Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

özeleştiri

jeune

Önerilen İletiler

baslıktanda anlasılacagı gıbı kendımı burda elestırmek ıstıyorum

Ataturk bu cumhurıyetı bızlere armagan ettı.ve bıze ılk gorev olarak cumhurıyete sahıp cıkmamaızı ve korumamaızı soyledı.bız ıse cumhurıyetımızı tam anlamıyla koruyamadık,savunamadık.ben 22 yasındayım eylemlere katıldım ılk eylemıme 17 yasında gıttım o zamandan berı eylemlere katılmaya ve sesımı duyurmaya calısıyorum adanada oturuyorum eylem ıcın ankarayada gıttım mersınede gıttım ama yeterlı deıl tabı.yterlı olmadıgı ortada cunku cumhurıyetımızın durumu ortada.ab kapısında parcalanmak uzereyız,abd nın her dedıgını yapıyoruz,basbakan sankı bu ulkenın basbakanı deılde abd nın bır memuru gıbı calısıyor abd nın sozculugunu yapıyor.ekonomının durumu ortada ımf ye baglı bır ekonomımız var.ekonomı buyuyor dıyolar ama buyuyen ve zegın olan 8-10 tane holdıngler ve patronları.halk sefalet ıcınde ekmek parasını zor kazanıyor.egıtım durumu ıse rezalet.ozel unıversıteler ozel okullar.tarıkat cemeat okuları herkes kafasına gore ınsan yetıstırıyor kafasına gore egıtım verıyor.tarıkatler cemeatler arttı ulkemızde serıat olayları arttı.ozellestırme polıtıkarı cok yanlıs.telekomun tekelın t sı turkıyenın t sı demektır bız bunları satıyoruz.erdemırlerı sekaları daha aklıma gelmeyen cumhurıyetımızın kalelerı dedıgımız kurulusları satıyoruz.bunlar vatandır vatan satılmaz.ortadogu projelerı yayınlanan harıtalar bop es baskanı malesef bu ulkenınde basbakanı.tum bu olumsuzluklara ragmen cumhurıyete sahıp cıkalım 4 elle savunalım dıyoruz ama cok uzulerek soyluyorum ortada cumhurıyet dıye bır sey kalmadı.Ataturkun kurmus oldugu cumhurıyete bakın bıde su andakı cumhurıyetımızın geldıgı noktaya bakın.ve ne yazıkkı cok uzulerek soyluyorum cumhurıyetımızın savunulacak bır tarafı kalmadı.artık savunulacak bır cumhurıyetımız yok ama yenıden kazanılacak bır cumhurıyetımız var.cumhurıyetımızı yenıden Ataturk ılke ve devrımlerıne gore bır cumhurıyet kurmakta bızım gorevımızdır.buda devrımle olur.bu devrımın adıda kemalıst devrımdır.artık bu devrımı yapmak ıstemek bı temennı deıl bır zorunluluktur.artık bıcak kemıge dayandı ulkemız bolunme tehlıkesıyle karsı karsıya.ama ulkemız bolunmeyecek bolunmemek ıcın kendını yenıleyecek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 58
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

