Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Piknik: Haziran 14 - Yer: BüyükAda : VARMI PİKNİĞE GELEN

ERBAY

Önerilen İletiler

Teşekkür ederiz, sizde gelin... :)

Arkadaşlar öğrenmiş olduğumuz bilgiye göre Büyükada'ya, Kabataş iskelesinden vapur kalkıyor, dolayısıyla buluşma yerimiz Kabataş İskelesi oluyor ve buluşma saatimiz 08,45, tarih aynı 14 Haziran 2009...

Kabataş/Büyükada vapur sefer saatleri:

GİDİŞ

sabah en erken 07,00 kalkış/08,45 varış

daha sonraki sefer 09,10 kalkış/10,40 varış (biz bu seferde kalkan vapurla gidelim diyoruz)

DÖNÜŞ

akşam 15.00 / 17.15 / 18.45 saatleri var en son vapur 21.30'da Büyükada'dan kalkıyor...

Dönüş içinde sanırım 17.15 ve ya 18.45 uygun olur...

KABATAŞ İSKELESİ BULUŞMA YERİ... Saat 08,45 vapur 09,10 da kalkmadan herkesin yetişmesini diliyorum...

Ayrıca Kadıköy ve Bostancı iskelelerinden de Büyükada'ya vapur seferleri yapılıyor...

İsteyenler bu iskeleleri kullanabilirler Büyükada'ya ulaştığımızda iletişim kurarak buluşabiliriz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 155
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Yeme içme işleri için kim ne getirecek belirlense iyi olur. Son güne kalırsa mükerrer yiyecekler olur sonra veya yetersiz kalabilir.

abicim herkes getirsin dedik ya börek çörek kek falan ne getirebiliyosa artık... :D

ne yazıkki 14 haziran aksam saat 10a kadar calısıyorum... yoksa gelmeyi cok isterdim.. katılan bütün arkadaslara iyi eglenceler diliyorum...

benim yerimede sahilde bir kac dakika yürüyüp deniz kokusunu içinize çekerseniz sevinrim...

forumda en merak ettiğim kişilerden biriside sensin lostsoul keşke gelebilme imkanın olsaydı...kısmet artık birdahakine inşallah...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mangal yapacak mıyız?

Eğer yapacaksak yanımızda mangal ve kömür getirmemiz gerekecek, iki adet mangalımız olursa pişirme işlemi daha kısa sürer ve eğlenceye vakit kalır...

Buna göre katılacak arkadaşların yanlarında arzu ettikleri et ve türü malzemeleri getirmeleri gerekecek... Diğer yiyecekleri herkes ne yapabiliyor ve ne getirebiliyorsa öyle olsun, Erbay'ın da dediği gibi börek, kek, kurabiye ve herneyse :grin: işte ne bulursanız getirin ya işte o kadar ... :P

Erbay ve Tan Vakti tek başlarına birer ordu oldukları için malzemeleri bol tutmakta yarar var yoksa geri kalanlarımız aç kalkar... :w00t:

Getirilebilecek malzemeler

Köfte

Sucuk

Tavuk (kanat+baget)

Börek

Kek

Salata malzemesi

Kurabiye

Sarma

Meyve

İçecek

Çatal

Bıçak

Tabak

Bardak

Malgal ve kömür

Salıncak yapmak veya atlamak için ip :P

Çöp torbası

gibi... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

buyukada.jpg

60 yıl önce Büyükada'da piknik yapanlar böyleymiş, kimse çizgili pijama altı ve atlet giymiyormuş :)

Bizim resimlere de 60 yıl sonra bakarlar artık...

Bu resimdeki beyaz pardusulu lengerli fotorlu olan benim :yuvarlan: biraz resim soluk cikmis ama ozamanin teknolojisiyle boyle cekiliyordu...

Yokmu piknigi sabote eden bir allahin kulu.. :) yoksa biz gitmeyenlerin kaderi buyuleremi kaldi hoca moca yokmu aranizda soyle o gun dolu molu kar mar yagsa adaya :yuvarlan:

Simdiden herkese iyi eglenceler.. Top goturmeyi unutmayin belki yakar top falan oynarsiniz ... :yuvarlan:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fuzenin icine hic degilse tadimlik birseyler koymayi unutmayin bende gelen fuzeyi bos gondermem icine birseyler doldurup buyuk adaya yollarim tekrardan ... :yuvarlan:

Sn Yakisikli, sizin bu füze olayiniz bana Nam-i Kemal'in bir fikrasini hatirlatti. O fikraya cok gümüstüm.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son durum ne arkadaşlar... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yeterli çoğunluk sağlanmadı ve sanıyorum bu gezi gerçekleşmeyecek...

