Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

OSMAN ÖCALAN’DAN ŞOK AÇIKLAMALAR

nail_amudi

Önerilen İletiler

PKK yönetiminin, şiddet eylemlerini tırmandırma kararı alması üzerine örgütten ayrılarak önce PWD’yi (Yurtsever Demokrat Parti) kuran, ancak iki defa PKK tetikçileri tarafından öldürülmek istenen Osman Öcalan, PKK’nın şiddet eylemlerini tırmandırması, örgüt içi infazlar, PKK’nın alternatifi olduğunu iddia eden gruplar ve 22 Temmuz’da yapılacak genel seçimlere yönelik ilginç açıklamalarda bulundu.

PKK’nın kuruluşundan bu güne kadar örgütün demokratikleşmesini isteyen birçok kişinin öldürüldüğünü vurgulayan Osman Öcalan, Irak’ın kuzeyinde yayınlanan “Cemaver Gazetesi”ne (2 Temmuz 2007) verdiği röportajda, PKK cinayetleri başta olmak üzere, birçok konuda görüşlerini aktardı.

PKK’nın şiddet politikası nedeniyle, hiçbir zaman örgüte dönmeyi düşünmediğini açıklayan Osman Öcalan, Kürtlerin hakları için mücadele ettiğini iddia eden PKK’nın, bugün paralı askerlerden oluşan taşeron bir örgüt durumuna geldiğine dikkat çekti.

PKK’nın şiddet politikasında ısrarlı olması nedeniyle örgütten ayrılmak zorunda kaldığını belirten Osman Öcalan, röportajda; “PKK, kendisine rakip olarak gördüğü kişilere veya Kürt gruplara karşı düşmanca politikalar izleyerek, onları yok etmek için şiddet uygulamıştır. Ancak PKK’nin alternatifi olduklarını öne süren Kürt grupların da Kürtler arasında tabanları yoktur. Etnik milliyetçilik temelinde faaliyet gösteren bu ittifakların, sürekli kendilerini tekrarlayıp durdukları için gelişme şansları da yoktur” dedi.

Osman Öcalan, örgütten kaçan veya muhalif Kürtlere yönelik cinayetlerin karanlık bir yanının olmadığına, cinayetlerin PKK tarafından işlendiğinin açık olduğuna dikkat çekerek, şöyle dedi;

PKK’den ayrılma nedenimiz, örgüt yönetiminin siyasal terörü sürdürme kararıdır. Ağabeyim Abdullah Öcalan’ın yakalanması örgütü derinden sarstı. Türkiye’ye teslim olan Şemdin Sakık, Abdullah Öcalan’ın yakalanmasında önemli rol üstlendi. Murat Karayılan, Duran Kalkan, Rıza Altun, Cemil Bayık ve Zübeyir Aydar’dan oluşan grup örgüt yönetimini ele geçirdi. Abdullah Öcalan’ın açıklamalarına bile sansür uygulamaktan çekinmeyen bu çetenin, şiddet politikasının sürdürülmesi yönündeki yaklaşımlarına karşı çıktım. Bu nedenle beni zindana attılar, sorguladılar, yargıladılar ve idam cezası verdiler. Ancak örgüt tabanı ve Kürtlerin tepkisinden çekindikleri için idam edemediler. Bu nedenle PKK tarihinde en büyük kopuşun içinde yer aldım ve bu kopuşun örgütlenmesine öncülük ettim. İlk çıkışımız PKK ve Önderliğinin şiddet politikasına yönelik eleştiriler şeklinde oldu. Şiddet yoluyla sorunların çözülemeyeceğini, silahlı eylem döneminin bittiğini, sorunların, Türkiye’nin demokratikleşme sürecinin desteklenmesiyle çözülebileceğini vurguladık. PKK yönetimini ele geçirenler ise, örgütün demokratikleşmesini sağlayamadıkları gibi, örgüt içinde ve dışında muhalefete izin vermeyerek, demokrasi yanlılarına yönelik baskı ve cinayetlerini sürdürüyorlar.

PKK yönetimi, Siphan Rojhilat, Kemale Sor, Hikmet Fidan, Kani Yılmaz, Sabri Torin’i öldürtmüştür. Bu cinayetlerin karanlık bir tarafı yoktur. Bu insanların vurulmasının PKK’dan kaynaklandığı açıktır. Bu arkadaşları değişik defalar PKK tetikçilerine karşı uyardım. Ancak ne yazık ki, hepsi de PKK’nın kurbanı oldular. Kürtler PKK’dan korkmamalılar. Kürtlerin kanını akıtmaya devam eden Murat Karayılan, Duran Kalkan, Cemil Bayık, Mustafa Karasu, Ali Haydar Kaytan, Zübeyir Aydar’dan oluşan cinayet şebekesi hakkında Avrupa makamlarına suç duyurusunda bulunarak, PKK cinayetlerine karşı Kürt halkına ve uluslararası kamuoyuna acil yardım çağrısı yaptık. Türkiye’de yaşayan Kürtlerin yüzde 90’ı benim gibi, silahın, mayının, bombanın çözüm olmadığını düşünüyor. Demokrasi, tek çözüm yolu. Kürtler, demokraside ısrarlı olmalılar ve 22 Temmuz seçimlerinde PKK’ya boyun eğmeden, demokrasinin kazanması yönünde çaba göstermeliler.”

Kız kardeşlerinden birinin PKK yanlısı, diğerinin ise PKK karşıtı olduğunu belirten Osman Öcalan, Murat Karayılan tarafından görevlendirilen tetikçilerin iki defa kendisine yönelik suikast girişiminde bulunduğunu, son olarak iki PKK tetikçisinin evini havaya uçurmak istediklerini, ancak başarılı olamadıklarını vurguladı.

Yıllarca şiddetten medet uman ve bugün demokrasi gerçeğini kavradığını itiraf eden Osman Öcalan’ın da açıklamasına yansıdığı üzere, çözüm; silaha ve şiddet eylemlerine karşı kesin tavır almaktır. Silahı bir siyaset aracı olarak görenleri reddetmektir. PKK’nın mayınlı tuzaklarına düşmeden, barışın, demokrasinin ipine sarılalım ve gerisinin çıkmaz sokak olduğunu görelim. PKK cinayetlerine karşı net bir tavır almak, asgari demokratik bir tutumdur. Bu demokratik tutumun geliştirilmesi ve egemen tarz haline getirilmesi zorunludur. Ama ondan daha önemlisi, Kürtlerin, değerlerimiz üzerinde despotik bir tarz kuran, devrimci yurtsever mücadelenin önünde aşılması gereken bir barikat haline gelen İmralı Partisi’nin cinayetlerine ve bastırma kampanyasına karşı sessizliğimizi bozmak ve etkili bir biçimde durmak günün kaçınılmaz görevlerinden biridir!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
  • Cevaplar 186
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

PKK yönetiminin, şiddet eylemlerini tırmandırma kararı alması üzerine örgütten ayrılarak önce PWD’yi (Yurtsever Demokrat Parti) kuran, ancak iki defa PKK tetikçileri tarafından öldürülmek istenen Osman Öcalan, PKK’nın şiddet eylemlerini tırmandırması, örgüt içi infazlar, PKK’nın alternatifi olduğunu iddia eden gruplar ve 22 Temmuz’da yapılacak genel seçimlere yönelik ilginç açıklamalarda bulundu.

PKK’nın kuruluşundan bu güne kadar örgütün demokratikleşmesini isteyen birçok kişinin öldürüldüğünü vurgulayan Osman Öcalan, Irak’ın kuzeyinde yayınlanan “Cemaver Gazetesi”ne (2 Temmuz 2007) verdiği röportajda, PKK cinayetleri başta olmak üzere, birçok konuda görüşlerini aktardı.

PKK’nın şiddet politikası nedeniyle, hiçbir zaman örgüte dönmeyi düşünmediğini açıklayan Osman Öcalan, Kürtlerin hakları için mücadele ettiğini iddia eden PKK’nın, bugün paralı askerlerden oluşan taşeron bir örgüt durumuna geldiğine dikkat çekti.

PKK’nın şiddet politikasında ısrarlı olması nedeniyle örgütten ayrılmak zorunda kaldığını belirten Osman Öcalan, röportajda; “PKK, kendisine rakip olarak gördüğü kişilere veya Kürt gruplara karşı düşmanca politikalar izleyerek, onları yok etmek için şiddet uygulamıştır. Ancak PKK’nin alternatifi olduklarını öne süren Kürt grupların da Kürtler arasında tabanları yoktur. Etnik milliyetçilik temelinde faaliyet gösteren bu ittifakların, sürekli kendilerini tekrarlayıp durdukları için gelişme şansları da yoktur” dedi.

