Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Su an Seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz

kursad18

Seçim  

97 üye oy verdi

1. 1. şu an Seçim olsa Hangi partiye oy verirsiniz

• Akp
      36
    • Chp
      69
    • Mhp
      26
    • Dyp
      5
    • Anap
      5
    • Saadet
      5
    • genç parti
      1

Önerilen İletiler

bu kadar çok partili sistemde kullanılan oyların büyük bölümü boşa gitmiş oluyor partiler birbirlerine ve tüzüklerinin yakınlıklarına göre birleşmeliler, birleşime gitmeyenlerde seçime girmesinler,

benim gönlüm Hyp'den yana ama mantığım Chp diyor, Baykal'a rağmen, oyumu Chp den yana kullanacağım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 87
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bağımsız karar veremeyen bir ülkedeyiz arkadaşlar, sırf AB'nin baskısı üzerine hukukumuzu delik deşik eden bir hükümet tarafından yönetiliyoruz, bir yandan nakşibendiler iç işleri bakanlığına kadar yükseliyor bir yandan da Fetullah Gülen'nun kanalı stv'de tanınmış birkaç imamın vcd'sinin reklamında onlara alenen "şeyh" deniyor. yurdu oluşturan iki ana etnik unsurda da ırkçılık yükseliyor partiler bu uzaklaşmadan oy hesapları çıkartıyorlar!!!!!!! Bizi birleştirmesi gereken uzlaştırması gerekenler tam tersine ülkedeki gerginliği artırıyorlar. O devlet temsilcileri göçlere ve yasadışı yerleşime seçim öncesi izin veriyorlar, sonra polisi üstlerine gönderip insanların evlerini yıktırtıyorlar, ve galiba her hükümetin aynı haltları yemesinden milletin ağzı yanmamışki bu insanlık pisliğine, ayıbına DUR demek yerine hala siyasetçiler arasından "dürüst" ve "gururlu" biri arıyor... nafile bütün bunların hepsi dostlar çünkü bu ülkeye seçim değil onun yerine çok ama çok köklü bir değişim lazım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
akp'den kurtulmanın tek yolu chp'dir bu böyle biline!

Hmmmm...

Sosyalist Demokrat...

Ne ki acaba sosyalist demokrat...

Çok sevgili Chp...Akp'den kurtulmanın "tek" yolu...

Aşama aşama gidiyorsunuz siz öyleyse...

Önce Akp'den kurtulalım da,gerisi ...........

İyi..güzel...

Akp ******* da atlattık..

Atlattık atlatmasına da,başka duvara tosladık sanki...

Ya şimdi ne yapıyoruz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hmmmm...

Sosyalist Demokrat...

İyi..güzel...

Ya şimdi ne yapıyoruz...

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hmmmm...

Sosyalist Demokrat...

İyi..güzel...

Ya şimdi ne yapıyoruz...

arkadaşım sen ne diyorsun ya? bu seçimlerin amacı ne? yeni bir partiyi meclise getirmek ya da akp ile devam etmek. akp'nin iktidarından memnun olan kaç kişi gösterebilirsin?

hadi onu da geçtim ülke satılıyor be! bunu nasıl önleyeceksin? gerçi ülke çok uzun zamandan beri satılıyor ve ne yazık ki chp de gerek muhalefetten gerekse de meclis dışından seyretmek zorunda kalıyor nitekim iktidara gelmeye yetecek oy verilmiyor!

evet akp'den kurtulmanın tek adresi chp'dir. bana başka adres göstersene? gösterebilir misin? var mı öyle bir parti?

bu arada sosyalist demokratın ne demek oduğunu da söyleyeyim: sosyalist demokrat birbirine taban tabana zıt iki ideolojiyi kendi çapında birleştirmey, yaşam tarzını ona göre düzenlemeye çalışan bir adamın rumuzudur yani koyu sosyalizm ile liberal demokrasiyi harmanlamaya çalışmak anlamına geliyor. sosyal demokrasi ise çok farklı. liberalizme daha yakın. sosyalist demokrasi ise daha çok sosyalizme yaslanan bi düşünce! bunu da böyle açıklamış oldum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu arada sosyalist demokratın ne demek oduğunu da söyleyeyim: sosyalist demokrat birbirine taban tabana zıt iki ideolojiyi kendi çapında birleştirmey, yaşam tarzını ona göre düzenlemeye çalışan bir adamın rumuzudur yani koyu sosyalizm ile liberal demokrasiyi harmanlamaya çalışmak anlamına geliyor. sosyal demokrasi ise çok farklı. liberalizme daha yakın. sosyalist demokrasi ise daha çok sosyalizme yaslanan bi düşünce! bunu da böyle açıklamış oldum

