Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRBANIN DİLİ VARDIR... (Türbanlı eş bir kimliktir... Şeriatçıdır, Medeniyeti sevmez........)

DİPNOT

Önerilen İletiler

Sayin Erdogan sorunuza cevap veriyorum.

Demokratik bir Türkiye. Insanlarin, bütün insanlarin sadece türklerin degil, bütün azinliklarin da, bütün dinlerinde kardesce ve özgürce yasayacagi bir Türkiye. Türk olmayana zorla türküm dedirtmek, müslüman olmayanin din hanesine zorla islam yazmak barbarliktir. Bütün azinliklariyla, bütün dinleriyle, herkesin inandigi gibi yasadigi, kimse kimsenin tavuguna KIS demedigi bir Türkiye.

Asla seriat degil, ben artik bunaldim bunu söylemekten. Neden illa ki seriatci kalibina sokmak istiyorsunuz beni bunu anlamis degilim. Seriatci biri demokrasiyi savunur mu? Bir yazinda ise Atatürkü kötüledigimi yazmissin, nerede tek kelme göster, bende nokta koyup cikayim.

Göster! kemalist olmak mi gerekiyor Atatürk'ü sevmek icin? Ateist mi olmak gerekiyor. Benim müslümanim demem neden bu kadar rahatsiz ediyor sizi sayin erdogan? Sizde lütfen bu soruma cevap veriniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 234
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

İnanın bizde size gülmekteyiz hemde katıla katıla...

Olmıyanı,

Bilinmeyen,

Çözüm üretemeyen,

Saçma ve avuntusuz doğma peşinde,

Ve inanılmaz bize ve gearçeklere uzak olan,

Görev ve disiplinden uzak,

Bizleri cehennem ile korkutan,

Gereksiz ve anlamsız bir evrende,

Sorgulayıp çocukça oyun oynayan,

Bilinmezlerin eyezanında ne idüği belirsiz aymazlıklarala

beni oyalayan ve hala bize,

kendini gösterebilme cesaretin göstermeyen,

Evren halimi ve gücüne sahip,

Yaratıcının varlığı,

Beni inanılmaz aptallık denizine sürüklüyor ve...;

Ben aptal değilim.

Yeter diyorum,

İnadına ve herşeyimle.

Bir soru sormak istiyorum,

Tabiki dünyalılar izin verirse,

Sadece ve sadece,

NERDESİN VE NEDEN SEYRETMEKTESİN.

Doktorlar kendi haline birakin demis :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olmıyanı,

Bilinmeyen,

Çözüm üretemeyen,

Yaratıcının varlığı,

Ben aptal değilim.

Yeter diyorum,

İnadına ve herşeyimle.

Sadece ve sadece,

Sadece ve sadece.

Küçücük bir neden?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili bercesteye; :clover::clover::clover:

Ama ... Ama ... Sevgili Berceste, Şeriati kafalarında ideoloji yapanların....

Senin dediğin anlamda gerçek islamın şeri kurallarının,

Laik cumhuriyetin bugünkü kuralların yerini aldığında,

bu kafadaki insanların anlayışıyla,

Açıklamaya çalıştığın bu dikta rejimlerindeki düzenden ne farkı olacaktır...

İçtenlikle inandığını düşündüğüm gerçek islam kavramının bu insanların elinde

"Şunu yapabilirmiydim diye düşünemiyorum "dediğin noktaya gelmeyeceğini ön görebiliyor musun?..

Nasıl bir düzen istiyorsun... Nasıl bir şeriat düzenini biraz daha açmalısın...

Selam ve sevgiyle...

*tna

Sevgili Gecekusu öncelikle söylemek istiyorum ki zaten sözde! İslam ülkesi olan bazı ülkelere baktıgınızda farklı mezhepler ve düşünceler görürüz ki bunları da İslam desteklemez...

Örnek Arabistanda ki Vahabilik gibi...Bu örnekler çoğaltılabilir...

Benim Şeriat gelsin şöyle olsun böyle olsun diye bir kaygım yok...Bence kimsenin de olmamalı (ki olduğunu sanmıyorum) Ben şeriatın bir rejim oldugunu düşünmüyorum...

Herkes kendi ideolojisini karsısında ki farklı ideolojilere de saygılı olarak yaşamalıdır...Dini , ideolojisi , rengi ne olursa olsun...

Önemli olan kişinin İslamın kurallarını kendi içinde ve hayatında tatbik edebilmesidir...