Osman Öcalan, örgütten kaçan veya muhalif Kürtlere yönelik cinayetlerin karanlık bir yanının olmadığına, cinayetlerin PKK tarafından işlendiğinin açık olduğuna dikkat çekerek, şöyle dedi;

PKK’den ayrılma nedenimiz, örgüt yönetiminin siyasal terörü sürdürme kararıdır. Ağabeyim Abdullah Öcalan’ın yakalanması örgütü derinden sarstı. Türkiye’ye teslim olan Şemdin Sakık, Abdullah Öcalan’ın yakalanmasında önemli rol üstlendi. Murat Karayılan, Duran Kalkan, Rıza Altun, Cemil Bayık ve Zübeyir Aydar’dan oluşan grup örgüt yönetimini ele geçirdi. Abdullah Öcalan’ın açıklamalarına bile sansür uygulamaktan çekinmeyen bu çetenin, şiddet politikasının sürdürülmesi yönündeki yaklaşımlarına karşı çıktım. Bu nedenle beni zindana attılar, sorguladılar, yargıladılar ve idam cezası verdiler. Ancak örgüt tabanı ve Kürtlerin tepkisinden çekindikleri için idam edemediler. Bu nedenle PKK tarihinde en büyük kopuşun içinde yer aldım ve bu kopuşun örgütlenmesine öncülük ettim. İlk çıkışımız PKK ve Önderliğinin şiddet politikasına yönelik eleştiriler şeklinde oldu. Şiddet yoluyla sorunların çözülemeyeceğini, silahlı eylem döneminin bittiğini, sorunların, Türkiye’nin demokratikleşme sürecinin desteklenmesiyle çözülebileceğini vurguladık. PKK yönetimini ele geçirenler ise, örgütün demokratikleşmesini sağlayamadıkları gibi, örgüt içinde ve dışında muhalefete izin vermeyerek, demokrasi yanlılarına yönelik baskı ve cinayetlerini sürdürüyorlar.

PKK yönetimi, Siphan Rojhilat, Kemale Sor, Hikmet Fidan, Kani Yılmaz, Sabri Torin’i öldürtmüştür. Bu cinayetlerin karanlık bir tarafı yoktur. Bu insanların vurulmasının PKK’dan kaynaklandığı açıktır. Bu arkadaşları değişik defalar PKK tetikçilerine karşı uyardım. Ancak ne yazık ki, hepsi de PKK’nın kurbanı oldular. Kürtler PKK’dan korkmamalılar. Kürtlerin kanını akıtmaya devam eden Murat Karayılan, Duran Kalkan, Cemil Bayık, Mustafa Karasu, Ali Haydar Kaytan, Zübeyir Aydar’dan oluşan cinayet şebekesi hakkında Avrupa makamlarına suç duyurusunda bulunarak, PKK cinayetlerine karşı Kürt halkına ve uluslararası kamuoyuna acil yardım çağrısı yaptık. Türkiye’de yaşayan Kürtlerin yüzde 90’ı benim gibi, silahın, mayının, bombanın çözüm olmadığını düşünüyor. Demokrasi, tek çözüm yolu. Kürtler, demokraside ısrarlı olmalılar ve 22 Temmuz seçimlerinde PKK’ya boyun eğmeden, demokrasinin kazanması yönünde çaba göstermeliler.”

Kız kardeşlerinden birinin PKK yanlısı, diğerinin ise PKK karşıtı olduğunu belirten Osman Öcalan, Murat Karayılan tarafından görevlendirilen tetikçilerin iki defa kendisine yönelik suikast girişiminde bulunduğunu, son olarak iki PKK tetikçisinin evini havaya uçurmak istediklerini, ancak başarılı olamadıklarını vurguladı.

Yıllarca şiddetten medet uman ve bugün demokrasi gerçeğini kavradığını itiraf eden Osman Öcalan’ın da açıklamasına yansıdığı üzere, çözüm; silaha ve şiddet eylemlerine karşı kesin tavır almaktır. Silahı bir siyaset aracı olarak görenleri reddetmektir. PKK’nın mayınlı tuzaklarına düşmeden, barışın, demokrasinin ipine sarılalım ve gerisinin çıkmaz sokak olduğunu görelim. PKK cinayetlerine karşı net bir tavır almak, asgari demokratik bir tutumdur. Bu demokratik tutumun geliştirilmesi ve egemen tarz haline getirilmesi zorunludur. Ama ondan daha önemlisi, Kürtlerin, değerlerimiz üzerinde despotik bir tarz kuran, devrimci yurtsever mücadelenin önünde aşılması gereken bir barikat haline gelen İmralı Partisi’nin cinayetlerine ve bastırma kampanyasına karşı sessizliğimizi bozmak ve etkili bir biçimde durmak günün kaçınılmaz görevlerinden biridir!

Nail Amudi

Nail Amudi

Konu başlıklarında KÜRT kelimesini gördükten sonra freni boşalmış kamyon gibi cevap yazan üyeler bu iletiyi de okumuşlar mıdır acaba?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konu başlıklarında KÜRT kelimesini gördükten sonra freni boşalmış kamyon gibi cevap yazan üyeler bu iletiyi de okumuşlar mıdır acaba?

Galiba bu forumda kürt konusu tartışmaları biraz sert geçiyor.Az önce size ait olan bir iletide de aynı öfke vardı.Ya bu kardeşlerimiz çok keskinler yada yine biz Kürt diyeni PKK olarak görmeye devam ediyoruz.Bakalım yakında anlarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Okuduk okuduk... da iftar vakti... Hele tekerin altına taşı koyup, ön tekeride kaldırıma dayayalım da iftar sonrasına kadar az biraz beklesin kamyon; sonra salarız aşağıya gidebildiği yere kadar gitsin... Az sonra buradayız! B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Esasen demek istediğim şey şudur;

KÜRT kelimesi geçen konu başlıkları altında hassasiyeti olan herkes fikrini açıklıyor. Ancak ne zaman ki kendisini "kürt" olarak "tanımlamayan" birisi çıkıp, oportimist laflar ediyor ve demokrasiden-eşitlikten-insan haklarından bahsediyor, o zaman ortalık karışıyor.

Ortalığın karışmasından da kastım şu:

Kendi deyimleri ile T.C. sevdalısı X kişisi çıkıp, "devlet de şunu-bunu yapmasaymış iyiymiş" dediği anda bu bir argüman haline dönüyor.

Hani demokrasiydi? Hani insandık? Hani eşitlikten bahsediyorduk?

Söylediler, hata mı ettiler?

Bunu kullanmayınız.

Objektif olunuz.

Akıl, insaf ve iz'an.

Lütfen.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konu Kürtler.... (kamyon hala park halinde, bunu göz önüne alarak okuyun lütfen yazımı)...

Efendim yukarıdaki itirafları okuyunca her kürt pekakalı değilmişmiş....

DTP meclise girmek için kaç oy aldı? Bilinen kürt nüfusu 6 milyon. Bunlardan 1 milyonunu zazakürdü olarak ayırırsak kalır geriye 5 milyon. Bunlarında (her evde inanılmaz çocuk olduğundan) 14 kişiden 3 tanesi oy kullanma yetisinde olsa..... efendime söyleyim ; yaklaşık 1.2 milyon kişi oy kullanmış. 25 millet vekili (yanlışım varsa düzeltin) bağımsız olarak çıkmak için kişi başı en az 40 bin oy alması gerekli ki bu da tamı tamına bu oylara denk gelmektedir... Tahmini rakamlar bunlar, kimse oy kullanırken yanında değildik. Mesela yani!

Şimdi bu durumda "pekakalı kardeşlerimize terörist" diyemeyiz diyen bir partinin açılımı direk olarak terorist olacaktır... ki neredeyse %80 kürtler pekakalı oldumu? Oldu...

Tıpkı akepelilerin "ya dindarsındır yada laik" deyip kesin tavır koyduğu gibi... Değilmi?

Bunlar kısa ve öz olarak, kürtlerin güya kendilerine yapıştırılan bu damgadan kurtulmak için söyledikleri yalanlardır... her kür pekakalı değilmişmiş!!!

* * *

pekaka nedir?

Sadece terorist bir gurupmudur? Eğer öyle olsaydı, kürtlerin çoğunluğu pekakalıdır denmezdi...

Peki nedir?

60 bin çalışanı olan,

48 basın yayın kuruluşuna sahip,

10 milyar dolardan fazla nakit parası olan,

avrupanın ve ortadoğunun uyuşturucu çoğunlukta olmak üzere kaçıkçılığın her kolunu yapan,

Allah için doğu veya güneydğuya bir çivi bile çakmakdan güya halklarının haklarını savunan,

Bir dönem MİT in, bir dönem toprak ağalarının, bir dönem yunanistan, bulgaristan, suriye, Irak, İran, ermenistan gibi bilimum komşumuzun(!) kullandığı,

Şu günlerde Barzani-Talabani kafataşçılarının emrine giren,

ABD nin şımarttığı ve desteklediği (açıkça),

Türkiye deki ne pislik işler varsa tümünün altından çıkan,

Ne idiü belirsizler bi alay müptela çakal ****** topluluğudur.....

