Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Cüppesiz Ahmet Hoca,

Misafir seyrekler

Önerilen İletiler

11 Ekim 2006

’Gizli dünya’dan şaşırtan itiraflar

Aslı SÖZBİLİR

İsmailağa Cemaati’nin önde gelenlerinden, Cüppeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün gizli dünyasını, bir zamanlar çok yakınında duran, ancak vaazında söyledikleriyle, yaşadıkları arasındaki uçurumu görünce yollarını ayıran eski bir müridi anlattı.

Cüppesiz hocanın 5 yıldızlı tatil fotoğrafları

Cüppeli Ahmet, Ortadoğu ve Avrupa’yı, bu eski dostuyla gezmiş. Malta sahillerinde denize girip jet-ski’yle gezmişler, Alpler’de dolaşmış ve ailece tatil yapmışlar. İşte diğer cemaat üyelerine yasaklanan bir yaşamdan ’Cüppeli’ itirafları...

AVRUPA VE ORTADOĞU’YU ADIM ADIM GEZDİK

Cüppeli ile 1993-1994’te tanıştım. İsmailağa Cemaati’nin içinde oldu tanışmamız. Birkaç sohbete getire götüre bir yakınlaşma oldu. Avrupa seyahatlerimi biliyordu. "Seninle Avrupa’ya gidelim" dedi. Ben de "Olur" dedim. 1998’den itibaren Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun hemen hemen bütün ülkelerine götürdüm onu. Avrupa’da, İsviçre, Almanya, Hollanda, Avusturya ve Malta’yı gezdik. Avrupa gezilerimiz hem sohbet, hem de gezi amaçlıydı. Avrupa’daki Milli Görüş camilerinde sohbet yapıyordu. Ağırlıklı olarak ikimiz giderdik, senede 2-3 defa da ailelerimizle yurtdışında tatil yapardık.

KADINA VE PARAYA AŞIRI ZAAFI VAR

Ben gittiğim tatil yörelerinde jet ski’ye biniyorum. Onu da davet ettim, bindi. Zaten eğlenceli şeyleri denemeyi sever. Kendisi yabancı kadınlarla bir arada olmamayı öğütler, ama tatillerimizde genelde kadınlı erkekli plajlarda denize girmekten kaçınsa da oralarda dolaşır. 1999’da Kıbrıs’ta Dome Otel’de kaldık, Magosa’da denize girdik. Salamis Bay diye bir otel vardı. Orada yemek yemek istedik. Yemek havuz başındaydı, insanlar kadınlı erkekli havuza giriyordu. Benim hanımım kızdı.

MOLDOVALI KIZLARLA GECELİK İLİŞKİLER

Tunus’ta gittiğimiz turda, bir ’Tunus gecesi’ düzenlendi. Dansözler çıktı, onları seyretmedi. Ama Arapça bildiği için bir şekilde onların telefon numarasını aldı ve onları Türkiye’ye davet etti. Onları burada 2 gün ağırladı. Cüppeli’nin paraya ve kadına karşı zaafı var. Cemaatten arkadaşları kendisine Moldovalı bir kız getirmişler. Kendisi nikáh yapıyor, beğenmedim deyip ertesi gün boşuyor. Buna muta nikáhı mı dersiniz, beğenmeyip ertesi gün boşadım nikáhı mı dersiniz, bilmem. Eşleri bilmiyor, bilseler buna asla müsaade etmezler.

TOPLADIĞI 150 MİLYARLIK YARDIMLAR NEREYE GİDİYOR

Cüppeli’nin geliri sadece İsmailağa Vakfı’ndan Kuran tefsiri karşılığında aldığı para. Tefsir adı altında vakıftan resmi olmamak kaydıyla 5-10 milyar arası bir para alıyor. Cemaate de "Ben bundan beş kuruş para almıyorum" diyor. Onlar da "Aslan Hocam" diyorlar. "Kayınbabam bana bakıyor" demesi de yalan. Kayınbabası çok cimri bir adamdır. Cemaatten bazıları bunun eline para sıkıştırır. Bir de toplanan yardımlar var. Mescide bir elektrik cezası gelir 10 milyar, elli yerde konuşuyor, toplanan para 150 milyar. Mağdurun biri gelir, fakirim, dulum, hastayım der. Para toplamak için bunu bir güzel kullanır. Milli Görüş’ün Köln’deki merkezinde Cüppeli’nin sohbet yapmasına neden izin vermiyorlar dersiniz. Yardım topladığı için.

Vaazında ne demişti

DOKTORLAR mecburen yüzme sporu vermişlerdir. Yüzme sünnettir. Biz denizlere gidemiyoruz. Karışık denizlerde, havuzlarda yüzemiyoruz. Sitelerin havuzuna giremiyoruz, erkek kadın karışıktır. Sırf erkek havuzuna da giremiyoruz, çünkü erkekler şortla yüzdükleri için avret yerleri açıktır. Erkeğe de bakmak haramdır. Bu sefer eve mecburen yüzme havuzu yapılmıştır. Kemik erimesi vardır ve bu sporları yapmazsam birkaç sene içinde hareket edemeyecek hale geleceğimi söylediler.

KAYNAK : http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5235139....p;oid=1&l=1

N O T : Kaynak linki tıklayarak,resimler ve VİDEO'ya bakabilirsiniz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 94
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Ahmet Hocanın cübbesiz halini de gördük, cübbeyle daha mı iyiydi ne? :D Bu adamlarda nasıl bir karakter var anlamak mümkün değil. Nasıl bir düşünceleri var, cemaate yasaklıyor ama kendi istediği gibi yaşıyor. Sanırım Allah'tan izinli bunlar. :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle bir şey var. Bir müslüman teknolojiyi kullanamaz, yada zengin olamaz gibi korkunç düşünceler beynimize işlemiş bizim. Fakat karşı tarafta bir papaz son model mersedese binerken, yada villalarda yaşarken onlara haktır diyoruz.

