Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

GERCEKTE TANRI YOKTUR

Romantik_Sovaylye

Önerilen İletiler

ben evrimin yalnızca insan türü dışındakı canlılar için ispatlandığını düşünüyorum.  bir septılyanlı ile şempanzenın eşlemesi bana mantıklı gelmıyor onun yerıne sentez yapıcam 

uzaylı turlerın eşleştıgı. falan yok. biz zaten marslıyız septılyamlılarda cekık gözlüler ve  merıhın balta gırmemış ormanlarında  milyonlarca yıl öncede vardı...tıpkı avatar gibiydı.. her meyve ve sebzenın boyutu dünyadakı sebze ve meyveden çok daha büyüktu bunun asıl nedenı atmosferık tabakanın çok kalın olmasıydı. çünku ordakı yagmurlar çok şiddetlıydı.. muhtesem ve çok güçlü  fotonsentezler  sayesinde her turlü   sebze ve meyve  fazlasıyla oluşuyordu.. işte ilk tohumlarda mars ve merıhten gelmıştır. çünku bu dünyanın biyolojık yapısında  domatea  biber ve  her türlu sebze oluşmuyordu sadece bitkiler vardı birde ağaçlar.. işte bana göre yasamın sırrıda böyle basladı. bu dunya sadece hayvanlar içın vardır biz insanlar uzaylıyız. ....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

özgür iradenin bir sınırı olmamalı. adı üstünde özgür iradenin kuralalrı çok açık ve nettir. 

yaratılış gerçekten varsaki bunu bilmek imkansızdır. diyelimki var fizik kuralları madee boyutunda yaşamak .

bana göre özgür iradenin anlamı var . işte maddeler.

1: özgür iradesi olan bir varlık uçamıyorsa uçabilmeli.

2: herhangi bir sınrlama olmamalı burdan baktığımda noykampamptakı messsının atttıgı gölü görebilmeliyim.

3: herhengi bir şeye ihtiyacım olmamalı kimseye bagımlı olmamalıyım. açıkmamalı susamamalı. uyumamalıyım.

4: vücudumdakı tüm kemıkler çelikten daha güçlü olmalı 1.000.000.000.000. santigrat deredeceye bile dayanmalı.

5: bana tohaf gele nbirşey daha var  karşılıksız aşk acısı hadi diyelımkı bir erkek bir kadına aşık oldu hemde ne?? aşk delicesıne tapar oldu. ve çok acılar çektı . hayatı boyunca derın acılar cektı. sonucta ne? oldu. aşık olunan kadın hiç birşey hissetmedı. kadının bir sucu yokkı. kadın masum . zorla bir erkegı seveemzsın. bu nasıl? bir sınavdır. bunun hiç bir mantıgı yokkı!!! ölünce bunun tesellısı hurımı? olur. o adam o kadına aşık olmuş . huriyi kım? takar... işte mantık budur. .. alalh yok tanrıda yok en azından aklımzda ve vicdanımzda asla varolmadı..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

MÜSLÜMANLARA ŞUNU SORMAK İSTİYORUM. İNANDIĞINIZ ALLAH KÖTÜ OLSAYDI YİNEDE İMAN EDERMİYDİNİZ?

müslümanlara şunu sormak istiyorum. inandığınız güvendiğiniz, ve iman edip taptığınız allahınız kötü bir ilah  olsaydı, cennet ve cehennem olmasaydı.yinede iman edermiydiniz? 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işte anlamadıgm bir konu daha islamın mantıksız kurguları diyelım..  islamda  ölünce cennete giden erkeklere huri verilicekmiş   ..kadınlarada gılman verilicekmış yanı bıyıgı yenı terlemış bir erkek mahlukat .. tıpkı hurının nuri versiyonu. pekı pekı evli kadınlar namusu ve onuru  için yaşıyan  müslüman kadınlar bu  gılmanları kabul edicekmı? hadi kadınlar etti diyelım hayatı boyuncabir yastıkta koçamış erkkekler karılarını gılmana emanet eden allaha güvenıceklermı?  bu nasıl? bir mantıktır sen bir ömur boyu aşık olduğun evlı kaldıgın iyi gunde kötü gunde beraber olduğun kadını gılmana emanet edebilirmısın? cahil müslümanlar hadi bunada cevap verınde görrelım. benım bile aklım açtu.. çünkü böyle bir inancımız varsa bana göre sadece  yasıyan birer çok hucrelı canlılardır. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.