:)

sosyalist demokrasi proleterya diktatörlüğünün siyasal yönetim biçimi demektir.

sosyal demokrasi ise liberalizme sosyalizmden sonra en uzak ideolojidir yani, kapitalist bir devlet yönetim açısından iki birbirine zıt alternatif modeli vardır. Birisi liberalizm öteki sosyal demokrasi. .

Şöyleki sosyal demokrasi, devletin sosyal görevlere sahip olması gerektiği. Ekonomik sisteme ve piyasaya hakim olması yani sosyal devlet olması gerektiğini söyler.

Liberalizm ise, jandarma devleti savunur. Yani devletin güvenlik ve adalet hizmetleri dışındaki tüm hizmetleri özel sektöre yani piyasaya bırakması. Piyasanın işleyişine hiçbir şekilde müdahele etmemesi. ve devletin piyasada hiçbir şekilde etkinlik göstermemesini savunur.

seçim konusuna gelince, kimsenin kırk katırmı, kırk satırmı diye bir zorunluluğa sahip olduğunu düşünmüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Atatürk ve sol olduğu için CHP denmiş önceki sayfada,bende şöyle diyorum Atatürk'ün adını siyasi amaçlariçin kullandığından ve kavramları,ilke- inkılapları kendi çıkarları doğrultusunda siyasete alet ettiği için,solun adını kirlettiği için CHP ye oy vermeyeceğim, ve ankette adı yazılı partilerin hiçbirine oy vermeyeceğim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:)

sosyalist demokrasi proleterya diktatörlüğünün siyasal yönetim biçimi demektir.

sosyal demokrasi ise liberalizme sosyalizmden sonra en uzak ideolojidir yani, kapitalist bir devlet yönetim açısından iki birbirine zıt alternatif modeli vardır. Birisi liberalizm öteki sosyal demokrasi. .

Şöyleki sosyal demokrasi, devletin sosyal görevlere sahip olması gerektiği. Ekonomik sisteme ve piyasaya hakim olması yani sosyal devlet olması gerektiğini söyler.

Liberalizm ise, jandarma devleti savunur. Yani devletin güvenlik ve adalet hizmetleri dışındaki tüm hizmetleri özel sektöre yani piyasaya bırakması. Piyasanın işleyişine hiçbir şekilde müdahele etmemesi. ve devletin piyasada hiçbir şekilde etkinlik göstermemesini savunur.

seçim konusuna gelince, kimsenin kırk katırmı, kırk satırmı diye bir zorunluluğa sahip olduğunu düşünmüyorum.

proleterya diktatörlülüğü ile sosyalizmin bir alakası yoktur. proleterya diktatörlüğü komünizmle alakalıdır. komünizmin babası sayılan karl marx "devlet" olgusunun zaman içinde kendine son vereceğini ileri sürer. devlet ortadan kalktıktan sonra kişiler komün bir hayat yaşayacaklardır. ancak o zamana kadar kişilerin bu yönetime alıştırılması ve hazırlanması gerekmektedir. çünkü liberal demokrasi savunucuları komün hayata karşıdır . bu yüzden komün hayatın benimsetileceği toplumda bir otorite olmalıdır. bu otoritenin adı proleterya diktatörlüğüdür. bu diktatörlük bireyleri komün yaşama hazırlar. gerek ideolojik gerek ekonomik çalışmaları yapar ve insanları eğitir. amaç budur. bu ideolojide komün hayata geçilebilmesinin tek yolu devleti ön plana koymaktır. bu yüzden bütün ekonomik kaynaklar devletin elindedir

sosyalizm ise komünizmden türemiş bir ideolojidir. devleti yıkma gibi bir amacı yoktur. rejimin adının sosyalizm olmasının nedeni halkın ön planda olmasıdır. ekonomik hayatta halk ön plandadır her şey halka aittir. devlet ise sadece bunları kullanan bir araç, yargılama yetkisine sahip bir mekanizmadır. örneğin küba'da toprak reformu yapılmış ve halka devredilmiştir. ancak ortaçağ derebeylerinin türememesi için verilen toprak miktarı belli bir seviyede tutulmuş ve kişilerin topraklarını birleştirmesi engellenmiştir.

