Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kürt Sorunu ve Türkiye'nin geleceği hakkında

cozunurluk

Önerilen İletiler

kasabalar teroristler tarafindan ele geciriliyor devlette cozum olarak kasabayi yakiyor.ne kadar guzel bir cozum..bu suna benzedi taksimde hirsizlik yapan birini polis kovaliyor ve yakalamk icin el bombasi atiyor.hirsizla birlikte 50 kisi hayatini kaybediyor..

devlet nedense hic bir sorunu cozemiyor.neden cunku sorunu kendi besliyor destekliyor sorunu kendisi cikarioyr.sorun devlette.ortada bir bataklik var ve bu bataklik devletin beyninde..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bak ben kimsenin etkisinde kalmam bunu aklina koy tamam kurtlar vadisini seyredecek zamanim yok! eger onlar terörist ise onlar bir kasabayi ele gecirmisse o kasaba atese verilir! tamam demekki senin bahsettigin kasabalar???

Devlet herseyi cözemez? birikimi olmayan birseyi kafana göre ceviremezsin? yani devlet artik doguda feodalizm den kapitalizme geciyoruz demesinimi bekliyordun??? demin götürülmek istenen yatirimlardan bahsettik... baslarina gelen akibetleri bir arastir kitap yap oku tamam.. sonra Devlet baba Devlet babaya el acma devrini afrikalilar bile kapatti varmi ellerin? bu elleri,, herseye ragmen kisitli olanaklari olan Devletimiz elinden geldigince genede acikta birakmadi? Batida o elleri kirarlar!

:shuriken:

-_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

burada dağdakiler mi tartışılıyor?

Dagdakiler Arapmi?

Ana sorun dogudaki fakirlikse vallahi batida ayni sorun var? italyada sicilyada yasayanlar bizim dogudakilerden dahada fakir gelin Almanyanin dogusuna bakin ekmek alacak parayi zor buluyorlar??? Dünyayi ne zannediyoruz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dagdakiler Arapmi?

Ana sorun dogudaki fakirlikse vallahi batida ayni sorun var? italyada sicilyada yasayanlar bizim dogudakilerden dahada fakir gelin Almanyanin dogusuna bakin ekmek alacak parayi zor buluyorlar??? Dünyayi ne zannediyoruz?

Sayın Efendi Türkler doğuda ki açlığın en büyük nedeni Kürt sorunu.Bunu inkar etmek pek akıllıca değil,düşünmek lazım.Bu yoksulluk da Türkiyenin sorunu.Bakın Kürt sorunu bir ülke sorunu oldu.Oldukça basit.

Dağdakiler Arap değil,Kürt.Arap neden kendi sorunu varken bizim sorunumuz neticesinde dağa çıksın.Hem siz dağdakileri neden gösteriyorsunuz,kendi kürtlerimiz varken.Kendi insanımız varken duylacak,anlaşılacak ve barışılacak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Efendi Türkler doğuda ki açlığın en büyük nedeni Kürt sorunu.Bunu inkar etmek pek akıllıca değil,düşünmek lazım.Bu yoksulluk da Türkiyenin sorunu.Bakın Kürt sorunu bir ülke sorunu oldu.Oldukça basit.

Dağdakiler Arap değil,Kürt.Arap neden kendi sorunu varken bizim sorunumuz neticesinde dağa çıksın.Hem siz dağdakileri neden gösteriyorsunuz,kendi kürtlerimiz varken.Kendi insanımız varken duylacak,anlaşılacak ve barışılacak.

Demekki sorunu kendileri yaratiyorlar???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

terorun milleti irki kokeni olurmu hic..

Ülkemizde 70.Milletin huzurunu,, bir gurup doguda sorun varmis gibi terör yaratmalari emperyalist cikarlar icin bunlar hos degil bu topraklarin sahibi coook derinlerde cook derin kalplerde yasiyor... huzuru Türk adinda bulmuslar bu topraklarin derin tarihinin huzurunu kimsenin bozmaya hakki yok.. yoksa Akadlarda Etitlerde ayaga kalkar.. bu topragin huzurunu bozmaya calisanlara bir tokatda onlardan gelir!!! bir noktada agir cevap gelir kimse altindan kalkamaz.. terör terördür dediginiz gibi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayır,sorunu onları yok sayanlar yaratıyor,sorunu kirli hesaplar yaratıyor,sorunu insanlıktan nasibini alamamışlar yaratıyor.

