Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

köpekler neden ezan okunurken havlarlar.Cevap verirseniz sevinirim?

AsiMeLek

Önerilen İletiler

bakın ezan okunurken köpek başka bir köpek bana mesaj gönderiyor zannediyor ve ona karşılık vermeye çalışıyor bu kadar basit saçma saçma hikaye uydurmayın yok cinmiş yok başka bişiymiş cin diye bişi yok arkadaşım saçma dinin ortaya çıkardığı saçma şeyler bunlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimileri zoolog kimileri üfürükçü kesilmiş. Keşke "Bilmiyorum" deseydiniz. Açıkçası ben sorunun neden sorulduğunu anlamadım. Bize ne neden ulursa ulusun. Burada bir hikmetmi aramamız lazım. Amacımız hikmet aramak olsa köpeklere varmadan ölürüz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yedi gök, yer ve bunların içindekiler O'nu tesbih eder; O'nu övgü ile tesbih etmeyen hiçbir şey yoktur, ancak siz onların tesbihlerini kavramıyorsunuz. Şüphesiz O, halim olandır, bağışlayandır. (İsra Suresi, 44)

Her canlı kendi dilinde Allah'ı tesbih eder, Allah'ın kendisine bildirdiği şekilde yaşar ve O'nun kanunlarından asla dışarı çıkamazlar. Mesela Güneş daima doğudan doğar, batıdan batar, asla bu kuralın dışına çıkmaz. Havvanlar da sürekli Allah'ı ayette bildirildiği gibi tesbih ederler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet evrende herşey allahın programladı şekilde hareket eder güneş doğudan doğup batıdan batmaya programlandığı için öyle hareket eder hayvanlar belli bir programa sahiptir genlerine yazılan programlama sayesinde nasıl bir yaşayışa sahip olacak önceden belirlenmiştir ama evrendeki herşey allahı anmaz bu saçmalıktır hayvan allahı nerden bilsin ki allahı ansın yada bilinci olmayan madde nasıl olacakta allahı anacak boş konuşmayın bilimsel olarak düşünün ve konuşmalarınızı bilimsel yapım inançalrınızla konuşmayın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir tek İnsanın umurunda Allah..Allahında bir tek İnsan umurunda..baksanıza bütün işi gücü otamatiğe bağlamış Allah..sadece İnsan ile uğraşmakta..kitaplar nebiler vs vs..özel bir ilgi..otomat değil yani.. :D

Bir filin Allahı yoktur,bir balinanında bir aslanında..fakat Allahın filleride aslanlarıda balinalarıda vardır.. :D

İnsandan başka bir canlınında bu yaşamın sonlu olduğunun bilincinde olduğunu tesbit edemedik daha..sokaktaki köpek bilmez öleceğini..ölümsüzdür bu yüzden ve hiç bişey umurunda değildir..ne ezan ne oruç ne namaz ne niyaz.. :D

Ezan okunurken havlamayan köpeklerde var..imansız köpekler yani.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

