Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KADINLAR TESLİM OLMAYIN..(Sizi eve kapatmak isteyn erkek egemenliği evvel eski, ama itiraf edelim, şimdi siyasal hedeflere kilitlenmiş büyük rüyasıdr)

DİPNOT

Önerilen İletiler

Sevgili Kaplan200

Madem böyle düşünüyorsun o zaman şunu anlamak çok doğal, inanan kadın başını örter, başını örtmüyorsa inanmıyordur... Yani bu kadar basit mi, inanç denilen şey saç üzerine takılan örtü kadar mı? Çıkarttığında dindende çıkmış mı oluyor? Yani sizlerin düşüncesine göre Kuran'ın bildirdiği şeylerden birini yapmamak inanmama delilidir... O zaman hiç kimse inanmıyor sonucu çıkar ortaya... Aksini kimse ispat edemez, çünkü Kuran'ın bütün emir ve yasaklarını harfiyen yerine getirmek imkansızdır...

İstersen bir daha düşün bu konuyu, gerçi düşüncen değişirmi bilmiyorum ama sen bir dene...

Çok uç noktalara gidiyorsunuz başı örtmek bir inanç göstergesi değildir asla olamaz neden dersen kimin o örtüyü neden taktığını, gerçek niyetini asla bilemezsin... Ve bu demek olur ki sen ancak gördüğüne inanırsın! Oysa gerçekler göründüklerinden çok farklıdır hemde her zaman...

Kimsenin asıl hedefi başörtüsü ya da türban değil, asıl hedefimiz başörtüsü ya da türban denilen başı kapama nedeni kişisine göre değişen nesnenin bu ülkeye neler kaybettireceğidir... Kırılma noktası burası işte bir başkasına inancını ispat etmek gibi bir görevi hiç kimsenin yok, kaldı ki inanmasa kime ne?

Ama Ak parti ve geldiği tarikat kökeni için istikbalde yapmak istedikleri şeyi hayata geçirmenin en önemli faktörü kadınların örtüsüdür... Kendileri cübbe giyemedikleri için cephenin ortasına başlarını örttükleri kadınları sürüyorlar... Asıl yara alanlarda masumane duygularla iman etmiş ve bütün bu olan biten karşısında şaşkına dönmüş din ile vatan arasında sıkışıp kalmışlardır...

Başörtüsü dinin olmazsa olmazı değildir... Hadi ispatlayında görelim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 266
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Evet inanıyorsa örtünecek bundan siz neden rahatsız oluyorsunuz?Çünkü inandığı için örtünmek istiyor bu kimseyi bağlamaz.

Ayet öyle diyor ve öyle inanıyor.bunun adı inanç sizin söylediklerinzin etkisi olacağınımı sanıyorsunuz Asıl empoze etmek isteyenler kadınlara akıl vermeye çalışanlar değilmi?

Eavet rahatsız oluyoruz..

Çünkü Nur Süresi 31'e bakarsanız..

Orda Türban yazmıyor...

Baş örtüsü yazmıyor...

Çarşaf yazmıyor...

Nereden çıkarıyorsunu bütün bunları...

Bence erkek egemen toplumların uygarlığa ayak udurumayanları tepkisel bir sonucudur bu tür dayatmalar...

Ve Türk halkı da buna zaten müsahit..

Şunu göremiyorsunuz sanıyorum...

AKEPE VE MHP bu olayı güzel bir oy, siyasal rant var, o da aynı kitleye ip atıp oy almaya çalışmak isteyen zihniyetin ürünü

Ve şimdi de türban atıp oy alırız diye düşünüyorlar...

Birkere bu ahlaklı değil...

Yeter değilmi bu toplumun manevi, ruhani ve dinsel duygularını sömürmekl...

Bu mu din, iman bilmem ne...

Sana bugün türban taktırır çocuklarına gemicik alır, ABD'lerde büyütür (üstelik burslu)...

Sen de sanarsın ki seni düşünüyorlar, senin için siyaset yapıyorlar, ülkeyi düşünüyorlar..

Bunların hepsi sahtakar...

Ve buna alet olanlarda bir o kadar sahtekar...

Çünkü bu toplumun bez parçasına ihtiyacı yok..

İşsiz gençlere iş alanlarına ihtiyacı var...

Parasız ve eşit bir eğitime ihtiyacı var...

Hastaneye ve sosyal güvenliğe ihtiyacı var..

Geleceğini planlamaya ihtiyacı var..

Diyanetin aldığı 7 bakanlıktan fazla bütçeden çok milli güvenlikten sonra eğitime hayrılan bütçeye ihtiyacı var...

Ne o türban da türban...

Haydi türbanı taktın ve dinsel anlamda istediğin sistem geldi...

KARNIN MI DOYACAK SANIYORSUN...

ÇOCUKLARININ GELECEĞİ GARANTİ EDİLECEĞİNİ Mİ SANIYORSUN...

YATIRIM ALANLARIN ARTACAK DİYE Mİ DÜŞÜNÜYORSUN...

ALDIĞIN MAAŞ İKİ, ÜÇ, BEŞ KAT MI OLACAK SANIYORSUN...

YANILIYORSUN...

ÇÜNKÜ İSTEDİĞİN DÜZEN GELDİĞİNDE..

