Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

GERCEKTE TANRI YOKTUR

Romantik_Sovaylye

Önerilen İletiler

..

gene de sen..

west'de kal da..

eu'dan uzak dur..

birbirine karıştırma..

gel bis senne un'lu mamullerde buluşalım..

tenhalarda.. menhalarda....

bak ne diycem;

karanfilim suya düştü

sümbülümsün sen benim..

iki kaş'ın arasında

bi gülümsün sen benim..

kuytularda sen benimsin ben senin

emme

el yanında düşmanımsın sen benim..

he mi karagözüm?

..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..

eh..

haklısın walla @@democrossian efendim..

ben da bi şey annamadım desem yeridir..laughing.gif

efendim..

bendeniz pek fazla aceleci olmadığımdan..

beyin'de kavite oluşmuyor..

pek tabiî ki ısı da o oranda sözünü geçiremiyor..

termo ile alâkam az..

entropi dolayısı ile..

ve dolaylı olarak..

ne güneş ile yakınlığım oluyor..

ne yaşam ile;

ne yeme-içme eğlence ile..

yani;

"iş"

ile ilgili yakınlıkların tümü..

ve fekat takdir edersiniz ki..

bazenleri ve bu bakımdan..

yanlış bi terim kullanarak..

etraf;

"ne vurdum-duymazsın.."

"ne ruhsuz adamsın.."

"acımasız pimp on.."

da diyebiliyolla..devil.gif

saba saba gidelim bakem..

un'lu mamuller'e..forgiveme.gif

merhaba..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bende professional teleskop var ,hergün en az 3 defa uzayı inceliyorum,inci hanım,şöyle bir baktığımda, allah yazısı hariç herşeyi çok net,görmekteyim inci, hanım,ama photoshop kullanmasını iyi biliyorsanız,allah yazısı olan logoları çok rahatlıkla yapabilirsiniz,uzayın evrimsel bilinmeye katmanlarını incelerken şunu farkettim inci hanım,bu dinler ve bu kitaplar gerçek olsaydı.tanrı bu evreni terk etmez, terk etse bile daynamaz geri gelir.nedenmi?işte kanıtı?(ana vicdan sahibi herşeyi yaratan tanrı veya allah adı herneyse önemli olan onun karakteri bilinmeyen tanrı diyelim.insanları kandırmak çok kolay inci hanım sakın yanlış anlamayın,asıl huzurdan bahsedip bu dunyanın anasını ağlatanladan korkmalısın inci hanım, eğer uyanmak istiyorsan!!!bu yazdıkların sadece kitaplarda  tatlı sözler inci hanım,7. yüzyılda.aşık, ozanlar, tarafından yazılan bu kitapların, son kullanma tarihi geçmek üzere ,farkındamısınız? inci hanım!!!EPER KURANI KERİM TANRININ KİTABI OLSAYDI İNCİ HANIM,KİTABI AÇTIĞIMIZDA EVRENİNİ BÜTÜN SIRLARI GÖRSEL OLARAK FİZİK SEL OLARAK ,VE ÖNEMLİSİ BURAYA DİKKAT EDİN TANRININ KENDİ EL YAZISIYLA (BU NASIL OLUR ?ARTIK SİZ HAYAL EDİN)YAZILAN BİR KİTAP OLURDU.İŞTE SİZE EN KRAL İSPAT ,VARMI BUNDAN KRAL İSPAT? ARKADAŞLAR.iyi geceler inci hanım,size sonsuza dek iyi uykular diliyorum!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

smile.png) ben de size iyi uykular diliyorum, inşallah uyanmayı ölümünüzden sonrasına bırakmazsınız ...

