Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BAYAN ve ERKEK dost olabılırler mi?

afilli

Önerilen İletiler

bekar erkek ile bekar kadın dost olmaz...olamaz,,,,,eee ozaman evliysek olabilir diye bir anlam çıkıyor,,,evli insanın karşı cinsten dostu olmasınada eşi sıcak bakmaz,,bakamaz...eee ozaman bu iş olmaz...olamaz:D

şimdi benim için sorun yok diyen varsa ,,ki vardır muhakkak,,ozaman bi yerlerde bi sorun vardır...eşini kıskanmıyorsa insan,sevgide bir eksiklik vardır diye düşünüyorum...

dozunda kıskançlık tatlıdır,olmalıdır da...

kıskanmak güvensizlik alametiyse,kıskanmamak da sevmemenin alametidir.

biz de böyle,,

okadar...

şimdi bu kültürsüzlük,gericilik se,,ben gericiyim arkadaş,ben kıskanırım...

herkese iyi akşamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bekar erkek ile bekar kadın dost olmaz...olamaz,,,,,eee ozaman evliysek olabilir diye bir anlam çıkıyor,,,evli insanın karşı cinsten dostu olmasınada eşi sıcak bakmaz,,bakamaz...eee ozaman bu iş olmaz...olamaz:D

şimdi benim için sorun yok diyen varsa ,,ki vardır muhakkak,,ozaman bi yerlerde bi sorun vardır...eşini kıskanmıyorsa insan,sevgide bir eksiklik vardır diye düşünüyorum...

dozunda kıskançlık tatlıdır,olmalıdır da...

kıskanmak güvensizlik alametiyse,kıskanmamak da sevmemenin alametidir.

biz de böyle,,

okadar...

şimdi bu kültürsüzlük,gericilik se,,ben gericiyim arkadaş,ben kıskanırım...

herkese iyi akşamlar

Ok..Bu da senin fikrin..:)

Sana da iyi akşamlar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kişi kendini nasıl bilirse karşısındakinide o şekilde görür..

eğer art niyetsiz bir kalbe sahipseniz, karşınızdakinide bu şekilde görmek istersiniz..

bayan ile erkek piskolojisi farklıdır.. günümüzde kadınlara genelde yaklaşım şekilleri farklılık göstersede, kadınlar genelde erkekler açısından çoğu zaman birer cinsel obje olarak algılanır. bende bir erkeğim, benim düşüncem neyi ne şekilde görmek istediğime bağlı. eğer bir insanı flört yada arkadaş die ayırt edemiyorsam zaten sorun bendedir, tabii bu olay bayanlar açısından da bu şekilde.. saygı sevgi karşılıklıdır..

aslında derin bir olay ve karşılıklı olması gereken duygular var.. ben karşımdakini kardeşim yada bir abla gibi görebiliyorsam karşımdaki bayanında bu şekilde abi yada abla gibi davranması gerekir.

eğer duygular bu yönde ise hiçbir zaman yanlış anlaşılmalara imkan doğmaz ve iyi birer dost olunur bence..

ne olursa olsun erkek erkektir mutlaka ama irade die bir meziyet var.. nefis var.. dost olmak sarmaş dolaş olmak yada enseye tolat *** parmak anlamına gelmiyor. herşeyin ölçülüsü makbuldür.. tabii bunlar benim görüşüm..

saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eğer art niyetsiz bir kalbe sahipseniz, karşınızdakinide bu şekilde görmek istersiniz..

bayan ile erkek piskolojisi farklıdır.. günümüzde kadınlara genelde yaklaşım şekilleri farklılık göstersede, kadınlar genelde erkekler açısından çoğu zaman birer cinsel obje olarak algılanır. bende bir erkeğim, benim düşüncem neyi ne şekilde görmek istediğime bağlı. eğer bir insanı flört yada arkadaş die ayırt edemiyorsam zaten sorun bendedir, tabii bu olay bayanlar açısından da bu şekilde.. saygı sevgi karşılıklıdır..

aslında derin bir olay ve karşılıklı olması gereken duygular var.. ben karşımdakini kardeşim yada bir abla gibi görebiliyorsam karşımdaki bayanında bu şekilde abi yada abla gibi davranması gerekir.

eğer duygular bu yönde ise hiçbir zaman yanlış anlaşılmalara imkan doğmaz ve iyi birer dost olunur bence..

ne olursa olsun erkek erkektir mutlaka ama irade die bir meziyet var.. nefis var.. dost olmak sarmaş dolaş olmak yada enseye tolat *** parmak anlamına gelmiyor. herşeyin ölçülüsü makbuldür.. tabii bunlar benim görüşüm..

saygılar..

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

birde bu açıdan bakalımda ne demek istediğimi belki anlarsınız

Yapma gözünü seveyim ya... Böyle başlık olmaz , bunu inan üzülerek söylüyorum, hala bunu tartışmamalıyız bence... Neden bir kadın ve erkekten dost olmasın ki... İnsanlar dostlarını cinsiyetlerine göre seçmezler ki, dost ne demek bir kere daha irdelemen gerektiğini düşünüyorum... hayatım boyunca hiç kadın dostum veya erkek dostum var diyeni görmedim, ben de boyle bi ayrıma gitmedim, giden varsa da gerçekten absürd bi durum bu...

burada gloria ablamız bütün temiz kalbiyle ve doğru bildiği şekilde konuşmuş anlatmış allah razı olsun saygılar sevgiler

:clover: sevgili gloria çok güzel ifade etmiş..teşekkürler..

buradada gloria ablamızın gerçek bir dostu olacakki ona destek vermiş fazla düşünmeden gene temiz bir kalp temiz düşünceler sanada saygılar sevgiler

Saygilar

Tabiki arkadasim dost olabilir,.,arkadasda olabilir.,birbirine sahip cikacak..,iki kardestende ileri de olabilir,.

