Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

DOĞU PERİNÇEKLER SERBEST BIRAKILSIN!

Efendi Türkler

Önerilen İletiler

Doğu Perinçek

Ergun Poyraz

ve haksız yere hükümetin faşizan uygulamaları sebebiyle içeride tutulan Ergenekon senaryosuna dahil edilmek istenenler sertbest bırakılmalı...

Ve bunu yapmazlarsa derhal bir kampanya başlatılmalı, bu faşizme dur demek yurttaşlık hepsinden önce insanlık vazifesidir...

Birileri sırf hoşlanmadıkları için bu kanunsuz, delilsiz ve yargısız tutuklamalara seyirci kalabilir ama birgün sıranın kendisine gelmesini istemeyen herkes, her onurlu Türk Vatandaşı buna tepki vermeli...

Kutluyorum seni Efendi Türkler, çok aciliyeti olan bir konuyu taşımışsın foruma yakında bir eylem yapılacak bu konuda.

Cok etkilendim ve duygulandim dogrusu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 91
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

siyasi geçmişi ya da maocu oluşu ya da sizin benimsemediğiniz görüşü bir insanın haksız yere ceza çekmesi için yeterli mi? Sosyalizm için çalışsa ne olur, sosyalizmden neden bu kadar korkuyorsunuz?

Ne olursa olsun, Doğu Perinçek bugün pek çok babayiğit geçinen milliyetçiden daha çok faydalı olmuştur Cumhuriyete, en azından susmamıştır, yardakçılık etmemiştir faşizanlığa, bedelinide ödemektedir, ödemiştir, görüyoruz kendilerine milliyetçi diyenlerin kimlerle işbirliği yapıp nelerden taviz verdiklerini...

insanları siyasi geçmişlerine, dünya görüşlerine, düşüncelerine göre mi yargılıyoruz, hani dilinizden düşmeyen demokrasiye ne oldu, yolda raydan mı çıktı?

Doğu Perinçek, Ergun Poyraz ve haksız yere içeride yatan bir sürü insan ve tecavüzcüler, hırsızlar, yolsuzlar, arsızlar dışarıda, gözünü seveyim adalet... !!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ergenekon masaliyla tutuklananlarin kimler olduklarina ve onlara henüz isnad edilemeyen adi konulmamis iddialara bakinca olayin zaten baslibasina bir komplo oldugu ortya cikmaktadir,peki kim sevinmistir bu komploya?Seriatcilar,asiri solcular,Kürtcü yani bölücüler,AKP YANDASLARI,AB ci isbirlikciler AB ve ABD.Ulus devleti yikmak icin elinden geleni ardina koymayan AB ve kader ortagi ABD karsilarinda ulusalcilari yani Atatürk milliyetcilerini bulunca Fetulahci emniyetin ve savcilarin kapisini caldilar,tutuklananlarin hemen hepsi Türkiyenin bagimsizligi üniter yapisi misaki milli sinirlarinin degistirilemiyecegi ve Laiklikten ödün verilemiyeceginin savasini verenlerdir.Dogu Perincek efendim ajanmis,efendim PKK ile görüsmüs bugün ona inanilamazmis,Figgaro arkadasinda dedigi gibi biz isimlere göre adim atmiyoruz,icerik önemlidir.Tarih herkesin damgasini zamani geldiginde alnina vuracaktir bundan kimsenin kuskusu olmasin.

sayhilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

siyasi geçmişi ya da maocu oluşu ya da sizin benimsemediğiniz görüşü bir insanın haksız yere ceza çekmesi için yeterli mi? Sosyalizm için çalışsa ne olur, sosyalizmden neden bu kadar korkuyorsunuz?

Ne olursa olsun, Doğu Perinçek bugün pek çok babayiğit geçinen milliyetçiden daha çok faydalı olmuştur Cumhuriyete, en azından susmamıştır, yardakçılık etmemiştir faşizanlığa, bedelinide ödemektedir, ödemiştir, görüyoruz kendilerine milliyetçi diyenlerin kimlerle işbirliği yapıp nelerden taviz verdiklerini...

insanları siyasi geçmişlerine, dünya görüşlerine, düşüncelerine göre mi yargılıyoruz, hani dilinizden düşmeyen demokrasiye ne oldu, yolda raydan mı çıktı?

Doğu Perinçek, Ergun Poyraz ve haksız yere içeride yatan bir sürü insan ve tecavüzcüler, hırsızlar, yolsuzlar, arsızlar dışarıda, gözünü seveyim adalet... !!!

