Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

CENNETTEKİLER VE CEHENNEMDEKİLER...?

LUCAS

Önerilen İletiler

Kardeşiniz çok ciddi bir suç işledi ve ömür boyu hapse mahkum edildi...Onun yerine siz o mübbet hapse girermisiniz??

Kardeşiniz çok ciddi bir suç işledi ve ömür boyu hapse mahkum edildi....

Geri kalan aileye de Milli Piyangodan en büyük ikramiye çıktı...

Hayatımız devam eder elbet... Ama keşke o da yanımızda olsaydı deriz... Yemek yerken onu hatırlarız. Yatağımıza uzandığımızda, onun çukulatayı ağzına burnuna sürerek yediği bebeklik dönemini hatırlarız, gözlerimiz dolar... Oyuncağımızı ona vermediğimiz bir anı aklımıza gelir ağlarız. Annemiz, sokaktan neden geç geldin diye kardeşimi azarladığı günleri hatırlar, şimdi hiç sokağa çıkamadığını görürü, gözleri çeşme olur..Vur patlasın, çal oynasınlı bir eğlenceye de katılamayız. Ziyaretine gitmediğimiz gün kendimizden utanırız. Ziyarete gittiğimizde, başka bir adamın "geberin pislikler" diye bağırmazı yüreğimiz dağlar.Büyük ikramiye bize zehir zıkkım olur.

Bir de orada gardiyanların türlü türlü işkenceler yaptığını duyarsak, kahroluruz.

Kardeşimizin ciddi suçunun "ben bu hakimi sevmiyorum, bu hakim bir megolaman" demek olduğunu bilirsek, bundan dolayı cezalandırıldığını bilirsek, kahrımız daha da artar, ızdırabımızın ve isyanımızın haddi hesabı olmaz. Hakimi biz de sevmemeye başlarız.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 272
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Kardeşiniz çok ciddi bir suç işledi ve ömür boyu hapse mahkum edildi...Onun yerine siz o mübbet hapse girermisiniz??

Suheda gerekirse gerçekten sevdiğim insanlar için ölürüm ben,ama sizi bilemem.

Cehenneme gidenler içinse Allah onları cezalendırdı napalım

hadi gel biz sonsuza kadar keyfimize bakalım diyebilecekmisin ??

Hiç anlamıyorsunuz değil mi hem de hiç....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Suheda gerekirse gerçekten sevdiğim insanlar için ölürüm ben,ama sizi bilemem.

Cehenneme gidenler içinse Allah onları cezalendırdı napalım

hadi gel biz sonsuza kadar keyfimize bakalım diyebilecekmisin ??

Sevgili lucas kimse kimse için kendi canına kıyamaz bu bir sevgi söylemidir ama gerçeğe dönüşse gerçekten sonunda ölüm olduğunu düşünse bir insan buna cesaret edemez hani derle ya en tatlı şey candır.

Sizler olaya cennetteymişsiniz gibi yorumluyorsunuz peki ya siz cehennemde olsaydınız ne düşünecektiniz?Birde olayın bı boyutu var "keşke bende verilen emirleri yerine getirip orda olsaydım"diyecektiniz değilmi?

Birde şunu düşünelim ben Allahın sevdiği bir kul olma çabası içerisinde çırpınıp duracağım sevdiğim herhangi bir kişi benim yaptıklarımı ciddiye almayıp boşuna uğraştığımı düşünecek sonrasında cehennem gib bir olgu olduğunu bildiği halde aynı çizgide devam edecek,ondan sonrada bana vicdan azabı duymayacakmısın diye sorulacak ee şimdi sormazlarmı insana sen neredeydin?

Anlamadığımı idia ettiğin şeyi ben çok iyi anlıyorum ve o yüzdendir ki elimden geldiğince bildiğim ve inandığım şeyleri tebliğ etmeye çalışıyorum herkese.

