Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Liderler

1. gloria

gloria

Φ Süper Üye

• Puanlar

34

• İçerik Sayısı

10.252

2. tülvent

tülvent

Φ Üyeler

• Puanlar

31

• İçerik Sayısı

2.793

3. Radya

Radya

Φ Süper Üye

• Puanlar

22

• İçerik Sayısı

12.250

4. İNTERLOCK

İNTERLOCK

Φ Üyeler

• Puanlar

17

• İçerik Sayısı

4.060

Popüler İçerikler

29-07-2009 in Blog Yorumları gününden beri en yüksek saygınlığı olan içerik fgösteriliyor

1. Harikasınız... Sağlıklı, mutlu çokkkk uzun yıllar dilerim size.... "Ve son sözü hep 'Alın yazısı' söyler.." Sezai Karakoç
    3 puan
  2. "Seni sevmem böyle olmandan değil. Biliyorum ki, bu el, bu dudak, bu göz, bu ten, bu beden sen değil. Seni sevmem bundan değil. Seni seven bu el, bu dudak, bu göz, bu ten, bu kâlp değil. Bil ki bu beden ben değil. Seni senden öte bir yerde, Kendimden öte bir yerden seviyorum. Sen her şeyin ötesinde bir hâl, Olmanın ötesinde bir gerçeksin. Seni sevmem kelimenin olmadığı bir yer. O yer, seninle cehennemin cennet, Sensiz, cennetin cehennem olduğu bir yer. Yine de seni sevmem bundan değil."
    2 puan
  3. .. sevgi; az önce buralardaydı.. nereye gitti? bencilliğimiz ve çıkar düşkünlüğümüz yedi-bitirdi ümidini de; "kim vurduya gitti!" erhan tığlı'dan esin..
    2 puan
  4. kafa karışıklığı bazen insana ilaç gibi gelir ...ateistliğin en temelinde pardon gene karıştırdım ...bunu buraya yazmayacaktım ...
    2 puan
  5. Seni çok ama çok iyi anlıyorum, biliyorsun değil mi? Üzgünüm..
    2 puan
  6. Laf aramızda yaz kuzum bol bol yaz, ben çok egleniyorum senin yazdıklarını okuyunca
    2 puan
  7. Demek benim de içime Hamide kaçmış... Hepimiz Hamide olmuşuz Hepimiz Hamideeeyiiiizzzzzzz!
    2 puan
  8. Müzik de öyle Enfes... Çok severim bu MFÖ şarkısını, ne kadar da uzun zaman olmuş dinlemeyeli..
    2 puan
  9. Eh ne diyelim artık.. Yarın sabah güzel haberlerini bekleyiyoruz....
    2 puan
  10. "Ölüm, tüm beden zindanlarından ruhları serbest bırakır." kim söylemiş bilmiyorum ama hoşuma gitti bu söz benim, senin de hoşuna gider diye düşündüm.
    2 puan
  11. Düşünmeyin böyle şeyler. Artık kolaylıkla ampülleri değiştirebileceğiniz uzanan mekanizmalar var veya eski usül ama dayanıklı ve düşmeyen merdivenler var. Bu arada siz iyisi mi her gün buraya rapor yazın biz yazı görmezsek polisi arayalım..
    2 puan
  12. Evet, o tülbentlerin altında kim bilir neler saklı, sevgili simin. Gözlerim dolarak okudum yazdıklarını. Keşke etrafımızdaki çığlıkları duyabilse herkes, sizin gibi...
    2 puan
  13. Bu güzel yazıyı okuyunca aklıma önce fanteziler, sonra astral seyahat, transandantal meditasyon, Maharishi Mahesh Yogi ve hatta Uçan Yogi'ler geldi. Biraz jemais vu'lu reenkarnatif hayvansal döngülerin, tek bir yaşama indirgendiği panteistik naturalizm kokan film şeridini seyrettiğim bu yazı, tam da Alice Harikalar Diyarı'ndanın sürrealist kıvamındaydı. Hayatın monotonluğunu yırtan zirvelerin donduğu fotoğraf karelerini, kompulsif kağıtlara