Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BU NE YAMAN ÇELİŞKİDİR!

haksöz

Önerilen İletiler

Müslümanların Hacerül esvedi put olarak algıladıklarını ve tapındıklarını sanan bu dinsiz arkadaşın zihniyetine Allah akıl fikir versin .. :lol:

ne alaka simdi veya bune perhiz bu ne lahana tursusu;sizler Atatürkün heykellerine put dersiniz Saygi durusunda bulunanlari ve bütün Atatürkcüleri putperest sinifina koyarsiniz ama Hacer-ül Esved-e yüz sürenleri putperestlikten soyutlamaya calisirsiniz.yani siz bazilarinin yaptiklarini puta tapinma olarak algilama hakkina sahipsiniz ama diger kesimin böyle algilamasini akilsizlikla nitelendirmeyide ihmal etmekten geri kalmiyorsunuz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Cevaplar 64
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

ne alaka simdi veya bune perhiz bu ne lahana tursusu;sizler Atatürkün heykellerine put dersiniz Saygi durusunda bulunanlari ve bütün Atatürkcüleri putperest sinifina koyarsiniz ama Hacer-ül Esved-e yüz sürenleri putperestlikten soyutlamaya calisirsiniz.yani siz bazilarinin yaptiklarini puta tapinma olarak algilama hakkina sahipsiniz ama diger kesimin böyle algilamasini akilsizlikla nitelendirmeyide ihmal etmekten geri kalmiyorsunuz.

saygilarla

arkadaş ben söyliyeyim alakayısen kur Hz.Ömer(r.a.) Efendimiz Hacerül Esved taşının yanına geldiğinde şöyle buyurmuş" şüphesizki sen bir taşsın lakin Rasulüllah(S.A.V.)'ın seni öptüğünü görmeseydim seniöpmezdim".. karar sizin!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaş ben söyliyeyim alakayısen kur Hz.Ömer(r.a.) Efendimiz Hacerül Esved taşının yanına geldiğinde şöyle buyurmuş" şüphesizki sen bir taşsın lakin Rasulüllah(S.A.V.)'ın seni öptüğünü görmeseydim seniöpmezdim".. karar sizin!!

bak kardesim Halilim,böyle argumanlar cevap yerine gecemez,Hz.Ömer r.a. söyledi diye Hacer-ül Esved put olmaktan cikmaz daha akilci cevaplar gerekiyor.Bence ne Hacer-ül Esved nede Atatürk'ün heykelleri put olarak algilanamaz.PUT tapilana verilen addir.Hicbir müslüman Hacer-ül Esvede tapmaz ve hicbir Atatürkcüde Atatürke tapmaz.Lütfen saygi ile tapinmayi birbirine karistirmayalim.Bir mezarin basinda dans edeni gördünüzmü hic,ben görmedim.gidersin orada yatan kisiye saygi ile bir dua okur veya okumazsin ama görevini yerine getirirsin olay budur.Hacer-ül Esvede ve Atatürke put demekle hicbir yere varilmaz bu bir kisir döngüdür.Kazanilan tek sey Kabeye gidenlerle Atatürkü sevenlerin nefretidir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"..Hz.Ömer r.a. söyledi diye Hacer-ül Esved put olmaktan cikmaz.." eğer ki sen Hz.Ömer (r.a.) Efendimizin sözüne itibar etmiyorsan sana iyi günler dilerim...

Ben Allah-u tealanin söylediklerine itibar ediyorum,kusura bakma arkadasim,seninle kaybedecek zamanim yok.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben Allah-u tealanin söylediklerine itibar ediyorum,kusura bakma arkadasim,seninle kaybedecek zamanim yok.

saygilarla

ne yapayım kaybedecek zamanın yoksa üzüleyimmi şimdi..bu arada Allah(C.C.) Hacerül Esved taşı için put olduğunu buyurduğunu nereden uydurdun merak ettim neyse zamanın yok sana güle güle..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

herkese selam...

ben sadece şu kadar derimki;

konuşulacaklar zaten şimdiye kadar konuşuldu,kavramlar bellidir,taşlarda olması gereken en güzel yerinde duruyor zaten...aşırı decede bilgisiz bir ateistin (kavrayışta sıfır) ortaya attığı meselenin nerelere geldiğine bakıp şaşıyorum...

sizi bilmiyorum ama ben bu açılan sayfaya sadece gülüp geçiyorum...