Büyük mizan kurulup ameller incelendiği zaman kimin sevabları varsa cennete gidecektir cehennemlikleri zaten Allah (c.c)belirtmiş herkes hak ettiğini bulacağından ve Allahın yüce adaletinden şüphe etmediğim için korkularım ve endişelerim yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorun anlamamak değil... Anlıyorlar... Burada yazan herkes vicdan sahibi yani..

Fakat işin zor tarafı: Anladıkları duygular ile din uyuşmuyor. Bunu da görüyorlar.

Bu durumda, aklına, vicdanına, ters gelse de "din orada yanlış dememek adına", akla vicdana mugayir şeyler savunmaya başlıyorlar, "rasyonelleştirme" çabasına giriyorlar, yada "vardır bir hikmeti" diyorlar, yada "evet ben de senin gibi düşünüyorum ama, en doğrusunu Allah bilir" deyip yine "dine yanlış diyen kişi", yani "kafir" olmaktan korkuyorlar.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorun anlamamak değil... Anlıyorlar... Burada yazan herkes vicdan sahibi yani..

Fakat işin zor tarafı: Anladıkları duygular ile din uyuşmuyor. Bunu da görüyorlar.

Bu durumda, aklına, vicdanına, ters gelse de "din orada yanlış dememek adına", akla vicdana mugayir şeyler savunmaya başlıyorlar, "rasyonelleştirme" çabasına giriyorlar, yada "vardır bir hikmeti" diyorlar, yada "evet ben de senin gibi düşünüyorum ama, en doğrusunu Allah bilir" deyip yine "dine yanlış diyen kişi", yani "kafir" olmaktan korkuyorlar.

Saygılar.

Evet aynen katılıyorum sana Brain...Ayrıca; inançlı arkadaşların verdiği cevaplardan da

anlaşılacağı üzere aşırı dine bağlılık vicdani duyguları ve sevgiyi kesinlikle

baltalıyor,''can tatlıdır kimse kimse için ölmez kimse kimseye de(en sevdiğin insan olsa bile)

ahirette acımaz''mantığı ,bencillik,kendini kurtarmış olmanın mutluluğu

bazı insanlar için vazgeçilmez sanırım.Suheda arkadaşım seninle artık

aynı platformda fikir tartışması yapmayacağım savunman hiçbir vicdani

kalıba sığmıyor sığdıramıyorum..saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Lütfen tamamını okuyun arkadaşlar...Şimdi konuyu bir de şöyle ele alalım;diyelim ki ölümden sonra hayat devam ediyor

ve söylenegeldiği gibi cennet veya cehennem de var;siz öldünüz ve dünya hayatınızdaki

ibadetlerinizden dolayı cennetle mükafatlandırıldınız.

Fakat kardeşiniz, aileniz

ya da canıgönülden bağlı olduğunuz eşiniz cehennemlik oldu;siz şimdi huzur içinde

gönül rahatlığıyla cennet bahçelerinde huri kovalayıp sonsuza kadar zevk-i sefa içinde

yaşayabilecekmisiniz,sevdiklerinizden biri yada birkaçı cehennemde türlü eziyet ve

işkenceler içindeyken....Görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum.sevgilerle..

Adalete ne oldu peki?Benim babam falancayı öldürdü ya da başkasının ailesine tecavüz etti burada 5 yıl yattı çıktı.Şimdi o ailenin çocukları ben mutlu olayım diye babamı cehennemde yanarken görmiyeyim diye cennete alınsın derler mi?Vicdan mı bu?Başkası dinin gereği bazı zevklerini kısıtlasın,oruç tutsun açlığa dayansın zamanının bir kısmını ibadete harcasın diğeri yapmasın sonra yanınca ama o benim ailem mi diyecez?Hani hak adalet?Dünyada tercihlerini dünya adına yapacak airettede cennette olacak o zaman ben niye yapayım?O ailenin çocuğu benim babamı cennete gördüğünde ne olacak?Banane demi o onun sorunu... ben kendi vicdanımı rahatlatayımda başkalarınınkinden banane..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Adalete ne oldu peki?Benim babam falancayı öldürdü ya da başkasının ailesine tecavüz etti burada 5 yıl yattı çıktı.Şimdi o ailenin çocukları ben mutlu olayım diye babamı cehennemde yanarken görmiyeyim diye cennete alınsın derler mi?Vicdan mı bu?Başkası dinin gereği bazı zevklerini kısıtlasın,oruç tutsun açlığa dayansın zamanının bir kısmını ibadete harcasın diğeri yapmasın sonra yanınca ama o benim ailem mi diyecez?Hani hak adalet?Dünyada tercihlerini dünya adına yapacak airettede cennette olacak o zaman ben niye yapayım?O ailenin çocuğu benim babamı cennete gördüğünde ne olacak?Banane demi o onun sorunu... ben kendi vicdanımı rahatlatayımda başkalarınınkinden banane..