Sonuçta ise müslüman gerici, yobaz diye bağlayıp, yaktığımız oksijenin hakkını veremediğimizi kanıtlayan tutarsız bir sentez çıkarıyoruz ortaya. E o havuza girince yada jetskiye binincede, ''aha hocaya bak! ne biçim müslümanlık'' gibi dengesiz cümleler de kuruyoruz. Ne yapıyorsun ''ironik mizah mı ?'' .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

az önce görüntüleri izledim..

kilise gezmiş,

jet skiye binmiş,

evinde plazma varmış,

kayak merkezindeymiş,

eşi ile el ele tutuşmuş,

gözlüğü altın çerçeve imiş,

.....vs,vs..

çok büyük bir şey yakalamışsınız bravoooooo....:D :D

geçin hepsini lütfen,hepsini yapma hakkı vardır onunda her insan gibi...

önemli olan bu hayat standardını nasıl yakaladığı???

en merak edilesi bu sanki...

ben dervişim diye birşey duymuştum bir yerde,yada okumuşda olabilirim....

"maltada dervişlik"

bir yerlerde bir yanlış var sanki...

çile doldurmak varken,cukkayı doldurmak...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle bir şey var. Bir müslüman teknolojiyi kullanamaz, yada zengin olamaz gibi korkunç düşünceler beynimize işlemiş bizim. Fakat karşı tarafta bir papaz son model mersedese binerken, yada villalarda yaşarken onlara haktır diyoruz.

Sonuçta ise müslüman gerici, yobaz diye bağlayıp, yaktığımız oksijenin hakkını veremediğimizi kanıtlayan tutarsız bir sentez çıkarıyoruz ortaya. E o havuza girince yada jetskiye binincede, ''aha hocaya bak! ne biçim müslümanlık'' gibi dengesiz cümleler de kuruyoruz. Ne yapıyorsun ''ironik mizah mı ?'' .

Siz de savunmak için yoğun çaba sarfediyorsunuz, yok hayır bir müslüman jet sky e binebilir kimse aksini söylemedi ki, sadece bu cübbeli hocamız kendi müritlerine yasaklarken neden kendisi sakınca görmüyor doğrusu onu merak ettik. üstelik görüntülü sohpetlerinde konuşmalarını da dinledik. Bu çelişki değilmidir. ama bir atasözümüz var ya tam bu mevzuya göre "imam ne demiş söylediğimi yap ama yaptığımı yapma" :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir gün Geylani Hazretlerinin talebelerin den birisinin validesi oğlunu ziyarete gelmiş... Bakmış oğlu kuru ekmek yiyor.. Anne şefketi üzülmüş.. Geylani Hazretlerinin yanına gitmiş bakmış ki; Tavuk yiyor....

Demiş.. Ya Şeyh.. Sen tavuk yersin, oğlum kuru ekmek yer.. Bu nasıl iştir..

Şeyh demiş "Kum biiznillah"... Pişmiş tavuk Canlanmış...

Şeyh demiş.. Oğlun da ne zaman bu seviye ye gelir.. O da Tavuk yesin......

Size ne milletin nasıl yaşadığı yada parasını kime verdiği.... Onu ona tabi olanlar düşünsün...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

az önce görüntüleri izledim..

kilise gezmiş,

jet skiye binmiş,

evinde plazma varmış,

kayak merkezindeymiş,

eşi ile el ele tutuşmuş,

gözlüğü altın çerçeve imiş,

.....vs,vs..

çok büyük bir şey yakalamışsınız bravoooooo....:D :D

geçin hepsini lütfen,hepsini yapma hakkı vardır onunda her insan gibi...

önemli olan bu hayat standardını nasıl yakaladığı???

en merak edilesi bu sanki...

ben dervişim diye birşey duymuştum bir yerde,yada okumuşda olabilirim....

"maltada dervişlik"

bir yerlerde bir yanlış var sanki...

çile doldurmak varken,cukkayı doldurmak...

Cübbeli Ahmet Hoca : "Kadın ve Erkeklerin Birlikte Olduğu Karışık Denizlere Gidemiyoruz

Cübbeli Ahmet Hoca Olarak Bilinen İsmailağa Cemaati'nin Önde Gelen İsimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü, Beykoz Acarkentte Villasının Ortaya Çıkmasının Ardından, Cemaat Üyelerine, Havuzlu Lüks Villası ile İlgili Açıklamalar Yapmıştı. Denizde Yüzerken Çekilmiş Fotoğrafları Yayınlanan Cübbeli Ahmet Hoca,...

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen İsmailağa Cemaati`nin önde gelen isimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü, Beykoz Acarkentte villasının ortaya çıkmasının ardından, cemaat üyelerine, havuzlu lüks villası ile ilgili açıklamalar yapmıştı. Denizde yüzerken çekilmiş fotoğrafları yayınlanan Cübbeli Ahmet Hoca, cemaat üyelerine, kadınlı erkekli girilen denizlere gidemediği için havuz yaptırdığını söylüyor.