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu iş hep böyledir. Bir din indikten sonra. Din in emirlerinin yanında gelenekler doğar. sonra bu gelenekler sanki dinin emirleriymiş gibi algılanmaya başlar. Ve birer tabu haline gelirler.

Eğer bir din cansız sembollere ve nesnelere tapınmayı veyahut, onlara kutsiyet atfetmeyi haram saymışsa. Kim aksini söylerse söylesin bu gerçeği değiştirmez.

Putperestlikte putperestlerde şeklin kendisine tapmazlar zaten. Yani o heykelciliğin yada ahşap şeklin canlanıp kendilerini kurtaracağını falan düşünmezler. O tapılan put denen nesneyi bir şeyin sembolu olarak görüp taparlar. Ona sahip olmadığı bir değer misyon yüklerler bir nevi fetişizmdir.

O halde bir taşa kutsiyet atfetmenin farkı nedir.

Elbetteki müslümanlar onu bir put olarak kabul edip tapmazlar. Ancak şeklende bir farkı yoktur yapılanın.

Bu bir ibadetten veyahut tapınma değil bir gelenektir. kalıplaşmış bir gelenek.

Şimdi sanırım şu fıkra durumu çok güzel anlatıyor.

10 yıl önce emekli olan bir alay komutanı eski alayını ziyarete gelmiş. Yeni komutan onun şerefine yemek düzenlemiş. Emekli albay yemekten önce alayı dolaşmaya çıkmış. Bir bakmış erin biri bahçedeki banklardan birinin önünde nöbet tutuyor.

Yaklaşmış ve " evladım ne yapıyorsun sen burada " demiş. Er " Bank nöbeti tutuyorum komutanım " demiş.

Albay bir anlam veremediysede, hiyerarşi açısından "bank nöbetide ne yahu" sorusunu ere sormamış tabi. Yeni komutana sorduğunda bu bank nöbeti işini " efendim bank nöbeti oldukça önemli ve eskiden beri süren bir vazifedir" cevabını almış.

Akşam yemekte eski komutanın kafasına dank etmiş ve yeni komutana" yahu komutanım o bankın önünde nöbet tutan eri kaldırın oradan boşuna beklemesin " demiş. Yeni komutan şaşkınlıkla " neden efendim ?" diye sorunca. Emekli Albay:

"ben 10 yıl önce o bankı boyatmıştım. Birisi oturup, üstünü batırmasın diyede kuruyana kadar başına bir askeri nöbetçi dikmiştim bankın. Ertesi günde emekli oldum zaten" demiş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Elbetteki müslümanlar onu bir put olarak kabul edip tapmazlar. Ancak şeklende bir farkı yoktur yapılanın.

1_yazıp çizdiğin şeylerin ne anlama geldiğinin umarım farkındasındır...sen hac ibadetini putçulukla bir tutmuşsun...izah etmemi istermisin.ben olsam istemem derdim...

2_fetiş benzetmesini yapmışsın bunu gayri ahlaki ve bir tabir_i habise kabilinden görüyorum...hangi kelime nerede nasıl kullanılır önce bir öğren...

3_albay ve asker benzetmene gelince şimdi misaline göre şu çıkıyor...

resullah (yüzbin kere haşa ve kella)bankı boyayan ve orda ilk nöbeti tutturan oluyor...sonra gelenlerde er ....öylemi...yazdıklarınla seni utandırmadan önce tekrar düşünmeni tavsiye ederim.

vesselam...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Tekvin 8- Diri diri toprağa gömülen kıza sorulduğunda,

Tekvin 9- "Hangi günahtan dolayı öldürüldü?" diye.