ben komünizmde sosyalizmdeki toprak reformlarına rastlamadım. ya siz?

sosyalizmde demokrasi olması da mümkündür. ancak demokrasi bu ideolojide amaç değil araç olarak kullanılmaktadır. ekonomik faaliyetlerin daha sağlıklı yürütülmesinin bir aracıdır.

sosyalist devlette demokrasi uygulamalarının en önemli kanıtı küba'dır. nitekim küba devrimini gerçekleştiren askeri kanadın lideri fidel casrto devrim gerçekleşir gerçekleşmez havana2ya gidip devlet başkanı olmamıştır zaten böyle bir amacı da yoktur o tarihlerde. 1959'da devrim yapıldıktan sonra ilk demokratik seçimler yapılmış ve devlet başkanlığına urrutia getirildi başbakanlığa da fidel castro seçildi. daha sonra toprak reformları yapılmaya başlandı. bundan hoşnut olmayanlar urrutia2ya baskı yapmaya başladılar. bunun üzerine castro başbakanlıktan istifa ettiğini açıkladı. ancak buna halk tepki gösterdi ve castro görevine dönerken urrutia devlet başkanlığından çekilmek zorunda kaldı. urrutia'nın yerine Osvaldo Doticos getirildi.

görüldüğü gibi sosyalizm'de de demokrasi uygulanabiliyormuş.

ben de bu yüzden kendimi sosyalist demokrat olarak adlandırıyorum. sonuçta sosyalizm ekonomik bir ideolojidir. komünizm ise daha üst düzeydedir ve sonuçta devlete son vermeyi amaçlar.

elbette sosyal demokrasi liberal demokrasi ile aynı anlama gelmez ben bunu söylemiyorum. ben sadece sosyal demokrasinin sosyalist demokrasiye nazaran liberal demokrasiye daha yakın olduğunu düşünüyorum. ayrıca hiçbir öazgürlüğün sınırsız olamayacağını düşünen biri olarak liberal demokrasi ve sosyal demokrasi yerine sosyalist demokrasiyi savunuyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım biraz kavramları karıştırmışsın.

Komunizle sosyalizm dünyada uygulanan iki farklı sistem değildir.

Komunizm tüm dünyanın sosyalist olduğunda uygulanabileceği söylenen bir dünya rejimidir. Yani komunizm hiçbir ülkede tek başına uygulanamaz. Ancak tüm dünyada uygulanabilir.

şöyle demişsin :

"proleterya diktatörlülüğü ile sosyalizmin bir alakası yoktur. proleterya diktatörlüğü komünizmle alakalıdır"

söylediğim gibi sosyalizm ve komunizm birbirinden farklı iki ideoloji değildir. Komunizm Tüm dünya ülkelerinin sosyalist sisteme geçmesinden sonra, hepsinin birleşmesiyle oluşacak rejimin adıdır.

Proleterya diktatörlüğü, sosyalist ülkelerdeki demokrasi anlayışının adıdır. Yani tek sınıfın olması ve bu sınıfın "proleterya" hakim olması.

sosyalist demokraside , proletrya diktatörlüğünün diğer adıdır. Yani sosyalist rejimle yönetilen ülkelerdeki demokrasinin adı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
bu kadar çok partili sistemde kullanılan oyların büyük bölümü boşa gitmiş oluyor partiler birbirlerine ve tüzüklerinin yakınlıklarına göre birleşmeliler, birleşime gitmeyenlerde seçime girmesinler,

benim gönlüm Hyp'den yana ama mantığım Chp diyor, Baykal'a rağmen, oyumu Chp den yana kullanacağım

