Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

CHP’yi parçalayacaklar

S&S

Önerilen İletiler

Lütfen dikkatli ve tek tek okuyunuz sayın y.yılmaz....

Çalışmada, demokratikleşme, insan hakları, yerel yönetimler, ekonomi, eğitim, kadın hakları, sağlık ve çalışma yaşamını ilgilendiren alanlarda kapatılan DTP grubunun Meclis'te toplam 34 kanun teklifi bulunduğu da kaydedildi. Çalışmaya göre, kanun tekliflerinin 14'ü demokratikleşme, 4'ü insan hakları, 4'ü çalışma yaşamı, 1'i sağlık, 4'ü eğitim, 2'si ekonomi ve 1'i de yerel yönetimler konusunda verildi. Kapatılan DTP'nin 65 araştırma önergesi verdiği kaydedilen çalışmada, "Özellikle parlamentonun el atmaya cesaret edemediği JİTEM faaliyetleri ve faili meçhul cinayetler, 1 Mayıs, Gazi ve Maraş katliamları, 12 Eylül darbesi, andıçlar, işkence ve toplumsal gösterilerde orantısız güç kullanımı, koruculuk sistemi, kayıtdışı işçilik, işsizlik, kuraklık, kadın cinayetleri, enerji sorunu, ekonomik kriz ve mevsimlik tarım işçilerinin sorunları, cezaevlerindeki hak ihlalleri gibi alanlarda Meclis araştırması açılması istendi. Darbeler ve faili meçhul cinayetler gibi Türkiye'nin karanlık dönemleriyle yüzleşmesi için Meclis göreve çağrıldı. Tuzla Tersaneleri'ndeki ölümlerle ilgili olarak DTP Grubunun vermiş olduğu araştırma önergesi, diğer muhalefet partilerinin de verdiği önergelerle birleştirilerek, araştırma komisyonu kuruldu. Verilen araştırma önergelerinin önemli bir bölümü iktidar çoğunluğunun oylarıyla reddedilirken, birçoğu da halen gündeme alınmayı bekliyor" denildi.

2.5 yıl boyunca DTP'nin TBMM'de 56 grup toplantısı gerçekleştirdiği ifade edilen çalışmada, 14 Ocak 2009'da Ergenekon soruşturması ve yasadışı örgütlenmeler hakkında genel görüşme açılması talebiyle önerge verildiği ancak genel görüşme açılması AKP oylarıyla reddedildiği bildirildi.

Kapatılan DTP'nin yine, "toplumsal olaylarda orantısız güç kullanımı nedeniyle yaşanan ölümlerin toplumsal barışı bozacak boyutlara varması' nedeniyle İçişleri Bakanı hakkında 15 Nisan 2009'da gensoru önergesi verdiği ve bu önergenin de AKP oylarıyla reddedildiği kaydedildi. Çalışmaya göre, kapatılan DTP, 2.5 yıl boyunca TBMM'de 71 basın toplantısı düzenledi.

Ben ne dedim? G.Doğunun ekonomik sorunlarıyla ilgilendi mi, sosyal sorunlarıyla ilgilendi mi, eğitim, altyapı bunlarla ilgili birsey yaptı mı? 34 kanun teklifinin 14 ü demokratikleşme yani siz bir türlü söylemiyorsunuz bağımsızlık isteyen çalışmalar. 4 ü insan hakkı, 4 ü çalışma hayatı, 1 i sağlık, 2 i ekonomi, 1 i belediyelere bağımsızlık sağlayacak kanunlar. Ben çok iyi okudum; sizde farkettiniz mi rakamlar arasındaki oranı? Asıl sorunlarla ne kadar ilgilendiklerini? Millet doğum yaparken yollarda ölüyor, çocuklar okula giderken kurtlarla boğuşuyor, bir yardım dağıtıldığında millet birbirini yiyor. Biz bunları TV de görüyoruz. Siz daha iyisini bilirsiniz. Kimse kimseyi kandırmasın; samimi olalım. Bu kapatılan parti mensupları da 35 bin kişinin katilini, koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devletine muhatap almasını öneriyor.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 92
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Siz eğer Türkiye Cumhuriyetinin sınırlarının sivastan öte olmadığını düşünüyorsanız ona bişey diyemem,çünkü Chp sınırını yıllar önceden koydu,sivasın ötesi Chp için yok...

sayın politika sizin dediğiniz gibi herkes hakettiği cevabı alır... :D

siz hiç safsata diye bir şey duydunuz mu?

safsata "mantık" bilmine ait bir kavramdır.

öyle ki:

genel mantık kuralına göre iki doğru önermenin sonuç çıkarımı doğru olmalıdır.

bu durum: [-doğru- (ve) -doğru- = (ise) -doğru-] olarak tanımlanır.

safsatada öyle iki doğru önerme bulunur ki, sonuç çıkarımı yanlıştır. işte bu duruma mantık ilminde safsata denir.

bu durum: [-doğru- (ve) -doğru- = (ise)-yanlış-] olarak tanımlanır.

bu konularda henüz çok yeni çalışmaya başlamış öğrencilere hocaları, öğrencilerinin halen çok az kullanılmış olan beyincikleri "rahatlıkla algılasın, anlamaya çalışırken sıkıntı yaşayıp da az kullanılmış beyinceğizini hırpalamasın çocukçeyiz" diye düşünerek şu somut örneği verirler.

