Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BAYAN ve ERKEK dost olabılırler mi?

afilli

Önerilen İletiler

Vay!!Adminimiz gelip müdahale etti demek..O halde burada çok daha çirkin şeyler telaffuz edildi he.Ne yalan söyleyeyim,dün geceden sonra beklemiyor değildim hani.E kişiler bir kere kendini belli ettimi,devamı gelir.Neyse umarım daha fazla çirkinleşmesi önlenir..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sizin dostluğun tanımına değil mertliğin tanımına ihtiyacınız var bu süslü lafları zaten hergün anlatıyorsunuzdur birbirinize bunları herkes biliyor siz biraz mertlik çalışın mertliği öğrenin.

diyorsunuzya çevremde senin gibisi yok çok şükür

tabiki şükür benim gibi biri olmadığı için böyle olmuşsunuz zaten benim gibi birinin yanında sizin gibi biri zaten barınamaz siz benim gözümde en tehlikeli insanlarsınız dostluk adı altında menfaat çıkar gözetirsiniz kuyruğunuza basıldığındada viyak viyak ötersiniz çevremden uzak tutmam gereken birinci derece insanlarısınız ne demek istediğimi siz gene anlamazsınız anlayansa çok iyi anlıyor

bugün burada yazılanları görmedim ama haberini aldım benimde adım geçtiği için konuya dahilim sevgili sardunyam'ın özverisine teşekkür ediyorum bizim yüzümüzden rencide oldu kendi adıma özür dilerim.

bak arkadaşım mertlik bir forumda bir hanıma hakaret etmek değildir. o hanımı nasıl zor bir duruma soktuğunu bilmen gerekir. insanların birbirini sevmesi çıkara dayanmaz. sevginin kendisi çıkarla çelişir.

mertlik bu yaptığın mıdır? birbirine dost diyen insanları karalamak mıdır? ardında başka mana aramak mıdır? kişinin fikri ne ise zikri oymuş. ben 36 yaşında biriyim hayatım boyunca insana senin baktığın gibi bakmadım hele kadınlara asla. bir kısım erkekler erkekliği başka bir şey ile kanıtlanacak sanıyorlar delikanlılık böyle olmaz. mertlik arenada olur. mertlik onu gösterende bulunur.

aile terbiyemiz ve aldığımız eğitim farklı olduğu için anlaşamıyoruz. sen başka yerden bakıyorsun. kendi kadının dışındaki diğer kadınları başka gözle değerlendiriyorsun. bu anlayış insanımızın bir kısmında mevcut. namus kavramları önce insanın beynindedir. önce beynini temizlemeli sonra kalbini.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne o dokundumu size kadinlarin söz almasi,alisik oldugunuz bir durum degil anlasilan.Kadinlara yazdiginiz tarza bakin ve medeniyetin hakaret olmadiginida ögrenin.Medeniyet anlayanlara cok seyler veriyor anlamayanlarada ancak haremlik-selamlik.Sizide bir kadin dogurdu.kadinlara saygisi olmayanin anasinada saygisi olamaz eger anasina saygi duyuyorda kadinlara duymuyorsa bunda bir yanlislik var demektir.Karadenizli derken genellme yaparak yazmayin.Karadenizli kadinlara saygi duyar hakaret etmez.

saygilarla

:clover::clover:

değerli politika buradada hemfikiriz ne mutlu bana. şahsen sizin hakkınızda yanılmadığımı her alanda görüyorum. evet dostum kadının sözü ağır geliyor kendini kadından üstün görenlere. altından kalkamadıklarında hakaret geliyor. Allah'tan korkan değil bir insanı başka bir canlıyı incitmez ama gelin görün ki başkalarına yaşam hakkı tanımayanlar var. annesinden, kardeşinden, karısından başka diğerlerine her yakıştırmayı yaparlar. onlarında bir ailesi, anne babası, evladı olduğunu düşünmezler. sonra kadın erkek dost olamaz derler. kadın ve erkek dost olur ama hepsi değil. kendini bilmezsen başkasını hiç bilmezsin. Karadenizlilik bu değildir bari güzel bölgemizi temsil etmesinler. karadenizde kendini ve ahlakını geliştirmiş insanlar çarşı pazarda kendilerinden yaşlılara anne diye hitap ederler, tanımadıkları genç hanımlara bacım diye hitap ederler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dün ve bugün sahip olduklarıma şükrettim arkadaşlarım..:) Ne mutlu bana ki böyle kısırdöngülere girmeden arkadaşlar edinebilmiş,senelere dayanan sağlam dostluklar kurabilmişim.Dostlarım beni hiç yanıltmadı ve umarım bende onları yanıltmamışımdır.Önce aile terbiyem daha sonra aklımı kullanarak edindiğim arkadaşlarımla çok güzellikler paylaştım,paylaşıyorum..Aralarından birkaç düşük karakterli insanlar çıkmadı değil,ama onlardanda uzaklaşmayı iyi bildim Allah'a şükür..

