Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TAYYİP'İ ÜZMEK ALLAHI ÜZMEKTİR... Şeriat çağrısı yapan kitap camilerde... Atatürk'e ve başı açık kadınlara hakaret dolu bir kitap...

DİPNOT

Önerilen İletiler

:clover:

Müthiş çözüm bulunmuş...

Galiba...

Çözümcüler(utangaç demokratlar) artık demokrasiyi savunuyorlar(!).

Asıl kaosun Atatürk'ün ilkelerini yok saymakla, onları savunmamakla geleceğini göremiyorlar.

Amac ne demokrasiyi savunmak nede Atatürk ilke ve inkilablarini.Sadece yazdiklari ile KAOSu savunmak.Birakalim ilke ve inkilablari bir kenara,o kitap ve daha o kitabin benzeri yüzlerce kitap var piyasada diyanet onayli olanlarida var.Acik acik insanlari kiskirtan,tesettürlü olmayanlara karsi ayaklanmaya cagiran,seriat diye sahifeler dolduran,halifeligi savunan insanlar var,bunlar fikir özgürlügü filan degil resmen suc islemekteler.Ben bir iletimde yazmistim,bizim öyle insanlarimiz vardir ki eline verin satiri ve diyinki git bu adami Allah icin katlet,inaninki gider katleder.Cünkü o adam öyle sartlandirilmistir.O adam icin sakali olmayan,salvari türbani carsafi olmayanlar dinsizdir,dinsizligin Islamdaki cezasi ise ölümdür.öyle ögretilmistir,cünkü kendi kafasiyla düsünemez bu yetenege sahip degildir yani zayif karakterlidir.Bu nedenle böyle kitaplar piyasada vardir cünkü bunlari okuyup sartlanan coktur.Bu kitaplarin yazilma amacida zaten insanlarin beyinlerini yikamaktir.

Bunlari bilipte bu basliktaki konuyu Laiklige tasimanin neanlama geldigini bile anlamakta zorlaniyorum.Insanlari kiskirtmak ne zamandan beri demokrasi oldu anlasilmaz birseydir bu.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 52
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Laikliğin din ve devlet işlerinin ayrılması şeklinde tanımı, ilkokul düzeyinde öğretilen basit tanımdır. Bu düzeyde tanımlamak "utangaç demokrat" tanımına bile erişememek anlamına geliyor. "İlkokul mezunu demokrat" desek?

Laiklik: "Dini kabulleri baz almamak" tır. Buyrun işte ne olduğunun bilinmediğini, tartışıldığını söylediğiniz tanım. Nesini tartışacaksanız, ben hazırım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Laikliğin din ve devlet işlerinin ayrılması şeklinde tanımı, ilkokul düzeyinde öğretilen basit tanımdır.

Laiklik: "Dini kabulleri baz almamak" tır.

bence iki tanımında birbirinden farklı bir durumu yok ! sizin tanımda çok basit, ilkokul düzeyinde !

Zaten çok uzman Profesör Doktor Fahri Unan'da bir görüş birliğinin olmadığını anlatmış. Ve o da kendi kanaatine göre bir tanım yapmış !

Örneğin ben türbanlı, peçeli, şortlu, bikinili vs. olarak eğitim alabilmenin, herhangi bir devlet işine müdahele ettiğini kanıksayamıyorum, yani laik mi değilmi diye bir delil oluşturamıyorum kafamda !

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence iki tanımında birbirinden farklı bir durumu yok ! sizin tanımda çok basit, ilkokul düzeyinde !

Zaten çok uzman Profesör Doktor Fahri Unan'da bir görüş birliğinin olmadığını anlatmış. Ve o da kendi kanaatine göre bir tanım yapmış !

Örneğin ben türbanlı, peçeli, şortlu, bikinili vs. olarak eğitim alabilmenin, herhangi bir devlet işine müdahele ettiğini kanıksayamıyorum, yani laik mi değilmi diye bir delil oluşturamıyorum kafamda !

saygılar

Demekki; demokrasiyi müslümanlar, dini de laikler kurtaracak... :lol::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ANAYASA'DAN...

Herkes vicdan, dinî inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir. 14. madde hükümlerine aykırı olmamak şartıyla ibadet, dinî ayin ve törenler serbesttir. Kimse ibadete, dinî ayin ve törenlere katılmaya, dinî inanç ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz, dinî inanç ve kanaatlerinden dolayı kınanamaz ve suçlanamaz. Din ve ahlak eğitimi ve öğretimi Devletin gözetim ve denetimi altında yapılır. Din kültürü ve ahlak öğretimi ilk ve orta öğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler arasında yer alır. Bunun dışındaki din eğitim ve öğretimi ancak kişilerin kendi isteğine ve küçüklerin de kanuni temsilcisinin talebine bağlıdır. Kimse Devletin sosyal, ekonomik, siyasî veya hukukî temel düzenini kısmen de olsa, din kurallarına dayandırma veya siyasî veya kişisel çıkar yahut nüfuz sağlama amacıyla her ne suretle olursa olsun dinî veya din duygularını yahut dince kutsal sayılan şeyleri istismar edemez ve kötüye kullanamaz. Madde 24

İlk büyüttüğüm cümle bizlere,sonradan büyüttüğüm cümle hükümetimize olsun...