Ben beş vakit namazı mı kılabiliyor , orucumu tutabiliyorsam vs.. ibadetlerimi yapabiliyorsam ve bunları engelleyen hiç birşey yok ise karsımda sorun yok demektir...

Bana göre Şeriat budur...Ve bir müslümanda yaşadığı ve vatandaşı olduğu ülkede yönetime karşı olmaktan ise desteklemeli vatanının , milletinin refah seviyesinin yükselmesini sağlama cabası içerisinde olmalıdır...

Ki, dünyaya baktığımızda bizim karşımıza çıkan kaçınılmaz tablo da İslamın en güzel yasandığı ülkenin Güzel Türkiyem olduğudur...

Bir fikri kendi içinde abartıp radikal bir konuma getirmek ifrat ve tefrit olur...

Ki, bu da İslamda yoktur...

İslamda istenen , herşeyin mutedil olmasıdır...

Selam ve dua ile...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olmıyanı,

Bilinmeyen,

Çözüm üretemeyen,

Yaratıcının varlığı,

Ben aptal değilim.

Yeter diyorum,

İnadına ve herşeyimle.

Sadece ve sadece,

Yorumsuz :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ABENDSTERN yazdıklarımı defalarca okudum herhangi bir kişisel saldırı veya hakaret var mı diye ama göremedim yani o atasözünü yanlış yerde ve yanlış insan için kullanmışsınız.Ben sizin almanyada yaşamış olmanızı küçümsemedim sadece orada yaşamş olanlarda gördüğüm Türkçeyi eksik algılama ve yazma sorunun verdiğiniz cevaplar neticesinde sizde de fazlasıyla olduğunu gördüm.Üstelik kemalizme düşmanlığım 10 kat artı diyen sizsiniz ve Atatürke saldırmıyorum diyende bende bunun karşılığında Atatürk fettullah gülenin görüşlerini mi savunuyor diye sordum bunun neresinin hakaret olduğunu çözemedim doğrusu.Bu tür cevaplarla da beni bir kez daha TÜrkçe konusundaki yetersizliğinizle ilgili olarak haklı çıkardınız.

Üstelik benim Türkçem son derece iyidir.Ayrıca OSMANLICAYA DA VAKIFIM.TÜRKİYEDE HERKESİN HAYALLERİNİ SÜSLEYEN BİR ÜNİVERSİTENİN VE BÖLÜMÜN MEZUNUYUM.tABİİKİ iNGİLİZCEDE YAZABİLİRSİNİZ FRANSIZCADA benim için farketmez .Ama bana basit BATI VE IRKÇI ALMAN KÜLTÜRÜ İLE cevap vermekten vazgeçin lütfen.Sizin dediğiniz gibi hakaret değil ya hani sevgili denmeyi haketmiyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Örümcek beyinli insanlar ne yazıkki herzaman varolacak. onları yok etmemize imkan yok...

80 yıllık cumhuriyet tarihinde hep siz vardınız ey örümcek beyinliler, cumhuriyet, laiklik, hukuk çığırtkanlıklarıyla bizi bugünlere getirdiniz getirmesinede ne kadar büyüdük çağa yaklaştık? gençlerimizin cadde kültürlerinden başka devlet ne kadar gelişim gösterdi acaba?

Bırakın artık bu yalandan cumhuriyet gitti gidiyor bağırmalarını, bırakın halkı kandırmayın türban tehlikedir safsatalarıyla...

Ne yaptınız siz türbansız oldunuzda 80 yıldır? hala yerimizde sayıyoruz. İzin verinde bir 10 yıl türbanlılar yönetsin bu ülkeyi bakalım sonuç ne olacak... Ne o yoksa korkuyormusunuz 10 yıl izin veripte sonra rejimi elimize bir daha alamayız diyerek?

******* sizi... koltuk sevdalıları... emperyalistler... :x

sayin hearten

eger su anda yerimizde sayiyorsak siz ve sizin gibiler yuzunden dipnot tamamen hakli bu ulkeyi Ataturk temizledi o seeriatcilardan sen simdi hangi akla uyupta bunlarin basa gecmesinden bole zevk aliyon turbanli olmaya cok merakliysaniz gidin arap ulkelerinde yasayin burasi size gore olmazzz

cumhuruyett gidiyor sizin gibi beyinler yuzundenn

10 icinde ne olur soleyimmi turbanlilarin sonu gelirr ve bunuda herkez gorur cunku avrupa birligi diye tutturan insanlarr o turbanla biraz zor girersiniz ben avrupadayim ve onlari burda gordukce elinde sonunda cikarcaklarini biliyorum cunku turbanin varsa hicsinn calisamazzin okuyamazzin