Buradaki arkadaşlarıma gelince;Sizlerin samimiyetinize,sözlerinize güveniyorum.Çünkü aksini düşünmek bana hiçbirşey kazandırmayacak.Ne sizin benden ne benim sizden bir menfaatim olmadı,olamaz.Bazılarınızla yüzyüze gelmek,karşılıklı konuşabilmek nasip olacak inşallah.O zaman yanılmadığımı göreceğimden eminim..

Ben herşeyden önce zekaya değer veren bir insanım.Eğer kişi zekiyse çok nadir hareketleri kötülüğe kayar.Bunuda birkaç ipucundan anlayabiliriz zaten..Gerek kültürünüzle,gerek espiri anlayışınızla,gerek duygusallığınızla gerekse hepimizi ilgilendiren gündeme yönelik tespitlerinizle arkadaşlığınızdan büyük haz alıyorum.Sizi tanıdığım bu sitenin üyesi olmakla iyibir iş yaptığımın bilincindeyim.Sanalda arkadaşımsınız,umarım gerçekte de dostum olursunuz..

Sevgilerimle..:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

değerli politika buradada hemfikiriz ne mutlu bana. şahsen sizin hakkınızda yanılmadığımı her alanda görüyorum. evet dostum kadının sözü ağır geliyor kendini kadından üstün görenlere. altından kalkamadıklarında hakaret geliyor. Allah'tan korkan değil bir insanı başka bir canlıyı incitmez ama gelin görün ki başkalarına yaşam hakkı tanımayanlar var. annesinden, kardeşinden, karısından başka diğerlerine her yakıştırmayı yaparlar. onlarında bir ailesi, anne babası, evladı olduğunu düşünmezler. sonra kadın erkek dost olamaz derler. kadın ve erkek dost olur ama hepsi değil. kendini bilmezsen başkasını hiç bilmezsin. Karadenizlilik bu değildir bari güzel bölgemizi temsil etmesinler. karadenizde kendini ve ahlakını geliştirmiş insanlar çarşı pazarda kendilerinden yaşlılara anne diye hitap ederler, tanımadıkları genç hanımlara bacım diye hitap ederler.

Sayin Keskinkalem,kendini bilmek ve tasimak bu iki öge insanligin temel sartlarindandir.Baskalarina saygi duymayanlarin kendilerinede saygilari olamaz.Dostca yaklasiminiza tesekkürler.Fikirler kavga ile degil barisla daha iyi anlatilir.Bazen gerginlesiyoruz,istemedende olsa kiricilik olabiliyor ama bunlari kutuplasmalara tasimak dogru degildir.

Kadinlar ülkemizde hep ikinci sinif olarak görülmüs,deger verilmemis, akli kisa denmis ve Kadinlara erkegin gönlünü eglendiren onu mutlu eden,cocuk yapan,yani erkegin ihtiyaclarini görmeye yönelik bir kimlik verilmistir.Kadin hep namus nedeni olarak degerlendirilmis,evli olsun olmasin ondan hep birseylere dikkat etmesi beklenmistir.Böyle oldugu icin calisan kadinlarimiza bugün bile farkli gözlerle bakanlar vardir:Böyle oldugu icin bugün Türkiyede yüzler hatta binlerce kiz cocugu okula gönderilmemistir.Böyle oldugu ici töre cinayetleri ta Avrupalara kadar uzanmistir.Cogu yörelerimizde kizlarini evlendirecek olanlarin baslik parasi icin pazarlik etmeleri kadinlara toplumumuzda verilen deger ölcülerini yansitir.Böyle örnekler cogaltilabilir.

Bu forumla ilgili olarak diyebilecegim teksey sudur;Insan insan olduktan sonra herkesle dost olabilir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eveeettt böylelikle haklı olduğunuz ortaya çıkmış oldu he? biraz kendiniz olun bırakın bu boş ağızları ancak safları kandırırsınız böyle kültürlü ayaklarıyla ben reelde neysem burdada öyleyim çok şükürki ikiyüzlü değilim alnım açık siz benim için ***** kültürsüz .......siz diyebilirsiniz bunlar önemli değil kültürsüz olayım ama adam olayım .......siz olayım ama insan olayım ***** olayım ama dürüst olayım benim hayat felsefemde bu benim gibisini düşman görür ve zararlarımı bilir ve kendini savunabilir ama sizin gibisinden kendini savunmak çok zordur siz öyle tehlikeli insanlarsınız size ve arkadaşlarınıza acıyorum kendinizi kaybetmişsiniz

bu konuda herkes hakaret üstüne hakaret etti bana bunları neden görmüyorsunuz? çünkü siz **********

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Adminimizi zorlamayalım artık..Eğer iletinde illede hakaret kullanmak istiyorsan aşağıdaki şekilde yaz,nasılsa bu hale getirecek adminimiz..:D Biz anlarız,sen üzülme..