ömür boyu evlenmeden.,birbirini seven iki cift gibide olabilir yasayabilir.,.

evlenipte ömür boyu birbirine asikta olabilir.,.,.!!! evlenipte ömür boyu dost gibide yasayabilir..,

bir bayan bir erkek demek.,.,tabiatin güzellesmesine yardimci olmak demektir.,.,illahin onlarin beraberligi

evliligi cagristirmaz.,.,!!!

ONLARIN DOSTLUGU GÜZELLiKLERI CAGRISTIRIR,.,.Tabiati konusturur,.,birkactane kisi yüzünden Tabiatin icine edemeyiz

Bir gün su içeceğin çeşmeye çamur sıçratma. buda bir atasözü

Ah yurdumun insani Ah .,, Fedeol kahve hayatindan bikmadi.,.,

Saygilar

:shuriken: yamyam frankfurt

bu arkadaşta her an herşey olabilir demiş kısaca :)

Bu sorunun altında yatan düşünce beni çok rahatsız etti.Sana bir soru ile cevap vereyim;Hayat sadece seks midir.?Erkekle kadın dost olamaz diyenlerin bilinç altında yatan fikrin özü budur işte..

Ha bak 2 insan dost olabilir mi dersen buna cevabım;Dostluğun kolay sağlanamayacağı olur.Ama arkadaşlık kurulmalıdır ki dostluğa yol açılsın.Bugün hanım arkadaşına o gözle bakan yarın erkek arkadaşını da en küçük menfaatinde satmaya meyillidir bence..

Hayatım boyunca hanım arkadaşlarım oldu ve erkek arkadaşlarımla paylaşamadığım birsürü derdime ortak oldular.Elbette bir hanım ve bir erkek dost olabilirler.Hem de çok iyi sır tutan,derdinle dertlenen ,derdinle dalga geçmeyen!!!dost olurlar.Bir bak bakalım maziye dediğimi anlayabilecek misin..;)

Hadi uzağa gitmeyelim ve buraya bakalım.Burada çok sevdiğim arkadaşlarım var.Bu arkadaşlarım içinde de hanımlar mevcut.Hangi art niyetle,kimi evli kimi benden küçük arkadaşlarımla başka niyetler besleyerek arkadaşlık ettiğimizi söylemeye cüret ediyorsun..<_< Emin ol ben ve arkadaşlık ettiğim kişiler (Hanım ve erkek) aklı apışarasında olanlardan değiliz.O yüzdendir ki önce akıl diyebiliyoruz.Aklı bir karış havada olmak,aklı beş karış aşağıda olmaktan yeğdir emin ol..

Gazetedeki arka sayfa güzeline bakarak tatmin olmaya çalışılan,klipleri fantezi aracı olarak gören ve haber spikerlerine bile:''Bitiyorum şu ka**ya'' diyebilen bir güruh içinden böyle art niyetli bakışların çıkabileceğini doğal karşılamak gerekiyor belki de ama sabredemiyorum işte..<_< Eşimin giyeceği kıyafete 2-3 pisgözlünün karar vermesine,hanım arkadaşımla biryerde oturmuş bişeyler içerken ''Oooo yeni sevgili yapmışsın'' diyen karakterlere ve çoğaltabileceğim böyle örneklere SABREDEMİYORUM..

Birçok hanım arkadaşım var ve hiçbirinin cinsiyetini ön plana almıyorum.Hepsi iyi ve kötü günümde yanımda olacaklarını bildiğim,beraberce vakit geçirmekten büyük zevk aldığım arkadaşlarım.Aralarından bazıları ise dost statüme girmiş hanımlar..

Sonuç olarak;Ben bir hanımla dost olabilirim.Eğer niyetim cinsellikle o hanımın alacağı sıfat sevgili olur ve emin ol benim gibi bir düşünce tarzına ulaşırsan sevgilin aynı zamanda dostunda olur.Yoksa kıt düşünceler içerisinde yaşayacağın cinselliğin adı eniyi tabiriyle fuhuş olur.Ne saygı nede sevgi barındırır içinde..

Saygılarımla..

bu arkadaşın ise hangi zihniyetle cevap verdiği ilk satırlarından bellidir diyorsunuzya kişi herkesi kendi gibi bilir kendi gibi bilen ilk arkadaş bu acaba neden rahatsız oldu? neden en çok rahatsızlığı sen yaşadın sayın dost ? çünkü var birşeyler sana bir sır vereyimmi dost rahatsız olmak istemiyorsan evdeki anan bacın gibi gör milleti onlara yapılmasını istemediğin şeyleri başkasına yapma

istediğinde anneni ablanı kucaklayıp öpebiliyorsunya dost dediğin bayanıda öyle kucaklayıp öpte inanayım sizin dostluk kavramınıza bunu yapabiliyormusunuz? yapamazsınız çünkü seviye sınır v.s. sınır varsa dürtüler vardır terbiye ayaklarınıda geçin bunlar zampara sözleri

diyorsunuzya hazım bu konuda şöyle haklısınız bazı şeyleri hazmetmek gerçekten zordur kıskançlığı zaptetmek zordur bunu başarabilende seven bir insan için imkansızdır fakat hatayı kabul etmek illede böyle bir durumda suçlu iken herkesin içinde böyle birşeyi hazmetmek gerçektende zordur

ben sızın gıbı dusunmuyorum kesınlıkle bır bayan ve erkek dost olamaz dedıgımde cınsellık temel amaclı soylemedım tabıkı ama asla erkek ve bayan dost kalamaz.kalınmıssa bıle en az bır kere sevgılı anlamında bırseyler dusunulmustur

