Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İdamlar kaldırılmasın..

Armance

Önerilen İletiler

ben anlıyorum seni gloria...

tecavüzcüleri tutuyır değilim.

ben de bunu savunuyorum ...

:clover:

Anlaşabildiğimize sevindim :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 137
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

bakalım şimdi..

yakınım öldürülürse ben vermek isterim cezasını fikri ortaya çıkmış...

yani sizlerde öldürmek istiyorsunuz..

sizi birilerini öldürmeye götüren sebepler var yani..

emin olun onlarında vardı...

Sevgili Dogville;

Fikir vardır,fikir de inat vardır.Sanıyorum sen şu anda inat durumundasın..

Elbette yapılan her fiilin öyle veya böyle bir sebebi vardır.Ama sebepten çok sebebin geçerliliği önemlidir bu durumda.Sırf parasını çalmak için adam öldürmek(Sebep:parasını çalmak) veya içindeki hayvanın seks açlığını doyurmak için tecavüz etmek (Sebep:içindeki hayvanın seks açlığını doyurmak) veya biz köpek gibi çalışıp dururken (Enayiyiz ya..) Kapkaç,dolandırıcılık,hırsızlık ve hatta dilencilik yaparak geçimini sağlamak (Sebep:Geçimi sağlamak) Ne kadar doğru sebeplere dayanıyor sence..

Kısasa kısas basit bir kavram değildir.Ama senin bizde eleştirdiğin şeyin adı budur.En basitine inelim gel.Sen şimdi bu yazdıklarıma cevap yazarak bana karşılık vereceksin.Sebebi seninle fikirlerimizin ters düşmesi,belki de seni kızdırmam olacak.Eğer sana bir tokat atarsam,bu sefer de bana vurmaya kalkacaksın.Örnek veriyorum mazur gör,yolda giderken biri kalçana elini atsa ona ne diyeceksin ''ah canım elbette bir sebebin vardır'' mı..?Bunlar en aşağı kısas örnekleridir.Canın yanarsa yakmak istersin,kabul et veya etme..

Sebepleri karşılaştırmayı istemiyorum.Sanırım yazdıklarımdan bir fikir edinebilmişsindir.Seni akıllı bir arkadaşım olarak görüyorum,anladığına eminim.Anlıyamadığım;yazdıklarımıza rağmen neden hala fikrinde inat ettiğin..

Dediğim gibi idama ben de karşıyım,ama cezalar caydırıcı olmalı,mağdurların acılarını hafifletebilmeli ve başka insanlarında mağdur duruma düşmesini engelleyebilmelidir..

Saygı ve sevgilerimle..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakalım şimdi..

yakınım öldürülürse ben vermek isterim cezasını fikri ortaya çıkmış...

yani sizlerde öldürmek istiyorsunuz..

sizi birilerini öldürmeye götüren sebepler var yani..

emin olun onlarında vardı...

Ah canım. Demek bu mazlum suçluların öldürmek için sebebleri vardı öyle mi ? ********** dogville.

Biz burada masumları öldürmekten bahsetmiyoruz. Masumları öldürenleri öldürmekten bahsediyoruz. Mantıklı ve objektif olabilsen zaten kabul edeceksin. Evinde ki hamamböceğini bile öldürürsün. Neden ? sana bi zararı mı var ? Ama öldürürsün çünkü ********* ve zararlı bir hayvan olduğunu düşünürsün ve yok edersin.. Böceği eğitmek için uğraşmazsın. Yoksa uğraşırmısın ? :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ah canım. Demek bu mazlum suçluların öldürmek için sebebleri vardı öyle mi ? ********** dogville.

bunları niye yazıyorsun niye...niye bayağılığa gidiş illa

inat değil taurusmutis

ne yazdığıma bakılmaksızın

bişeyler söyleniyor

kendi cümlelerimi tekrarlayıp duruyorum

hadi asın başlayın

kısasa...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bunları niye yazıyorsun niye...niye bayağılığa gidiş illa

inat değil taurusmutis

ne yazdığıma bakılmaksızın

bişeyler söyleniyor

kendi cümlelerimi tekrarlayıp duruyorum

hadi asın başlayın

kısasa...