Sapık,tecavüzcü yada kötü niyetli herneise tabii ki cezasız kalmasın hiçbir zaman;

(ama senin dinin ve diğer bütün dinler bu suçları geçiştirir yada ağırlık vermez.

Ağırlıkça kitaba Allah a peygambere inanmayanlar cehenneme gider inananlar

ise cennete diğer adi insanlık suçları ise tam manasıyla geçiştirilir.)

Yani ben aslında anladım demek istediğinizi ama nedense kabullenemiyorum

şunu ki;''ben ibadete zaman harcadım sen (kardeşim annem babam) ibadet etmedin

inanmadın al sana cehennem ver bana cennet.. ben artık seni düşünmeyeceğim

burada yollarımız ayrılıyor ben cennet nimetlerine gömülüyorum senin de

ne halin varsa gör umurumda değil'' Teşekkürler gerçekten...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Adalete ne oldu peki?

ali-ilmek, 1,5 aylık çocuğa tecavüz edip onun bundan sonraki hayatını zehir edende cehennemde cayır cayır yanacak, iyiliklerle güzelliklerle anılan, hayatını insanların yararına adamış, dinsiz(sadece yaratıcıya inanan) bir insanda cehennemde cayır cayır yanacak.

Adalete ne oldu peki ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Lucas, İslamın bu tür adi suçlara burada önerdiği ve airette de çook ağır bir şekilde azap duyacaklarını söylediği ayetler vardır.Hatta İslam sizin dediğinizin tam aksine bazılarınca acımasız olmakla suçlanıyor bırakın geçiştirmeyi...En basitinden şunu diyeyim kısas önerir mesela..

Kim isterki bu dünyada sevdiklerinin orada azap çekmesini!Ben kendi adıma burada bunun olmaması için var gücümü ortaya koyardım ama tutki olmadı ve varsayalım o sizden önce öldü siz bir müddet yas tututuktan sonra eğlenmeye devam ediyorsunuz bu dünyada.Bekarsanız evleniyorsunuz davullu zurnalı,gerdeğe giriyorsunuz,yiyor içiyorsunuz gülüyorsunuz eğleniyorsunuz!Burası cennette değil!Burada bir yakınınız (Allah hayırlı bir ömür versin )2 metre toprağın altında bedenini böcekler yılanlar yer ve çürürken bunu nasıl yapıyorsanız orada bunun olmasıda zor değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarafsız,istisnasız herkes İslama göre cehennemden geçecektir.İnanlar da geçecektir cehennemden.Cehennemin kademeleri vardır.Kimine yalazı dokunur,kimine ayak bileklerine kadar yanar kimi kömür olana kadar yanar tekrar olur tekrar yanar ve bu tekrar eder.Aynı değildir yanmaları.

Demişsiniz ki;dinsiz(sadece yaratıcıya inanan)...Din İslami kavramlarda yaratıcının var ettiği düzenin adıdır.Yani doğa olaylarından tutun da bu gün fizik kuralları dediğimiz çoğu şeyden doğmamız ve ölmemiz vs.vs.vs.Din deyince aklınıza;din ibadettir gibi bir şey gelmesin.İbadet,bu kurulu düzenden korunma ve faydalanmanın yollarıdır.Mesela kişinin beden olduğu kaydına girip ben bu bedenim ölünce toprak olacam yanılgısına düşmemesi için yeme,içme, sex gibi şeyleri engellemesi için oruç önerilmiş...Sadece yaratıcıya inanıp dine yani düzene inanmamayı garip karşıladığım için antiparantez bu notu düşeyim dedim...