Konu olan sahis siradan bir insan degil, ülkeyi yönetmeye kalkisan siyasi kimligim var diyen bir kisi. Tabiiki bu sahsin siyasi gecmisi, ne yaptigi ve yapacagi önemli ve degerlendirmelerimizi ona göre yapiyoruz. Ayni degerlendirmeyi basbakan Erdogan icinde yapiyoruz ve hatta sizde yapiyorsunuz. O da gecmiste seriatciydi ve simdi basbakan ve Atatürk'cü yüm diyor ve cumhuriyeti savunuyor. Ülkede savunulmasi gereken bir cok aydin ve devrimci var hapishanelerde, onlari birakacagizda Princek gibi ne ve kim oldugu belrsiz karsi devrimci bir ajan ve provakatörümü savunacagiz. Nasil girdiyse öyle cikar hapisten, kafanizi yormayin bosuna. ne zaman figuran olarak kullanilacaksa, yani zamani gelince ilk firsatta cikarirlar onu. Gercekten haksizliga karsiysaniz sayamiyacagimiz haksizliklar oluyor ülkemizde onlara karsi gelelim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konu olan sahis siradan bir insan degil, ülkeyi yönetmeye kalkisan siyasi kimligim var diyen bir kisi. Tabiiki bu sahsin siyasi gecmisi, ne yaptigi ve yapacagi önemli ve degerlendirmelerimizi ona göre yapiyoruz. Ayni degerlendirmeyi basbakan Erdogan icinde yapiyoruz ve hatta sizde yapiyorsunuz. O da gecmiste seriatciydi ve simdi basbakan ve Atatürk'cü yüm diyor ve cumhuriyeti savunuyor. Ülkede savunulmasi gereken bir cok aydin ve devrimci var hapishanelerde, onlari birakacagizda Princek gibi ne ve kim oldugu belrsiz karsi devrimci bir ajan ve provakatörümü savunacagiz. Nasil girdiyse öyle cikar hapisten, kafanizi yormayin bosuna. ne zaman figuran olarak kullanilacaksa, yani zamani gelince ilk firsatta cikarirlar onu. Gercekten haksizliga karsiysaniz sayamiyacagimiz haksizliklar oluyor ülkemizde onlara karsi gelelim.

Sizin o aydin ve devrimci dedikleriniz ülkeyi bölmek icin savasanlarin isbirlikcileridir,adlarinada kendileri devrimciligi takmislardir,her devrimciyi aydin veyaher aydini devrimci sanma huyunuzdan vazgecin,tek devrimci vardi oda Mustafa Kemal Atatürktür,gerisi sadece hikayedir ve ideolojilerin saplantilarin esirleridirler.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ergenekon masaliyla tutuklananlarin kimler olduklarina ve onlara henüz isnad edilemeyen adi konulmamis iddialara bakinca olayin zaten baslibasina bir komplo oldugu ortya cikmaktadir,peki kim sevinmistir bu komploya?Seriatcilar,asiri solcular,Kürtcü yani bölücüler,AKP YANDASLARI,AB ci isbirlikciler AB ve ABD.Ulus devleti yikmak icin elinden geleni ardina koymayan AB ve kader ortagi ABD karsilarinda ulusalcilari yani Atatürk milliyetcilerini bulunca Fetulahci emniyetin ve savcilarin kapisini caldilar,tutuklananlarin hemen hepsi Türkiyenin bagimsizligi üniter yapisi misaki milli sinirlarinin degistirilemiyecegi ve Laiklikten ödün verilemiyeceginin savasini verenlerdir.Dogu Perincek efendim ajanmis,efendim PKK ile görüsmüs bugün ona inanilamazmis,Figgaro arkadasinda dedigi gibi biz isimlere göre adim atmiyoruz,icerik önemlidir.Tarih herkesin damgasini zamani geldiginde alnina vuracaktir bundan kimsenin kuskusu olmasin.

sayhilarla

Bakiyorsunuz adamin gecmisi kötü ve tutarsiz, kendisi hakkinda söylenen iddaalari cürütemiyorsunuz,************. Ajitasyon yapacaginiza kanit gösterin o sahsin icerik olarak dogru olduguna dair. Nasil olsa ajan ve provakatör oldugunu kabul etmis gibisiniz. Simdi Perincek Ulusalcimi yani??? Ne zamandan beri acaba ulusalci? Herhalde oda basbakan gibi degismis. Daha düne kadar kürtcü, sosyalist, Ermeni dostu ve Atatürk karsitiydi, elinde kizil bayrakla gezerdi, simdi ise tam 180 derece dönüs yapti aynen basbakan gibi. Erdogan ne kadar degistiyse Perincek'te o kadar degismistir herhalde. Buyurun onu takip edin, lideriniz olsun, her zaman destekleyin ve arka cikin. Yarin göreceksiniz kimin pesinde kostugunuzu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Figgaro arkadas merak ettiginiz icerigi foruma tasimis,eger bu sizi tatmin etmiyorsa oda sizin sorununuz.