Kırılma,kızma sevgili Dogville..:clover:

Diyorsun ki ''ne yazdığıma bakılmaksızın'',görülüyor ki sende yazdıklarımı okumuyorsun..:( Asma taraftarı değilim,cezalarını çekmeleri taraftarıyım..

Bunu biryere bırak;o senin bu benim düşüncem,seni kırmak veya kızdırmak değil niyetim.Geçmişte arkadaşlarımla buna benzer kısır tartışmalara girdim ve sonradan bu tartışmaların yanlış olduğunu farkettim.Sadece fikir alışverişi yapıyoruz,lütfen bunun bilincine vararak yazalım..

Saygı ve sevgilerimle.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

içinde bulunduğumuz durum gerçekten negatif. herkes tutturmuş demokrasi özgürlüktür diye ama aslında demokrasi birinin hakkınının diğer bir başkasının hakkının olduğu yere kadar. yani insan hakları denilen ama nedense yurdumun insanına farzmışcasına yüklenen bu sistem altında eziliyoruz.

anlatmak istediğim yönetim şeklimiz değişsin şeriat gelsin değil. herkes nereye kadar hakkının olduğunu bilmesi. yurdumun insanının bürokrasiye olan soğukluğu yüzünden mağalesef aziz nesin orantısı kadar çoğunluk haklarını bilmiyor.

hırsızlar sapıklar ve daha nice suçlular suçları işleye işleye neredeyse avukat olmuşlar. toplumunda birçok hakkı var ama bilmiyor öğreten ve öğrenmek isteyen yok. kısacası bunu söylemek banada acı veriyor ama tembeliz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

abi burası fikir pazarı olmuş ne olsa bulunuyor :) bakın arkadaşlar Rasulüllah(S.A.V.) buyurduu ki kısasta sizin için hayat var e açılımını da siz düşünün..

haklısın bir pazar

fikirlerin değil ölmüş insani duyguların alışı verişi yapılıyor

konu çoktan kayboldu kalan "............. dogville "

Örnek veriyorum mazur gör,yolda giderken biri kalçana elini atsa ona ne diyeceksin ''ah canım elbette bir sebebin vardır'' mı..?Bunlar en aşağı kısas örnekleridir...

evet bu gayet aşağı bi kısas örneği olmuş.acılarını anlamam için bunları hayallememe gerek yok...

Canın yanarsa yakmak istersin,kabul et veya etme

benim baştan beri savunduğumda cani gördüğünüz insanlar canları yanmış insanlar

onlarda canları yandığı için yakmak istiyorlar ben de diyorumki hadi bir kere daha ve kesinlikle son kez

bu tersinir döngü böyle devam eder canı yanan yakıyorsa eğer can yakan şeyleri yok edelim

yani başlığı açan arkadaş idamları -ah bıktım bunları yazmaktan - suçların azalması için çözüm görüyorsa yanlış

öyle olsa dedik on bin defa amerika ahlak abidesi olurdu en çok idam orda oluyor

ama başlık sahibide verdiğimiz her örneği tüketip siz de şuna cevap verin o zaman gidişine götürdüğü için konuyu hala dar çemberimizde debeleniyoruz.

Bayalığa gidiş senden kaynaklanmakta. Biz yargılamadan asalım mı dedik ? Çarpıtma istersen. Yargılayalım hakedeni asalım.

buna şaştım benim değil senin yazın .... halde hemen olayı kişiselleştirip çürütmeye çalışman gereken fikrimken bana oynuyorsun

taurusmutis uzlaştırmacı tavrını çalıştıracağın kişi de ben değilim bence

bende sana kırılmadım senide kırmadım bence

ne yaparsanız yapın banlanana kadar küfredin hatta..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet bu gayet aşağı bi kısas örneği olmuş.acılarını anlamam için bunları hayallememe gerek yok...

taurusmutis uzlaştırmacı tavrını çalıştıracağın kişi de ben değilim bence

bende sana kırılmadım senide kırmadım bence

ne yaparsanız yapın banlanana kadar küfredin hatta..

Peki Dogville;

Ben sustum artık.Bu konudaki fikirlerimi kendime saklıyacağım..

Uzlaşabileceğimi düşündüğüm kişiye yazmayı tercih etmiştim demek yanılmışım..

