Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Davos - Erdoğan - Peres

Misafir Domuzbağı

Önerilen İletiler

Davos Zirvesi

''BENİM İÇİN ARTIK DAVOS BİTMİŞTİR''

DAVOS - Murat Muratoğlu bildiriyor - Davos'ta devam eden Dünya Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen ''Gazze Orta Doğu İçin Model'' oturumuna katılan Başbakan Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres arasında gerginlik yaşandı.

Başbakan Erdoğan, oturumun son konuşmacısı Peres'in ''sert'' sözlerinin ardından, oturum yöneticisinden, İngilizce konuşarak ''bir dakika'' süre istedi.

Panel yöneticisinin söz hakkı vermek istememesine karşılık, Erdoğan, Perez'e dönerek, şöyle konuştu:

''Sesin çok yüksek çıkıyor. Benden yaşlısın biliyorum ki sesinin benden çok yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisinin gereğidir. Benim sesim bu kadar çok yüksek çıkmayacak. Bunu böyle bilesin. Öldürmeye gelince siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz. Plajlardaki çocukları nasıl öldürdüğünüz, nasıl vurduğunuzu çok iyi biliyorum.

Ülkenizde başbakanlık yapmış 2 kişinin bana çok önemli lafları vardır. Filistin'e, tankların üstünde girdiği zaman, 'kendimi bir başka mutlu addediyorum' diyen başbakanlarınız var. Tankların üzerine çıkıp da 'Filistin'e girince mutlu oluyorum' diyen başbakanlarınız var. Ve bana sayılar veriyorsunuz. İsimini de veririm, belki merak edenleriniz vardır.''

Peres'in konuşmasının salonda alkışlanmasıyla ilgili olarak da Erdoğan, ''Şu zulme alkış tutanları da ayrıca kınıyorum. Peki çocukları öldürenleri kalkıp da alkışlamak öyle zannediyorum ki insanlık suçudur'' dedi.

Başbakan Erdoğan, panel yöneticisinin sürenin bittiğini gerekçe göstererek konuşmasını kesmesi üzerine, ''Davos'a bir daha katılmam'' diyerek salondan ayrıldı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN, SARKİSYAN İLE GÖRÜŞTÜ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan ile Davos'taki Kongre Merkezi'nde yaklaşık 20 dakika süren bir görüşme yaptı.

AJANSLAR HABERİ "ACİL" KODUYLA VERDİ

DAVOS - Babakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta katıldığı paneli terk etmesi, uluslararası ajanslar tarafından "acil" koduyla verdi.

AP, Başbakan Erdoğan'ın panelde İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'le Gazze'deki çatışmalar konusunda "sözlü olarak tartıştıktan sonra" paneli terk ettiğini duyurdu. Ajans, Başbakan Erdoğan'ın, Peres'in İsrail'in Gazze saldırısını heyecanlı bir şekilde savunan monoloğunu dinledikten sonra, panel yöneticisinin sözünü kesmesi üzerine kızdığını kaydetti.

Fransız AFP ajansı da haberi acil koduyla vererek, Başbakan Erdoğan'ın Davos'taki paneli, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in uzun konuşmasının ardından kendi konuşmasının panel yöneticisi tarafından engellendiği gerekçesiyle sert bir şekilde terk ettiğini bildirdi.

İsrail'de yayımlanan Jerusalem Post gazetesinin web sayfası, Başbakan Erdoğan'ın paneli terk etmesini "manşet haber" olarak duyururken, Erdoğan'ın İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ile girdiği tartışma ve ardından sözünün panel moderatörünce kesilmesine sinirlenerek sahneden yürüyüp gittiğini bildirdi.

Haaretz gazetesinin web sayfası da aynı haberle okuyucularını durumdan haberdar etti.

Merkezi Katar'da bulunan uluslararası Arap haber kanalı El Cezire de internet sitesinde haberi acil haber olarak tek cümle olarak verdikten sonra, geniş bir haber yayımladı.

El Cezire haberinde, Başbakan Erdoğan'ın, panel yöneticisinin Peres'in İsrail'in Gazze saldırısını meşrulaştıran sözlerine itirazlarını söylemesine izin vermemesinden sonra televizyondan canlı yayınlanan tartışmayı terk ettiğini belirtti.