Cübbeli Ahmet Hoca kameraya kaydedilen toplantıda, Beykoz`daki villaları 3 yıl önce ucuz bir fiyata aldığını ve lüks olmadığın söylüyor. Hastalığı nedeniyle yüzmesi gerektiğini ifade eden Ahmet Mahmut Ünlü`nün sözleri şöyle :¨Yüzme meselesini izah edeyim. İki kolum donmuş omuz olmuştur. Romatizma, şeker, behçet hastalığından karışık. Ameliyat öneriyorlar, fakat şeker yine 200`e çıktığında yine donar diyorlar. Bu sefer ameliyat olmaya uyugun görmedim, tek çözümü yüzmektir. Ben başka spor yapamıyorum. Ormana gitsek derin güçler yine ormana gitti der. Doktorlar bana yüzme önerdi. Biz denize giremiyoruz. Karışık denizlerde yüzemiyoruz. Karışık denizlere de havuzlara da gidemiyoruz. Sitelerde havuza gidemiyoruz. Havuzda kadınlar erkekler karışık yüzüyor. Sırf erkeklerin olduğu havuza gidemiyoruz, erkekler de şortla yüzüyor, avret yerleri açıktır. Erkeklere bakması da haramdır. Bu sefer mecburen bir yüzme havuzu yapılmıştır. Yüzme sporu sünnettir. Bir tek havuz doğrudur. Havuzun dışında sayılanları tümü yalandır¨

BEYKOZDAKİ VİLLAYI UCUZA ALDIM

Beykoz`daki villayı eşinin üzerine aldığını ifade eden ünlü 650 bin dolara aldığı iddialarını da reddediyor. Ünlü konuşmasına şu şekilde sürdürüyor: ¨Şimdi son duruma gelelim. Birçok yalan içermektedir. 650 bin dolara alınmıştır lafları yalandır. Vallahi, billah, tallahi yalandır. Florya da benim dairem vardı. İkiltelli de iki tane kooperatiften daire vardı, onları ve arabayı sattık. Oralar 3 sene evvel çok ucuzdu. 3 sene evel orası 125 bin dolara gazete arşivlerini karıştırırsanız görürsünüz. Acarkent`deki villallarda tripleks 125 bin dolara arazi, bin metre kareye bitmiş 250 bin dolar, en pahalılarının 350 bin dolara olduğu gazetelerdeki ilanlarda vardı.¨

DEPREME DAYANIKLI EV

Cübbeli Ahmet Hoca`nın satın aldığı villanın depreme dayanıklı olması da gündeme gelmişti. Ünlü`nün bu konudaki açıklamaları daha önceki depremle ilgili yaptığı konuşmalarla çelişiyor; ¨Adam diyor ki deprem hakkında beyan ediyor diyor. 8 şiddetindeki depreme dayanıklı yerde oturuyor diyor. Böyle manyak bir beyan var mı? Allah sana depreme dayanıklı olmayan yerde otur da dua mı oku demiştir. yoksa depreme dayanıklı yerde otur tedbirini al da dua mı oku demiştir. Orası benim değildir bir. İkincisi orası Fatih`deki bir daire fiyatıdır. Bugünkü değeri yalandır. Saunası vardır diyor yalandır. Spor salonu var diyor yalandır. Kamerası var diyor yalandır.¨

GAZETECİLERDEN GÖRÜNTÜLEYEMESİN DİYE SİTEDE İÇİNDE SATIN ALMIŞ

Cübbeli Ahmet Hoca lüks site de villa almasının ise, gazetecilerin görüntüleyememesi olarak açıklıyor. Ünlü, ¨ Site tercihi güvenliktir. Çünkü güvenlikten dolayı evin yakınına gazeteciler gelememiştir. Eğer güvenlik olmazsa hepsi kapımızda, çoluğumuzu çocuğumuzun girdisine hepsini çekmişlerdir. Şimdi çekemediler¨ diyor.

AİLEDEN ZENGİNİM

Satın aldığı villayı, kaset satışlarından almadığını söyleyen Ünlü, ¨Biz evvela zengin bir aileden geliyoruz. Biz kasetlerle kitaplarla ne araba almışız, ne ev almışız, ne mülk almışız. 80 senesinde babam altıma mercedes aldı, bir de şoför, biz buralara mercedesle vaaza geliyorduk¨ dedi.

BU HABERLER DIŞ KAYNAKLI

Cemaatin hakkında çıkan haberlere inanmaması ve sesis kalmamasını isteyen Ünlü, sessiz kalmanın günah olacağını iddia ediyor. Dış kaynaklı güçler tarafından kendisinin yıpratılmak istendiğini öne süren Ünlü ¨Bu haberlerin nerden geldiği belili. Dış mihraklı. MOSSAD ve CIA kaynaklı. Felan hoca bitirilecek. Kamuoyunda küçük düşürülecek. Yayın organlarının mason oldukları tescilli. Bunca yayın yapanların yayınlarına inanıyorsanız¨ diyor. (Doğan Haber Ajansı)

Neresini savunduğunuzu anlayamadım, sayın adrenalin. Buda önceki haber. Çelişki yokmu sizce???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neresini savunduğunuzu anlayamadım, sayın adrenalin. Buda önceki haber. Çelişki yokmu sizce???

hiç sevmediğim bir şekilde giriş yapmak zorundayım...

sevgili seyrekler..

ben onu savunuyor değilim,sorduğum soru sizin yazınızı destekler,

ama kişisel özgürlükler konusundaki hapsolduğumuz kimliklerimizi sorgular nitelikte idi...

sevmediğim bir şekilde bitirmek zorundayım şimdi...

sevgiler,saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

slm

bu akşam arendada suclamaları izledim son günlerde doğan medyanın neden bu kadar üzerine gittiğini anlamadım ama yakında anlarız. cünkü öyle bi görüntüleri sasırtmışlarki kızıyla yüzerken bile sanki bi bayan varmış gibi gösterilmiş. ayrıca tatile gidince at gözlüğümü takacak sagda soldaki mayolu bayanları özellikle yakın cekim miş gibi büyültüp göstermişler son derece komik ya. birde kendi görüntüsünü vermişler vaazının görüntüsünü sitesinden izledim sözler başka sey için söylenmişti cımbızla cekip başka sorunun cevabı gibi gösterilmeye calışılmış.

neden hurriyette daha önce cıkan evi 2 milyon dolar denilen haberin yalan oldugu cıkmadı? acarkentte o zamanda aldıgı evin fiyatı 250 bin dolardı. evindede o zaman bahsedildigi gibi güvenlikte yoktu fitnesde yoktu spor salonuda yoktu ama bunlar gazetede yazılmıştı ileride teksipde gereği duyulmamıştıda.

neyse akşam show tv ye konuştu

Cüppeli Hoca'dan düzeltme!