Bir tarafta kadınları en aşağılık mahluk görüp yaşama hakkı bile tanımayan bu putperstlerin

Necm 27. Ahirete iman etmeyenler meleklere dişilerin adların takıp duruyorlar

Zuhruf 19- Onlar Rahman olan Allah'ın kulları olan melekleri de dişi saydılar. Onlar meleklerin yaratılışını gördüler mi? Onların şahitlikleri yazılacak ve onlar sorguya çekileceklerdir.

20- Onlar: "Eğer Rahman olan, Allah dileseydi, biz o meleklere tapmazdık." dediler. Onların bu hususta hiçbir bilgileri yoktur. Onlar sadece yalan söylüyorlar.

Nisa 117- Onlar, Allah'ın yanısıra, yalnız dişilere taparlar. Böylece ancak inatçı şeytana tapmış olurlar

Diğer tarafta dişileri ilahlaştırıp onlara tapınmalarının mantığını anlayabiliyormusnuz ?

1500 senden beri süregelen gelenekte bu putperstler hala kadınları hayatın her alanından silip süpürüken, mekkede kabe adlı dişi bir puta her gün beş defa ona yönelerek yerlere kapanmaları ve ömürlerinde en az bir kere o puta daha yakın olabilmek o taşı ziyaret etmeleri ve o kabenin doğurganlığını ve dişiliğini simgeleyen kara taşı (hacerül esvedi) öpmeleri bu yaman çelişkinin devam ettiğinin apaçık göstergesi değilmidir ?

Sayın hak söz olayları nasıl çarpıttığının kesin bir delilini sunuyorum lütfen dikkatle oku ve insanlara bu yazı

ibret olarak sunulmuş olsun.Bir kere başta Tekvin diye örnek verdiğin Tevrat tan yaradılış tır esas TEKVİR

suresi Ayet 8-9 u örnek vermek istemişsin yakalandın şimdi onu yazıyorum.

1- Güneş katlanıp dürüldüğünde,

2- Yıldızlar bulandığında,

3- Dağlar yürütüldüğünde,

4- Kıyılmaz mallar bırakıldığında,

5- Vahşi hayvanlar bir araya toplandığında,

6- Denizler ateşlendiğinde (suları çekilip, volkanlar halinde ateş püskürdüğünde),

7- Nefisler eşleştirildiğinde (iyiler iyilerle, kötüler kötülerle bir araya toplandığında),

8- Diri diri toprağa gömülen kıza sorulduğunda,

9- "Hangi günahtan dolayı öldürüldü?" diye.

10- Amel defterleri açıldığında,

11- Gök sıyrılıp açıldığında,

12- Cehennem kızıştırıldığında,

13- Ve cennet yaklaştırıldığında,

14- Herkes ne getirmiş olduğunu anlar.

15- Şimdi yemin ederim o sinenlere (gündüzleri gözden kaybolan yıldızlara),

16- O akıp akıp yuvasına gidenlere,

17- Yöneldiği an geceye,

18- Nefeslendiği (ağardığı) an sabaha ki,

19- Kuşkusuz o Kur'an, değerli bir elçinin sözüdür.

20- O elçi güçlüdür, Arş'ın sahibinin yanında çok itibarlıdır.

21- Orada ona itaat edilir, güvenilir.

22- Arkadaşınızı cin çarpmış değildir.

23- Andolsun o, Cebrail'i açık ufukta gördü.

24- O, gayb hakkında cimri de değildir.

25- O, kovulmuş bir şeytanın sözü değildir.

26- Hâl böyle iken, siz nereye gidiyorsunuz?

27- O, âlemler için öğütten başka bir şey değildir,

28- İçinizden doğru gitmek isteyenler için.

29- Âlemlerin Rabbi olan Allah dilemeyince, siz dileyemezsiniz.

Tekvir,Suresi,29-Ayete kadar.

Okadar kopya çarpıtma ile meşgulsünki işte delili Tekviri Tekvin diye yazıyorsun arapça bilmiyorsun latince

yazıp burada (sav) var diyorsun(Hucurat suresi) olmayan hadis leri yazıp kaynak göstermeden delil deyip

yorum yapıyorsun sana tavsiye doğru yaz doğru üzerine yazışalım bilmediğin varsa sor bilgilendirelim burdan nacizane siteye bu yazıyı lütfen kesmeyin objektif olarak insanlar yorumunu yapsın.