Ben kimi lider görecegime kimi takip edecegime kendim karar verebilirim,sizin tavsiyenize gerek yok.Bir davayi savunmak lider aramak degildir.önce bu yanlisi düzeltelim.insanlara olur olmaz sifatlar yakistirmada üstünüze pek yok yani.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kişiler üzerinde durmak bazı şeyleri geniş açıdan görmeye engel olmamalı.Kişiler gelir gider,sahneye bir çıkar bir kaybolur.Ama bu gürültü patırtı içerisinde emperyalizm ile antiemperyalizmin bazen kanlı hale gelen bir çarpışmasının olduğunu atlamamak gerekir.

Doğu Perinçek geçmişte ordu hakkında açıkça olumsuz fikirleri olan ve bunu da saklamayan bir siyasetçiydi.Yeri gelmiş,Ecevit de böyle bakış açıları geliştirebilmiştir.Fakat Perinçek'in özelliği marksist bir çerçevede hayata bakıyor oluşu ve ülkedeki en başta gelen Anti-Amerikancılardan biri olmasıdır.Hayatı ve düşünce yapısı adeta anti-ABD emperyalizmi üzerine kuruludur.Zamana ve şartlara göre de kuşkusuz değişim geçirmektedir,öte yandan bu değişimin bazen dozunun kaçtığını da kabul etmek gerekir.Örneğin kendisi geçmişte kendi ifadesiyle Abdullah Öcalan'a ''ABD'ye güvenme,kaybedersin.'' anlamında akıl verdiğini açıkça anlatmıştır.''PKK'nın kaybetmemesi'' olgusu birçok yoruma gebedir tabi ki,ben marksist planda zamanında PKK'yı kendi oluşumuna yakın görmüş olabileceğini düşünüyorum.Bugün ise değişik bir görüntüde.Öte yandan bazı programlarda devletin Kürt kökenlilere bazı haksızlıklar ettiğine inandığını da reddetmemiştir.Yani bu konuda açıkça bir yan çizme sergilemez.Öncü Gençlik teşkilatları da gözü kara gençlerden kuruludur.Faithullah Cemaati'nin çevirdiği dolapları direk bir zamanların ikinci adamı Nurettin Veren'in ağzından açıkça ispatlamıştır.Karen Fogg olayını zaten iyi biliyoruz.Partisi her seçimden çok az oy oranıyla ayrılsa da hükümetlerin belalısı olmaya devam etmiştir.Yani oy zayıflığına rağmen siyasiler Perinçek'i tamamen görmezden gelmeyi seçememişlerdir.Bence Perinçek gerçek anlamda istihbarat ve derin siyaset konusunda bir kurttur.Oy oranının azlığı onu kuşkusuz bazı Machiavellici taktiklere yöneltmiştir.Son senelerde dine yakın görünme çabası,ulusalcı akımın başında yer alma hareketleri ve orduya olan bakışında köklü değişmeler bana kalırsa bu taktiklerdendir.Ama sonuçta ben kendisinin düşünce yapısının derinliklerinde marksist ideolojiden zerre kadar koptuğuna inanmıyorum.Kemalist ideolojiyi ve ulusalcılığı antiemperyalizm kapsamında güçlü bir destek olarak gördüğü kesin.Fakat kendisini de solun içerisindeki garip ve kimsenin kendisini tam olarak tanımlayamadığı ayrışmanın bir unsuru olarak görüp görmediği konusu ve şu anda PKK'yı tam ne olarak gördüğü ise(emperyalizmin maşası olarak mı?) belirsiz.Şu anki görüntüde rüzgar nereden eserse oraya hücum felsefesini uyguluyor olduğu ve yükselen bir ABD karşıtlığı iddiasını kendisi için önemli bir fırsat olarak kaçırmak istemediği de yadsınamaz.