Bakin kirli hesaba kimler bulasiyor? burda ben böyle konulari konusmak istemem ama biraz acayim? bakin Afaganistan isgal oldu ne oldu biliyormusunuz? bilseniz bu sekilde zaten tartisilmaz.. herneyse ben söyleyeyim üc kat uyusturucu üretimi artti? üretenler kim? bu üretenlerde engel olunuyor diye silaha sarilmiyolarmiydi zamaninda??? simdi isgal edip onlara bu olanaga onlara izin veren kim..... biraz arastir nerelere kadar dayanacak... Aclikmis onlar latife??? tok varmiii... kirli hesaplari benim laik cumhuriyetimde arama onu daglara cikipta bu kirliligin icine cekmeye calisanlara gözün acilsin.. sehirde kalipta tarikatlarin basina gecenlere gözün acilsin..

Meclise giripte sayin diyenlere acilsin???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakin kirli hesaba kimler bulasiyor? burda ben böyle konulari konusmak istemem ama biraz acayim? bakin Afaganistan isgal oldu ne oldu biliyormusunuz? bilseniz bu sekilde zaten tartisilmaz.. herneyse ben söyleyeyim üc kat uyusturucu üretimi artt? üretenler kim? bu üretenlerde engel olunuyor diye silaha sarilmiyolarmiydi zamaninda??? simdi isgal edip onlara bu olanaga onlara izin veren kim..... biraz arastir nerelere kadar dayanacak... Aclikmis onlar latife??? tok varmiii... kirli hesaplari benim laik cumhuriyetimde arama onu daglara cikipta bu kirliligin icine cekmeye calisanlara gözün acilsin.. sehirde kalipta tarikatlarin basina gecenlere gözün acilsin..

Meclise giripte sayin diyenlere acilsin???

Meclistekiler benim için ölçüt değil,kirli hesaplar benim için ölçüt değil,olamazda.Ne kadar basit sizin için insdanı yok sayma,insanını yok sayma.Kirli hesaplar ha!Sorayım size sayın Efendi Türkler,bu hesaplara canını,malını veren insanlar kime sığınacak.Soruyorum size babası öldürülen,kardeşinin akibetini bilmeyen bir insan bunun hesabını kimden soracak.

İnsanları suçlamak oldukça basittir.Bakın ben de suçlayayım mı?Mesela ben küçükken dışarda oynayamadığımızı,sabahlara kadar pencerelerin önünde saklandığımızı,kapımızın sabaha kadar ne kadar dövüldüğünü,evimizin duvarlarında olan mermi izlerini,sabahın bir vakti evi arayanları,günlerce evimizi,mahallemizi saran askerleri,babamla üzerime yağdırılan kurşunları,ölümleri,yıkımları..ben de bunu hesabını sorayım mı?Neden?Kimse bunları hakketmez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuda tüm yazılanlara rağmen,hala aynı noktada olmak.Dürüst ve samimi olmayan yaklaşımlar,suçlayıcı tavırlar.Yazma dinlemiyorlar seni diyen arkadaşlarım,söz artık dinlenmediğim yerde yazmayacağım.Ne zaman ki burada gerçek anlamda Kürt sorunu tartışılırsa o zaman ben de burada olacağım.Saygılar!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu adina Kürt sorunu diye terörü hos gösteren hakli gösteren bir baslik altinda,yapilanlar,Türkyenin altinin kazilmasidir,Kürtler 1919 dada ayni isyanlarin pesindeydiler,1989 da ve 2008 de hala devametmektedir.Seyh Saidi katmadim hesaba.Amac ortadadir,"Kürt devleti"buna hayir efendim deselerde artik inkar edilmez bir gercektir bu.Bilimsel olmyan iddialar iyi niyetli olamaz.Aclik Türkiyenin bütün sathinda kol gezmektedir ama nedense bu acliga Kürtler disinda hic kimse silahla karsi gelmeye calismiyor.Simdi soruyorum ben;Arkadas sen okul istiyorsun,egitim isitiyorsun as istiyorsun is istiyorsun,eline almissin silahi devlet bizi inkar ediyor diyerek daglarda asker avliyorsun,senin askerle ne isin olabilir askermi sana as ve is verecek yoksa devletmi?Askerle isin var cünkü amacin as ve is degil devlettir devlet yani Kürdistan bu nedenle askere ates ediyorsun cünkü asker Türk askeridir ve sence Kürdistana girmistir,ISTE ASKER ÖLDÜRMENIN NEDENI BUDUR.Kuzey Irak'ta kurulacak bir Kürt devleti Türkiyenin stratejik cikarlarina uygun degildir,ve dolayisiyla buna engel olmak istemeside cok dogaldir,sen buradada ayaga ka.lkiyor ve askere Kuzey Irak icin posta koyuyorsun peki neden?Cünkü Kuzey Irakta bir Kürt devletinin kurulmasi yarin Türkiyenin Güneydogusunda Kuzey Kürdistanin kurulmasinin kapisini aralayacaktir,bu nedenle askere Kuzey Irak icin karsi cikiyorsunuz,bu demek oluyorki sizin amaciniz ne istirne astir ne dildir nede Kültür,amaciniz bölünmektir.

