Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kürt Sorunu ve Türkiye'nin geleceği hakkında

cozunurluk

Önerilen İletiler

- Kurtce'nin resmi olarak taninmamasi...

Bütün düğünlerde eğlencelerde televizyonlarda yayınlanırken bu ısrar niye?

Bu ülkenin resmi dili Türkçe'dir bunu neden kabullenemiyorsunuz? Yoksa derdiniz başka mı? Lazların çerkeslerin neden böyle bir derdi yok?

- Kurtlerin kimliginin taninmamasi

Nerede tanınmıyor? Kimliğini gösterip nerede ürk vatandaşı sayılmadın? Doğulu olup da işe alınmayan mı var ha?

- Kurtere kendi dilleri kendi tarihleri kendi kulturleri uzerine egitim hakki taninmamasi

Gösterilen tarih eğitiminin nesi eksik? Çarpık birşey varsa söyleyin. Dilden dem vurup durmayın! Çerkeslere neden sağlanmıyor da çerkesler ayaklanmıyor? Kürtlerin derdi ne?

- Kurtlerin kendi dillerinde yayin haklari olmamasi

Sebep? Dilinizi TV de, sağda solda konuşamıyormuş havası yaratmayın!

- Belediye ve diger kamu kurumlarinda Kurtce hizmet yasagi...

Bu sadece Kürtçe hizmet yasağı mı? Kardeşim TÜrkiye de yaşıyorsun resmi dilin belli! Bunu öğrenmen için gerekli herşey mevcut! Daha ne??? özünü kaybetme ama resmiyete de saygı duy! Bu kadar zor mu be! Nasıl konuşabiliyosan burada türlçeyi, hepiniz konuşabilirsiniz...

- Kurt yorelerinin kalkinmasinin yillarca onlenmis olmasi

batıyı gezin derim. Doğudan çok daha fazla geri kalmış bölgeleri var... Çalışın kalkınır!

- Binlerce Kurdun Bati'a goce zorlanmis olmasi...

PKK yı beslemeyi bırakın göçe gerek kalmaz. Savaş bu!

- Binlerce Kurdun derin devlet ceteleri tarafindan fail-i mechul cinayetlerle oldurulmus olmasi

o derin devlet ne demokrat Türkleri de götürdü haberin var mı senin????

- Vesaire vesaire...Isterseniz daha bri kac tane daha yazabilirim!

Vesaire vesaire, bütün sorunlar size has değil mi? Türkler bu ülkede refah içinde yaşarken siz eziliyorsunuz değil mi? Milliyetçiliğin de böylesi! :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güzel Kardeşim.

Sana yazılan bir sürü mesajı resmen görmezden geldin.

Sana artık şunu diyebilirim;

Çok merak ediyorsan git araştır.

Kürt Sorununu senin gibi biri kabul etmesin

yoksa Kürt Sorunu'nun imajı zedelenir :)

Kendi düşüncen var ise yaz şu sorunları da öğrenelim!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya bu ne körü körüne bir zihniyettir ya? Çerkesler ve lazlardan daha fazla dilinizi konuşur iken daha fazlasını istemenin anlamı nedir? Onlar asimile mi olmuş da siz de korkuyorsunuz Türkçe konuşunda asimile olmaktan? Kimse kimseyi kandırmasın artık! Niyet başkadır! Bu da ortadadır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uşağum, artuk bana sorun vardur demeyun, sorunu açuklayun lütfen...

Sorunu anlamazlıktan gelme.Sende anladın sorunun ne olduğunu.Sorunu dilin yasaklanması,kimliklerin yok sayılması olarak adlandıranlara bir kulak ver.Bak sende göreceksin sorunu.Kürtler içinde ayrılıkçıların olması bu sorunu geçerli kılmaz.Bırakın Kürtleri biz Türklerde de ayrılıkçılar yok mu?Şeriat,faşist,demokrat.Bunlar dakendileri için bir ülke istemiyor mu.Sırf bunun için olanları nasıl yadsırız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saat 20:30 civarı..yer Güngören..Ölenler pazar akşamı aileleriyle yoğun iş haftası öncesi yürüyüşe çıkan insanlar..işte kürt sorunu!!Tartışma bitmiştir!