Ben Doğu Perinçek'in hapse atılmasının kendisi üzerinde herhangi bir yıkıcı etki yarattığını zannetmiyorum.Zira ateşli solcular buna alışıktır.Dikkat edilmesi gereken noktanın ise artık kamuoyu tarafından bir genel başkan değil,iyiden iyiye bir istihbarat örgütü üyesi ve derin ilişkiler içerisinde gezinen bir komplocu olarak algılanıyor oluşudur.Beğensek de beğenmesek de Doğu Perinçek,Faithullahçı Emniyet yapılanmasını ve ABD ile AB'nin bazı gizli hükümet ilişkilerini ortaya çıkarma konusunda bu cepheler açısından oldukça can sıkıcıdır.Yani parti olarak değil,kişi olarak ilginç ilişkilere mazhar olduğu ortadadır.Görülen o ki,uzun süredir (belki de her zaman) antiemperyalist amaç uğrunda birşeyleri başarabilmenin de ancak antidemokratik yollardan olacağına kanaat getirmiştir.Darbeleri düşünelim.Altından bir şekilde emperyalizm çıkmamış mı?Bu sefer de kendisi gibi düşünenlerle birlikte antiemperyalist bir darbeyi öngörmüş de olabilir.Naçizane fikrim devlet meselelerinde bazı şeylere her zaman açık kapı bulunacağıdır.Bugüne kadar yaptıklarıyla zaten gözü kara birisi olduğunu ispatlamıştı.Ama darbelerle hiçbir şeyin hallolmayacağını bilecek kadar da deneyimli bir siyasetçi olması gerektiğini düşünüyor insan.Ne yaparsınız,bir tarafta islami darbe rüyasına dalanlar,öteki tarafta Büyük Ortadoğu haritalarını uygulayacak neferler peşinde koşanlar,bir tarafta da gözü kara,derin oluşumlar.Sıradan yurttaşın da bu gürültüde,toz dumanda birşeyi duymasına,görmesine imkan yok.Ben bunları aşamayışımızın ciddi ve ülkeye her açıdan,geniş kapsamlı bakabilen bir sol oluşumun yokluğundan kaynaklandığını düşünüyorum.Prensipler böyle bir ortamda yaşama imkanı bulamaz,fikirler yerine hep kişiler tartışılır,hedef saptırılır.Ancak araştırdıkça,sezdikçe kendimizi bulabiliyoruz.Ama tekrar tekrar kaybolmamız işten bile değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP'nin kapatılma davası. Ergenekon Davası.

Memleketimizde bu yılın en önemli ve dikkat çeken iki davası. Her iki tarafta birbirini yargıya saygılı olmaya davet etmekte. Ancak her iki tarafta aynı zamanda yargıya isyan etmektedir gördüğüm kadarıyla.

AKP cenahında kapatma davası dolayısıyla yargıya isyan. Ergenokon Davasında ise yargıya saygı söylemi vardır. Bu durum karşı taraf içinde tam tersi şekilde aynıdır. AKP'ye kapatma davası açılmasından sonra AKP cenahının yargıya olan eleştirilerine karşı yargının bağımsızlığı ve görevini yaparken özgür olmasının altı çizilmektedir. Ancak iş Ergenekon Davası'na gelince bu sefer aynı eleştirileri yargıya öbür cenah yapmaktadır.

Şimdi mesele ortaya net konulmalıdır. Ortada danıştay saldırısı, Hrant Dink suikasti, bir ev dolusu el bombası, bombalanan gazete binaları, vurulan bir rahip, boğazları kesilerek katledilen misyonerler vardır. Ve tüm bu olayların failleriyle şu an Ergenekon davası kapsamında tutuklanan belli başlı başlı isimlerin öyle ya da böyle ilişkide olduğu gerçeği gözümüzün önündedir. Tüm yollar Roma'ya çıkar şeklindeki çağın atasözü gibi. Bu saydığım eylemlerde tüm ilişkiler eninde sonunda Veli Küçük ve etrafındaki isimlere gelip dayanmaktadır.

O halde Ergenekon Davası temelinde hukuksuz bir dava mıdır? Ülkede bilinen altını çiziyorum tekrar bilinen bu kadar önemli eylemlerin failleriyle ilişkisi ortada olan adamlara karşı operasyon düzenlenmesi ve yargılanmaları abes bir durum mudur?

Önce bu konuda net olarak görüşümüzü ortaya koyalım.

Benim görüşüm, Ergenekon davası gerekli ve hukuki bir davadır. Böyle bir çetenin varlığını inkar etmek imkansız olduğu gibi, onlara dokunulmamasını beklemek olmazki. Yani bunun mantığı olmaz.

Ancak, haklı ve gerekli olan bir Operasyon'un muhaliflere karşı bir silah olarak kullanılması. Muhaliflere tümel bir biçimde mal edilmesi. Ve kamuoyu hafızasında iz bırakacak şekilde "fikrine başvurmak" bahanesiyle AKP karşıtı olan tüm ulusalcı kesimlere yayılması kabul edilemez.

Bir ikinci eleştiri noktam. Böyle bir davada neredeyse hiçbir kamu görevlisinin, güvenlik görevlisinin tutuklanmamış veya sorgulanmamış olması bir "Çete" davasının ciddiyetini ortadan kaldırmaktadır. Oysa biz biliyoruzki Türkiye'de artık bırakalım büyük çeteleri, alelade bir kalpazanlık, sahtecilik, kaçakçılık, kapkaççılık gibi işlerle uğraşan çetelere yönelik operasyonlarda bile mutlaka işin içinde asker, polis, memur gibi devlet görevlileri çıkmaktadır. Bu dünyanın gerçeğidir. Mafya , çete gibi oluşumların içinden daima güvenlik görevlileri çıkar. Ancak Türkiye'de derin devleti çökertmek sloganıyla sunulan bir operasyon ve davada, neredeyse hiç asker ve polis yargılanmamaktadır. Öyleyse bu nasıl bir çetedir? Ama davada iki lafın başında, çetenin devlet görevlileriyle olan ilişkilerinden bahsedilmektedir. Çetenin devletin içine nasıl sızdığından bahsedilmektedir. Fakat ortada neredeyse hiç devlet görevlisi, polis, asker yoktur yargılanan.