BUGÜN ELİNDE BULUNANLARIN KAT VE KAT ALTINDA BİR YAŞAM STANDARDINA SAHİP OLACAKSIN...

İşte bu yüzden Türban da Türban diye tutturanların...

Ne dinine, Ne de imanına inanıyorum....

Çünkü sahtekarlara alet olmuş ve politikaya bulaşmış bir din....

DİN DEĞİL OLSA OLSA İNSANLARI UYUTMAK İÇİN KULLANILAN İĞNESİZ, İLAÇSIZ, MASRAFSIZ BİR UYUŞTURUCU YÖNTEMİDİR...

Ama ne mutlu ki bu tedaviyi bilen, gören ve sonucunu az çok tahmin eden insanlarımız az değil...

Onlara selam olsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Kaplan200

Madem böyle düşünüyorsun o zaman şunu anlamak çok doğal, inanan kadın başını örter, başını örtmüyorsa inanmıyordur... Yani bu kadar basit mi, inanç denilen şey saç üzerine takılan örtü kadar mı? Çıkarttığında dindende çıkmış mı oluyor? Yani sizlerin düşüncesine göre Kuran'ın bildirdiği şeylerden birini yapmamak inanmama delilidir... O zaman hiç kimse inanmıyor sonucu çıkar ortaya... Aksini kimse ispat edemez, çünkü Kuran'ın bütün emir ve yasaklarını harfiyen yerine getirmek imkansızdır...

İstersen bir daha düşün bu konuyu, gerçi düşüncen değişirmi bilmiyorum ama sen bir dene...

Çok uç noktalara gidiyorsunuz başı örtmek bir inanç göstergesi değildir asla olamaz neden dersen kimin o örtüyü neden taktığını, gerçek niyetini asla bilemezsin... Ve bu demek olur ki sen ancak gördüğüne inanırsın! Oysa gerçekler göründüklerinden çok farklıdır hemde her zaman...

Kimsenin asıl hedefi başörtüsü ya da türban değil, asıl hedefimiz başörtüsü ya da türban denilen başı kapama nedeni kişisine göre değişen nesnenin bu ülkeye neler kaybettireceğidir... Kırılma noktası burası işte bir başkasına inancını ispat etmek gibi bir görevi hiç kimsenin yok, kaldı ki inanmasa kime ne?

Ama Ak parti ve geldiği tarikat kökeni için istikbalde yapmak istedikleri şeyi hayata geçirmenin en önemli faktörü kadınların örtüsüdür... Kendileri cübbe giyemedikleri için cephenin ortasına başlarını örttükleri kadınları sürüyorlar... Asıl yara alanlarda masumane duygularla iman etmiş ve bütün bu olan biten karşısında şaşkına dönmüş din ile vatan arasında sıkışıp kalmışlardır...

Başörtüsü dinin olmazsa olmazı değildir... Hadi ispatlayında görelim...

Sevgili sardunyam frozenin yazısına hitaben bunu söyledim...çünkü'' birileri çıkmış inanıyorsa örtünecek diyor''ben de evet diyorum inanıyor!çünkü inancı bu,bu nedenle örtünecek buna kimsenin engel olmaya hakkı yok demek istedim.

Şimdi siz nasıl bu yorumu çıkardınız anlamadım....yine söylüyorum eğer biri inanıyorsa inancına kimse engel olamaz,olamayacağı gibide başını örtecekse örter.

başını örtmüyorsa inamıyor diye bir şey yazmışmıyım birdaha bakın isterseniz,Öyle anlam çıkarmayın çünkü yazımın sonunda

''örtünmenin zorunlu olmadığı gibi, isteyeninde başını açması zorunlu olamaz..''

dedim bundan ne anlıyorsunuz..

Kimsenin asıl hedefi başörtüsü ya da türban değil diyorsunuz, inanın ben sizin samimiyetinize inanıyorum.

fakat sizden şu ortamda tarafsız olarak (akpyi aklınıza getirmeden )buradaki laiklik samimiyetine inanıyormusunuz.

Terar söylüyorum, Dini istismar edenler, dini istismar etmek isteyenler için bulunmaz bir fırsat ,bu ortamda o nedenle her buldukları fırsatta asıl amaçları islam ve başörtsü olduğundan her bir yandan saldırılmaktadır.

Demokrasi ,demokrasi derler ama nerde demokrasi ,görüyoruz yapılan iftiraları ve aşağılamaları...dünyayı bu platformda gören arkadaşlar ın anket sonuçlarına bakmasını isterim.

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet inanıyorsa örtünecek bundan siz neden rahatsız oluyorsunuz?Çünkü inandığı için örtünmek istiyor bu kimseyi bağlamaz.

Ayet öyle diyor ve öyle inanıyor.bunun adı inanç sizin söylediklerinzin etkisi olacağınımı sanıyorsunuz Asıl empoze etmek isteyenler kadınlara akıl vermeye çalışanlar değilmi?

Olaylara aynı gözlükten baktığınız için karşı düşüncenin empoze çabalarını görmüyorsunuz.

Liklikten söz eden yok buarda akıl vermeye çalışanlardan başka laiklik Sizlerin tekelinde değildir Siz hiç merak etmeyin inanın bu insanların çoğu belki sizden daha çok laikliği düşünüyordur.

yapılan baş örtüsü anket sonuçlarına baktınızmı?sonuçlardan haberiniz varmı..vardır sanırım.