baslıktanda anlasılacagı gıbı kendımı burda elestırmek ıstıyorum

Ataturk bu cumhurıyetı bızlere armagan ettı.ve bıze ılk gorev olarak cumhurıyete sahıp cıkmamaızı ve korumamaızı soyledı.bız ıse cumhurıyetımızı tam anlamıyla koruyamadık,savunamadık.ben 22 yasındayım eylemlere katıldım ılk eylemıme 17 yasında gıttım o zamandan berı eylemlere katılmaya ve sesımı duyurmaya calısıyorum adanada oturuyorum eylem ıcın ankarayada gıttım mersınede gıttım ama yeterlı deıl tabı.yterlı olmadıgı ortada cunku cumhurıyetımızın durumu ortada.ab kapısında parcalanmak uzereyız,abd nın her dedıgını yapıyoruz,basbakan sankı bu ulkenın basbakanı deılde abd nın bır memuru gıbı calısıyor abd nın sozculugunu yapıyor.ekonomının durumu ortada ımf ye baglı bır ekonomımız var.ekonomı buyuyor dıyolar ama buyuyen ve zegın olan 8-10 tane holdıngler ve patronları.halk sefalet ıcınde ekmek parasını zor kazanıyor.egıtım durumu ıse rezalet.ozel unıversıteler ozel okullar.tarıkat cemeat okuları herkes kafasına gore ınsan yetıstırıyor kafasına gore egıtım verıyor.tarıkatler cemeatler arttı ulkemızde serıat olayları arttı.ozellestırme polıtıkarı cok yanlıs.telekomun tekelın t sı turkıyenın t sı demektır bız bunları satıyoruz.erdemırlerı sekaları daha aklıma gelmeyen cumhurıyetımızın kalelerı dedıgımız kurulusları satıyoruz.bunlar vatandır vatan satılmaz.ortadogu projelerı yayınlanan harıtalar bop es baskanı malesef bu ulkenınde basbakanı.tum bu olumsuzluklara ragmen cumhurıyete sahıp cıkalım 4 elle savunalım dıyoruz ama cok uzulerek soyluyorum ortada cumhurıyet dıye bır sey kalmadı.Ataturkun kurmus oldugu cumhurıyete bakın bıde su andakı cumhurıyetımızın geldıgı noktaya bakın.ve ne yazıkkı cok uzulerek soyluyorum cumhurıyetımızın savunulacak bır tarafı kalmadı.artık savunulacak bır cumhurıyetımız yok ama yenıden kazanılacak bır cumhurıyetımız var.cumhurıyetımızı yenıden Ataturk ılke ve devrımlerıne gore bır cumhurıyet kurmakta bızım gorevımızdır.buda devrımle olur.bu devrımın adıda kemalıst devrımdır.artık bu devrımı yapmak ıstemek bı temennı deıl bır zorunluluktur.artık bıcak kemıge dayandı ulkemız bolunme tehlıkesıyle karsı karsıya.ama ulkemız bolunmeyecek bolunmemek ıcın kendını yenıleyecek.

özeleştiriniz üzerine muhtelif düşünceler

1. Nâhak yere kendini helâk etmeyesin.

2. Cumhuriyet olduğu yerede baki, dün akşam en son Cumhuriyettik, sabaha karşı mutlakiyet ya da meşrutiyet mi ilan edildi ?

3. Yıllardır muhtelif izinli yada izinsiz gösterilere katılmışsınız, bakın ne Türkiye'ye birşey oldu ne de ABD'ye . olan hep memet amcayla ayşe teyzeye oldu en iyisi siz de artık emperyalizmin bu oyunundan vazgeçin.

4. ( benim gibi farklı düşünen kişilere yazılanlar gibi ben de size yazsam şöyle demeliydim ) ; Siz Cumhuriyet, Atatürk, Demokrasi, eşitlik, kardeşlik karşıtısınız ve samimi değilsiniz. Şimdi nasıl oldu ? Hoşunuza gitti mi ? bence gitmemiştir, işte bu yüzden siz de sizden başkalarını aynı şekilde itham etmeyin bence.

5. Engin ardıçı'ın dediği gibi ''devrimini al da git''...

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

özeleştiriniz üzerine muhtelif düşünceler

1. Nâhak yere kendini helâk etmeyesin.

2. Cumhuriyet olduğu yerede baki, dün akşam en son Cumhuriyettik, sabaha karşı mutlakiyet ya da meşrutiyet mi ilan edildi ?

3. Yıllardır muhtelif izinli yada izinsiz gösterilere katılmışsınız, bakın ne Türkiye'ye birşey oldu ne de ABD'ye . olan hep memet amcayla ayşe teyzeye oldu en iyisi siz de artık emperyalizmin bu oyunundan vazgeçin.

4. ( benim gibi farklı düşünen kişilere yazılanlar gibi ben de size yazsam şöyle demeliydim ) ; Siz Cumhuriyet, Atatürk, Demokrasi, eşitlik, kardeşlik karşıtısınız ve samimi değilsiniz. Şimdi nasıl oldu ? Hoşunuza gitti mi ? bence gitmemiştir, işte bu yüzden siz de sizden başkalarını aynı şekilde itham etmeyin bence.

5. Engin ardıçı'ın dediği gibi ''devrimini al da git''...

bozan

1.oncelıkle nahakın kelıme anlamına baktım haksız demekmıs.ben haksız yere kemdımı helak etmıyorum.haklı oldugumu tarafları ızah etım.

2evet cumhurıyetımız oldugu yerde duruyor.ama baktıgınız zaman Ataturkun bıze armagan ettıgı cumhurıyetle su anda kı cumhurıyetımızın arasındakı farkı kolaylıkla gorebılırsınız.cumhurıyetımızın bu halı hosunuza gıdıyormu.

3.evet gosterılere katıldım katılmayanlar utansın.bunların hıc bırı bosuna deıldı.ama yeterlı cogunlukta olmuyor.buda benım sucum deıl.bız zaten mehmet amcayla ayse teyzelere bısey olmasın dıye bu gosterılerı yaptık.bızler emperyalızmın oyunuda falan deılız.emperyalızmı yıkmak ıcın haykırıyoruz.

