Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Su an Seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz

kursad18

Seçim  

97 üye oy verdi

1. 1. şu an Seçim olsa Hangi partiye oy verirsiniz

• Akp
      36
    • Chp
      69
    • Mhp
      26
    • Dyp
      5
    • Anap
      5
    • Saadet
      5
    • genç parti
      1

Önerilen İletiler

• Cevaplar 87
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

ya bence bu oylar pek de gercegi yansitmiyor.Ayni anketin yapildigi diger sitelerin hepsinde de farkli sonuclar var.Gerci oylayan sayisi pek yuksek degil ama.Ama bana sorarsaniz bence bu sene mhp yuksek oy potansiyeline sahip .Cunku son zamanlarda ulkenin butunlugune zarar veren kararlar ve eylemlerden sonra halkin milliyetci bir olusuma gecme ihtimali var.Chp derseniz muhalefet disinda bir yer istemiyor gibi gorunuyor.Iktidarin butun kararlarina karsi cikarak ve yapici hic bir oneride bulunmayarak oy toplamak biraz zor.Bence CHP nin yeni bir kadroyla karsimiza cikmasi daha dogru olur.AKP de bakti ki MHP ye dogru bir yonelis var hemen milliyetci tutumlar sergilemeye basladi (TURKIYENIN HERBIR YERINI PARSEL PARSEL SATAN BIR PARTIDEN IKTIDARDAN NASIL BIR MILLIYETCILIK BEKLENIRSE?)Ama bu eylemlerin akp ye pek bir artisi olacagini dusunmuyorum.Hakli olup olmadigimi secimlerde gorecegizOy veren arkadaslar goruslerini paylasirlarsa iyi olur!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

dygu arkadaşım merak etme halk MHP nin milliyetçiliğini iktidarda olduğu zaman gördü.

MHP iktidardayken altına imza attığı anlaşmalara iktidardan inince muhalefet yapan. Unutmayalım bu gün MHP nin vatana ihanet dediği bütün anlaşmaların altında kendi imzası var.

Bir yandan türban zulmunden bahsedip. bir yandan türban yasağının altında imzası bulunan

İktidardan indikten sonra, bakanları yolsuzluk yüzünden yüce divanda yargılanan bir partidir.

tutarsız, söylemleri icraata hiç geçirmeyen bir partidir. 1999 da aldığı tepki oylarını bir daha alması ise mümkün değildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya bence bu oylar pek de gercegi yansitmiyor.Ayni anketin yapildigi diger sitelerin hepsinde de farkli sonuclar var.Gerci oylayan sayisi pek yuksek degil ama.Ama bana sorarsaniz bence bu sene mhp yuksek oy potansiyeline sahip .Cunku son zamanlarda ulkenin butunlugune zarar veren kararlar ve eylemlerden sonra halkin milliyetci bir olusuma gecme ihtimali var.Chp derseniz muhalefet disinda bir yer istemiyor gibi gorunuyor.Iktidarin butun kararlarina karsi cikarak ve yapici hic bir oneride bulunmayarak oy toplamak biraz zor.Bence CHP nin yeni bir kadroyla karsimiza cikmasi daha dogru olur.AKP de bakti ki MHP ye dogru bir yonelis var hemen milliyetci tutumlar sergilemeye basladi (TURKIYENIN HERBIR YERINI PARSEL PARSEL SATAN BIR PARTIDEN IKTIDARDAN NASIL BIR MILLIYETCILIK BEKLENIRSE?)Ama bu eylemlerin akp ye pek bir artisi olacagini dusunmuyorum.Hakli olup olmadigimi secimlerde gorecegizOy veren arkadaslar goruslerini paylasirlarsa iyi olur!!

dygu dediklerine katılıyorum ayrıca MHP nin kendisinin ne olduğu değil partiler arasındaki yerinin ne olduğu önemlidir. çünkü herkesin düşüncesi farklıdır. partiler arasından seçilirken partiler kıyaslanır hakikat değil ne yapalım sistem böyle.....:) belki bir gün elimizden bir şey gelir sizlerin sayesinde ayrıca bir yerin özelliği; içindeki insanlar neyse odur. insanlar fanidir düşünceler de öyle ama insanların yanında sadece değişim geçiriyor gözüküyorlar. çabalarınızın hiçbirisi boş değil devam edin çünkü şu an sizin çabalarınıza karşı bir çaba üstün eğer siz de bırakırsanız o karşı çaba galip gelecek. eğer yorulduysanız yeni enerjilere bayrak verin onlar taşıyacaklardır bu atalarımızın duasıdır ve hep tutmuştur ben güveniyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu , fazlaca şişirilmiş bir milliyetçi tepkidir.uzun süreli olması ve bir politika halini alması mümkün değildir.