CHP'nin bugünkü politikası zaman zaman muhalefet ediyor gibi gözükse de AKP'den çok farklı görmüyorum. Çok etkisiz kalıyor ve inandırıcı bir duruş sergilemiyor. AKP hükümetinin ülkeyi yağmalanma ortamı haline getirmesine karşılık çok ılımlı bir tepki veriyor. Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığına bile yorum getirirken milletvekillerinin konuşmalarında şuna benzer sözcükler geçiyor. "Tek başımıza CHP olarak iktidar olduğumuzda, R.T.E'ı eğer Cumhurbaşkanı olur ve makama yakışıksız hareket edecek olursa, meclis kararıyla yerine başkasını getirebileceklerini ya da kendisine çekin düzen verdirebilecekleri" benzeri ifadelerle dün akşam Kanal Türk'teki "Konuş Bakalım" programında konuşmuştu bir vekilleri.

Yaşar Nuri Öztürk güvenilirliği, yetkinliği ve saygınlığı, bu toplum içerisinde en az tartışılabilecek siyasetçilerden ender olanlarındandır. Siyasette olduğunu açıkçası yakın zamana kadar bilmiyordum. Ancak incelemelerim sonucunda, parti ilkeleri olsun, Atatürk ilkeleri doğrultusunda düşünceleriyle, eşitlikçi, demokratik halkların yönetimdeki üstünlüğü, söz hakkının olması gerekliliği, yani "halk için devlet" siyasetini benimsemiş olması ve ülkenin ne yazık ki bugün içler acıtan sorunlarına, hukukçu ve ileri görüşlü yetkinliğiyle sunduğu çözüm önerileri oldukça etkileyici, ülkeyi bağımlılıklardan kurtarıp, halkı ferahlatıcı nitelikte olduğunu farkettim. Önceleri yeterince tanıtım imkanı olmadığını düşündüğümden, meclise giremeyeceklerini düşünüp, bu seçimde oy vermeyi düşünmüyordum. Ancak araştırmalarım sonucunda tanıtım için fedakarca çabaladıklarını ve kendilerini ortaya koymaya başladıklarına inanıyorum. Şu gün itibariyle bile meclise gireceklerine hiç şüphem yok. Hatta MHP'den sonra ikinci parti olarak görüyorum. Bu iki partiyi de değerli buluyor ve ülke için samimi çaba içerisinde görüyorum. Eğer meclise giremez düşüncesi ile oy vermekten çekiniyorsanız, biraz daha araştırıp, kendi doğrunuza ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Süper Kız Çocuğu Özo

Aslına Bakarsanız oy kullanmayı düşünmüyorum..

Oy kullanmak herkezin bildiği gibi bir vatandaşlık görevidir.

Kimine göre yaptığım olabildiğine yanlıştır. Olabilir Benim Şahsi Düşüncem Budur..

Nedenine gelince oy verebileceğim potansiyeli partililerden göremiyorum..

Eğer Mutlaka birine oy kullanmam gerektiği konusunda ısrarcı bir tutum içinde bulunursanızda..

Bugünün şartlarında diilde, geçmişte var olan sosyal ve demokrat CHP'YE verirdim..

Bugünkü kimliğiyle dediğim gibi oy kullanmayı düşünmüyorum..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar,Orhan Hancerlioglu'nun Felsefe sözlügünde;Sosyal Demokrasiyi sagci toplumculuk olarak anlatmaktadir.Bu anlamda sagci toplumculuk,gözden gecirmeci ve iyilestirmeci bir anlayistir.Ve kurulu düzenin reformlar ve sosyal adalet tedbirleri ile düzeltilerek oldugu gibi devam ettirilmesi amaclanir.Amaclanan düzen,anamalci burjuva düzenidi,sagci toplumculugun bu anlamda adindan baska toplumculukla hic bir ilgisi yoktur.Ve toplumculugu amacindan saptirmak icin gerceklestirilen bir burjuva hareketidir...

Ben cikamadim bu isin icinden simdi...Bu nedenlede oy kullanmak icin son güne kadar düsünecegim..

saygilarla

:lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar,Orhan Hancerlioglu'nun Felsefe sözlügünde;Sosyal Demokrasiyi sagci toplumculuk olarak anlatmaktadir.Bu anlamda sagci toplumculuk,gözden gecirmeci ve iyilestirmeci bir anlayistir.Ve kurulu düzenin reformlar ve sosyal adalet tedbirleri ile düzeltilerek oldugu gibi devam ettirilmesi amaclanir.Amaclanan düzen,anamalci burjuva düzenidi,sagci toplumculugun bu anlamda adindan baska toplumculukla hic bir ilgisi yoktur.Ve toplumculugu amacindan saptirmak icin gerceklestirilen bir burjuva hareketidir...