PERES Erdoğanı cep telefonundan arayıp, özür diledi. Erdoğanın şahsına çok saygı duyduğunu, ilişkilerin eskisi gibi sürmesi gerektiğini ve sesini duyulmadığını zannettiği için yükselttiğini söyledi.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 180
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Tabi,sırf İsrail bilir öldürmeyi. Canlı bombalar,minik minik çocuklara cihat adı altında silahla tatbikatlar falan, sırf İsrail yapıyor bunları. Bu adamlar oralarda neden alkışlanıyor acaba,tabi pardon sırf müslüman düşmanlığı. Sürekli hemde sürekli iki tarafla ilgili haberleri takip ediyorum, sürekli izliyorum. Hepsinin gelişimine bakıyorum..Ve ülkemizde hızla gelişen ve ısrarla körüklendirilen İsrail düşmanlığından büyük endişedeyim. İki tarafta kendince belki haklı, iki tarafta aynı oranda haksız .. Bu budur. İsrail düşmanlığı adına hamas hizbullah hatta nazi yanlısı olan ve adamların sayfalarını küfür ile dolduran insanları izledikçe,son koşullarda aman neyse,hiç konuşmayayım en iyisi.. "Dünya Ekonomik Forumu" ekonomi konuştular belli.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Davos Zirvesi

''BENİM İÇİN ARTIK DAVOS BİTMİŞTİR''

DAVOS - Murat Muratoğlu bildiriyor - Davos'ta devam eden Dünya Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen ''Gazze Orta Doğu İçin Model'' oturumuna katılan Başbakan Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres arasında gerginlik yaşandı.

Başbakan Erdoğan, oturumun son konuşmacısı Peres'in ''sert'' sözlerinin ardından, oturum yöneticisinden, İngilizce konuşarak ''bir dakika'' süre istedi.

.

...

Bu konuda Başbakanı tebrik ediyorum.

Başbakanımız birazdaha çok sert olabilirdi.Yine kaptı oyları !ben oy vermesemde bu duruşundan dolayı tebrik ediyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tayyip Edoğan'ı tebrik edeceğim hiç aklıma gelmezdi tebrik ediyorum başbakanı...

Bu başbakan sadece beni utandırıyor.

Türkiye'nin Başbakanı gibi değil, Hamas'ın sözcüsü gibi konuşuyor.

Ve ülkemizde hızla gelişen ve ısrarla körüklendirilen İsrail düşmanlığından büyük endişedeyim.

Olaylara, öncelikle Türk halkının iyiliği için değil de, kendini tarihe geçirmeye çalışan bencil bir zihniyetle şov yapan, ancak bu şovun yarattığı anti-semitizmin farkında olmayan bir başbakan.

Bu konuda Başbakanı tebrik ediyorum.

Başbakanımız birazdaha çok sert olabilirdi.Yine kaptı oyları !ben oy vermesemde bu duruşundan dolayı tebrik ediyorum

Filistindeki ölü bebekleri oya çevirmeye çalışan utanç verici bir zihniyet.

"İyiliğin, gizli yapılanı iyidir."

Ama bizim başbakanın amacı Filistinlilere iyilik değil de, Filistinli cenazeleri oya dönüştürme şovu olduğu için, herşeyi bağırarak ve sansayonel yapıyor.

Bu başbakan sadece utanç veriyor bana.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olaylara, öncelikle Türk halkının iyiliği için değil de, kendini tarihe geçirmeye çalışan bencil bir zihniyetle şov yapan, ancak bu şovun yarattığı anti-semitizmin farkında olmayan bir başbakan.

Ama bizim başbakanın amacı Filistinlilere iyilik değil de, Filistinli cenazeleri oya dönüştürme şovu olduğu için, herşeyi bağırarak ve sansayonel yapıyor.

Saygılar.

Pes atık ! yiğidi öldür hakkını ver hiçmi duymadınız.

Asıl bu olaydan rant kazanmak isteyen bu zihniyettir.yapılan her olumlu olayları oy içinin düşünen zihniyettir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygılar.

:clover: bu kadar sert konuşamadım ama ne yalan söyleyim, bu başbakan bana da utanç veriyor. Bugün, yine bir yahudi mesaj atmış sayfama . Türk bir yahudi diyor kendine. Bu ülkedeki duruşun onlara olan tedirginlik verici baskısı çok üzücü.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Davos'da haliyle secim yatirimi yaptirmiyorlar,IMF'den para dilenmeye giden birisi ancak öyle muamele görür.

Peres'e sert cikmasi aslinda IMF ile görüsmelerin basarili gecmemis olmasinin Türkiye'deki kamuoyuna "BRAVO BASBAKAN'a bak nasil konustu,ERKEK ADAM VALLA"dedirtmek amacina yönelerek prim yapmak siyaseti.