AB ile müzakereleri kesmeye veya uzlaşmaz bir tutum takınmaya hiçbir siyasi parti cesaret edemez.şovenist söylemler bırtakın uzu döneme hitap etmeyi artık günü kurtaermaya bile yetmemektedir.

bugün milliyetçi söylemin bu kadar yoğun olmasının sebebi bu durumu yaratanların AB ile müzakereler kendilerinin yönverme çabası yani gemi ellerine almaları çabasından başka birşey değildir.ancak unutmaktadırlar ki,AB, Türk halkının dönemsel eğilimlerine göre politikasını belirleyecek değildir.

bugün bu milliyetçi tutumu fazlasıyla şişirenler yarın iktidar olurlarsa paşa paşa tükürdüklerini yalayacaklardır.aksi halde ekonominin tekrar eski haline dönmesinden ,siyasal istikrarsızlıktan sorumlu olacaklardır.

bence yapmaları gereken mümkün mertebe AB ile politikalarını uzlaştırmalarıdır.Türkiye nin geleceğini ab ile olan ilişkileri belirleyecektiir.her ne kadar aksi söylense ,farklı öneriler sunulsa bile bunlar sadece popülist ve altı boş söylemlerdir.

bugünü kurtarmak,inisiyatifi ele almak için milliyetçi söylemlere başvurmak aynı istikamette uzun dönemli politikalar gerçekleştirileceği anlamına gelmez.eğer öyle olursa bu AB macerası da uzar gider...ancak mevcut şartlar buna izin vermemektedir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu , fazlaca şişirilmiş bir milliyetçi tepkidir.uzun süreli olması ve bir politika halini alması mümkün değildir.

AB ile müzakereleri kesmeye veya uzlaşmaz bir tutum takınmaya hiçbir siyasi parti cesaret edemez.şovenist söylemler bırtakın uzu döneme hitap etmeyi artık günü kurtaermaya bile yetmemektedir.

bugün milliyetçi söylemin bu kadar yoğun olmasının sebebi bu durumu yaratanların AB ile müzakereler kendilerinin yönverme çabası yani gemi ellerine almaları çabasından başka birşey değildir.ancak unutmaktadırlar ki,AB, Türk halkının dönemsel eğilimlerine göre politikasını belirleyecek değildir.

bugün bu milliyetçi tutumu fazlasıyla şişirenler yarın iktidar olurlarsa paşa paşa tükürdüklerini yalayacaklardır.aksi halde ekonominin tekrar eski haline dönmesinden ,siyasal istikrarsızlıktan sorumlu olacaklardır.

bence yapmaları gereken mümkün mertebe AB ile politikalarını uzlaştırmalarıdır.Türkiye nin geleceğini ab ile olan ilişkileri belirleyecektiir.her ne kadar aksi söylense ,farklı öneriler sunulsa bile bunlar sadece popülist ve altı boş söylemlerdir.

bugünü kurtarmak,inisiyatifi ele almak için milliyetçi söylemlere başvurmak aynı istikamette uzun dönemli politikalar gerçekleştirileceği anlamına gelmez.eğer öyle olursa bu AB macerası da uzar gider...ancak mevcut şartlar buna izin vermemektedir.

doğru şu anki değerlerimiz belli tabi çok şişirilmiş geliyor ne yapalım olduğu kadar diğer arkadaşın dediği gibi anket herkes aynı şeye oy versin diye yapılmamış. kimin iktidardan sonra ne yalayacağı belli olmuyor bazıları bal bazıları kaymak bazıları tükürük bazıları da yabancı ayağı yalıyor.seninkini hangi kesime soksak acaba!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

arkadaşlar ankete göre chp önde gidiyor.açıkçası bu benim adıma çok iyi bir tablo değil.

