı bir dünyamı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım doğruyu anlatırsın ama diretiyorsa tabiki zorlan düşüncesini değiştiremezsin ama bu başkalarına kendi dini inancını aşılamaya ve yaptırtmaya kalktımı iş değişir insan sigara içer ama başkasına zarar veremez ama insanın saçma bişiye ve insan haklarına aykırı bir şeye inanması doğrumu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım hayatın hangi alanında kuralsızlık mevcut bir örnek verebilirmisin.herşey kurallarla vardır. okula giden bir öğrencide belli kurallarla yaşar,serbest çalışan bir esnafta yolda yürüyen bir bireyde.hatta dünya ve ay bile kurallarla beraber hareket eder.insan hayatını istediği gibi yaşayabilir namaz kılmayabilir örtünmeyedebilir hayatını istediği gibide yaşayabilir ama sonuçlarına ahirette katlanır.bir öğrenci öğretmeninin verdiği ödevi yapıp yapmamakta serbesttir ama yapmazsa ne kaybedeceğini yaparsa ne kazanacağını bilir.evlilik dışı cinsel ilişki ve recm olayını yazmışsın bence o konuyu biraz araştır çünkü RECM OLAYI EVLİ OLUP EŞİ DIŞINDA BAŞKASIYLA BİRLİKTE OLAN ERKEK VE KADINLARI KAPSAR.VE RECM OLAYININ GERÇEKLEŞMESİ İÇİN EN AZ 4 ŞAHİT GEREKLİ.AYRICA BU ŞAHİTLERİN VARLIĞIDA YETMİYOR ŞAHİTLERİN ZİNA OLAYINI TAM OLARAK GÖRMESİ ŞARTI VAR YANİ OLDUKÇA ZOR ŞARTLARI MEVCUT.RECM O GÜNAHA KARŞI CAYDIRICI OLMASI İÇİN KONMUŞTUR MESELA SOKAK ORTASINDA HERKESİN SERBESTÇE ZİNA ETTİĞİ BİR DÜNYA OLMASIN DİYE.AYRICA RECM CEZASI BEKAR OLAN İNSANLARA UYGULANMAZ.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.