Ben cikamadim bu isin icinden simdi...Bu nedenlede oy kullanmak icin son güne kadar düsünecegim..

saygilarla

:lol:

şimdi anladın mı benim neden sosyalİST demokrat olduğumu? komünizmin yanındaki proleterya diktatörlüğünün yerine demokrasiyi tercih ederek bir taraftan da sosyalist (komünist değil) bir anlaşı benimsemeye çalışıyorum. çümkü sosyal demokrasi bana göre değil!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şimdi anladın mı benim neden sosyalİST demokrat olduğumu? komünizmin yanındaki proleterya diktatörlüğünün yerine demokrasiyi tercih ederek bir taraftan da sosyalist (komünist değil) bir anlaşı benimsemeye çalışıyorum. çümkü sosyal demokrasi bana göre değil!!!!!

Arkadaşım sen Cyrano'yu okudunmu ? Kavramları net bir şekilde açıklamış.

Hala kavramları karıştırıyorsun. 39nolu yazında söylediklerinin tamamı yanlış.

Komünizm, Sosyalizm, sosyal demokrasi, proleterya diktatörlüğü. Bu kavramları yeterince bilmiyorsun.

Bu konuda saynın Cyrano ile yada benle ÖM den yazışabilirsin.

Selamlar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Gelincik ve Erdoğan,

Ayrıca, CHP nin demokratik duruşu da var demişim ve sizler karşı çıkmışsınız.

Ben kişilerden bahsetMEmiştim.

1. CHP nin parti tüzüğünü okudunuzmu ?

2. CHP şu aşamada demeokratik tavrını daha nasıl koyabilir/koymalı ?

3. Tüm demokratik yapısını sergileyen sol partiler halktan ne derece sempati toplayabiliyorlar ?

4. Demokratik yapının ne olduğunu sizler de bende biliyoruz elbette.

Selamlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben Chp ve Mhp arasında kararsızım, Mhp'nin geçmişini bilmiyorum önceden partilerle ilgilenmezdim.. Chp'de Akp'nin ortadan kalkması için bi fırsat tabi, bakalım Chp neler yapabilecek, bu ülkedede doğru düzgün bi parti yok. Chp, Baykal bazen çok boş konuşuyo, bazen Tayyip Erdoğan'a laf yetiştirmekten başka bişey yapmıyor diye düşünüyorum.

Bence bu ülkeye yeni fikirleri olan ve ne sağcı ne de solcu olan doğru düzgün ülkesini yönetebilecek, ülkeyi bölmeyecek ve satmayacak bi parti lazım ve onun iktidar partisi olması lazım ki bu da çok zor görünüyor.

Bi de acaba Genç parti nasıl bi parti??? Bilgili olan arkadaşlar varsa genç parti hakkında onu da yazarlarsa sevinirim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım gerçekten kavramları karıştırmışsın birbirine. Sosyalizm ve komunizm iki farklı ideoloji yada düşünce değildir. Komunizm tüm dünya sosyalizm ile yönetildiğinde uygulanacak bir dünya sistemidir. Yani şöyle anlatayım. Sosyalizm ülkelerde, komunizmde tüm dünyada uygulanabilir. Yani bir ülke komunizmle yönetilemez. Ve bir insan, ya komunist yada sosyalist olamaz. İkisi aynı şeydir.

Proleterya diktatörlüğü denilen şey, Sosyalist demokrasidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben Chp ve Mhp arasında kararsızım, Mhp'nin geçmişini bilmiyorum önceden partilerle ilgilenmezdim.. Chp'de Akp'nin ortadan kalkması için bi fırsat tabi, bakalım Chp neler yapabilecek, bu ülkedede doğru düzgün bi parti yok. Chp, Baykal bazen çok boş konuşuyo, bazen Tayyip Erdoğan'a laf yetiştirmekten başka bişey yapmıyor diye düşünüyorum.