arkadaşın düşüncesi

Benim gibi düşünmediğinin oldukça farkındayım.Sen zaten kafandakini yazmışsın..Yazık seninle arkadaş olabileceğine inanan hanımlara.Ellerinde kalan,sadece boşa geçmiş zaman olacak ..<_<

yaralının saldırısı

konunun akışıda böyle geldi böyle gitti bazı arkadaşlar saflığından kalbinin güzelliğinden güzel görünene aldandı ve öyle yorumlar yaptı herkes yaralı değil yani

kendini ilerici kültürlü bilir kişi olarak gören arkadaşlar sizin hiç hata yapma ihtimaliniz yokmu mütevazilik nerde kaldı sayın kültürlüler? bu yaptığınız nedir ayrımcılık ülkemizin çirkefleşmesinin sebebide bu değilmidir doğru konuşanı dokuz köyden kovmak ilerici kültürlü düşünen sayın arkadaşlar ayırımcılık teröristlerin işidir susturmaksa menfaatçilerin eğer gerçekten bilir kişiyseniz doğru insansanız bu şekilde saldırarak değil kendinize çekerek konuşmalar yaparsınız kendinizi aşmayın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yazılanları dikkatle okudum ve, evli olduğumu varsayarak, eşimin bayanlarla olan arkadaşlığını nasıl karşılarım diye uzun uzun düşündüm. işin içinden çıkamadım açıkçası... eğerki arkadaşlık olacaksa karşı cinsten bu eşlerle birlikte olunması gerekir

yani ailece görüşerek!!! başka türlüsüne müsade edemem. eğerki müsade etmediğim halde eşim benden gizli bayanlarla görüşüp dertleşiyor ise, ya eşime yetmediğimi düşünür kahrolurum, yada eşimin heyecan arayışı içinde olduğunu düşünerek yine üzülür, bi nevi aldatmayla eşdeğer olduğunu düşünüp mutsuz olur yıkılırım.

sayın abdil han arkadaşımızın ifade ettiği gibi; kıskanmak güvensizlik alametiyse,kıskanmamak da sevmemenin alametidir.

saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yine mi karardı gökyüzü?

Simsiyah bulutlarla mı kaplandı?

İnsanların çoğu düşünüsü

Yine akşam güneşinde mi

Asılı kaldı?

Hiç masmavi bir semayı

Görmeyecek miyiz?

Güneş bir gün olsun dahi

Bizim için doğmayacak mı?

Dostlar, halimizi-hatırımızı

Sormayacak mı?

Hep imrenecek miyiz başkalarına?

Ne zaman ulaşacak Tanrıya

Sonsuzluk kadar uzun çağrılarımız?

Bizi yarınlara götürecek uğraşılarımız

Kalacak mı yarıda?

Bir dost eli bekliyoruz

Bize uzansın diye.

İyilikten uzak,

Artağansız çöllerde

Bir dost eli bekliyoruz.

Gelin artık yardıma.

Dostlarım bizi kurtarın.

Bu karanlık akşamlardan

Aydınlığa ulaştırın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yine mi karardı gökyüzü?

Simsiyah bulutlarla mı kaplandı?

İnsanların çoğu düşünüsü

Yine akşam güneşinde mi

Asılı kaldı?

Hiç masmavi bir semayı

Görmeyecek miyiz?

Güneş bir gün olsun dahi

Bizim için doğmayacak mı?

Dostlar, halimizi-hatırımızı

Sormayacak mı?

Hep imrenecek miyiz başkalarına?

Ne zaman ulaşacak Tanrıya

Sonsuzluk kadar uzun çağrılarımız?

Bizi yarınlara götürecek uğraşılarımız

Kalacak mı yarıda?

Bir dost eli bekliyoruz

Bize uzansın diye.

İyilikten uzak,

Artağansız çöllerde

Bir dost eli bekliyoruz.

Gelin artık yardıma.

Dostlarım bizi kurtarın.

Bu karanlık akşamlardan

Aydınlığa ulaştırın.

:clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

birde bu açıdan bakalımda ne demek istediğimi belki anlarsınız

burada gloria ablamız bütün temiz kalbiyle ve doğru bildiği şekilde konuşmuş anlatmış allah razı olsun saygılar sevgiler

bu ileti güncel konulara ilk yazıldığında çok sinirlenmiştim, millet neleri tartışıyor, burada tartışmaya açılan konuya bak demiştim içimden bu konu uzamaz, uzamamalı diye geçirmiştim, bu kadar tartışılmamalıydı, bu naçizane fikrim, burada yazılanları ara ara okudum ama ben prensip gereği adım gecmeseydi buraya tekrar asla yazmazdım cunku burada saygının sınırları zorlanmaktadır. Bu da özellikle sayende olmaktadır. Silinen iletilerinle buna "hayır" deme şansın da kalmamıştır. Madem ablam dedin benim için o halde benden sana abla tavsiyesi, bi de şu acılardan bakalım derken, bunu sırf yazmış olmak için degil, o acılardan bakabilmiş olmak için yaz ki bunun için de bence senin once gozundeki at gozlugunu atman, arkasından buraya yazman en doğru olan olacaktır. saygını alıyorum, sevgini istemiyorum, cunku sen bir bayanla dost olunmayacağını dusunuyorsun ve sevgi dostluğun temelindedir. Ben ve sen dost olamayız, senin görüş açına göre tabiiki... Saygın lütfen kalsın, sakın benim saygı sınırımı zorlayayım deme...

buradada gloria ablamızın gerçek bir dostu olacakki ona destek vermiş fazla düşünmeden gene temiz bir kalp temiz düşünceler sanada saygılar sevgiler