Yahu o zaman bu çete nasıl sızdı devletin içine. Nasıl "derin devlet" oluyor?

Doğu Perinçek konusuna gelirsek. Şimdi kimse yanlış anlamasın da bu konuda yargıya gösterilen tepki ile AKP cenahından yargıya gösterilen tepki arasında ne fark vardır?

Ben Perinçek suçludur gibi bir iddiayı asla ve asla öne sürmüyorum. Zira yargılanmaktadır ve mahkeme karar verecektir.

Ergenekon Operasyon'un başlangıcından sonra. Gerçekten devlet içindeki çeteleri temizlemekten çok. Muhalifleri dize getirmek ve Demokles'in kılıcı gibi üstlerinde sallandırmak, gözdağı vermek şeklinde kullanıldığınıda düşünüyorum. Ancak bu yargı bağımsızsa soruşturma ve operasyon aşamasında hükümetin yapabileceği bir şeydir. Yani bir adamı alıp, karakola götürüp sorgulamak kolaydır. "Görüşüne başvuracağız" diyebilirsiniz "şüpheli" diyebilirisiniz. Ama onu tutuklayıp cezaevine koymak. Bir yargı kararı ve tedbiridir.

Demek istediğim yargı tek tek davalara göre değerlendirilen bir kurum mudur? Yargıya saygı genel bir ifade ve duruş mudur? Yoksa verdiği kararlara göre mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ergenekon davasinda 21 yeni tutuklama Türkiyenin gündemine bomba gibi düstü.Istanbul bassavcisinin malumati olmadan gerceklestirilen bu tutuklamalarla artik Ergenekon olayinin bir komplo oldugu birkez daha anlasilmis oluyor,Yargitay bassavsisinin sözlü aciklama yapacagi ayni güne tesadüfmüs gibi denk getirilen bu tutuklamalar basta TARAF denilen isbirlikci gazetenin ve seriatci gazetelerin ekmegine yag sürmüstür,dikkat edilirse tutuklananlarin arasinda ne bir Komünist nede bir seriatci isim vardir,tutuklananlarin tümüde Atatürk Türkiyesinin ulusal devletin savunucularidirlar.Amac ortadadir.amac ulus devleti yikmaktir,orduyu düsürmektir,bu bir ABD operasyonudur.ULUS DEVLETI ortadan kalditmak icin AB-ABD-AKP isbitligi cercevesinde gerceklestirilmistir.Tabiiki suclu olanlarin yargilanmaSI gereklidir ama vir yila yakin bir süredir hicbir iddianame olmadan insanlarin sirf Atatürkcü,ulus devletci AKP karsiti olmalari nedeniyle tutuklu kalmalari bir skandaldir ve dünyanin hicbir ülkesinde böyle bir uygulama yoktur.

Düsününki seriatcilar,bölücüler Türkiyede elini kolunu sallayarak gezerlerken,devlete orduya meydan okurlarken,bu devletin kurucusuna küfrederlerken hicbirisi tutuklanmiyor ama bu ülkeyi seven kim varsa tutuklaniyor.Adalet ergec yerini bulacaktir,Yargitaya saldirian ama bu tutuklamalara sesini bile cikartmayan Erdogan ve taifeside hayazlarindan baya bir memnunlar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Figgaro arkadas merak ettiginiz icerigi foruma tasimis,eger bu sizi tatmin etmiyorsa oda sizin sorununuz.

Ben kimi lider görecegime kimi takip edecegime kendim karar verebilirim,sizin tavsiyenize gerek yok.Bir davayi savunmak lider aramak degildir.önce bu yanlisi düzeltelim.insanlara olur olmaz sifatlar yakistirmada üstünüze pek yok yani.

saygilarla

begenmediniz galiba Perincek'i lider olarak kabul etmeyi. En dogrusunu yaparsiniz, ondan kimseye hayir gelmez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kişiler üzerinde durmak bazı şeyleri geniş açıdan görmeye engel olmamalı.Kişiler gelir gider,sahneye bir çıkar bir kaybolur.Ama bu gürültü patırtı içerisinde emperyalizm ile antiemperyalizmin bazen kanlı hale gelen bir çarpışmasının olduğunu atlamamak gerekir.

.

.