Peres'e sert cikmak neyi degistirdi bilmiyorum,diplomaside diplomatik sözlerle karsindakini mat edebilirsin.Türkiye'de kürsüye cikip muhalafete verip veristirmeye benzemiyor diplomasi,Türkiye'de sesini kesecek adam yok meydan sana birakilmis pesindede yandas medyan kral sensin ama Davos'da baska müzik caliniyor.

Rahmetli Ecevit'in AB görüsmelerini yarida kesip Türkiye'ye döndügünü hatirliyorum,birgün sonra Fransa Cumhurbaskani özel ucagini gönderip Ecevit'i davdet etti.O zaman cok gururlanmistim.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu kadar olmaz.

ölü bebekleri patlayan bombalarıda oy için yapılan ve tarihe geçmek için yapılan bir şov olarak görenlere şöyle bir sözüm var.

ne yani insanlığından utanmadan ''aman bunu yaparsam oy toplarım ben susayım''mı diyecekti ... o zaman utanç duymayacaktınız ama bunu söylediği için utanç duyuyorsunuz öylemi?

sonuna kadar destekliyorum recep tayyip erdoğan'ı bunun için

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu kadar olmaz.

ölü bebekleri patlayan bombalarıda oy için yapılan ve tarihe geçmek için yapılan bir şov olarak görenlere şöyle bir sözüm var.

ne yani insanlığından utanmadan ''aman bunu yaparsam oy toplarım ben susayım''mı diyecekti ... o zaman utanç duymayacaktınız ama bunu söylediği için utanç duyuyorsunuz öylemi?

Sizin anlayamadiginiz sey, Erdogan bir devlet adami olarak degilde, sokak cocugu gibi konustu. Anlamaniz lazimki, Dunya sahnesinde, kabadayilik gostermek, heyacanli olmak, kendisini kontrol edememek kendi acizligini gosteriyor, baska birsey degil.

Seni temsil eden bir insanin nasil davranmasini istiyorsun? Demekki sectiginiz basbakan kendisini ifade etmekten zorluk duyup, sahneyi terketmis! Bence, gelecek secimde, daha egitimli, daha zeki, daha durust, yetenekli bir insani secmelisiniz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu kadar olmaz.

Desteklediğinizi ifade ettiğiniz başbakanın o toplantıda ifade ettiği şu cümleleri hatırlıyor olmalısınız...

_"Plajlarda öldürdüğünüz filistinli çocukların nasıl öldürüldüğünü çok iyi biliyorum"...

Peki siz değerli arkadaşım başbakanın "çok iyi biliyorum" dediği...

"filistinli çocukların nasıl öldürüldüğünü" siz biliyor musunuz?...

_Uçaklarla bombalanarak öldürüldüler öyle değil mi?

Peki o bombaları atan uçakların ve pilotların bu tür eğitim uçuşlarını nerede yapıyor biliyor musunuz?

Başbakanın "filistinli çocukların nasıl öldürüldüğünü çok iyi biliyorum"... dediği o uçaklar...

Onun başbakanlık yaptığı Türkiye Cumhuryetinde eğitim uçuşları yapıyorlar...

Siz "O" masum çocukları öldüren pilotları ülkenizde eğitim görmelerine engel olmayacaksınız...

Sonrada o masum bebelerin hamiliğine soyunarak, bu tür popilist yaklaşımlar sergileyeceksiniz...

Peki desteklediğiniz "Tayip Erdoğanın" döneminde yapılan ikili anlaşmalarla bu tür eğitim uçuşlarının ülkede yapılıyor olmasını sizde destekliyor musunuz?

"24" Tv kanalını izlediyseniz eğer, başbakanın "filistinli çocukların nasıl öldürüldüğünü çok iyi biliyorum"...ifadesinin sürekli ekrana getirildiğini görmüşsünüzdür... Ama onları öldürenlerin bu ülkede bu hükümetin yaptığı ikili anlaşmalarla eğitildiği gerçeğinin o kanalda dile getirildiğini gördünüz mü hiç?...

Ama onların yayın amaçları belli... Ülkede damarlarındaki kanın ateşiyle hemen heyecanlananlara bu popilist yayınlarla "sonuna kadar destekliyorum recep tayyip erdoğan'ı bunun için" diye onun popilist yaklaşımlarını onaylatmak...

Siz popülist yaklaşımlara onay verip, bu tür yaklaşımlarla heyacanlanarak yorumlar üretebilirsiniz...

Ama gelişmelere sizin yaklaşımlarınızla onay vermeyenleri "utanç duymamakla" suçlayamazsınız...

Bu tür popilist yaklaşımlarla insani değerlerin aynı şeyler olmadığını anlayabilmiş bir kişi olarak...