Eğer bu saldırı da PKK nın işi ise ki başka şeylerden de şüpheleniyorum; işte o zaman söylenecek çok şey var!!! Yazıklar olsun!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğer bu saldırı da PKK nın işi ise ki başka şeylerden de şüpheleniyorum; işte o zaman söylenecek çok şey var!!! Yazıklar olsun!

bunlar kimlerden olusuyor,, bunlar kackisi,, hangi kilikta hareket ederler,, kackiliktan kiliga girerler,, soralim bunlar kac kişi

:shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Göreceğiz, anlayacağız...

PKK resmen kinadi saldiriyi. PKK'nin isi degil patlamalar... Bence isin altindan Ergenokcular cikacak yine! Zira herhangi bir orgut boyle bir saldiri da bulunsa ustlenirdi! PKK olaylari siddetle kinayanlardan biri.

Zaman Gezetesi'nde ki Ergenekon iddianamelerini okudum tuylerim diken diken oldu. Ne kadar sizmislar her kesimin icine aklim durdu resmen! Bence olayin altindan yine bunlar cikacak!

Boylesine vahsice bir olaya imzasini atanlar utansın...Kim olursa olsun!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilimsel hicbir calisma Türkiyede bir Kürt sorunu oldugunu söylemiyor,Kürt sorunu var diyenler,sorun yaratma heveslisi olanlardir yani ayrilikcilar.Bilimsel diyorum cünkü akli basinda olan herkes bilime ve bilimin isiginda sorunlara egilir,ekonomik sorun,terör sorunu,cevre sorunu vs vs gibi cogaltilabilir bu sorunlar.Türkiye üniter bir yapiya sahiptir,Türkiye Cumhuriyeti yasalarinin hicbir maddesinde Kürtlere ayricalik yoktur,ayricalik isteyenler Kürtcülerdir yani ayrilikcilardir.Neden istiyorlar diye soruldugunda bunun bilimsel yaniti"KÜRDISTAN ISTEMELERI" olur ki bütün bilimsel arastirmalarda böyle söylemektedir.iste Kürt sorunu diye sorun haline getirilmeye ve terörlede duyurulmaya calisilan olay budur.Kardesce yasayalim derlerken aslinda dedikleri sudur;"Bize özerklik verin kardesce yasayalim".Yani herkes .....onlar akilli ne dediklerini kimse anlamiyor diye saniyorlar.Adamlar acmislar terörist basinin posterini,PKK nin bayragini gecmisler kendileri gibi Türk düsmani bir Ermeni sarkicinin karsisina "BIJI APO,BIJI KÜRDISTAN"falan filan,diger tarafta ise Kürt sorunu vardir teraneleri.

Kimse yutmuyor bunlari yani.

saygilarla

Hangi bilimsel kurumlardan bahsediyorsunuz? Zira Dunya Bilimsel Kurumlari ve arastirmalari Kurt Sorunu'nun varligi hakkinda hic bir suphe olmadan "VAR" diyor! Yok siz Turkiye Bilimsel Kurumlari'ndan bahsediyorsaniz orasini bilmem! :) )

Girin en basit vir Wikipedia.org'a bakin knasil tanimlandigini gorun Kurt Sorununun! ****

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya bu ne körü körüne bir zihniyettir ya? Çerkesler ve lazlardan daha fazla dilinizi konuşur iken daha fazlasını istemenin anlamı nedir? Onlar asimile mi olmuş da siz de korkuyorsunuz Türkçe konuşunda asimile olmaktan? Kimse kimseyi kandırmasın artık! Niyet başkadır! Bu da ortadadır...

Kerdesim daha yeni yeni serbest birakilmadi mi Kurtce? On yil oncesine kadar yasakti! E o kadar mucadeleden ve can kaybindan sonra olsun artik o kadari...

Hangi Universite'de Kurdoloji bolumu var Turkiye'de? YOK kardesim... Lutfen birakin artik inkar etmeyi!

