Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Post Felis Domesticus Mortem

Canraşit

Önerilen İletiler

i2ty.jpg

Maalesef resmi büyük çıkaramıyorum. Yüksek boyutu da seçsem böyle çıkıyor.

çokkkk tatlıymışşşşşşş, canım yaaaaaaa hug.gif wub.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O koltuk onun özel koltuğu oldu. İstediği kadar cırmalamasına izin veriyorum. Orada uyumasını istiyorum ama kucakta uyumayı tercih ediyor. Üşür diye yıkamaya korktum, kendi kendini temizledi. Ulaşamadığı boyun bölgelerinde sokak kiri izleri hala duruyor. 

Olaylar bazen kader kısmet gibi bir görüntü çiziyor. Markete gitmem, dünya hayvanlar günü nedeniyle indirimli mamaları görünce alayım da sokak kedilerine koyayım diye düşünmem, vakit geç oldu, yarın sabah koyarım derken arabada bir şey unuttuğumu farkedip onu da alayım mamayı da koyayım diye düşünmem, mamayı bırakacağımda yardım isteyen sesini duymam, karanlıkta göremediğim için bırakayım mamayı bulur yer diye düşünüp mamayı bırakıp giderken bir an dönüp baktığımda onu görmem... 

Sonuçta şu an oynamaktan yoruldu, kucağımda uyuyor. Tabii tüm bunların determinist bir açıklaması var. Hepsinin nedenlerini analiz edebilirim. Ama işlerin yine de yolunda gitmesini sağlayan, kedinin eve gelmesi ile sonuçlanmasını sağlayan bir etken daha var hissi uç veriyor. O mamayı bu kedinin nasibi olarak almışım gibi bir his oluşuyor.

Bu hissi bir kez daha yaşamıştım. Bir mesire yerinde bir çeşme gördüm ama bunda su olacağını hiç sanmıyordum. Yine de bir açayım dedim. Sadece bir damla su damladı. Hemen bir karınca koşup beton suyu emmeden içiverdi. Buraya kadar bu karınca su içsin diye mi geldim şeklinde bir hisse kapıldım.

Neyse... Rastlantının nedenleri vardır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son derece sağlıklı. Yalnız epey üşümüş, geldiğinde çok aksırdı. Gece çok soğuktu. Bugün aksırması geçti ve hareketlendi. Durmadan oynadı, her şeye saldırdı. Yeni yorgun düşüp uyudu...

Lan... Gene uyandı kerata... Bilgisayarın ışığında cin gibi dolanıyor kıpır kıpır. Bir şeyler kurcalıyor. Seslerinii duyuyorum. Bir şeylerle oynuyor yine... İşte gene üstüme tırmandı.

Ohooo... Kedi günlüğü oluşturacaz burda yahu oturup... laughing.gif 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizin yüzünüzden eve kedi alacağım az kaldı, sokağa çıkıp bütün kedileri toplayacağım. Sokağa çıkmama gerek yok apartman önünde baktığımız 20 küsur bilmiyorum belki de 40 küsur kedi var hepsini alıp eve gelicem az kaldı, konuşun benimle biggrin.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

3 renkli kedilerin dişi olduğunu yeni öğrenmiş bulunuyorum 

ben de tam şu an öğrenmiş bulunuyorum hatta önce bilgiyi kontrol etmiş sonra da emin olmuş olarak... Çok nadir de olsa oluyorlarmış ama onlar da kısır oluyormuş

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kedi sevenler ve sevmeyenler diye ikiye ayrılıyor bizim apartman.. Beni yoruyor bazen ama biggrin.png

bende hayvanları uzaktan sevebiliyorum maalesef : (

dokunamıyorum örneğin, belki aranızda bu korkumun üzerine gidebilirim.

ama aynı evde yaşamak kısmı bana çok uzak. düzelebilecek gibi değil, sıfır umut  : (

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bende hayvanları uzaktan sevebiliyorum maalesef : (

dokunamıyorum örneğin, belki aranızda bu korkumun üzerine gidebilirim.

ama aynı evde yaşamak kısmı bana çok uzak. düzelebilecek gibi değil, sıfır umut  : (

Seni bir kediymişsin gibi seven biri çıkar bir gün karşına ve sen de kedi gibi hissedersin o zaman belki.. Böylece onu hatırlatır bir kedi sana, kedi almak istersin hug.gif Niyeyse içimden bu geçti senin için... Bir gün böyle bir şey olursa ben de geleyim aklına olur mu? 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben de tam şu an öğrenmiş bulunuyorum hatta önce bilgiyi kontrol etmiş sonra da emin olmuş olarak... Çok nadir de olsa oluyorlarmış ama onlar da kısır oluyormuş

Yok pek kısır olmuyor 3 renkli dişiler. 8 senelik kedim öyleydi mesela. 8 senede 3'er defadan 5'er yavru yaklaşık 120 yavru yaptı ama hiç biri 2 senden fazla yaşamadı sokak koşullarında.

3 renkli erkek çok nadir oluyormuş. Ben hiç görmedim. Belki kısır olan onlar mıymış ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kedimin ölümü nedeniyle geçici olarak hizmet dışıydım. Ama kendimi toparladım ve yine buradayım, geldim.

Herkese Selam, yeniden ! original.gif

Merhaba hoş geldin..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olaylar bazen kader kısmet gibi bir görüntü çiziyor. Markete gitmem, dünya hayvanlar günü nedeniyle indirimli mamaları görünce alayım da sokak kedilerine koyayım diye düşünmem, vakit geç oldu, yarın sabah koyarım derken arabada bir şey unuttuğumu farkedip onu da alayım mamayı da koyayım diye düşünmem, mamayı bırakacağımda yardım isteyen sesini duymam, karanlıkta göremediğim için bırakayım mamayı bulur yer diye düşünüp mamayı bırakıp giderken bir an dönüp baktığımda onu görmem...

rolleyes.gif

whistling.gif

Rastlantının nedenleri vardır..

Kesinlikle..wub.png işte tam da bu yüzden rastlantı diye bir şey yoktur..:)

"Varlık için önemli olan, yaşadığı olayların onu hangi hedefe yönlendirdiğini anlamaktır. Hedef bellidir, ama biz bilemediğimiz için olayların akışına kapılır, sürüklenir gideriz."

maalesef ki..sad.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.