Bence bu ülkeye yeni fikirleri olan ve ne sağcı ne de solcu olan doğru düzgün ülkesini yönetebilecek, ülkeyi bölmeyecek ve satmayacak bi parti lazım ve onun iktidar partisi olması lazım ki bu da çok zor görünüyor.

Bi de acaba Genç parti nasıl bi parti??? Bilgili olan arkadaşlar varsa genç parti hakkında onu da yazarlarsa sevinirim.

Sayın Angel_Cara,

Ben siyasi partilerini yapı ve görüşleri ile genel olarak olarak 4 gurupta topluyorum.

Örnekte ankettekileri göstereceğim.

1-Dini istismar ederek özünde hakim sınıfa hizmet için oy toplamaya çalışan partiler. Örnek; AKP, SP vs

2-Milli kimliği istismar ederek özünde hakim sınıfa hizmet için oy toplamaya çalışan partiler. Ör; MHP vs

3-Sermaye yanlısı ve zaten hakim sınıfa hizmet için var olan partiler. Örnek DYP, Anap, Genç parti vs.

4-Demokrasi, ve milli ekonomi yanlısı, çalışan kesime hizmet için var olan partiler. Örnek CHP vs.

Ülkemizdeki partilerin siyasetleri genelde yukardaki gibidir. Aynı guruptakilerin aralarında farkedilmeyecek kadar az fark vardır.

Misal olarak DYP, ANAP, ve Genç Parti ayni siyasi yapıyı taşır ancak kişisel rant için ayrıdırlar.

Yukardaki partiler, var olan düzeni korumak için hizmet ederler.

Ancak, mevcut düzenin sadece çalışan kesimi sömürmek için var olduğunu iddia eden, gerçek olarak emekçinin yanında olan partiler de vardır.

"Sağ" ve "sol" ismi, sermaye (hakim sınıf) yanlısı olup olmamaktan geliyor.

Selamlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım sen Cyrano'yu okudunmu ? Kavramları net bir şekilde açıklamış.

Hala kavramları karıştırıyorsun. 39nolu yazında söylediklerinin tamamı yanlış.

Komünizm, Sosyalizm, sosyal demokrasi, proleterya diktatörlüğü. Bu kavramları yeterince bilmiyorsun.

Bu konuda saynın Cyrano ile yada benle ÖM den yazışabilirsin.

Selamlar..

arkadaşım gerçekten kavramları karıştırmışsın birbirine. Sosyalizm ve komunizm iki farklı ideoloji yada düşünce değildir. Komunizm tüm dünya sosyalizm ile yönetildiğinde uygulanacak bir dünya sistemidir. Yani şöyle anlatayım. Sosyalizm ülkelerde, komunizmde tüm dünyada uygulanabilir. Yani bir ülke komunizmle yönetilemez. Ve bir insan, ya komunist yada sosyalist olamaz. İkisi aynı şeydir.

Proleterya diktatörlüğü denilen şey, Sosyalist demokrasidir.

siz benim demek istediğimi anlamıyosunuz ki...

ben proleter diktatörlüğün yerine demokrasi diyorum. evet belki sosyalist demokrasi proleter diktatörlük ama liberalizme ve sosyal demokrasiye kaçmadan proleter diktatörlüğün yumuşatılmış halini savunuyorum. şimdi anlatabildim mi kendimi? benim sosyalist anlayışım sadece ekonomik! bunun dışında demokrasiye inanıyorum! yani sosyalizmin savunduğum tek yönü gelir adaleti! anlatabildim mi! ikisini birbirine katıp kendimce yeni bir sentez yapıyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen ciddimisin dalgamı geçiyorsun arkadaşım :D

Yada şöyle söyleyeyim şu 4. madde hakkında bu söylediğine sende inanıyormusun.

Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı Türkiyenin dış politikasında büyük gelişmeler sağlayacaktır bu önemli bir gerçektir.

Yazışmamız olmadığı için, senin siyasi görüşünü bilmiyordum.

Bu cevabın için iletilerine baktım. Ve yukardaki görüşüne rastladım.

Bu durumda, söyleyecekte bir şey yok aslında.

"Dalgamı geçiyorsun" şeklindeki yaklaşımın pek etik değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu başlık cevaplara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.