ender bulunan şeyler değerlidir -doğru önerme- (ve) sakat at da ender bulunur -doğru önerme- (=) öyle ise sakat at değerlidir.

anafikir-babafikir: safsata yapıyorsun ve benim safsatalar üzerine tartışacak kadar boş vaktim yok. eğer ciddi bir iddian olursa o zaman konuşuruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorunun ekonomik yönlerinin varlığını zaten kimsenin red ettiği yoktur,ancak ekonomik boyut sorunun sosyo kültürel başllıklarını yok saymayıda gerektirmez,Bir halkın varlığına karşı açılan topyekün büyük psikolojik asimetrik savaş yaşandı bu ülkede yaklaşık 80 yıl boyunca,bir halkın önde gelenleri sürgünlere yollandı,dili yasaklandı,köyleri yakıldı,bölgesinin,şehirlerinin,köylerinin isimleri değiştirildi,sürgüne yollandığı yerlerde ''kuyruklu Kürt'' diye dalga geçildi,itildi kakıldı,şu andaki halk büyük bir psikolojik ezikliğin içine sokuldu,bu halkın varolmadığı yönünde yalancı tezler hazırlatıldı üniversitelerde,bugünkü gençleri babalarına Diyarbakır cezaevinde insan pisliği yedirildi,annelerinin önünde babalarına,babalarının önünde annelerine cinsel tacizde bulunuldu,memleketinde hayvancılıkla uğraşmış,tarım yapmış adamı sürgüne yolladılar büyük şehirlere,elinde ne bir mesleği vardı nede parası,hamallık yaptı,pislik temizledi çocuklarına bir lokma ekmek bulmak için,bu psikolojiyi bilemzsiniz,bir sabah köydeki evinizde uyurken köy meydanından gelen gürültülerle uyandınızmı hiç,niri bağırır ''Hepiniziz ......,buradan defolup gideceksiniz yoksa hepinizin....''diyor,konuşmaya kalkana köy meydanında hayvan pisliği yediriliyor,insanlar eşyalarını alamadan benzin dökülüyor ve yakılıyor köy,hangi birini anlatayım bilmiyorumki.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorunun ekonomik yönlerinin varlığını zaten kimsenin red ettiği yoktur,ancak ekonomik boyut sorunun sosyo kültürel başllıklarını yok saymayıda gerektirmez,Bir halkın varlığına karşı açılan topyekün büyük psikolojik asimetrik savaş yaşandı bu ülkede yaklaşık 80 yıl boyunca,bir halkın önde gelenleri sürgünlere yollandı,dili yasaklandı,köyleri yakıldı,bölgesinin,şehirlerinin,köylerinin isimleri değiştirildi,sürgüne yollandığı yerlerde ''kuyruklu Kürt'' diye dalga geçildi,itildi kakıldı,şu andaki halk büyük bir psikolojik ezikliğin içine sokuldu,bu halkın varolmadığı yönünde yalancı tezler hazırlatıldı üniversitelerde,bugünkü gençleri babalarına Diyarbakır cezaevinde insan pisliği yedirildi,annelerinin önünde babalarına,babalarının önünde annelerine cinsel tacizde bulunuldu,memleketinde hayvancılıkla uğraşmış,tarım yapmış adamı sürgüne yolladılar büyük şehirlere,elinde ne bir mesleği vardı nede parası,hamallık yaptı,pislik temizledi çocuklarına bir lokma ekmek bulmak için,bu psikolojiyi bilemzsiniz,bir sabah köydeki evinizde uyurken köy meydanından gelen gürültülerle uyandınızmı hiç,niri bağırır ''Hepiniziz ......,buradan defolup gideceksiniz yoksa hepinizin....''diyor,konuşmaya kalkana köy meydanında hayvan pisliği yediriliyor,insanlar eşyalarını alamadan benzin dökülüyor ve yakılıyor köy,hangi birini anlatayım bilmiyorumki.....

Sorunun ekonomik yönlerini ben reddediyorum.Sizin bahsettiğiniz o halk,bugün bizim ödediğimiz elektirik su faturalarının hiç birini ödemeden ,rahat rahat 10 çocuk yapıp(hemde çocuğuna aşı yaptırdı diye devletten para alarak,okula gönderiyor diye devletten para alarak), devletten güzel güzel para yardımı almakta ve o yardımı da bizden değil Avrupadan sanmaktadır.Bilgi medyadan tv den değil, bizzat o halkın içindeki insanlardan.Bizim yani biz Türklerin Kürtler kadar imkanı yok bu ülkede.Ama göz lazım.Bizim küçük şehirlerimizi gezip,köylerimizi kasabalarımızı gezip,eziklik neymiş görecek göz lazım.Sizin ki sadece aşiret parti söylemleri.Eğer bu Türk halkını mutlu mesut,televizyonlardaki gibi saltanat lüks içinde zannediyorsanız,siz de biraz Sivastan Batıya doğru bir tura çıkın derim.