Kişi dine inanmamışsa doğal olarak korunmuyor buna gerek duymuyordur, din ise işliyor!Örneğin oruç tutmuyor yaratıcıya inanıyor ama oruç tutmuyor orucun kendisine sağladığı korunma faydalar sistem gereği dinin gereği otomatikman kendisinden düşer.Kalkanı kalkar.Ve düzen gereği bedenine dönük yaşamaya başlar yer,içer,sevişir vs bunlar ona o istesede istemesede kendini, ben bu bedenim noktasına getirir.Dini olarak, odunlarını kendi kendine toplamaya başlayıp sırtındaki küfesine doldurmaya başlar yani!Bir söz vardır cehennemde ateş yoktur herkes ateşini buradan kendi götürür.İşte adalette benim anladığıma göre buradadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya da canıgönülden bağlı olduğunuz eşiniz cehennemlik oldu;siz şimdi huzur içinde

gönül rahatlığıyla cennet bahçelerinde huri kovalayıp sonsuza kadar zevk-i sefa içinde

yaşayabilecekmisiniz,sevdiklerinizden biri yada birkaçı cehennemde türlü eziyet ve

işkenceler içindeyken....

Bu konuda sizi en iyi Kur'an ve bahsi geçen Peygamberler cevaplar. Lütfen oraya bir bakın eminim ki istediginiz cevapları bulursunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Lucas, İslamın bu tür adi suçlara burada önerdiği ve airette de çook ağır bir şekilde azap duyacaklarını söylediği ayetler vardır.Hatta İslam sizin dediğinizin tam aksine bazılarınca acımasız olmakla suçlanıyor bırakın geçiştirmeyi...En basitinden şunu diyeyim kısas önerir mesela..

Kim isterki bu dünyada sevdiklerinin orada azap çekmesini!Ben kendi adıma burada bunun olmaması için var gücümü ortaya koyardım ama tutki olmadı ve varsayalım o sizden önce öldü siz bir müddet yas tututuktan sonra eğlenmeye devam ediyorsunuz bu dünyada.Bekarsanız evleniyorsunuz davullu zurnalı,gerdeğe giriyorsunuz,yiyor içiyorsunuz gülüyorsunuz eğleniyorsunuz!Burası cennette değil!Burada bir yakınınız (Allah hayırlı bir ömür versin )2 metre toprağın altında bedenini böcekler yılanlar yer ve çürürken bunu nasıl yapıyorsanız orada bunun olmasıda zor değil.

Bu söylediğinizin doğru olmadığını çok geniş bir şeklide detaylarıyla ayet ve hadislerle açıkladık.

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=78347

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Lütfen tamamını okuyun arkadaşlar...Şimdi konuyu bir de şöyle ele alalım;diyelim ki ölümden sonra hayat devam ediyor

ve söylenegeldiği gibi cennet veya cehennem de var;siz öldünüz ve dünya hayatınızdaki

işkenceler içindeyken....Görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum.sevgilerle..

Şimdi varsayımlardan yola çıkarak şöylede sorabiliriz? şimdi siz öldünüz dünya da da yemediğiniz halt kalmamış ve cehenneme gitiniz kardeşiniz,aileniz cennete gitti acaba onlara kızarmısınız cennete gitiler diye gönlünüz rahat olurmu. Evvela "DİN" i öğrenmek lazım değilmi İnsanları niye cehenneme,cennete gönderiyor birde cehenneme,veya cennete giden akrabalarının oralara gitmesinde kendi payını da hesaba katmak gerekmezmi malumaliniz İnsan toplumsal,vede sosyal bir varlıktır değilmi? soruyu sor kenara çekil bilimsel takıl en doğrusu benim fikrim de varmı kesin bir bilgin cennet ve cehennemim olup olmadığından vede "ADALET" uygulanırsa "ADİL" dir Dünyada bile değilmi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ali-ilmek, 1,5 aylık çocuğa tecavüz edip onun bundan sonraki hayatını zehir edende cehennemde cayır cayır yanacak, iyiliklerle güzelliklerle anılan, hayatını insanların yararına adamış, Kur'an okumuş, ama hristiyan innsanda cehennemde cayır cayır yanacak.