4.yazdıklarımı mutlaka okumussunuzdur.yazımda kendımı elestırdım.baskalarına bır ıthamda bulunmadım.

5.devrımcıler olur ama devrımler yasar.inadına devrım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

selam...

benim anlayamadığım konu senin kendi eleştirinin güncel konularla ne alakası var. yaparsın kendine bir blog veya günlük oluşturabileceğin kücük ücretsiz web sayfaları var bu forumdada mevcut sanırım onlardan kendi şahsi fikirlerini paylaşırsın iyi taraflarını kötü taraflarını eleştirilerini daha doğrusu kendi içini orada dökersin... kabuslarını, olmayacak hayallarini orada yazarsın..

hiç Türkiye'de yaşamayan biri okusa sanki ülke elden gitti biz karanlık çağda yaşıyoruz sanacak...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence olayın özü... eğitim' den geçiyor. toplum bilinçsizce her yere saldırmaya hazır. işsizlik almış başını gidiyor, sürekli tüketen bir toplum olduk çıktık üretim yok. boş insan tehlikeli insandır diye bir laf var.. bizim ülkemizde bu insanlardan 10 küsür milyon tane var, topic özeleştiri, şimdi ne alaka o zaman bunlar? çok alakası var, neden böyle bir toplumda toplumun büyük bir bölümü askeri ücretle çalışmak durumunda ve başka alternatifi yok neden üretim olmayan bi yerde iş istihtamı olurmu olmaz..ee hal böyle olunca yasaların düzensiz işlediği bir toplumda en ufak bir ses çıkarışta fişleniyorsun.. ee askari ücrete tabii olan bi insanda elindekinden olmamak için ne ses çıkarabiliyor ne bişey. bunun özeleştiri ile belki alakası olmadığını düşünebilirsiniz ama bence toplum önce bilinçlenecek ve doğru insanları seçecek kim olursa olsun ama doğru insan olsun.. he benim kendi özeleştirime gelince bence şimdiki durum hal gidişat bellidir ve buna dur diyebilecek bi çözüm varmıdır bilemem ama bu ülkede ne olaylar yaşanmış ne ihtilaller ne eylül önceleri yaşanmıştır ama ben benden sonraki gelecek neslimi bilinçli ve eğitimli yetiştirmeye çalışacağım şuan bundan başka bide doğru oy kullanmaya bakarım herhalde...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover::clover::clover:

dedilerinden kendi sorunumu cikarabildim bana yardimci oldun saol bana turk oldugundan utaniyon mu diyen sayin marcus konu utanmak degil sayin jön'un yazdiklari kelimesi kelimesine dogru

ben turklukten degil turkiyenin geldigi bu durumdan utaniyorum....

ailem turkiyenin egitim sistemi felaket diye beni buraya aldirdi..Ben ulkemi seviyorum

ama bu gidisat bence hicc iyi degil....Atamin dedigi turk gencligi'nin nesli tukeniyor....

Öncelikle sevgili jönü ne kadar taktir ettiğimle başlayayım söze. La bohem size gelince

Biz belki sizi yanlış anladık,bu olabilir kelimeler bazen farklı algılanabilir.Eğer sizi yanlış

anlamışsam lütfen özürümü kabul buyurun...Ama yinede sizinle takışmakdan geri duramıyorum...

Diyorsunuzki ailem beni türkiyenin eğitim sistemi felaket diye buraya getirdiler...Allah aşkına kendi

inanmadığınız şeyleri bize nasıl oluyorda deklare ediyorsunuz. Siz şimdi eğitim içinmi fransada

bulunuyorsunuz.... :D İlahi boheme sizin Atatürke olan bağlılığınız beni mutlu eder.Dediklerinizi

doğru kabul ediyor ve sizden özür diliyorum... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

selam...

benim anlayamadığım konu senin kendi eleştirinin güncel konularla ne alakası var. yaparsın kendine bir blog veya günlük oluşturabileceğin kücük ücretsiz web sayfaları var bu forumdada mevcut sanırım onlardan kendi şahsi fikirlerini paylaşırsın iyi taraflarını kötü taraflarını eleştirilerini daha doğrusu kendi içini orada dökersin... kabuslarını, olmayacak hayallarini orada yazarsın..

hiç Türkiye'de yaşamayan biri okusa sanki ülke elden gitti biz karanlık çağda yaşıyoruz sanacak...

asıl hiç Türkiye'de yaşamayan biri sizin yazdıklarınızı okusa sanki ülke refah içinde biz de aydınlık çağda yaşıyoruz sanacak...