* * *

Efendim kürtlerin hakları ellerinden alınmışmış, devlet kürtlere ikinci sınıf vatandaş olarak bakmışmış, kürtlerin olduğu yerler per perişanmışmış...

Bu da başka bir ikiyüzlülük ve yalan...

Adam gitmiş yaylaya, dağın tepesine ev yapmış! Topu topu 3 yada 5 ev... Devlet kalkmış elektrik götürmüş, telefon götürmüş, merkezi yerleşim yerine yada köye 10-20 km... Beyenfendiye telefon faturası geliyor. Ödemiyor, telefonu kesiliyor.... Vay senmisin kesen, doğru ptt santralini roketliyor... Türkiyenin elektriğini kaçak kullanıyor, ahır ısıtıyor, utanmdan kuyu suyunu ısıtıyor..ama devlet ona bakmıyor... Sağlık hizmeti bedava. Okullara konan taşımalı eğitim araçları bedava. Çocuk başı (16 yaşına kadar) maaş kebap... sonra sözde hakları verilmemişmiş... Bu hakmı?

Efendim askerde kürtçe konuştuğu için dayak yemiş! Ne dedin adama? Küfür mü ettin. Askerlik babayın evimi? Sen 20 yaş dişin inanılmaz ağrırken dişçiye gidip kürtçemi konuşuyorsun? Neden işine gelen yerde kürtçe işine gelmeyen yerde Türkçe? Diyelimki kürtçe konuşulacak. Yani resmi dairelerde filan. Kim tercüman olacak? Hem Türkçe hemde kürtçe evrakmı düzenlenecek? Bu işin sonu nereye varır hiç düşündünüzmü?

hadi bunuda geçtik.. hangi kürtçe konuşulup yazılacak? Tunceli Diyarbakırı anlamaz, Van Urfa yı anlamaz... Ha bir de bu detaya girecek olursak karşımıza tamı tamına biri birine benzer ama alakası olmayan 5 (yazı ile BEŞ) tane kürtçe çıkacak....

Sonra, bende tatarca istiyorum.. hadi, sana verilen banada verilecek, bende istiyorum...

Sonra, Çerkezler de aynı şeyi istiyor... onlarada aynı şekilde davranalım...

Artvin bölgesinde neredeyse herkez Gürcü dilini çok iyi bilir... onlarada aynı hak verilsin...

Başka? Bi sürü unuttuğum vardır ya ben kısa keseceğim...

Yani sonuçta heray evinize 24 dilde elektrik faturası gelecek, her noter düzenlediği belgeyi 24 dilde yapacak... ah bu arada tercüman kim olacak, bu kadar dili kim öğrenecek oraları ayrı konu... Hakim soracak Türkçe "anlat kızım ne oldu?", bizimki başlayacak kürtçe anlatmaya! Ya tercüman yanlı ve yanlış aktarırsa?

hadi bunuda geçtik... Şuan Almanya da 2 milyona yakın kürt var ki bazı merkezlerde bazı mahalleler silme kürt dolu (gidin görün manzarayı, vay ki var, bizi süper temsil ediyorlar). Aynı Türkiye deki gibi.... Alman Devleti ile işlerini kürtçemi yapıyorlar, Almanca mı?... E be kardeşim avrupa demokrasisi varya, verse ya size bu hakkı.. bak ne kadar da çoksunuz. Koysa ya devlet dairelerine kürtçeyi de dil olarak!!!... medeni avrupanın önder ülkesi değilmi Almanya?

Neyse,

Ne diyordum, devlet bunlara bakmıyor... İki yüzlülük yapıyor değilmi?

Kalkın gidelim. Hazır karlar yağmadan sizi İçanadolu da biraz gezdireyim. Konya da, 300 den fazla köyde hala elektrik yok, su zaten yok, karlar düştümü şehirle bağlantı bahara kadar yok... Siz duydunuzmu bu bölgeden eline silah alıp dağa çıkanı??? Kimmiş ikiyüzlü olan?

Munafıklığın alametlerini bilirmisiniz? "Konuşunca yalan söyler. Söz verince sözünde durmaz. Kendisine bir şey emanet edilince hiyanet eder.” ve Müslim’in bir rivayetinde şu ilâve vardır: “Oruç tutsa, namaz kılsa, müslüman olduğunu söylese de”.

Diyarbakıra gidelim... Oradaki rezaleti inceleyelim... Bakın bakalım devlet birini diğerinden ayrımı tutmuş?

Ama adamlar illede her suçu devlete atacak ya; aşiret reislerinin ve ağaların yaptığı tüm FEODAL yönetim ve davranışı suçlusu kim? Devlet. Oldu canım oldu... Yankesicilik, mafya, tehdit, uyuştucu ve diğer bilimum kaçakçılık nereden çıkar? Elbette her yerin iyisi kötüsü var... ama Allah için söyleyin nereden çıkar!!

Devlet içinde her türlü memuriyet tahsis ediliyormu? Ediliyor!

Üniversiteye giderken aldığı puanamı bakılıyor, geldiği yeremi?

Polis varmı? Var!

Asker varmı? Var!

Bakan, vekil, müsteşar, bürokrat varmı? Var!

Hatta Cumhurbaşkanımız bile kürt değilmiydi? Evet!

Ticaret yapıyorlarmı? Yapıyorlar!

Toptancılık, sanayicilik, sanatçı... ne ararsan varmı? Var!

Peki nerede ikinci sınıfa konma???

Bir toplum EZİK olmayacak. kendini farklı sınıfta görmeyecek.. Eğer görürse bir dönem sonra halisilasyon görmeye başlar... Sana bana verilmeyen hakkı onada vermezsin ama efendi hemen atlar, "ben kürdüm diye demii" he canım aynen öyle :stuart:

AB fonları doğuya akıyor... Ne yapılıyor doğuya? Bölge İsnat Mahkemesi (Yani, o bölgeye ait özel yargılama mahkemesi). Senin ak dediğine o mahkeme kara diyebilir ki kimseye de hesap vermez... Buyur burdan yak... AB fonları hastanemi yapmış? Yok! Okul? neredeee.. Fabrikamı kurmuş? Yok! ne yapmış? Halka yardım parası vermiş... Dilenci ve kendi hegomanyasında düşünen bir halk oluşturmak için... Onun yerine yapsana fabrika, madem kürt halkını düşünüyorsun?

Yok onu yapmaz!

Yaparsa, oranın insanı işsizlikten göçmez, bu defa da orayı işgal edemez... kürtsüz kürdistan yani..

pekaka çakalları neden 10 yıl boyunca tek bir asker yada polisle çatışmadan bölge insanlarını katletti? Kendi varlığını bölge halkı kabül etmeden başarılı olmazdı. Parayı bastırdınızmıydı istediğiniz köyü yaktırır, üç kuruş paraya arazilerine el koyar, insanlarıda yaka paça batıya sürersiniz!!!

Anladınızmı ince ayarı?

Hadi federasyon kuruldu. Yürüyün hepiniz doğuya. Batıyı boşaltın! Kim gider...hiç kimse! Eeee, ne istiyorsun kardeşim sen?

O istemiyor? O başına geleceği bilmeden kurmalı saat gibi konuşuyor! "haklar", "özgürlükler"... sen benden daha üst haklara sahipsin! Ben daha tek kuruş devletten çocuk yardımı almadım... Kömür vermedi bana devlet... Elektrik faturama senin "çaldığın" elektriğin farkıda bindi, paşa paşa ödedim! Ödemediğimde de geldi kesti devlet... Sen fişsiz faturasız istediğin gibi at koşturabilirsin doğuda... sıkıyosa maliyeci önüne geçsin değilmi?... ama ben burada haksız kesilen vergi cezama itirazı bile önce ödeyip sonra dava açarak durdurabiliyorum... kim özgür? kime daha büyük haklar verilmiş...

Ve sıkışında "bir çuval tozzz, bir otobozz" yapma şansımda yok canına yanayım... Avukatlarla, icralarlar, borçla, harçla boğuşmak zorundayım...

Tıraşı kesin kardeşim... Bu masallar yeterince can sıktı.. Takke düştü, kel göründü....

İsrail in o arazilere yerleşmesi için kurulan pekaka çakal sürüsü amaca tam manasıyla hizmet etmiştir. "Kendi halkım" dediği insanları can evinden vurmuş, sürgün etmiş, yeni kurulacak olan kürtsüz kürdistan (yeni israil) için kalanları da maraba yapmış; ve tüm bunlarıda bizi almak için can atan AB sayesinde gerçekleştirmiştir.... ABD nin ne şiiler umurunda ne de sunniler... zaten onların olduğu yerde petrolde yok! Ama Irak Türkmenleri nin olduğu yerlerde petrol var... Sür kürtleri üzerilerine, eğer Türkiye "gak guk" derse, "vay sen onları korursan bende bunları korurum" deyip dalacak güneydoğuya..plan bu!!!