Enteresan olan önyargılarına ve bakış açındaki darlığa ragmen , analiz yeteneğin iyiymiş ben de seni tebrik ederim, Sevgili Dipnot, bu forumda abim diyeceğim, bilgisine ve kendisine saygımın ve sevgimin sonsuz olduğu bir insandır... Ama sanırım sen bu durumdan da bir anlam cıkaracaksın, ne de olsa sana gore bir erkekle bir kadın dost olamaz... Madem bu durumda sen Dipnot'u dostum degil abim olarak degerlendir.

bu arkadaşın ise hangi zihniyetle cevap verdiği ilk satırlarından bellidir diyorsunuzya kişi herkesi kendi gibi bilir kendi gibi bilen ilk arkadaş bu acaba neden rahatsız oldu? neden en çok rahatsızlığı sen yaşadın sayın dost ? çünkü var birşeyler sana bir sır vereyimmi dost rahatsız olmak istemiyorsan evdeki anan bacın gibi gör milleti onlara yapılmasını istemediğin şeyleri başkasına yapma

istediğinde anneni ablanı kucaklayıp öpebiliyorsunya dost dediğin bayanıda öyle kucaklayıp öpte inanayım sizin dostluk kavramınıza bunu yapabiliyormusunuz? yapamazsınız çünkü seviye sınır v.s. sınır varsa dürtüler vardır terbiye ayaklarınıda geçin bunlar zampara sözleri

diyorsunuzya hazım bu konuda şöyle haklısınız bazı şeyleri hazmetmek gerçekten zordur kıskançlığı zaptetmek zordur bunu başarabilende seven bir insan için imkansızdır fakat hatayı kabul etmek illede böyle bir durumda suçlu iken herkesin içinde böyle birşeyi hazmetmek gerçektende zordur

yaralının saldırısı

konunun akışıda böyle geldi böyle gitti bazı arkadaşlar saflığından kalbinin güzelliğinden güzel görünene aldandı ve öyle yorumlar yaptı herkes yaralı değil yani

kendini ilerici kültürlü bilir kişi olarak gören arkadaşlar sizin hiç hata yapma ihtimaliniz yokmu mütevazilik nerde kaldı sayın kültürlüler? bu yaptığınız nedir ayrımcılık ülkemizin çirkefleşmesinin sebebide bu değilmidir doğru konuşanı dokuz köyden kovmak ilerici kültürlü düşünen sayın arkadaşlar ayırımcılık teröristlerin işidir susturmaksa menfaatçilerin eğer gerçekten bilir kişiyseniz doğru insansanız bu şekilde saldırarak değil kendinize çekerek konuşmalar yaparsınız kendinizi aşmayın

Gelelim Taurus hakkındaki düşüncelerime, Bu forumda saydığım, sevdiğim, sonuna kadar güvendiğim, iyi kötü hayatımın bir çok şeyini paylaşıp fikrini ve yardımını aldığım bir arkadaşım ki arkadaşım kelimesi onun için yetersiz kalır DOSTUM (ve bu kelime tam da bu haliyle yerinde ve zamanında kullanılmıştır, istediğini düşün, istediğini söyle umrumda bile degildir, soyleyeceklerin dostuma olan saygımdan bişey kaybettirmez, sana karşı olan olumsuz düşüncelerime de bir yenisini ekler o kadarrrr) Sevgili Taurus, yazdıgın herşeye katılıyorum, son derece haklı buluyorum ve ben senin nasıl bir insan oldugunu, nasıl bir yüreğe, nasıl bir kafa yapısına sahip olduğunu ve herşeyden önemlisi insaniyetinin ne kadar içten ve samimi olduğunu çok iyi biliyorum, lütfen buraya daha fazla yazma, tartışılacak insanlar vardır, tartışılmayacak insanlar vardır, tartışma saygı cercevesinde yapılır, saygının yittiği yerde seviye düşer, ben senin o seviyeye inmemek adına elinden geleni yaptıgının farkındayım ama daha fazlası tahammül sınırlarını zorlar, YARALININ SALDIRISI gibi çok çirkin bir yaklaşımla senin şu dakkaya kadar göstermiş olduğun sabrın ve saygının %1'ini bile gösterememiş olan bir insana laf anlatmaya calışmaktan başka bir şeyle uğraşmadığının farkında değil misin hala... laf anlayana anlatılır, anlamayana anlatılmaya calısılır, anlamak istemeyene ne anlatırsan anlat boşunadır... Bu da benim son sözüm olsun...

Yağmur yürekli, keşke nickin kadar duygusal yaklaşabilseydin olaylara ama mantıklı da yaklaşamamışsın ki duygusal yaklaşmanı bekleyelim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

taurusmutis,arkadaş nasılsın iyimisin hoşmusun.!

Bunu bana yazdığından sonra,neden enaz 5-6 ileti gönderen kişilerin yazılarının altına

clover,ikinokta üstüste parantez aç parantez kapa yapmışsın,akabinde çok yapanlarda var.

Bunlar çok iyi dostta bizler düşmanmı görünüyoruz.Onun için daha olumlu düşünüp yazmakta fayda var.

Şimdi sana diyeceğim,kandine yapılmasını istemediğin birşeyi başkasına niye yapıyor,söylüyorsun.?

ve bana söyleyip istemediğin şeyi sonunda uygulamaya koyuyorsun.!

Bende okuyorum yazılanları,sende fikrini yazmıyorsun bana söylediğin gibi,şimdi senle benim farkım oldumu.?

Ne demişler,birileriyle dostlukta yol alırken onda kusur kabahat ararsan dostsuz kalırsın.!