dönüştürüp kapladığımız odamızda seklüse ve mutlu yaşayan bizler, belki de Bach'ın füglerinde gaibe yada otosenaryomuza infiltre olabiliriz. Kendimize biçtiğimiz ya da bize biçilen rollerimizi sergilediğimiz tiyatronun, tek spotunda aydınlanan mimiklerimiz mi bize ait, yoksa perinin vereceği cana hasret Pinokyo'nun tanrısından gelen ipleri mi özgür hissettiren bizi bilinmez elbet. Olmak yada olmamamak, işte bütün mesele yada aslında önemi olmayan tek şey bu. Eline sağlık, sevgiler...
    2 puan
  14. O halde bayramın kutlu olsun, tatlımm...
    2 puan
  15. Bostanlı'da hüzün doğan Güneş ile dağılır. Hüzün, Güneş öncesine ait soluk bir hatıra olur, onunla geride kalır. Çünkü Güneş kararlı ve sıcacıktır ne yaptığını bilir, bizi biz yapar, yeni hayatlar sunar, kendinize getirir. Güneş varsa hüzün yoktur. Güneş onu doğru gören gözlerde neşe, hisseden kalplerde aşk olur kalır. Bostanlı'da bile...
    2 puan
  16. Sevgili gloria, sanırım mutsuzluk bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor ve ne hikmetse, mutluluktan daha çok ses çıkarıyor; senin de belirttiğin gibi güçlü kılıyor insanı. Varsın mutsuz olalım zaman zaman, yeter ki umutsuz olmayalım ve başka yüreklere mutsuzluk aşılamayalım. Sevgilerimle...
    2 puan
  17. Mutsuzlukta mutluluk gibi gelip geçiyo bence.. sen şarkını söylerken birisi mutlaka aynı zamanda başka bir yerde bu şarkıyı söylüyodur ya da en azından söylemeli.. yani mutsuzluk hiçbirşey mutluluk her şey.. arayıp bulmak sana kalır..
    1 puan
  18. Hoş geldinnn...Beni gülümseten güzel yazılarını özlemiştim lennartim... Hayatı sevmeme rağmen bazen hayatı tutmayasım, bırakasım geliyor.İşte öyle zamanlarda iki küçük şey yapışıyor yakama...Beni kendime getiriveriyorlar hemencik... http://www.turkish-media.com/forum/blog/635/entry-4993-tekrar-cicek-acarim/ Ama; İnsan kendini an içinde mutlu etmeyi başarsa da, can içinde ki yaralar kapanmıyor...
    1 puan
  19. Ses soluk yok ondan bugünlerde Ama oralarda bir yerdedir herhalde, bir ara duyarım sesini diye umutlanmıyor değilim...
    1 puan
  20. "İnsanın içinde ameliyat yapmak için onu bayıltmak gerekir. Ruhunda yapmak için ayıltmak." demiş Özdemir Asaf Ne kadar doğru değil mi?
    1 puan
  21. Çocuk saflığıyla ne güzel anlatmışsın.Keyifli ve anlamlı bir yazı.
    1 puan
  22. Bak bak CAN Baba da ne demiş; " Kadınlar doğurdular beni bağıra bağıra. Ve yine onlar öldürecekler beni aşktan bağırta bağırta. "
    1 puan
  23. Okuyunca aklıma Jonathan livingston geldi üniversite yıllarımda ev arkadaşımın dilinden düşmezdi bu kitap ve içeriği
    1 puan
  24. Bişeyleri aynı anda düşünme yada hissetme durumumuza şaşırmamam lazım ama hala şaşırıyorum..... Bugün feribotta martıları izlerken buna benzer şeyler mırıldanmak ve sonrasında gelip bunları okumak dejavu yaşamak gibi... Bende bir ilave yapmak istiyorum çünkü en son ben bu dizeleri düşünmüştüm... Kendini martılarla bir tutma Senin kanatların yok Düşersin yorulursun
    1 puan