Ama, güzel medyamızın toz pembe sayfaları arasında kaybolan ince bir haber vardı...okuyan oldumu bilmiyorum! K.Irak ta 63 tane aşiret reisi bir araya gelip, Türkiye ye ilhak kararı aldı... hele bakın hele! Demekki aklın yolu birmiş... Barzani-Talabani çifti yaka paça bunları tutuklattı. Sadece 3 tanesi kaçarak Türkiye ye girdi. Ne başbakanlık nede başka bir merci kesinlikle görüşme taleplerini kabül etmedi.. bilin bakalım kim kabül etti? TSK!!! Sonrada askeri araçlarla onları evlerine geri götürdü....

Anladınızmı milletin paçaları neden tutuştu?

Kim kürtlere özel haklar verecek? Talabani-Barzani çiftimi? Devlet yönetmeyi aşiret yönetme sananlarmı? ABD bu adamlara memurlara ödesin diye kişi başı 400 dolar veriyor. bunlar 70 dolarını ödüyor memurlara, gerisi cebellezi... Bir tüp 20 dolar K.Irak ta... Demokrasi ve özgürlük; yok efendim kürt halkının geleceği öylemi? :stuart: süper yani....

Siz (yani kürtler) babaya (devlete) el kaldırdığınız sürece, asla ve asla huzurlu bir hayat yaşayamazsınız...

Kul hakkı denen birşey var! 65 milyon insanın hakkını gasperdiyorsunuz; Cenab-ı Hak bunu sizin yanınıza komaz; haberiniz olsun!!!!

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konu Kürtler.... (kamyon hala park halinde, bunu göz önüne alarak okuyun lütfen yazımı)...

DTP meclise girmek için kaç oy aldı? Bilinen kürt nüfusu 6 milyon. Bunlardan 1 milyonunu zazakürdü olarak ayırırsak kalır geriye 5 milyon. Bunlarında (her evde inanılmaz çocuk olduğundan) 14 kişiden 3 tanesi oy kullanma yetisinde olsa..... efendime söyleyim ; yaklaşık 1.2 milyon kişi oy kullanmış. 25 millet vekili (yanlışım varsa düzeltin) bağımsız olarak çıkmak için kişi başı en az 40 bin oy alması gerekli ki bu da tamı tamına bu oylara denk gelmektedir... Tahmini rakamlar bunlar, kimse oy kullanırken yanında değildik. Mesela yani!

.

.

...

Çok acımasızca bir ELEŞTİRİ,HAKSIZLAŞTIRMA KOKUYOR NERDEN BAKARSANIZ.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin simalyildizinet

Sanirim niyetliydiniz ve bos mide ile birseyler yazmak istememissiniz evvela allah orucunuzu kabul etsin diyorum, belliki birilerinin tepkisini cekmeye calismissin ama bundada basarili oldugunu sanmiyorum cunku sizin gibilere en guzel tepkiyi sessiz kalarak veriyorlar bende sizin yazdiklarina hic bir yorum yapmayacagim sadece size bir yazi gonderiyorum ve umarim dikkatli bir sekilde okursunuz ve kendi payiniza birseyler cikarirsiniz bir oturun iki dusunun daha sonrada benim imzamin altindaki ilk yaziyi okuyun

saygilar...

Konfüçyüs, Hükümdar'ın istegi üzerine bir süre için sehrin yönetiminde olmayı kabul etti. Yedi gün izledi. Yedinci gün yüksek memur Sao-Çeng'i idam ettirdi, cesedin üç gün açıkta kalmasını emretti.

Ögrencileri çok sasırdılar, yanına gittiler, sordular: "Sao-Çeng bu sehirde hatırlı ve kuvvetli bir adamdı. Simdi sehrin yönetimini aldıktan sonra ilk isiniz onu astırmak oldu. Bu yaptıgını dogru mudur. Bildigimiz kadarıyla bu adam haydutluk, hırsızlık yapmamıstı..."

Konfüçyüs "yaptıgımın nedenlerini size anlatayım" dedi ve anlattı:

"Dünyada bes agır suç vardır. Haydutluk ve hırsızlık bunların arasında degildir, daha sonra gelirler. Bu bes suç sunlardır:

Birincisi uyumsuz ve asi bir tabiatla birlikte gözüpeklik;

İkincisi asagı bir hayat tarzıyla birlikte inatçılık;

Üçüncüsü çenesinin kuvvetli olmasıyla birlikte yalancılık;

Dördüncüsü herkesin ayıbını, kusurunu aklında tutmakla birlikte herkesle dost geçinmek;

Besincisi hak ve adalet duygusu olmamakla birlikte yaptıgı haksızlıkları süslü ve parlak gerekçeler arkasına gizlemek.

Sao-Çeng'de bunların besi de vardı. Nereye gitse taraftar topluyor, hizipler yaratabiliyordu; aldatıcı fikirlerini parlak konusmaların arkasına gizleyebiliyordu; zulmüyle adaleti tersine çevirebiliyordu. ****** birlestigi zaman ortaya çok güçlü bir kötülük çıkar. Ben de sehir halkı için tasalanmak yerine bu adamı idam ettirmeyi tercih ettim."

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

...

Hiç hoş cümleler değil,düşünceye dönüşmesi korkutucu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yazılarınızı/yorumlarınızı okudum...

Biber de gerçeklerde acıdır...

Unutmadan, bunları yazan Şimalyıldızı, ne kürtleri, ne doğuyu tanımıyor falan zannetmeyin... kürtçesi de fena değildir... Süt annesi de kürttür!

Ben, taraflı yada kasıtlı yorumda bulunmadım! Sadece gerçekleri yazdım...

Ama hiç kimse kalkıpta, "şu yazdığın doğru, bu yazdığın yalan/yanlış" demedi. Sadece yorum yaptı... Ve güye muhatap almamak için sustu! ;)

* * *

Oysa, hiç bir yazıma katılmasanız bile "apocular" diye kurulan bu çetenin, toprak ağalarının emrinde ne kadar can yaktığını bile itiraf etmemek, bu gerçeği bildiği için yazılarıma yandaş olmamak adına susmakta çok dürüst bir davranış değil....

* * *

Konfüçyus örneğiniz çok çok doğru... da bu örnek kimin için? Benim içinmi, şuan mecliste bulunan DTP liler içinmi? Ben okurken DTP liler geldi gözümün önüne; sonra acı acı gülüp AKP yönetimini ve vekillerini düşündüm.... Ha kel hasan, ha hasan kel.... Yanan yırtılan deli bekirin yakası.. bu millete oluyor ne olduysa; gerisi ideolojileriyle cukkaları cebe indiriyor...

* * *

Evet, pekaka terör örgütü kapatılamaz... pardon, pekaka şirketi kapatılamaz!!! Kapatmazlar...

UÇK nın elinden avrupa ayağını alıp, pekaka ya vermek; onlara lütfekmek için değil, avrupa içinde kök salmaları içindir.. ABD, yakın bir zamanda avrupanın başına pekaka belasını açacaktır; iyi de yapacaktır, ayıklasınlar şimdi avrupalı pirincin taşını B)

Bu damı yalan??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

Ici irkcilik, ayrimcilik, hor görme, iftira ve nefret dolu bir yorum. Sizin yorumlariniz artik ciddiye alinmaktan cikti benim iicn ve en güzel protesto bicimi olarak sizin yorumlariniza ve sorulariniza asla cevap vermeyecegim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi bu durumda "pekakalı kardeşlerimize terörist" diyemeyiz diyen bir partinin açılımı direk olarak terorist olacaktır... ki neredeyse %80 kürtler pekakalı oldumu? Oldu...

Tıpkı akepelilerin "ya dindarsındır yada laik" deyip kesin tavır koyduğu gibi... Değilmi?

Bunlar kısa ve öz olarak, kürtlerin güya kendilerine yapıştırılan bu damgadan kurtulmak için söyledikleri yalanlardır... her kür pekakalı değilmişmiş!!!

* * *

pekaka nedir?

Sadece terorist bir gurupmudur? Eğer öyle olsaydı, kürtlerin çoğunluğu pekakalıdır denmezdi...

Peki nedir?

60 bin çalışanı olan,

48 basın yayın kuruluşuna sahip,

10 milyar dolardan fazla nakit parası olan,

avrupanın ve ortadoğunun uyuşturucu çoğunlukta olmak üzere kaçıkçılığın her kolunu yapan,

Allah için doğu veya güneydğuya bir çivi bile çakmakdan güya halklarının haklarını savunan,

Bir dönem MİT in, bir dönem toprak ağalarının, bir dönem yunanistan, bulgaristan, suriye, Irak, İran, ermenistan gibi bilimum komşumuzun(!) kullandığı,

Şu günlerde Barzani-Talabani kafataşçılarının emrine giren,

ABD nin şımarttığı ve desteklediği (açıkça),

Türkiye deki ne pislik işler varsa tümünün altından çıkan,

Ne idiü belirsizler bi alay müptela çakal ****** topluluğudur.....