CHP parçalanacak söylemine gelince,karşı taraf istediği kadar uğraşsın, bu ülke parça parça federasyonlar ülkesi olduğunda bir kesimin başında yine CHP olacak.akp nin bunca yaptığı şey karşısında,normalde oy kullanmayan büyük bir kesim için artık CHP den başka alternatif kalmamıştır benim gözümde.Ben önümüzdeki seçimlerde mhp ve chp den büyük bir atak bekliyorum açıkcası.Çünkü etrafımda hangi komşumla (akp ye oy vermiş olanlar bile)konuşsam,artık akp ye karşı büyük bir tepkinin başladığını görüyorum.Onlar daha önce her kesimden oy almıştı ama son yapılanlarla sadece cemaatlerinden oy alırlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yine tek taraflı bakıyorsunuz. Durup dururken kimse yerinden sürülmez. Konuşmaya kalkana değil konuşmayana yapılmıştır; keşke yapılmasaydı.Canilere yardım ve yataklık yapanlara siz olsaydınız ne yapardınız? Buralara her gün şehit cenazeleri geldi, anaların gözyaşları bir türlü dinmedi; sebep neydi? Bu manzaralara rağmen buralarda Kürt asıllılarla Türkler arasında önemli bir sorun yaşanmadı.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu halk dediginiz toplum Türkiye Cumhuriyeti vatandaslarinin bir bölümüdür.Ben hicbir zaman Kürtler yoktur diye bir iddiaya sahit olmadim.Kürtler vardir ve onlarda bizler gibi vatandaslik statüsündedirler.Öyle oldugu icin,üniversitelerimizde de Kürt gencleri vardir,ögretim üyesi olan Kürt vatandaslar vardir,Subay olanlar vardir,tüccar olanlar fabrika sahibi olanlar yani imkanlari degerlendirebilerek birseyler olmus binlerce yüzbinlerce Kürt yurttasimiz vardir.Yine ayni sekilde,imkansizliklar nedeniyle hicbirsey olamamis milyonlarca yurttasimiz vardir.Kürt veya baska bir etnik köken hepsi ayni saretlar icersindedir.Imkanlari devleti yönetenler gelistirir,ne varki bizleri yönetenlerin hicbiri bu sorumluluga sahip degildiler.12 Eylül askeri darbesi ile Türkiye'de Kürt,Laz,Türk demeden yüzbinlerce insan magdur edildi.Anlattiklariniz dogru olabilir ama bunlari veris tarziniz bence yanlis,cünkü 12 EYLÜL Kürtlere karsi degil Türkiye'ye karsi yapildi.Diyarbakirda Kürtler vardiysa hapiste,Istanbulda'da baskalari vardi.Karadenizde baskalari vardi,bunlarida dile getirmelisiniz.Olabilir belki Güneydoguda biraz farkli olmustur ama bu asla ülkeyi bölmek icin bir neden olmamalidir.Bakin darbe yapanlar ve o günlerde darbeyi savunanlar bugün askere saldiriyorlar.Peki siz bunlara soruyormusunuz dün darbeyi savunan sen degilmiydin diye?Bunu sorabilmelisiniz.Bunlari sormayip birde onlarin attiklari iftiralarla ayni hedefe saldiriyorsaniz ben sizin gercekten darbecilere karsi oldugunuzdan kusku duyarim.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiyedeki hiçbir partinin içinde demokrasi yoktur,

Bu çok doğru. Ben şu an mecliste olan veya geçmişte olmuş hiç bir partiye oy verilmemesini, Türkiye'de siyasetin yeniden formatlanması gerektiğini düşünüyorum.

Bütün dünyada iki türlü parti örgütlenmeleri olmuştur: Birinci tipte bir parti kurulmuş ve bu partiye çeşitli yöntemler kullanılarak yandaş toplanmıştır.

İkinci tipte halk örgütlenmiş, bir siyasal hareket doğmuş ve bu hareket bir siyasal partiye dönüştürülmüştür.

Birinci tipte partinin finans kaynakları ya egemen güçlerden, ya dışardan sağlanır. Büyük paralarla büyük bir propaganda makinesi yaratılır ve şaşaalı mitingler düzenlenir, yandaş basın borazanları öttürülür. Bu partiler ikinci kategoride tanımladığım ve halk tipi parti dediğim görünüm vermeye özen gösterirler.

ANAP böyle bir izlenim yaratmayı başardı. Aynı bukalemun taktiğini ve halk tipi parti gibi görünmeyi deneyen başka çok partiler oldu. Örneğin sermaye kesiminin bir hareketi, şimdi hizipçi bir kişinin hareketi bu kılığa girmek için çok çalıştılar.

Fakat gerçek halk tipi örgütlenme yapan tek parti Hak ve Eşitlik Partisidir. Kuruluş ve örgütlenmesinde halkın parası dışında tek kuruş yoktur. Tüm örgütlenmeleri halkın bizzat kendisi tarafından finanse edilerek yapılmıştır. Lideri olan Osman Pamukoğlu'nun hiç kimseye bir minnet borcu yoktur, kimseden tek kuruş almamıştır. Bir dünyalık talebi de olamaz, çünkü vatanı için zaten canını ortaya koymuş, askeri ile yan yana operasyon yapmış, tüm askerinin ortak tanımı ile "efsane komutan" sıfatına hak kazanmış bir kişidir. Canını hiçe sayabilen adamın dünya malında gözü olmaz. Canını öyle hiçe saymıştır ki döneminin siyasileri tarafından zorlukla operasyonlardan alıkonularak zor durdurulmuştur. Yani operasyona gitmemek için mazeret uydurmak bir yana, operasyonları durdurması için zorlukla ikna edilmiştir. Böyle bir adamın dünyalık malı hırsı olur mu? Olmaz. Korkak insan öne geçer mi? PKK da etkili Canas tüfekleri olduğu biliniyor. Korkak insan o şartlarda hayatta öne geçmez. Bu yüzden ben kendisine güveniyorum.