**************** ******** ** ************ ******* :angry: ******* ************ <_< ********** ******

********** *********** ************* -_- **** ********* ************** ****

************** ******** ********** **** ***** ***** :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:) hoşuna gidiyor galiba ilginç enteresan :) iyi bir admin arkadaşın ricası üzerine karşımdaki kim olursa olsun hakaret etmeyeceğim buranında bir kuralları varmış bazen unutuyor insan özür dilerim emeğe saygı göstermek lazım ;) kime rahatsızlık verdiysem kimleri kırdıysam özür dilerim (sen hariç) konuyu kişiselleştirmemeliydik ve en azından çevreye karşı saygılı olmalıydık inanın bana bunu dün gece düşündüm ve kendimden utandım nasıl bir tartışmaya girdik kendimizi nasıl ***** ettik sabah ilk işim gelip özür dilemek ve konuyu kapatmak diye düşünerek gelmiştim ama okuduklarım sayesinde dün gece düşündüklerimi unuttum allah rızası için herkes kendi yazılarını okusun ve kendi kendini yargılasın ben kendi yazılarımı hiç beğenmedim konuda haklıyım veya haksızım siz kendi yazdıklarınızı beğeniyormusunuz? özürüm hiçbirinizin umrunda değil bunu bildiğim halde kırdığım insanlardan özür diliyorum (sen gene hariç) bilip bilmeden konuştum biraz kusuruma bakmayın

benim görüşümde bu dostluk işi yatar sizinkinde ise olur o halde herkes kendi yoluna ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:) hoşuna gidiyor galiba ilginç enteresan :) iyi bir admin arkadaşın ricası üzerine karşımdaki kim olursa olsun hakaret etmeyeceğim buranında bir kuralları varmış bazen unutuyor insan özür dilerim emeğe saygı göstermek lazım ;) kime rahatsızlık verdiysem kimleri kırdıysam özür dilerim (sen hariç) konuyu kişiselleştirmemeliydik ve en azından çevreye karşı saygılı olmalıydık inanın bana bunu dün gece düşündüm ve kendimden utandım nasıl bir tartışmaya girdik kendimizi nasıl ***** ettik sabah ilk işim gelip özür dilemek ve konuyu kapatmak diye düşünerek gelmiştim ama okuduklarım sayesinde dün gece düşündüklerimi unuttum allah rızası için herkes kendi yazılarını okusun ve kendi kendini yargılasın ben kendi yazılarımı hiç beğenmedim konuda haklıyım veya haksızım siz kendi yazdıklarınızı beğeniyormusunuz? özürüm hiçbirinizin umrunda değil bunu bildiğim halde kırdığım insanlardan özür diliyorum (sen gene hariç) bilip bilmeden konuştum biraz kusuruma bakmayın

benim görüşümde bu dostluk işi yatar sizinkinde ise olur o halde herkes kendi yoluna ;)

Yeni mi aklına geliyor bu.Bak sen bunu demiştin:

bu senin düşüncen benim düşüncem ise ne işim olur başkasının karısıyla kızıyla? kendi eşimle kız arkadaşımla paylaşamayacağım neyi paylaşacağım o dostla ha benim hiçmi dostum yok var ama kurallarımız var bizim birinin karısı birinin kocasıyla dost olamaz biraraya gelecekseler bitanesinin evine gidilir misafir olarak oda eşiyle birlikte gidilir sizin dediğiniz şekilde olmaz yok yanlış yapanı uyarmak uzaklaştırmak neden uğraşacaksınki abicim biliyorsunki bunlar sürekli olacak şeyler dertsiz başını neden derde sokacaksın? amaç ne dost edinmek :)

çene çalmak bir ihtiyaçsa dostta bir ihtiyaçtır boşboş konuşur geyik yaparsınız

yeşil olarak belirttiğim yazınıda birdaha oku sayın abicim biz böyle laflardan uzak durmak için lafının bile edilmemesi için başkalarının karısından kızından uzak duruyoruz ağzımız ve kulaklarımız alışmamış böyle sözlere ! bu başlıkta neyin mücadelesini veriyoruz neyi anlatmaya çalışıyoruz haala anlamamışsın ! kusura bakmayın ama siz işinize geleni savunuyorsunuz doğruyu değil

Bende karşılığında bunu yazmıştım:

Tamam,sen öyle yap ben böyle yapayım..Anlaştık mı..:)

Sevgiler..;)

O zaman bunu görebilseydin bu rahatsız edici tartışmalar yaşanmayacaktı..<_< Özrün kendine kalsın,istemez..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kişisel mevzuları ben kapattım sende kurcalamada daha fazla canımı sıkma benim hakkımda yorum yapacaksan ayrı bir başlık aç ve orda konuş dur istediğin kadar burası Kadın Erkek Dost olurmu başlığı konu bu ok? özüre gelincede senden özür dilemedim zaten (sen hariç) dediğim sensin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ölümsüz düşünür Sokrates'e öğrencileri sormuş: Dostluk nedir?