İnsanların özeleştirisi güncel konularla ilgili olmayabilir belki ama Jön'ün özeleştirisini yaptığı konu tamamen güncel konularla ilgilidir. Üstelik de Cumhuriyet bayramı yaklaşmaktayken asıl tartışılması gereken de tam budur... Siz de bir özeştiri yapsanız ne iyi olur...

Jön kardeşim, her zaman bilinçli, kendini bilen bir insan olduğunun zaten farkındaydım... Seviyenden tek bir kere bile ödün vermedin... Seni, benim kadar tanıyan herkes eminim benim düşündüğümün aynısını düşünüyordur. Ama çok yazık ki bu ülkede insanlar seslerini duurmak yerine, susmayı tercih etmektedirler... Söz gümüşse sükut altındır diyen atalarımızdan bize kadar gelmiş bir Türk adedi, geleneği göreneğidir bu... Sessiz kalmak mı? Tövbeeee.. bu yapılmış en büyük hatadır, artık değişmenin ve gelişmenin zamanı gelmiştir... Sükut'un altın dönemi bitmiştir... Burdakiler ne derse desinler, ne düşünürse düşünsünler biz sesimizi duyurmaya devam edelim... bakarsın bir gün bu sessizliğin!! içinde yükselen sesimiz dikkat çeker...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Jön kardeşim bütün özeleştirini kabulleniyorum ve katılıyorum benide kat o özeleştiriye... eylemlere gittin bu yürek işidir. 22 yaşında bir gencin kendinden yaşca büyük kafaca küçük olanlardan çok daha yüreklisin o yüreğin için seni kutluyorum... yaşıtların çok başka şeylerle meşgulken sen bütün temiz kalbinle mücadelenin içindesin senin gibiler sayesinde bu ülke bölünmeyecek...

gençliğe hitabeyi özümsemiş ve gereken mesajı almışsın beni çok mutlu ettin dilerim sende mutlu olasın... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Jön kardeşim bütün özeleştirini kabulleniyorum ve katılıyorum benide kat o özeleştiriye... eylemlere gittin bu yürek işidir. 22 yaşında bir gencin kendinden yaşca büyük kafaca küçük olanlardan çok daha yüreklisin o yüreğin için seni kutluyorum... yaşıtların çok başka şeylerle meşgulken sen bütün temiz kalbinle mücadelenin içindesin senin gibiler sayesinde bu ülke bölünmeyecek...

gençliğe hitabeyi özümsemiş ve gereken mesajı almışsın beni çok mutlu ettin dilerim sende mutlu olasın... :clover:

Üstüne söylenecek bir şey bulamıyorum :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurtarma harekatı Ne güldüm ne güldüm

vekil saklıyor balyozu,sapıda kırık bu arada

:D Bitmeyen senfoni cüpbelinin incileri,en üst kademede balyoz ile kurtarma,Fransanın canını nasıl acıtsak...

Türkiye de haberciler asla işsiz kalmazlar..kalamazlar..

Yaşar nuri hoca vekil olduktan sonra işleri başından aşkın ki bu gören bazıları,aman meydan boş kalmaya deyip ardı ardına patlatıyor fetva yı..karşıda ise El cevap gecikmez....ya zekariya çıkar veya muadili...ne kadar ki dinimizi bilmez bir milletiz...

Araçta mahsur kalan bir başbakan.dışarıda ne yapacağını bilmez koruma v.b...

Sonunda BALYOZ buluna ve mutlu son....o balyoz ki saklana TBMM de bilgöl mebusunun odasın da.....

Koordinatörler bir oraya bir buraya.....tekrar bahara mı görüşüle.......

Ağar'ın ağır olan sözleri...Mumcudan hemen cevap bula.......

Kuş gribi artık yok O unutula......

Bayram da tatil olmadı dokuz güne,insaf artık yaaaa biraz da çalışılaaa....

böyle gidersek sonumuz ne olaaaaaa :(

hadi garii söyleyin onu da sizler,belki akıllanır ve uyanırız gün ola.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1.oncelıkle nahakın kelıme anlamına baktım haksız demekmıs.ben haksız yere kemdımı helak etmıyorum.haklı oldugumu tarafları ızah etım.

2evet cumhurıyetımız oldugu yerde duruyor.ama baktıgınız zaman Ataturkun bıze armagan ettıgı cumhurıyetle su anda kı cumhurıyetımızın arasındakı farkı kolaylıkla gorebılırsınız.cumhurıyetımızın bu halı hosunuza gıdıyormu.

3.evet gosterılere katıldım katılmayanlar utansın.bunların hıc bırı bosuna deıldı.ama yeterlı cogunlukta olmuyor.buda benım sucum deıl.bız zaten mehmet amcayla ayse teyzelere bısey olmasın dıye bu gosterılerı yaptık.bızler emperyalızmın oyunuda falan deılız.emperyalızmı yıkmak ıcın haykırıyoruz.