Saygı ve sevgilerimle..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Seri Katillerin 3 Günde Toplam 7 Kişiyi Öldürdükleri Anlaşıldı

Son 3 Gün İçinde Art Arda 7 Kişiyi Öldürdükten Sonra Bu Sabaha Karşı Yakalanan Tüfekli Seri Katillerin Ölüm Saçarak Dolaştıkları Seyir Defteri Belirlendi.

Son 3 gün içinde art arda 7 kişiyi öldürdükten sonra bu sabaha karşı yakalanan tüfekli seri katillerin ölüm saçarak dolaştıkları seyir defteri belirlendi.

Sakarya`nın Akyazı ilçesi doğumlu olan cinayetten sabıkalı 24 yaşındaki Mehmet Karahasan ve Bursa doğumlu 18 ayrı sabıkası bulunan, ayrıca 3 ayrı suçtan da aranan 29 yaşındaki Yiğit Bekçe`nin seri cinayetleri sabaha karşı yakalanmalarıyla son bulurken, onların doğrultukları namlunun karşısında şu ana kadarki tesbitlere göre tam 7 kişi can verdi. Çünkü Yalova, Kocaeli, Sakarya Hatay, Mersin ve Ankara`ya kadar olan yol güzergahında başka faili meçhul cinayetlerin sorumlusu olabileceklerinden de endişe duyuluyor.

ÖLÜM TURU BAŞLIYOR

Polis ve jandarmanın yaptığı tesbitlere göre, Mehmet Karahasan ve Yiğit Bekçe, bir hafta kadar önce Yalova`dan 77 HF 309 plakalı bir otomobil kiraladı. Bu araç Akyazı`da arızalanınca terkettiler. Araç şu anda inceleme için Akyazı Emniyet müdürlüğü emanetinde bulunuyor.

Bu kez 54 HP 185 plakalı başka bir araç kiralayan seri katiller 20 Ekim tarihinde de seri cinayetlerine başladılar.

İLK KURBAN ÖĞRENCİ

1996 yılında Akyazı ilçesi`nde bıçakla adam öldüren ve cinayetin ardından tutuklanan, 1999 yılındaki afla da şarlı tahliye edilen Mehmet Karahasan ile hırsızlık ağırlıklı olmak üzere 18 ayrı suçtan sabıkası olan, ayrıca 3 ayrı suçtan da arama kaydı olduğu belirlenen Yiğit Bekçe ilk cinayeti 20 Ekim gecesi saat 23.00 sıralarında Yalova Bursa yolu üzerindeki kestane şekeri satışı yapılan mağazada gece çalışan ve aynı zamanda üniversite öğrencisi olan Hüseyin Çalışkan`ı av tüfeğiyle gözüne ateş ederek öldürdüler. Cinayetin ardından kasada bulunan sadece 60 ytl olduğu belirlenen parayı aldıktan sonra aynı otomobille hızla Kocaeli`ne geldiler.

MARKET GÖREVLİLERİ CANLARINI TRAFİK EKİBİNE BORÇLU

Polisin elde ettiği güvenlik kamerası görüntülerine göre, seri katiller saat 01.58`de aynı araçla önce İzmit-Gölcük yolu üzerindeki Kemal Can Petrol İstasyonu`na geldi. Kamera kayıtlarına göre onlar araçlarını parkettikleri sırada tesadüfen Kocaeli Emniyet Müdürlüğü`e ait bir trafik ekibi de istasyona girdi. Polisi farkeden seri katiller, büyük bir olasılıkla soygun ve cinayet amacıyla geldikleri markette biraz oyalandıktan sonra buradan ayrıldı.

İKİNCİ KURBAN PİŞMANİYECİ

İzmit`te bir süre oyalanıp soygun yapabilecekleri yer aradıkları sanılan seri katiller, bu kez D-100 Karayolu kenarında Orduevi`nin yakınında bulunan Can Pişmaniye firmasına ait pişmaniye satış mağazasında, 10 ylt yevmiye ile çalışmakta olan 21 yaşındaki Fatih Kılıç`ı yine tüfekle gözüne ateş ederek öldürüp kaçtılar. Saat 05.00`de işlenen bu cinayet önce adi bir soygun izlenimi yarattı.