ve ne olursa olsunn turkiyede kendinden odun vermiycek turbanlilar herzaman goruceklerki laiklik kazanicak siz dini kendi egonuza gore yonlendirip ona gore butunlugu bozamazziniz

sizin konusmaya bile hakkiniz yokk...........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Liebe politika,

zaten ben yazimda cahil, bilgisiz insanlardan bahsetmistim, kulaktan dolma inananlar demistim. Bir kac yazimda Atatürk'ün dini yok etme istegi söz konusu degil, kendiniz arastirin okuyun demistim. Anlamamis olamazsiniz..

Erdogan'i savunmuyorum, avukatligi bana kalmamis. Ben Erdogan'in haksiz suclandigini düsünüyorum.

Sigara icmek saygisizlik midir? Hani sigara icmezsiniz ya bir büyügünüzün yaninda, ben abimin yaninda icerim, simdi benim ona karsi saygim yok mu? Ayakta dikilmeden de saygi gösterilir. Demistir, dediysede bir bildigi, bir düsündügü vardir. Evet ben Erdogan'i begeniyorum. Begenmedigim yönleri ise AB'ye girme girisimleri. Ben de AB'ye karsiyim, sebebi ise hic bir zaman alinmayacak Türkiye'yi, binbir sudan sebepler sunup AB karsisinda kücük düsürmesi. Bunu hic begenmiyorum.

Bundan önceki politikacilarda cok caba gösterdiler, ama onlara nedense hic deginilmiyor. Sanirim Erdogan'in bu konuda asiri israri ise, baska hükümetler yapamadi ben yapmis olayim düsüncesi. Ama ne olursa olsun girelim olmaz.

Insanlari yaniltmak? Ben Almanya yada Avrupa hayrani biri degilim, Türkiye'nin her zaman Avrupa'nin iyi seylerinden örnek almasini savunmusumdur. Lüksünü, hergün bir baska erkekle 'flirt' ünü, ufacik yaslarda baslayan alkol hastaligini, asi gencliklerini degil.

Demokrasisini, gercek anlamda laikligini, sisteminin düzgünlügünü , caliskanliklarini vs.. vs.. bunlardan örnek alinmali. Alman forumlarina hic girmedim, bir kac AOL sayfasindan ileti yazmisimdir ama devamli takilmadim. Bilirsiniz ki sanalin verdigi rahatliklar vardir, identleri gizlidir insanlarin. Orada fasistligi savunanlar 'disarida' bunu yapamazlar. Cünkü aktif NSDAP ; Hitler, Nazizm vs. desteklemek yada propagandasini yapmak yasaktir. Yasak olmasinin sebebi de fikirlere kilit vurmak degil, yakin tarihlerinin tekrarlanma korkusudur. Ermeni soykirimi meselesine gelince, pkk'da düne kadar onlar icin terör örgütü degildir. Neden mi? Cünkü Avrupa'da mülteciler, yani siyasi siginmacilar kürtlerdir, pkk'yi avrupaya kabul ettirmislerdir neredeyse. PKK'yi bir kurtulus örgütü olarak görürler, ne kadar da Türkiye'ye aksini söyleselerde. Aktif PKK kahvehaneleri vardir, girisinde pkk bayrakli. Sorunu cogunlukla tek tarafli, yani sadece siyasi siginma edinebilmek icin, Türkiye'yi karalayan, polisini karalayan, askerini tecavüzcü yapan, siginmacilar avrupalilari 'özgürlük savasi' yaptiklarina malesef inandirmislardir. Biz Türkler ise bunun tersini anlatmaya calisiriz. Ermeni asilli insanlarda inandirmislardir. Yani Avrupa ermeni soykirimina inanmaktadir. Buradaki olayda ise elimizden gelen mücadeleyi vermekteyiz. Avrupadaki biz türkler bunun mücadelesini veriyoruz. Bu noktada haklisiniz ama, genel anlamda elinizi vicdaniniza koyunuz ve Türkiye'deki düsünce özgürlügü ile bir kiyaslayiniz. Daglar var arada.

Yorum yok, sizin fikriniz.