4.yazdıklarımı mutlaka okumussunuzdur.yazımda kendımı elestırdım.baskalarına bır ıthamda bulunmadım.

Sayin Jön,siz suya sabuna dokunmamis olsaydiniz,eminim Sayin Bozandan koccaman bir aferin alacaktiniz,o aferini kacirdiniz!O Emperyalist oyunu ,bu Emperyalist düsünce diye diye insanlarimizi kabuklarina cekilmeye yönlendirdiler.Sizemi kalmis eylem yapmak,Emperyalistlwrin oyunudur,Sizemi kalmis Amerikaya laf atmak ,Emperyalistlere uymayin,Sizemi kalmis Fransayi boykot etmek,siz kimsiniz Fransa kim.oturun oturdugunuz yerde öyle Emperyalistlerin oyunlarina gelmeyin,birakin ülkeye ne olursa olsun Demokrasi var özgürlükte Avrupa birliginden ithal ediliyor,Ordu ile Cumhurbaskaninida hallettiki mi oh bizi artik herkes sever.

saygilarla

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Jön...

Bütün iletilerinde bir devrimdir gidiyor...

Bende 28 yaşindayım V diyorum ki boşa kahramanlık budalalıktır..

Bu Ülke insanına mı Devrim yapacaksın..

Bozanın da dediği gibi halka ragmen devrim yapamaz hiç bir oluşum..

Bu ülkede yapılan ihtilaller geldi aklıma..Devrim adına yapıldı bir çoğu V ülke her seferinde 20 yıl geriye gitmiştir..

Bu ülkenin beyinleri sol V sağ cenahtan insanlar ölmüştür...

Her nedense bu ihtilallerden sonra devrimci Liderler hep Din''de reform yapmak istemişlerdir...

Türkçe ibadet Türkçe ezan nidaları atmaktan geri kalmamişlardır..

Ayrıca SevgiLi Jön DEvrim yaptıktan sonra ki eylemlerini açıklarmısın rica etsem...

SayGıLar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Jön,siz suya sabuna dokunmamis olsaydiniz,eminim Sayin Bozandan koccaman bir aferin alacaktiniz,o aferini kacirdiniz!O Emperyalist oyunu ,bu Emperyalist düsünce diye diye insanlarimizi kabuklarina cekilmeye yönlendirdiler.Sizemi kalmis eylem yapmak,Emperyalistlwrin oyunudur,Sizemi kalmis Amerikaya laf atmak ,Emperyalistlere uymayin,Sizemi kalmis Fransayi boykot etmek,siz kimsiniz Fransa kim.oturun oturdugunuz yerde öyle Emperyalistlerin oyunlarina gelmeyin,birakin ülkeye ne olursa olsun Demokrasi var özgürlükte Avrupa birliginden ithal ediliyor,Ordu ile Cumhurbaskaninida hallettiki mi oh bizi artik herkes sever.

saygilarla

:clover:

Söylediklerinize ne diyecek ne de ekleyecek bunlardan başka tek bir sözüm dahi yok... İşte insanların tepkisizliğinin sebepleri bu satırların içinde... Tepki gösterenlere gösterdikleri anlamsız ve boş ve ******* tepkinin sebebi de bu satırların içinde... Bu cümleleri yazan ellerine sağlık Politika... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Jön...

Bu ülkede yapılan ihtilaller geldi aklıma..Devrim adına yapıldı bir çoğu V ülke her seferinde 20 yıl geriye gitmiştir..

Her nedense bu ihtilallerden sonra devrimci Liderler hep Din''de reform yapmak istemişlerdir...

Ayrıca SevgiLi Jön DEvrim yaptıktan sonra ki eylemlerini açıklarmısın rica etsem...

SayGıLar..

değerli arkadaşım

devrim gereklidir ama devrim darbe değildir lütfen karıştırmayın.

ülkenin gittiği yol rayından çıkmış birileri din diye birileri etnik köken diye birileri şu diye bu diye almış başını gidiyor. bunlara dur demek için beklemek gaflettir. sonra dönüşü olmayacaktır. bütün bunları yapmak elimizde üstelik demokratik çerçevede yeterki aklımızı kullanalım ve görmemiz gerekenleri görelim.

emperyalist oyununu bozmak çok zor değil ki yeterki o yürekliliği ve o aklı selimi gösterelim. bugün görülmüştür ki laiklik ne kadar da önemli bir ilke yoksa birilerinin elinde oyuncak olacağız.

"kalk artık uyan yoksa ardı hicrandır"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

selam...