Yapılan anketlerde 0/0 75 0/0 80 baş örtüsünü yasağının kalkmasını istiyor.

Ne yani şimdi türkiyenin 0/0 75-80 Anti laik siz laiksiniz öylemi?

başkalarını inançlarından dolayı ne akpci nede gerici diyerek küçümseyemezsiniz...Demokratım diyorsunuz ama demokrasiden beyhaber demokratsan çoğunluk halka saygı duyacaksın.

Bu halk bu inaçları için yaşadılar, öldüler bugüne geldiler.ne yaparsanız nafile ancak burada 3-5 arkadaş kendi yazdıklarımızı tekrar,tekrar yazıp okuyoruz....kafayı kaldırıp şöyle bir etrafa bakalım.

''Türban siyasal bir simgedir..dinle imanla alakası yoktur..inanan bir bayan inancı gereği kesinlikle örtünmek zorunda değildir..''

Bu sizin inancınıza göredir...asıl hedef baş örtüsüne karşı gelmek olduğundan adını türban koydunuz ne fark varsa!din ile iman ile çok alakası vardır....inanan için, inandığı kitabın ayetinde açıkça yazmaktadır...tekrarr yazmayı gerek duymuyorum.

örtünmenin zorunlu olmadığı gibi, isteyeninde başını açması zorunlu olamaz..işte aradeki fark burası...

Neden rahatsız olduğumuzu hala anlatamadıysak..bundan sonrası anlamayanlar için umut yok diyorum..

Kurunun yanında yaşta yanar sözünü eminim biliyorsunuzdur..o yüzden inancı gereği örtünüyor cümleniz havada hemde oldukça havada kalıyor..inancını bu yönden görüyor benimsiyor ve yaşamak istiyorsa o zaman simgeleşmeden önce adımını atıcak sesini çıkarıcak ve ne olduğu belli ellerin hakimiyetine girmeden bu bez parçası çek o kirli ellerini diyecekti..

Şimdi geçmiş ola..çünkü arkadaşım günaydınlar ola ama siyasal bir simgeden inancım gereği diyerek sıyrılamaz artık..o yüzden bunu bir geçiceksiniz..

Akıl vermeye çalışıyoruz işte ne güzel aklını almaya çalışmıyoruz..asıl bundan rahatsızlık duymamak gerekir.. :)

konuyu türbanda tıkamak din iman demek işinize geliyor değilmi..uğraştığımız şeye bak!!

Laiklik benim tekelimde değil ama sonuna kadar savunacağım bir ilke..inanın güvenin rahat olun çayınızı yudumlayın..BİRŞEY OLMAYACAK CANIMMM.. BİZ SİZDEN DAHA GÜZEL BENİMSERİZ diyenler..nasıl benimsediklerini her fırsatta gösterirken..MERAK EDİYORUM SİZ İNANIYORMUSUNUZ BU SÖZÜNÜZE..

Yoksa bayanların hak ve özgürlüklerinin yegane savunucusumusunuz sizler..ne ilginç..

Anketleri geçiceksiniz..çoğunluğuda..savunmanız bumu??..bir kişinin yazdığı gibi artık çoğunluk bizde size tahammül ediyorduk asla saygı duymadan ?vs..demenin kibar yolumu bu..

Başörtüsüyle türban arasındaki farkı bilmiyorsanız ben söyliyeyim..başınızı örtersiniz bere olur şapka olur eşarp olur..ama endişe etmezsiniz ay saçımın teli gözükücek ben altına bide sıkı bir şey takayım üzerine türbanımı takayım iğneleyim vs..demezsiniz..

Denmiyordu..DEDİRTTİLER?

Ha unutmadan demokraside güven olmalıdır..derler..birde derler ki.. DEMOKRASİNİN HERHANGİ BİR MENFAAT GRUBUNUN OYUNCAĞI OLMAMASI ÇOK ÖNEMLİDİR..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Dipnot

O kadar haklısın ki fikirlerinde, sana bütün kalbimle teşekkür ediyorum... Çünkü insan endişelendiği ortak geleceğimiz için kendisiyle birlikte endişe eden, bütün samimiyetiyle ve gayretiyle ülkesinin aydınlık geleceği için mücadele eden, fedakarlık gösteren dostları görmek umudumuzu alevlendiriyor...

İfade ettiğin asıl meseleler bazıları için mesele bile değil, şimdi bu zihniyet bizi din düşmanı ilan ediyorya, etsin çok önemli değil, asıl önemli olan gerçekleri görüp, kimin ne düşüneceğini ve söyleyeceğini umursamadan doğru olanı ifade etmektir...

Benim anladığım doğru ahlak budur, anladığım dinde budur, çünkü bana göre din tabulardab oluşmaz gelen her şeyin bir nedeni ve zaman/mekan ilişkisi var... Kendilerini yırtsalar 1400 yıl öncesinin anlayışını hakim kılamazlar... O o günün gereğidir, İncilin geldiği dönemde kendi gerçekleri için gereklidir... İnsan düşünürse (bağımsız) sebep/sonuç ilişkilerini daha net kavrıyor, bugünün dünya düzeninde, kültür farkında ve geleceğe yönelik gidişatında insanlar içinde aklı/selim olanlar daha doğru değerlendirmeler yapacaktır...