MUTA.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak arkadaş ikide bir çarpıtıyor diye çamur atıp durma. Bu bir

İşte şimdi yakaladım gibi ****** sözlerle sanal kahramanlık taslama buda 2

Bu yazıyı müslüman iken yazmıştım, şimdi elhamdulilla dinsizim. Eski döneme ait yazılarımın tamamı hükümsüzdür buda üç

Ne var yani? N harfi yerine R harfini basmışım klavyeden. Ne zamandan beri İmla hatası çarpıtmak oluyor ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak arkadaş ikide bir çarpıtıyor diye çamur atıp durma. Bu bir

İşte şimdi yakaladım gibi ******** sözlerle sanal kahramanlık taslama buda 2

Bu yazıyı müslüman iken yazmıştım, şimdi elhamdulilla dinsizim. Eski döneme ait yazılarımın tamamı hükümsüzdür buda üç

Ne var yani? N harfi yerine R harfini basmışım klavyeden. Ne zamandan beri İmla hatası çarpıtmak oluyor ?

Bak arkadaş ikide bir çarpıtma yapma etrafa **** ****** bu bir.

Sanal da olsa sanal alemde çarpıtma olmaz kahramanlık bizim neyimize sadece saçma sapan söz yazmayız

buda 2.

Senin veya bir başkasının müslüman veya dinsiz olması kimseyi alakadar etmez ama ben haddim olmayarak

senin hiç bir zaman müslüman olduğuna inanmadım zaten çarpıtma yaptığın ve yakaldığından bütün yazdıkların bittabi hükümsüzdür buda üç.

ne var yani derken yine çarpıtma yapıyorsun "Tekvin- Tekvir" R harfine bassa idin doğru olurdu N harfi Tekvin in son harfi demekki kopyalamayı da beceremiyorsun bu 4.

çarpıtma dolayısı ile (yalan) ı yakalanan kişi en azından çarpıtmada ısrar etmez bu 5.

Bir bütün içindeki en basit bilgiyi kavrayacağız ilkin; yada basit bilgileri kavrayacağız. En basit bilgi, mutlak

olan bilgidir. Yani kendisinden başka bir şeye indirgenemiyen, kendisinden başka bir şeyle ölçülemiyen, ancak kendisiyle ölçülebilen bilgidir. Matematiksel bir kavrayış içinde, birim de diyebilirsiniz ona. Bir bütünün

parçaları doğal bir ölçülebilir ilişki içindedirler. Bir bütün, parçaların gelişigüzel seçilmesiyle ya da birleşmesi-

ile kurulmamıştır. Öyleyse önemli olan bu belli doğal ilişkiyi yakalamaktır. Varolan düzeni görmektir. Parçalar

arası doğal ilişki, bütünün Ruhudur, anlamıdır.

Descartes.

Anlamışsındır umarım.

MUTA.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

işte saçmalığın daniskası bu diyor adamlarda,daha ne kararı versin,insanları zorla dinden çıkarır böyle cevaplar.

ya şunun adam gibi ciddi mantıklı bir açıklaması yoksa hikaye diyeceksin arap masal anlatmış diyeceksin olacak bitecek.

hadislere hakkıyla cevap verebilecek bir akli selim varmı tamamı doğrudur evet olduğu gibidir diyecek varmı.

keza kuran içindede azda olsa bunu görmekteyiz.

kemer=biz onu anlayasınız diye, arapça bir kur'an olarak indirdik diyor.biride diyorki ama ben anlamıyorum _?.

türkçesini okuyorum arapçayı iyi bilen, ömrünü bu ilme vermiş insanlardan.okuyorum bağzı ayet,sureleri insan arzusu görüyorum,insan düşüncesi görüyorum._?.