Kimin nereye ne yazacağını sana sorması gerekmiyor sanırım.Eleştirdiğin arkadaşım kendini kanıtlamış,fikirlerinin arkasında duran seviyeli ve adam gibi bir adamdır.İçinden gelmiş yazmış,katılmadığın yanları olabilir buna ok,ama buraya neden yazıyorsun deme hakkın yok..

..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın jön,

Nahak kelimesinin anlamını bilerek kullanan vatandaş.

Devrim kelimesinin anlamını bilmiyor zahir.

Bir iyilik yapıp onunda anlamını açıklarsan öğrenmiş olur.

Bilinci kabul edebilirse tabii.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Devrımcıler olur ama devrımler yasar.İnadına devrım.

Katılıyorum Jön arkadaşım. İNADIND DEVRİM...!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

değerli arkadaşım

devrim gereklidir ama devrim darbe değildir lütfen karıştırmayın.

ülkenin gittiği yol rayından çıkmış birileri din diye birileri etnik köken diye birileri şu diye bu diye almış başını gidiyor. bunlara dur demek için beklemek gaflettir. sonra dönüşü olmayacaktır. bütün bunları yapmak elimizde üstelik demokratik çerçevede yeterki aklımızı kullanalım ve görmemiz gerekenleri görelim.

emperyalist oyununu bozmak çok zor değil ki yeterki o yürekliliği ve o aklı selimi gösterelim. bugün görülmüştür ki laiklik ne kadar da önemli bir ilke yoksa birilerinin elinde oyuncak olacağız.

"kalk artık uyan yoksa ardı hicrandır"

Arkadaş..

İletimde devrim adına yapılan darbelerden bahsettim V Devrim adına yapacaği eylemleri sordum öncelikle soruma cevap degildi..[Yine de cevabın için tşkler]

Hayır devrim gerekli değildir..

Bu sıraladığın sebeblerin çözümü LAiklikmidir hiç sanmıyorum..

Tarih boyunca halklar Dİn etrafında toplanmiştir...Din kardeşligini kabul etmişlerdir..(misaL kurtuluş sawaşindaki DİN kardeşliği..etniği dindarı sunnisi çerkesi arabı kürdü hepsi Dİn kardeşliği altında toplanmiştir..Bu Ülke için kan akıtmiştir..savaşmiştir..

Korkma bu Millet kimsenin elinde oyuncak olmaz yeter ki cesur İdarecilerimiz olsun...

Bu Milltin tarihi şahittir kimseye oyuncak olmayacağina....

sorumu yineliyorum...

Devrim yaptıktan sonraki eylemlerinizi açıklarmısınız???

SayGıLar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

selam...

yazdıklarımın guncel konularla ılgısı oldugunu dusunuyorum.cok aydınlık bır cagda yasamıyoruz.sen hıc merak etme turkıyede yasamayan bırıde ulkemızde neler olup bıttıgının farkında.bı tek bız farkında deılız galıba.

Sevgili Jön...

SayGıLar..

bu ulke ınsanına mı devrım yapacaksın derken devrımı ben tek basıma yapmıcam veya benle bırlıkte 10-15 kısı devrım yapamaz.devrımı halk yapar.halkın bu devrımı ıstemesı lazım.

devrım yapıldıktan sonrakı eylemler dıyorsunuz.ataturk ılke ve devrımlerıne gore bır cumhurıyet kuruldugu zaman bızım yapacagımız olan eylemler cumhurıyetımıze uzanacak cumhurıyetımıze zarar verecek olan hareketlere karsı tedbırlı olmaktır.soylemek ıstedıgım su ankı cumhurıyetımızın korunacak bır tarafı kalmadı.bız ataturkun bıze armagan etmıs oldugu cumhurıyetı koruyamadık.ozelestırı yapmıs oldugum konuda bu. cumhurıyeımıze uzanmıs bu kırlı ellerı temızlemek ve Ataturk ılke ve devrımlerıne gore bır cumhurıyet kurmakta bızım gorevımızdır.

ayrıca yapmıs oldugum elestırıyı kendı uzerıne alan ve olumlu elstırı yapan arkadaslarıma da tsk ederım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Jön,siz suya sabuna dokunmamis olsaydiniz,eminim Sayin Bozandan koccaman bir aferin alacaktiniz,o aferini kacirdiniz!O Emperyalist oyunu ,bu Emperyalist düsünce diye diye insanlarimizi kabuklarina cekilmeye yönlendirdiler.Sizemi kalmis eylem yapmak,Emperyalistlwrin oyunudur,Sizemi kalmis Amerikaya laf atmak ,Emperyalistlere uymayin,Sizemi kalmis Fransayi boykot etmek,siz kimsiniz Fransa kim.oturun oturdugunuz yerde öyle Emperyalistlerin oyunlarina gelmeyin,

birakin ülkeye ne olursa olsun Demokrasi var özgürlükte Avrupa birliginden ithal ediliyor,Ordu ile Cumhurbaskaninida hallettiki mi oh bizi artik herkes sever.