Alıntı:

Toplum içinde çeşitli insan ve grupların huzur içinde yan yana yaşayabilmesi için, herhangi bir dine ve inanca sahip kişilerin bunun gereklerini yerine getirme özgürlüğüne sahip olmaları gerekir, ancak bizimle aynı inancı paylaşmayanların günlük yaşamlarını diledikleri gibi sürdürme hakkına sahip olduğunu da kabul etmemiz şarttır.

Anayasamızın birinci maddesinde Cumhuriyet'in aynı zamanda "laik" olduğu belirtiliyor. "Laiklik" kavramı 1937'den beri anayasal bir ilke olarak Türk hukuk sisteminde mevcuttur. Laiklik; ne kendine özgü kutsal bir şeydir, ne vicdansızlıktır, ne de bir kutuplaşma konusudur.

Laiklik, siyasal iktidarla din arasındaki ilişkilerin belli kurallara göre biçimlenme şeklidir. Laik bir devlette iki temel unsur gerçekleşmiştir:

1- Devletin temel yapısı herhangi bir dinin inanç sistemi ve görüşlerine göre biçimlenmez.

2- Dinsel görüşler arasında ayrım yapılmaz ve kişisel inanç sistemleri devletin güvencesi altındadır.

Bunları biliyor musunuz?

Dinsel inançlarımıza ve ibadet özgürlüğümüze karşı bir takım fiillerde bulunulursa, devlet buna müdahale eder.

Türk Ceza Kanunu'nun 175, 176 ve 177. Maddeleri "Din Hürriyetine Karşı Cürümler"i düzenler.

Dinî işlerin ya da ibadet ve ayinin yapılmasına engel olanlar ve ihlâl edenler; dinlerden birini tahkir maksadıyla bu dinlerce kutsal sayılan mabetleri, mezarları, buna benzer yerleri ve bu yerlerdeki eşyayı yıkan, bozan ve zarar verenler; ibadethanelerdeki mevcut süslemeleri ve eserleri tahrip edenler çeşitli para cezalarına çarptırılır.

İbadethaneleri her ne suretle olursa olsun kirletmek ise üç aydan bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır. Ülkemizde yaşayanların büyük bir çoğunluğu İslam dinine inanır. Ancak hukuk sistemimizde Müslüman olmayanların da hakları korunmuştur.

Lozan Antlaşması'nın 38. maddesi Türkiye'de oturan herkesin, her inancın, her dinin, her mezhebin kendi inanç sistemine göre serbestçe ibadet etmesini sağlar.

Lozan Antlaşması'nın 37, 39, 40 ve 42. maddeleri dinsel eşitlik açısından ibadet, mabet tesis etme gibi hakları tanır.

Sayın Tarafsız mümkün değil dese de,laikliği biz dindarlar,bizim dinimizi de laikler kurtaracak gerçekten.Madem oyunlarla bu iki zıtlık taban tabana uç noktalara çekildi,madem bu iki kutup birbirine karşıt ve tehlike olarak değiştirildi,evet bu iki kutup tehditsiz nasıl anlaşırsa noktasında karşı taraftan beklentilerinde ılımlı davranmalı ve reddiye yerine kendi sınırlarını zorlamayan ortak noktaya nasıl ulaşılır bunun çözümlerine bakılmalı.Bizler ,birbirimizi kınamadan farklı olduğumuz ve birbirimize dayatmada bulunmadığımız sürece yanyana güzel yaşayabiliriz.Ama yaşatmak istemeyenler daha başarılı çalışıyorlar,tek sıkıntı bu...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Basit ama işlevsel. Ben en mükemmel tanım olduğunu iddia ediyorum. Tanım dediğimiz şeyin tanımı eski dilde "efradını cami, ağyarını mani" diye yapılırmış. Benim tanımım bu gereğe tam uyuyor. Özellikle "ağyarını mani" kısmına. Yani tanım, benzeşenleri içerde, benzeşmeyenleri dışarda tutan bir sınıflamadır. Bu tanım, laik olmayan tüm düzenlemeleri dışarda tutuyor. Özellikle "kişiler laik olmaz, devlet laik olur " yutturmacasını dışlıyor. Diğer tanım bu yanılgıyı dışlayamıyor. Bu yüzden işlevsel...

Belki de "din ve devlet işlerini ayırmak" olarak tanımladığımız için laik olamıyoruz zaten. "Dini kabulleri baz almamak" diye tanımlasak ve gereğini yapabilsek, gerçek laik olacaktık. Devlet diyanet gibi bir kuruma para ödüyor ve laik olamıyoruz.

Laikliğin tanımının olmadığı, lastik gibi çekildiği de yutturmacadır. Tanım, verdiğim gibidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ülkeyi kim yönetecek?

Ülkeleri yönetenlere bakınız. Bütün dünyada ülkeler elit bir sınıf tarafından yönetilir. Bu sınıf, bürokratlar, medya sahipleri ve çalışanları, yargı organları üyeleri, üniversite mensupları, sanatkârlar ve bunları finanse edenler ile ülkenin zenginleri tarafından oluşturulur. Gelişmekte olan ülkelerde, bu sınıfa "silahlı kuvvetler"i de eklemek gerekir. Zaten, anayasalar da bu esasa göre hazırlanmıştır.