Bu konuda bilimsel verilere dayanilarak okadar cok yazilar yazildiki,dikkat ediyorum bu bilimsel verilere dayanilarak yazilan yazilarin hicbirisi üzerinde bir tartisma acilmiyor,sanki o yazilar yazilmamis gibi bir durum var ortada.Bu yazilar üzerinde bir tartisma acilmamasi bir yana bu yazilara belgelere ragmen hala acliktan,ihmal edilmislikten bahsedilip gercekler hali altina itiliyor,dolayisiylada aclik ve yoksulluktan bahseden forumdaslar pekte inandirici olmuyorlar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ondan bunda alıntı yapıp, cümleleri birbirine mi katıyorum da rahatsız oluyorsunuz?

Yazılanları cümle cümle değerlendirip eleştirmem neden sizi bu kadar rahatsız ediyor anlamış değilim :D

Ayrıca benim hangi fikirde olduğum ortadadır. Duymak istediğiniz sağ yada sol gibi bir etiket mi sadece :)

Yazılan fikirler üzerinden ileti yazınız. Sıkıldım artık bu şekilde tartışmaktan. Ne yazdığım ise bir kaç sayfa ötede durmaktadır!

1) Ben kimseden alinti yapmis degilim, alinti yapanlar gocunsun

2) Birine cevap niteligindeki iletilerde alinti yapmak cok normal bir olaydir

3) Hangi fikirde oldugunuz hala anlamis degilim, sadece herkese cevap yetistirip muhalefet yapiyorsunuz! Fikrinizi soyleyinde bakalim elestirilecek b ir yani varmi yokmu bence! Size iletiyim seve seve! En cok alinti yapip yazan da sizsiniz zaten!

:) Diyarbakir usulu saygilarrrrr!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

devlet tarafindan nasil goce zorlanmiyo ben bunu anlamadim.korucu olacaksin diyen devlet degilmi.korucu olmayanlarin evlerini yakan orda yasama hakkini vermeyen batiya goc etmesine neden olan ve zorlayan devlet degilmiydi.kendi kendilerine mi yakti bu insanlar evlerini..

doguya hangi olanaklar saglandi dogru duzgun egitim bile verilmiyo..

devlet kisilere sahislara vermicek o zaman kendisi yapacak yatirimi.asiret sorununu goz onunde bulundurarak..

Arkadaşım yanlış biliyorsunuz Devlet korucu olacaksın demiyor. isteyen korucu oluyor bunu böyle bilmelisin..doğuda yüzlerce korucu olmayan köyler var bunların evlerinin yakıldığını söylemek tamamen iftiradır ve bu iftira suç oluşturmaktadır .Yakılan evler pkk teröristleri tarafından yakılmıştır ,hiç bir devlet kendi milletinin evini yakmaz yakıpta geri dönmesi için hane başına 80 milyar ödemez. bende doğuluyum koruca değilim bizim evi neden yakmadılar?

doğuya hangi olanaklarmı sağlandı???

çocuk başına 4 çocuğa kadar para yardımı, doğum ve süt parası,tarla parası yem parası vs veriliyor.Bakın kredilere kimlere nasıl kredi veriliyor kalkınmada öncelik adına bir çok geri ödemesiz ve 5 yıl geri ödemesiz krediler hangi bölgelere veriliyor(tabi bu kredileri kimler kullanıyor ayrı bir konu)

...arştırın biraz öyle yorum yapın derim...

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizlere anatmaya çalışıyoruz hala anlatamayıruz ondan..