Ancak araştırdıkça,sezdikçe kendimizi bulabiliyoruz.Ama tekrar tekrar kaybolmamız işten bile değil.

mükemmel bir tespit,tebrikler.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Doğu Perinçek geçmişte ordu hakkında açıkça olumsuz fikirleri olan ve bunu da saklamayan bir siyasetçiydi.Yeri gelmiş,Ecevit de böyle bakış açıları geliştirebilmiştir.Fakat Perinçek'in özelliği marksist bir çerçevede hayata bakıyor oluşu ve ülkedeki en başta gelen Anti-Amerikancılardan biri olmasıdır.Hayatı ve düşünce yapısı adeta anti-ABD emperyalizmi üzerine kuruludur.Zamana ve şartlara göre de kuşkusuz değişim geçirmektedir,öte yandan bu değişimin bazen dozunun kaçtığını da kabul etmek gerekir.Örneğin kendisi geçmişte kendi ifadesiyle Abdullah Öcalan'a ''ABD'ye güvenme,kaybedersin.'' anlamında akıl verdiğini açıkça anlatmıştır.''PKK'nın kaybetmemesi'' olgusu birçok yoruma gebedir tabi ki,ben marksist planda zamanında PKK'yı kendi oluşumuna yakın görmüş olabileceğini düşünüyorum.Bugün ise değişik bir görüntüde.Öte yandan bazı programlarda devletin Kürt kökenlilere bazı haksızlıklar ettiğine inandığını da reddetmemiştir.Yani bu konuda açıkça bir yan çizme sergilemez.Öncü Gençlik teşkilatları da gözü kara gençlerden kuruludur.Faithullah Cemaati'nin çevirdiği dolapları direk bir zamanların ikinci adamı Nurettin Veren'in ağzından açıkça ispatlamıştır.Karen Fogg olayını zaten iyi biliyoruz.Partisi her seçimden çok az oy oranıyla ayrılsa da hükümetlerin belalısı olmaya devam etmiştir.Yani oy zayıflığına rağmen siyasiler Perinçek'i tamamen görmezden gelmeyi seçememişlerdir.Bence Perinçek gerçek anlamda istihbarat ve derin siyaset konusunda bir kurttur.Oy oranının azlığı onu kuşkusuz bazı Machiavellici taktiklere yöneltmiştir.Son senelerde dine yakın görünme çabası,ulusalcı akımın başında yer alma hareketleri ve orduya olan bakışında köklü değişmeler bana kalırsa bu taktiklerdendir.Ama sonuçta ben kendisinin düşünce yapısının derinliklerinde marksist ideolojiden zerre kadar koptuğuna inanmıyorum.Kemalist ideolojiyi ve ulusalcılığı antiemperyalizm kapsamında güçlü bir destek olarak gördüğü kesin.Fakat kendisini de solun içerisindeki garip ve kimsenin kendisini tam olarak tanımlayamadığı ayrışmanın bir unsuru olarak görüp görmediği konusu ve şu anda PKK'yı tam ne olarak gördüğü ise(emperyalizmin maşası olarak mı?) belirsiz.Şu anki görüntüde rüzgar nereden eserse oraya hücum felsefesini uyguluyor olduğu ve yükselen bir ABD karşıtlığı iddiasını kendisi için önemli bir fırsat olarak kaçırmak istemediği de yadsınamaz.

Ben Doğu Perinçek'in hapse atılmasının kendisi üzerinde herhangi bir yıkıcı etki yarattığını zannetmiyorum.Zira ateşli solcular buna alışıktır.Dikkat edilmesi gereken noktanın ise artık kamuoyu tarafından bir genel başkan değil,iyiden iyiye bir istihbarat örgütü üyesi ve derin ilişkiler içerisinde gezinen bir komplocu olarak algılanıyor oluşudur.Beğensek de beğenmesek de Doğu Perinçek,Faithullahçı Emniyet yapılanmasını ve ABD ile AB'nin bazı gizli hükümet ilişkilerini ortaya çıkarma konusunda bu cepheler açısından oldukça can sıkıcıdır.Yani parti olarak değil,kişi olarak ilginç ilişkilere mazhar olduğu ortadadır.Görülen o ki,uzun süredir (belki de her zaman) antiemperyalist amaç uğrunda birşeyleri başarabilmenin de ancak antidemokratik yollardan olacağına kanaat getirmiştir.Darbeleri düşünelim.Altından bir şekilde emperyalizm çıkmamış mı?Bu sefer de kendisi gibi düşünenlerle birlikte antiemperyalist bir darbeyi öngörmüş de olabilir.Naçizane fikrim devlet meselelerinde bazı şeylere her zaman açık kapı bulunacağıdır.Bugüne kadar yaptıklarıyla zaten gözü kara birisi olduğunu ispatlamıştı.Ama darbelerle hiçbir şeyin hallolmayacağını bilecek kadar da deneyimli bir siyasetçi olması gerektiğini düşünüyor insan.Ne yaparsınız,bir tarafta islami darbe rüyasına dalanlar,öteki tarafta Büyük Ortadoğu haritalarını uygulayacak neferler peşinde koşanlar,bir tarafta da gözü kara,derin oluşumlar.Sıradan yurttaşın da bu gürültüde,toz dumanda birşeyi duymasına,görmesine imkan yok.Ben bunları aşamayışımızın ciddi ve ülkeye her açıdan,geniş kapsamlı bakabilen bir sol oluşumun yokluğundan kaynaklandığını düşünüyorum.Prensipler böyle bir ortamda yaşama imkanı bulamaz,fikirler yerine hep kişiler tartışılır,hedef saptırılır.Ancak araştırdıkça,sezdikçe kendimizi bulabiliyoruz.Ama tekrar tekrar kaybolmamız işten bile değil.