Ülkelerin yönetim biçimi ister demokrasi ister krallık olsun, bu güçler her zaman sahnededir. Aslında, demokrasi denilen şey, "kral"ın belli bir süre için seçilmesi ve zamanı gelince değişim olanağının korunmasıdır. "Güçler ayrılığı" sistemi, hâkim sınıfların birbiri üzerinde olası baskı ve hâkimiyetini önlemek üzere getirilmiştir. Özerk kurumlar bulunması, seçilmiş bir meclisin olması, ülkenin meclisin seçeceği bir hükümet tarafından yönetilmesi ile tarafsız ve anayasayı savunan bir cumhurbaşkanının bulunması, "güçler ayrılığı" sisteminin bir gereğidir. Bunlara, "milli güvenlik kurulu" ve "anayasa mahkemesi" gibi kurumları da ekleyebiliriz.

Kim mi kazansın? Tayyip Bey'i, Deniz Bey'i ve Devlet Bey'i kafanızda yan yana oturtun. Kimi "başbakan" görmek isterseniz ona oy verin. Artık, hiçbirinin hâkim sınıfları karşısına almaya çalışacağını sanmıyorum.

[email protected]

Aslında olay belli "ÜLKEYİ KİM YÖNETECEK" değilmi...

Çobanmı kardeşim "MEDYA" varken...

İddialar'da bayağı ciddi "MEDYA'DAN"...

Bu yönetim biçiminde "LAİK"lik varmı veya nasıl "VAR"...

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nasıl ?

saygılar

Sen ben şu bu gibiler çabalayarak,az da olsak korkmayarak..

Bizler mesela burda sizlerden ziyade dindarlar arasında ılımlığı yaymaya çalışarak,sizlerden de kendi aranızda dindarlara karşı ılımlılığı yaymanızla..Az lardan bir kişi,derken başka yerde bir kişi,derken orda burda bir kişi,birden azlar çok olarak..Kısacası kimsenin kimsenin inancına ya da özeline ya da kutsalına tehditi kalmadıkça..Yani ateist olan,ateist diye bir dindarın tehditi altında olmayacak,dindar olan sırf dindar olduğu için dinsiz birinin tehditinde olmayacak..Gerekirse hayatta her konuda paylaşacak,birlikte çalışacak,ama aralarındaki zıtlık din ise bu konuda yanyana konuşmayacaklar,kavga edip ,tartışmalarda haddi aşıp saygısızlaşmayacak ve düşüncelerini dayatmayacaklar.

Ve ve ve,başımızdakilerin ülkemizi ne hale getirebileceğini korkmadan bangır bangır bu konularla ilgilenmeyen etrafımızda yayacağız,dindar olup başı açık kadınlarımızın hepsine Taliban görüntülerini,İran görüntülerini göstereceğiz..Etrafımıza durmadan bu insanların diğer insanlara yaptığı işkence ve zulmü göstereceğiz..Bunun dinle alakası olmadığını,ayetlerle bağdaşmadığını,bunlara destek vermezlerse dinsiz değil aksine dindar olacaklarını vurgulayarak yapacağız.Hepimiz bilgisayar kullanıyoruz,özellikle son dönemlerde sık sık yasaklanmaya başlayan youtube bizler için hazine değerinde kaynaklarla dolu..İzleyeceğiz,izlettireceğiz,insanlara sıradan bir şekilde ülke kötüye gidiyor gibi değil,panik halde büyük bir tehlikeye sürükleniyoruz gibi anlatacağız herşeyi..Tehlikedeyiz diye anlatacağız...O kadar çok anlatacağız ki kardeşimize annemize komşumuza,en sonunda onlar da anlatmaya başlayacaklar..Sanırım vatandaş olarak bundan fazlası nasıl olur bilmiyorum..

Benim yazdıklarım basit,eksik veya başarısız olabilir..İşte bu ortamda hepimiz yapabileceklerimizi,yapmamız gerekenleri konuşalım ve daha iyi alternatifler,fikirler sunalım..Daha da neyi nasıl yaygınlaştırabilirizi konuşalım..