BENZER CİNAYET POLİSİ ALARMA GEÇİRDİ

5-6 saat arayla işlenen iki cinayetin de benzer olması nedeniyle Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi hemen Bursa ile temasa geçerek ayrıntıları aldı. Suç delillerini de inceleyen ekipler, katillerin aynı olduğunu belirleyince tüm illeri de uyararak alarma geçti.

HENDEK`TE ÜÇÜNCÜ CİNAYET

Polis ve jandarma bu iki olayı çözmeye çalışırken, Ankara istikametine gitmekte olduğu anlaşılan seri katiller, bu kez Hendek İlçesi`nde öğlen saatlerinde bir akaryakıt istasyonunun marketinde 34 yaşındaki Mehmet Çakır`ı yine aynı tüfekle vurup bir çobanı da yaraladı. Çoban aracın 54 HP 185 plakalı Beyaz Şahin olduğunu bildirince tüm illerde polis ve jandarma birimleri uyarıldı.

ARACI YAKTILAR

Otomobilin plakasının belirlendiğini anlayan seri katiller, Hatay`a kadar gitmeyi başarırken, Erzin ilçesi yakınlarında aracı ateşe verdiler. Hatay polis ve jandarmasının yanar halde bulduğu, içinde kimse olmayan aracın plakasını incelediğinde, bunun seri cinayetlerde kullanılan araç olduğu belirlendi.

DÖRDÜNCÜ CİNAYET

Polis ve jandarmanın, Suriye`ye kaçabileceklerini de dikkate alarak önlem aldığı seri katiller, bu kez dün Mersin`de ortaya çıktı. Burada 33 NZ 802 plakalı Brodway marka otomobili durduran seri katiller, sürücü Bekir Ciritçi`yi silah teşhiriyle etkisiz hale getirdi. Yanında çocuğu da olduğu belirlenen Bekir Ciritçi`ye, kendileri de araçta olduğu halde çocuğu evinin yakınlarında indirttiği anlaşılan katiller, aracı Adana`nın Pozantı ilçesi`ne kadar getirtip, burada Bekir Ciritçi`yi de yine tüfekle ateş ederek öldürüp aynı araçla yollarına devam ettiler.

GÖLBAŞI`NDA ÇİFTE CİNAYET

Gözü dönmüş seri katiller bu kez dün gece 24.00 sıralarında Ankara Gölbaşı`ndaki bir akaryakıt istasyonunda 27 yaşındaki pompa görevlisi Necati Yücel ve orada misafir olarak bulunduğu belirlenen 26 yaşındaki Enver Aycık`ı da gözlerini kırpmadan öldürüp üzerlerindeki paraları da alıp yola devam ettiler.

POLİSİN DİKKATİ

Daha önce 54 plakalı araç yakıldığından tüm illerdeki cinayet ve çalıntı araç bilgilerini takibe alan Kocaeli Emrniyet Müdürlüğü, Pozantı`da yol kenarında Bekir Ciritçi`nin cesedinin bulunması üzerine, onun aracının olup olmadığını araştırdı. 33 NZ 802 plakalı otomobilinin kayıp olduğu anlaşılınca bu araç takibe alındı.

GEREDE`DE SIKIŞTIRILDI

Bu sabaha karşı Gerede`ye kadar gelen seri katiller, burada jandarma ekiplerini görünce kaçmaya başladı. Buradan başlayan takip sonucu Kızılcahamam`a kadar geldiler. Burada da son olayda kullandıkları otomobili ateşe veren caniler, kırsal kesimdeki takip sonucu saat 04 sıralarında kıskıvrak yakalanarak sorgulamaya alındı.

EK//

MERSİN ERDEMLİ`DE DE CİNAYET İŞLEMİŞLER

Tüm ülkede yankı uyandıran ve şu ana kadar 6 cinayet işledikleri sanılan seri katiller Mehmet Karahasan ve Yiğit Bekçe`nin bir cinayetleri daha ortaya çıktı. Dün Hatay`ın Erzin ilçesi yakınlarında 54 plakalı otomobili yaktıktan sonra Mersin`e geçtikleri anlaşılan seri katillerin, Tömük Beldesi`nde market işletmeciliği yapan ve 1 ay önce baba olan 26 yaşındaki Özcan Köse bıçakladıktan sonra başına tüple vurarak öldürdükleri ortaya çıktı. Seri katillerin bu cinayeti, Ankara`daki sorgulamaları sırasında itiraf ettikleri bildirildi. (Doğan Haber Ajansı)

’Zevk için öldürdük’

3 günde 7 kişiyi öldürdükten sonra yakalanan canilerin ifadesi insanın kanını donduran cinsten! İşte ayrıntılar....

