Jump to content

İNTERLOCK

Φ Members
 • Content Count

  4,060
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  69

İNTERLOCK last won the day on January 13 2018

İNTERLOCK had the most liked content!

Community Reputation

989 Seçkin

About İNTERLOCK

 • Rank
  Uzman Üye
 • Birthday 11/20/1945

Other Information

 • Website URL
  http://interlock.blogcu.com/profile/

Profile İnformation

 • Sex
  Erkek
 • Location
  mersin
 • Interests
  BİR MOORTİP VERSİYONU..

Recent Profile Visitors

28,476 profile views
 1. Tekasur: ReProduction: Müşabih ya da Benzer/Similar Figürler üzerinden Çıkarım/Yorum Yapmak ve Yayımlamak; Önellek Yönünden; Âmentü'nün açıklanması konusunda ve sağlam kanıt olmaksızın bir teori ya da varsayım oluşturulması; Spekülasyon, tahmin, kuramsal düşünme, macera, serüven, tehlikeli iş, risk.. ** Âli İmrân: 3/7 Elmalılı Hamdi Yazır: Odur indiren sana bu muazzam kitabı: bunun bir kısım âyatı vardır muhkemat: onlar «ümmülkitab» ana kitab, diğer bir takımları da müteşabihattır. Amma kalblerinde bir yamıklık bulunanlar sade onun müteşabih olanlarının ardına düşerler: fitne aramak, te'vilini aramak için, halbuki onun te'vilini ancak Allah bilir, ilimde rüsuhu olanlar da derler ki: "amenna! hepsi rabbımızdan" Maamafih özü temiz olanlardan başkası düşünemez. ** Âmentü: Bir oluş, düşünce veya ideolojinin temelini oluşturan değer yargıları. Arapça'da "inandım" anlamına gelen ve İslâmiyetin temel inançları olan; "Allah'a, Meleklerine, Kitaplarına, Peygamberlerine, Ahiret gününe, Kadere, Hayır ve Şerrin Allah'tan geldiğine inanma"yı dile getiren söz.
 2. .. ölü aşk diyarlarına beni sen attın da içim paramparça viraneyim yalan olur aa sesin yankı olur boğar her adımda içim paramparça viraneyim duman olur aa haykırsam ellerimi açsam yalnız sana aah ağlasam çocuk gibi eskileri anlatsam derviş gibi abdal gibi tapar gibi paramparça aa haykırsam çocuk gibi "karanlıklar içinde kayboldum yine sensiz her gece çığlıklar duydum beynimde uyandır beni bu kâbustan gece ve sen birdiniz bir yanda deniz bir yanda güneş cehennem, sen, ben yıka beni gözyaşlarınla kavur beni teninin sıcaklığında uyandır beni bu kâbustan.." haykırsam ellerimi açsam yalnız sana aah ağlasam çocuk gibi eskileri anlatsam derviş gibi abdal gibi tapar gibi paramparça aa haykırsam çocuk gibi ..
 3. Yüzümde hüzünden gölgeler varsa, O hüzün yüzündendir olsa olsa. Bilmiyorum, bu yaşamın çoğu yaşanmamışsa, Yaşanmadığı okunur, şimdi, daldımsa. Özledikçe yalnız durup-susup baktımsa, Sorulacakken nedeni nasıl sormadımsa. Geldiğini umudumla umudla umdumsa, Geleceğini görüyor-biliyordum, anlattımsa. O geçip-gitti ora' sına, ben göremedim, baktıysa. Derim ki şimdi, bir daha gelse de, sorsa. Sözümle, yüzümle, gözümle dedim, duysa. Bense buramda onu bekledim oysa. Yüzümde hüzünden gölgeler kaldıysa, İçimde örülen duvardan düşmüştür, çatladıysa. Özdemir Asaf
 4. ahh. ahhh.. kavuşayım yarime...
 5. .. vazgeçmek çok kolay oldu burada bir diğerinde biraz zor olsa da öbüründe düşe-kalka vazgeçtim içim çok acısa da kahretsin neden o yoklukta senden vazgeçilmiyor ..
 6. .. akkar-lar kümelenmiş çukurluklara gigantine ve kazıklı iskele üzerinde yalıtık bi personage ara-kurtar birliğini beklemekte pür-ümid bilmeksizin ya! işte böylesi bi mahiyette bakışımsız ve afif boyalı o an-da; simültane stratejik mesaj noktasından sürekli eşanlamlı program sürümleri neşr-edilmekte ve gybwbeh dalgalanıyor giriftede bergüzar şöyle demek oluyor tüm bunlar; çevreyi kuşatan çelişik menkul sinyaller ile bir fiktif yaşam filmi sunmakta akperde-de ..
 7. .. demek ayırt edebileceğini sanıyorsun? cehennemi cennetten mavi gökleri acıdan ayırt edebilir misin? yeşil bir tarlayı soğuk çelik raylardan gülüşü bir peçeden ayırt edebileceğini mi sanıyorsun? ve kahramanların yerine hayaletleri mi koymaya zorladılar seni? sıcak küllerin yerine ağaçları sıcak havanın yerine serin bir meltemi donuk rahatlık yerine değişimi mi koymaya zorladılar seni? peki dönüştün mü liderlik rolüne kafesteki? nasıl isterdim nasıl burada olmanı.. biz yalnızca iki yitik ruhuz yıllardır bir maî-akvaryumda yüzen ve aynı eski toprakları aşındırarak gezen ama sonunda ne bulduk ki? yine aynı ve eski korkuları! keşke burada olsaydın.. ..
 8. .. dalları ayaz alır yüreğimi bir ince keder gül seni yazar bülbül çilesine büyür iç eder bir dokunursa bin aşka boyar rengimi ellerinin ateşi bir bahar akşamıdır bana gam gözlerineyse batan güneşi ben yanarım küllerini savurur içimdeki köz sönse de gün ay ben sönemem dilde mühür yollara sürülür ah içimdeki söz söylese o ben söyleyemem sevdiğimi ..
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.