Saygılarımla...

nette çok uzun yazılar okumayı sevmem ama yazınızı büyük bir ilgi ile baştan sona okudum doğru tespitler ve oldukça güzel analizler yapmışsınız yüreğinize sağlık... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son seçimlerde Doğu ve Güneydoğuda en çok oyu AKP nin almış olması safra kesesinden konuştuğunuzun delili...

pekaka PKK nedir?

avrupanın ve ortadoğunun uyuşturucu çoğunlukta olmak üzere kaçıkçılığın her kolunu yapan

Aynı anda hem PKK üyeliğinden hem de uyuşturucu kaçakcılığından ceza alan bir tek isim yazınız!!!!!

PKK nedir?Allah için doğu veya güneydğuya bir çivi bile çakmakdan güya halklarının haklarını savunan

Kürtlere yeterince çivi çakıyorlar zaten önce o çivilerin çıkarılması lazım...Türkiye, Cafer Tayyar Çağlayan yüzünden 1994'te mahkûm oldu. DIŞKI yedirilen her bir kişiye 300 bin Fransız Frangı ödemek zorunda kaldı

PKK nedir?Barzani-Talabani kafataşçılarının emrine giren,

ABD nin şımarttığı ve desteklediği

Yıllarca Barzani-Talabani ile savaşan PKK değilmi?

ABD sınır ötesi teskereyi desteklemedimi? İnsansız ABD uçakları kimin için keşif yapıyor.

PKK nedir?Türkiye deki ne pislik işler varsa tümünün altından çıkan,

Ne idiü belirsizler bi alay müptela çakal ****** topluluğudur....

Susurluk,Ergenekon vb... oluşumlar ne ayak bunlar çok temiz sanırım...?

Efendim kürtlerin hakları ellerinden alınmışmış, devlet kürtlere ikinci sınıf vatandaş olarak bakmışmış, kürtlerin olduğu yerler per perişanmışmış...

Bu da başka bir ikiyüzlülük ve yalan...

Adam gitmiş yaylaya, dağın tepesine ev yapmış! Topu topu 3 yada 5 ev... Devlet kalkmış elektrik götürmüş, telefon götürmüş, merkezi yerleşim yerine yada köye 10-20 km... Beyenfendiye telefon faturası geliyor. Ödemiyor, telefonu kesiliyor.... Vay senmisin kesen, doğru ptt santralini roketliyor... Türkiyenin elektriğini kaçak kullanıyor, ahır ısıtıyor, utanmdan kuyu suyunu ısıtıyor..ama devlet ona bakmıyor... Sağlık hizmeti bedava. Okullara konan taşımalı eğitim araçları bedava. Çocuk başı (16 yaşına kadar) maaş kebap... sonra sözde hakları verilmemişmiş... Bu hakmı?

Köy mü kaldı oralarda merak ediyorum?

Türkiye Köy yakmaktan AİHM de mahkum oldu.

Hem bu saydığın şeyleri bir lütuf muş gibi sayıyorsun devlet ne için var hizmet edecek tabi kimin vergisiyle oluyor bunlar.

Sağlık hizmeti nerde bedava yanlış ülkelerden mi bahsediyoruz?

16 yaşa kadar maaş kebap mış ne maaşı sanki 1000 ytl veriyorlar, birde cebinden mi veriyorlar?

Efendim askerde kürtçe konuştuğu için dayak yemiş! Ne dedin adama? Küfür mü ettin. Askerlik babayın evimi? Sen 20 yaş dişin inanılmaz ağrırken dişçiye gidip kürtçemi konuşuyorsun? Neden işine gelen yerde kürtçe işine gelmeyen yerde Türkçe? Diyelimki kürtçe konuşulacak. Yani resmi dairelerde filan. Kim tercüman olacak? Hem Türkçe hemde kürtçe evrakmı düzenlenecek? Bu işin sonu nereye varır hiç düşündünüzmü?

Sende sanki bu ülke babanın ülkesiymiş gibi konuşuyorsun (ne güsel işte adam askere gitmiş dağamı çıksın)

Yahu resmi dil Türkçe olacak tabi ki tüm yazışmalarda Türkçe olacak ama Kürtlerde kendi anadilinde eğitim görecek, Üniversitelerde Kürt Dili bölümü açılacak,anadilde eğitim görürken Türkçede öğrenecek yalnız resmi işlerde Türkçe kullanılacak sen yine at gözlüğüyle bakıyorsun olaya...

hadi bunuda geçtik.. hangi kürtçe konuşulup yazılacak? Tunceli Diyarbakırı anlamaz, Van Urfa yı anlamaz... Ha bir de bu detaya girecek olursak karşımıza tamı tamına biri birine benzer ama alakası olmayan 5 (yazı ile BEŞ) tane kürtçe çıkacak...

Sevgili kardeşim yıllardır bu insanların dilleri baskı altında kalmış asimile edilmeye çalışılmış,yıllarca Kürt yok denilmiş,

bir ortak dilin gelişmesi engellenmiş.

Bu baskılar ağız ve şive farklılıkları ortaya çıkarmış.

Senin dediğin gibi anlaşamazlar durumuda yok ortada.

Fakat sadece zazaca bir LEHÇE dir. her dilde olan bir durum..

PES DOĞRUSU

hem bu fiili durumu yarat, sonra bu yarattığın durumu sorun olarak göster,

yok efendim bunlar anlaşamaz...

Sonra, bende tatarca istiyorum.. hadi, sana verilen banada verilecek, bende istiyorum...

Sonra, Çerkezler de aynı şeyi ....

.

.

.

dil olarak!!!... medeni avrupanın önder ülkesi değilmi Almanya?

Neyse

bu kısma yukarıda cevap verdim.

Tüm resmi işler TÜRKÇE olsun.

Ama bırak insanlar anadilini öğrensin,kültürünü tarihini bu insani bir hak insan doğarken ırk ını seçemiyor.

Bu doğuştan gelen insan hakları bildirgesinde de olan İNSAN HAKKIDIR!!!!!

Ne diyordum, devlet bunlara bakmıyor... İki yüzlülük yapıyor değilmi?

Kalkın gidelim. Hazır karlar yağmadan sizi İçanadolu da biraz gezdireyim. Konya da, 300 den fazla köyde hala elektrik yok, su zaten yok, karlar düştümü şehirle bağlantı bahara kadar yok... Siz duydunuzmu bu bölgeden eline silah alıp dağa çıkanı??? Kimmiş ikiyüzlü olan?

Bu sorunun sadece ekonomik bir sorun olmadığını org.BAŞBUĞ da belirtiyor.

Teröre akıtılan paranın MİLYARLARCA DOLAR olduğunu gözardı etmezsek,

Konya da yaşanan yoksulluğun ya da yetersizliklerin de bir nedeni olduğunu anlarsın.

Artı MİLLİYETÇİLİK sınıfsal temmelli bir olgu değildir, bir insanın anadilde eğitim istemesi için fakir olması gerekmez,

duygusal,genetik bir durum sözkonusu...

Ama adamlar illede her suçu devlete atacak ya; aşiret reislerinin ve ağaların yaptığı tüm FEODAL yönetim ve davranışı suçlusu kim? Devlet. Oldu canım oldu... Yankesicilik, mafya, tehdit, uyuştucu ve diğer bilimum kaçakçılık nereden çıkar? Elbette her yerin iyisi kötüsü var... ama Allah için söyleyin nereden çıkar!!

Doğu ve Güneydoğudaki çoğu aşiret ağaları ya da bu ağalık sistemini devam ettirenlerin çoğunun KORUCU olduğunu neden gizliyorsun, korucuların oluşturduğu çeteleri görmezden mi geliyorsun.

Üstelik boşaltılan köyler göç etmek zorunda kalan insanlar bunlar büyük sehirlere gitmiyorlarmı?

İş imkanları yok! bunlar nereye kanalize olacak bunlar düşünülmüyor mu?

Hem sorunu yarat sonrada şikayet et!!!

İyi valla, sen iyi yere dükkan açmışsın...

Sizin gibi düşünen insanlar çok, dezenformasyon ülkemizde özellikle Kürt sorunu konusunda

çok kullanılan bir yöntem, sizin gibiler yüzünden bu sorunlar çözüme kavuşmuyor zaten...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son seçimlerde Doğu ve Güneydoğuda en çok oyu AKP nin almış olması safra kesesinden konuştuğunuzun delili...

Aynı anda hem PKK üyeliğinden hem de uyuşturucu kaçakcılığından ceza alan bir tek isim yazınız!!!!!

.

.

..

Tesekkür ederim, yüregine saglik, cevaplarinizin altina imzami atarim. Siz güzelce anlatmaya calismissiniz ama anlayana. Ben artik bazi yorumcularin, o yorumculkara sizde buradan iyi cevap vermissiniz, yazilarini ciddiya almayarak ve susarak protesto ediyorum, cünki anlamak ve görmek istemeyene ve ert niyetliye hic bir cevap ve elestiri fayda etmez.