Hani PKK neden bitirelemedi diye soruyorlar ya, Osman Pamukoğlu'ya bıraksalar biterdi. Bitirecek tek kişi de odur. Tabii PKK diye bir şey kalırsa. Kalmaya da bilir. Veya tam tersine tekrar sırtı sıvazlanıp ayağa kaldırılabilir. Ne olacağı şu an belirsiz. Bekleme dönemi.

Fakat Osman Pamukoğlu'na oy vermenin nededi PKK yı bitireceği filan değil. O çerez çekirdek bir konu Osman Pamukoğlu için. Terör yeniden ayağa kalkarsa ne yapacağını çok iyi biliyor. Fakat asıl yapacağı ekonomik alanda tam bağımsızlık, ülkenin öz kaynaklarını yedirmemek ve kapasitesini harekete geçirmek, devletin onurunu, milletin refahını sağlamak.

Bunları yapacak karakterde bir lider olduğunu gözlemliyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bdp 2 Roman Vatandaşın Ölümüyle ilgili soru önergesi verdi,Bdp İstanbul Milletvekil Sabahat Tuncel Verdiği soru önergesindeiçişleri bakanına şu soruları yöneltti:

1. En son Edirne’de yaşanan olay sonucunda Romanlara karşı linç girişimlerinin önlenebilmesi için ne gibi tedbirler almayı düşünüyorsunuz? Bu sorunun köklü çözümü için gerekli hukuksal düzenlemeler yapılacak mıdır?

2. Olaya karışan memur hakkında bir soruşturma başlatılmış mıdır?

3. Romanların yoğunluklu yaşadığı Edirne, İstanbul, Manisa gibi illerde Roman vatandaşların kentsel dönüşüm projeleri sonucu zorla göç ettirilmelerinin engellemeyi düşünüyor musunuz? Bu şekilde zorla göç ettirilmiş kaç Roman vatandaş bulunmaktadır? Bu Romanların refahının tazmin edilebilmesi için ne gibi adımlar atılacaktır?

4. Türkiye’nin de taraf olduğu uluslararası sözleşmelere rağmen Romanların uğradığı ayrımcılığa karşı tedbir alınmamasının demokrasi ve insan hakları ile ilgili Türkiye’nin itibarını zedelediğini düşünüyor musunuz?

Bu şehirde seçimlerde birinci olan partinin neden sormadığı,yada soramadığıda sorgulanmalıdır elbette....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bdp 2 Roman Vatandaşın Ölümüyle ilgili soru önergesi verdi,Bdp İstanbul Milletvekil Sabahat Tuncel Verdiği soru önergesindeiçişleri bakanına şu soruları yöneltti:

1. En son Edirne’de yaşanan olay sonucunda Romanlara karşı linç girişimlerinin önlenebilmesi için ne gibi tedbirler almayı düşünüyorsunuz? Bu sorunun köklü çözümü için gerekli hukuksal düzenlemeler yapılacak mıdır?

3. Romanların yoğunluklu yaşadığı Edirne, İstanbul, Manisa gibi illerde Roman vatandaşların kentsel dönüşüm projeleri sonucu zorla göç ettirilmelerinin engellemeyi düşünüyor musunuz? Bu şekilde zorla göç ettirilmiş kaç Roman vatandaş bulunmaktadır? Bu Romanların refahının tazmin edilebilmesi için ne gibi adımlar atılacaktır?

4. Türkiye’nin de taraf olduğu uluslararası sözleşmelere rağmen Romanların uğradığı ayrımcılığa karşı tedbir alınmamasının demokrasi ve insan hakları ile ilgili Türkiye’nin itibarını zedelediğini düşünüyor musunuz?

Bu şehirde seçimlerde birinci olan partinin neden sormadığı,yada soramadığıda sorgulanmalıdır elbette....

Türkiye haric romanlarin özgür yasayacagi bir ülke olamaz.

Avrupa´da citlari cikmayan romanlar cadirdan baska yerlesik alanlarda yasadiklarini göremezsiniz? neden ilk önce kendinden gecmis bakan kimlerin dünyayi zedeledigini farkina varmiyor..da insan haklari ayagindan dem vuruyor onun demi zannedersen bir avucla bir yere gidemiyeceklerini anladiklarindan.. iki avuc olma pesinde romanlar acaba arkalarina takilir mi..

Düsüncesi icinde zannediyorum.. romanlar takilsa takilsa müzige takilir onlarin dünyasi o kadar özgür ki onlar terörden coook uzak.

Onlarin iki ölümle daga cikacaklarini zannetmiyorum..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu kadar var ki CHP nin her zaman mecliste olmasını isterim. Zaten de her zaman olacaktır... Kambersiz düğün olmaz!

Dünya durdukça Türkiye Cumhuriyeti payidar kalacak ve Cumhuriyet Halk Partisi var olacaktır. O bize Atatürk'ümüzün emaneti...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

" Siz Edirne'yi biliyor musunuz?

Burada yaşayan insanların soysal yapılarından haberiniz var mı?

Hiç Edirne'nin sosyal ekonomik yapısını araştırma gereği duydunuz mu?

Bu insanların yaşam standartlarından, ne koşullarda yaşadıklarından,

bölgenin iç dinamiklerinden haberdar mısınız? " diye sorarım ben, konu Edirne olunca...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bölgenin iç dinamiklerinden haberdar mısınız? " diye sorarım ben, konu Edirne olunca...