Anadoluda bu oyunu ilk defa oynamıyorlar, ilk karşılaşmamız değil bu ve yine akıl+mantık+bilimsel gelişim kazanacak... Burası ve buranın gerçekleri ne ortadoğuya benzer ne ortaçağın yaşamsal gerçeklerine... Ellerinden geldiği kadar benzetmeye çalıştılar ama nereye kadar?

Din düşmanlarını yanlış yerde arıyorlar onlar bir ellerinde Kuran, dillerinde yalan, başlarında türban memleketin tepesindeler... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Orda Türban yazmıyor...

Baş örtüsü yazmıyor...

Çarşaf yazmıyor...

Bence erkek egemen toplumların uygarlığa ayak udurumayanları tepkisel bir sonucudur bu tür dayatmalar...

AKEPE VE MHP bu olayı güzel bir oy, siyasal rant var, o da aynı kitleye ip atıp oy almaya çalışmak isteyen zihniyetin ürünü

Sana bugün türban taktırır çocuklarına gemicik alır, ABD'lerde büyütür (üstelik burslu)...

Sen de sanarsın ki seni düşünüyorlar, senin için siyaset yapıyorlar, ülkeyi düşünüyorlar..

Diyanetin aldığı 7 bakanlıktan fazla bütçeden çok milli güvenlikten sonra eğitime hayrılan bütçeye ihtiyacı var...

Ne o türban da türban...

YANILIYORSUN...

BUGÜN ELİNDE BULUNANLARIN KAT VE KAT ALTINDA BİR YAŞAM STANDARDINA SAHİP OLACAKSIN...

DİN DEĞİL OLSA OLSA İNSANLARI UYUTMAK İÇİN KULLANILAN İĞNESİZ, İLAÇSIZ, MASRAFSIZ BİR UYUŞTURUCU YÖNTEMİDİR...

Ama ne mutlu ki bu tedaviyi bilen, gören ve sonucunu az çok tahmin eden insanlarımız az değil...

Onlara selam olsun...

Sevgili Dipnot

O kadar haklısın ki fikirlerinde, sana bütün kalbimle teşekkür ediyorum... Çünkü insan endişelendiği ortak geleceğimiz için kendisiyle birlikte endişe eden, bütün samimiyetiyle ve gayretiyle ülkesinin aydınlık geleceği için mücadele eden, fedakarlık gösteren dostları görmek umudumuzu alevlendiriyor...

İfade ettiğin asıl meseleler bazıları için mesele bile değil, şimdi bu zihniyet bizi din düşmanı ilan ediyorya, etsin çok önemli değil, asıl önemli olan gerçekleri görüp, kimin ne düşüneceğini ve söyleyeceğini umursamadan doğru olanı ifade etmektir...

Benim anladığım doğru ahlak budur, anladığım dinde budur, çünkü bana göre din tabulardab oluşmaz gelen her şeyin bir nedeni ve zaman/mekan ilişkisi var... Kendilerini yırtsalar 1400 yıl öncesinin anlayışını hakim kılamazlar... O o günün gereğidir, İncilin geldiği dönemde kendi gerçekleri için gereklidir... İnsan düşünürse (bağımsız) sebep/sonuç ilişkilerini daha net kavrıyor, bugünün dünya düzeninde, kültür farkında ve geleceğe yönelik gidişatında insanlar içinde aklı/selim olanlar daha doğru değerlendirmeler yapacaktır...

Anadoluda bu oyunu ilk defa oynamıyorlar, ilk karşılaşmamız değil bu ve yine akıl+mantık+bilimsel gelişim kazanacak... Burası ve buranın gerçekleri ne ortadoğuya benzer ne ortaçağın yaşamsal gerçeklerine... Ellerinden geldiği kadar benzetmeye çalıştılar ama nereye kadar?

Din düşmanlarını yanlış yerde arıyorlar onlar bir ellerinde Kuran, dillerinde yalan, başlarında türban memleketin tepesindeler... :)

Maalesef sevgili sardunyam...

Maalesef..

Bunların psikolojik boyutu türban değil tamamıyle kişisel...

Çünkü...

Örtünmenin en açık seçik anlamı kadının cinsel kimliğini yok etmektir...

Niçin?...

Çünkü kadın aslında cinsel bir objedir,

dolayısıyla kadın tehlikeli bir varlıktır ve kapatılması gerekir.

Kim için?.. Erkekleri korumak için...

Şimdi bu aslında kadını bir nesne haline getiriyor...

Yani burada artık kadının kendi kendisi için değil, bir başkası için konumu önemli...

Belkide bu bir ******...

Bilemiyorum...

Ama inanıyorum ki...

Bu problemi birlikte ve kararlılıkla çözeceğimize inanıyorum...

Nedenmi...

Çünkü biz Mustafa Kemalin çocuklarıyız...

Sevgi ve saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Orda Türban yazmıyor...

Baş örtüsü yazmıyor...

Çarşaf yazmıyor...

Ne o türban da türban...

YANILIYORSUN...

Onlara selam olsun...

Bakın dostum iyi diyorsunuz şimdi ,size diyanetin sitesindeki ayeti aynen yazıyorum...

Mü'min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar.