sebebi ise , daha doğru düzgün muhalefet bile yapamayan chp nasıl gelişmekte olan türkiyemizin yarınlarını inşa edecek merak ediyorum . tabii ki muhalefet yapmak veya yapamamak ölçü değildir ama... en azından geçen onca yılda ,zamanda bunu hissettirmesi, gösterebilmesi gerekir di diye düşünüyorum.

ayrıca chp lideri deniz baykalın şu anki türkiyemizin lideri, başbakanı olacak konumda görmüyorum ve şunu da söylemek isterim hala o lideri şu durumda türkiyede göremiyorum.

yeni yüzlere ihtiyaç olduğu kanısındayım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hiç bir parti bu halkın oylarını hak etmiyor ben şahsen oy vermeyi düşünmüyorum,temelde birbiri ile farklı gözükselerde iktidara geldikleri zaman hepsi birbirinin aynı oluyor çünkü bağımsız bir ülke yönetimi yok,kimi ABD nin kimi Fransanın kimlieride Almanyanın çoğunluk İsrailin yönetimi altında ki partiler kendi başına hür bir yönetim istiyoruz sadece Türkiye Cumhuriyeti destekli,tüm dış güçlerden sıyrılıp tek başına hareket edebilen bağımsız bir ülke ve yönetimi..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
oooy canım benim

Sanalda reelde: CHP

mavi sardunya profil resmini görünce zannedersem bu arkadaşta ben desteklemiş galiba diye düşündüm. *********.

sanalda küçük bir habitatı andıran bu anket, beliki chp nin önde oldugunu gösterebilir. ancak sosyal demokratım deyip her seferinde nara atmayı elden bırakmayan bu malum düzen partisi türkiye deki hiçbir anti-demokratik uygulamaya karşı duruşunu sergilemiyorsa bunu oturup bir düşünmek gerek diye düşünüyorum oy atmadan önce. fanatik futbol taraftarı gibi slogan atmak yerine güzel bi cevap yazarsan beni ayrıca sevindirmiş olacaksın

saygılar....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bilimselci arkadas mesleginiz geregi sizden daha bilimsel bir cevap beklerdim aslında.(nedense beklentilerim hep boş çıkıyor bu arada) bir takım demokratik duruşları var demişsin de f tipi cezaevlerinde 7 yıldan beri süren anti demokratik uygulamalara neden karşı çıkmıyor. sizce bu kadar banel bir anti-demokratik uygulamayı dahi göremiyorsa ben o o partinin "biz sosyaldemokratız söylevinden de şüphe duymaya sonuna kadar hakkım var degil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mavi sardunya profil resmini görünce zannedersem bu arkadaşta ben desteklemiş galiba diye düşündüm. *********.

sanalda küçük bir habitatı andıran bu anket, beliki chp nin önde oldugunu gösterebilir. ancak sosyal demokratım deyip her seferinde nara atmayı elden bırakmayan bu malum düzen partisi türkiye deki hiçbir anti-demokratik uygulamaya karşı duruşunu sergilemiyorsa bunu oturup bir düşünmek gerek diye düşünüyorum oy atmadan önce. fanatik futbol taraftarı gibi slogan atmak yerine güzel bi cevap yazarsan beni ayrıca sevindirmiş olacaksın

saygılar....

hmmm güzel cevaptan kastın nedir bilmiyorum, ama ben aklıma gelen şeyleri yazıyım sen içinden cevap olabilecekleri ayır istersen ...

bundan önceki iletimde başlığa verdiğim cevap sloganı andırabilir ben yazarken öyle düşünmemiştim, senin sorunun içeriğine göre verilmiş bir yanıttı şöyle ki: neden daha fazla parti seçeneğinin olmadığını sormuştun, bende kendi kendime düşündüm ve seçeneklerde sadece CHP var olduğu için değil her durumda CHP yi desteklediğimi anlatabilmek için kullandım o 'slogan'vari sözleri ;)

sosyalist olup desteklenebilecek ve yönetime gelebilecek başka bir partinin varolmadığını bildiğim için CHP!

bu gün değilse de geçmişte ne için mücadele verdiklerini bildiğim için CHP! (bu bugün çizgilerinin değiştiğini düşündüğüm anlamına gelmez sadece pasif duruma düştüklerini gördüğüm için o şekilde yazılmıştır)

muhalefeti beceremeseler de iktidara geldiklerinde bu ülke için yapabilecekleri iyi şeyler olduğunu düşündüğüm için CHP!

içinde ülkenin ihtiyacı olan yeterince 'aydın'lık olduğu için CHP!

vatanı satmıyacağını ve böldürmeyeceğini bildiğim için CHP!

umarım beğenmişsindir :sorcerer:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CHP çünkü; önemli sayılacak kadar, aydınların bir oy potansiyeli var.