Perincek'in Feytullahci bürokratlarin ve diger seriatci güclerin devletteki ilsikilerini ortaya cikartmasi devlet gücleriyle ve derin devletle ne kadar ic ice oldugunun bir göstergesidir. Bosuna ajan ve provakatör denilmiyor o sahsa. Ondan ne solcu olur nede sosyalist, olsa olsa bir daldan ötekine konan ve ne istedigini bilmeyen bir kisi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

''Apoyla bi sevismedigi kalan adam'' (ben o birbirilerine vedikleri gülleri olan fotodan sonra öyle dusundum)..sonra binlerce silahı Pkk ye yollayan adam simdi vatansevermi oldu...solculugu katleden adam solculugu cuntacılar icin kullanan adam... eger suan turkiyede sol alternatif olmuyosa bu ve saz arkadsları yüzündendir....

umarım gercekten suclu bulunur ve bi daha siyaset sahnesine girmez... ona yanmıyorum Solun bu durumdan kurtulması icin temennim bu....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizin o aydin ve devrimci dedikleriniz ülkeyi bölmek icin savasanlarin isbirlikcileridir,adlarinada kendileri devrimciligi takmislardir,her devrimciyi aydin veyaher aydini devrimci sanma huyunuzdan vazgecin,tek devrimci vardi oda Mustafa Kemal Atatürktür,gerisi sadece hikayedir ve ideolojilerin saplantilarin esirleridirler.

saygilarla

Allah Allah neler varmista bilmiyormusuz yaaa. Desene koskoca ülkede sadece tek bir devrimci varmis. Cok yazik ülke insanimiza vallahi. Ne yapalim bizler yani hepimiz sizde dahil taaa osmanlidan beri hikayelerle uyutuldugumuz icin normaldir herkesi devrimci görmemiz, yoo bazende vatanhaini görmemiz, cünki bize hikaye anlattilar, tipki sizede anlatilan o bos hikayeler gibi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saldırıya uğrayan Türk Ordusu’dur!

Son gözaltılarla birlikte bir gerçek, bütün çıplaklığı ile ortaya çıkmıştır. Amerika Türkiye’de bir darbe gerçekleştirmektedir.

Hedef, bağımsız ve egemen Türkiye Cumhuriyeti’nden yana olan bütün yurtsever güçlerdir.

Hedef, Türk Silahlı Kuvvetleri’dir.

Hedef, Kemalist Devrim’dir, Cumhuriyet Devrimi’dir, Türk tarihidir.

Hedef, Amerika’nın Büyük Ortadoğu Projesi içinde Türkiye’nin bir “Ilımlı İslam” diktatörlüğü cenderesi altına sokulmasıdır.

Hedef, gene Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür.

:shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saldırıya uğrayan Türk Ordusu’dur!

Son gözaltılarla birlikte bir gerçek, bütün çıplaklığı ile ortaya çıkmıştır. Amerika Türkiye’de bir darbe gerçekleştirmektedir.

Hedef, bağımsız ve egemen Türkiye Cumhuriyeti’nden yana olan bütün yurtsever güçlerdir.

Hedef, Türk Silahlı Kuvvetleri’dir.

Hedef, Kemalist Devrim’dir, Cumhuriyet Devrimi’dir, Türk tarihidir.

Hedef, Amerika’nın Büyük Ortadoğu Projesi içinde Türkiye’nin bir “Ilımlı İslam” diktatörlüğü cenderesi altına sokulmasıdır.

Hedef, gene Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür.

:shuriken:

Ne zamandan beri Türkiye cumhuriyeti bagimsiz bir devletki ABD'nin hedefi o bagimsizliga karsi olsun? Bildigim TC devamliABD emperyalizmine bagimli ve güdümlü bir ülke. Bugüne kadar ABD ne dediyse olmustur. Dogru tesbit yaparsak, aslinda hala bagimsiz bir älke degiliz ve bagimsizlik mücadelei vermemiz gere. Bu mücadelede Perincek gibi ABD ajaniyla olmaz.*****

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah Allah neler varmista bilmiyormusuz yaaa. Desene koskoca ülkede sadece tek bir devrimci varmis. Cok yazik ülke insanimiza vallahi. Ne yapalim bizler yani hepimiz sizde dahil taaa osmanlidan beri hikayelerle uyutuldugumuz icin normaldir herkesi devrimci görmemiz, yoo bazende vatanhaini görmemiz, cünki bize hikaye anlattilar, tipki sizede anlatilan o bos hikayeler gibi.