Özellikle de dindar arkadaşlarımdan bunu bekliyorum,İran şeriatı Kuran şeriatı değil ve tutup bizi o noktaya sürüklerlerse,etrafımızdaki nice insandan kurunun yanında yaşta yanacak..İbadetimizi ediyoruz,çalışıp kazanıyoruz,ezanımız okunuyor,Kuran her Kitapçı da elimizin altında,çocuğumuza arapça öğretmek din öğretmek için engelimiz yok,din elden gidiyor gibi propagandalarla yapılan,ya da yaptıkları propagandalarla ülkemizde bulunan diğer dinlerden insanları tehdit eden ve kendine müslümanım diyen insanlar aslında bizi tehdit ediyor ve bir çok insanı bizlerden nefret eder hale getiriyor..Sağlam bir din elden gitmez,biz Kuran a sıkı sıkıya tutundukça tutup bir dinsiz ya da bir hristiyan bizleri dinden etmez.Neden bu kadar ortalık karıştırılıp herkes herkese tehdit oluyor,neden..Bizim dinimizde zorla din yok,işkence görmeden cihad yok,sabretmeden ,ibadetimizden alıkoyacak durumlar olmadan yokkk...bunda bile kötülüğü iyilikle savın mücadelesini vermeden ,elimizden geleni yapmadan durduk yere biz gibi olmayana ceza kesmek yok..sırf sen dinsizsin diye ,ya da hristiyansın-yahudisin diye,ya da münafıksın diye birine zulmetmek yokk..Kuran bir bütün..Ayetler tek başına çekilemez..Ama İran gibi ülkelerin ,adı islam ülkesi diye anılan nice ülkenin camilerinde,orda burda,imamları bunu yapıyor.1000 tane uyduruk demecin arasına 1 tane ayet koyup kendilerince destek sağlıyorlar ve bunlar dinimizi yıkmak dışında birşey değil,bunlar çıkar,bunlar siyaset,eğer öyle olmasalardı hiç suçu olmayan kadınların çocukların tepesine hem de içlerinde acaba müslümanda var mı diye sormadan bombalar atmazlardı cihad adı altında.Dinde bu yok.İbrahim babasını döndüremedi,tutup ondan güzellikle ayrılması istendi,kırmadan,incitmeden,kötü söz kullanmadan,bu insanlara neler oluyor.Muhammed'e "sen onları bilmezsin" dendi,"biz biliriz "dendi de hüküm vermek müslümanlara mı düştü..Diri diri insan yaktılar,hem de bunu "Allahu Ekber" diyerek yaptılar,bu muydu bizim islamımız,sokakta buldukları sıradan bir Amerikalıyı ,belki de,belki de İncille hükmeden ve şu hani "az da olsa kurtulacaklardan"insan öldürdüler hemde bağırta bağırta yavaş yavaş işkenceyle kafasını keserek.Bunlar islam değil..Bu insanlar İslam düşmanı..Gün gelir şimdi yaptığımız,yani çok çok severek rahatça yaptığımız ibadetler,bu tarz insanlarla yeni gelen bir nesle zorla dayattırılacak,kan dökülmeye başlayacak ve nice İslama kazandıralabilecek insan dinimizden nefret edecek..Sevecekken nefret edecekler..Buna geçit veremem..vermemeliyiz...

Diğer arkadaşlar umarım gülmez ama,bu insanların uyduruk bir dini nasıl yaydıklarını,bizzat ve bizzat şeytana hizmet ettiğini bildiğim bir insanda gördüm,inanın o insan dindar gibi konuşmak dışında birşey yapmıyordu..bir çok olayına,dinimize nasıl nerde hurafe soktuğuna,nasıl Kuranla çelişen konular yaydığına bizzat şahit oldum.Ha belki benden nefret etti ama nice insanı kandırdı,dediğini yaptırdı.Etrafta bunlardan çok var belki de bilemeyiz,ama biz Kurana tutundukça bunlara kanmayabilir ve gerçek İslama varabiliriz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Beni benden başka hiçkimse temsil edemez.

Temsil hakkını oylarımızla verdik.

Soydular bizi.

Sattılar bizi.

Uyanın hepimiz çıplağız.

Hem de çırılçıplak.

Bunu nasıl yaptılar. Bütün halkları dinle uyuttular.

Allah var yok ne tartışıyoruz.

Pazarda satılıyoruz.

Kral çıplak falan değil.

Allah gibi hükümler veriyorlar. Hakkımızda...

Bizler canımızla besledik bu kargaları.

.....

Atatürk'ün tarladan kovduğu kargaları.

He ya yesinler demi? Dünya malı nasılsa.

Fani...

Bak şimdi bir tren geçiyor dumanı nasıl da bulut gibi.

Karşı dağda da bir kar var diz boyu.

Hadi gidelim biraz kayalım.

Kayarken...

"Allah Allah.....Allah Allah" diye bağıralım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Atatürk ilkeleri yok sayılmıyor, amaç laikliğin açılımını yapmak (Atatürk ilkeleri yok sayılırsa, çok haklı bir darbe olur ! kimse bunu göze alamaz !)

Öyle bir laiklik tanımı var ki ne olduğu belli değil, "din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılması"

ee ? sonra ?

o kadar

bu mudur laiklik ?

Ya da laikliğin içini boşaltmak.

Ne olduğu belli değil mi? Yani ilkokulda öğretilen bu tanımdan başka tanımı yok mu laikliğin. Bu tanım laikliğin fark tanımıdır. devlet ve din işlerinin karar organının aynı olduğu bir rejimden laik rejimin farkını anlatan bir tanımdır. Yoksa laikliğin istediğin tanımını okursan oku. Hepsinin ortak noktaları aynıdır. Tabiki devlet işleriyle ilgili olanlar. Bilimde laiklik, felsefede laiklik gibi konular hakkındaki tartışmaları, burada konumuz olan yani devleti bağlayıcı laiklikle alakası yoktur.

Laikliğin ne olduğu açıktır. Devletin dininin olmaması, devletin dinsel tarafsızlığı, hiçbir dini emrin yasalara alternatif olmaması, hiç bir dinsel makam ve mevkinin dokunulmazlık getirmemesi, devletin tüm dinlere eşit mesafede durması, siyaset kurumunda dinin silah veya savunma olarak kullanılmaması. gibi hangi tanımında olursa olsun ortak olan noktalar vardır.