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sımalyıldızı arkadas kelomesı kelımesıne gerceklerı yazmıs kendısını kutlarım.DTP nın baskanı bıle asıret reısıdır,bırakın artık masum ayaklarını amacınız gün gıbı ortadadır.Bugün Türkıyede herkes kendı anadılını rahatca konusur kültürünüde yasatır.belkı bazı teknık sorunlar nedenıyle bazı<aksaklıklar mevcuttur *****

saygılarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne varkı bundan dahada gercek olamazdı .Gerceklerı gercek olarak yazmak elestırı ıse ben bu elestırıden yanayım.

saygılarla

Sizin gerçeklik anlayışınıza hayran kaldım.Sizlerin daha doğrusu.Biri güldüm der,biri ağır mı yazdım der diğeri.Acınacak haldesiniz.Gülmeye devam.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:D

iletiyi okuyunca elimde olmadan bir kahkaha attım,arkadaşım hüseyin baybaşin'ler urfi çetinkaya'lar kimdir??

Lice doğumlu, uyuşturucu kaçakçısı. Baybaşinler, uyuşturucu dünyasına ilk adımı 1970'li yıllarda, Suriye sınırındaki Lice'de eroin rafine ederek attı.

1990'lı yıllarda, uyuşturucu trafiğini Avrupa'da taşıdılar ve Avrupa ülkelerine eroin kaçakçılığı yapmaya başladılar. Çetenin başındaki Hüseyin Baybaşin, eroin trafiğinin merkezini Amsterdam olarak belirledi. Bu arada Latin Amerikalı uyuşturucu taciri Pablo Escobar'dan esinlenilerek "Avrupalı Escobar" olarak anılmaya başlandı.

1976'da evine yapılan operasyon sonucu 11 kilo esrarla yakalandı ve iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. Daha sonra, İngiltere'de sahte pasaportla yakalandığında ise 12 yıl hapis cezasına mahkum oldu.

Yaklaşık dört yıl hapiste kaldıktan sonra cezasının geri kalanını çekmek üzere Türkiye'ye döndü. TÜRKİYE DE 4 AY SÜREN HAPİS HAYATININ ARDINDAN 1989 DA TAHLİYE EDİLDİ

Serbest bırakıldıktan dört gün sonra Silivri'de eroin ve silahla yakalandı ve tekrar tutuklandı. Yurtdışına kaçan Baybaşin, Hollanda'da tutuklandı, Türkiye'ye iadesi istendi. 1995'te gözaltına alınan Baybaşin, Hollanda'da bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakıldı.

Mart 1998'de İngiltere, İtalya, Belçika, Almanya ve Hollanda polisinin ortaklaşa düzenlediği operasyon sonucu Hollanda sınırındaki bir villada yeğeni Giyasettin Baybaşin'le birlikte yakalandı.

Hüseyin Baybaşin 2002 yılı Temmuz ayında uyuşturucu kaçakçılığından suçlu bulunarak Hollanda'da ömür boyu hapse mahkum edildi.

İSTANBUL - Mahkemeye gelen yazıda Çetinkaya'nın kesinleşmiş cezası olmadığı ve hakkındaki davalar halen devam ettiği için sabıkasının bulunmadığı ortaya çıktı.

Çetinkaya ile 12 adamının, 'Teşekkül halinde uyuşturucu madde ticareti yapmak ve imal etmek' suçundan yargılanmalarına devam ediliyor. İstanbul 2 No'lu DGM'de görülen duruşmada ifade veren Çetinkaya, ilginç iddialarda bulundu. Şu ana kadar verdiği tüm ifadeleri kabul ettiğini belirten Çetinkaya, 'Bu olay bir komplodur. Ben bu suçu işlemedim. 4 senedir karanlık güçlerle uğraşıyorum. Beni içeriye tıktılar. Ben 2002 yılında DGM'de yargılanırken, bazı avukatlar cezaevine beni görmeye geldiler. JİTEM ve MİT, mahkeme heyetine baskı yapıyor. 'Eğer bize 10 milyon dolar vermezsen, asla tahliye olamazsın' diyerek benden para istediler. 'Mahkemeyi ayarladık, 10 milyon doları ver tahliye olacaksın' dediler. Bu güçler, 26 Haziran'da ben tahliye olduğumda basına da baskı yaptılar. Basın da 'Urfi'nin şaibeli tahliyesi' diye haber yaptı. Ben mahkeme başkanına 300 milyon lira vererek onu maça göndermişim. Bunu medyaya yaptırdılar. Komployu hazırladılar ve beni bu komploya monte etmek istediler. Demire raptiye olmaz. Beni bu komploya dahil edemeyecekler. 10 milyon dolar param yok, olsa da bunlara vermem. Ben şu ana kadar kimseye haraç vermedim. Polisin evime geldiğini iddia ettiği ajan, benim can düşmanım ama adını şimdi açıklayamayacağım. İcap ederse açıklarım' dedi.

20 nisan 2004/ habervitrini

Funda Keskin

Sn suheda;

BAYBAŞİN Türkiyede yagılanmış uyuşturucuda 4 ay yatmış çıkmış

PKK bu adamın üstte yazılan kısa özgeçmişinin neresinde? Lütfen cevap verin?

ÇETİNKAYA da keza aynı PKK üyesi olmak falan yok uydurmayın.. HER ŞEY ORTADA

GÜNDÜZ GÖZÜYLE YALAN SÖYLÜYORSUNUZ

insanlara yanlış bigi vererek ne yapmaya çalışıyorsunuz?

varsa bildiğiniz doğrular söyleyin amenna!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

...

.

Adnan Hasanpur, Abdulvahid Hiva Botimar, Ferzad Kemanger, Enver Hüseyinpenahi, Ferhad Vekili, Eli Heyderiyan, Erselan Evliyayi, Hebibulla Letifi isimlerini google'a yazdığınızda ne çıkacak acaba?

"İran'da uyuşturucu kaçakçılığından yakalanan PKK'lılar idam cezasına çarptırıldı" gibi birşey okudum ben.

Ha bu arada, siz tek 1 isim istemiştiniz. Ben 8 tane yazdım, 7 tane borcunuz var.

:D

iletiyi okuyunca elimde olmadan bir kahkaha attım,arkadaşım hüseyin baybaşin'ler urfi çetinkaya'lar kimdir??

2 de sana borcu var suheda.

Sen dükkanı kötü yere açmışsın EVDEYOKUZ. Böyle gidersen iflas edersin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Doğu ve Güneydoğuda sadece kürtlermi yaşıyor? Verdiğim matematiğe böyle cevap vermek yerien, yapılan hesabın hatasına cevap verseniz iyi olurdu; ki "safra kesem" bahsinden zaten atacağınız yalan yorumları tehmin etmemek güç değil... Neyse tek tek cevap vereceğim!

Abdullah Öcalan, Osman Öcalan, Şemdin Sakık... yazayımmı, Emine Ayna... üstelik arabasında yakalandığı halde, yalanmı?....

Bakınız arkadaşım, elimde çok fazla done var. Dağa çıkarılan kızların bazı(!) kişilere nasıl sunulduğuna kadar... Daha bunlar tek bir bahis bile açmadım ki gerçekten çok yüzeysel yazdım yazımı... Ama istersen, derin derin yazarım...

Kürtlere yeterince çivi çakıyorlar zaten önce o çivilerin çıkarılması lazım...Türkiye, Cafer Tayyar Çağlayan yüzünden 1994'te mahkûm oldu. DIŞKI yedirilen her bir kişiye 300 bin Fransız Frangı ödemek zorunda kaldı

Evet hakılısınız... pekaka kürtlere telafi edilemez çiviler çaktı...

AİHM, neden katledilen bebelerin davasına bakmaz? AİHM neden pekaka terörü yüzünden evinden ocağından sürülenlerin davasına bakmaz? Onca doya gitti. İçinde "devlet bizi sürdü" cümlesi geçmeyen dosyaya neden bakmaz? Dinime söven bari müslüman olsa... Zaten pekakanın destekçisi avrupa değilmi? Onca basın yayın kuruluşu nerede. Büroları, PARA TOPLAMA dernekleri, üye kabül yerleri nerede? Merdiven altındamı? Basın bürosu adı altında açılan yerlerde, Almnaya daki gençlerimizi toplayıp götürmüyorlarmı? Almanya da yaşayan insanımızı haraca bağlamadılarmı?

Bunları hiç bir gazete/dergi yazmıyor değil... Biz bunları da hayal etmiyoruz! Yeterince ulaşabileceğim konuşabileceğim insanlarda var merak etmeyin! Dedikoduyla yola çıkacak değilim...

Yıllarca Barzani-Talabani ile savaşan PKK değilmi?