Iste hersey apacik ortada,Erdogan'i savunmadigini söylüyorsun,ama onun Ata yi anma konusundaki görüsünü destekliyorsun ya birde savunsa idin acaba ne söylerdin.insanlari yaniltmiyorum demissin,ama yinede kalkmis Almanyadaki fikir özgürlügünü örnek alalim derken benim Almanyada veya diger Bati ülkelerinde göstermelik disinda fikir özgürlügü olmadigini kimler icin fikir özgürlügü oldugunu yazmama ragmen onlari görmemezlikten gelmissin.Hala fikir özgürlügünü savundugun Almanyada neden soykirim olmamistir demenin suc olmasindan bahsetmemissin.fikir özgürlügü olan bir ülkede isteyen Yahudi soykirimi olmamistirda diyebilmelidir.Yahudi soykirimi olmustur ermeni soykirimi olmustur demek fikir özgürlügüyse aksini iddia etmekte fikir özgürlügüdür.Neden Türkiyede düsünce özgürlügü olmadigini iddia etmektesiniz anlasilir bir sey degil bu.

Ben iddia ediyorum ki Türkiye sizlerin yerlere göklere sigdiramadigi bircok ülkeen daha demokrat ve daha fikir özgürlügüne sahip bir ülkedir.Bu konuda isteyen herkesle tartimaya hazirim.Ülkelerin Demokrasi ve özgürlük ölcülerinde bir ülkenin tarih sürecinde neler yassamis oldugu ve o ülke üzerinde hangi hesaplarin yapildigi baz alindiginda Türkiyenin herseye ragmen cogu ülkelerden daha demokrat oldugu gün gibi asikardir.Türkiye hem disardan hem ülke icinden haksiz ve gayet planli bir sekilde suclanmaktadir.

Türkiyede demokrasi ve fikir özgürlügü yok diyenlerin cogusu birlik ve düzene Laik Cumhuriyete karsi olan ideolojik cikarlari dogrultusunda siyaset yapamamalari ve yazamamalari nedeniyle bu özgürlük sakizini cignemektedirler.

Türkiyede seriat isteyenler bunu acik acik dile getireyorlarmi? Evet

Türkiyede Atatürk düsmanlari Atatürke küfür edebiliyorlarmi?Evet

Türkiyede Atatürkcü maskesi arkasina Türk kültürü degilde bilmem ne kültürleri rahatca yayginlasstiriliyormu?Evet

Türkiyede insanlar rahatca yakilabiliyormu?Evet

Türkiyede Türkiyenin sinirlarini degistirmek icin bölücülük yapiliyormu?Evet

Bu bölücüler ülkenin her kösesinde istedikleri heryerde,terör yapabiliyorlar,insanlarin toplu olduklari yerlere molotoflar atiyor,Bayrak ve seflerinin posterlerini boy boy gösteriyorlarmi?Evet

Türk bayragini her isteyen yakabiliyormu?Evet

Türkiyede gerceklerin tam aksine Ermeni soykirimi yapilmistir diye kendilerini Aydin sanan ve öyle tanitilan birileri tarafindan konferanslar veriliyormu?Evet

Televizyon kanallarinda sabah aksam ya insanlarin saf inanclarini sömürmek icin her türlü dinsel icerikli veya aile hayatini yikmaya gencligi zehirlemeye yönelik dizboyu ahlaksiz yayinlar yapilabiliyormu?Evet

Bir köse yazari birilerine yaranabilmek icin Türkiyeyi yerden yere vuran yazilar yazabiliyormu?Evet

Blmiyorum daha hangi özgürlekin olmadigidan bahsediyorsunuz.Her ülkenin yasalari vardir o yasalar ülkelerin güvenliklerine göre yapilir.Dogumuzda Ermenilerin Türkiyeyle toprak sorunu varken,Güneydogumuzda bir toprak sorunumuz varken Batimizda bir Ege sorunumuz varken Kuzeyimizde bir Pontüs sorunumuz varken,Türkiyedeki özgürlükler bence yeterlidir.Icimizde öyleleri varki gözünü dahi kirpmadan sirf cikarlari ugruna Türkiyeyi feda edebilir.Böyle sorunlari olmayan Bati ülkelerini lütfen örnek almayin.

Türkiyenin Demokrasi ve Özgürlük sorunu yoktur,Türkiyede sadece 50 yildan buyana yönetimlerin yanlis yönetmelerinden kaynaklanan ekonomik esitsizlik vardir.

Saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayin hearten

eger su anda yerimizde sayiyorsak siz ve sizin gibiler yuzunden dipnot tamamen hakli bu ulkeyi Ataturk temizledi o seeriatcilardan sen simdi hangi akla uyupta bunlarin basa gecmesinden bole zevk aliyon turbanli olmaya cok merakliysaniz gidin arap ulkelerinde yasayin burasi size gore olmazzz

cumhuruyett gidiyor sizin gibi beyinler yuzundenn

10 icinde ne olur soleyimmi turbanlilarin sonu gelirr ve bunuda herkez gorur cunku avrupa birligi diye tutturan insanlarr o turbanla biraz zor girersiniz ben avrupadayim ve onlari burda gordukce elinde sonunda cikarcaklarini biliyorum cunku turbanin varsa hicsinn calisamazzin okuyamazzin

ve ne olursa olsunn turkiyede kendinden odun vermiycek turbanlilar herzaman goruceklerki laiklik kazanicak siz dini kendi egonuza gore yonlendirip ona gore butunlugu bozamazziniz

siz ve sizin gibiler...

hep özgürlük eşitlik dersiniz...

hep demokratik anlayış dersiniz...

ama mesele inanç hürriyeti olunca biyerleriniz tutuşuyor...

yaşadığın bu ülkeyi kurtaran GAZİnin askerlerindeki maneviyat olmasaydı hepimiz *** doğardık bilmem biliyormusunuz...

laiklik eğer anamızın bacımızın başındaki örtüye uzanan else ben o eli tanımıyorum....

ki laiklik te sizin bahsettiğiniz bu el değil.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

siz ve sizin gibiler...

hep özgürlük eşitlik dersiniz...

hep demokratik anlayış dersiniz...

ama mesele inanç hürriyeti olunca biyerleriniz tutuşuyor...

yaşadığın bu ülkeyi kurtaran GAZİnin askerlerindeki maneviyat olmasaydı hepimiz *** doğardık bilmem biliyormusunuz...

laiklik eğer anamızın bacımızın başındaki örtüye uzanan else ben o eli tanımıyorum....

ki laiklik te sizin bahsettiğiniz bu el değil.....

biz ve bizim gibilerin tirnagi olamazziniz sizlerr

inanc hurryeti nedir laik bir lkedesin yasalar belli bunlari degistiremezziniz gazinin askerlerindeki maneviyata gelince bu ulkeyi turbanlilarin kocalarina yada abi kardeslerine birakmak icin savasmadilar ozgurluk ve demokrasi icin eger o gazinin askerleri urbani destekleseydi simdi hersey farkli olurdu anlatabiliyormuyum sizeeeee

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mesele türbanda değildir,türbanı siyası kimlik yapmayıp inanç gereği yaşamaktır.

ülkemiz her sorununu hallettıde,inancı gereği türban takan birimi engel oldu?

türban o beynin gelişmesıne engel değildir. :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

biz ve bizim gibilerin tirnagi olamazziniz sizlerr

inanc hurryeti nedir laik bir lkedesin yasalar belli bunlari degistiremezziniz gazinin askerlerindeki maneviyata gelince bu ulkeyi turbanlilarin kocalarina yada abi kardeslerine birakmak icin savasmadilar ozgurluk ve demokrasi icin eger o gazinin askerleri urbani destekleseydi simdi hersey farkli olurdu anlatabiliyormuyum sizeeeee

Evet doğru bizim temiz yüreklerimiz sizin pis tırnaklarınızla asla bir olamaz....

O GAZİ nin askerlerinden hayatta olanlar var bi konuşmanı tavsiye ederim....

Bak bakalım senle mi yoksa benle mi aynı görüşteler.....

Dil uzattığın türban Gazinin annesinin de başındaydı hatırlatırım.....

Ha birde şu çanakkaledeki ingiliz askerlerinin mektuplarını anılarını okumanıda tavsiye ederim.....

Bak bakalım onlar neyle savaşmış ve yenilmişler....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayin hearten

Bir diktatör agizi. Bir Moussolini, bir Hitler....

mesele türbanda değildir,türbanı siyası kimlik yapmayıp inanç gereği yaşamaktır.

ülkemiz her sorununu hallettıde,inancı gereği türban takan birimi engel oldu?

türban o beynin gelişmesıne engel değildir. :excl:

Katiliyorum sedelina. Ve bu sorunun yasagin kalkmasiyla cözülebilecegine inaniyorum.

Yasak olan seyler her zaman ilgi uyandirir. Simge olarak kullanan kisilerinde ekmegine yag sürer. Yasak kalkarsa ben bizzat bu sorunun kendiliginden cözülecegine inanmaktayim. Bir defa forumda bu örnegi vermistim. Kürtce kurslar istenmisti Dogu Anadolu'da, kurslar acildi ve kapatildi. Sebebi ise, yok denecek kadar az kisinin basvurmasiydi. Yasaklayarak sorun sadece körüklenir.