ha ha inci hanım,neden 4 adet kitap ve 4 adet peygamber, var sizce,5 olabilirmi? yada 6 bu imkansızmı sizce?hadi bunu geçtim,neden? 4 kitabı incelediğimizde, temel ana yapı ve mantık her zaman neden aynı yola çıkmıştır, habi bunuda geçtim,madem aynı mantığa sahip 4 ana din var,bir labiret düşünün, inci hanım,uzun bir labirent düşünün,4 koldan harakete geçtiğimizde çıkış yolu,her zaman ortak noktada kesiştiğini görüceksiniz, inci hanım,bunu algılamak çok önemli bilmem anlatabiliyormuyum,bence asıl uyku bunları araştırmadan, ve düşünmeden bir yaşam oluşturan ana temel mantıktır.inci hanım,sizce benim uyudugumu  yada uyanık olduğumu bir insan zekası algılayabilirmi?tanrı evreni terk etti demem ne kadar mantıksız bir durumsa kitapların var oluş biçimleri o  derece mantıksızdır,şimdi çaktınızmı köfteyi? inci hanım, eğer 5 duyu organıyla yaşayan bir insan mekanizmasından bahsediyorsanız, yanıldığınız ise çok açık inci hanım,,sizinde dediğiniz gibi inci hanım,tanrının varlığını vede yokluğunu ölmeden anlamak imkansız ise gerçekten,sizde şunu çok iyi anlamanız gerekir inci hanım,bilmediğimiz ve ölmeden asla bilemeyeceğimiz bir tanrıyı eleştirmek ne kadar  mantıksızsa,onun kitaplarına ve onun peygamberlerine inanmak bir insan için ama gerçek bir insan, için o derece mantıksız ve anlamsızdır!! inci hanım şimdi çaktınızmı? köfteyi!!! inci hanım,afiyet olsun.uyanmak isteyenlere...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tanrının varlığını vede yokluğunu ölmeden anlamak imkansız ise gerçekten,sizde şunu çok iyi anlamanız gerekir inci hanım,bilmediğimiz ve ölmeden asla bilemeyeceğimiz bir tanrıyı eleştirmek ne kadar  mantıksızsa,onun kitaplarına ve onun peygamberlerine inanmak bir insan için ama gerçek bir insan, için o derece mantıksız ve anlamsızdır!! inci hanım şimdi çaktınızmı? köfteyi!!! inci hanım,afiyet olsun.uyanmak isteyenlere...

ben inanarak birşey kaybetmiyorum, aksine temiz bir fıtrat ve ahlaklı bir hayat yaşamış oluyorum, şayet tanrı diye birşey yoksa kaybedeceğim bişey yok

ama,

şayet varsa?  o zaman siz ne yapacaksınız merak ediyorum... :) 

selamlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..

Tanrı ya da İlâh kelimeleri konusuna

bi de şu yönü ile bakalım;

Bakara: 2/163

Ve ilâhukum ilâhun vâhid,

ilâhe illâ huver rahmânur rahîm.

Her halde hepinizin Tanrısı bir Tanrı,
başka Tanrı yok ancak o,
o rahmanı rahîm.

**

Application home body curious electronics.

Sun and cavity.

Major UFU/Major Cloud

Ionization and Intergovernmental Oraganisation.

..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben inanarak birşey kaybetmiyorum, aksine temiz bir fıtrat ve ahlaklı bir hayat yaşamış oluyorum, şayet tanrı diye birşey yoksa kaybedeceğim bişey yok

ama,

şayet varsa?  o zaman siz ne yapacaksınız merak ediyorum... smile.png

selamlar...

1379704_617983018243081_1191685622_n.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ama,

şayet varsa?  o zaman siz ne yapacaksınız merak ediyorum... smile.png

selamlar...

bak kendi ağzınla söylüyorsun,inci hanım,şayet yoksa yada şayet varsa,bildiğim kadarıyla müslümanlıkta şayet diye bir kavram asla olmamıştır.lütfen uyanın artık,tanrı garanti,vardır.olgusu kesindir,bütün dinlerde aynı kavram vardır.şimdi size soruyorum inci hanım.tanrı sizin için bir şans oyunumuki?ben işimi garantiye aldım. nasıl olsa, olsada olmasada ben tanrıya yalakalığımı her zaman yaparım,olsada olmasada inanırım,eminim bu sizin beynınızdeki mantığa tanrı bile kahkahalarla gülmüştür..inci hanım,şimd içaktınızmı? köfteyi!! islik.gifpardan birşey unuttum. inci hanım buradan size enderin saygılarımı ve selamlarımı iletiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..

başka Tanrı yok ancak o,

o rahmanı rahîm.

**

Sun and cavity.

Major UFU/Major Cloud

..