Tanışmazsakta,çok yakında sayılırız seninle iyi bir dost değilde,

iyi bir arkadaş sayılırız.Çünkü evin yandığında ilk önce ben su dökeceğim.

ama şuan kararsızım iletinden sonra dökeceğim şey değişebilir. :)

Badel;

İyiyim,hoşum.Teşekkür ederim.Umarım sende iyisindir..

Arkadaşım diyene git öte demedim,dememde.Hele ki düşman sözü çok ağır olur.Ne benim sizden,ne sizin benden bir menfaatiniz yok ki size düşmanlık besleyeyim.Beni arkadaşın olarak görüyorsan,bana arkadaşım diyebiliyorsan arkadaşımsın..:)

Ha diğer arkadaşları soruyorsan,evet hepsi benim nezdimde iyi birer arkadaş.Beni biraz tanıyan,kişileri fikirleriyle değil,kültür ve üsluplarıyla değerlendirdiğimi bilir.Bu arkadaşlarımın bazılarıyla da fikir ayrılıklarına düştüğümüz olmuştur.Ama asla birbirimize saygısızca yaklaşmamışızdır.Asıl önemli olan da bu işte..

İletilerine neden cevap vermediğime gelince;Bu topic de yazdıklarından benimle samimi olmak istemediğini düşündüğüm için,öyle davrandım.Elbette arkadaşlarımı artıları ve eksileriyle beraber kabul ederim.Fikrin ne olursa olsun,tercihin arkadaş olmamızsa,bu konuda fikir ayrılığımız çok ta önemli değil.Başka paydalarda buluşabileceğimize tanık olacaksın..

Son olarak arkadaşım;Gel sen yine su dök.Ben de diğer yazdığını görmeyeyim..;) Zira uzlaşmacı güzel bir yazının sonunda pek şık olmamış o yazdığın..

Sevgiler,saygılar..:clover:

......

Sevgili Taurus, ...................., lütfen buraya daha fazla yazma, tartışılacak insanlar vardır, tartışılmayacak insanlar vardır, tartışma saygı cercevesinde yapılır, saygının yittiği yerde seviye düşer, ben senin o seviyeye inmemek adına elinden geleni yaptıgının farkındayım ama daha fazlası tahammül sınırlarını zorlar.....

........

........

Yazdıkların ve önerin için teşekkür ederim arkadaşım..:clover: Önerine uyma niyetindeyim.Umarım başarabilirim..

Hepinizin Mevlüt Kandili Mübarek Olsun..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostluk

Dost dediğin yaren ile yoldaştır

Belki arkadaştır belki kardeştir

Belki ana baba belki de eştir

Dostluk öyle kolay kurulmuyor ki

Dostluk yaren ile gönül bağıdır

Dostluk duyguların olgun çağıdır

Dostluk bir yemeğin belki yağıdır

Dostluk para ile alıp satılmaz

Elinin tersiyle hemen itilmez

Dostluk bozulursa rahat yatılmaz

Dost olmak özüyle belki barışmak

Sevgiyle güvenle aşkla karışmak

Kendine güvenmek belki konuşmak

Elemde kederde güzel şeylerde

Dağlarda şehir de belki köylerde

Yaşamın sürdüğü her türlü yerde

Dostun olmaz ise yaşanmıyor ki

Dostların yanında rahat edersin

Çok rahat konuşur her şeyi dersin

Dostluk çok önemli sen de bilirsin

Erol Duran

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu ileti güncel konulara ilk yazıldığında çok sinirlenmiştim, millet neleri tartışıyor, burada tartışmaya açılan konuya bak demiştim içimden bu konu uzamaz, uzamamalı diye geçirmiştim, bu kadar tartışılmamalıydı, bu naçizane fikrim, burada yazılanları ara ara okudum ama ben prensip gereği adım gecmeseydi buraya tekrar asla yazmazdım cunku burada saygının sınırları zorlanmaktadır. Bu da özellikle sayende olmaktadır. Silinen iletilerinle buna "hayır" deme şansın da kalmamıştır. Madem ablam dedin benim için o halde benden sana abla tavsiyesi, bi de şu acılardan bakalım derken, bunu sırf yazmış olmak için degil, o acılardan bakabilmiş olmak için yaz ki bunun için de bence senin once gozundeki at gozlugunu atman, arkasından buraya yazman en doğru olan olacaktır. saygını alıyorum, sevgini istemiyorum, cunku sen bir bayanla dost olunmayacağını dusunuyorsun ve sevgi dostluğun temelindedir. Ben ve sen dost olamayız, senin görüş açına göre tabiiki... Saygın lütfen kalsın, sakın benim saygı sınırımı zorlayayım deme...

Enteresan olan önyargılarına ve bakış açındaki darlığa ragmen , analiz yeteneğin iyiymiş ben de seni tebrik ederim, Sevgili Dipnot, bu forumda abim diyeceğim, bilgisine ve kendisine saygımın ve sevgimin sonsuz olduğu bir insandır... Ama sanırım sen bu durumdan da bir anlam cıkaracaksın, ne de olsa sana gore bir erkekle bir kadın dost olamaz... Madem bu durumda sen Dipnot'u dostum degil abim olarak degerlendir.