Lazlar istiyorsa gitsin onlar da dillerini konussun, Cerkezlerde... Konusmasin diyenler mi var sizden baska?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saat 20:30 civarı..yer Güngören..Ölenler pazar akşamı aileleriyle yoğun iş haftası öncesi yürüyüşe çıkan insanlar..işte kürt sorunu!!Tartışma bitmiştir!

PKK bile saldiriyi kinadi... Yani is PKK"nin isi degil. Bakin kimler cikacak ardindan! Nefret sacmaktan vasgecseniz cok iyi olur! Dunya'da n eylem olursa olsun PKK gibi bir orgut eger isi osaydi kendisi ustlenirdi, ki daha buyuk saldirilari eylemleri ustlendiler gecmiste!

Bu is PKK'nin isi degil...Siz bize "Iste Kurt Sorunu" dediniz, ben size ne diyecegim biliyormusunuz? "Iste DERIN DEVLETINIZIN HALTLARI!"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Göreceğiz, anlayacağız...

Umarim boylesine vahsice bir olay hepimizin gozlerini acar ve aramizdaki ayriliklari yok eder ve sonunda Turk-Kurt hepimiz birlik olabiliriz! ***

Sayin Yarasa size sorum su: olayi PKK ustlenmedigine gore, eger altindan derin devlet izleri cikarsa ne diyeceksiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Yarasa size sorum su: olayi PKK ustlenmedigine gore, eger altindan derin devlet izleri cikarsa ne diyeceksiniz?

Acele etmeyelim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Acele etmeyelim...

Acele filan etmiyorum. Adamlar resmen kindailar saldiriyi. Artik iftira filan edilir ve "PKK yapti" denir zaten bir takim suclulari korumak icin ama resmi kanallari araciligiyla KINADILAR. Eger isleri olsaydi gecmistekiler gibi bu eylemi de ustlenirdiler!

Ki zamanlamasi cok ilginc bu saldirinin. Ergenekon buyuk isimleriyle beraber desifre edilmeye baslandi bu hafta sonu, AKP'nin kapatilmasi gundemde! Yani ortalikta pis bir koku var bence! Sizce de oyle degil mi? Ben ce ikimiz de olayin arkasinda kimlerin oldugunu dehsetle de olsa tahmin edebiliyoruz!

Guzelim insalarimiza oluyor olanlar...Bastakiler hala ayni dudugu cala dursunlar! Moralim alt ust oldu!

Bakin YeniOzgurPolitika web sitesine. PKK resmen kiniyor olayi! Yani onlarin isi degil bu olay!

Ayni anda bir de Kerkuk'te Kurtlere yonelik intihar saldirisi var, ve bunun sonucu olarak Kurtlerle Turkmenler arasinda catismalar yaratilmasi var. Yani rastlanti olamaz bu olaylar... Lutfen artik isin adini koyabilelim! Ulke elden gidiyor! Bir de su Anayasa Mahkemesi AKP'yi kapatma karari alirsa, o zaman iste alin size "Ic Savas" ortami! Korkunc bir durumla karsi karsiyayiz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cidden acele etmenin anlamı yok....

ya PKK ya Ergenekon ya da bi baska ne farkeder kimin dedigi dogru cıksa bile sadece ben demistim le kalacak o kucucuk canlar geri gelecekmi...allah askına birbirimizi kırmaktan vazgecelim bari adam gibi acımızı yaşıyalım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cidden acele etmenin anlamı yok....

ya PKK ya Ergenekon ya da bi baska ne farkeder kimin dedigi dogru cıksa bile sadece ben demistim le kalacak o kucucuk canlar geri gelecekmi...allah askına birbirimizi kırmaktan vazgecelim bari adam gibi acımızı yaşıyalım...

Sayin Senyour,

PKK varolus gelenegi itibariyle eylem yapinca ustlenir. Ustlenmek yerine KINADILAR. Yani acele ile alakasi yok. Yapsaydilar "Yaptik" diye ustlenirdilir. Olayin altindan korkarim herkesin tahmin ettigi kisiler cikacak... Ulkeyi yillardir kaosa suruklemis derin devlet yine vurdu acimasizca!