Ben bu durumda hafta sonu için başka bir program yapmak zorundayım...

Giden arkadaşlarıma şimdiden iyi, mutlu ve güzel bir gezi diliyurum...

Hepinize sevgi ve saygılar... :):clover:

DİPNOT...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim arkadaşlar. Eksik olmayınız.

Devamı herkes için:

Piknik/toplantı şeyinize bir ileti yazmamış/buna değer görmemiş/önem vermemiş insanlara ne diyeceksiniz peki?

Gelip/gelememek ayrı konu. Buna değer vermek ayrı konu.

Sürekli katılımcılar, gündemi takip edenler, geyikleri kaçırmayanlar belli. İsim isim sıralatmayın şimdi. Talep gelirse yazarım da, kişi ve ileti sayı/günlerine göre. Giriş çıkışları, ileti sayıları, saatleri ortada.

Enlerce insan var.

Neredeler? Bu başlıkta yoklar.

Bugün yoklar anladık.

Bu başlık kaç gündür var? 18 gündür.

Cevap yazmamış insanların ne gibi özürleri olabilir?

"Efendim girmemiştim, görmemiştim" filan.

E hepsi ortada yahu. Di mi?

Buraya bir şekilde cevap yazan herkes, samimidir bence.

Gerisi hikayedir.

Budur.

biliyorum yaşlı değilsin ama :) ellerinden öpüyorum abicim diyecek söz bırakmamışsın... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayının çokluğuna göre ayarlanmadı bu piknik, bu bir organizasyondu herkese açıktı, netice ortada...

Sağlık olsun, sonuç itibarıyla bizim için sayı değil nitelik önemli...

Biz pazar günü piknikte olucaz... Görüşürüz Erbay kardeşim... :hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mahşeri bir kalabalık sanki bütün istanbu adalara gidiyordu... :D ilk ben geldim kabataş iskelesine millet akın akın geliyordu...biraz bekledikten sonra baktım sardunyam,tan vakti çocukları ve sardunyamın ablası eşi de geldiler...zaten başka gelende yoktu... :D vapur o kadar doluyduki ayakta sıkışarak yolculuk yaptık...ve sonunda kara gözüktü..adadayız...adalardan bir yar gelir bizlereeee aman allah gözlere bak gözlereee... :sorcerer: her yer cıvıl cıvıl hafif meltem esiyor mükemmel bir hava...ellerimzde mangallar börekler çörekler koyulduk piknik alanına doğru...adanın mükemmel mimarisine sahip villa evlerine baka baka at nallarının hoş sesleri bir o kadarda pok kokusu eşliğinde piknik yerine vardık...gerisi malum ALLAH ne verdiyse yedik...yemek fotolarına falan buraya koymuyorum...aslında hiç foto koymayacaktım o kadar isteyen gelirdi (gelicem diyipte gelmeyenler için söylüyorum...) yinede numunelik birkaçtane koyim... -_-

burası piknik yaptığımız bol keneli alan...aslında çok iyiler hep bu medya yanlış yansıtıyor olayları... :D

piknikyeri.jpg

bohçacı geldi hanıııım... :lol:

benvepoha.jpg

the godmother

sibelabla.jpg

tan vakti ve sardunyam

sibelafak.jpg

burda biraz yorulmuş gibiler yaşlılıktan olsa gerek... :P

afakabisibelabla.jpg

bunlarda adanın düldülleri... :)

atarabas.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence guzel vakit gecirmisiniz gibi gorunuyor . Ortamda guzel bir yer sanduryam anlattida orayi bide vapurla gidilince keske bende olsaydim dedim zaten ozlemisim Turk sofrasini :lol:

Kucuk grupta toplanmak daha iyi aslinda. Umarim bir daha katilma olursa daha cok gelen olur :)

paylasim icin tesekkurler :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.