AŞIK OLMAK 

Güzel bir duyguymuş sevmek,hele hele, 

Aşık olmak: 

Duyguların en güzeli, 

Tarifi olmayan. 

Yapılamayan anlatılamayan. 

Kelimelerin cümlelerin,yetersiz kaldığı, 

Tek şey; 

Aşık olmak: 

Acı çekmek onun için, 

O acıyla mutlu olmayı öğrenmek. 

Birilerinin seni sevdiğini bilmek, 

Düşündüğünü özlendiğini hissetmek. 

Baktığın her yerde onu görmek, 

Hayalini nefesini,kokusunu, 

Teninin yumuşaklığını hissetmek. 

Aşık olmak: laughing.gif 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..

إله

..

başka Tanrı yok ancak o,

o rahmanı rahîm.

**

Sun and cavity.

Major UFU/Major Cloud

..

bakın..

yine görmezlikten geldiniz efendiler..

size bir bilgi geldikten sonra..

anlayıp-dinlemeden reddiniz..

ya da vurdum-duymazlığınızdan

mes'ulsünüz..

ben sadece söylerim..

fikrimdir.. tartışırım..

kabul görür ya da görmez..

o da beni ilgilendirmez..

ancak görmezden gelinmesi..

hiç hoş değil..

bana değil..

sizin gelişmeniz ve..

yolunuzun açık kalması.. takılıp-kalmamanız için..

hoş değil..

dikkat edin..

hep aynı lâfları.. lâkırdıları.

tekrarlayıp-duruyorsunuz..

biliyorum eyleniyorsunuz..

amma

"eyleşmeyiniz.. ilerleyiniz.. tekâmül ediniz.. evrimleşiniz.."

bir esaslı düsturdur..

çok konuştum..

bağışlayın..

selâm..

..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bildiğim kadarıyla müslümanlıkta şayet diye bir kavram asla olmamıştır.

müslümanlık hakkında bişey bilmediğiniz ne kadar da belli oluyor, belki de bilmemek işinize geldiği için araştırıp okuma zahmetinde de bulunmamışsınız :) size ne desem boş, bi kere gözünüzü mendille bağlamışsınız, yalnız şunu unutmayın, 

islamiyet güneş gibidir, üflemekle sönmez; gündüz gibidir, göz yummakla gece olunmaz, gözünü kapayan yalnızca kendine gece yapar... 

siz tanrı olsaydınız filistinde zulmledenlerin derilerini yenileyip yakmaz mıydınız? 

tanrı kendisine inanmayanların değil, inanmamakta direten, diretmekle kalmayıp zülmedenler için o ateşi hazırlamıştır.. nitekim bazı gaddar  diktatör ve kana susamış insanlara bakınca iyi ki de cehennem var diye düşünebiliyor insan.. eğer böyle insanlara acıyarak merhamet ediyorsanız sizin de onlardan bi farkınız kalmaz o zaman...

hayırlı geceler :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..

müslümanlık hakkında bişey bilmediğiniz ne kadar da belli oluyor,

belki de bilmemek işinize geldiği için araştırıp okuma zahmetinde de bulunmamışsınız smile.png

size ne desem boş, bi kere gözünüzü mendille bağlamışsınız, yalnız şunu unutmayın, 

islamiyet güneş gibidir, üflemekle sönmez; gündüz gibidir,

göz yummakla gece olunmaz,

gözünü kapayan yalnızca kendine gece yapar... 

hayırlı geceler smile.png

ewet..

islâmiyet "ke-güneş"

ve siz..

anlaşılıyor ki..

güneşi ve aydınlığı seviyorsunuz..

mü'min;

karanlık ile aydınlığı ayırmaz..

her iki zaman kuşağı da..

biri birine yaslanmıştır..

gündüz hiç farkına varmadan..

güneşe tapar..

ve

gece ise - o da bilginiz varsa-

özel bi zaman aralığında..

gün ve güneş zaman aralığında

işlediğiniz günahları affettirme şansınız olur..

özetle;

gün ve güneşte müslüman/tüm insanlar yani

günahlar işler..

güneş batar ve gece olunca..

mü'min..

günahlarının affı için göz yaşı döker..

işte ve kısaca "mü'min ve müslüman"

kelimelerinin anlam uygulaması böyledir..