ABD sınır ötesi teskereyi desteklemedimi? İnsansız ABD uçakları kimin için keşif yapıyor.

Hah işte yalanın en büyük kuyruklusu bu! Eğer pekaka ile Bazarzani-Talabani çiftinin bir sorunu olsa Türkiye nin yapacağı hiç bir harekata bu denli tepkili olmaz. Hatırlayın, Saddam bile, içinde bulunan bu Talabani-Barzani çiftinin kullandığı pekakalıların hakkından gelemediği için Türkiye ye yol vermişti... Oysa düşmanı ABD deydi değilmi? Hani biz ABD ile müttefiktik... Bize "hayır" demesi gerekmezmiydi?

Hala kol kolalar... Barzani-Talabani çiftinin özel kuvvetleri kimlerden kuruldu? pekaka lıların son dönemde yediği baskılardan dolayı örgüt içindekiler nereye kaydırıldı? Barzani-Talabani çifti madem o kadar düşmandı, onca Irak Ordusu Silahını neden bunlara verdi?...

İnsansız ABD uçakları, Türk Askeri nin harekatını izlemek için uçuş yapıyor... Onca verilen istihbaratta ordumuzun eli boş çıkması, zaten ne yönlü istibarat paylaşımı olduğunu açıkça gösteriyor... K.Irak teskeresinde sıkıyosa ABD izin vermeseydi... hadi... ne oldu, ABD askeri ile Türk Askerinin kafa kafaya geleceğini anladı da geri adım attı.. yoksa uçak bile uçurmamıza karşılardı, hemde kendi sınırımızda.. Neymiş... kim safra kesesinden konuşuyormuş?

Susurluk,Ergenekon vb... oluşumlar ne ayak bunlar çok temiz sanırım...?

Sıkışında susurluk tabi :P Biz burada "benim babam senin babanı döver"i konuşmuyoruz.. pekaka konuşuyoruz! Kaldıki susurluk bile başlı başına neyin ne olduğunun göstergesi... Şimdi söylermisiniz malum aşiret reisimiz ne oldu? Tutuklandımı? Davalıkmı oldu? Bu aşiret reisi kiminle sarmaş dolaş?... Hele bunların bi bağlantısını kurun bakalım, her taşın altından ne çıkıyor?

Köy mü kaldı oralarda merak ediyorum?

Türkiye Köy yakmaktan AİHM de mahkum oldu.

Türkiye hiç bir köyü yakmadı... Tunceli ye giden acemi askerlerin olduğu otobüsü durduran gurup, neden önce askerlerin elbiselerini alıp sonra onları katletti?

Ne tuhaf o olaydan hemen sonra başladı köy yakma olayları? Kim yaktı? Türk Askeri mi?.... Varyaaaa. eğer asker böyle bir girişimde bulunsaydı, doğuda bırak köyü tek bir kürt bile kalmazdı? Ama asker doğu isanının iki ara bir derece kaldığının bilincindeydi...

Öğleden sonra saat 3 te traş oluyorsun. Yanda bakkalda "Birinci" cigarası alıyorsun... Hoş beş sohbet... Gece çatışma oluyor.. Gün doğuyor bi bakıyorsun anaaaa, berberle bakkal... yan yanalar!

Asker dağda damalı eşek gibi üzerinde üniforma ile gezecek, karşısında, halk gibi, haltan, sivil kıyafetli bir çakal sürüsü olacak; sonra asker mezra boşaltınca "vay köy yaktı" olacak...

Yalan yazmayın! Asker mezraları köylere taşıdığı için AİHM sinden ceza yemiştir... Zira bu mezralar, pekakanın ara dinlenme istasyonları olarak görev yapmaktadır.. Hala da devam etmektedir. Tüm lojistik desteklerini buralardan almaktadırlar.... kürtler pekakalı değilmişmiş....

Hem bu saydığın şeyleri bir lütuf muş gibi sayıyorsun devlet ne için var hizmet edecek tabi kimin vergisiyle oluyor bunlar.

Devlet hizmet için var... Sana hizmet edecek bana neden hizmet etmiyor! yada bana vermediği hizmeti neden sana veriyor... Benim eksiğim ne? Doğunun yıılık v ergi ödediği miktar ne, devletin verdiği para ne... burada Türk Milleti alenen kerizlenmiyormu? Birde bunun adı hizmet olacak öylemi?

Sağlık hizmeti nerde bedava yanlış ülkelerden mi bahsediyoruz?

Ben Türkiyeden bahsediyorum. Sürekli sağlık taramasından geçmelerinden bahsediyorum. Hatırlayın bir dönem "iğneleri kullanmayın onlar bizi kısırlaştırmak için buradalar, iğneye izin vermeyin" diye dedikodu çıkmıştı... Neden? Çok fazla sağlık anlamında hizmet alınca "bunun altında bir hinlik var" düşüncesi olmasın... Kabahat devlette...çok fazla şımarttı çooook...

16 yaşa kadar maaş kebap mış ne maaşı sanki 1000 ytl veriyorlar, birde cebinden mi veriyorlar?

Olur beyim.. 1000 YTL verelim.. Çocuk başı her ay 50 YTL para alıyorlar; 10-14 çocuk karşılığı kavede kumar paraları çıkıyor, birde beğenmiyorlar.. Ne ala memleket!

Birde cebindenmi veriyormuşmuş... nereden veriliyor bu paralar? avrupadanmı geliyor, abd den mi geliyor?

Tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı, yeterki biraz insan olsunlar, devletlerine ihanet etmesinler diye dağıtılıyor ama verilen cevaba vak! Sanki 1000 YTL miş de, cebindemi veriyormuşmuşta.. bilmemne...

Pes, bu kadar olur! Buna açıkça yüzsüzlük denir...

Sende sanki bu ülke babanın ülkesiymiş gibi konuşuyorsun (ne güsel işte adam askere gitmiş dağamı çıksın)

Yahu resmi dil Türkçe olacak tabi ki tüm yazışmalarda Türkçe olacak ama Kürtlerde kendi anadilinde eğitim görecek, Üniversitelerde Kürt Dili bölümü açılacak,anadilde eğitim görürken Türkçede öğrenecek yalnız resmi işlerde Türkçe kullanılacak sen yine at gözlüğüyle bakıyorsun olaya...

Hangi kürtçe? Bana şive farkı var falan deme.. kelimeler farklı oldumu şive farkı olmaz, dil farkı olur. Ahmedi kürtçesi ile zaza kürtçesinde kaç tane ortak kelime var ki şive farkı olsun? Bir dilin şive farkı olması için, diğer konuşulan aynı dil ile %80-90 benzerliği olması gerekiz... Oysa zaza dili ile ahmedi dili arasındaki benzerlik %20 dir.. Bölge içinde yaşadıklarından, ancak bu kadar dil alıp vermişler... kimi uyutuyorsun?

Sevgili kardeşim yıllardır bu insanların dilleri baskı altında kalmış asimile edilmeye çalışılmış,yıllarca Kürt yok denilmiş,

bir ortak dilin gelişmesi engellenmiş.

Bu baskılar ağız ve şive farklılıkları ortaya çıkarmış.

Ortada olan asıl sorun bu... Bu insanlar FEODAL sistem içerisinde baskılar altında kalmışlar! Bu çok çok doğru.. Ama bu baskılar devletten değil, bir fiil kendi soydaşlarından gelmiştir... Hala da devam ediyor..

Örnek; hemde apaçık örnek, Diyarbakır, Bismil, Cumhuriyet Köyü... bu konuyu inceleyen, perde arkasında, herşeyi devlete yıkan pislik bir oluşum bulacak!

Hadi okuyun... bu basit bir örnek. Güncel. Dedikodu değil. Medyaya yansımış. Davalık olmuş! Daha geçmişte bu ve buna benzer yüzlerce olay var...

Ve bunların tümünde suçlu kim? Devlet!... Ağalarımız, şıhlarımız, aşiret resilerimiz topluma hizmet eden nuru pak tertemiz cennetlik insanlık timsali örnek adamlar değilmi?

PES DOĞRUSU

hem bu fiili durumu yarat, sonra bu yarattığın durumu sorun olarak göster,

yok efendim bunlar anlaşamaz...

Bu fiili durum, hala orta çağdan kalan bir zihniyetin sonucudur... FEODALİZM... bunun dur denecek tek yolu da halkın "hayır" demesi ile olur. Devlet her adamın başına birinimi dikecek? Sen haksızlığa uğruyorsan, devletin haberi olması için bir sürü yol var.. Bu yolları bırak, dağa çık! Ne oldu? Devlet yaptı... oldu canım!

Aylarca kapı kapı gezildi! Aylarca bu işin aslı anlatıldı. Ama adamlara demiller ki "T.C. askeri günahkardır, konuşan dinden çıkar"... Okul yapmnaya kalkıyorsun, yakılıyor.. Öğretmenleri okullarının bahçesinde öğrecilerin gözü önünde katlediliyor, inşaat makinaları kırılıyor, yakılıyor, mütahitler öldürülüyor...hülasa doğuya ayak basmaya kalkan bin pişman ediliyor ama DEVLET te DEVLET... yuh artık!

bu kısma yukarıda cevap verdim.