Varmıymış baş örtüsü?

kardeşim bir şeyin var olduğunu ve ispatını gösterdiğimiz hale nasıl yok dersiniz anlayamıyorum...siz karşınızdaki insanları ne olarak görüyorsunuz?BAkın dostum T:C Diyanetin söylediklerini kabul sayar.

yukarıda kırmızı yazı ile yazılan Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar yeri gördünüzmü?

işte sevgili dostum orası diyanetin sitesdinden alınmıştır...

yani nur suresi 31. Ayette baş örtüsü varmış.

daha nasıl anlatabilirim bilemiyorum...

Bakın dostum bu konu ne akp nin nede mhp nin olayıdır...çünkü bu türkiye gibi 0/0 99 müsüman olan bir devlette bu bir sorundur.

o nedenle ister akp , ister chp isterse hangi parti olursa olsun bunu bu halk destekleyecekti bunu böyle bilin.

Baş örtüsüne karşı olanlarda asıl amaçları islama karşıyım diyemeyenlerdir..bu bu kadar açıktır bunu kıvırmanın ,dolamanın anlamı yoktur.

Ayrıca şunuda bilinki, baş örtüsüne destek verenler, baş örtüsüne karşı olan bir çok laik geçinenlerden daha çok laiktir.

Bir çok başörtüsüne karşı olandan daha çok laikliği savunur.

Bu millet değilmiydi laiklik için cumhuriyet için dini için canını malını feda etti ...Hiç kuşkunuz olmasın bu konuda! ,orduya alnacak komandolara internetten bakın, ölüme gönüllü gitmek isteyen gençledrin yorumlarını okuyun, bu vatanda ne oğullar var, kimler likliği kimler cumhuriyeti alacakmış.

Siz aslında dürüstce amacınızın islama karşı olduğunu söyleyin ve öyle yorum yapın isterseniz...

laikliği ,Atatürkü bahane etmyin bu millet ne Atasındanne cumhuriyetinden nede dininden vaz geçer.

bunu böyle bilesiniz.

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sana bizzat şahit olduğum bir şeyi anlatayım dostum...

Tanıdığım iki evli erkek ve ikisininde eşleri türbanlı, bu erkek arkadaşlar yanlarından geçen bütün hanımlara gözlerini kocaman açarak bakıyorlar ve arkalarından neler söylediklerini burada ifade edemeyeceğim...

Yani işin özü bazıları için evdeki eşi örtülü ve namuslu ama dışarıda olan başı açık hanımlar herşeye müsait...

buna ne denir, niyet bozukluğu...

kadını cinsel obje olarak algılayan onu her türlü açıdan tehlikeli gören gösteren ve kadına güvenmeyen zihniyet çoğu kez bazı şeylerin ardına saklanır, oysa ne ahlak ne din böyle bir şeyi onaylamaz... gerçekler acıdır ve birilerini fena acıtır... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya! şöyle düşünmeden edemiyorum:

mesele saçın görünme meselesiyse güzel bir bere bu işi halletmezmi?

sizin amacınız okumaksa bir bere takıp okula geldiğinizde:

-olmaaaaz saçını açmadan okula giremessinmi diyorlar?

o okulu okumak isteyen kafasına kask takar yine girer.yurt dışına gitme işi biraz samimi gelmiyor bana.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili sardunyam frozenin yazısına hitaben bunu söyledim...çünkü'' birileri çıkmış inanıyorsa örtünecek diyor''ben de evet diyorum inanıyor!çünkü inancı bu,bu nedenle örtünecek buna kimsenin engel olmaya hakkı yok demek istedim.

Şimdi siz nasıl bu yorumu çıkardınız anlamadım....yine söylüyorum eğer biri inanıyorsa inancına kimse engel olamaz,olamayacağı gibide başını örtecekse örter.

başını örtmüyorsa inamıyor diye bir şey yazmışmıyım birdaha bakın isterseniz,Öyle anlam çıkarmayın çünkü yazımın sonunda

''örtünmenin zorunlu olmadığı gibi, isteyeninde başını açması zorunlu olamaz..''

dedim bundan ne anlıyorsunuz..

Kimsenin asıl hedefi başörtüsü ya da türban değil diyorsunuz, inanın ben sizin samimiyetinize inanıyorum.

fakat sizden şu ortamda tarafsız olarak (akpyi aklınıza getirmeden )buradaki laiklik samimiyetine inanıyormusunuz.

Terar söylüyorum, Dini istismar edenler, dini istismar etmek isteyenler için bulunmaz bir fırsat ,bu ortamda o nedenle her buldukları fırsatta asıl amaçları islam ve başörtsü olduğundan her bir yandan saldırılmaktadır.

Demokrasi ,demokrasi derler ama nerde demokrasi ,görüyoruz yapılan iftiraları ve aşağılamaları...dünyayı bu platformda gören arkadaşlar ın anket sonuçlarına bakmasını isterim.

saygılar.

"İnanıyorsa örtünecek"

bu sözden anlaşılan mana budur arkadaşım...

kaldıki Türkiye'nin içinde bulunduğu durumda insanların inanç kavgasına sürüklenmesinde en körükleyici etken yine türbandır... burada sıl madur olanlar kadınlardır, inanıyorsa örtünecek dersek sonuç başka yerlere çıkar...

ve sende çok iyi biliyorsun ki ve bende şahidim ki sen laik devletin korunmasından yanasın... öyle ise lütfen bana bunu söyle, üniversitelerde başörtülü okula girmek laik yapıya uyuyor mu? orada uyuyorsa liselerde de uymaz mı? ve hatta kamusal alanda... peki uyuyor dediğini farzedelim öyle ise Fethullahçı örgütlenmenin ve kökten dinciliğin (özellikle Arabistan ve İran tarafından desteklenen) önüne nasıl geçeceksin?