Yoka boşuna ajitasyona gerek yok. Dün "laiklikle mücadele" yeminleri eden adamın. Şimdi derdinin "laiklik tanımını yetersiz bulması" olduğunu iddia etmek gibi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Atatürk ilkelerini yok saymıyorlar mı sanıyor arkadaş?

Din ve devlet işlerini birbirinden ayırdıkları için mi akp'nin provakatörü bülent arınç sıklıkla "dindar cumhurbaşkanı" tanımını kullanıyor?

dindar cumhurbaşkanı olunca ne oluyor bunu soruyorum böyle düşünenlere hatta "dindar olduğunu düşündükleri ve güvendikleri adamlara" oy verince cennete gideceklerini sananlara, cumhurbaşkanı içki içmeyince, çok namaz kılınca, ve hatta bazılarının zikir törenlerinde kafalarını bir o yana bir bu yana salladıklarını görünce Allah onu seçen kuluna (+) bonusmu vericek sanıyorlar?

yok öyle değilse, dini devlet işlerine bulaştırmaya çalışmak değil mi? devlet adamalarından öncelikle beklenilecek şey, doğruluk, erdemlilik, dürüstlük, adam kayırmamacılık, takiye yapmayıcılık, evrakta sahtecilik yapmayıcılık, vatanı satmayıcılık beklemek gerekmiyor mu? bütün bunları yapmayan mı var diyorlarsa bundan rahatsızda olmuyorlar mı?

adam dindar olsun da ne olursa olsun mu?

ne yaparsa yapsın mı? yaptığı ibadetlerin bu memlekete faydası mı olacak?

ya bu dindarlık bir paravansa ne olacak?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SEYYİD AHMED RIFÂÎ (Kuddise Sirruh)

EVLİYÂYI ÜZMEK

"Seyyid Ahmed Rıfâî", buyurdu ki: (Allahın,

Evliyâ kullarını, üzmeyin aman sakın!

Çünkü Allah katında, azîzdir gâyet onlar.

Onların hürmetine, rızıklanır insanlar.

Öyle çok korkarlar ki, günâhlardan büsbütün,

Mahşerde, olmaz artık onlara korku, hüzün.

Zîrâ bu evliyâlar, celîs-i ilâhîdir.

Yâni Hak teâlâ'nın dostu ve habîbidir.

Hep onlarla berâber olmaya bakmalı ki,

Onlarla bulunanlar, olmazlar fâsık, şakî.

Haklarında, kat'iyyen yapmamalı sû-i zan.

Aksi halde, mâzallah helâk olur o insan.

Onların hürmetine duâ etse bir kişi,

Allahın izni ile, hâsıl olur o işi.

Çünkü Allah, o kadar sever ki "Evliyâ"yı,

Onların hürmetine, def'eder her belâyı.)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuddise Sirruh

bu sıfatı yakıştırdıkları insanlar için ne diyorlar godzilla biliyor musun?

bu zat-ı şahanelerin dilediği Allah'ın dilediğiymiş !!!

bu keramet-i harikaların duaları derhal kabul olurmuş !!!

öyle ki bunlar Allah ile peygamber arasına konulur muş !!!

peygamberden üstün Allah'a daha yakın insanlarmış !!! ama bunlara insan denemez artık yarı/tanrı olmuşlardır :P

hale bakarmısınız nelerle ilgileniyorlar, öyle muhteremleştiriyorlar ki birilerini, muhteşemleşemeyenler neredeyse tapınıyorlar... ondan sonra müslüman alemi mehdi bekler durur ama nedense hep ızdırap içindedir... peki bunca müslüman içinde hiç duası kabul olunacak evliya yokmudur?

Çünkü Allah katında, azîzdir gâyet onlar.

Onların hürmetine, rızıklanır insanlar.

madem öyle hani neredeler?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1. "Laikliğin tanımı yok."

2. "Kişiler laik olmaz, devlet laik olur."

3. "Hani laiklik dinle devleti ayırmaktı, devlet dine karışıyor ama?"

Tüm bu yutturmaca ve saptırmacaların amacı bellidir, demek istenen şudur: "LAİKLİK OLMASIN"

Bunlar laikliği istemiyor da, açıkça saldıramayıp etrafında dolaşarak taşlar atıyorlar. Şeytan taşladıklarını, sevaba girdiklerini bile sanıyorlar, şartlanma bu, beyinlerini ******* . Onların şartlanmışlıkları ortada da, asıl vahim olan kendini liberal, demokrat diye tanımlayanların bu zokaları yutması.

Ben laikliğin gerçek tanımını bir kez daha veriyorum:

DİNİ KABULLERİ BAZ ALMAMAK.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Din en iyi kamuflaj giysisidir... Bütün görünür sahtekarlıkları örter...

Eğer din ile aldatmıyor olsalardı, aldatamazlardı... O zaman herşey göz önünde olur, kimse savunamazdı...

Neden din ile aldatıyorlar sanıyorsunuz?

Vicdanını esir aldığın varlığın, ardından özgürlüğünü, düşüncesini, aklını, fikrini kısaca iradesini alırsın... Bütün iş bu... Gerisi çorap söküğü gibi geliyor...

Eğer inanç kişilerin özeli değilse nesi?

Herkes inancını kendisi için yaşıyorsa bu itibar neden?

Bu şiiri yazan kadın hangi mantıkla ve akılla böyle bir düşünceye kapılmış?