  25. Her mısrası coşku dolu bir şiirsin. Alev alev yakıp, su gibi huzur veren, neşe dolu rüzgarımsın sen. Gölgelerden korkmadan çıktık aydınlığa. Bulutlar fısıldıyor aşkımızı, çiçekler söylüyor şarkımızı tüm dünyaya. Bir bataklıkta ahenkle dans eden iki sazız fırtınada. Kavurucu aşkınla ürperen bedenim, arzunla kıvranıyor susuz kalmışçasına varlığına. Ruhlarımız öpüyor tenimizi, kesiyor nefesimizi. Yay gibi gergin ve dipdiri sevişmeler süslüyor sevgimizi. Sarmaşıklar gibi kavrıyoruz bırakmamacasına, çağlayanlar gibi sarsılıyoruz tutkularımızda. Aşkın meyvası olmadıkça bir sevişme, yaşayamaz yaşadıklarımızı asla kimse. Hani hiç dokunmadan gözlerimizle sevişmiştik bir kere, belki de ihtiyacımız yok artık ne dersin, bedenlerimize.
    1 puan
  26. Çok geç de olsa teşekkür etmek istedim bugün tekrar okuyunca... Teşekkür ederim
    1 puan
  27. 1 puan
  28. Bir eksiğimiz var tabiii.. O da "farkındalık " ve "Sevgi" Bir tutam ekleyelim herşey cok farklı olacaktır.
    1 puan
  29. Sayın Admin'e duyuralım Sayın Admin, vampir olma niyetindeyim, siteye sarımsak asarsan kimseyi korkutmam Şimdiden teşekkürler...
    1 puan
  30. Evet Rina'ya katılıyorum oldukça eğlenceli ve okanısı bir yazı olmuş... Teşekkürler
    1 puan
  31. ::dokunuslar hayat verir!,,bastan sona enfes bir yazi okudum,,,,,Her satirini merakla okudum acaba sonu nasil olacak diye,,,,tebrikler
    1 puan
  32. İÇİNDE ŞİİRSEL DUYGULAR SAKLANMIŞ ETKİLEYİCİ BİR YAzı olmuş
    1 puan
  33. teşekkürler.. sanki samatyada yaşamışsınız gibi.. o müthiş kokuyu aldığınızı seziyorum..
    1 puan
  34. ''bir leğende yüzen şaşkın istarvitlere karşı attınmıda o hüzzamsal sırıtışını..işte tamam dersin... leğende yüzüyordur o an hüzzamsal sırıtışıyla bir istarvit.. '' hüzzamsal sırıtışlı istavritte kendimi buldum bende.. ..tabi leğende de..
    1 puan
  35. Admin tabir-i caiz se çok damar olmuş bu yahu. Ölüm nasıl olsa bir gün gelecek bulacak bizi. Belki uykuda belki kafamıza gelen bir kaza kurşunuyla belki bir trafik kazasıyla belki de kötü bir hastalıkla. Bunu belki de en iyi bilen insanlardan biriyim ben. Aşkla veya aşk olmadan ... Bi şekilde devam ediyo be yaşam...
    1 puan
  36. Divan şairlerini bilirsiniz,işlenen sevgiliyi,özlem duyulan kadını.O kadar eşsizdir ki.Baki,badesine dolar kadına dair tüm güzellikleri. Çocuklarda benim için öyledir.Onlar umuda çalınmış birer masumiyettir.Bade gibi başımı döndürür...tüm saklı duygularımı onların bakışlarında bulurum çoğu zaman. Uçurtmayı Vurmasınlar'ı biliyorsunuzdur mutlaka.O Barış benim için İnci'den çok çok daha güzeldir.Belki abartı olacak ama sürekli benim olan ama korkumla benden uzaklaşan kavgamdır esaretin Barış'ı. Çocuğa dairler düşündüklerimim özeti bu iken,çocukçaydı işteye döndüm yine. Çocukçaydı da Sarı Lalem,bizdik yine. Demek ki kötü olmak büyük olmak değildi.Çocukken de kötüymüşüz.Bak ben çok hamam böceğini suda boğmuşumdur.Çocukça olduğundan değil,gücüm o zaman ona yettiğinden. Kaplumbağalar da Uçar'da ki küçük kızın utancında,kadın olmak ya da Uydu ile mayınlarla itibar bulmak.Barış'ımı da öldürüyor yavaş yavaş