Saygilarimla..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EVET TÜRBANIN DİLİ VARDIR...

HATTA BİR BEZ PARÇASI İÇİN İNSAN ÖLDÜRMEYE KADAR VARAN CANİCE BİR DİLİ...

Danıştay 2. Dairesi üyelerini hedef alan kanlı saldırı, "türban gerilimi"nin giderek kan dökme, can almaya dek uzanan tehlikeli bir noktaya tırmandığının göstergesidir.

Danıştay üyeleri, "türban" konusunda aldıkları laiklik yanlısı kararlarından ötürü İslamcı medyanın hedefi durumuna getirilmişlerdi.

Vakit gazetesi 13 Şubat 2006'da "İşte o üyeler" manşetiyle, Gölbaşı'nda bir anaokulundaki türbanlı öğretmenle ilgili kararı veren Danıştay 2. Dairesi Başkanı'nın ve üyelerinin fotoğraflarını yayımlamıştı. Savcılık, "Yargı üyelerini terör örgütlerine hedef gösterdiği" gerekçesiyle Vakit gazetesi hakkında soruşturma açmıştı.

Alparslan Arslan adlı avukat, Danıştay'ı basarak, 5 yargıcı ağır yaraladı, "Allahuekber" diye tekbir getirerek, koridorlarda terör estirdi.

Tekbirli saldırı...

Türbana geçit vermeyen kararları nedeniyle dinci çevreler tarafından hedef gösterilen ve hükümet üyelerinin eleştirdiği Danıştay 2. Dairesi'nin başkan ve üyeleri, değerlendirme toplantısı sırasında silahlı saldırıya uğradı. Salona giren İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat Alparslan Arslan adlı saldırgan, ''Allah'ın askeriyiz, elçisiyiz. Türban davası yüzünden cezalandırılacaksınız'' diyerek üyelere kurşun yağdırdı...

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EVET TÜRBANIN DİLİ VARDIR...

HATTA BİR BEZ PARÇASI İÇİN İNSAN ÖLDÜRMEYE KADAR VARAN CANİCE BİR DİLİ...

Danıştay 2. Dairesi üyelerini hedef alan kanlı saldırı, "türban gerilimi"nin giderek kan dökme, can almaya dek uzanan tehlikeli bir noktaya tırmandığının göstergesidir.

Danıştay üyeleri, "türban" konusunda aldıkları laiklik yanlısı kararlarından ötürü İslamcı medyanın hedefi durumuna getirilmişlerdi.

Vakit gazetesi 13 Şubat 2006'da "İşte o üyeler" manşetiyle, Gölbaşı'nda bir anaokulundaki türbanlı öğretmenle ilgili kararı veren Danıştay 2. Dairesi Başkanı'nın ve üyelerinin fotoğraflarını yayımlamıştı. Savcılık, "Yargı üyelerini terör örgütlerine hedef gösterdiği" gerekçesiyle Vakit gazetesi hakkında soruşturma açmıştı.

Alparslan Arslan adlı avukat, Danıştay'ı basarak, 5 yargıcı ağır yaraladı, "Allahuekber" diye tekbir getirerek, koridorlarda terör estirdi.

Tekbirli saldırı...

Türbana geçit vermeyen kararları nedeniyle dinci çevreler tarafından hedef gösterilen ve hükümet üyelerinin eleştirdiği Danıştay 2. Dairesi'nin başkan ve üyeleri, değerlendirme toplantısı sırasında silahlı saldırıya uğradı. Salona giren İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat Alparslan Arslan adlı saldırgan, ''Allah'ın askeriyiz, elçisiyiz. Türban davası yüzünden cezalandırılacaksınız'' diyerek üyelere kurşun yağdırdı...

.

Bu olayı lanetle kınıyorum....

Ama sunun bilinmesi gerekiyor ki bu ve bu gibi olaylar zihniyeti bozuk , insanların seçilip belli kitlelerce ortalığı karıstırmak adına kullandığı , yaptırdıgı işlerdir...

Artık öğrenin ya lütfen...

Bu ülkede çoğu işin altında derin devlet olduğunu çocuk bile biliyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu olayı lanetle kınıyorum....

Ama sunun bilinmesi gerekiyor ki bu ve bu gibi olaylar zihniyeti bozuk , insanların seçilip belli kitlelerce ortalığı karıstırmak adına kullandığı , yaptırdıgı işlerdir...

