Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kullanmadığınız Eşyaları Geri Dönüştürün

gloria

Önerilen İletiler

• 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Bisiklet lastiğinden ayna çerçevesi

1413.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Rengarenk salıncaklar

188.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Bir süredir meşrubat kutularını biriktiriyordum..Dünden beri onları kelebeğe dönüştürüp balkonuma konduruyorum. :)

10421504_1112350095461341_76253423942949

11998906_1112350075461343_80209286314874

11990380_1112350062128011_79366036287072

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir süredir meşrubat kutularını biriktiriyordum..Dünden beri onları kelebeğe dönüştürüp balkonuma konduruyorum. smile.png

Çok güzel olmuş ellerine sağlıkkkkkk bayıldım wub.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Çok güzel olmuş ellerine sağlıkkkkkk bayıldım wub.png

aslında senin sayende, bu sayfayla sen bulaştırdın beni bu işlere..:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aslında senin sayende, bu sayfayla sen bulaştırdın beni bu işlere..biggrin.png

Buradaki her şey bende kocaman bir hayranlık uyandırıyor. 

Bu da geçen senelerde moda olan tişörtlere bir kaç dokunuşla yeni bir model 

birkac-dugumle-tisortunuzu-bastan-yarati

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evde fazlasıyla bulunan gazete kağıtlarını ne yapalım diye düşünmeye artık son. Hem doğa dostu hem de geri dönüşümün en iyi örneklerinden biri olan gazete kağıdını nasıl küçük bir el çantasına dönüştürebiliriz?  Ev gezmelerine giderken el işlerinizi rahatlıkla içine koyabileceğiniz, hediyenizi içine koyup biraz daha süsleyerek arkadaşınıza verebileceğiniz hatta eczaneler, bijuteriler, çorapçılar v.b satış yerlerinde rahatlıkla kullanılabilecek müthiş bir kağıt çanta fikri.

gezete-kagidindan-el-cantasi-nasil-yapil

Gazeteden olması çok daha güzel olsada siz favori derginizin kapak sayfalarından yada desenli kaplama kağıtlarından bile bu çanta uygulamasını yapabilirsiniz hatta kulpları kordela, boncuklu ip bile olabilir, üzerini ise istediğiniz aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Önemli olan şu plastik poşetleri hayatımızda en aza indirgemek ve doğaya yardımcı olmak. Şimdi gelelim eski gazete kağıdından yapacağımız kağıt el çantamızın yapım aşamalarına;

Öncelikle sağlam olması açısından iki kat gazete kağıdını eni: 39.4 cm ve boyu: 21.0 cm olacak şekilde kesiyoruz.

Sonra alt resimde görüldüğü gibi, üstten 3.2 cm, alttan 5.0 cm olacak şekilde kıvırıyoruz. Ayrıca çantanın dört tarafının katlarını oluşturmak için ise, en sağdan 11.4 cm ölçüp yukardan aşağıya bir kalem yardımı ile çiziyoruz. Cetvelimizi kaldırmadan ölçüp işaretlediğimiz kısmın hemen yanından 7.6 cm daha ölçüyoruz ve yine yukarıdan aşağıya çizgimizi çiziyoruz sonra yine yanından 11.4 cm ölçüyoruz ve işaretliyoruz yine cetvelimizi kaldırmadan 7.6 cm daha ölçüyoruz ve çizgimizi çekiyoruz, en son olarak 1.4 cm kalıyor ve elimizle en sağdan başlayarak çizgi çektiğimiz yerlerden gazete kağıdımızı kıvırıyoruz ve katlarını oluşturuyoruz.

Kıvırdığımız katları birbirine doğru katlarken üstten 3.2 cm lik kıvırdığımız kısmı hiç açmıyoruz çünkü o kısma kulplar takılacağı için sağlam olsun diye o kıvrımı yaptık. Alttaki 5.0 cm lik kıvrık kısmı ise açıyoruz, o kısım kutunun altı olacak ve 1.4 cm lik en sağ kısımı düz kalan en sol kısma gelene kadar katlıyoruz ve tutkal yardımı ile uç kısımları birbirine yapıştırıyoruz. Şu anda elimizde altı üstü açık dikdörtgen bir prizma oluştu.

Oluşan altı üstü açık dikdörtgen prizmanın 5.0 cm lik, tek kat, önceden katlayıp kat yerini belirlediğimiz ucunu düzgün bir şekilde, hediye paketi kaplar gibi katlayarak el çantamızın alt kısmını oluşturuyoruz.

Çantanın iç tabanına, sağlamlığını arttırmak için ölçülerine göre kartondan bir dikdörtgen kesip yapıştırıyoruz. Kulp olarakta dilediğiniz herşeyi (kablo, kordela, ayakkabı bağcığı v.B) rahatlıkla delerek takabilirsiniz, deldiğiniz yerlere yada taktığınız kulpların uçlarına boncuklar geçirebilirsiniz. Ve işte gazete kağıdı el çantamız kullanıma hazır.

İsteğinize göre, burada verilen ölçüleri değiştirerek, dilediğiniz boyutlarda ve dilediğiniz kağıtlardan bu sevimli ve çok işe yarar el çantasını yapabilirsiniz. Mutlaka deneyin, geri dönüşüme ve doğaya sizinde katkınız olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eski ayakkabıyı bir gece ayakkabısına dönüştürmek mi hımmmmmmm.. Üstelik ayağınızın içinde kendisini rahat hissedebileceği bir gece ayakkabısı... 

1231_462074130521273_540353760_n.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.