Hoca 15 bin dolarlık saatie açıklık getirdi;15 değil 5. Üstelik 2 bin 500 dalor da indirimi var!"

Hürriyet'in manşetiyle gündeme gelen ve iki gündür Türkiye'nin en çok konuşulan adamı olan İsmailağa Cemaati'nin önde gelen ismi Cübbeli Ahmet Hoca dün SHOW TV'de canlı yayına çıktı ve kendisine yönelik iddialara cevap verdi. Hoca iddialara cevap vermeden önce Defne Samyeli yerine bir erkek spiker istedi. Samyeli kalktı bir başka erkek spiker Hoca'nın karşısına geçti.

Cübbeli Hoca adı ile bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, canlı yayında hakkındaki iddialara yanıt verdi.

Mahmut Ünlü, hakkında çıkan haberlerin gerçeklerle ilgisinin olmadığını belirtirken, cemaatlerine yıllardır vaazlar verdiğini Hürriyet tarafından yapılan haberlerde konuşmalarının cımbızla seçildiğini söyledi..

EŞİNE ALDIĞI 15 BİN DOLARLIK SAAT

Benim hakkımda çıkan saat konusu dendiği gibi 15 bin dolar değil 5 bin dolardır ve saati veren de 2 bin beşyüz dolara indirmiştir.

Ben yüzme konusunda herkese tavsiyede bulunmuşumdur.

ASKERLERE DUA VE DEPREM

Benim askerlere yönelik senelerce sohbetlerimde yaptığım duaları nedense görmezden geldiler. Marmara depremi sonrasında sözlerim yüzünden kaç kez ifademi aldılar. Ben hiçbir zaman askerimizi kötülemedim. Ben sadece o dönemde orda bulunan İsrail askerlerine dikkat çektim. Bu kadar tesadüf olmaz dedim. Askerimiz hep ordaydı bişey olmuyordu. İsrail askeri geldikten sonra depremin olmasına dikkat çektim.

PADİŞAHLIK YOK Kİ...

Padişahlık olayı yoktur ki veliahtlık olsun. Ben Mahmut hocanın sağlığında vefat etmeyi istiyorum. Hızırefendi ve Bayramali hoca da veliaht değildi.

Mahmut Hoca efendi yerine geçecek iki isim belirlemiştir. Bu kişiler de sağdır ben bunları burda belirtmek durumunda değilim. Ben vefat edenlerden sonra kim kalırsa onların yanında hizmetimize devam edeceğiz.

MÜŞTERİLERİN ÇOK OLACAKTIR

Ben 11 yaşında cemaatimi doldurmuştur. Bu üstadımın duasıdır. Müşterilerin çok olacaktır. Ben münferit teke tek biriyim doğruları da söylerim. Çok doğrucu geçiyorum. Bu yüzden de başıma çok kişi geçiyor.

Mehmet Sağlamer yanımdaydı. Uzun yıllar yanımda kaldı. son zamanlarda bazı tavırlarını görmeye başladım. Benim adımı kullanmaya başladı. Benim yanıma bir zaman için gelme. Benim adıma para toplanmak istediğini görünce ve hoca para vermeden gelmez lafının çıkması üzerine onunla ilişkimi kestim.

DEFNE'YE SENLE GÖRÜNÜRSEM BU HABERİ İZLEMEZLER

Mahmut Ünlü hocanın Show haberi sunan Defne Samleyi yerine başka bir isimle görüşmesinin nedeni de program sonrasında Defne Samyeli açıkladı. Mahmut Ünlü hocanın kendisi ile stüdyoya çıkması halinde böyle haberleri kendisini seven cemaatin izlemeyeceğini açıkladığını söyledi

kaynak:http://www.haberturk.com/haber.asp?id=2718&cat=110&dt=2006/10/12

ne hocanın muridiyim nede yakınıyım. ama doğan medyada en yakın kankam calışıyor o kadar dürüstse doğan medya arkadasımı 2 yıl neden kacak calıştırdı sigortasız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Adrenalin'e katılıyorum...Şişli'den toygar ve arkadaşı tonguç'un ne kadar jetsikiy'e binme hakkı varsa çarşambadan cübbeli ahmet hoca ile cübbesiz mürit mehmetin de o kadar hakkı vardır...

Fakat sardunyam'ın da dediği gibi başkalarına farklı nasihatlar verip kendisi başka türlü yaşıyor ise bu bir ahlak sorunudur. Fakat burada ahlak polisliğine sorunmayı da ben pek doğru bulmuyorum. Mesele insanımıza yanlış adamların peşinden koşmamayı öğretmektir...

Bu hususta yeni bir açılım da getirmek isterim, İş madem bazı insanlar dini kullanıyor o takdirde hadi dini yaşamı ortadan kaldıralım ya da toplumdan soyutlayalım gibi bir mantık olmamalı. Yıllardır böyle yapıldı fakat bu harekat tarzı malesef din şarlatanlarını çoğaltmaktan başka hiçbirşeye yaramadı. Bence iş isteyen insanımıza dinle ilgili yanlış yönelimlere düşmeyecek kadar bilgi vermektir...Bilen insan şarlatanların oyuncağı olmaz. En büyük korkumuz arzu eden kimselere din eğitimi vermek meselesi olmamalı, en büyük korkumuz din eğitimi arzu eden kişilere bu eğitimi vermemek ve böylece bilinçsiz şarlatanların eline bu insanlarımızı terketmek olmalıdır, ne gelirse cehaletten gelir, değil midir ki en hakiki mürşit ilim ?