Sokrates de onlara şu yanıtı vermiş;

"Çocukluğumdan beri arzuladığım bir şey vardır. Kimi insan atları olsun ister, kimi insan köpekleri... Kimisi altını, kimisi de şanı şerefi; bense bir dostum olsun isterim..." :clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Çocukluğumdan beri arzuladığım bir şey vardır. Kimi insan atları olsun ister, kimi insan köpekleri... Kimisi altını, kimisi de şanı şerefi; bense bir dostum olsun isterim..." :clover::clover:

:clover:

İşte bu kadar..

Paylaşım için teşekkürler sevgili Gece Yağmuru...

Sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kadın dostum dememiş ama :) hem o sokrates Türk değil sanırım :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte bu kadar..

Sevgiler..

Sokrates he,çok hoşuma gitti ya..:D :D Sanki Sokrates gelmiş teşekkür ediyormuş gibi olmuş..:) Çok yaşayın arkadaşlar..:clover:

Bizim ömrümüzde bir ırmak vardır, köpüklerinde hayallerimizi yüzdürdüğümüz.

Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır, günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte bu kadar..

Sevgiler..

Ben tşk ederim Sevgili Sokrates :D:clover:

Sokrates he,çok hoşuma gitti ya.. Sanki Sokrates gelmiş teşekkür ediyormuş gibi olmuş..:) Çok yaşayın arkadaşlar..:clover:

Bizim ömrümüzde bir ırmak vardır, köpüklerinde hayallerimizi yüzdürdüğümüz.

Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır, günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz..

Sende çok yaşa abicim :D:clover:

Dostta cinsiyet ayrımı yapılmaz..Dost diyebiliyorsan karşındakine hiç bir etken engel değildir... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostta cinsiyet ayrımı yapılmaz..Dost diyebiliyorsan karşındakine hiç bir etken engel değildir... :clover:

Gececim bu çiçekler senin gibi.. bizim gibi düşünenler için.. :clover::clover::clover:

Insan insan olamadiktan sonra Türk olmasi bir ayricalik vermiyor.Veya insan olmak insanca düsünebilmek icin irk gerekli degildir.

politika...bu çiçeklerde senin için... :clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tarif2sp9nvpg6.jpg

yemek tarifi gibi olmuş ama güzel olmuş sayın cloud eline sağlık

fakat bizim milletimizde şu 2 fincan anlayıştan bulmak çok zor 2 fincan anlayış yerine ayırımcılığı seçerek dosttan bahsedenler var ayrıca 5 fincan dürüstlüğüde unutmuşsun tarifte en önemliside buydu sanırım yalan bir dünyada dostum olacağına gerçek dünyada düşmanlarım olsun daha güzel ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Keskinkalem,kendini bilmek ve tasimak bu iki öge insanligin temel sartlarindandir.Baskalarina saygi duymayanlarin kendilerinede saygilari olamaz.Dostca yaklasiminiza tesekkürler.Fikirler kavga ile degil barisla daha iyi anlatilir.Bazen gerginlesiyoruz,istemedende olsa kiricilik olabiliyor ama bunlari kutuplasmalara tasimak dogru degildir.

Kadinlar ülkemizde hep ikinci sinif olarak görülmüs,deger verilmemis, akli kisa denmis ve Kadinlara erkegin gönlünü eglendiren onu mutlu eden,cocuk yapan,yani erkegin ihtiyaclarini görmeye yönelik bir kimlik verilmistir.Kadin hep namus nedeni olarak degerlendirilmis,evli olsun olmasin ondan hep birseylere dikkat etmesi beklenmistir.Böyle oldugu icin calisan kadinlarimiza bugün bile farkli gözlerle bakanlar vardir:Böyle oldugu icin bugün Türkiyede yüzler hatta binlerce kiz cocugu okula gönderilmemistir.Böyle oldugu ici töre cinayetleri ta Avrupalara kadar uzanmistir.Cogu yörelerimizde kizlarini evlendirecek olanlarin baslik parasi icin pazarlik etmeleri kadinlara toplumumuzda verilen deger ölcülerini yansitir.Böyle örnekler cogaltilabilir.

Bu forumla ilgili olarak diyebilecegim teksey sudur;Insan insan olduktan sonra herkesle dost olabilir.

saygilarla

tarif2sp9nvpg6.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.