Allah'ı Tayyip ile bir tutmak için insanın aklını kaçırması lazım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dindar ya da dinsiz,hepimizin tek ortak noktası bence Türkiyedeki tehlikeli gidişat.Etrafımızdaki herkese ama fırsat buldukça herkese şeriat öncesi ve sonrası İran gibi başlıklarla youtube da bulunan videoları seyrettirebildiğimiz kadar seyrettirelim.Ben şahsım adına işim de sayesinde olabildiğince yayıyorum ,Erdoğan ın cüppelilerin önünde diz çöküp oturduğu falan nice görüntü,nice ülkemiz adına tehlikeli demeç,ne ararsanız var...biz zaten takip ediyoruz,etrafımızdaki insanlara da ettirelim..Biraz olabilecekleri görsünler..Çok etkili oluyor,inanın oluyor ve benim çevremde arkadaşımın arkadaşları falan derken epey yayıldı diyebilirim.Sizlerde yayın..Şahıs olarak ne yapabilirsek artık..

:lol: Kardeş sana bişey sorcam senin ailende Türbanlı teyzen veya annen kardeşin yokmu senin kardeşin evde sokakda her yerde türbanıyla dolaşabiliyo hatta Amerikada yani bir Hristiyan ülke Türban takabiliyo Fakat bir müslüman ülkede başıörtünün takılmasına izin verilmemesi hangi akla mantığa uyar sana soruyorum benim annem kapalı kardeşim kapalı değil ailemde öyle kapalı yok denecek kadar az Şeriat yönetiminide böyle kötü göstermeye çalışanlarını kınıyorum evet İranda olanlar doğru değil kesinlikle yanlış Türkiye böyle bişey olamaz Şeriat yönetimi demek sokakda türbansız dolaşamazsın anlamına gelmez ben şeriat yönetimi taraftarı değilim ben özgürlükler ülkesi olma arzusu içindeyim ben her yere türbanlı ve türbansız dolaşılmasını istiyorum hir bir kısıtlama olmadan bundan ötesine kimse karışamaz laiklik diyipte konuşmasın herkes Atatürk'ün sırtından geçinenler öteki dünyada eminimki iki yakanıza yapışacaktır.....Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fakat bir müslüman ülkede başıörtünün takılmasına izin verilmemesi hangi akla mantığa uyar

Saydığın ülkelerde türban konusu herhangi tehlikeli bir ideolojinin simgesi değildir. Olsa oralarda da yasaklanır...

Şeriat yönetiminide böyle kötü göstermeye çalışanlarını kınıyorum

Biz de seni İrana davet ediyoruz...

ben şeriat yönetimi taraftarı değilim ben özgürlükler ülkesi olma arzusu içindeyim ben her yere türbanlı ve türbansız dolaşılmasını istiyorum hir bir kısıtlama olmadan bundan

bu temennilerinin gerçekleşmesi için önce toplumun bilinçlenmesi lazım. hazır değiliz...

laiklik diyipte konuşmasın herkes Atatürk'ün sırtından geçinenler öteki dünyada eminimki iki yakanıza yapışacaktır.....Saygılar

Emredersiniz :)

Atatürkü ve ideallerini anlayın ve ondan sonra yorum yapın!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:lol: Kardeş sana bişey sorcam senin ailende Türbanlı teyzen veya annen kardeşin yokmu senin kardeşin evde sokakda her yerde türbanıyla dolaşabiliyo hatta Amerikada yani bir Hristiyan ülke Türban takabiliyo Fakat bir müslüman ülkede başıörtünün takılmasına izin verilmemesi hangi akla mantığa uyar sana soruyorum benim annem kapalı kardeşim kapalı değil ailemde öyle kapalı yok denecek kadar az Şeriat yönetiminide böyle kötü göstermeye çalışanlarını kınıyorum evet İranda olanlar doğru değil kesinlikle yanlış Türkiye böyle bişey olamaz Şeriat yönetimi demek sokakda türbansız dolaşamazsın anlamına gelmez ben şeriat yönetimi taraftarı değilim ben özgürlükler ülkesi olma arzusu içindeyim ben her yere türbanlı ve türbansız dolaşılmasını istiyorum hir bir kısıtlama olmadan bundan ötesine kimse karışamaz laiklik diyipte konuşmasın herkes Atatürk'ün sırtından geçinenler öteki dünyada eminimki iki yakanıza yapışacaktır.....Saygılar

Şeriat nedir?

Kuralları nelerdir?

Biliyor musunuz?

İran'da ki yanlışsa doğrusunu siz mi uygulayacaksınız?

Bana şeriat sisteminde özgürlük nedir anlatabilir misiniz?

Mesela şeriatle yönetiliyor olsaydık toplumsal kuralları dine göre belirlemiş olmayacak mıydık, peki o zaman ramazan aylarında lokantalar açık olacak mı?

içki içmek isteyen içebilecek mi?

sonra müslüman bir ülkede sokakta başın kapalı gezebiliyorsun, gerçi anlamış değilim kaş, kirpiğide kılken ve görünüyorken saçı örtmek neden? ayet diyeceksiniz de işte o ayetler yoruma açık, himar denilen giysiden bahsediyor ayette ama çevire çevire başörtüsüne çevrilmiş...

bunu hiç düşündünüz mü? neden kadınlar başını örtüyor dinler neden en çok baskıyı kadına uyguluyor? neden kadın dine göre erkeğin himayesinde? ya da asıl önemli soru bu gerçekten dinde böyle mi yoksa birileri böyle olmasını mı istiyor?