Acele etmiyelim evet, ve bir kac kisi yine de PKK'nin ustune atmaya calisacaklar bu olayi ama Turk Siyasi Analizciler bile olayin PKK'nin isi olmadigi kanisinda olduklarini dile getiriyorlar! Yani bazi seyler apacik ortada!

Baska bir konuya degineyim hemen: Anayasa Mahkamesinde Ordu mensubu bir yargic var (ki ordunun hangi partiye hizmet ettigi ortadadir), AKP'ye zitligiyla bilinen bir kac yargic var (ki bunlar acikca AKP'ye olan alerjilerini medya araciligiyla dile getirdiler). Neden milletin iradesine boylesine saygisizlik yapiliyor? Bari tarafsiz bir kac yargici alsinlar Anayasa Mahkemesine de kapatma davasi tarafsiz olarak sonuclandirilsin! Yoksa rezalet olacak korkarim! Yahu illah ic savas ya da darbe mi bizi yola getirecek? Bence herkesin meydanlara dusup ADIL BIR KAPATMA davasi icin elele vermesi lazim! Yeter! Bu kadar da olmaz yani!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

patlamanin kurt sorunuyla ne ilgisi var ben bunu anlamadim.bu nasil bir suclama boyle.bu ulkede yasayan milyonlarca kurt kokenli insana yapilmis bir iftiradir bu sizin yaptiginiz ve cok ayip bisey.

diyelim ki pkk yapti.yine ne alakasi var kurt kokenli insanlarla.pkk bir teror orgutu.ve terorun irki kokeni dini dili olmaz.ve pkk kurt kokenli insanlari da asla temsil etmiyor veya kurt kokenli insanlarin haklarini savundugu icin daga cikmiyor.bunu anlayin lutfen..

ve bu sizin yaptiginiz ayrimciligin ta kendisi.ayrimcilik kadar kotu bir sey yoktur.ne yapalim irak gibimi olalim.bir kisi oldugu zaman once uzulmeyip kimliginimi sorgulayalim.acaba bu olenin kokenni ne.once bi kimligi belli olsun bizim kokendense uzulelim baska kokenden se uzulmeye bile gerek yok.boylemi olalaim yani..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

patlamanin kurt sorunuyla ne ilgisi var ben bunu anlamadim.bu nasil bir suclama boyle.bu ulkede yasayan milyonlarca kurt kokenli insana yapilmis bir iftiradir bu sizin yaptiginiz ve cok ayip bisey.

diyelim ki pkk yapti.yine ne alakasi var kurt kokenli insanlarla.pkk bir teror orgutu.ve terorun irki kokeni dini dili olmaz.ve pkk kurt kokenli insanlari da asla temsil etmiyor veya kurt kokenli insanlarin haklarini savundugu icin daga cikmiyor.bunu anlayin lutfen..

ve bu sizin yaptiginiz ayrimciligin ta kendisi.ayrimcilik kadar kotu bir sey yoktur.ne yapalim irak gibimi olalim.bir kisi oldugu zaman once uzulmeyip kimliginimi sorgulayalim.acaba bu olenin kokenni ne.once bi kimligi belli olsun bizim kokendense uzulelim baska kokenden se uzulmeye bile gerek yok.boylemi olalaim yani..

Sayin jön,bu katliamin sorumlusu bilinmiyor henüz,ama heralde cikartirlar ortaya,sonucta bakin polis nasil calisiyor ergenekonu bile bulup cikardilar ortaya dimi.demekki polisin elindedir sucluyu bulmak.

Eger bu katliam düsünüldügü gibi malum kesimden kaynaklanmissa bu Kürt sorunu vardir diyenleri ilgilendiriyor tüm Kürtleri zaten ayni kefede tartmiyoruz,bu nedenle sizin hakli olarak dile getirdiginiz tüm Kürtlere hakaret iftira diye bir durum yoktur ortada.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin jön,bu katliamin sorumlusu bilinmiyor henüz,ama heralde cikartirlar ortaya,sonucta bakin polis nasil calisiyor ergenekonu bile bulup cikardilar ortaya dimi.demekki polisin elindedir sucluyu bulmak.