Ne anlatırsan anlat, bu hatalı adalet değişmez. Büyük bir hata var.

Cehennemde insanların ayaklarının yanması ile, tüm vücudunun yanması aynı şeydir. Sen parmağının ucunu bir mum alevine tut, dayanabilirmisin ? yani cehennemde yanmanında dereceleri mi varmış ? kaynağın nedir bu konuda ?

Sonuçta cehennemdesin, ayağın yansa ne olur, tüm vücudun yansa ne olur.

Şu da ayrı bir konu : Zaten ölünce, vucut denen şey çürüyüp gitmiş, yansa ne olur ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu söylediğinizin doğru olmadığını çok geniş bir şeklide detaylarıyla ayet ve hadislerle açıkladık.

http://www.turkish-media.com/forum/index.php?showtopic=78347

Size iki ayet yazayım,

7-) Femen ya`mel miskale zerretin hayren yerah;

Kim bir zerre ağırlığınca bir hayır yaparsa, onu görür.(zilzal7)

8-) Ve men ya`mel miskale zerretin şerren yerah;

Ve kim de bir zerre ağırlığınca bir şerr yaparsa, onu görür.(zilzal8)

111.Yevme te`ti küllü nefsin tücadilu an nefsiha ve tüveffa küllü

nefsin ma amilet ve hüm la yuzlemun;(nahl 111)

111. O gün ki, herkes kendi nefsini kurtarmak için mücadele ederek gelir;

herkese yapmış olduğu işin karşılığı tamamıyla ödenir ve hiçbirine zulmedilmez.(nahl 111)

Bu meyanda yüzlerce hadis vardır...

ali-ilmek, 1,5 aylık çocuğa tecavüz edip onun bundan sonraki hayatını zehir edende cehennemde cayır cayır yanacak, iyiliklerle güzelliklerle anılan, hayatını insanların yararına adamış, Kur'an okumuş, ama hristiyan innsanda cehennemde cayır cayır yanacak.

Ne anlatırsan anlat, bu hatalı adalet değişmez. Büyük bir hata var.

Cehennemde insanların ayaklarının yanması ile, tüm vücudunun yanması aynı şeydir. Sen parmağının ucunu bir mum alevine tut, dayanabilirmisin ? yani cehennemde yanmanında dereceleri mi varmış ? kaynağın nedir bu konuda ?

Sonuçta cehennemdesin, ayağın yansa ne olur, tüm vücudun yansa ne olur.

Şu da ayrı bir konu : Zaten ölünce, vucut denen şey çürüyüp gitmiş, yansa ne olur ?

Müslimde ,Buharide cennet ve cehennem bablarına bakarsanız kaynaklarını görebilirsiniz.Ha elim yanmış ha vücdumun tamamı yanmış yaklaşımına bişey demiyorum...Ha elimi kesmişler ha kafamı gibi olmuş...

O ayrı bir konu evet,öldükten sonra bşka bir şekilde dirilme ve bedenlenme olayı ile ilgili Gazaliye bakabilirsiniz İslamın inanaışları için..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Size iki ayet yazayım,

7-) Femen ya`mel miskale zerretin hayren yerah;

Kim bir zerre ağırlığınca bir hayır yaparsa, onu görür.(zilzal7)

8-) Ve men ya`mel miskale zerretin şerren yerah;

Ve kim de bir zerre ağırlığınca bir şerr yaparsa, onu görür.(zilzal8)

111.Yevme te`ti küllü nefsin tücadilu an nefsiha ve tüveffa küllü

nefsin ma amilet ve hüm la yuzlemun;(nahl 111)

111. O gün ki, herkes kendi nefsini kurtarmak için mücadele ederek gelir;

herkese yapmış olduğu işin karşılığı tamamıyla ödenir ve hiçbirine zulmedilmez.(nahl 111)

Bu meyanda yüzlerce hadis vardır...