Tüm resmi işler TÜRKÇE olsun.

Ama bırak insanlar anadilini öğrensin,kültürünü tarihini bu insani bir hak insan doğarken ırk ını seçemiyor.

Bu doğuştan gelen insan hakları bildirgesinde de olan İNSAN HAKKIDIR!!!!!

Dedimya, avrupada yaşayan kürtler için AİHM si karar verip böyle bir insan haklarını işlettimi bu güne kadar?

varmı kürtçe eğitim okulları? Üniversiteler? Orada hatırı sayılır miktarda kürt yaşıyor....

Yada açıkça söylüyorum işte... Ben bu 24 dilde eğitim yapacağım öylemi! Dünyanın üzerinde bana bir tek örnek gösterin... tek bir örnek...sizin bu bahsettiğiniz şeyleri uygulayan devlet olarak...

80 yıllık Cumhuriyetimiz döneminde kürtçe unutuldumu? Unutturuldumu? Hala cayır cayır konuşulmuyormu? (artık hangi kürtçe olursa)

Bu sorunun sadece ekonomik bir sorun olmadığını org.BAŞBUĞ da belirtiyor.

Teröre akıtılan paranın MİLYARLARCA DOLAR olduğunu gözardı etmezsek,

Konya da yaşanan yoksulluğun ya da yetersizliklerin de bir nedeni olduğunu anlarsın.

Artı MİLLİYETÇİLİK sınıfsal temmelli bir olgu değildir, bir insanın anadilde eğitim istemesi için fakir olması gerekmez,

duygusal,genetik bir durum sözkonusu...

Yani kürt milliyetçiliği (faşistliği), su götürmez bir ideolojidir ki kürtler pekakalı değldirmişmiş..

Konya daki yaşanan yoksulluğunda yetersizliğinde nedeni aynı neden?

Türkiyeyi diriltmek ve yüceltmek varken; ayak bağı olmak! Hemde ne için? Devlet olacakmış... hadi yaa... kaç kez devlet oldunuz? Al işte örneği. Talabani-Barzani çifti... Zira, sözüm ona kürt halkını temsil edenler bile aşiret reisi.. e ne beklersin ki başka! Devlet yönetmeyi aşiret yönetmek sanıyorlar...

Devlet olmanın olmazsa olmaz kuralları var! Eğer bu adımları yapamazsan, başkalarının emrinde, adı senin ama sistemi kölecilik olan bir devletin olur... Tıpkı Afrika ülkeleri gibi... anlatabildimmi?

Doğu ve Güneydoğudaki çoğu aşiret ağaları ya da bu ağalık sistemini devam ettirenlerin çoğunun KORUCU olduğunu neden gizliyorsun, korucuların oluşturduğu çeteleri görmezden mi geliyorsun.

Üstelik boşaltılan köyler göç etmek zorunda kalan insanlar bunlar büyük sehirlere gitmiyorlarmı?

İş imkanları yok! bunlar nereye kanalize olacak bunlar düşünülmüyor mu?

İster korucu de, ister pekaka de, ister ne dersen de; sonuçta dön bak! Hep kendi kendilerine yapmış olmuyorlarmı?

Bunca köyü boşaltan asker değildir... Köy= en az 30 haneden oluşan yerleşim yeri; Mezra= en az 1 en çok 10 haneden oluşan yerleşim yeri.... Önce boşaltılan yerlerin adını düzgün koyalım... ki kafalarda yalan yanlış ve yanlı fikirler çıkmasın! Değilmi?

* * *

Dedimya, olan vatandaşa oluyor, yanan yırtılan deli bekirin yakası....

Hem sorunu yarat sonrada şikayet et!!!

İyi valla, sen iyi yere dükkan açmışsın...

Sorun şu! Sözde "haklar" uğruna, faşistçe ve bencilce sadece kendi hegomanyasında hak bekleyen bazı uyuşturulmuş kafaların, devletlerine baş kaldırmalarıdır!

Sorunu yaratan belli! Çözecek olan kim? Onca sorunu ortaya çıkaran "çoğalacağız ki bu devleti ele geçireceğiz" şiarıyla yaşayan kim; sorun nerede anladınmı?

Sizin gibi düşünen insanlar çok, dezenformasyon ülkemizde özellikle Kürt sorunu konusunda

çok kullanılan bir yöntem, sizin gibiler yüzünden bu sorunlar çözüme kavuşmuyor zaten...

Saygılar...

Valla benim yaşım 40... ben gördüğüm öğrendiğim şeyleri anlatıyorum!

Bu ülkede çok fazla insan yaşıyor. Hatta ana dilleri Türkçe olmayan ama Türk olan bir sürü isan geldi bu ülkeye. Kültürleri farklı, dilleri farklı, yaşantıları farklı... Tek bir isayanları olmadığı halde; neden sürekli, aynı bölgeden neredeyse 150 yıldır sorunlar yumağı çıkmakta?

Bunu oturup siz düşüneceksiniz...

Ben açıkça yazıyorum! DTP gibi, pekaka gibi oluşumların peşinde koşulduğu sürece, bu millet size iyi gözle bakmaz!

Devlet, hepimizin babası! Egede bir köyede ne varsa sende de var... Ama sen kalkıp Diyarbakıra metro beklersen o zaman sana gülerler! Zira nufüs ve ekonomi gerekir...

Şimdi bir soru soracağım; samimi olarak cevap verirmisin?

"Devlet içinde her türlü memuriyet tahsis ediliyormu? Ediliyor!

Üniversiteye giderken aldığı puanamı bakılıyor, geldiği yeremi?

Polis varmı? Var!

Asker varmı? Var!

Bakan, vekil, müsteşar, bürokrat varmı? Var!

Hatta Cumhurbaşkanımız bile kürt değilmiydi? Evet!

Ticaret yapıyorlarmı? Yapıyorlar!

Toptancılık, sanayicilik, sanatçı... ne ararsan varmı? Var!

Peki nerede ikinci sınıfa konma???"

Neden bu cümleye hiç bir yorum yapmadan geçtin? Bu yazdığımda yalan varmı? Nerede ayrımcılık?

Yoksa özellikle devlet düşmanlığı modasına uymuş, uyuşmuş beyinlermi ayrımcılık yapıyor... o halde ayrıcı olan bizler değiliz! Ne dersin?

* * *

Dünyahepimizin, senin yazıları kaleye bile almıyorum artık! Okumadan, anlamadan, sadece bir göz gezdirip hep aynı şeyleri konuşuyorsun! Biraz bilgi birikimi yap be kardeşim... Yanlı bile olsan, ön yargılı bile olsan, yanlış bilgide fikirde bile olsan, bu fikrin arkasında durabilmen için, fikrinin altını dolduracak bilgi birikimin olması lazım... Anladınmı? Bu nedenle, yazılarıma YORUM YAPMAMANI rica edeceğim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Adnan Hasanpur, Abdulvahid Hiva Botimar, Ferzad Kemanger, Enver Hüseyinpenahi, Ferhad Vekili, Eli Heyderiyan, Erselan Evliyayi, Hebibulla Letifi isimlerini google'a yazdığınızda ne çıkacak acaba?

"İran'da uyuşturucu kaçakçılığından yakalanan PKK'lılar idam cezasına çarptırıldı" gibi birşey okudum ben.

Ha bu arada, siz tek 1 isim istemiştiniz. Ben 8 tane yazdım, 7 tane borcunuz var.

2 de sana borcu var suheda.

Sen dükkanı kötü yere açmışsın EVDEYOKUZ. Böyle gidersen iflas edersin.

A l birini vur ötekine

Senin google ın TÜRKİYEDE BULAMADIMIDA İRANA DALDI...

O kadar şeye cevap verdik, takıldılar uyuşturucuya...

GOOGLE BİLE BULAMAMIŞ baksana...

sn DÜNYAHEPİMİZİN

sanırım sen haklısın

bunlara cevap yetiştirmenin anlamı yok

SAYGILAR..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu isim dedin isim yazdık. Benim yazdığım PKK'lı terörist uzaylı mı? Bildiğin etten kemikten insan.

Terörist dediğin ülke dışına çıktığında hollywood yıldızı mı oluyor sanıyorsun? Almanya'daki PKK'lıları yakalasalar, biz teröristten saymayacak mıyız? İran'da uyuşturucudan yakalanan terörist, teröristten sayılmıyor mu?

Benim yazdıklarımın isimlerini sevmedin, işine gelmedi diyelim, Baybaşin ve Çetinkaya'ya ne kulp takmalı?

Sen cevap mı istiyorsun, suyu mu bulandırmaya çalışıyorsun?

Onu bilelim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.