    1 puan
  37. Babam beni tıpkı haberlerdeki o çocuklar gibi kaçmayayım, yine kaybolurum falan diye bir süre sonra iple bağlamaya başlamış... Sanırım ben biraz fazla denedim bu babaannemin evini bulma mevzusunu Artık o evi kaybolmadan bulabiliyorum denizkızıcım ama şimdi de babaannemi bulamıyorum Yok, gitmiş... Yıllar önce ben onu nasıl bırakıp gittiysem o da beni bırakıp gitti anlayacağın... Tam 7 yıl oldu... Ve 7 yıldır gittiği yerden geri dönmedi... Bu 7 yılda ben çok tatiller gördüm ama onu hiç göremedim... Ve onu çok özlüyorum... Onu değil de onun orada oldugunu söyledikleri o toprağı görmekten de inan çok sıkıldım... Bazen tırnaklarımla o toprağı kazıp, onu göresim geliyor ama delilik bu biliyorum... ben ona her tatilde döndüm ama o bir gitti, bir daha da dönmedi, dönmeyecek, haince dimi?
    1 puan
  38. Ya insanın cevresinde gücünüzü tüketecek insanlar varsa ,zaman kötüyse nasıl güçlü kalır insan... Tüm yaşamında iyiyi doğruyu çalışkanlığı örnek aldığın ,çocuklarına da onu öğremeye çalıştığında aslında hayatın hiç te öyle olmadığı bir tokat gibi suratna vurulursa ... Ne diyeceksin çocuklarına .... Maddi zorluklara rağmen BİYOLOG olan kızım yerine bir ilaç firmasına 2 YILLIK RADYO TELEVİZYON MEZUNU nasıl alınır anlamış değilim. Sözüm ona sınavlara girmiş ,sınavlar çok zormuş da 100 almıyanı almıyorlarmış. İLANDA DOKTOR ,ECZACI,BİYOLOG ALINIR DİYE YAZIYOR bir de bakıyorsun otelcilk mezunu ,radyo televizyoncu çalıştırıyorlar !!!! O ZAMAN YAZ İLANA HERKESİ ALIRIZ DİYE !!! YAZIK DEĞİL Mİ BU ÇOCUKLARA NİYE OKUYORLAR Kİ !!!! Sonra da güçlü ol !!!!
    1 puan
  39. Yaşarken çevreye tepkisiz kalabilmek ne mümkün diye düsüşünyorum. İzlediğiniz filmde karakterinize en uygun oyuncuya benzetmek kendinizi, okuduğunuz kitapta anlatılan karakterlerden birine benzemek ve belki onu yaşatmak hayatınızda. Güçlü olmak bence önemli, ne olursa olsun hayatla barışık olabilmeli insan ki ancak bu sayede hissedebilir içindeki gücünü. Ama bazen yalnız kaldığımızdas gücümüzü toplayamıyoruz. İnsanın hayatında ozaman bazen ailesi bazen dostu önemli bir rol oynuyor. Genç bir kızın intihar ettiğini görmüştüm geçen hafta epey yıpratmıştı beni. Arkadaşımı bekliyordum yakınlardaki bir evden atlamıştı genç kız. Düşündüm neydi o bu denili güçsüz çaresiz burakan ne olabilirdi ki? Sizin aklınıza gelen şey gelmişti benim aklıma acaba tecavüz mü ? Yada önemli olan bakireliğin yitirilmesi miydi? Ne olduğunu bilmiyorum ama güçsüzlük çaresizlik insanı ölüme sürüklüyordu sanırım. Ölüm çözüm olabilir miydi peki? Aileler keşke daha bilinçli olabilse diye düsünmüştüm . Gücünüzü hiç yitirmemeniz dileğimle...
    1 puan
  40. "Yaşamda güçlü olmanın gerekli olmadığını ama kendini güçlü hissetmenin ne kadar doğru olduğunu biliyorum, kendini doğru ölçebilmen için, en azından kendini bir defa antik insanın durumunda görmek, körlükle yüzleşmek, sağırlıkla tanışmak, hiç yardım almadan ve sadece kendin, ellerin ve kafan" hepimizin hatırlaması gereken sözler