Bu konudaki düşüncelerimi aşağıya alıntılıyorum...

Çocuklar öldürülüyorsa eğer, insanlık ölmeye başlamış demektir...

İnsanlık ölmüştür gibi iddialı bir kelime kullanmaya dilim varmıyor...

Hala daha umudumu taşıyorum içimde çünkü;

Filistindeki anne ve babaların israildeki...

İsraildeki anne babaların filistindeki çocukların ölümüne...

Öldürülmesine aynı insani değer yargılarıyla göz yaşı dökecekleri günlerin yakın olduğu umudunu...

...

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Spontan gelişmiş bi olay üzerine bu kadar çok komplo teorisi üretmek ya da bu kadar zoraki bağlantılar kurmaya çalışmak da ancak bizim gibilere has bi tutum olsa gerek...

Hayır en çok güldüğüm de havaalanındaki Pankartlardan biri oldu : ''Davos Rajon gördü'' yazıyordu ki sanırım halk olarak siyasetten,politikadan,diplomasiden ne anladığımızı da züper bi şekilde özetlemiş oldu...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi Erdoğan haklı olmaya haklı... Peres sana dönüp yüksek sesle seni suçlayan açıklamalar yapar ve sözü hiç kesilmeden rahatça konuşur, sıra sana gelip yanıt verirken sözün kesilirse, başka yapacağın iş kalmaz. Olayı Davos toplantısı olarak ele alırsan konu basit: Erdoğan yapması gerekeni yaptı, yapmasa küçük düşürülmüş olurdu. Peres bile Erdoğan'ın sözünün kesilmesini hakkaniyetli bulmamış ki telefon açmış, üzüntü bildirmiş.

Olayı Gazze saldırısı olarak ele alırsan da konu basit: Çocuklar, siviller öldürülmüş, orantısız güç kullanılmış. Buna "aferin, ellerine sağlık. Ama şöyle iki üç bin olsa Filistinli kaybı, daha hoş olmaz mıydı?" diyecek kimse yoktur. Gazze münferit bir olaymış, ortada hiç bir şey yokken bir sabah bir uyanmışız, Kanada devleti kuzeyindeki Eskimo köylerini bombalıyor! Bu ne ya? Böyle bir olaymış gibi ele alırsan, tabii devamı böyle gelecek.

Ama olay böyle değil. Ortada terörist bir örgüt, onun terörist yöntemleri ve peşine takmayı başardığı koca bir üke başbakanı var! Nalbant hem nalına, hem mıhına vurmazsa çekici, atın canı yanar. Ver çivinin gözüne gözüne çekici, bu nalbantlık değildir. Hamas terörünü masumlaştırır ve İsrail'in orantısız tepkisini kınamakla birlikte bu trajedinin perde arkasını da ortaya koymak yerine, çocuk cesetlerini de perdenin önüne koyup perdeleri daha bir sıkı çekersen, Davos'u da terkedersin, başka yerleri de...

Hamaset, çözüm aramak değil, çözümsüzlüğü çözüm olarak göstermek. ha yani Hamas'a selam, teröre devam ve bundan çözüm çıkacak öyle mi? Şimon Peres'in çok daha haklı sözünü tabii kimse gündeme getirmeyecek: "İstanbul'a füzeler atılsa siz ne yapardınız?"

PKK ne planlıyor merak etmeye başladım. "Bir yerlerden Kassam füzesi filan bulamaz mıyız yahu, fırsat bu fırsat!" diye sağa sola bakındıklarını sanıyorum! Zaten bir süre önce söylemiştim, PKK nın bir füze kullanmadığı kaldıydı. "İşte fırsat! Füze terörü meşrulaştırıldı! Hem de bizzat hasmımız tarafından!"

Ha, ekleyeyim, sanmayın Avrupalılar bu çıkış karşısında şaşkınlığa uğradılar, tam tersine ellerini oğuşturduklarından emin olabilirsiniz. Son derece memnun olmuşlardır bu çıkıştan, emin olun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana,gurur duymam icin bir neden verilsin de ben de gurur duyayim.

"BEN TÜRKIYE CUMHURIYETININ BASBAKANIYIM"diyen adam Türkiye Cumhuriyetine yakisir tarzda olmaliydi.Türk milletinin onurunu her firsatta ayaklar altina aldiran bir basbakan ne oldu da Davos'da delikanli kesildi.Askerin basina cuval gecirildiginde Türk milletinin onuru nerede birakilmisti.Basbakanla gurur duyanlar duysun,ama bizi duymuyoruz diye de elestirmesin.