e ilim sahibi olmak lazım ondan anlamıyosun,tercümeyi yapanlarda yorum farkı koyuyor ondan anlamıyorsun,yanlış anlıyorsun. ne yapmak gerek ozaman_? mana ile bakmak gerek,senin anladığın gibi değil o başka türlü söylemiştir,ilmine vakıf olmak gerek. yani arapçamı öğrenmek lazım_?,ama arapçayı sular seller gibi öğrenmiş sözde din alimleri bizim dilimizde anlatıyorda anlamıyoruz zaten, kendimiz öğrenince ne farkedicek._? e dedik ya ilmine vakıf olmak gerek.ya hani apaçıktı _?.

uzatmaaa ilmine vakıf olmak gerek dedik yaa.tamam ozaman anladım ben.(cem ılmaz olsaydı bu muhebbet böyle giderdi sanırım).ama gerçektende durum bu.ne desek ne yapsak allah(yaratan)inkar edilecek gibi değil.mümkünatı yok yaşan hiçbir canlı için ki bizim gibi düşünebilen canlılar için.lakin gel görki,bu adetler,bu hadisler,bu alis harikalar diyarı masalalrını aratmayanlar,ve özelikle bu herşeyiyle arap ı insana hatırlatan yazılar,insanın mantığını zorluyor.yani bir başka konu olsa normal dünya işleri gibi hemen mantıklı bir karar verebilirsin aslında evet burasında insan düşünmüş ayzmış evet bak bunlar uydurma v.s diye.ama bu maneviyat olunca ince elleyip sık dokumak zorunda kalıyoruz.ki elediğimiz en ince elekte bile biraz çakıl taşı her halükarda kalıyor.aslında size bişey söyliyim sorgulayan merak eden kişi böyle yanlışlıkları farkediyor,yoksa normal yaşamında düz, direk inanan bu toplumların büyük çoğunluğunu yani çevermizdeki insanlar,okuyup anladıkları anlamaya çalıştıklarınıda hiç sanmıyorum düz inanç bu ayakları sağlam eyere basan bir inançta değil.beraber yaşasan bu insanların büyük çoğunluğuyla görülecekki merdiven altından geçme günah,o türbe bu türbe gezip bir dilekte bulunmalar,elinden düşen bardağı şeytan şansı kırılsın diye vurup tamamen kırmalar,daha ne batıl la yaşadığını görecektir.ben bir komşu dükkanla sohbet ediyorum ,üst katat oturan komşuda geldi umreye gitmiş 1 ay önce haberim yok benim,anlatıyor gidip görmek lazım çok güzel yerler,e anlat sıcakmı,çok sıcak felaket diyor gündüz dışarı kesinlikle çıkamassın :D kavurucu sıcak var nem varmı diyorum yok sıcak yakıyor,ee kitapta sıcağa karşı bukadar gölgeli serin cennet v.b birsüür yazı boşuna değil işte.anlatıyor valla abicim önümüze bir kuzu geldi pilavlı kuzu böyle kocaman tepsi var içi bulgur pilavı dolu,üstünde kocaman bildiğin kuzu :D orda avuçla yiyolar onlar :D yağlı yağlı avucunu sokup yiyolar .sordum ee sen nasıl yedin adam iğrenir yaw.diyo bize kaşık verdiler :D o pislikte yemek yemiş kaşığıda kurtuluş sayıyor akla bak :D .anlatıyor valla diyor araplar orda paso uyuyor namaz kılıyor başak bişey yok ,dükkanı olanlarda dükkanının önüne bir kepenk gibi bişey koyuyor namaza gidiyor.adamlar da cami temizlik,ibadet saygı,böyle düşünce yok.caminin içinde biçimsiz şekilde uyur uyanınca kalkar namaz kılar olduğu yerde böyleler diyor yanındaki diğer kişide. dükkanın kapısını kilitleme yok,hırsızlık falan olmaz orda kollarını kesiyolar ondan.biz otelde kaldık diyor,sordum ben orayı internetten görmüştüm etrafı otel dolu galiba heryer .evet diyor heryer otel tıkabasa dolu kum gibi.sordum peki çeverede dağa bayıra çıkmadınmı hiç,diyor çıktım tabi peygamberimizin yürüdüğü heryeri gördüm, kaldığı mağrayı gördüm,yanlız orda maymunlar varmış insanları rahatsız ediyolarmış :D dedim nasıl yani yayanımızda onu dinleyen diğer kişide lafa dalıp evet diyor bu maymunları oraya hiristiyanlar getirmiş bırakmış eskiden,bunlarda oraya gelen millete saldırıyor çantasını kapıyor v.s hatta yanlız yakalasa öldürür bile gibiisne anlatıyor.e yakalasınlar hayvanat bahçesine koysunlar nasıl yakalıcaklar saldırıyo diyo :) .ya dedim burası neresi ülke değilmi devlet değilmi görevlileri yokmu gitsin toplasın yok abicim saldıyor nası yakalanıcak diyor .tam komedi anlıyacağınız.sonra ben dedimki arkadaş bunlar böyle böyle ***** hani yemek yeme usulleri yaşayış usulleri falan bunların bu hadisleri falan yalan yanlış yazmış olamsıda normaldir ozman.diyor ya olmaz öyle şey. ya niye olmasınki diyorum,kuran değişmez diyor.ben hadislerden bahsettimzaten hani hadisler peygamber öldükten sonra yazılmış ozmanki sahabeler,ve halkın içinde benim peygamberle şöyle bir anım vardı diyen yanına iki şahit alıp yazmış ne varsa.o hala diyor yok ya bikere kuran tartışılmaz günah olur :D ben diyorum ankara o diyo bilmem ney.yani adam herşeyiyle inançlı gözüküyor kalbide iyidir yani insan olarak iyidirde ama işte hadisle ,kuran arasında ayrım yapamıyor bilmiyor.duymamışki yanlız o değil yanındakilrde aynı durumda.bunları niye anlattım .