Ben bu ayetleri kurandaki çelşkiler konusunda işledim.Ellah fikrinden vaz geçmiş.Yani bu saydığınız ayetleri yüyürlükten kaldırmış

Araf 147 Halbuki ayetlerimizi ve ahirete kavuşmayı yalanlayanların amelleri boşa çıkmıştır. Onlar, yapmakta oldukları amellerden başka bir şey için mi cezalandırılırlar!

Bir insan iyilik meleği bile olsa kurana ve ahirete inanmıyorsa yaptığı bütün iyilikler boşa gidecek sonra yaaallah cehenneme

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu ayetleri kurandaki çelşkiler konusunda işledim.Ellah fikrinden vaz geçmiş.Yani bu saydığınız ayetleri yüyürlükten kaldırmış

Araf 147 Halbuki ayetlerimizi ve ahirete kavuşmayı yalanlayanların amelleri boşa çıkmıştır. Onlar, yapmakta oldukları amellerden başka bir şey için mi cezalandırılırlar!

Bir insan iyilik meleği bile olsa kurana ve ahirete inanmıyorsa yaptığı bütün iyilikler boşa gidecek sonra yaaallah cehenneme

İyilik melegi yaratıcıyı tanıyormu, nasıl bir iyilik melegi, Allah'a iyilik mi ögretiyor bu melek....

tam anlaşılır degil bu ''iyilik melegi'' de

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Katakuta fahiş bir hata yapıyorsunuz.Çelişki var dediğiniz yerde açıklama ayetin ikinci kısmında verilmiş zaten.Onlar, yapmakta oldukları amellerden başka bir şey için mi cezalandırılırlar?

Yani sizi yaptığınız iyi bir amelden dolayı mı cezalandırıyor demek istiyorsunuz!Bakış açılarına dikkat edin.Birinde imanlı bir insanın gözünden diğerinde bir kafirin gözünden bakın.Bir kafir, mesela birinin hayatını kurtarır adam tutar ona servet bağışlar ya da başka bir şekilde alır .Bu dünyada onun karşılığını almıştır.Ama aynı kafir öldü diyelim ve onun inancını tersine ahiret yaşamı olduğunu gördü.Ve dünyada iken islamda geçerli olan mesela "Ameller Niyetine göredir" kuralına uymamıştır.O yaptığı amelenin karşılığı nerede?Ahiret yaşamına göre boşa çıkmadı mı?Elinde ne var ölen o kafirin şuanda İslama göre? Hiç bir şey...Bu bakış açısı ile dünyada da ameli boşa çıkmıştır.Zira ahirete göre bu dünya tarladır bir şey ekmemiştir ahiret için..Yine dünyada iken yaptığı iyliğe karşılık kafir iman haric ne almış olursa olsun ahirete göre boştur..Ha ama bu dünyada alır mı alır.

Kendi bakış açınızla İslam arasında çelişki göre bilirsiniz belki ama Kur'an'ın ayetleri içinde asla..Bütünü gözden kaçırmadan taşları yerine koyarsanız daha iyi anlayabilirsiniz diye ümid ediyorum..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Katakuta fahiş bir hata yapıyorsunuz.Çelişki var dediğiniz yerde açıklama ayetin ikinci kısmında verilmiş zaten.Onlar, yapmakta oldukları amellerden başka bir şey için mi cezalandırılırlar?