Bazı Arkadaşlar Olayı tamamen bilimsel açıdan ele almışlar biriside gitmiş yeryüzünde ne kadar hurafe varsa yazmış oraya.Konu başlatan arkadaşımız Köpeklerin Bu ulumalarının,havlamalarının Ezan esnasında olduğunu fark etmiş ve burada paylaşmış.Ben yıllarca köy hayatı yaşadım ve 3 tane köpek büyüttüm. köpekler Ezan okunurken uluyorlar,Siz bilimselcilerin bahsettiği müzik,davul,zurna her neyse o tür seslerde havlıyorlar,buda ilginç geldiğinden dolayı.Köpek sesi duyduğunda korkuyor ya da ilginç geliyor ve havlıyor ama bu davul zurna seslerini köpeğin yanında 10-20 gün çalın köpek alışacaktır ve tepki vermeyecektir.Diğer taraftan Ezan bir günde 5 kez okunmakta ve bu uluyan köpeğin yaşını 3 olarak ele aldığımızda köpeğin ezan sesini baya fazla duyduğunu anlayabilirsiniz ama ezana karşı bir tepki veriyorlar ve havlayarak değil uluyarak.Belki havlayanda vardır nadir.Din açısından sebebi varmıdır var ise nedir bilemiyorum ama bu konuyu sadece bilimsel açıdan değerlendirmemek gerekmekte.Bilimsel açıdan bakılırsa İnsanlar ve maymunlar vs...Umarım anlatabilmişimdir.Din'ime ve bilime saygım sonsuzdur.Yaradan Allah'tır O bilimsel olaylara çalıştırdığınız beyni verende Allah'tır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Canraşit, o eğitimli köpek ile normal köpek bir olur mu, hayvan konservatuar okumuş :P. Hayvanların çok hassas olduğunu ve depremi de önceden hissettiklerini duymuştum. Bu ezan okunurken ulumayı da amcamın oğlu söylediğinde şaşırmıştım, dikkat ettiğimde de gerçek olduğunu gördüm ve sebebini de hala merak ediyorum, herhalde bilimsel bir açıklaması vardır diye de düşünüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Canraşit, o eğitimli köpek ile normal köpek bir olur mu, hayvan konservatuar okumuş :P. Hayvanların çok hassas olduğunu ve depremi de önceden hissettiklerini duymuştum. Bu ezan okunurken ulumayı da amcamın oğlu söylediğinde şaşırmıştım, dikkat ettiğimde de gerçek olduğunu gördüm ve sebebini de hala merak ediyorum, herhalde bilimsel bir açıklaması vardır diye de düşünüyorum.

:D

Elbette efendim, nasıl ki, köpekler de diğer bazı hayvanlar gibi deprem öncesi toprakta oluşan bizim hissedemediğimiz bir takım elektriksel aktiviteleri hissedip uluyorlarsa, ses işitme bandları bizden gelişmiş olduğu için, cami hoparlörlerinden gelen sesin farklı ses harmoniklerini de aynı anda duyarak bunu başka bir köpeğin sesi olarak algılayıp cevap yetiştirme derdinde olabilirler. Yani, içeriğe baktıklarını sanmıyorum, direk sese tepki veriyorlar. Her zaman da değil hani, misal bizim buradakiler miskin miskin yatıyorlar ezan sırasında.

Keza, köpeklerin atası kurtlar da birbirleri ile haberleşmek için ulurlar, köpeklerinki de bundan farklı değildir.

Yoksa, kurtların dolunayda ulumalarına da bakıp;

kurtw.jpg

onlar da dolunaya tapıyorlar sonucuna mı ulaşmak gerekir ? Köpekler müslüman da, kurtlar müşrik mi ? :stuart:

Ya kurt adamlar, halbuki onlar baya dindar görünüyorlar, dimi ?... Böyle sakallı falan :

kurtadam.jpg

:D

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tüm kuşlar ve aynı zamanda köpekler için iletişim saati güneşin doğuş ve batış saatleridir. Kuş besleyenlerde iyi bilir ki kuşlar sabahları ve akşamları heyecan içinde ötmeye başlarlar. Bu ötüşler haberleşme tarzı sesleniş şeklinde ötüşlerdir. Köpeklerin haberleşme şekli ise kurt atalarından gelen ulumadır. Bu iç güdüsel hareketin sebebi gece sonrası civardaki benzerlerinin hayatta kalıp kalmadığının kontrolü ve akşama kadar yiyecek peşinde gezinen hayvanların kendi mevkilerine dönüp dönmediğinin yoklamasıdır.

Sabah ve akşam namazları da bu saatlere geldiğinden hayvanların iletişim saatiyle örtüşür. Bu saatlerde hayvanlar her tür sese duyarlıdır ve iletişim çabası sayarlar. Cevap vermelerinin en önemli nedeni budur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şöyledir ki güzel kardeşim.ezan okununca şeytanlar cami civarlarında dolaşırlar görünür bunları hayvanlar görür dolaşmalarının sebebi ise camiye giden insanları geri çevirmektir.vazgeçirmektir.Allah(c.c.) yolundan geri çevirmektir amaçları budur. Sen saçmalayanlara inanma unutma ki bu dünya bir sınav dünyası sakın ibadetten yüz çevirme kaybeden sen olursun.unutma ki ibadetin sana faydası vardır. hatta araştır internetten namazın faydaları ALLAH demenin faydaları diye hover adlı bi profesör araştırıyo bunları ve faydaları müthişdir.SAPITMIŞLAR SENİDE SAPTIRMASIN DİKKAT ET ONLARIN İLMİ EKSİK ALLAH'A EMANET OL...