Töre cinayetlerini arastiramayanlar, mahalle kavgasinin pesinde. bu kavgayida utanmasalar, sıkılmasalar azinlik isyaniyla birlestirecekler? Azinlik isyaniyla ülke yikilmaz ama gücsüzlesir onun bilincinde arkadaslar.

Hani olur ya!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yapılan son anketlerde Akp %30 larda görünüyor. Benim hatırladığım MHP % 30 hiç bulamadı. CHP % 25 lerde görünüyordu ama bu oyların bir kısmının TDH e gideceğini varsayarsak % 25 e bile ulaşamayacağını görürüz. Bu durumda seçim olsa bile hükümeti kurma görevi yine AKP ye verilecektir. Son anketlerde CHP ile MHP nin oylarının toplamı bile % 30 yapmıyor.

Osman Pamukoğlu, Sadettin Tantan, Yaşar Nuri Öztürk, Masum Türker, Murat Karayalçın ve hatta Hüsamettin Cindoruk un Demokrat Partisi baraja takılacaklardır; tabi baraj düşürülmezse. Bu kişilerin hepsi vatansever ve ülkeye hizmet etmek isteyen kişilerdir. Bu kişilerin CHP veya MHP ye katılmalarının gerekli olduğunu düşünüyorum. Aksi halde kendileri de amaçlarına ulaşamamış olacaklar. Daha önemlisi oyların parçalanmasına sebep olacaklar.

Burada önemli olan ülke çıkarlarıdır; herkes kişisel çıkarlarını bir kenara bırakıp birlik olmak zorundadır. Bu hükümeti devirmenin tek yolu CHP+MHP ittifakı gibi görünüyor. CHP ile MHP politikaları birbirine yaklaştı deyince CHP ve MHP liler kızıyor. Temelde bir fark yok ülke bütünlüğü, tek bayrak, tek millet gerisi teferruattır. Ülke normale dönünce herkes kendi ideolojisine döner. Bugünlerde birşeyler yapmalı, yoksa çok geç olacak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Edirneye defalarca gittim,çok yakın akrabalarım halen edirnede yaşamaktadırlar,edirnenin yaşam şartlarınıda yaşan standartlarını hatta bütün trakyanın yaşam tarzı ve standardını gayet iyi bilirim,trakya bölgesi genelinde bulgaristan göçmenlerinin yaşadığı bir bölgedir,edirnede pek fabrikalaşma yoktur,silivri,çorlu,tekirdağ,çerkezköy,kırklareli,edirne çevresini defalarca gezdim,yöre insanıyla bol bol oturup kalktım,örneğin çorlu'ya 10 yılı aşkın bir zamandır gider gelirim,çorluda hep belediye Chp'ye aittir,ama çorluda bir yol bile yoktur,Tekirdağın merkezi keza aynı durumdadır,ama bu bölge insanları buna rağmen atalarını Türkiye'ye getirip ev,arsa ve para veren Atatürk'ün partisi olduğu için halen Chp'ye oy vermektedirler,hiçbir siyasi bilgisi olmayan,hiçbir hizmete tabi olmayan halk eskilerden dem vurarak anlatır Chp'ye oy verme hikayesini.

İkinci olarak,Chp Yada Mhp bu kafayla bu ülkede asla iktidar olamayacaklar,ancak koalisyon falan filanla ortak olabilirler,Türkiye halkı maalesef olaylara sadece milliyetçi çerçeve içerisinden baktığı için ve Milli duygularının okşanmasından haz aldığı için bugün Romanların,Kürtlerin,Alevilerin sorunlarının çözümünü bölücü faaliytet gibi gösterenlerin tezgahına gelmektedir,akıl ve mantık sahibi her insan bu sorunların çözümünün ülkenin refahı ve geleceği için çok önemli olduğunun farkına varır zaten....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Osman Pamukoğlu, Masum Türker gibi kişilerin siyasi mazisini unutacak kadar saflık kalmadı bu ülkede daha doğrusu CHP bu saflığı 1960 dan sonra sildi süpürdü, yaptığı siyasi hatalar halkın gözünü açtı. Kimse o kadar saf değil. Daha dün gibi aklımda Mustafa sarı gülü partiden nasıl kovdukları, hoş kovdular da ne oldu, oylarını böldüler. Gelelim MHP ye onlarda da var bir Sadi Somuncuoğlu vakası. Sıkıştın mı vur tepesine. Gerçi kim attırdı o yumrukları oda ayrı bir konu.

Memleketin satılması konusuna gelince, bu ülkenin halkı devalüasyonları da unutmadı. Marmara depreminin yardımlarını memur maaşı olarak dağıtan hükümetleri de unutmadı bu millet.

Ve bu millet 28 Şubat sürecinde Sincan’dan geçen tankları da unutmadı tabii bu süreçte 28 Şubat kararlarına imza atan Erbakancı zihniyette unutulmadı. Neyse yazacak çok şey varda yeri geldiğince yazalım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Osman Pamukoğlu, Masum Türker gibi kişilerin siyasi mazisini unutacak kadar saflık kalmadı bu ülkede daha doğrusu CHP bu saflığı 1960 dan sonra sildi süpürdü, yaptığı siyasi hatalar halkın gözünü açtı. Kimse o kadar saf değil. Daha dün gibi aklımda Mustafa sarı gülü partiden nasıl kovdukları, hoş kovdular da ne oldu, oylarını böldüler. Gelelim MHP ye onlarda da var bir Sadi Somuncuoğlu vakası. Sıkıştın mı vur tepesine. Gerçi kim attırdı o yumrukları oda ayrı bir konu.