Eger bu katliam düsünüldügü gibi malum kesimden kaynaklanmissa bu Kürt sorunu vardir diyenleri ilgilendiriyor tüm Kürtleri zaten ayni kefede tartmiyoruz,bu nedenle sizin hakli olarak dile getirdiginiz tüm Kürtlere hakaret iftira diye bir durum yoktur ortada.

saygilarla

Peki ya malum dediginiz kisiler tarafindan yapilmamissa o zaman ne olacak? ***

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eger ortada kurt lafi geciyorsa bu butun kurt kokenlileri ilgilendirmezmi. aslinda bu iletileri yazarken bile ben cok buyuk rahatsizlik duyuyorum.kokenler uzerinden konusmak cok ayip bisey.ama bi yerde mecbur kaliyosun cevap vermek icin..biz ayrimcilik olmasin istiyoruz.turk kurt ermeni laz cerkez... birbirimizden hic bir farkimiz yok hepimiz ayni topragin cocuklari degilmiyiz.ayni olaylara uzulup ayni olaylara sevinmedikmi yedigimiz ictigimiz ayni degilmiydi.gecmiste emperyalistlerin oyununa gelip ermenilerden ayrildik simdide kurtlerden mi ayrilalaim yani..oynanan oyun hep ayni bizden parcalar alip goturmek 100 yil oncede ayniydi simdide ayni..tabiki kurt kokenlilerde emperyalistlerin yalanlarina kanip onlarin vaadlerine kanmiyacak.onlar kurt kokenlileri cok sevdiginden dolayi degil kendi cikarlari icin kulaniyorlar.bunun da farkina avrmalari lazim..neyse konu fazla dagilmasin.sonucta hepimiz bu topraklarda bu bayrak altinda yasamak istiyoruz ama ayrim gayrim olmadan..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayni seyleri bizde istiyoruz sayin Jön,ayrim gayrim olmadan hep birlikte,sorunlarimizi kendi kendimizle cözerek birlik ve bütünlük icinde olmayi bizde istiyoruz,bu Türkiyede yasayan her Türk vastandasinin ortak hisleridir,ama bizi birbirimize düsürenlerin oyunlarina gelenlerin kimler oldugunu dünya alem biliyor artik,diyoruz ki yetsin artik.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eger ortada kurt lafi geciyorsa bu butun kurt kokenlileri ilgilendirmezmi. aslinda bu iletileri yazarken bile ben cok buyuk rahatsizlik duyuyorum.kokenler uzerinden konusmak cok ayip bisey.ama bi yerde mecbur kaliyosun cevap vermek icin..biz ayrimcilik olmasin istiyoruz.turk kurt ermeni laz cerkez... birbirimizden hic bir farkimiz yok hepimiz ayni topragin cocuklari degilmiyiz.ayni olaylara uzulup ayni olaylara sevinmedikmi yedigimiz ictigimiz ayni degilmiydi.gecmiste emperyalistlerin oyununa gelip ermenilerden ayrildik simdide kurtlerden mi ayrilalaim yani..oynanan oyun hep ayni bizden parcalar alip goturmek 100 yil oncede ayniydi simdide ayni..tabiki kurt kokenlilerde emperyalistlerin yalanlarina kanip onlarin vaadlerine kanmiyacak.onlar kurt kokenlileri cok sevdiginden dolayi degil kendi cikarlari icin kulaniyorlar.bunun da farkina avrmalari lazim..neyse konu fazla dagilmasin.sonucta hepimiz bu topraklarda bu bayrak altinda yasamak istiyoruz ama ayrim gayrim olmadan..

Jön bu yazdığına ben de ortak olsam;aynı güzel yarında buluşsak...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygilarla

**** artik sanirim olan bitenlerden dolayi sizin kafanizda da bir takim soru isaretleri olusmaya basladi sayin politika!

Evet henuz belli degil kimlerin oldugu bu vahsilerin ama PKK resmi sitelerinde ve kanallarinda hemen kinadi bu olayi ve Turkiye halkina bir uyarida bulundu olayin provokasyon olduguna dair! Dikkatinizi cekerim...

Diyarbakirli...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.