Katiller, son cinayetin ardından jandarma kontrolüne takıldı. Ancak kimliklerini almak bahanesiyle döndükleri araçla kaçan katiller, daha sonra gasp etmeye çalıştıkları otomobil jandarmaya ait çıkınca yakalandılar.

Bursa, İzmit, Sakarya, Mersin, Adana ve son olarak dün Ankara'da işledikleri cinayetle üç gün içinde 7 kişiyi öldürdükleri iddia edilen Mehmet Karahasan ve Yiğit Bekçe Kızılcahamam'da jandarmaya ait bir aracı çalmak isterken yakalandı. Cinayetlere karıştığı iddia edilen Aykut O. da Sakarya Hendek'te gözaltına alındı.

Bursa'da 20 Ekim'de başlayan seri cinayetler dizisi, 7 kurbanın ardından dün Ankara Kızılcahamam yolunda son buldu. Katillerin, Marmara Bölgesi'nde işledikleri cinayetlerin ardından kaçtıkları bölgelerde 4 kişiyi daha öldürdükleri belirlendi.

Ankara'ya hareket ettiler

Sakarya doğumlu Mehmet Karahasan (24) ile Bursa doğumlu Yiğit Bekçe (29) cuma-cumartesi günleri Bursa, İzmit ve Sakarya'da işledikleri 3 cinayetin ardından Mersin ve Adana bölgesine geçtiler.

Pazar akşamı Adana Dörtyol'da aracını gasp ettikleri Bekir Ciritçi ile sabah erken saatlerde Mersin Erdemli'de büfecilik yapan Özkan Köse'yi öldüren katiller, önceki gün Ankara yönüne hareket ettiler.

Zanlılar Konya-Ankara yolu üzerinde Gölbaşı civarında bulunan Shell benzin istasyonuna uğrayarak 20 YTL'lik benzin aldılar.

Kafalarına 13 el ateş ettiler

Burada istasyonun güvenlik kamerası tarafından kaydedilen zanlılar, saat 01.20 sıralarında da Shell istasyonunun 200 metre ilerisindeki Aypek Petrol istasyonuna geçtiler. İddialara göre, istasyona giren zanlılar, pompacı olarak çalışan Kahramanmaraş doğumlu Enver Aycık (27) ile market çalışanı Şereflikoçhisar doğumlu Necati Yücel'den (26) kasada bulunan paraları istediler. Kasada bulunan yaklaşık 500 YTL'yi alan zanlılar, daha sonra Aycık ve Yücel'i, kafalarına 13 el ateş ederek öldürdüler.

Daha önceki saldırılarında da kafaya ateş eden zanlılar, cinayetin ardından kapısının üzerinde "Dalgana Bak" yazan Hatay'da yaktıkları 54 plakalı aracın ardından çaldıkları 33 NZ 802 plakalı Renault Broadway araçla Kızılcahamam'a doğru hareket ettiler.

Önce kaçmayı başardılar

Bu arada Shell istasyonundaki güvenlik kamerası görüntülerine ilişkin bilgiler jandarma ve polise bildirildi. Görüntülerin de yardımıyla eşkâlleri belirlenerek takibe alınan zanlılar, Kızılcahamam'da jandarma tarafından kimlik tespiti için durduruldu ve araçlarından indirildiler.

Kimliklerini alma bahanesiyle aracın içine girerek jandarmadan kaçan ve çaldıkları ikinci otomobili de yakan zanlılar, önlerine çıkan ilk aracı tekrar çalmak isterken bir sürprizle karşılaştılar. Gasp etmek istedikleri üçüncü araç jandarmaya ait çıkınca zanlılar yakalandılar.