Türkiye Cumhuriyetinde eskiden dini kurallarla devlet yönetilmezdi eskiden tabi şimdi öyle değil artık dindar vekiller ve dindar cumhurbaşkanları dindar bakanlar seçiliyor... onların dinide bize sorulacak ya o yüzden herhalde... ahhh eski güzel günler... şimdilerde zaten şeriat hükümleri anayasanın yerini alıyor... merak etmeyin yakında sokaklarda çarşa giyme hakkımızı istiyoruz gösterileride yaparlar... öyle ya çarşafta birilerine göre kutsal en güzel o örtüyormuş kadını zaten kadın dediğinde öyle ambalajlanmalı... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şeriat nedir?

Kuralları nelerdir?

Biliyor musunuz?

İran'da ki yanlışsa doğrusunu siz mi uygulayacaksınız?

Bana şeriat sisteminde özgürlük nedir anlatabilir misiniz?

Mesela şeriatle yönetiliyor olsaydık toplumsal kuralları dine göre belirlemiş olmayacak mıydık, peki o zaman ramazan aylarında lokantalar açık olacak mı?

içki içmek isteyen içebilecek mi?

sonra müslüman bir ülkede sokakta başın kapalı gezebiliyorsun, gerçi anlamış değilim kaş, kirpiğide kılken ve görünüyorken saçı örtmek neden? ayet diyeceksiniz de işte o ayetler yoruma açık, himar denilen giysiden bahsediyor ayette ama çevire çevire başörtüsüne çevrilmiş...

bunu hiç düşündünüz mü? neden kadınlar başını örtüyor dinler neden en çok baskıyı kadına uyguluyor? neden kadın dine göre erkeğin himayesinde? ya da asıl önemli soru bu gerçekten dinde böyle mi yoksa birileri böyle olmasını mı istiyor?

Türkiye Cumhuriyetinde eskiden dini kurallarla devlet yönetilmezdi eskiden tabi şimdi öyle değil artık dindar vekiller ve dindar cumhurbaşkanları dindar bakanlar seçiliyor... onların dinide bize sorulacak ya o yüzden herhalde... ahhh eski güzel günler... şimdilerde zaten şeriat hükümleri anayasanın yerini alıyor... merak etmeyin yakında sokaklarda çarşa giyme hakkımızı istiyoruz gösterileride yaparlar... öyle ya çarşafta birilerine göre kutsal en güzel o örtüyormuş kadını zaten kadın dediğinde öyle ambalajlanmalı... -_-

Şeriat nedir bilmiyorum bence sende bilmiyosun bunu söylemek için iyice araştırmak gerekir sadece basında verilen veya youtubede verilen videolara bakarak kimse bişey diyemez.

Şunu bilki ben şunun taraftarıyım özgürlük yani daha iyi açayım herkes istediği gibi dolaşabilsin isteyen çıplak isteyen kapalı doğrusu bu bakın Tayip Erdoğanın bir lafı var bunu anlayan artık konuşmaması lazım 'Benim insanımı kimse kısıtlayamaz' yani ne kimseni açık olmasına karışırım nede kapalı olmasına bundan ötesi varmı yok..

ee daha konuşmamız lazım tşkler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şeriat nedir bilmiyorum bence sende bilmiyosun bunu söylemek için iyice araştırmak gerekir sadece basında verilen veya youtubede verilen videolara bakarak kimse bişey diyemez.

Şunu bilki ben şunun taraftarıyım özgürlük yani daha iyi açayım herkes istediği gibi dolaşabilsin isteyen çıplak isteyen kapalı doğrusu bu bakın Tayip Erdoğanın bir lafı var bunu anlayan artık konuşmaması lazım 'Benim insanımı kimse kısıtlayamaz' yani ne kimseni açık olmasına karışırım nede kapalı olmasına bundan ötesi varmı yok..

arkadasim arabanin ne oldugunu biliyorsun!!! tasi yuvarliya yuvarliya tekerlek oldu en sonundada tekerlek araba oldu.. bunu görmemek imkansiz!! öyle degilmi..

iste insan ogluda tapina tapina din,,, din lede oynaya oynaya seriat haline geldi.. onuda görmüyormusun bak örnek vereyim uzay araclarini biliyorsundur hayatinda belki resimlerde belki televizyonda belki youtube de görmüstürsün ama böyle aracin varligin dan haberin var ??? iste bizim de seriatdan haberimiz var seriat kurallarindan haberimiz var.. kismide olsa seriat kurallarini yasamak zorunda birakilan halkimiz var.. dönem dönem yasanmis derin acilar var... etrafinda seriatla yönetilen ülkeler var .. etrafimizda seriat kurallarinla yasamak zorunda birakilan aileler var herhalde bunlari görmemek imkansiz!!!

sonra gelelim senin Tayip Erdoğana, Benim insanımı kimse kısıtlayamaz'

evet laik Türkiye cumhuriyeti kisitlar burasi Türkiye burasi Avrupadan daha fazla laik ülke ve bu ülkeninde kurallari var .. tabiii bu kurallara herkes saygi duyuyormu ... tabii buda bir egitim meselesi.. aldigi egitime bagli..