Bu arada bir hususu dikkat çekmek isterim, her gece eş değiştiren ve bu hususu tüm ülkeye alenen teşhir eden kişiler varken cübbelinin jetsiki macerası ahlak polisliği için değerli bir malzeme değildir. İrtica hortlağı için de ben yeterince iyi bir malzeme olmadığı kanaatindeyim. Fakat şunu sorgulamamız şarttır biz insanımız eğitmezsek daha çok cübbeli daha çok paltolonlu şarlatan çıkar. Yineliyorum iş bütün halinde dini yaşamı kıstlama böylece cübbelileri önleme girişimi değildir, bir böyle tavır yalnızca şarlatanlara daha çok taraftar topluyor, iş insanımız din hususunda bilgilendirmektir...

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir gün Geylani Hazretlerinin talebelerin den birisinin validesi oğlunu ziyarete gelmiş... Bakmış oğlu kuru ekmek yiyor.. Anne şefketi üzülmüş.. Geylani Hazretlerinin yanına gitmiş bakmış ki; Tavuk yiyor....

Demiş.. Ya Şeyh.. Sen tavuk yersin, oğlum kuru ekmek yer.. Bu nasıl iştir..

Şeyh demiş "Kum biiznillah"... Pişmiş tavuk Canlanmış...

Şeyh demiş.. Oğlun da ne zaman bu seviye ye gelir.. O da Tavuk yesin......

Size ne milletin nasıl yaşadığı yada parasını kime verdiği.... Onu ona tabi olanlar düşünsün...

Tabi canım kesin canlanmıştır. :) Zaten bütün evliyaullaha böyle doğa üstü yetenekler mesnederek onları insanüstü gibi göstermeye çalışmak marifettir. İnsanı üstün yapan tek şey takvadır ve takva bilgi ile olur arkadaşım. Havada uçmak, ölüyü diriltmek, görünmezi görmek değil önemli olan insan olarak eriştiği bilgidir ve faydalı olanda budur. Türbelere gidip medet ummak, orda yatana bile eziyet etmektir. Siz böyle akıl dışı şeylere inanın sonra gelin burada dinden bahsedin. Ne zaman kavrayacaksınız akılla bağdaşmayan din din değildir. Bu kadar hayal perest olmayın.

Söylediğiniz şeyler aslında kızılacak türden değil insana tebessüm ettiriyor. Demek müritlerde cübbeli hoca efendi kadar olunca :excl: jet sky e binebilecekler. E sormak gerekirse bunun kriteri nedir?

Bize ne değil milletin nasıl yaşadığından biz ilgileniriz... birileri ilgilenmeyip dini böyle çıkar kapısı haline getirdiği için biz ilgileniyoruz. İlgileneceğiz ve soracağız nereden geliyor bu servet. Bunu sadece Ahmet hocalara değil insanların duygularını sömürerek haksız kazanç elde eden herkese sorarız, sorulmalıdır.

Saf insanlar olmasa bu uyanıklar nasıl geçinecek değil mi?

Sayın bozan haklısınız insanı insan yapan olgular vardır ve insanı üstün kılan bilgidir öyle ise insan eğitilmelidir. Ve asla din toplumdan soyutlanamaz ancak dinci insanların toplumu kullanmalarına da müsade etmemelidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ah!sayin glikoz,yaptigin degerlendirme cok dogru,Muhakkakki,bir hocada bir imamda havuza grebilir,sort hatta mayo giyebilir,mercedesse binebilir cagin icaplarina göre yasamanin ben ce hic bir sakincasi yokki.Ama olay cok farkli,ya siz farkinda degilsiniz veyahutta önemsemiyorsunuz.Ben dün gece kendi kulaklarimla cüppeli hocanin cemaate vaazini dinledim,hoca erkeklerin sort giymesini haram olarak vurguluyordu,ayni hoca kendisi sortla yüzme havuzlarinda idi,adama sormazlarmi kardesim bu ne perhiz bu ne lahana tursusu diye.cemaate yanlisi dogruyu anlatan bir sorumlu insanin kendisi anlattiklarina uymassa onun samimiyetinden ve amacindan kusku duyulur.Yanlismiyim acaba sayin Glikoz??

Saygilarla

Zaten hep seyhler tavugu kazi götürmüs onlarin eteklerine yapisanlarada tavuklarin kazlarin tüylerini süpürmek kalmistir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ah!sayin glikoz,yaptigin degerlendirme cok dogru,Muhakkakki,bir hocada bir imamda havuza grebilir,sort hatta mayo giyebilir,mercedesse binebilir cagin icaplarina göre yasamanin ben ce hic bir sakincasi yokki.Ama olay cok farkli,ya siz farkinda degilsiniz veyahutta önemsemiyorsunuz.Ben dün gece kendi kulaklarimla cüppeli hocanin cemaate vaazini dinledim,hoca erkeklerin sort giymesini haram olarak vurguluyordu,ayni hoca kendisi sortla yüzme havuzlarinda idi,adama sormazlarmi kardesim bu ne perhiz bu ne lahana tursusu diye.cemaate yanlisi dogruyu anlatan bir sorumlu insanin kendisi anlattiklarina uymassa onun samimiyetinden ve amacindan kusku duyulur.Yanlismiyim acaba sayin Glikoz??