Tüfek, tabanca, uyuşturucu

Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanlığı'na getirilen iki zanlının üzerinden çıkan bir pompalı tüfek, bir tabanca, 3 cep telefonu, çok sayıda kontör yükleme kartı, esrar, uyuşturucu hap ve 865 YTL basına gösterildi. Zanlıların sağlık muayeneleri güvenlik gerekçesiyle jandarma komutanlığına çağrılan bir doktor tarafından yapıldı. Bu arada Bekçe'nin babası Naci Bekçe'nin, Gemlik'te 6 yıl önce içki yüzünden çıkan bir tartışmada öldürüldüğü öğrenildi.

Aykut O.'ya yeniden gözaltı

Yürütülen soruşturma kapsamında, 3. zanlı olarak aranan Aykut O. da, dün akşam Hendek'te jandarma tarafından gözaltına alındı. O., Karahasan ve Bekçe'nin kullandığı 54 HP 185 plakalı otomobili zanlılara kiraladığı iddiasıyla gözaltına alınmış, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.

Cinayetleri zevk için işlemişler

Milliyet, jandarmada sorgulanan Karahasan ve Bekçe'nin ifadelerini ele geçirdi. Cinayetleri ayrıntılarıyla anlatan zanlılar birbirlerini suçlarken, Bekçe, 'Neden öldürdünüz?" sorusuna "Zevk için" diye cevap verdi.

Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanlığı'nda sorgulanan ve 7 cinayet ile 2 yaralama olayını gerçekleştirdiklerini itiraf eden Mehmet Karahasan ve Yiğit Bekçe'nin savcılıkta verdikleri ifadeleri Milliyet ele geçirdi. Cinayetleri ayrıntılarıyla anlatan zanlıların, birbirlerini suçlamaları dikkati çekti.

"Tüm bu hadiseler bir gece eğlenmek için başladı ve bu noktaya kadar geldi" diyen Karahasan, özetle şunları söyledi: "Afla cezaevinden çıktıktan sonra düzenli bir iş bulamadım. Bir arkadaşımın vasıtasıyla tanıştığım Bekçe'nin de benim gibi cezaevinde yattığını öğrenince samimi olduk. 11 Ekim'de Bekçe ile bankaya giderek hesabımdaki 3 bin YTL'yi çektik ve gezmeye başladık.

Bursa - Yalova yolu 17. km'de kestane şekeri satışı yapan dükkânın önünde durduk. Bekçe, 'Benim 30 tane cinayetim var yanımdan sakın ayrılma. Adamın ailesini kaldırırım' diyerek beni tehdit etti. Daha sonra dükkândaki Hüseyin Çalışkan'ı av tüfeği ile sağ gözünden vurarak öldürdü.

"Bakkalı sen öldür"

Hendek istikametine doğru Kargılıhan mevkiinde Enerji Petrol'e girdik. Buradaki pompacıya bir şey söylemeden ateş ederek yaraladı. Markete kaçan adamın arkasından ateş etmeye devam etti.

Marketten çıkarken yanımızda bir adam duruyordu. Adamı çağırdı, gelmeyince onu da göğsünden vurdu, Daha sonra Mersin Erdemli'ye geldik. Bana, 'Bakkalı sen öldüreceksin' dedi. Ben de elimdeki bıçakla bakkala vurdum. Daha sonra Bekçe, tüfeğin dipçiği ve küçük tüp ile kafasını ezdi.

"Kurtulmak istedim"

Hatay istikametine giderken Bekçe'den kurtulmak için arabayı bariyerlere vurdum. Erzin'e geldiğimizde, Bekçe arabayı çakmakla yaktı. Daha sonra av tüfeği ile Bekir Ciritçi'nin kullandığı aracı durdurdu. Araçta 4-5 yaşlarında bir çocuk vardı. Bekçe, adama, 'Benim burada hasımlarım var, cinayet işledim, bana yardımcı olur musun?' dedi.