Artık öğrenin ya lütfen...

Bu ülkede çoğu işin altında derin devlet olduğunu çocuk bile biliyor...

Sevgili berceste;

Bu olayın ardında derin devlet de olsa,münferit bir olayda olsa,

Bu tür Hepimizin değerlerini hedef alan bu saldırıların,

Cumhuriyetin temel esaslarını hedef aldığını anlamamız görmemiz gerekmiyor mu?...

Bizim olan, bize ait olan bu değerlere amasız fakatsız hep birlikte karşı durmamız gerekmiyor mu?

Amalı da olsa ;

“Yaşama hakkı en temel insan hakkıdır.”" diyerek bu kana susamış insanları kınamanı sevinç ve takdirle karşılıyorum...

Bekliyorum...Merakla bekiliyorum...Diğer duyarlı insanları...

Kaygı duymadan, üstüne alınmadan, yasak savmadan, insani ve vicdani değerleri ön planda tutarak,

Cumhuriyetin temel değerlerine sahip çıkmalarını bekliyorum...

Bu tehlikenin hepimizi beklediğini görmelerini istiyorum..

Selam ve sevgiyle berceste

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet doğru bizim temiz yüreklerimiz sizin pis tırnaklarınızla asla bir olamaz....

O GAZİ nin askerlerinden hayatta olanlar var bi konuşmanı tavsiye ederim....

Bak bakalım senle mi yoksa benle mi aynı görüşteler.....

Dil uzattığın türban Gazinin annesinin de başındaydı hatırlatırım.....

Ha birde şu çanakkaledeki ingiliz askerlerinin mektuplarını anılarını okumanıda tavsiye ederim.....

Bak bakalım onlar neyle savaşmış ve yenilmişler....

ya allah askina ne diyon yani olan butun bu savaslarr turbanin basta kalmasi icinmiydi amaclar degistii sizler istediginiz gibi kullanicainizi saniyosunuz zaman degisiyo 100 yil oncesiyle simdiyi karsilastirman senin zekani gosterir ozamanlarda oleydi turbani cok taktirmaya merakliysan taktir karina yada esine baskalarina midahale etmeyin yada olan yasalari degistirmek istemenin bir anlami yokk

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya allah askina ne diyon yani olan butun bu savaslarr turbanin basta kalmasi icinmiydi amaclar degistii sizler istediginiz gibi kullanicainizi saniyosunuz zaman degisiyo 100 yil oncesiyle simdiyi karsilastirman senin zekani gosterir ozamanlarda oleydi turbani cok taktirmaya merakliysan taktir karina yada esine baskalarina midahale etmeyin yada olan yasalari degistirmek istemenin bir anlami yokk

Kimseye müdahil değiliz....

Yasalarla da bi sıkıntımız yok....

Ama bakın siz türban takana müdehalede bulunmaktan hiç ama hiç çekinmiyorsunuz....

Ve olaya bu kadar sığ bakmayacağını düşünerek o savaş örneğini vermiştim...

Açıklayayım bari....

Ordaki türban manevibir olguyu temsilendi...

Anlayamadın...

EEE benim zekam ne de olsa seninkiyle eş düzeyde değil tabi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimseye müdahil değiliz....

Yasalarla da bi sıkıntımız yok....

Ama bakın siz türban takana müdehalede bulunmaktan hiç ama hiç çekinmiyorsunuz....

Ve olaya bu kadar sığ bakmayacağını düşünerek o savaş örneğini vermiştim...

Açıklayayım bari....

Ordaki türban manevibir olguyu temsilendi...

Anlayamadın...

EEE benim zekam ne de olsa seninkiyle eş düzeyde değil tabi...

Şu son yaşanan danıştaya saldırı olayıda göstermiştir ki;

Bugün Almanya'da yasak olan eylemsel faşist Nazi simgesi Gamalı Haç ne ise,

Türkiye'de de ''irtica'' nın simgesi durumuna gelen ''türban'' odur.

Sevgiyle kalın...

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgiyle kalın...

.

Kims edini ve vicdani özgürlükleri yasaklayamaz...

Bana göre de senin ideolojik görüşün ülke için sakınccalı..

Ama ben sana düşünme demiyorum...

Tekrarlıyorum islam öldürmeeyi yasaklar...

İslam ülkeye ve yöneticilere itaati emreder...

İslam hoşgörü dinidir....

İslam fitneyi ayrımcılığı bozgunculuğu yasaklar....

İslamı anlamadan üzerinde yorum yapmayın....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgiyle kalın...