şimdi burada bir seçim yapmamız gerekiyor ya bu adamlara taviz vereceğiz ya direneceğiz hangisini yapalım, dinin olmazsa olması olmayan başörtüsü birileri tarafından bayraklaştırıldı ve sistemi tehtit ediyor sence ne yapalım?

din düşmanlarıda olacak onlarda fırsatları değerlendirecek bizde inandıklarımızı savunacağız ama inandığımız şey şekilsel bişey değil bizim... o yüzden kimsenin tekelinde değil... şuan Türkiye'yi tehtit eden gerçek mesele dinsizler midir, yoksa kökten dinciler ve etnik ayrım yapan teröristler mi?

eğer türban bir özgürlük ifadesi olacaksa o zaman üniversitelerde Kürtçe eğitime karşı çıkmak imkanı bulabilir miyiz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nur suresi 31. Ayette zinet kelimesi Taki demek birkere bunu bilelim ....

birde düsünelim yüce Tanrimiz öbür dinlerde neden öyle birseyi öngermemis? onlari kullari yaksin diyemi yoksa kim yaksin diyemi !!! kim yaksin dört kitabi okumadan arastirmadan ya siz haklisiniz yakin onlarimi demis? sivasda yaktilar yakanlari gördük hepsi bir araya gelse bir arabanin tekerlegi etmez bir kitabi okumasini beceremez !!! onlarin anladigi gibimi hayatimizi yönlendirecegiz ???? gülünc olmayalim bu cagda,, zinet sonra hangi manalara geliyor sacmi bilmem neresimi bilmem neresimi.. yapmayin ya Dinimizi kendi ellerimizle kücültmeyelim birazda Dinimizi yüceltmek icin calisalim .. bizlerden baska gülüncü kalmadi artik bu kücük dünyada

sonra inanci icin takiyor ya taksin herkes neyi inaniyorsa taksin neyi takmak istiyorsa taksin ama biraz Ahlak kurallarina uymak var??? simdi herkesin neyi takdigini laik cumhuriyetimiz karisdimi!!! desin birisi karisti? sonra biz neden laik´iz

ya istenen Ahlak kurallarina göre diyelim, herkes sinifa kafasina birsey taksa gelse olurmu? olmaz..... takan niye takiyor neyden korkuyor sinifta ? kendisine sarkintilik yapilacak diyemi ? ya soruyorum sarkintilik yapan neye bakar sacami bakar ... benim bildigim gözlerinin icine bakar öyle ya baska türlü bir insan nasil asik olabilir? yoksa seriatcilarda Aşk yokmu Aşk

sonra sinif bir Aile sayilir farzet mezun oldu nerde caisacak!!! camide degil herhalde öyle olsa imam hatibe gider!!!

sonra merak ettigim türban takan bayanlari esleri kiskanirmi ? kiskaniyorsa neresini kiskanir ?

artik bunlari cevap verirken baska yollara saparsaniz ??? demekki hedef insanimiz ülkemiz laik cumhuriyetimiz ??? birisi desinki bir imam bu ülkede saldiriya ugradi ,,birisi desinki cami yapiminda bu laikler yardim etmedi? unutmayin okullarda bizim,camilerde,, bizler okulu okul gibi gördük camiyide ibadet yeri olarak gördük onun icindirki yardimda bizim ayrimiz olmadi siyasi fikrimizdede ayrim olmayacak siniflardada ayrim olmayacak o yasa nasil geldiyse öyle gitmelidir.

Efendi Türkler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nur suresi 31. Ayette zinet kelimesi Taki demek birkere bunu bilelim ....

peki BAŞÖRTÜLERİNİ/VEYA ARTIK HER NEYSE, "YAKALARINA KADAR SALSINLAR" ne demek ?

zinetleri örtmek ile zinet yerlerini örtmek eş anlamlı mı ?

halk size mi inanacak, diyanete mi ? ya da bu çevirileri yapan profesörlere mi ?

günlerdir bu soruyu soruyorum size ama bir türlü cevap vermek işinize gelmedi sanırım !

gerçekler hoşunuza gitmesede, tarafsız olmanız ve ayeti çarpıtmaktan vazgeçmeniz dileğiyle

saygılar

"İnanıyorsa örtünecek"

bu sözden anlaşılan mana budur arkadaşım...

kaldıki Türkiye'nin içinde bulunduğu durumda insanların inanç kavgasına sürüklenmesinde en körükleyici etken yine türbandır... burada sıl madur olanlar kadınlardır, inanıyorsa örtünecek dersek sonuç başka yerlere çıkar...

evet aynen öyle, inanıyorsa örtünecek, bir mümin bile bile günah işleyemez, örtünmediği için dinden çıkmaz ama her başını açtığında bir günah işler, bile bile Allah'a muhalefet etmenin ne demek olduğunu takdirinize bırakıyorum !

saygılar

Turkiyede yakinda bunu gorebilecekmiyiz?

evet o video çok anlamlı bir video, teşekkürler

işte islam dini böyle bir din !

ve o gördüğünüz durum aslında ayette anlatılan örtünme biçimi, yani tamamen kapanma, ama tefsirciler insafa gelmişte el ve yüz gibi görünen kısımlar açık olacak diye parantez içine yerleştirmişler

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarafsız arkadaş, çokta tarafsız değilsin ama önemli değil illa bir tarafa meylimiz var...