Basbakanin sözleri asagidadir ve bu sözler onun yetisme tarzini ve ülkeyi temsil edebilip edemiyeciginide gösterir:

"BEN ÖYLE EMEKLI DIPLOMATLARIN DILIYLE KONUSMASINI BILMEM,"

"BEN MONSERLER GIBI KONUSAMAM"

Bu sözlerin anlami cok agirdir ve bizi yöneten kisilerin karakter yapilarini ortaya koyar.Ben kabile baskani degilim derken kabile baskanlari gibi tamtam calanlar yönetici olamaz.Olursa Erdogan gibi olur ancak.

Ülkenin gururunu koruyacaksin ama,Israil'e silah siparisi vereceksin,Israil

den askeri lojistik bekleyeceksin,yok öyle yagma.Onur onurlu bir sekilde korunur.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki o bombaları atan uçakların ve pilotların bu tür eğitim uçuşlarını nerede yapıyor biliyor musunuz?

Başbakanın "filistinli çocukların nasıl öldürüldüğünü çok iyi biliyorum"... dediği o uçaklar...

Onun başbakanlık yaptığı Türkiye Cumhuryetinde eğitim uçuşları yapıyorlar...

Türkiye ile İsrail arasında dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı Çevik Bir tarafından 23 Şubat 1996 tarihinde, Bir'in bu ülkeye yaptığı ziyaret sırasında Güvenlik İşbirliği Anlaşması imzalandı. Söz konusu anlaşma kapsamında 8 İsrail pilotu ilk aşamada eğitim uçuşu yapmak üzere F-16 uçakları ile birlikte 16 Nisan 1996 tarihinde Türkiye'ye geldi.

Türkiye ile İsrail arasında "Askeri Eğitim İşbirliği anlaşması" 23 Şubat 1996 tarihinde imzalanmıştır. Sayın Erbakan'ın Başbakanlığında kurulan 54. Hükümet ise bu anlaşmadan üç ay sonra; 28 Haziran 1996 tarihinde iktidara gelmiştir.

28 şubat dönemi yanlız banka hortumları ilemi gündem oluşturmuştur birazda bu tarafına bakmak lazım ve Askeri işbirliği anlaşmalarının hangi şartlarda neden imzalandığını bilmek lazım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye ile İsrail arasında dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı Çevik Bir tarafından 23 Şubat 1996 tarihinde, Bir'in bu ülkeye yaptığı ziyaret sırasında Güvenlik İşbirliği Anlaşması imzalandı. Söz konusu anlaşma kapsamında 8 İsrail pilotu ilk aşamada eğitim uçuşu yapmak üzere F-16 uçakları ile birlikte 16 Nisan 1996 tarihinde Türkiye'ye geldi.

Türkiye ile İsrail arasında "Askeri Eğitim İşbirliği anlaşması" 23 Şubat 1996 tarihinde imzalanmıştır. Sayın Erbakan'ın Başbakanlığında kurulan 54. Hükümet ise bu anlaşmadan üç ay sonra; 28 Haziran 1996 tarihinde iktidara gelmiştir.

28 şubat dönemi yanlız banka hortumları ilemi gündem oluşturmuştur birazda bu tarafına bakmak lazım ve Askeri işbirliği anlaşmalarının hangi şartlarda neden imzalandığını bilmek lazım...

Ne kadar da haklısınız...

Artık ülke yurttaşlarına düşen bunları bilmenin dışında Akp hükümeti döneminde daha derinleşen ikili ilişkilerin,

Erdoğan'ın bu yaklaşımının açtığı yeni yolla hangi şekilde ve nasıl önüne geçileceğini gözlemlemek olacak...

Bağırıp çağırıp ardından "Filistinli bebelerin" ölümüne neden olan İsrail ordusunun eğitimine katkıda bulunmaya devam edilecek olunursa eğer popülist bir yaklaşım sergileniyor demektir...

Ve bu popülist yaklaşım, " Filistin'de masum insanları öldüren İsrail'e " alkış tutan zihniyet kadar insanlık suçudur...

Alkış tutanların insanlık suçu işlediklerini ve kınadığını belirten başbakanımızın Davos'ta sergilediği tutumun tutarlı mı yoksa kişisel ve popülist bir yaklaşım mı olduğunu bundan sonraki gelişmeler gösterecek?...

Ve bence Sayın Erdoğan'ın bu tür yaklaşımlarından sadece onu sorumlu tutmakta yanlış olur... Çözümleri bayrak yakmak ve yakılan kuklaların üzerinde tepinmek olarak gören orta doğu zihniyetinin bu günkü algılaması içinde, onları yöneten toplumsal sözcülerinin bu tür popülist yaklaşımlar içinde olmasından sadece onları sorumlu tutmak ve eleştirmek o nedenle haksızlıktır...