Saygilarla

yaw kendi kendime dedim ben bu ramazanı rahat geçirmek için foruma girmicem dedim ama yine dayanamadım zira cübbeli hoca hakkında tahmin ettiğim gibi yine zırvalamaya başladılar illaki görmek istediklerini dikte etmeye çalışıyorlar 2004 senesi nereeeee 2006 senesi nereee fotoğrafları servis eden bu adam (ki kendisi cübbeli hocaya siyam ikizi gibi yakındı kendim sohbetlerinde bizzat gördüm) 2 senedir nerelerdeydi herhalde menfaatine zeval getirecek bir durum ortaya çıkmış olacak ki fotoğrafları intikam almak üzere servis etme ihtiyacı duydu evet dediğim gibi 2004 nereee 2006 neree

politikaya bir cevap..

umuma açık yerde şort giymek dinen caiz değildir (ancak kendi evinde yani avret yerinin görülemeyeceği yerde giyebilirsiniz zira erkeklerin de bir avret yeri söz konusu) dikkat edileceği üzere hocamızın giydiği haşema tabir edilen diz altına kadar inen şorttur dinimiz erkeklerde diz ve göbek arası avret yeri olduğunu söylediğini düşünürsek bu konuda bir suçlama yapılması ancak **********...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

3 yalana 3 kanıt

Aslı SÖZBİLİR/İSTANBUL

İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden Cüppeli Ahmet Hoca lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü, Hürriyet’te yayınlanan görüntüleriyle ilgili tek resmi açıklamasını ’Anadolu’da Vakit’ gazetesine yaptı. Cüppeli Ahmet, ’jet-ski’ görüntülerinin Malta’da çekildiğini doğruladı, ancak peş peşe 3 yalan söyledi. İşte o 3 yalan ve bunlara karşı 3 kanıt...

YALAN 1

2004’te kışın Malta’ya gittim

MALTA’ya 2004 yılı Kurban Bayramı’nda gittiklerini söyledi. Ancak, Kurban Bayramı 2004 yılında, 1 Şubat-4 Şubat tarihlerine, kış mevsimine geliyor. Oysa Cüppeli Ahmet gittiğinde Malta’da hava, denize girilip jet-ski yapılacak kadar güzel. Resmi kayıtlara göre 25 Ağustos 2005’te saat 17.05’te Atatürk Havalimanı’ndan, KM 785 sefer sayılı, Sofya’dan yolcu alarak La Valetta’ya giden ’Air Malta’ uçağı ile uçtu. 29 Ağustos’ta İstanbul’a döndü.

YALAN 2

Plajda denize girip, yüzmedim

CÜPPELİ Ahmet, Anadolu’da Vakit Gazetesi’ne yaptığı açıklamada Malta’da plajda denize girmediğini söyledi. Ancak Hürriyet Gazetesi’nde dün yayınlanan fotoğraflar ve Arena Programı’ndaki görüntüler Ahmet Mahmut Ünlü’nün haşemasıyla denize girdiğini açıkça ortaya koyuyor.

YALAN 3

Çıplaklarla bir arada bulunmadım

CÜPPELİ Ahmet, "Ben hayatımın hiçbir döneminde insanların bulunduğu yerde denize ve havuza girmedim. Orada da denize girmedim. Çıplakların arasında bulunmadım. Erkek veya kadınların mahrem yerine batmak ve insanların bu şekilde bulunduğu havuz veya denize girmek haramdır. Ben de bu haramı işlemedim" diyor.

Oysa, jet-ski’ye bindiği yer, halka açık bir plajın bulunduğu Malta’nın başkenti La Valetta’nın doğal limanı. Jet-ski fotoğrafında arka planda bikinili turistler görülüyor. Malta’da bindiği feribotta da askılı ve şortlu kadınlar var.

Eski mürit: Gerçek anlaşılsın diye anlattım

CÜPPELİ Ahmet, Zaman Gazetesi’ne yaptığı açıklamalarda da Hürriyet’e konuşan eski müridini suçladı. Ahmet Mahmut Ünlü, "Bu arkadaş 10 yıldır benim özellikle Avrupa’da verdiğim sohbetleri organize eden bir kimseydi. Her sırrımı rahatlıkla paylaşırdım. Ancak arkadaşlarla aramızı açma girişimleri olduğu için yanımdan uzaklaştırdım. Şimdi bunun intikamını alıyor" dedi. Eski mürid ise "Cüppeli’nin rahatsız olduğum aşırılıklarını cemaatten bazı arkadaşlarla paylaşınca çok rahatsız oldu ve ’aramızı açmaya çalışıyor’ dedi. Ben cemaatten uzaklaşmadım hala İsmailağa Cemaati’nin içindeyim. İntikam için değil gerçekleri herkesin görmesi için bu açıklamaları yaptım" diye cevap verdi.

TV’de kadın gazeteciyle konuşmadı

CÜPPELİ Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, dün Show TV’nin ana haber bülteninde kadın olduğu için sunucu Defne Samyeli’nin sorularına cevap vermeyi reddetti. Ünlü, bir başka stüdyoda erkek bir muhabirin sorularını cevapladı. Samyeli olayı şöyle dile getirdi:

"Ahmet Mahmut Ünlü benimle görüşmekten kaçındı. Kadın olduğum için eğer benimle görüşürse cematinin bu yanını izlemeyeceğini, onun da mesajını iletemeyeceği kaygısını taşıdığını söyledi."

Ünlü soruları şöyle yanıtladı.

SAAT OLAYI Ben kart taşımam, para taşımam. Havalimanında Arapça bilen bir satıcı vardı. Bir saat beğendiler. Bugüne kadar hanıma birşey almış değilim. Saatin değeri 16 bin değil 5 bin dolardı. Yanımızdaki arkadaş yarısını karşılayacağını söyledi. Onun kredi kartıyla alındı. Ben geri kalan 2500 doları 200-300 dolarlık taksitlerle ödedim.