Önce din nedir onu anlamak lazım şimdi siz reddettiğiniz için ve İslam'ı yukarıdaki videoda gördüğünüz şey gibi zannettiğiniz için yanılıyorsunuz...

Din felsefedir, felsefelerin doğuş noktasıdır, insanlar çıkmazlara düşüyorlarsa bu felsefenin meselesi olmaz...

dinleri reddetmiş birine dini anlatmaya çalışmak imkanlı değil, siz bir tanrıya inanıyorsanız ben Allah'a inanıyorum ve (kendi görüşüm) Kuran'ın Arabça gelmesi tamamen Arabistana gelmesi ile alakalı, tabiki oraya Japonca gelecek değildi, yani demek istediğim Kuran'ı hangi dile çevirirseniz çevirin (tam manasıyla olmasa bile) itibar edene yol gösterecektir, zaten din yoldur, kitaplar ve peygamberler o yolun rehberi...

Dinde asla kabul görmeyen şeyler bellidir, inkar, riya, yalan, saptırma ve kötü niyet... Çünkü bunların hepsi aldatmaya ve aslını inkara yöneliktir... Diğer teferruatlar insanları belli çizgilerde topluca eğitmek ve ahlaklandırmak için bildirilmiştir... Sizin ve kökten dincilerin ortak noktası Kuran'da bildirilen şeylerin kati surette hayata geçirilmesi gerektiğidir ve bu mümkün de değildir...

Kuran terminalojisini bilmek lazım (ve buradaki neden/sonuç ilişkisini) Kuran'da başındaki örtüyü omuzlarından salmayan kadınlara yönelik bir tehtit yok ve lütfen tehtit ettiği şeylere dikkat edin... Ve örtü ile alakalı yerde geçen (zinetten çıkan sesleri) duyurmayından ne anlıyorsunuz?

Kuran'da ifade edilen şey gösterişten kaçınmak ve edebli giyinmektir... Ve hadiste geçtiği gibi denir ki zaman size uymaz, siz zamana uyacaksınız... Ne derseniz deyin 1000'lerce yılın tezatlıklarını bağdaştıramazsınız, herhalde Allah bunu sizden benden diyanetten daha iyi biliyordur...

yorum farkı diyelim... ve herşeye rağmen unutmayın günah bile olsa bunun hükmünü insanlar veremez, hesabını soramaz, Allah ne güne duruyor, araya girmeye kalkmasın kimse mazallah kendisi için pek iyi olmaz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarafsız arkadaş, çokta tarafsız değilsin ama önemli değil illa bir tarafa meylimiz var...

yine konu dışına takıldık !

Önce din nedir onu anlamak lazım şimdi siz reddettiğiniz için ve İslam'ı yukarıdaki videoda gördüğünüz şey gibi zannettiğiniz için yanılıyorsunuz...

" Din felsefedir, felsefelerin doğuş noktasıdır,"

evet doğru burayı anladım kadtılıyorum

peki İslam Dini nedir ?

Kuran'ın Arabça gelmesi tamamen Arabistana gelmesi ile alakalı, tabiki oraya Japonca gelecek değildi, yani demek istediğim Kuran'ı hangi dile çevirirseniz çevirin (tam manasıyla olmasa bile) itibar edene yol gösterecektir, zaten din yoldur, kitaplar ve peygamberler o yolun rehberi...

hala din diyorsunuz, din bir felsefedir onu anladık

ben bunun sınıflarından, yani islam dininden bahsediyorum !

islam dini ile hristiyan dininin aynı felsefeyemi koyacağız, aralarında bir fark varki bu ayrılmış

kısaca

islam dinine inanmak ne demektir ?

Sizin ve kökten dincilerin ortak noktası Kuran'da bildirilen şeylerin kati surette hayata geçirilmesi gerektiğidir ve bu mümkün de değildir...

Kur'andaki ayetlerin gönderiliş amacı nedir ?

Nereden belli ?

Kuran'da başındaki örtüyü omuzlarından salmayan kadınlara yönelik bir tehtit yok ve lütfen tehtit ettiği şeylere dikkat edin

Allah kullarından ayetlerde (örneğin nur 31 de) ne yapmasını istiyor ? Allah'ın kullarından istediği bir şeyi yapmamanın vebali var mıdır ?

Kuran'da ifade edilen şey gösterişten kaçınmak ve edebli giyinmektir

Allah'ın ayette kulun edebi olması için tarif ettiği bir giyim tarzı var mıdır ? neden "edepli giyinin" dememişte, yakalarınıza kadar örtünün demiş ?

yorum farkı diyelim... ve herşeye rağmen unutmayın günah bile olsa bunun hükmünü insanlar veremez

hükmü biz değil Allah veriyor zaten, uyaran ve hükmünü verecek olan zaten o, kapanmak Allah istediği için var ! insanlar istedği için değil !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kutsal kitabı satır satır ve üstelik Arapça ezberlemelerine rağmen,

"Türbanı Kuran şart koşuyor" diye gerçekdışı söylemlerle

Genç kızlarımıza başlarını kapattıran şimdiki zihniyet,

başka hiçbir şekilde bu kadar açık ve yalın olmamışlardı...