    1 puan
  41. Beni onore ettin çok teşekkür ederim gerçekten çok teşekkür ederim... Çok önemlisin benim için biliyorsun... Yorumların da çok önemli.... O yuzden tekrar tekrar teşekkür ederim Ruacığım
    1 puan
  42. Anglosakson medeniyetinin bize kaldırttığı butun degerleri hala su an birebir yasadıgını goremiyormusun? Bizden aldıkları, bize yok ettirdikleri her kurum onlarda hala yokmu? Papalık ilgamı edildi? Yuzlerce yıl haclı seferleri ile yapamadıkları Islamı temsil eden makamın yıkılmasını Kendi subayına yaptırtmadılarmı en sonunda??? Avrupada su an 26 kral ve kralice var:)))))))ne kadarda gericiler yahu)))) Militanlık ve hamaset yapmadan demokratca beyinleri carpıstırmaya gucun varmı? Şu sorulara cevabın ne olurdu? 1- 80 yıl sonra ezan arapca okunuyorsa acaba butun inanclı muslumanlar şu an irticacımı oluyorlar? 2- Kurtuluş savaşını veren halkımız acaba o sırada laik cumhuriyet hayalleri kurarakmı bu mucadeleyi verdiler? 3- Alfabesini değiştirmediği halde bizden kat ve kat daha fazla zenginleşen ve gelişen Çin,Japonya, Kore, Malezya, Israil, Rusya gibi ülkeler acaba alfabelerini yunan alfabesi ile değiştirse idi dahada mı ileri düzeyde olurlardı? Bizim analarımıza, bacılarımıza ve topraklarımıza tecavuz etmis ve hala gözü olan bir medeniyetin alfabesini kullanmaktan ve bu sebeble bizlerin ve yavrularımızın kendi kutsal kitaplarını anlayamadan büyümesinden memnunmusun))))) 4- Bana bu ulkede o yıllarda yasamıs vatandaslarımızın katılımı ve istegi dogrultusunda kabul edilmiş tek bir kanun maddesi soyleyebilirmisiniz?Devrimi halk mıı yapar yoksa bir kişimi?Kursude yapılan bogaz kezme hareketi ile kabul edilen kanunlar sence ne kadar adil? 5- 21. yuzyılda butun katolik aleminin bastacı ve saygınlık sembolu olan papa nın, cankayada cuppesi ve asası ile kırmızı halılarla karsılanması ve itibar görmesi onun dini kisvesi ve kimliği ile gördüğü itibarın bu ulkenin secmenlerinin oraya gonderdiği birine gösterilmemesi karsısında neler hissettin? 6- Son Osmanlı sultanının kovulmasından 85 sene sonra ucak gemisi ile istanbula gelen ingiltere kralicesi !! nin gördüğü iltifat ve ihtimam ve onun da gezisi sırasında gordugu butun dev magaza panolarının İngilizce olmasından duydugu memnuniyet sende ne gibi duygular uyandırdı? 7- Kralice hazretlerinin refakatindeki ingiliz kraliyet askerlerinin taksimde bir diskoda osmanlı fesine işemeleri ve bu göruntulerin magazin programlarında verilmesi ve seyrettiyseniz neler hissettin kendinizi hangi tarafa yakın gordun?Ingilizlerin amaçlarına ulaşmış olmaları ve bunu 85 yıl sonra nezih! bir sekilde ifade etmeleri seni mutlu ettimi? Hala uyanamadınmı??? İngilizlere ve onların Anglo sakson medeniyetlerine kimin hizmet edip??? bunun karsılıgında ölümsüzlük hayallerini gerceklestiren ve yasadıgı zaman icinde padişahlarda olmayan zenginlik, otorite ile saraylarda,köşklerde refah içinde yasamış ve tek bir muhalif sese dahi idamla cevap vermiş, şemsi paşa ( Sabataist, izmirden sürülen Simon Evi ) mektebinden mezun kişinin kim oldugunu??? Ne kurtuluşu? Ne bagımsızlığı? 100 yıldır Medeniyet asimilasyonuna uğradın ve uğruyorsun üstelik bu projenin maşasınada tapıyorsun…. UYAN ARTIK UYAN!!!!!!!!!