BABAM ZENGİN Zengin bir aileden gelmişiz. Kasetlerle, kitaplarla ne araba, ne ev, ne mülk almışız. Benim babam 25 sene önce 80 model Mercedes ve şoför koymuştur altıma.

VİLLA 125 BİN DOLAR Villa 650 bin dolara alınmıştır denilmektedir. Kesinlikle yalandır. Orası benim mülküm değildir. 340 metrekare dubleks daire 125 bin dolardı 3 sene evvel. Havuzu da çocukların dedesi yaptırdı. 2 milyon dolarlardan bahsediliyor. 2 milyon dolar veren olursa villayı hemen veririm.

JET-SKİ Jet-ski bir binek aletidir. Jet-Ski’ye binmedim demiyorum. Açıkta yüzeceğiz dediler ve bindik. Açıkta yüzdük. Fotoğraflar dönüşte çekildi.

PLAZMA TV YOK Evimde plazma televizyon olduğu yalandır. Anlatan evimi görmüş değildir. Vaaz CD’lerini ve çeşitli dersleri izlemek için küçük bir TV’miz var. Televizyon haram demedim.

ATATÜRK Atatürk Kur’an eğitimlerini izin vermişti. Atatürk Kur’an iyi anlaşılsın diye para vererek Elmalılı Hamdi Yazır’ın tefsirini yazdırmıştır. Atatürk’ü her yönden ele almak gerek.

Kuran’da yalan kesinlikle yasak

KURAN-ı Kerim, yalan söylemeyi kesinlikle yasaklıyor. Hz. Muhammed, Müslümanlar’a "Senden bir şey isterim yalan söyleme" diyor.

Kuran’da yalanla ilgili bazı ayetler şunlar:

AL-İ İMRAN (61) Allah’ın laneti yalancıların üzerine olsun!

TEVBE (77) Allah’a verdikleri sözü tutmadıkları ve yalan söyledikleri için o da kalplerine, kendisiyle karşılaşacakları güne kadar (sürecek) bir nifak soktu.

NAHL (105) Yalanı, ancak Allah’ın ayetlerine inanmayanlar uydurur. İşte onlar, Yalancıların ta kendileridir.

BAKARA (10) Kalplerinde münafıklıktan kaynaklanan bir hastalık vardır. Allah da onların hastalıklarını artırmıştır. Söyledikleri yalana karşılık da onlara elem dolu bir azap vardır.

İşte Hoca’nın gittiği şov

3-5 Kasım 2005 tarihlerine rastlayan Ramazan Bayramı’nda Cüppeli Ahmet, ailesi ve eski müridi Tunus’a gitti. Tur grubunda Mehmet Ali Erbil’in eski eşi Sedef Altuntaş ve annesi İffet Erkuvan da bulunuyordu. Tur programında, göbeği açık dansözlerin sahne aldığı ’Tunus Gecesi’ de vardı. Cüppeli Ahmet burada dansöz seyrettiği iddiaları için "Külliyen yalan. Berberi kıyafetlerle gösteri yaptı erkekler. Program bitince çıktık. Dansöz seyretmedim" dedi.

Cüppe düştü kel göründü!..

Hoca hoca, insan Müslüman olabilir, Hıristiyan olabilir, Budist olabilir ama önce mert, dürüst olur.

O fotoğraf makinesine cin girmiştir, Ahmet-i Hoca-i hazretleri öyle şey yapmaz.

Resimdeki bikinili kim merak ettim, Hoca’ya göz zinası haram değil galiba?

Peki Hoca, niye Suudi Arabistan’a ya da İran’a gitmedin de, elin ecnebi memleketi Malta’ya gittin?

Cüppe düştü kel göründü!

Sen değil miydin Yalova’ya, Adapazarı’na "Fuhuş yuvası" diyen? Sen değil miydin "Allah arada bir toprağı sallamaya devam etsin, iyi oluyor insanlar maddi heveslerinin yanında arada dinlerini de hatırlamış oluyor" diye vaaz veren? Bu yaptıkların ne peki?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İsmahilağa cemaatinin önde gelen lideri olan bu hoca 5 yaşındaki çocuklara dahi çarşaf giydirilmesi gerektiğini belirtiyor ve ben erkeklerin girdiği havuza girmem diyordu.

Fakat kendisinin yaşam anlayışının söyledikleriyle tamamen farklı olduğu ortaya çıktı.

Diğer taraftan da Cüppeli'nin geliri sadece İsmailağa Vakfı'ndan Kuran tefsiri karşılığında aldığı para vakıftan resmi olmamak kaydıyla 5-10 milyar lirayı buluyor...

Cemaate " Ben bundan beş kuruş para almıyorum " diyor. " Kayınbabam bana bakıyor " demesi de külliyen yalan olan bu hocanın ne yazıkki Malta sahillerinde cubbesi düştü ve gerçek yüzü ortaya çıkmış oldu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaw kendi kendime dedim ben bu ramazanı rahat geçirmek için foruma girmicem dedim ama yine dayanamadım zira cübbeli hoca hakkında tahmin ettiğim gibi yine zırvalamaya başladılar illaki görmek istediklerini dikte etmeye çalışıyorlar 2004 senesi nereeeee 2006 senesi nereee fotoğrafları servis eden bu adam (ki kendisi cübbeli hocaya siyam ikizi gibi yakındı kendim sohbetlerinde bizzat gördüm) 2 senedir nerelerdeydi herhalde menfaatine zeval getirecek bir durum ortaya çıkmış olacak ki fotoğrafları intikam almak üzere servis etme ihtiyacı duydu evet dediğim gibi 2004 nereee 2006 neree

politikaya bir cevap..

umuma açık yerde şort giymek dinen caiz değildir (ancak kendi evinde yani avret yerinin görülemeyeceği yerde giyebilirsiniz zira erkeklerin de bir avret yeri söz konusu) dikkat edileceği üzere hocamızın giydiği haşema tabir edilen diz altına kadar inen şorttur dinimiz erkeklerde diz ve göbek arası avret yeri olduğunu söylediğini düşünürsek bu konuda bir suçlama yapılması ancak **********...