Ülke yurttaşlarının gelişen olayların ardındaki gerçeklerle de ilgilenerek, masum insanlar öldürüldükten sonra göz yaşı dökmek yerine öncesinde ne yapılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olarak, " lafla peynir gemisinin yürümeyeceğini " bilerek popülist yaklaşımlara pirim vermemesi gerekir...

Ama ne yazık ki, her platformda olduğu gibi heyecanlı ve gelişmeleri duygusal tepkilerle algılamaya çalışan bu konuda kültürel birikimi ve deneyimi orta seviyelere bile çıkamamış orta doğu kültürünün etkisi ülke insanımızın düşünce yapısında da oldukça etkili...

"Askeri işbirliği anlaşmalarının hangi şartlarda neden imzalandığını bilmek lazım..." ifadesi gelişmelerin olumsuz sonuçlarının açıklaması ve savunması olamaz...

Doğrusu, ülkeyi yönetenlerin yapılan anlaşmaların yaratacağı olumsuz sonuçlarını önceden ön görerek, sonradan bağırıp çağırmaya neden olmayacak tutarlı ve doğru çözümlemeleri yapıyor olmalarını istemek duyarlı yurttaş yaklaşımıdır...

Bunları bilmek ve gereğini istemek daha önemlidir, bu anlamda doğru işlerin yapılması için başbakanlarını yönlendirmek ve popülist yaklaşımlara pirim vermemek ülke yurttaşlarının önde gelen sorumluluğudur...

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iki gündür tv den gazeteden ve bir demet haber forumdan takip ettiğim kadarı ile bizim milleti gene almış bir hava.Hatta va hatta bir gazetenin vatandaş yorum sayfasında okudum "İşte aynı Atatürk" yazmış.Bu çok acı.Bakın ortada çok kritik bir durum var.AMa kimse onu görmüyor.Bizim milletimizde hemen gaza gelip bravo başkan yaşa başkan falan filan.Arkadaşlar kenar mahalle kahvesinde size yan gözle bakan ***** racon kesmiyorsunuz.Bir ülkenin temsili olarak bir diplomasi teritibindesiniz.Ha hareket mantığı doğrudur nasıl doğrudur zaten taraflı yanlı bir oturum.Moderatöründe peresinde tavrı hali ortadadır ancak aklın mantığın önüne geçtiği anda ipler kopar.

eğer iç siyasette güçlü değilseniz dış siyasette güçlü olamassınız.Eğer birine tavır koyacaksanız o tavır koyduğunuz insanlara yarın muhtaç duruma düşerseniz o günkü tavrınızın faturasını ağar ödersiniz.O dakkada galip kahraman ilan edilmiş olabilirsin ancak ilerisini düşünmen lazım.Çünkü günü birlik başarı başarı değildir.!!!!!

Başbakanın bir sözü de dikkatimi çekti bin küsür insanı orda katlettiniz dedi.İsrailin hamasa saldırması ve bin küsür insanın öldürülmesini çok ciddiye almışa benziyor ama neden kendi ülkemizde terörden dolayı ölen bilinen rakam 30000 bilinmeyeni siz düşünün insanlarla ilgili bir yaptırım bir hareketi yok.Yani orda kalkıpta peres tavrını koydu diyerek herşeyi bir kenara atan insanlara acıdım resmen.

Ha bir ayrıntı sessiz mi kalsa idi??? Tabi ki hayır .Ancak diplomasinin olduğu bir ortamda bu şekildeki uslüp puan kazandırmaz.Bu söze şu deyimi uygun görürüm "delikanlılıktan para kazanamassın ama siyasetten kazanırsın" yani dostlar orda peres yada moderatör her kimse protestosunnu daha farklı bir dille dile getirebilirdi.

Şu an ülkemizde acı bir gerçek var aşırı derecede ekonomik kriz var.Teğet meğet değil kimse farkında değil ortadan yarıp gidecek herkez terelelli.İsrail dediğiniz ülkede ekonomik krizin rüzgarı değil uzaktan toz bulutu yok iyi düşünmek lazım kaybdecek bir şeyi olmayan adamdan korkulur kaybdecek bir lşeyi olan dan değil

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Erdogan'in kabarmasinda cok farkli nedenler var,en son nedense Davos'daki moderatörtür.yani en son demekle diger nedenlerin moderatörle disari vurmasi demek istedim.Moderatör Ermeni lobiciymis,olabilir,futbol macina Ermenistan'a gidilebiliyorsa Ermeni lobici moderatörde olabilir.Ayrica o moderatör calistigi gazetede Türkiye'nin yakindogu politikasini olumlu buluyordu.Her neyse.