Gelelim Taurus hakkındaki düşüncelerime, Bu forumda saydığım, sevdiğim, sonuna kadar güvendiğim, iyi kötü hayatımın bir çok şeyini paylaşıp fikrini ve yardımını aldığım bir arkadaşım ki arkadaşım kelimesi onun için yetersiz kalır DOSTUM (ve bu kelime tam da bu haliyle yerinde ve zamanında kullanılmıştır, istediğini düşün, istediğini söyle umrumda bile degildir, soyleyeceklerin dostuma olan saygımdan bişey kaybettirmez, sana karşı olan olumsuz düşüncelerime de bir yenisini ekler o kadarrrr) Sevgili Taurus, yazdıgın herşeye katılıyorum, son derece haklı buluyorum ve ben senin nasıl bir insan oldugunu, nasıl bir yüreğe, nasıl bir kafa yapısına sahip olduğunu ve herşeyden önemlisi insaniyetinin ne kadar içten ve samimi olduğunu çok iyi biliyorum, lütfen buraya daha fazla yazma, tartışılacak insanlar vardır, tartışılmayacak insanlar vardır, tartışma saygı cercevesinde yapılır, saygının yittiği yerde seviye düşer, ben senin o seviyeye inmemek adına elinden geleni yaptıgının farkındayım ama daha fazlası tahammül sınırlarını zorlar, YARALININ SALDIRISI gibi çok çirkin bir yaklaşımla senin şu dakkaya kadar göstermiş olduğun sabrın ve saygının %1'ini bile gösterememiş olan bir insana laf anlatmaya calışmaktan başka bir şeyle uğraşmadığının farkında değil misin hala... laf anlayana anlatılır, anlamayana anlatılmaya calısılır, anlamak istemeyene ne anlatırsan anlat boşunadır... Bu da benim son sözüm olsun...

Yağmur yürekli, keşke nickin kadar duygusal yaklaşabilseydin olaylara ama mantıklı da yaklaşamamışsın ki duygusal yaklaşmanı bekleyelim...

kusura bakmayın ama DİPNOT hakkında hiçbir yorum yapmadım abin olabilir kendisini hiç tanımıyorum senide tanımıyorum verdiğin cevapta çıkar görememiştim oyüzden öyle yazdım + bu söylediklerini sizden iyi biliyorum sevmeyi hatta sevdiği için gerektiğinde ölmeyi bile bilirim sizin gibi çok mantıksız birşey ayyy savaş nekadar banelll demem ve bizim sevgimizde çıkarsızdır karşılık beklemeden verilir sen almamışsın beni ırgalamaz sadece bir ikincisini kaybetmiş olursun saygıya gelince forumda değer verdiğim bir arkadaşın uyandırması ile bazılarınızın evli bayanlar olduğunu öğrendim evli bayanlara yapılan saygısızlık benim görüşümde normal bir bayana yapılan saygısızlıktan daha öte birşeydir oyüzden özrümün bir kıymeti olmayacağını bile bile özür diledim ya siz? beni bir düşman olarak gördünüz düşmanınız size acıdı merhamet etti ama siz bir adım atmadınız hepinizin yazdıklarını okuyun bir adım bile yok konuyu anlayan anlamayan hepiniz önce arkadaşını savunmayı seçmiş onun için saldırmayı sevmeyi sizmi biliyorsunuz sizin hiç sevebilme ihtimaliniz varmı olamaz çıkarınız yoksa olamaz

arkadaş vardır insanı yüceltir arkadaş vardır yerin dibine sokar ama doğruluk güzellik insanı herzaman yüceltir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygılar..

sanırım pozitif düsünenlerle negatif düsünenlerin yoluda burada ayrılıyor sanırım bu kırmızı yazılarda anlatmak istedigin dost dediysek okadarda degil demek enseye tokat benzetmesi yakışmamış ama sanırım bir sınır olmalı diyorsunuz öyleyse çok pardon benim dostluk kavramım daha geniş daha daha içten daha samimi daha sıcak sınırları engelleri gerektirmeyecek kadar saygılı ve sevgili

gercekten çok pardon ben sizin dost dediginizi arkadaş olarak nitelendiriyorum dostlugu ise daha öte yani 2 sınıf

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eğer bu dediklerinizi bir bayan dostunuzla yaşabiliyorsanız zaten topic başlığını aşmış durumdasınız bence, benim verdiğim örnek belki yakışmamış olabilir fakat demek istediğimi anlamışsınız..

eğer dediğiniz gibi dostluk bu kadar yüce bir şey ise sizin için, sizi yargılamıyorum ama başka insanların dost anlayışına saygı göstermeniz gerekmekte..

benim anlayışım dokunmadan sevmek sizinki sınır tanımaz bu sizin görüşünüz saygı duyarım..

saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eğer bu dediklerinizi bir bayan dostunuzla yaşabiliyorsanız zaten topic başlığını aşmış durumdasınız bence, benim verdiğim örnek belki yakışmamış olabilir fakat demek istediğimi anlamışsınız..

eğer dediğiniz gibi dostluk bu kadar yüce bir şey ise sizin için, sizi yargılamıyorum ama başka insanların dost anlayışına saygı göstermeniz gerekmekte..

benim anlayışım dokunmadan sevmek sizinki sınır tanımaz bu sizin görüşünüz saygı duyarım..

saygılar..

bizde onu diyoruzya zaten sakıncalı olur diyoruzya başından beri :)

saygılar bizden ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tamam işte bende aynı şeyi diyorum derken ben dost olamaz demiyorum, eğer sen aradaki mesafeyi koruyabiliyorsan ki ! bu karşılıklı olan birşey.. sorun yok demek istedim ben. yok ben yapamam diyorsan bu senin görüşün..

dost olmak çok sorumluluk isteyen bir olaydır, her insanla dost olamazsın ve oldunmuda sonuna kadar olman gerekir. eğer arada zaten yanlış anlaşılmalar yada dostluktan öte birşeyler gelişirse ya bu durumu düzeltmeye çalışırsın yada dostluğunu sorgular, olmadı vazgeçersin. tabi bu sözlerim senin için değil benim görüşüm, insan yine tekrarlıyorum karşısındakini kendi gibi bilir ve ona göre davranır.. bence yine ve tekrar sen kendini bildiğin sürece karşındakide otomatik olarak sen gibi olmak durumunda kalacaktır ve sorunda kalmayacaktır.

zaten sorun olacak kişide senin dostun değil büyük ihtimalle kız arkadaşın yada flörtün olacaktır.