Ciritçi de korkusundan 'Çocuğumu eve bırakayım, yardım ederim' karşılığını verdi. Çocuğu yakınlarına bıraktıktan sonra Ciritçi ile çok samimi olduk. Hatta bir ara Bekçe elindeki tüfeği ve tabancayı Ciritçi'ye uzatarak, 'Al sende dursun' dedi. Ama Ciritçi kabul etmedi. Ankara'ya doğru giderken cam tozlandığı için durduk. Ciritçi de indikten sonra Bekçe, ateş etti. Kaçtık. Gölbaşı yakınlarında Aypek Petrol'e girdik. 2 kişi vardı. Ben camları silmek için bez istedim. Şahıslar 'Burası tamirhane mi' diye beni tersleyince, Bekçe arabadan inerek silahını bu şahıslara doğrultu ve bana, 'Bunları sen öldüreceksin' dedi. Av tüfeğini alıp ateş ettim. Kaç el ateş ettiğimi hatırlamıyorum.

"Zevk için"

Bekçe de, ifadesinde, "Karahasan'da pompalı av tüfeği var. Bende kurusıkı silah var. Ben kendisinden korktum. Beni, elinde bulunan tüfek ile öldürür düşüncesi vardı. Ne diyorsa 'tamam' dedim. En son Kızılcahamam'da kaçarak kurtulmaya çalıştım" dedi. Bekçe sağlık kontorülünden geçirildikten sonra gazetecilerin "Niye öldürdünüz?" sorusu üzerine "Zevk için" karşılığını verdi.

Bayramda babasız kaldılar

Kurbanlardan Mehmet Çakır'ın kızları 15 aylık Dilek ile 6 yaşındaki İlknur, bayramda babalarını boş yere beklediler.

Benzinlikte öldürülen Enver Aycık'ın, markette çalışan hemşehrisi Nedim Omuzlubozlu'nun bayram ziyaretine geldiği ve sabah birlikte İskenderun'a hareket edecekleri öğrenildi. Omuzluoğlu'nun cinayet öncesinde marketi arkadaşı Aycık'a devrederek tıraş olmak için istasyondan ayrıldığı, cinayet sırasında istasyonda bir odada bulunan Recep Aypek'in ise uyuduğu için saldırıdan kurtulduğu öğrenildi.

İlk cinayetinden 3 yıl sonra Rahşan affıyla dışarı çıktı

Aypek Petrol'ün ortaklarından Şahin Aypek, kamera görüntülerini izlediğini, zanlıların markette bulunan kişilerden para istediğini söyledi. Aypek, Yücel itiraz etmeden parayı vermesine karşın zanlıların Yücel'i ve Aycık'ı öldürdüklerini söyledi.

Mehmet Karahasan'ın Yalova'da 1996'da bir kişiyi bıçaklayarak öldürmek suçundan girdiği cezaevinden 1999'da çıkarılan ve 'Rahşan Ecevit Affı' olarak bilinen yasayla salıverildiği öğrenildi. Evli ve 2 çocuk sahibi olan Yiğit Bekçe'nin de 18 ayrı suçtan sabıkalı olduğu ve 3 suç nedeniyle hakkında arama kararı bulunduğu belirlendi. İfadelerinde akli durumlarının yerinde olduğunu söyleyen zanlıların, işledikleri iddia edilen diğer cinayetlerle ilgili olarak da sorgulanacakları bildirildi.

Dakika dakika işlenen cinayetler

20 Ekim 2006. Saat: 22.30. Yer: Bursa Osmangazi İlçesi Kardelen Kestane Şekeri mağazası. Kurban: Tezgâhtar Hüseyin Çalışkan (20).

21 Ekim 2006. Saat: 03.30. Yer: İzmit D-100 Karayolu üzerindeki Can Pişmaniye mağazası. Kurban: Tezgâhtar Fatih Kılıç (21).

21 Ekim 2006. Saat: 13.00. Yer: Sakarya Hendek ilçesindeki benzin istasyonu. Kurban: Market görevlisi Mehmet Çakır.

22 Ekim 2006. Saat: Bilinmiyor. Yer: Adana Dörtyol. 33 NZ 802 plakalı aracın sahibi Bekir Ciritçi (40).

22 Ekim 2006. Saat bilinmiyor: Mersin Tarsus. Büfecilik yapan Özkan Köse.

23 Ekim 2006. Saat: 01.20. Yer: Ankara Gölbaşı ilçesindeki Aypek Petrol. Kurbanlar: Pompacı Enver Aycık (27) ile market görevlisi Necati Yücel.