Erdogan'in Davos'daki tepkisinin parlamasinin altida yatan nedenlerden birisi,Perez'in alkislanmasi oldu.Ama bu o anda ki tetiklemeydi.Asil nedenlerden biri, daha önceden IMF ile yapilan ve hemen hemen basarisiz gecen görüsmelerdi.Cünkü IMF Erdogan'a bazi sartlar kosuyor Erdogan ise buna yanasmiyor hicbir sart kosulmadan para versinler istiyordu.

Diger bir neden,Istanbul Büyüksehir Belediyesi hakkinda Sayistayin baslattigi incelemedir.Milyonlarca para gereksiz harcamalarla savrulmus.Kilicdarogluna Erdogan'a varana kadar tepki gösterilmesi sanki Kilicdaroglunun hedefi 12'den vurmus gibi geliyor bana.Diger taraftan Gökcek'in villasi icin yaptigi harcamalarda ayri bir arastirma davasi olacak gibi.

En önemli nedenlerden biriside Cumhurbaskaninin Denetleme kurulunu Deniz Feneri'nde denetleme yapmasi icin izin vermesidir.

Ama,bence en can alici nedenlerden birisi belki de en agiri,Basbakanin telekulak emrini artik veremiyecegidir.

Iste bütün bu nedenlerin biraraya gelerek birikmis gaz hesabi moderatörde patlamasi sasirtici olmamalidir.Basbakan bugüne kadar Türk milletinin haysiyetini savunacak hicbir davranista bulunmamistir.Askerimizin basina cuval gecirildiginde ayni adam basbakan degilmiydi,neredeydi Türk milletinin haysiyeti.

Yerel secimlere,iki ay kaldi,Erdogan düsen prestijini tekrar yükseltmek zorundaydi.Ergenekon'da siyasetin parmaginin oldugu artik acik secik belliydi.DAVOS Erdogan icin bir firsat olabilirdi,o firsati degerlendirmeyi düsündü.

Bakin AKP'nin biyiksiz Fehmi'si ne diyor bugün:"Davos'da Basbakan Erdogan'a komplo hazirlanmis,onu kizdirip salonu terketmesi önceden planlanmisti!!"

Ne diyelim,Allah akil dagitirken demek ki bazilarina cok akil vermis!

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Durmadan tribüne oynayan futbolcunun son hareketi daima bu olur. Bu olayın en kestirme açıklaması budur. Futbolcu formsuzdur, koşacak hali yok, çalım atacak hali hiç yok, dolayısıyla gol atacak hali hiç mi hiç yoktur. Ne yapar, fiyakalı bir rovöşata denemesi yapar. Hiç sonuçsuz fiyakalı bir çalım atar. Topun kimseye gitmediği uzun paslar çeker.

Yalnız bu tutumların takıma zararı olur. Taraftarın bunu yememesi gerekir ama, onlar da alkışlar. Neyse, sonunda da ceza sahasında kendini yere atıp kıvranır, atamadım, bari penaltı verdireyim diye, o zaman da sarı kartı görür.

Yapacağı son hareket, hakeme itiraz edip oyunu terketmek kalır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Taraftarda,....hakem diye bagirip,bütün sucu hakeme yükler,ve aslinda acaip oynuyorduk ama hakem bize karsiydi diyerek teselli bulur.Ekranlarda spor saatleri baslar,spor yazarlari biraraya gelir,herkes kendi takimini savunur ve hakeme yüklenir.

Bütün bu tartismalarda spor yazarlarida olsun,taraftarda olsun,calistirici yönetici de olsun bir seyi unuturlar hep;Hangi oyun olursa olsun,her oyunun bir kaidesi vardir.Buna uymakla yükümlüdür o oyunu oynayanlar.Hakem hata yapmis olabilir,ama oyun kurallara göre oynanir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Turkiye Cumhuriyetinin basbakani Davosa nicin gitmisti ?!.. Filistinlilerin hakkini aramak icinmi yoksa kendi halkinin hakkini aramak icinmi .... Bugun ulkesinin hakkini aramayan birinin baska bir ulkenin hakkini ariyorsa bunda gurur duyacak bir sey yoktur aksine bir tuhaflik vardir yanlis ulkenin basbakanligini yapiyor demektir..

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birbirinden güzel yorumlar yapılmış.

Herkese teşekkürler.