Memleketin satılması konusuna gelince, bu ülkenin halkı devalüasyonları da unutmadı. Marmara depreminin yardımlarını memur maaşı olarak dağıtan hükümetleri de unutmadı bu millet.

Ve bu millet 28 Şubat sürecinde Sincan’dan geçen tankları da unutmadı tabii bu süreçte 28 Şubat kararlarına imza atan Erbakancı zihniyette unutulmadı. Neyse yazacak çok şey varda yeri geldiğince yazalım.

Bu millet herşeyi unutur. 12 Eylül 1980 den önce sokaklarda kan gövdeyi götürüyordu unutuldu. 1982 Anayasasına % 92 ile evet denildi unutuldu. 28 Şubatta hükümette olan kişilerden bazıları cumhurbaşkanı, başbakan ve bakan oldular. 28 Şubat sürecine gidilmesine yol açan nedenlerde unutuldu. Unutulur, unutulur!

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Edirneye defalarca gittim,çok yakın akrabalarım halen edirnede yaşamaktadırlar,edirnenin yaşam şartlarınıda yaşan standartlarını hatta bütün trakyanın yaşam tarzı ve standardını gayet iyi bilirim,trakya bölgesi genelinde bulgaristan göçmenlerinin yaşadığı bir bölgedir,edirnede pek fabrikalaşma yoktur,silivri,çorlu,tekirdağ,çerkezköy,kırklareli,edirne çevresini defalarca gezdim,yöre insanıyla bol bol oturup kalktım,örneğin çorlu'ya 10 yılı aşkın bir zamandır gider gelirim,çorluda hep belediye Chp'ye aittir,ama çorluda bir yol bile yoktur,Tekirdağın merkezi keza aynı durumdadır,ama bu bölge insanları buna rağmen atalarını Türkiye'ye getirip ev,arsa ve para veren Atatürk'ün partisi olduğu için halen Chp'ye oy vermektedirler,hiçbir siyasi bilgisi olmayan,hiçbir hizmete tabi olmayan halk eskilerden dem vurarak anlatır Chp'ye oy verme hikayesini.

İkinci olarak,Chp Yada Mhp bu kafayla bu ülkede asla iktidar olamayacaklar,ancak koalisyon falan filanla ortak olabilirler,Türkiye halkı maalesef olaylara sadece milliyetçi çerçeve içerisinden baktığı için ve Milli duygularının okşanmasından haz aldığı için bugün Romanların,Kürtlerin,Alevilerin sorunlarının çözümünü bölücü faaliytet gibi gösterenlerin tezgahına gelmektedir,akıl ve mantık sahibi her insan bu sorunların çözümünün ülkenin refahı ve geleceği için çok önemli olduğunun farkına varır zaten....

Edirne hakkında hiçbirşey bildiğiniz falan yok. Edirne'ye gelip gitmeniz falan bilmeniz için de yeterli değil. Trakya Bölgesinde de genelde Bulgar göçmenleri yaşamaz.

Ayrıca Trakya Bölgesinin tamamında o sizin sevdiğiniz emperyalist beslemelerinin ucuz oyunları tutmaz. Edirne de hiçbir zaman Roman vatandaşların üzerine saldırılmamıştır. Bu tür ayrımlar ve toplumsal ayrışımlar doğuya özgüdür. Tıpkı sizin çok yakın akrabalarınızın Trakya Bölgesinde rahatlıkla yaşayıp batıdan giden birinin doğu bölgelerinde asla rahat yaşamasına izin verilmeyeceği gibi.

İnsanları genetik bir güdüyle ayrımcılığa teşvik ediyorsunuz. Trakya Bölgesinde çok yoğun bir alevi nüfusu vardır. Asla dışlanmamışlar ve üzrlerine saldırılmamıştır. Herkesin içinde herkes gibi yaşarlar, hiçkimse de birbirine mezhepsel, dinsel ve etnik anlamda bir ayrım yapmaz. O nedenle içinde bulunduğunuz durum tamamen sizin kendi güdüsel davranışlarınızın getirdiği bir sorundur.

Evet Trakya'da CHp kazanıyor. Keşke siz de küçümsediğiniz ve hiçbir siyasi bilgisi olmayıp hiçbir hizmete tabi olmadığını iddia ettiğiniz Trakyalı vatandaşlarımız kadar çağdaş olabilseydiniz. Belki o zaman doğu illerimiz de Trakya kadar yaşanabilir, güzel ve refah dolu olurdu ve sizlerin yakın akrabaları da buralara gelmek zorunda kalmaz Trakyalıların da huzuru refahı bozulmazdı.

İşte bizi böyle konuşmaya mecbur bırakıyorsunuz. Bölecek hiçbirşey bulamazsanız siyasi bir partinin bölünmesi için dualar okumaya başlıyorsunuz. bölücülüğün merkezi olmak sizin çok hoşunuza gidiyor. o derin siyaset ve tarih bilginizi (!) durmadan bölücülük adına çalıştırıyorsunuz.