Doğrudur; yazılanlardaki mesajlar cuk yerine oturmuş...

Ayrıca bir diğer arkadaşımız bakarmısınız ne diyor...

Bir de merak etmiş nedense...

Diyelim ki açıkladı ne demesini bekliyorsun...

"hep Din''de reform " ... "çözümü LAiklikmidir hiç sanmıyorum.."

Söyletilmek istenen, "Devrim din karşıtıdır." denilmeli çıkarılan sonuç bu ...

Neyse geçelim...

Ancak üzerinde durmamız gereken bir nokta var ...

Din kardeşliğimiz var ya yeterlidir bütün insanlar arasındaki sorunları çözmek için.!..?

Aslında ırk temeline dayalı kör düşüncelerden de beter bu düşünce yapısı...

Bu ülke insanlarının tümüne değil, din kardeşlerine arka çıkmalıdır bakış açısı...

Ulus kavramı yerine konulmaya çalışılan ümmet kavramı...

Ve nasıl da birbirlerinin arkasında duruyorlar...

Forumdaşları arasında bile din kardeşliği ayrımı yapabiliyorlar...

Dediğiniz gibi bırakın, ...... her neye ne olursa olsun...

Nasılsa din kardeşliğimiz varya... Çözeriz nasılsa...

" Arabı, persi, kürdü...Filistinlisi, lübnanlısı..."

Tıpkı Ortadoğu Coğrafyasında ki sorunları çözmeye çalışan Din kardeşleri gibi...

Birde kanıtmış gibi...Kurtluş savaşı örneklenmiş...

Çarpıtmışlar beyinlerinde bir çok gerçeği...

Es geçmişler osmanlı'da yaşayan başka dini inanışları olanları...

Kurtuluş savaşında mücadele eden herkes gibi...

Bu Vatan, bu Cumhuriyet için gözlerini kırpmadan canlarını veren bu vatan evlatlarını,bu insanlarımızı...

Bu topraklar için savaşanlar...Yaşasın ümmet, "padişahım çok yaşa " diye ölmediler...

Yaşasın Vatan..."Ya istiklal Ya ölüm diye " Verdiler canlarını...

İzmir'de Yunana ilk kurşunu atan kimdi ?...

Din kardeşliği altında toplanmış Ümmetcilerden biri mi..?

Bilgi için kısacık bir not:

"Asıl adı Osman Nevres Receb’di. 1888’de Selanik’te doğdu.

İlk kurşunu sıkan Teşkilatı Mahsusa’nın fedaisi gazeteci Hasan Tahsin’di...

Mondros Mütarekesi sonrası Hukuki Beşer (insan hakları) gazetesini çıkardı.

Sert muhalefetti ve milliyetçi yazılarından ötürü gazetesi kapatıldı. "

Eh anlaşılmaması normaldir... Gözlük kördür göremez gerçekleri...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaş..

Devrimi bırakın da halk sandıkta yapsın...

SayGılar..

Arkadaş..

Maraşta İlk kurşunu sıkanda Sütçü imam''dı.

Devrim Din karşiti değil yapılmak istenen Devrim'in Din'i tasviye için yapılmak istenmekte olmasıdır..

[/i]Kör oLan gözLüktür GözLer değiL...

sayGıLar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

of tutamıyorum kendimi yine...

şimdi şöyle yapalım isterseniz ağalar bacılar...

konuyu toparlamış olur mu bilmiyorum ama hani konu özeleştiri ya,başlığı açan arkadaştan başlayalım mesela.

isim

**********?

ya da 2-**************?

gelelim cümlelere mesela örneğin:

ab kapısında parcalanmak uzereyız,abd nın her dedıgını yapıyoruz,basbakan sankı bu ulkenın basbakanı deılde abd nın bır memuru gıbı calısıyor abd nın sozculugunu yapıyor.ekonomının durumu ortada ımf ye baglı bır ekonomımız var.ekonomı buyuyor dıyolar ama buyuyen ve zegın olan 8-10 tane holdıngler ve patronları.size bi yerlerden tanıdık geliyor mu?sanki çoktandır dinlediğimiz başı sıkışan medya tekerlemlerine benzemiyor mu?

hele şuna bayıldım:

ozellestırme polıtıkarı cok yanlıs.telekomun tekelın t sı turkıyenın t sı demektır bız bunları satıyoruz.erdemırlerı sekaları daha aklıma gelmeyen cumhurıyetımızın kalelerı dedıgımız kurulusları satıyoruz.bunlar vatandır vatan satılmaz.ortadogu projelerı yayınlanan harıtalar bop es baskanı malesef bu ulkenınde basbakanı.

yahu sanki şu 23 nisanda ezberletilen şiirler gibi di mi?

yanlız biraz kafası karışmış galiba kardeşimizin...