Bana,gurur duymam icin bir neden verilsin de ben de gurur duyayim.

"BEN TÜRKIYE CUMHURIYETININ BASBAKANIYIM"diyen adam Türkiye Cumhuriyetine yakisir tarzda olmaliydi.

Ortada terörist bir örgüt, onun terörist yöntemleri ve peşine takmayı başardığı koca bir üke başbakanı var!

..

Hamaset, çözüm aramak değil, çözümsüzlüğü çözüm olarak göstermek. ha yani Hamas'a selam, teröre devam ve bundan çözüm çıkacak öyle mi? Şimon Peres'in çok daha haklı sözünü tabii kimse gündeme getirmeyecek: "İstanbul'a füzeler atılsa siz ne yapardınız?"

PKK ne planlıyor merak etmeye başladım. "Bir yerlerden Kassam füzesi filan bulamaz mıyız yahu, fırsat bu fırsat!" diye sağa sola bakındıklarını sanıyorum! Zaten bir süre önce söylemiştim, PKK nın bir füze kullanmadığı kaldıydı. "İşte fırsat! Füze terörü meşrulaştırıldı! Hem de bizzat hasmımız tarafından!"

Ha, ekleyeyim, sanmayın Avrupalılar bu çıkış karşısında şaşkınlığa uğradılar, tam tersine ellerini oğuşturduklarından emin olabilirsiniz. Son derece memnun olmuşlardır bu çıkıştan, emin olun...

Sizin anlayamadiginiz sey, Erdogan bir devlet adami olarak degilde, sokak cocugu gibi konustu.
Erdogan'in kabarmasinda cok farkli nedenler var,en son nedense Davos'daki moderatörtür.
Turkiye Cumhuriyetinin basbakani Davosa nicin gitmisti ?!.. Filistinlilerin hakkini aramak icinmi yoksa kendi halkinin hakkini aramak icinmi .... Bugun ulkesinin hakkini aramayan birinin baska bir ulkenin hakkini ariyorsa bunda gurur duyacak bir sey yoktur aksine bir tuhaflik vardir yanlis ulkenin basbakanligini yapiyor demektir..

Herkese Teşekkürler, Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başbakan'ın "moderatöre kızdım" ifadesi, sadece bizlere, medyaya söylediği bahanedir.

Türkiye'ye başbakanlık aden kişinin, moderatöre kızarak, sokak kabadayısı gibi davranma, karşılıklı oturduğu insanlara "sen yaşlısın, yaşlı olmasan...", anlamına gelen sözler söyleme, katil deme lüksü yoktur.

Başbakan'ın olay yaratmasına neden olan soru, Şimon Peres'in sorusudur.

Çünkü terörist bir örgütün peşine takılmış olan ve o terör örgütünün savunuculuğuna soyunmuş olan Başbakan, Şimon Peres'in sorusu ile olayın başından beri takındığı yanlış tavrı anlamış, köşeye sıkışmış, cevaplayamayacağı o soruyu kaynatmak için olay çıkarmıştır.

Başbakan o soru karşısında terör örgütünün peşinden gitmenin hatasını görmüş, bizzat kendi ağzı ile ülkesindeki terör örgütünün "İstanbul'a füze atmasını meşrulaştırmış", ancak bu hatayı kabul etmek yerine, tribünlere oynayarak puan kazanma işine yönelmiştir.

Türkiye gibi bir ülkenin başbakanının sadece kendi düşüncelerini doğru sanması, kimseyi dinlememesi, o salonda bulunan herkesin hatalı, sadece kendisinin doğru olduğunu sanacak kadar hipnotize olmuş olması acınacak ve ağlanacak bir durumdur. Kendisinin sorulara cevap vermek yerine, olay çıkarıp kaçması, esasen kendisinin olayların içyüzü kavrayamama beceriksizliğinin psikolojik dışavurumudur.

Kendi ülkesinden çok başka bir ülkenin haklarını savunmaya çalışmanın, kendi ülkende terör belası varken başkasının teröristinin peşine takılmanın tuhaflığını Peres'in sorusu ve dinleyicilerin alkışı üzerine anlamış, ancak erdemli bir siyaset adamı gibi davranmak yerine, şovmenliği, sokak kabadayılığını seçmiştir.

Devlet adamlığı kalitesi ve kalibresi olmadığı gibi, hatasını görüp düzeltecek erdem ve etik de maalesef yok bizim başbakanda. Pardon, Gazze'nin Başbakanı mı demeliyim? Türk Halkının sorunları ve çıkarlarından ziyade Gazze ile meşgul oluyor da...

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.