Ayrıca bu bilgiyi PKK lı ağabeyler mi öğretiyor bilmiyorum ama Atatürk Trakyalı vatandaşlara ev, arsa, para vs. dağıtmamıştır. Ne yazık ki sizin gibiler de o demediğinizi bırakmadığınız Atatürk sayesinde kendinize gelip kimlik ediniyorsunuz. Aksi halde şu anda ya sömürge ya da birilerinin kontrolünde-emrinde olacaktınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu millet,Cumhuriyet tarihinin en büyük kredisini iki kamu bankasindan dünür CALIK'A verilerek ATV'yi ve Sabah gazetesini Akp'nin resmi yayin kuruluslari yapildigini da unutmayacaktir.

Bu millet, Sehide "KELLE" Terörist basina "SAYIN" diyen sabikalilari da unutmayacaktir.

Bu millet, Büyüksehir Belediye Baskanligi yaparak, yolsuzlugun daniskasini yapan ve sonra da MILLETVEKILI zirhina bürünenleri de unutmayacaktir.

Bu millet,ayni zamanda kurumlara baski yaparak, gercek ekonomik rakamlari kamuoyundan saklayanlari, yandaslara kamu kuruluslarini peskes cekenleri, binlerce insani isinden gücünden ederek bir dilim ekmege muhtac edenleri de unutmayacaktir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Edirne hakkında hiçbirşey bildiğiniz falan yok. Edirne'ye gelip gitmeniz falan bilmeniz için de yeterli değil. Trakya Bölgesinde de genelde Bulgar göçmenleri yaşamaz.

Ayrıca Trakya Bölgesinin tamamında o sizin sevdiğiniz emperyalist beslemelerinin ucuz oyunları tutmaz. Edirne de hiçbir zaman Roman vatandaşların üzerine saldırılmamıştır. Bu tür ayrımlar ve toplumsal ayrışımlar doğuya özgüdür. Tıpkı sizin çok yakın akrabalarınızın Trakya Bölgesinde rahatlıkla yaşayıp batıdan giden birinin doğu bölgelerinde asla rahat yaşamasına izin verilmeyeceği gibi.

İnsanları genetik bir güdüyle ayrımcılığa teşvik ediyorsunuz. Trakya Bölgesinde çok yoğun bir alevi nüfusu vardır. Asla dışlanmamışlar ve üzrlerine saldırılmamıştır. Herkesin içinde herkes gibi yaşarlar, hiçkimse de birbirine mezhepsel, dinsel ve etnik anlamda bir ayrım yapmaz. O nedenle içinde bulunduğunuz durum tamamen sizin kendi güdüsel davranışlarınızın getirdiği bir sorundur.

Evet Trakya'da CHp kazanıyor. Keşke siz de küçümsediğiniz ve hiçbir siyasi bilgisi olmayıp hiçbir hizmete tabi olmadığını iddia ettiğiniz Trakyalı vatandaşlarımız kadar çağdaş olabilseydiniz. Belki o zaman doğu illerimiz de Trakya kadar yaşanabilir, güzel ve refah dolu olurdu ve sizlerin yakın akrabaları da buralara gelmek zorunda kalmaz Trakyalıların da huzuru refahı bozulmazdı.

İşte bizi böyle konuşmaya mecbur bırakıyorsunuz. Bölecek hiçbirşey bulamazsanız siyasi bir partinin bölünmesi için dualar okumaya başlıyorsunuz. bölücülüğün merkezi olmak sizin çok hoşunuza gidiyor. o derin siyaset ve tarih bilginizi (!) durmadan bölücülük adına çalıştırıyorsunuz.

Ayrıca bu bilgiyi PKK lı ağabeyler mi öğretiyor bilmiyorum ama Atatürk Trakyalı vatandaşlara ev, arsa, para vs. dağıtmamıştır. Ne yazık ki sizin gibiler de o demediğinizi bırakmadığınız Atatürk sayesinde kendinize gelip kimlik ediniyorsunuz. Aksi halde şu anda ya sömürge ya da birilerinin kontrolünde-emrinde olacaktınız.

KEşke herkes trakyalılar gibi olsa, eğer söylenilen cahillik buysa ben razıyım hep cahil kalmaya. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KEşke herkes trakyalılar gibi olsa, eğer söylenilen cahillik buysa ben razıyım hep cahil kalmaya. clover.gif

Aslinda devletten en cok yardim alanlar Trakyalilar yalanini uyduranlardir.

Bugün Türkiye'de encok devlet katkisi alan bölge Güneydogu'dur. Ama bunlarin isine gelmedigi icin hep kendilerine yontar...

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Osman Pamukoğlu,

ile ilgili bir ilginçlik dikkatimi çekiyor:

Osman Pamukoğlu ile ilgili tartışılmaktan özenle kaçınılıyor, aman tartışırsak adı duyulur, aman böyle bir lider olduğu ve partisinin adı duyulmasın, bilinmesin şeklinde bir telaş var.

Bu telaş bir şeylerin göstergesi...

Medya, internette yayılan bir fenomeni istemeden, mecburen bir kaç kez ekranlarına çıkarmak zorunda kaldı. İnternet-televizyon rekabeti malum. Bu rekabette sağır dilsiz gibi davranmanın televizyonun aleyhine olduğunu düşündüler ve mecburen çıkardılar. Çıkardıklarında da provoke etmeye çalıştılar. Sokak anketi adı altında onu sinirlendireceğini sandıkları bir takım görüşmeleri gösterdiler, karşısına onu kızdıracağını umdukları kişileri oturtup kışkırtıcı sorular sordurdular.