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dost olmak çok sorumluluk isteyen bir olaydır, her insanla dost olamazsın ve oldunmuda sonuna kadar olman gerekir. eğer arada zaten yanlış anlaşılmalar yada dostluktan öte birşeyler gelişirse ya bu durumu düzeltmeye çalışırsın yada dostluğunu sorgular, olmadı vazgeçersin.

bence yine ve tekrar sen kendini bildiğin sürece karşındakide otomatik olarak sen gibi olmak durumunda kalacaktır ve sorunda kalmayacaktır.

zaten sorun olacak kişide senin dostun değil büyük ihtimalle kız arkadaşın yada flörtün olacaktır.

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tamam işte bende aynı şeyi diyorum derken ben dost olamaz demiyorum, eğer sen aradaki mesafeyi koruyabiliyorsan ki ! bu karşılıklı olan birşey.. sorun yok demek istedim ben. yok ben yapamam diyorsan bu senin görüşün..

dost olmak çok sorumluluk isteyen bir olaydır, her insanla dost olamazsın ve oldunmuda sonuna kadar olman gerekir. eğer arada zaten yanlış anlaşılmalar yada dostluktan öte birşeyler gelişirse ya bu durumu düzeltmeye çalışırsın yada dostluğunu sorgular, olmadı vazgeçersin. tabi bu sözlerim senin için değil benim görüşüm, insan yine tekrarlıyorum karşısındakini kendi gibi bilir ve ona göre davranır.. bence yine ve tekrar sen kendini bildiğin sürece karşındakide otomatik olarak sen gibi olmak durumunda kalacaktır ve sorunda kalmayacaktır.

saygılar...

evet kardeş haklısın tabiki söylediklerinin hepsi doğru işte bu altı çizili şeyler beni düşündüren konular ben bunların bilincinde bir eş olarak eşime izin veremem bunlar kıskançlık ateşini körükleyen düşünceler bende sevdiğimi kıskanan biriyim peki bu kıskançlık sorununu eşler nasıl çözüyor kafalarında bundan bahsedebilecek varmı?

bence adam eşini kıskanmaması için şöyle demeli benim eşimde zaten tip yok buna kimse bakmaz zaten :) güzel bir bayana karşı değişmeyen bir erkek varmı yanında ona karşı birşey hissetmemesi lazımki değişmesin kur yapmasın çirkin ve yaşlı bir bayanla konuştuğunuz gibi rahat bir şekilde güzel bir bayanla konuşabilirmisiniz işte ben buna inanmam aynı rahatlıkla aynı samimiyetle olmaz gerçi böyle birşeyide kimse idda etmedi şuana kadar o halde bununda altınımı çizelim güzel bayanlar hariç dost olunabilir :)

veya eşinden bezmiş olurda boşamak için fırsat kolluyor olması lazım keşke biri buna baksada boşasam gibi :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet kardeş haklısın tabiki söylediklerinin hepsi doğru işte bu altı çizili şeyler beni düşündüren konular ben bunların bilincinde bir eş olarak eşime izin veremem bunlar kıskançlık ateşini körükleyen düşünceler bende sevdiğimi kıskanan biriyim peki bu kıskançlık sorununu eşler nasıl çözüyor kafalarında bundan bahsedebilecek varmı?

bence adam eşini kıskanmaması için şöyle demeli benim eşimde zaten tip yok buna kimse bakmaz zaten :) güzel bir bayana karşı değişmeyen bir erkek varmı yanında ona karşı birşey hissetmemesi lazımki değişmesin kur yapmasın çirkin ve yaşlı bir bayanla konuştuğunuz gibi rahat bir şekilde güzel bir bayanla konuşabilirmisiniz işte ben buna inanmam aynı rahatlıkla aynı samimiyetle olmaz gerçi böyle birşeyide kimse idda etmedi şuana kadar o halde bununda altınımı çizelim güzel bayanlar hariç dost olunabilir :)

veya eşinden bezmiş olurda boşamak için fırsat kolluyor olması lazım keşke biri buna baksada boşasam gibi :)

Dostluklar dost olmanin degerini bilenler icindir,dost olabilmek icin,güzel olmayan ve yasli olanlari uygun görmek ama güzel ve genclerle dostlugu mümkün görmeyenlerin dostluga bakis acilari temelden yanlistir.Yasli ve cirkin olursa dostluk olur,güzel ve genc olursa kalp bozulur,varmi böyle birsey ya.Güzellik ve cirkinlik insanlarin zihinlerindedir.Dostluklarda güzellik ve cirkinlik rol oynamaz,güzellik ve cirkinlik gönül oyunlarinda aranir.Iste dostlugu gönül oyunu ile karistiranlar,güzel ve gencle degil ama yasli ve cirkinle dost olunur diyebiliyorlar.Ha bu arada güzel ve cirkin algilamasi zevklerle ilgilidir,cirkin yoktur,hosa gitmeyen vardir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

güzel yazmışsın yağmur yüreklim :clover: en azından kendi fikirlerin..