tanrı inancı tam ama dini bilgisiyle dini iannacı,ayakları sağlam yere basmıyor.bilmeden yaşıyor yani.tanrıda var türbeyde giderim,kurşunda dökerim,merdiven altından geçmem,nazarlığımı takarım,gece tırnak kesmem,yere düşüp kırılmayan bardağıda kırarım işte böyle inancımıda yaşarım diyor.böyle yaşıyor insanlar.bu bizim toplumumuz için geçerli.

şu açık ve netki demin anllatığım konuşmayı yaptığım kişilerde buna katıldı dini müslümanlığı en iyi yaşayan ülke türkiye, olduğu görüşü.

şimdi birde araplara bakalım,yukarda anlatılan gerçekler,arap ın cemide yatıp namaz kılmaktan başka bişey yapmaması,yemeklerini topluluk içinde bile avuçlarıyla birer hay... gibi yemeleri,ve kanunları onların nekadar dindar olduklarını dini nasıl yaşatıklarını herhalde gösteriyor.ki dinin doğduğu yerde tam ortasında yaşayan insanlar bunlar,ki kabe denilen yeride ve peygamberin bulunduğu her yeri hergün gören bilen insanlar bunlar.nasıl yaşadıkları nekadar inandıkları,ve madem tüm bilimsel buluşlar kur'an da yazıyordu,neden bugüne kadar buna hiçbir müslümanın vakıf olamadını herhalde net açıklıyor.ve müslüman topluluğu olarak neden bukadar yokluk,sefalet,cehalet,içinde olduğumuzuda açıklıyor olmalı. yazık.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Haberin olsun; halis (katıksız) olan din yalnızca Allah'ındır. O'ndan başka veliler edinenler (şöyle derler:) "Biz, bunlara bizi Allah'a daha fazla yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz." Elbette Allah, kendi aralarında hakkında ihtilaf ettikleri şeylerden hüküm verecektir. Gerçekten Allah, yalancı, kafir olan kimseyi hidayete erdirmez. (ZÜMER SURESİ/3)

Şimdi yukarıdaki ayetten de anlaşıldığı gibi Putperestler putları kendileri ile Allah arasında bir aracı olarak görüyor ve bu taşlara kendilerini "Allah'a daha fazla yaklaştırsınlar diye" ibadet ediyorlar. Şu halde Hacer ül Esved'i öpme okşama ve Kabe denen Kübik taş binanın etrafını dönme de bir nevi putperestlik olmuyor mu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.