Yani sizi yaptığınız iyi bir amelden dolayı mı cezalandırıyor demek istiyorsunuz!Bakış açılarına dikkat edin.Birinde imanlı bir insanın gözünden diğerinde bir kafirin gözünden bakın.Bir kafir, mesela birinin hayatını kurtarır adam tutar ona servet bağışlar ya da başka bir şekilde alır .Bu dünyada onun karşılığını almıştır.Ama aynı kafir öldü diyelim ve onun inancını tersine ahiret yaşamı olduğunu gördü.Ve dünyada iken islamda geçerli olan mesela "Ameller Niyetine göredir" kuralına uymamıştır.O yaptığı amelenin karşılığı nerede?Ahiret yaşamına göre boşa çıkmadı mı?Elinde ne var ölen o kafirin şuanda İslama göre? Hiç bir şey...Bu bakış açısı ile dünyada da ameli boşa çıkmıştır.Zira ahirete göre bu dünya tarladır bir şey ekmemiştir ahiret için..Yine dünyada iken yaptığı iyliğe karşılık kafir iman haric ne almış olursa olsun ahirete göre boştur..Ha ama bu dünyada alır mı alır.

Kendi bakış açınızla İslam arasında çelişki göre bilirsiniz belki ama Kur'an'ın ayetleri içinde asla..Bütünü gözden kaçırmadan taşları yerine koyarsanız daha iyi anlayabilirsiniz diye ümid ediyorum..

Hayır kardeşim hata filan yaptığım yok

Kehf 103- De ki: Amelleri en çok boşa gidenleri size bildirelim mi?

Kehf 104- Onların dünya hayatında çalışmaları boşa gitmiştir. Oysa onlar güzel işler yaptıklarını sanıyorlardı.

Kehf 105- İşte onlar, Rabblerinin âyetlerini ve O'nun huzuruna çıkacaklarını inkâr etmişlerdir de bu yüzden iyilik altında yaptıkları bütün amelleri boşa gitmiştir. Artık kıyamet günü onlar için hiçbir ölçü tutturmayız.

Kehf 106- İşte böyle, onların cezaları cehennemdir. Çünkü inkâr etmişler ve benim âyetlerimi, peygamberlerimi alaya almışlardır.

Dediğim gibi allah fikrinden vazgeçmiş.Değil zerre kadar, dünya dolusu iyilik bile yapsan,ayetlere inanmayanlar sorgusuz sualsiz yallah cehenneme

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya aklıma takıldı...

Cennette de türban olacak mı?

Huriler örtünecek mi?

Eğer örtüneceklerse, neden örtünecekler? Korunmaları gereken "kötü adanlar" olmayacak ne de olsa.

Yoksa herkes çıplak mı gezecek?

Sadece aklıma takıldı.

Saygılar.

Hakikaten hiç düşünmemiştim...

Gerçekten örtüneceklerse birçok şeyin anlamı da olmaz öyle değilmi... :lol: :lol: :lol:

Ama güzel bir merak....

Seni kutlarım sevgili BrainSlapper...

Saygılar... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya aklıma takıldı...

Huriler örtünecek mi?

Eğer örtüneceklerse, neden örtünecekler? Korunmaları gereken "kötü adanlar" olmayacak ne de olsa.

Sadece aklıma takıldı.

Saygılar.

enteresan bir Din'e yaklaşım modeli, çok nahif :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya aklıma takıldı...

Huriler örtünecek mi?

Sadece aklıma takıldı.

Saygılar.

Gerçekten akıllı bir soru? Cennet te türban, tekrarı Huri örtünecekmi, madem kötü adam yok herkes çıplak gezsin. Ne kadar kolay soru aklına takılmış şimdi cevabını bir kaç hadis le vereceğim Sure,Ayet e şu an gerek yok bakalım ne olacak.

Cennet ehlinin vücudu kılsız, yüzü sakalsız, gözleri sürmelidir, gençlikleri zail olmaz (tükenmez), elbiseleri eskimez. [(Tirmizi), Kütüb-i Sitte-14, s. 451/6]

Cennet ehli cennete, otuz ya da otuz üç yaşında sakalsız, kılsız ve gözleri sürmeli olarak girecekler. [büyük Hadis Külliyatı-5, s. 411/10109]

... Ona giren nimete mazhar olur, eziyet görmez, ebediyet kazanır, ölümle karşılaşmaz. Elbisesi eskimez, gençliği kaybolmaz. [(Tirmizi), Kütüb-i Sitte-14, s. 451/6]

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.