"şayet" kavramı pek tabii ki kur'an'da vardır..

kur'an'da tüm kelimeler, isimler ve sıfatlar vardır..

hiç olmaz olur mu?

ancak "şayet" kötü bir anlamı içerir..

doğru zaman ve zeminde kullanmadığınızda..

melekler işe mutlaka karışacaktır..

ve sırtınıza-sırtınıza kamçılar ile vurulur..

neuzü billah..

selâm..

..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

siz tanrı olsaydınız filistinde zulmledenlerin derilerini yenileyip yakmaz mıydınız? 

Hayır yakmazdık. Kimseye hiç bir suçtan dolayı işkence yapılamaz. İşkencecilik psikopatlık ve sadistliktir. 

Ayrıca niye Filistin'i dilinize dolayıp duruyorsunuz? El nusra teröristleri Suriye'de çocukları, masumları katletmiyorlar mı? Biraz da bunu dilinize dolasanız? Libya'da yaralı bir adamı kameraların önünde hayvan gibi tekmeleyerek öldürmedi mi bu müslüman caniler? Neden hiç bunlardan bahsetmiyorsunuz? 

İsrail halkının varlığını inkar eden ve yok edilmelerini isteyen saldırganlara karşı kendini savunmak nasıl zulüm oluyor? Siz "hadi yallah geldiğiniz Orta Asya'ya" diye sizi kovmaya gelenlerle savaşmayacak mıydınız? İsrail halkı olmaması gereken bir halk mıdır? Orası anavatanları değil mi? Orada yaşamaya hakları yok mu? Yoksa esir olarak mı yaşamalılar? Böyle mi yaşamalarını lütfedeceksiniz?

Din gözlüğüyle bakmak, her şeyi ters gösterir. Bu gözlüğü çıkarıp atmadan dünyayı düz göremezsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..

dostum @@democrossian ustam..clover.gif

"Din gözlüğüyle bakmak, her şeyi ters gösterir.

Bu gözlüğü çıkarıp atmadan dünyayı düz göremezsiniz.."

deyu bi kelâm buyurmuşsunuz..alkis.gif

özür ama;

dünya yuballak muballak felân bi portfolio

degil mi idi..aptalkafam.gif

pisagorumızdan.. galileomuza kadar..

herkes yalan mı ifade verdi..w00t.gif

sıkı yönetim mahkemelerinde..

mapus korkusu ile..

dünyanın düz olduğunu bile bile he mi?crying.gif

pes walla.. artıkın pes..

koskoca amcalar yalan mı söylüyolar yane?

pes..cokkomik.gif

..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..

aman dı aman caanım karagösüm @@democrossian efladımıs..tongue.png

bis romalı çingane halkın tam tepe kuppesine..

or

tabut kapamısın mai kaplamasına bukleli hani..

janjannı

ben deyim efore sen de yemen alaçası..rolleyes.gif

either

gökümüsün üstüne bi tül perte çekmişler ki..

ilmegin tersi düsü bilem kalmamış ta..

iletişim elektronnarımızı dahi tuzaklamışlar..

ah aah..aptalkafam.gif

..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakın sevgili dostlar yahudi toplumu dünyada her itilip kalkılan bir toplum oldular o kadar ezildiler ve zulme uğradılar katliamlara uğradılar

ve bu tolumdan başka hiç bir toplum sırf ırkları böyle diye zulme uğramamıştır ...uğrayan olmuşsa bile bu kadar kesin değil 

hem dinciyiz diye geçinirler hem de musanın şeriatına inanıyorlar diye katlediliyorlar museviler  bu ne ironi ???

sonradan  güçlenip vatan sahibi olduktan sonra o eski tabloyu tekrar yaşamamak için tabi ki en alasından acımasız olunur düşmanlara karşı 

kolay değil bu kadar badireyi atlatmak biraz hak verin yahuda soyuna ...psikolojileri bozulmuş aslında çok fena korkuyorlar eskiye dönmemek için o yüzden bu hırçınlıkları ama hasta işte hastaya ne diyebilirsin ..