Ayrıca bir takım demokratik duruşları da var.

Bu kısmına pek katılmamakla birlikte oylar bölünmesin diye mecburen CHP ye vereceğim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hmmm güzel cevaptan kastın nedir bilmiyorum, ama ben aklıma gelen şeyleri yazıyım sen içinden cevap olabilecekleri ayır istersen ...

bundan önceki iletimde başlığa verdiğim cevap sloganı andırabilir ben yazarken öyle düşünmemiştim, senin sorunun içeriğine göre verilmiş bir yanıttı şöyle ki: neden daha fazla parti seçeneğinin olmadığını sormuştun, bende kendi kendime düşündüm ve seçeneklerde sadece CHP var olduğu için değil her durumda CHP yi desteklediğimi anlatabilmek için kullandım o 'slogan'vari sözleri ;)

sosyalist olup desteklenebilecek ve yönetime gelebilecek başka bir partinin varolmadığını bildiğim için CHP!

bu gün değilse de geçmişte ne için mücadele verdiklerini bildiğim için CHP! (bu bugün çizgilerinin değiştiğini düşündüğüm anlamına gelmez sadece pasif duruma düştüklerini gördüğüm için o şekilde yazılmıştır)

muhalefeti beceremeseler de iktidara geldiklerinde bu ülke için yapabilecekleri iyi şeyler olduğunu düşündüğüm için CHP!

içinde ülkenin ihtiyacı olan yeterince 'aydın'lık olduğu için CHP!

vatanı satmıyacağını ve böldürmeyeceğini bildiğim için CHP!

umarım beğenmişsindir :sorcerer:

yanlis bilmiyorsam türkiye de sözde çogulcu bir demokrasi var. çogulcu demokrasinin mantıgı çok partili ve toplumun her tabakasına hitap eden farklı partilerle oluyor. eger böyle bişey olmasaydı demokrasi olmazdı degil mi?yanlışmıyım sen söyle...bu ön hatırlatma yazısından sonra;

bizim en büyük eksikligimiz kollektif sürü psikolojisinin, bireysel beklentilerimizin önüne geçmesi olarak düşünüyorum. ne de olsa sosyalistler gelemeyecek o yüzden gibi bir yaklaşımla CHP ye oy vermek hangi düşünce sisteminin ürünü bilmiyorum ama diyalektik sürece hiçbir şekilde hizmet etmedigi kesin.en azından bunu biliyorum... zaten özelde de böyle düşündügümüz için sosyalistler gelmiyorya başa...

chp aydın olsaydı, sosyaldemokrasinin öngördügü demokrasi bilincini hayatın her alanına empoze etme mücadelesi verirdi... :excl:

yıllarca alevi oylarıyla ayakta durmaya çalışan bir parti hiçbir tabakanın gelecek umudu olamaz...

bu arada ben parlementer sisteme karşı oldugumu söylemiştim..bir anda sosyalistlerin savunucusu kesildim.bu noktada kendimi de eleştirmek istiyorum....

eleştiri her zaman olmalı ki, çelişki sürecini yaşayalım ve dogru bilgiye ulaşalım degil mi?

saygılar....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurutulmuş bir sol ve dallanıp budaklanmış bir sağa sahip bir ülkede demokrasiden üst düzey verim alınamaz, ülkemiz de de alınmıyor zaten, gerzek hükümetler ile kendi folklorümüzde yer alan tülbent türbana dönüşüp kendi toplumumuza çatışma unsuru oldu, kısaca ben bu sağdan yaka silkiyorum ve adam gibi bir sol görünceye kadar oy kullamayacağım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu başlık cevaplara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.