Evet tek bir devrimci vardi,ne oldu isinize gelmedimi yoksa,heraldeMustafa Kemal adi sizdede Alletji yapmaktadir,********

Hikaye bize degil sizlere anlatilmaktadirki tüm düynyanin kavul ettigi gercegi bir türlü hazmedemiyorsunuz agir geliyor ******

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet tek bir devrimci vardi,ne oldu isinize gelmedimi yoksa,heraldeMustafa Kemal adi sizdede Alletji yapmaktadir,********

Hikaye bize degil sizlere anlatilmaktadirki tüm düynyanin kavul ettigi gercegi bir türlü hazmedemiyorsunuz agir geliyor ******

Insanlara camur atmaya üzerinize yok gercekten, kim demis Atatürk icin devrimci degil diye??? Tek bir yazimi göster lütfen?? Konuyu anlayip cevap versekte kimseye camur atmadan konusabilsek cok güzel olacak. Ajitasyona gerek yok artik. Allerji oldugum Atatürk degil ve olamaz, ama olduklarim var dogrusu, mesela seriatcilara, sahte solculara ve sahte vatanseverlere mesela ulusalciyiz diyen Ergenekonculuk suclamasiyla yargilanan sahte yurtseverler, irkicilara alerjim var, insan ayrimi yapanlara var, azinliklari hice sayanlara var birde kendini begenmis ve kompleksi olanlara var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Insanlara camur atmaya üzerinize yok gercekten, kim demis Atatürk icin devrimci degil diye??? Tek bir yazimi göster lütfen?? Konuyu anlayip cevap versekte kimseye camur atmadan konusabilsek cok güzel olacak. Ajitasyona gerek yok artik. Allerji oldugum Atatürk degil ve olamaz, ama olduklarim var dogrusu, mesela seriatcilara, sahte solculara ve sahte vatanseverlere mesela ulusalciyiz diyen Ergenekonculuk suclamasiyla yargilanan sahte yurtseverler, irkicilara alerjim var, insan ayrimi yapanlara var, azinliklari hice sayanlara var birde kendini begenmis ve kompleksi olanlara var.

hani yanlış anlama kızmacada yok..farklı dallarda çok seri şikayetlerde bulunmuşsun ama..rengin be hocam.bir türlü rengini belli etmeyişin şaşırtıcı-düşündürücü..hani bir çabanız var kaç gündür görüyorum ama ne için..?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakin ben camur falan atmadim bu benim usulüm degil ve olamazda,yukardaki yazinizi okursaniz nasil kendi kendinizleceliskde oldugunuzu görürsünüz,ben Mustafa Kemal'in tek devrimci oldugunu yazdim,benimle dalga gecen siz oldunuz heralde yanlis okumadim,oda yetmedi bizi hikayelere kanmakla sucladiniz,ve cevabende gösterin diyorsunuz iste yazinizda ortada sizde ortadasiniz,ben yazdiklarimin arkasindayim ve Mustafa KEMAL'in tek devrimci oldugunu yineliyorum.

Seriatcilar solcular sahte vatanseverler benim yazimin konusu degildi,ama siz nedense hep ayni kavramlari pisirip pisirip önüme koyuyorsunuz,ben sizin ciddiyetinize inanmiyorum.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hani yanlış anlama kızmacada yok..farklı dallarda çok seri şikayetlerde bulunmuşsun ama..rengin be hocam.bir türlü rengini belli etmeyişin şaşırtıcı-düşündürücü..hani bir çabanız var kaç gündür görüyorum ama ne için..?

Kişileri tenzih ederek, forumda daha önce konu başlığı ile alakasız ama şöyle bir yazışma yapmıştım. Kısaca aktarayım;

Ayrımcılığın her türlüsüne karşıyız, siyasi, dini, etnik vs her türlüsüne. Ancak fikirlerimiz vardır, olmalıdır da. Nalına da vur mıhına da vur, her taşın altından sen çık, sonra sorduklarında tarafsızlık nameleri üfle. Yemezler onu.

Taraf olalım; İyinin, haklının, güzelin, insanlığın, sevginin, adaletin tarafında olalım ve bununla birlikte dünya görüşümüzün ayakları da yere bassın. Polyanna gibi ortalıkta dolaşılması, sadece neşemizi artırır. Başka birşey değil.

Bu memlekette devlet baba bile her 5 yılda bir vatandaşına sorar;

Kimlerdensin? Kimi seviyorsun canım benim? diye...!

Attığımız taşın arkasında durmaya cesaretimiz yokken, bulanık suda balık avlarken, gak-guk edebiyatıyla iletiler döşerken, itibardan söz edilmez. Değmez Figgaro'cum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.