özeleştiri böyle olmaz bi kere burdan başlayalım...hele hele özeleştiri diye bi başlık açtıysan yazılanlara tahammülkar (bu kelimenin anlamını bilmeyen var mı?) davranmalıyız değil mi?

sonra tepki,devrim dediğin bi kaç miting alanında kulağına çalınan sloganları cümle içinde kullanmak da değildir. hele hele gençler arasındaki trend öyle istiyor,popüler kültür şimdi de sosyalizmi destekliyor diye devrimci olmak bu amaç uğruna ölenlerin mezarlarında rahat kalamamaları demektir.

ha peki o zaman ne yapalım?bence biraz daha okuyunuz,biraz daha tarih okuyunuz,sonra düşüncelerinizin demlenmesini bekleyiniz...

ayrıca unutmayalım ki şu anki hükümet,isteseniz de istemeseniz de bir çoğunluk hükümetidir,icraatları beklenenden farklı değildir. söyleriniz baykala bi dahaki seçimde o dağıtır kapı kapı sarı liraları biraz da onun duasını ederiz valla benim için hava hoş...

eğer devrim istiyorsanız,önceki devrimleri ve ardından olanları bi daha inceleyin.bu ülkedeki tüm devrim ve ihtilaller ya da adına ne demek isterseniz,halka rağmen olmuştur.şunu unutmayalım ki devir bize anlatılan devrim masallarının devri değil.keza internet üzerinden artiz resimler yollayıp,devrimci olunmuyor.atatürk resimlerinin power pointle sağa sola gönderilmesi değil atatürkçülük.buna bi çözümünüz var mı asıl?

devir artık parası olanın devri,güçlünün devri...boş yere bu masalda yuvarlanmayalım...

of,gene çok yazdım akşam akşam,daha karnım aç...

bu kadardır,saygılardır,hürmetlerdir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaş..

İletimde devrim adına yapılan darbelerden bahsettim V Devrim adına yapacaği eylemleri sordum öncelikle soruma cevap degildi..[Yine de cevabın için tşkler]

Hayır devrim gerekli değildir..

Bu sıraladığın sebeblerin çözümü LAiklikmidir hiç sanmıyorum..

Tarih boyunca halklar Dİn etrafında toplanmiştir...Din kardeşligini kabul etmişlerdir..(misaL kurtuluş sawaşindaki DİN kardeşliği..etniği dindarı sunnisi çerkesi arabı kürdü hepsi Dİn kardeşliği altında toplanmiştir..Bu Ülke için kan akıtmiştir..savaşmiştir..

SayGıLar..

Ah be arkadaşım neden anlayamıyoruz birbirimizi. seninde şikayet ettiğin şey aynı bizimde.

devrimden kastımız halkın iradesini ortaya koymasıdır meclise gönderiklerini yönetmesidir. yönlendirmesidir. biz seçtik ne yaparlarsa yapsınlar demek acizliktir ve işgüzarlıktır.

ben akp yönetimini beğenmediğim gibi geçmiş hükümetlerin yönetimini de beğenmedim. ve hiç partici olmadım. halk bunca zaman başına getirdiklerinin kötü yönetiminden sorumlu değil midir? hep banane cilik yapılmamışmıdır?

şuan halkın büyük çoğunluğu ne istediğini bilmemekte. kavram kargaşasaı yaşamaktalar. ve laikliğin önemini şundan vurguladım. halk birileri irtica geliyor diyorken birileri bakın din elden gidiyor demeye başlayınca paniğe kapılıyor ve millet olmak ile ümmet olmak arasında kalıyor.

sanki birini tercih etmek zorundaymış gibi algılıyor. oysa inançta ümmet olurken, vatanda millet olursun ve vatandaşların içinde her türlü inanca mensup olan olacaktır o yüzden laiklik önemlidir. yoksa oyuncak oluruz, olmuyormuyuz...

"kimsenin elinde oyuncak olmayız" demek kaba tabirle ahkam kesmektir. bize bişey olmaz zihniyetidir. gaflettir. neden bize bişey olmasın. aklımızı işletmessek kim gözümüzün yaşına bakacak?

lütfen ama lütfen doğru anlayın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.