MADEM SİZE GÖRE YOK NİYE TARTIŞIYORSUNUZ Kİ.KENDİNİ BİLEN RAB BİNİ BİLİR. SİZ BOŞ KURUNTULARLA DA KENDİNİZİ KANDIRIRSINIZ KENDİ İKİ HAYATINIZI DA MAHVEDERSİNİZ. EVREN GİT GİDE GENİŞLİYOR HABERİNİZ YOK MU. VE DE (SİZE GÖRE) OLMAYAN ŞEYLE SAVAŞ YAPILMAZ HAKKINDA TARTIŞILMAZ SİZ (HAŞA) ALLAHIN OLMADIĞINI İDDİA EDEREK VARLIĞINI BİR KEZ DAHA İSPAT EDİYORSUNUZ. YOK DEMEKLE (HAŞA) KENDİNİZİ KANDIRIYORSUNUZ.ALLAH YARATTI HERŞEYİ HADİ GİT , GİDEBİLİRSEN GEZEGENLER BULUNUYOR YAŞAYACAK YERLER BULUNUYOR IŞIK YILI UZAKLIKLARDA. DAHA SİZ ONLARA GİDEMİYORSUNUZ.BAKIN SİZİ UYARIYORUM ALLAHA SAVAŞ AÇMAYIN ALLAHIN GAZABI ÇOK FENA DIR BİR GELDİĞİ ZAMAN KURTULAMASINIZ... BİLİM KANITLIYOR ZATEN ALLAH'I SİZ DEBELENİN. ALLAH HİDAYET VERSİN BAŞKA NE DİYEYİM...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir genç..:)

Sakin ol yeğenim sakin ol hele..:)

Allahtan korkutacağına SEVDİR,sene..:)

Köpeklerin ne Allahtan ne dinden nede peygamberden haberi vardır..o bilinçte değildirler..:)

Biz sokaktaki köpeklerin değil,içimizdeki köpekliklerin ulumalarına bakalım en güzeli..terbiye edelim içimizdeki hayvanlıkları..o zaman daha güzel yaşanacaktır bu hayat..foruma hoş geldin diyelim bu arada..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şöyledir ki güzel kardeşim.ezan okununca şeytanlar cami civarlarında dolaşırlar görünür bunları hayvanlar görür dolaşmalarının sebebi ise camiye giden insanları geri çevirmektir.vazgeçirmektir.Allah(c.c.) yolundan geri çevirmektir amaçları budur. Sen saçmalayanlara inanma unutma ki bu dünya bir sınav dünyası sakın ibadetten yüz çevirme kaybeden sen olursun.unutma ki ibadetin sana faydası vardır. hatta araştır internetten namazın faydaları ALLAH demenin faydaları diye hover adlı bi profesör araştırıyo bunları ve faydaları müthişdir.SAPITMIŞLAR SENİDE SAPTIRMASIN DİKKAT ET ONLARIN İLMİ EKSİK ALLAH'A EMANET OL...

Saçmalamaktan söz etmişsiniz...

Fakat yazdıklarınızı okuyanlar gerçek anlamda saçmalayanın kim olduğuna karar verecektir şüphesiz...

MADEM SİZE GÖRE YOK NİYE TARTIŞIYORSUNUZ Kİ.KENDİNİ BİLEN RAB BİNİ BİLİR. SİZ BOŞ KURUNTULARLA DA KENDİNİZİ KANDIRIRSINIZ KENDİ İKİ HAYATINIZI DA MAHVEDERSİNİZ. EVREN GİT GİDE GENİŞLİYOR HABERİNİZ YOK MU. VE DE (SİZE GÖRE) OLMAYAN ŞEYLE SAVAŞ YAPILMAZ HAKKINDA TARTIŞILMAZ SİZ (HAŞA) ALLAHIN OLMADIĞINI İDDİA EDEREK VARLIĞINI BİR KEZ DAHA İSPAT EDİYORSUNUZ. YOK DEMEKLE (HAŞA) KENDİNİZİ KANDIRIYORSUNUZ.ALLAH YARATTI HERŞEYİ HADİ GİT , GİDEBİLİRSEN GEZEGENLER BULUNUYOR YAŞAYACAK YERLER BULUNUYOR IŞIK YILI UZAKLIKLARDA. DAHA SİZ ONLARA GİDEMİYORSUNUZ.BAKIN SİZİ UYARIYORUM ALLAHA SAVAŞ AÇMAYIN ALLAHIN GAZABI ÇOK FENA DIR BİR GELDİĞİ ZAMAN KURTULAMASINIZ... BİLİM KANITLIYOR ZATEN ALLAH'I SİZ DEBELENİN. ALLAH HİDAYET VERSİN BAŞKA NE DİYEYİM...