Sizler anlatamıyorsunuz sadece suçluyorsunuz.Bakın diğer başlıklara.Diyarbakırlı,Mavi..,başta olmak üzere bu konuda yazan arkadaşları hep suçluyorsunuz.Kürt sorunu var kardeşim.bundan ötesi de yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilimsel hicbir calisma Türkiyede bir Kürt sorunu oldugunu söylemiyor,Kürt sorunu var diyenler,sorun yaratma heveslisi olanlardir yani ayrilikcilar.Bilimsel diyorum cünkü akli basinda olan herkes bilime ve bilimin isiginda sorunlara egilir,ekonomik sorun,terör sorunu,cevre sorunu vs vs gibi cogaltilabilir bu sorunlar.Türkiye üniter bir yapiya sahiptir,Türkiye Cumhuriyeti yasalarinin hicbir maddesinde Kürtlere ayricalik yoktur,ayricalik isteyenler Kürtcülerdir yani ayrilikcilardir.Neden istiyorlar diye soruldugunda bunun bilimsel yaniti"KÜRDISTAN ISTEMELERI" olur ki bütün bilimsel arastirmalarda böyle söylemektedir.iste Kürt sorunu diye sorun haline getirilmeye ve terörlede duyurulmaya calisilan olay budur.Kardesce yasayalim derlerken aslinda dedikleri sudur;"Bize özerklik verin kardesce yasayalim".Yani herkes .....onlar akilli ne dediklerini kimse anlamiyor diye saniyorlar.Adamlar acmislar terörist basinin posterini,PKK nin bayragini gecmisler kendileri gibi Türk düsmani bir Ermeni sarkicinin karsisina "BIJI APO,BIJI KÜRDISTAN"falan filan,diger tarafta ise Kürt sorunu vardir teraneleri.

Kimse yutmuyor bunlari yani.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizler anlatamıyorsunuz sadece suçluyorsunuz.Bakın diğer başlıklara.Diyarbakırlı,Mavi..,başta olmak üzere bu konuda yazan arkadaşları hep suçluyorsunuz.Kürt sorunu var kardeşim.bundan ötesi de yok.

Sizler ezbere konuşuyorsunuz. Araştırmıyor sormuyorsunuz. Duygularınızla hareket edip doğru yanlışı karıştırıyorsunuz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizler ezbere konuşuyorsunuz. Araştırmıyor sormuyorsunuz. Duygularınızla hareket edip doğru yanlışı karıştırıyorsunuz

Duygularımla değil,yaşadıklarımla da değil.Kürt değilim,doğuda da fazla yaşamadım.Ama kardeşim kürt sorunu vardır.Sorun yok saymayla başladı,öfke ile devam etti.Türkler de masum değil,Kürtlerde.Ama asıl suçlu onları yok sayan,dilini yasaklayan.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Duygularımla değil,yaşadıklarımla da değil.Kürt değilim,doğuda da fazla yaşamadım.Ama kardeşim kürt sorunu vardır.Sorun yok saymayla başladı,öfke ile devam etti.Türkler de masum değil,Kürtlerde.Ama asıl suçlu onları yok sayan,dilini yasaklayan.

Uşağum, artuk bana sorun vardur demeyun, sorunu açuklayun lütfen...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorunu anlataim:

- Kurtce'nin resmi olarak taninmamasi...

- Kurtlerin kimliginin taninmamasi

- Kurtere kendi dilleri kendi tarihleri kendi kulturleri uzerine egitim hakki taninmamasi

- Kurtlerin kendi dillerinde yayin haklari olmamasi

- Belediye ve diger kamu kurumlarinda Kurtce hizmet yasagi...

- Kurt yorelerinin kalkinmasinin yillarca onlenmis olmasi

- Binlerce Kurdun Bati'a goce zorlanmis olmasi...

- Binlerce Kurdun derin devlet ceteleri tarafindan fail-i mechul cinayetlerle oldurulmus olmasi

- Vesaire vesaire...Isterseniz daha bri kac tane daha yazabilirim!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güzel Kardeşim.

Sana yazılan bir sürü mesajı resmen görmezden geldin.

Sana artık şunu diyebilirim;

Çok merak ediyorsan git araştır.

Kürt Sorununu senin gibi biri kabul etmesin

yoksa Kürt Sorunu'nun imajı zedelenir :)

Selametle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.