Zanlıların, sorgularında, Mersin'in Tarsus ilçesinde 2 kişiyi daha öldürdüklerini söyledikleri, bu kişilerin kimliklerinin belirlenmesine çalışıldığı bildirildi.

Türkiye'de seri katiller toplam 46 cinayet işledi

Türkiye'de 11 seri katil bugüne kadar toplam 46 cinayet işledi. Katillerin kimi cezai ehliyeti bulunmadığı gerekçesiyle akıl hastanesine sevkedildi, kimi koğuşunda öldürüldü, kimi ise afla tahliye oldu.

'Artvin canavarı' lakaplı Adnan Çolak, 1992-1995 yılları arasında 11 kişiyi öldürdü.

'Tornavidalı katil' ve 'Avcılar sapığı' olarak tanınan Yavuz Yapıcıoğlu da, 1993'te başladığı seri cinayetlerini aldığı 'deli raporu' sayesinde 2002 yılına kadar sürdürdü. En son Tekirdağ'da 10 saat içinde 3 kişiyi tornavidayla başlarına vurarak öldüren Yapıcıoğlu, Adli Tıp Genel Kurumu'nun 2003 yılında 'akıllı ve cezai ehliyeti tam' raporu vermesi üzerine 44 yıla mahkum oldu.

Ev arkadaşı Mehmet Yeşilyayla'yı öldürerek seri cinayetlerine başlayan 'kolici katil' Orhan Aksoy da, 5 cinayet işledi.

Denizli'de hat işçiliği yaparken 31.500 volt elektrik akımına kapılıp yaralanan Süleyman Aktaş da, bu olaydan sonra 1986'da Antalya'da Başkomiser Nuri Keskin'i öldürdü. Aktaş, 1994'te de 4 komşusunu kafalarına çivi çakarak öldürdü.

MİLLİYET

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bende bazı suçlar için idam cezasının kalkmaması taraftarıyım.Cezanın temel amacı ıslah etmektir,suçluyu kazıyın altından insan çıkar gibi sözlere bazı noktalarda katılmakla birlikte .Her suç nedenini toplumsal ve ailevi şartlara bağlamakta bana pek mantıklı görünmüyor.Yukarıda arkadaşımızın yazdığı gibi 60 saatte 7 kişinin canına kıymak toplum koşulları ne kadar kötü olursa olsun mazur görülmemeli.Şimdi bir çok arkadaş diyebilir ki cezasını çekmesin demiyoruz evet cezasını çekmeli ancak herkes elini vicdanına koyarak diyebiliyormu bunlar bu ülkede cezaevine girdikleri takdirde cezanın temel amacı olan ıslah koşulu yerine getirilebilir.İçeri giren adamlar ya mafya babası olarak,ya uyuşturucu müptelası olarak dışarı çıkıyor .Yapılan istatikler gösteriyor ki içerden çıkan adamların büyük bir çoğunluğu çıkar çıkmaz yeniden suç işliyor.Ohalde u da gösteriyor ki cezaı temel amacı işlemiyor.İşlese bile toplum olarak zaten suçlu damgası yemiş adamlara iş vermiyoruz.

Adama 20 sene ceza veriyorsun bunun 3te birini yatıyor ve çıkıyor.Ama bu cezanın tamamını çekmesi gerektiği gibi çekmiş olsa mağdur insanların mağduriyetleride bir biçimde hafifleyecektir.Hukuk düzenine güven kalmayıncada insanlar kendi işlerini bir biçimde kendileri halletme yoluna gidiyor ve bunların da mafyaları türüyor.Tecavüz suçlarına gelince bunların çoğu zaten içerde öldürülüyor.Ama böyle mi olması gerekiyor.Adam kanun koyuyor.Suçluyu koruyor.Diyorki tecavüz eden ettiği kızla evlenirse cezası hafifler.Bu durumda kimi cezalandırmış oluyorsun veya erkek erkeğe tecavüz söz konusuysa ya pardon evlenmeniz hukuki olarak mümkün olmadığı için cezada indirim yapamayacağız mı denecek.

Aslında bu konuda söylenecek çok şey var.Ancak sonuç olarak bazı suçlarda idamın kalkmaması gerekmektedir.Bunun içinde sağlam bir hukuk düzeni şarttır.Çünkü idam cezasının telafisi mümkün değildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.