Sözün kısası,

aslında şimdi değil,

Çoktandır kendi ortaçağımızın gerisine düşenlerin yönetiminde yaşıyoruz.

Buna karşı direnirken,

Önce kendi aydınlanma tarihimizden güç almadığımız sürece,

Türbanı eleştirmenin "Batıcı" lık olduğu söylemi de etkinliğini sürdürecektir...

Üstelik 60 yıllık karşıdevrim döneminin en "Batı yalakası" siyasetçilerinin "ezber" i olarak...

Üzgünüm...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kutsal kitabı satır satır ve üstelik Arapça ezberlemelerine rağmen,

"Türbanı Kuran şart koşuyor" diye gerçekdışı söylemlerle

Genç kızlarımıza başlarını kapattıran şimdiki zihniyet,

başka hiçbir şekilde bu kadar açık ve yalın olmamışlardı...

Gerçeği göz göre göre göz ardı eden zihniyette hiç bu kadar açık ve net görünmemişti

Kur'ana göre kapanmanın gerçekdışı olduğunu bize kanıtlayabilir misiniz ?

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gerçeği göz göre göre göz ardı eden zihniyette hiç bu kadar açık ve net görünmemişti

Kur'ana göre kapanmanın gerçekdışı olduğunu bize kanıtlayabilir misiniz ?

saygılar

Kuranda -Ziynetleri örtsünler, diyor. -Ziynet, süs eşyaları, değerli takılar demek. İslamcılar -Ziynet, kelimesinin gögüsü falan ima ettiğini söylüyorlar ama bu çarpıtma. -Tomurcuk memeli kızlar, demekten çekinmeyen bi kitap -Kadınlar memelerini örtsünler, demeyemi utanmışta -Ziynet, demiş?

Bide o ayette -Ziynetleri belli olsun diye ayaklarını yere vurup ses çıkartmasınlar, diye bi ifade var. Çıplaklar kampında bile kadın istediği kadar zıplasın o iki meme birbirine çarpıp ses çıkarmaz. Ben ses sadece seks sırasında şahit oluyorum öyle bi sese, o sırada üçüncü bi kişi olmadığı için örtünmeye gerek yok. Muhammed kadınlar kimseye gösteriş yapmasınlar diye söylemiş bu ayeti. Adamlarda dayatmış işte, kasmış.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuranda -Ziynetleri örtsünler, diyor. -Ziynet, süs eşyaları, değerli takılar demek. İslamcılar -Ziynet, kelimesinin gögüsü falan ima ettiğini söylüyorlar ama bu çarpıtma. -Tomurcuk memeli kızlar, demekten çekinmeyen bi kitap -Kadınlar memelerini örtsünler, demeyemi utanmışta -Ziynet, demiş?

Bide o ayette -Ziynetleri belli olsun diye ayaklarını yere vurup ses çıkartmasınlar, diye bi ifade var. Çıplaklar kampında bile kadın istediği kadar zıplasın o iki meme birbirine çarpıp ses çıkarmaz. Ben ses sadece seks sırasında şahit oluyorum öyle bi sese, o sırada üçüncü bi kişi olmadığı için örtünmeye gerek yok. Muhammed kadınlar kimseye gösteriş yapmasınlar diye söylemiş bu ayeti. Adamlarda dayatmış işte, kasmış.

:clover: :clover: :clover:

esarpi bile Türbana ceviriyorlar mantik olarak Türbanli kadin daha seksi görünüyor ilgi odagi olusturuyor ,tamam karacarsaf olurda Türban olurmu kitapda türbanmi yaziyor ... düsünelim odönemlerde kadin Türban taksaydi herhalde o dönemin seda sayani olurdu? !!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sinek Vale, kapanmaktan bahsediyoruz

kapanmanın gerçek dışı olduğunu kantılayabilir misiniz ?

ziynet nerden çıktı ?

ayetlerle geliniz lütfen

Nur Suresi, iddiaların bir iftira olduğunu anlatıyor. Ayrıca, ziyneti, gerdanlığı yitirme konusu da dahil olmak üzere birçok meseleyi açıklığa kavuşturuyor. 30 ve 31'inci ayetler önceki ayetlerle birlikte bir bütünlük içinde sorunlara çözüm getiriyor. istersen bir daha oku istersen daha öncede yazdim koy ayetleri önümüze... ben türkcesine cevireyim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

esarpi bile Türbana ceviriyorlar mantik olarak Türbanli kadin daha seksi görünüyor ilgi odagi olusturuyor

ayet kapanmaktan bahsediyor, nasıl kapanırsan kapan, amaç "göstermemek"

ne yani başörtüsü eşarp falanla kapanınca, sorun olmuyor mu diyorsunuz ?

Kapanmak, örtünmek, olay bu, çarpıtmaya çalışsanız bile bir yararı olmaz ! gerçek kabak gibi meydanda

Nur Suresi, iddiaların bir iftira olduğunu anlatıyor

"yakalarınıza kadar örtün" diyor !

lütfen cevap veriniz artık

neyi yakalarınıza kadar örtün diyor ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.