.

Yapmayın lütfen...

»Kubilay öldürülmedi mi?

»Sivas ta insanlar yakılmadımı?

»Turan Dursunu kim öldürdü dersiniz?

»Ya Çetin Emeç'i,

»Bahriya Üçok'u,

»Uğur Mumcuyu,

»Ve şimdi de danıştay...

»Ya yarın, yarın sıra kimde...

Ama bu ülkede bugüne kadar hiçbir müslüman inancından ve ibadetiiçin öldürülmemiştir.

Değilmi?...

Artık tehlika kapımıza kadar geldi.

Ve bunlar Aşırı Milliyetçiler ile kol kola ve omuz omuza...

Bizler tehlikenin farkındayız, bilincindeyiz ve halen demokratik yollarla ve hukuka bağlı kalarak sabırla mücadele ediyoruz...

Ya onlar...

#Üniversiteler kötü...

#Ordu dinsiz...

#Ve hukuk ise en büyük engel...

#Yetmez bu yobazın Devlet'tedir gözü ve yıkılmalıdır. Ve o dini temellere dayalı ve şeriat rejimi ile yönetilmeli

Sevgi ve saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

islam nedir biliyon muu

kadinlari kapatann erkekleri egemen yapan insanlari yozlastiran

egitimi ve ilerlemeyi kisitlayan yobazliktir sizin gibiler islamin arkasina siginirlarr

cunku yapacaginiz baska sey yok hanginiz bunun icin savastinizz

ozgurlugu icin olen insanlari sizler kucumsedinizz

milliyetciyiz diye gecinip insanlari oldurdunuzz kaduinlari kapattiniz

sonrada bunu onuruyla savasi kazanan askerlerin islamiyet duygulariyla karsilastirdinizz

asil cumhuriyete karsi olan sissinizz basta olan akp hukumetinin Ata ya karsi yaptigi saygisizligida gormeyen sizlersinizz islam hosgoruymus haaaa

sallama banaa

ne xcabuk unuttun baskasiyla iliskiye girdigi icin as kalsin tasa tutulucak olan kadini peki o halti yapan erkek o kadar mi masum

islam sizin gibilerin kacis noktasidirrr...........

ZEKI INSANIM DIYEN SAHISSSS

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yapmayın lütfen...

»Kubilay öldürülmedi mi?

»Sivas ta insanlar yakılmadımı?

»Turan Dursunu kim öldürdü dersiniz?

»Ya Çetin Emeç'i,

»Bahriya Üçok'u,

»Uğur Mumcuyu,

»Ve şimdi de danıştay...

»Ya yarın, yarın sıra kimde...

Ama bu ülkede bugüne kadar hiçbir müslüman inancından ve ibadetiiçin öldürülmemiştir.

Değilmi?...

Artık tehlika kapımıza kadar geldi.

Ve bunlar Aşırı Milliyetçiler ile kol kola ve omuz omuza...

Bizler tehlikenin farkındayız, bilincindeyiz ve halen demokratik yollarla ve hukuka bağlı kalarak sabırla mücadele ediyoruz...

Ya onlar...

#Üniversiteler kötü...

#Ordu dinsiz...

#Ve hukuk ise en büyük engel...

#Yetmez bu yobazın Devlet'tedir gözü ve yıkılmalıdır. Ve o dini temellere dayalı ve şeriat rejimi ile yönetilmeli

Sevgi ve saygılarımla...

islam nedir biliyon muu

kadinlari kapatann erkekleri egemen yapan insanlari yozlastiran

egitimi ve ilerlemeyi kisitlayan yobazliktir sizin gibiler islamin arkasina siginirlarr

cunku yapacaginiz baska sey yok hanginiz bunun icin savastinizz

ozgurlugu icin olen insanlari sizler kucumsedinizz

milliyetciyiz diye gecinip insanlari oldurdunuzz kaduinlari kapattiniz

sonrada bunu onuruyla savasi kazanan askerlerin islamiyet duygulariyla karsilastirdinizz

asil cumhuriyete karsi olan sissinizz basta olan akp hukumetinin Ata ya karsi yaptigi saygisizligida gormeyen sizlersinizz islam hosgoruymus haaaa

sallama banaa

ne xcabuk unuttun baskasiyla iliskiye girdigi icin as kalsin tasa tutulucak olan kadini peki o halti yapan erkek o kadar mi masum

islam sizin gibilerin kacis noktasidirrr...........

ZEKI INSANIM DIYEN SAHISSSS

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.