ama şöle birşey var, insanlar bazı değerlere sahip olmak zorunda, mesela eşlerden bahsetmişsin, acaba onlar nasıl aşıyor bu konuları diye. güven gibi sadakat gibi, yada karekter, namus anlayış gibi bazı insan değerleri var :clover: demek istediğim bir bayanı sen kendine eğer ona baktığında güzelliği yada çirkinliği ile yorumlayıp.. çirkinse dostun ama güzelse flörtüm olabilir gözü ile bakarsan zaten film baştan kopar.. yok ben karşımdakinin iç güzelliği ve bana kattığı değerler ondan öğrendiklerim, beni önemsemesi gibi düşüncelerle değerlendirip bakarsan karşındakine, olay değişir.. yanii dostun olacak kişiyi sen seçersin kalbin değil..

ben senin dediğini anlayabiliyorum, ama sen bu dediklerini eş olan insanlara değil kendine sormalısın bence.. sen güvensen karşındaki bakalım sağlammı diyorsun. ama bu karpuz yada kavun değilki dibini koklayasın, hatalar hep bizler için ama sen tabi içinde her zaman kendini ve etrafını sorgulama durumundasın, her insanın doğruları var, karşındaki insan senin doğrularını yeterli derecede sana hissettirebiliyorsa bence sorun kalmaz. sen yine de neyi biliyorsan onu yap, en iyi olan doğru bence insanın kendi bildiğidir. malum ona göre yaşar ve mutlu olursun, en azından kendi doğrun yada kendi hatandır olacak sonuçta.

saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostluklar dost olmanin degerini bilenler icindir,dost olabilmek icin,güzel olmayan ve yasli olanlari uygun görmek ama güzel ve genclerle dostlugu mümkün görmeyenlerin dostluga bakis acilari temelden yanlistir.Yasli ve cirkin olursa dostluk olur,güzel ve genc olursa kalp bozulur,varmi böyle birsey ya.Güzellik ve cirkinlik insanlarin zihinlerindedir.Dostluklarda güzellik ve cirkinlik rol oynamaz,güzellik ve cirkinlik gönül oyunlarinda aranir.Iste dostlugu gönül oyunu ile karistiranlar,güzel ve gencle degil ama yasli ve cirkinle dost olunur diyebiliyorlar.Ha bu arada güzel ve cirkin algilamasi zevklerle ilgilidir,cirkin yoktur,hosa gitmeyen vardir.

saygilarla

yokmu böyle birşey? ben çekicilikten bahsettim hani insanın elinde olmayan birşey varya çekiciliğe kapılmak güzellik ve çirkinlik zihindeler evet haklısın buda güzel bir söz peki azra akını neye göre güzel seçtiler içi güzel diyemiydi :) yani neredeyse inanacaktım he güzelden etkilenmeyen bir erkek :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

güzel yazmışsın yağmur yüreklim :clover: en azından kendi fikirlerin..

ama şöle birşey var, insanlar bazı değerlere sahip olmak zorunda, mesela eşlerden bahsetmişsin, acaba onlar nasıl aşıyor bu konuları diye. güven gibi sadakat gibi, yada karekter, namus anlayış gibi bazı insan değerleri var :clover: demek istediğim bir bayanı sen kendine eğer ona baktığında güzelliği yada çirkinliği ile yorumlayıp.. çirkinse dostun ama güzelse flörtüm olabilir gözü ile bakarsan zaten film baştan kopar.. yok ben karşımdakinin iç güzelliği ve bana kattığı değerler ondan öğrendiklerim, beni önemsemesi gibi düşüncelerle değerlendirip bakarsan karşındakine, olay değişir.. yanii dostun olacak kişiyi sen seçersin kalbin değil..

ben senin dediğini anlayabiliyorum, ama sen bu dediklerini eş olan insanlara değil kendine sormalısın bence.. sen güvensen karşındaki bakalım sağlammı diyorsun. ama bu karpuz yada kavun değilki dibini koklayasın, hatalar hep bizler için ama sen tabi içinde her zaman kendini ve etrafını sorgulama durumundasın, her insanın doğruları var, karşındaki insan senin doğrularını yeterli derecede sana hissettirebiliyorsa bence sorun kalmaz. sen yine de neyi biliyorsan onu yap, en iyi olan doğru bence insanın kendi bildiğidir. malum ona göre yaşar ve mutlu olursun, en azından kendi doğrun yada kendi hatandır olacak sonuçta.

saygılar..

ben olayın aslını anladım egzorsist olay tamamen güven meselesi evet insanlara güven ben güvenmiyorum siz güvenebiliyorsunuz buda benim elimde olan birşey değil benim güvenim sarsılmış güvenemiyorum sizinkisi ise sarsılmamış burada deneyimli olan kim ben :) yaşamışım çünkü görmüşüm sizde görmüş olsaydınız sizde güvenemezdiniz oyüzden benden size tavsiye inanmayın arkadaş sırtınızdan bir kurşun yememek için önleminizi alın ;) sonra Taş Yürekli aklınıza çok gelecek :)

Güven iyidir ama kontrol dahada iyidir;)

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yokmu böyle birşey? ben çekicilikten bahsettim hani insanın elinde olmayan birşey varya çekiciliğe kapılmak güzellik ve çirkinlik zihindeler evet haklısın buda güzel bir söz peki azra akını neye göre güzel seçtiler içi güzel diyemiydi :) yani neredeyse inanacaktım he güzelden etkilenmeyen bir erkek :)

Kardesim o yarismanin adi güzellik yarismasidir.Güzellik yarismasi bilmiyorum size ne anlatiyor ama güzellik yarismalarinda normlar vardir,bu normlara uyanlar o yarismaya girmeye hak kazanir ve o normlar üzerinden yarisirlar.Yani biblo gibi yagli boya tablo gibi bir güzellik degildir aranan.Ne güzeller vardirki o yarismada derece alamadan elenirler cünkü ortaya konulan normlara uymadiklari icin.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.