çok doğru açıklanmıs... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

. Bence iş isteyen insanımıza dinle ilgili yanlış yönelimlere düşmeyecek kadar bilgi vermektir...Bilen insan şarlatanların oyuncağı olmaz. En büyük korkumuz arzu eden kimselere din eğitimi vermek meselesi olmamalı, en büyük korkumuz din eğitimi arzu eden kişilere bu eğitimi vermemek ve böylece bilinçsiz şarlatanların eline bu insanlarımızı terketmek olmalıdır, ne gelirse cehaletten gelir, değil midir ki en hakiki mürşit ilim ?

bozan

evet çok doğru.insanlr bir ipe iyice öğrenmeden sarıldığında o ip celladı olabiliyor..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

politikaya bir cevap..

yazılarınızı okumaya çalışıyorum halilim kardesim.

ilk önce tartışma için şort ve haşema yı öğrenmesi gerekiyor "politika" nın. aynı gazetede 2 milyon dolarlık evdende bahsediliyordu ama hoca cevabını verdi neden düzeltme yapmadılar. ayrıca maltada ki görüntü plajmı kayalık onuda ayırt etmek gerekiyor gidip hocanın kendi sitesinden show tv de konuşmalarını dinleyebilirsin. sırf plajda denize girmemek için 90 km yol gittik insan olmayan kayalıklarda girdik denize diyor. daha resit bile olayan kız cocugu ile fotografları görünüyor ya ayıp bu kadarda bi insan suclanmaz herhalde.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne cübbeli hocaymış :D

para onda, şöhret onda, koşulsuz kabullenen cemaat onda, hiç bir şeyi soramayan sadece imamlarına tabi olan aklını işletemeyen ******* onda. bu zamanda bir cübbe alıp imam olmak gerekiyor galiba

hocacıklarını savunan arkadaşlar bu ne bağlılık siz bu adamlar ne söylese inanacakmısınız tabi size göre bu kerametliler yalan söylemezler değilmi :)

cübbe düştü ****** göründü :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah insana kendi yolunu bulsun diye iki göz vermiş + akıl da vermiş ve bu aklı kullanmayı da insanın kendisine bırakmış..nası bir mantık ki bu ,hayata cüppeli gözüyle bakmak ?onun senin yerine düşünmesine ses çıkarmamak?

yukarıda yazılanları okudumm bazı arkadaşlar hala onu savunuyor...tatile çıkamazmı..vs vs..çıkar tabii bu çok doğal bir şeydir.Ama insan bir şey konuşuyorsa buna önce kendisi inanmalıdır.

Doğrusu cübbeli hocayı tiksinerek izledim ve bir o kadar da acıyarakk...konu menfaat olunca demekki Allah korkusu kalmıyormuşşş....Allah islah etsinnn hocayı ne diyelim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazı insanlarda böyle şeylere inanmaya müsait bir yapı var. Hele böyle bir hocayı buldularmı artık o kişide hikmeti alayı gördüklerini sanarlar buna o kadar inanırlar ki o kişi artık onlara göre seçilmiştir. Ne söylese ayettir onlara göre. Asla şüphe etmezler.

Bir kesesinde şahit olmuştum bir kadının anlattıklarına kadının bağlı olduğu tarikatın şeyhi o kadar kerametliymiş ki kanserli birini okuyarak iyi etmiş. :excl: Bu bunun gibi şeylere inanıyorlar.

İman etmiş akıl sahipleri bir hastalığa yakalandıklarında doktora giderler çünkü Allah tıbbı yaratmıştır. Hastalıklarına şifa istemek içinde ayrıca bir hocaya gitmezler çünkü Allah kendilerinide duyar, araya kimseyi sokmadan kendileri Allah'a dua ederler.

Cübbeli Ahmet hoca bu vatana ne vermiştir, hangi ilmi irfanı öğretmiştir. Kaç tane aydınlık kafa yetiştirmiştir. Küçücük çocuklara çarşaf giydirip daha çocuk yaşında onlara kadın olduklarını öğretmekmidir din öğretmek.

Bu menfaat kapısıdır artık görülmelidir. Dinini öğrenmek isteyen devletin yetiştirdiği aydınlık insanları dinlemelidir ama dinlerken aklını hep devrede tutmalıdır. Kuran'ı Türkçe olarak değişik meallerini okumalıdır. Din öğretmek bu hocalara kaldıysa vay halimize.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İsteyen istediği şekilde yaşar, istediği şekilde giyinir, istediği şekilde vs. vs.

Kimse hocalar yüzemez, jet ski ye binemez demiyor. Konuyu buraya çekmeye çalışanlar hocayı savunacak argümanı olmayanlardır bana göre.

Ortada bir tutarsızlık var. Müritlerine günah olduğunu iddia ettiği şeyleri kendisi yapıyor.

Ayrıca görüntülerin 2004 e ait olması, şimdi ortaya çıkması, hocanın bunları yapmadığını göstermez heralde. Doğan medya grubunun kişisel bir hesabı varsa, (ki olabilir) o da beni ilgilendirmez.

Hoca geçinen bazı hocaların neler yaptığını görüyoruz. Adnan hocalar, müslüm gündüzler, cübbeli/cübbesiz hocalar hep oldu, ve olacak da. İnsanların onların tezgahına neden, ve nasıl düştüğünü tarışmak gerek bence.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.