    1 puan
  43. ben artık baydı diyorum su kemalist yobazca yaklasımların iyice toplumdan nefret topluyorsunuz sıktı artık aynalara kızmanın alemi yok
    1 puan
  44. Sonra demişsin ki; "Bu bizim şarkımız olsun" ve o gün de günlerden 9 Mart'mış; Bulutların üstünden Bıraktım ben kendimi Sonunu düşünmeden Duygular sarınca beni Gizlice tuttum elini Yüzüne baktım usulca Gözlerin fısıldadı ah Mutluluğu yavaşça Çiçeklerin kokusu Dalgaların şarkısı Rüzgarın fısıltısı Bir sana bir de bana Bahçede hanımeli Gökyüzünde yıldızlar Yağmurun narin sesi Şimdi bir anlamı var Aşk nasıl da kırılgan Sus dedim ama olmadı Kalbimden ismin geçti ah Kimseler duymadı Çiçeklerin kokusu Dalgaların şarkısı Rüzgarın fısıltısı Bir sana bir de bana
    1 puan
  45. Anneeeeeee havuçlu kek istiyorummmmm bennn
    1 puan
  46. Benimde içimdeki ses gecenin yarısında bana mantı bile açtırdı birkaç kez Ama hasta hasta hiç kek yaptırmadı Kek çok güzel görünüyor Freyja,allahtan karnım tok,yoksa karşı koyamıyacağım bir emir alabilirdim
    1 puan
  47. Cocuklugumda severek izledigim Heidi isimli cizgi film vardi.... Sarkisiyla baslarken Heidi bulutlarin üstünde uzanir,yasadigi köye bakardi:))) Bende hep hayalini kurardim,kocaman bulutlarin üstünde uzanmayi,gökyüzünden yasadigim yeri,sevdiklerimi görmeyi.. Ucuk kacik ama hayaldi iste:) Ama ben paylastigimda ay´in gözü,agzi ,burnu diye....Bana "biz göremiyoruz" dediler.. Tamam tamam...Ben bir uzayliyim:) Bir gün kendinizi hazir hissetiginizde "Tomoko"olun ve rüzgara benden selamlar iletin,olur mu? Belki bende bulutlarin üzerinden rüzgara el sallarim... Sevgiler,elifce...
    1 puan
  48. İnşallah iyidir RA_dya dediğin gibi hayatın yükü bazen hiç beklemediğimiz zamanlarda biner sırtımıza ve taşıması çok zordur ama elden gelen birşey yoktur.Ben ilkokuldayken yetiştirme yurdundan öğrenciler vardı sınıfımızda ve ben onlara inanılmaz saygı ve sevgi duyardım inan kendi beslembemi yemez onlara verirdim toplum olarak biraz duyarlı olsak ve bu küçücük bedenlerin taşımak zorunda olduğu ağırlıkları birazcık üstlerinden alsak onları hayata bağlasak çok büyük sevap işlemiş ve iyilik yapmış oluruz. sende çok güzel bir ruh var Sevgili Siyah x...hem buraya yazdığın menekşe hikayen hemde taa ilkokulda o minicik halinle gösterdiğin duyarlılık ve daha pekçok şey bana bunu kanıtladı..o yüzden arkadaşımsın ya...menekşeler gibi farklı ve özelsin Teşekkürler diloş aman ha fazla iltifata gelemem hemen havaya girerim yapmayın böyle şeyler şaka bir yana beniarkadaşlığına layık görmen inan beni çok sevindirdi canım arkadaşım benim
    1 puan
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.