örnegin saygi duyan insan bu sekilde aciklama yapabilirmi Benim insanımı kimse kısıtlayamaz' yani isteyen okula ciplak girer ister karacarsafla öylemi?

sayin sardunyamizin bir basligi olan ,,AVRUPA TERBİYESİ!, deyince aklima, hani bizimki hep Avrupadan dem vuruyor ya onlar mini etekli bir bayani sinifa almazlar tahrik ediyor diye,, birak rahibe kiyafetini bir hac isareti kolye varsa boynunda onuda almazlar tahrik ediyor diye... ama AB, Akp i le ikisinide bize sunuyor!!!

ama hatirlatirim bizim siniflara boynunda bir nuskayla girebilirsin!!! tabii onun üzerinide bir uniforma gecirmessen?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şeriat nedir bilmiyorsun ve talep ediyorsun ama bence sen bilmiyorsun ama bence ben biliyorum... :)

biliyorsun ama İran'da görünen doğrusu değil, you tube deki doğru değil diyebiliyorsan doğrusunu açıklamak zorundasın...

yok öyle laf ebeliği isteyen istediği gibi gezsin bunlar farazi laflar kimse çıplak gezmesin, tayyip erdoğan'ın sözleri beni bağlamaz benim liderim değil o onun sözlerini ciddiye alayım, liderim dediğin adamın sözü sözdür ağzından çıkanı uygular, dün söylediğini bugün çarpıtmaz...

özgürlük denilen şey öyle birşeydir ki ilk önce ve hatta en önemlisi beyninde olmalı beynin özgür olmalı, sonra eğitimini sürekli yenilemelisin, zıt fikirleride okumalısın, değişimin öyle dünden bugüne olmamalı, hazmederek gelişmelisin...

ancak, bütün bunlar bir yana RTE ve taifesinin amacını ve hedefini biliyorum onların demokrasisi ve özgürlüğü ancak amaçlarına ulaşana kadar... sonra rüyanda bile görmene izin vermezler... çünkü başka türlü barınamazlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Haklısın ailemde türbanlı pek kişi yok ama ben Türbanlıyım..Ülkenin şu koşullarında türbanıyla çalışabilen,türbanıyla dolaşan,ibadetini aksatmayan bir türbanlıyım..Haklısın dediğin gibi diğer ülkelerde de insanlar çoğunlukla,punkçu da olsa,türbanlı da olsa okuyor ya da çalışıyor..Ha bu ülkede şimdi okula almak istimiyorlar mı?bil bakalım neden...Benim dinim üzerinden prim sağlamaya çalışıp bunu siyasete alet eden yüzünden...şeriat kötü mü? ya da şeriat ne?Kuran da ki yap ya da yapma denilen her konu Kuran şeriatı,oldu mu?Kuran da ki ceza sistemi ne ise o da şeriat..hırsızın eli mi kesilecek, zina yapan 100 sopa mı yiyecek,kısasa kısas mı var,miras dağılımı mı..evet hepsi şeriat.. bana göre sakıncası mı var,hayır haşa..elbette ben bu hükümlerdeki yararları,faydaları bilirim... ama birileri kalkar,Allahın,sarhoşken ne dediğinizi bilinceye kadar namaza durmayın dediği mümini öldürmeye idama kalkarsa,tecavüze uğrayan kadına 200 kırbaç ve hapis cezası verirse,el kesip eline taktığı ellerle sırıta sırıta dolaşırsa,diri diri insanların tepesinden benzini boşaltıp yakarsa,bir kadını ailesinden kocasından yazılı izin almadan tek başına sokağa bile çıkarmazsa,diğer kitap ehlinden kardeşlerimin kellesini alırsa,açık kardeşimin alnına kurşun sıkar yüzüne kezzap atarsa,ben de başlarım sizin dininize der bu adamlara dinim adına cihad bile ilan ederim..bilmem anladın mı kardeşim?

Laiğim diyen benim başımı açamaz,dindarım diyen kardeşimi zorla kapatamaz..Tehdit hissedilmeyen yerde tepki çıkmaz kardeş,anladın mı insanlar nelere tepki veriyor..

Ben,peygamber zamanında olmayan spiral ile,bugün spiralli kadının yaptığı yemeği yemem haram diyen kişilerin baş düşmanıyım,hemde bütün türbanımlı,anladın mı kardeşim?şimdi şu iş yerimi basıp,benim başımı açmaya kalksa bir laiğim diyen laiksiz, işte ben onun da düşmanıyım..her iki kutupta bana göre vatan haini bölücüdür çünkü..dengeli olalım,neyi savunduğumuzu bildiğimiz kadar neyi savunmadığımızı da bilelim..Eğer siyasette sağ bir görüşümüz varsa,neden sol olmadığımızı bilelim,ya da sol isek neden sağ olmadığımızı,dinli isek dinimiz kadar dinimizden olmayanı da bilelim,her ne bizim karşıtımızsa onu mutlaka bilelim.Ondan sonra da hayır efendim sen ben gibi olmak zorundasın demeden,ha sen bu musun ben de şu yum,eee daha daha nasılsın demeyi bilelim..birbirimizin gırtlağına yapışmayalım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.