İyi anladık yaşama misyoner mantıkla bakan diğerleri gibi sizde uyarı ve tehdit dolu ifadelerle yaklaşımlarınızı sıralamışsınız ama aklıma hemen şu soru geliyor...

Hadi senin dışındakiler inançsız oldukları, yaşama senin gibi düşünerek bakmadıkları için gidemiyorlar...

İyi anladıkta, sen neden gidemiyorsun?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ezan okununca şeytanlar cami civarlarında dolaşırlar görünür bunları hayvanlar görür dolaşmalarının sebebi ise camiye giden insanları geri çevirmektir.vazgeçirmektir.

Ben anlamadım şimdi, camiye gidenleri şeytanlardan korumak için, köpekler mi geri çevirir havlayarak, uluyarak ? Köpekler şeytan mı ki ?

Ve ayrıca, şeytan kovmak için eüzü-besmele çekilmez mi? E, o zaman neden şeytanlar ezana gelsin ki?

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yoo gülüp geçme bu husus islamın büyük işlerinden biridir. Hazreti MUAHAMMET BAK NE BUYURMUŞ.

2718 - Hz. Ebu Zerr (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

"Kişi, önüne semer kaşı kadar bir şey bırakmadan namaz kılarsa; (önünden geçtiği takdirde) siyah köpek, kadın, eşek namazını bozar. . . '' Bak şimdi kadın girdimi siyah köpekle aynı teraziye . ofki of. Şu kadınlık ne zormuş yahu )

Ebu Zerr 'e dendi ki :

"Siyahın kırmızıdan, beyazdan farkı nedir? '' Şu cevabı verdi:

"Ey kardeşimin oğlu! Sen bana, benim Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm)'a sorduğum şeyi sordun. Efendimiz:

" Siyah köpek şeytandır'' buyurmuştu. ''

YA KARDEŞİMİN OĞLU İŞTE BÖYLE . Bir zahmet bakıver o ezanda uluyan köpeklerin rengi nedir ?

canım kardeşim yaptığın yorumlarda bahsettiğin hadislerin sahih olup olmadığına baktın mı hiç.kaldıki böyle bir hadis sahihse bile orda kadını hayvanlarla eşit tutma durumu yok.sana şöyle bir örnek vereyim doktor bir hastaya sen yumurta yağlı gıdalar ve bayat et yeme sağlığına zararlı derse.her 3 besini aynı nedenden mi hastaya yasaklanmış olur.yağlı gıdalar belki kolestrolu yüksek kalp hastalığı var diye yasaklanmıştır.bayat et başka nedenden.sadece sahih olup olmadığını bilmeden bazı hadislere bakarak dinimizin kadınlara verdiği değeri gözardı etmemek gerekir.mesela bi hadiste "Sizin en hayırlılarınız, hanımlarına karşı en iyi davrananlarınızdır"diye belirtiliyor.ayrıca dinimizin anneye gösterdiği değer ortadadır. saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben anlamadım şimdi, camiye gidenleri şeytanlardan korumak için, köpekler mi geri çevirir havlayarak, uluyarak ? Köpekler şeytan mı ki ?

Ve ayrıca, şeytan kovmak için eüzü-besmele çekilmez mi? E, o zaman neden şeytanlar ezana gelsin ki?

Ben bunun tam tersini işittim, şeytanlar ezan okunurken, duyamayacakları mesafeye kaçarmış. :devil: Bu şeytan oluyoru Sayın Canraşit, arkadaş camiye gidenleri engelleyen şeytanları bu itlerin kovaladığını anlatmak istiyor galiba. Ama o itlerden ben de korkarım, mazallah kuduz falansa ben de gitmem, Allah ım günah yazma. ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.