Hepsi fos çıkınca ve Osman Pamukoğlu tüm provakasyonlara karşın net ve berrak tezlerini bir bir sıralayınca bu işin üstünü örtmek gerektiği, aleyhinde bile olsa laf etmenin onun adını duyurmaktan başka işe yaramayacağı kararına vardılar. Şu an dert güç, "Osman Pamukoğlu'nun adı bile anılmasın, olumlu olumsuz bahsi geçmesin, adını mümkün olduğunca az kişi duysun" şeklindedir.

Bu yöntem sonuç verebilir, vermez, onu bilemem. Her şey seçimde belli olur. Kararsız seçmen oranı en yüksek düzeylere ulaşmıştır, bunların son anda neye karar vereceklerini bilmiyoruz. İkincisi, adı gizlenmeye çalışılsa da Osman Pamukoğlu'yu askerlik yapmış her genç iyi tanıyor. Ne olup ne olmayacağını göreceğiz.

"AKP iktidardan gitsin" e endeksli bir politik düşünce olamaz. Bu düşünce, alternatif koymadan, alternatif fikir üretmeden, kolaycı bir yaklaşımla iktidara gelme yaklaşımı olur. "Tüm güçleri birleştirmek" le iktidar olunmaz. Siyasetin matematiği farklıdır. Siyasette toplama, bazen toplananların her birinden bile düşük sonuç verebilir. İktidar sağlam bir fikir yapısı, başkasının dediğinin tersini söylemek değil, kendi fikrini söylemekle olur. Siyaset bugün "sen şöyle dedin ben böyle dedim" tarzı bir laf sokma, gol atma, paslaşma :) çelme takma yarışına girmiştir. Bu kısır döngüden çıkaracak tek lider Pamukoğlu'dur. Sözü sağlam, açıklamaları net, izleyeceğini vadettiği politikası açık, sözü belli, söylediği belli, yapacağı belli net bir insan...

Hele iktidarın çamur siyaseti, diz boyunu aştı, boğaza dayandı. Seçim yaklaştıkça yine türban altına sığınma çirkin manevraları başladı.

Bu ve benzeri konularda net ve kesin söylemi olan Osman Pamukoğlu'dan başka kimse yok! Net ve kesin! Bitti! Adam böyle olur, politikacı böyle olur!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Edirne hakkında

Ya Rua, bu kadar mükemmel bir yorum yapmak için biraz sinirlenmiş olmalısın! Kontrollü öfke çok iyidir, insana enerji verir ve zihnini açar... Yorumun için on numara diyorum, arada biraz öfkelenmelisin! :) Tengeriin dost bir ara böyle bir şey söylemişti, en güzel yorumların biraz öfkeliyken yazıldığını belirtmişti, şimdi katıldım, doğruymuş. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Insanlar hak ettikleri sekilde yasarlar ve yonetilirler. Bu durum turkiyedede aynidir, hak ettiginiz gibi yonetiliyorsunuz.. Bir toplum en dogal olan demoktratik haklarini kotuye kullanir ve oy zamani geldiginde ise oyunu kim bana ne verecek diye oturur dusunur ona gore kartini kullanirsa olacagi bugun elbette budur. Bugun TBMM'ye o 550 kisiyi kim getirdi gokten zembille inmediler heralde . Poltikada bir iktidar birde muhalefet vardir iktidar genelde ulkeyi yonetir muhalefet ise elinden geldigince iktidara yardimci olmaya yanlislarini dogruya cevrime ile hukumludur ama gelin gorunki Turkiyede bu cok farklidir iktidarsan ulkeyi yonetirsin muhalefetsen hic bir isin ucundan tutmazsin halk beni seni gozetlemek icin secti der maasini alirsin. Bugun iktidar degerli oldugu kadar muhalefette degerlidir ama bunu anlayana tabiki siyasi yaris secim meydanlarinda olur secim bittikten sonra iktidar ve muhalefet bir olur ulke yararina calisirlar ama neredeee Turkiyede muhalefetin tek amaci bir an once secim olsada basa gecsek ulkeyi birazda biz somursek derdi, Iktidarda bos durmuyor tabi somuruyor ulkeyi somurebildigi kadar. CHP, AKP, MHP bolunse ne olur bolunmezse ne olurki halkin refahi huzuru icin calismadiktan sonra olsada olur olmasada.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar lütfen Türkiye'de bölgeler ayrimi yaparak bilmeyerekte olsa bölge milietciligi yaparak konu basligi olan "CHP'yi parcalayacaklara" bilgi acisindan hic bir etkimiz olmaz. Bölge-milliyetciligini birakalim lütfen. Her bölgede irkcida var, fasistte var, demokratta var, dincide, ateistte var, hirsizida, canavarida, dürüstüde,..... var. Bunlari bölgelere göre ayirmak bilmeyerekte olsa bir bölgesel irkciliktir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu millet herşeyi unutur. 12 Eylül 1980 den önce sokaklarda kan gövdeyi götürüyordu unutuldu. 1982 Anayasasına % 92 ile evet denildi unutuldu. 28 Şubatta hükümette olan kişilerden bazıları cumhurbaşkanı, başbakan ve bakan oldular. 28 Şubat sürecine gidilmesine yol açan nedenlerde unutuldu. Unutulur, unutulur!

Saygılar...

unutulmaz bence çünkü her kes artık okuyor araştırıyor vee tartışıyor.

28 şubata giden sürecin nedenleri daha yeni yeni anlaşılıyor . anlaşılacakta .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.