onların kökünü kazımak yok etmek soykırım yapmak bu ne korkunç bir rahatsızlıktır ki böyle gözleri döner'cesine israil halkından nefret ediliyor anlamıyorum 

dipnot : yahudi soyundan olduğuma dair eskiden de belirtmiştim çok fena rastlantılarım var ama rastlantı'larında bir nedeni var 

sevgi ile kalın 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

onların kökünü kazımak yok etmek soykırım yapmak bu ne korkunç bir rahatsızlıktır ki böyle gözleri döner'cesine israil halkından nefret ediliyor anlamıyorum 

Bunun nedenini hemen açıklayayım dostum. İslam dini sırf yahudileri yağmalamak için ortaya atılmıştır zaten. Tarihte biraz geriye gitmek, bu kin ve nefretin nedenini açıklar.

İsrail halkı bir dönem Mısır'a göç etmişti. Bunun nedeni gerçekten Yusuf'un Mısır'da hükümdarlığa kadar yükselmesi midir, onu bilemem. Ama böyle bir göç var. Fakat sonra işler değişir ve tekrar anavatanları olan şimdiki Arap yarımadasına dönerler. Fakat hiç hoş karşılanmazlar. Geldikleri yerde kabul edilmeyen, dönseler kabul edilmeyecek olan İsrail halkı endişeli, stresli ve öfkeli bir toplum haline gelir. Uzun süren savaşlardan sonra anavatanlarına yerleşmeyi başarırlar. Bu dönem sancılı ve gergin olur. Sonra Mekke yönetimi ile uzlaşırlar ve kaynaşırlar. Mekke’nin onlarla bir derdi yoktur. Hac ticareti ile zenginleşen Mekke, İsrail halkıyla iyi geçinir.

Fakat Tevrat’ı öğrenen bir kısım Araplar, dini kullanarak ganimet, köle, cariye elde etmenin yollarını keşfederler. Din adına her cinayet ve yağma meşrulaşmaktadır. Bunun üzerine bir plan yaparlar. Çok tanrıları teke indirip, tüm Arapları onun yolunda savaşmaya çağıracaklardır. Böylece otoriteyi tek elde toplayacaklardır. Hedeflerinde zengin İsrailliler vardır. Araplar kumda yatarlarken İsrailliler kaleler yapmayı biliyorlardı. Arap kabileleri birbirlerini yerken İsrailliler kalelerine çekilip ticaretlerine bakıyor, saçma sapan savaşlara karışmıyorlardı.

Bunları yağmalamak için Arap kabilelerini birleştirmek gerekiyordu. Bir din yaratılacaktı ve bu dine yeni bir kitap lazımdı. Tevrat’tan kopye çekerek bir kitap uydurmak kolaydı ama, bunu Allahtan geldi diye lanse edecek bir de peygamber lazımdı. Gözlerine Muhammed’i kestirdiler. Çocukluğu uzakta geçmiş ve altına işediğini, altsız gezdiğini, sümüğünün aktığını kimse görmemişti. Üstelik dağlarda mağaralarda gezen otistik bir tipti. İleri yaşında bir dul ile evlenebilmişti. Kadına açtı. Ona bol ganimet, bol kadın, bol köle vaad ettiler. O da kabul etti. Kendi ısmarladıkları dışında kafasından bir ayet söylerse onu öldürecekleri tehdidinde bulunmayı da ihmal etmediler.

Mekke’yi, yani iktidarı ele geçirdikten sonra onu zehirletip öldürdüler. Ölürken ayet diye bir söz söylemesine engel oldular. Ölüsü ile ilgilenmediler ve kokmaya başlayınca gece vakti aceleyle gömdüler.

Sözün kısası, İslam dini Yahudileri yağmalamak, yok etmek amacıyla icat edildiği için oldu olası Yahudi düşmanlığı ile doludur. Varlık amacı budur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hepimiz gördük işte allaha inananların çok kısmı belki  var ??? ne kaybederiz diye inanıyorlar ...ne büyük acı 

ben dinleri ayırmam hepsi aynı gözüm de hepsi dogma hepsi kayıp hepsi boş hepsi korkuya dayalı 

aslında bakmayın öyle bizim yolumuz bir dediklerine inanın bir birilerin arkasından atıp tutmakta hiç zorluk çekmiyorlar 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.