Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Gerçek tanrı test,i

haksöz

Önerilen İletiler

Bunlar sizin idddianız.Kendi iddianızı kanıt olarak getirmezsiniz. Bende o zaman kalkar tüm bunları amon ra yapıyor derim. Veya bunlar evrimin doğal seleksiyonu olarak oluşuyor derim. Bu şeklide hiç bir yere varamayız.

Putlardan nasıl cevap vermesi isteniyorsa aynı şeklide canlı yayın cevap verecek o kadar. Vermiyorsa Allahın tanrılık iddiası havada kalır

benim neyi kasdettiğim yazımın bütününden çıkartılabilicek durumdayken eksik alıntı yapmayın. milyar insanın iman ettiği ve milyarlarca insanın saygı duyduğu bir kitabın sizce heryeri bir biriyle çelişiyorsa ne hikmetse bunu bu güne kadar t. dursun ve avanelerinden başka hiç kimse göremediyse bizede sizin gibi ateş pare-i zekaları sadece tebrik etmek kalıyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 69
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

benim neyi kasdettiğim yazımın bütününden çıkartılabilicek durumdayken eksik alıntı yapmayın. milyar insanın iman ettiği ve milyarlarca insanın saygı duyduğu bir kitabın sizce heryeri bir biriyle çelişiyorsa ne hikmetse bunu bu güne kadar t. dursun ve avanelerinden başka hiç kimse göremediyse bizede sizin gibi ateş pare-i zekaları sadece tebrik etmek kalıyor

İmalı bir şeklide de olsa kitabınıza ters düşüyorsnuz.Kurana göre kelle sayısı geçersizdir.

Enam 116- Eğer yeryüzündekilerin çoğunluğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Çünkü onlar sadece "zann"a uyarlar ve saçmalarlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İmalı bir şeklide de olsa kitabınıza ters düşüyorsnuz.Kurana göre kelle sayısı geçersizdir.

Enam 116- Eğer yeryüzündekilerin çoğunluğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Çünkü onlar sadece "zann"a uyarlar ve saçmalarlar.

saygı başkadır yolundan gitmek bambaşka...dolayısıyla insanlara saygı duymak başka onlara uymak başkadır.

farkedemiyeceğiniz için yardımcı olayım haksöz.ben Kur'ana saygı duyulur diyerek anlamı pekiştirmek adına kullandım o ifadeleri,sizin sandığınız vaya çarpıttığınız gibi o insanların peşine takılmak onlara uymak onları esas almak adına yapmadım.siz kafayı bir yerlerde çelişki bulmaya adamışsınız doğaldırki sizce her şey bir biriyle çelişiyor...

haksöz yoksa size göre ;

çelişmeyen tek şey çelişmenin kendisi mi :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...
Araf 192- Bu putlar, ne o tapınanlara, ne de kendi kendilerine yardım edebilirler.

Araf 193- Eğer siz onları doğru yola çağırsanız, size uymazlar. Onları ha çağırmışsınız, ha çağırmayıp susmuşsunuz, hiç fark etmez.

Araf 194- Allah'ı bırakıp taptıklarınız da tıpkı sizin gibi kullardır. Eğer iddianızda doğru iseniz haydi onları çağırın da size cevap versinler.

Kurana göre iddia edilen tanrının gerçek olabilmesi için yapılan çağrılara cevap vermesi gerekiyor.Eğer allah gerçek tanrı ise, aynı şeklide,tutarlı olabilmesi için yapılan çağrılara cevap vermesi gerekir.

Evet sayın müslümanlar sizleri test,e davet ediyorum. Eğer iddianızda samimi iseniz ?

Allahı çağırın bakalım cevap verecekmi?

"varlığımızın delillerini, (kainattaki uçsuz bucaksız) ufuklarda ve kendi nefislerinde onlara göstereceğiz ki, o Kur'an'ın gerçek olduğu onlara iyice belli olsun. Rabbinin, her şeye şâhit olması yetmez mi?"

Fussilet Suresi 53. Ayet

Madem ayetler ile tuzak geyiği yapmışsın

bir de bu ayete bak

sonra da sabret

Allah sana sen çağırmadan 1400 yıl önce verdi

biraz daha dikkatli okusan KURAN'I ***********...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

SARDUNYAM'a özel. birileri bana alıntı yapmayı öğretebilir mi

Sizin duyamadığınız sesi iman edenler duyuyor merak etmeyin. Allah kendisine inanana öyle bir sesleniyor ki, o sesi duyduğunuzda önünüzde bambaşka pencereler açılıyor.

Ama nafile siz bu sesi asla duyamazsınız... Anlayamazsınız bile...

ya merak ediyorum allah sanada seslendi mi. seslendiyse ne dedi. muhabbet koyu mu. çay kahve ve benzeri mezeleriniz var mı. ya gerçekten merak ediyorum allahla aranızda nasıl bir ilişki var. sesi kime benziyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katakuta ve haksöz bu işleri iyi bilir "SARDUNYAM" bu aralar yazmıyor nedense, birde onlar denense faydalı olur zannedersem.

İşi meze boyutunda ele alıp,demogojiyi bile takla attıracak bir soru bu olur, neymiş (sesi kime benziyor)...

Merak ediyorum,madde'den şanş eseri, "evrimleşerek" olduğuna inanan biri nasıl rüya görür, acaba rüyada,nasıl konuşur, şanş eseri olabilirmi, veya, hiç ilham alırmı,raslantısal olarak, yahut, ses titreşimi,insan bedeni denilen moleküler yapıda, hücre yapıda, beyin ismi altında bir birimsellik ve bedensellik hissini ve düşüncesini oluştururmu şanş eseri,ve meze'li titreşerek...

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili Sarıgöl,

rüya alt şuurda ( bilinç altında ) gerçekleşen bir olaydır. insan hafızasının tam olarak vücudun neresinde olduğu bilinmediği gibi alt şuurunda neresi olduğu bilinmemektedir. hafızanın kendisine kayıt ettiği ve şuur altına yolladığı kayıtlar bir çok kez rüyada ortaya çıkar. rüya dışındada ortaya çıktığı olur bu durum genel olarak şizofreni insanlarda görülür. hafızaya yapılan kayıt yaşananlar olabileceği gibi kişinin her türlü düşüncesini de kapsar. yoğun olarak beyninde işlemiş olduğu bilgiler rüyasında ortaya çıkar ki bunlar genelde çok düşündüğü şeylerdir. yani bir bakıma insanın her düşünceside hafızasına giden bir kayıttır. kişinin bu duruma nasıl geldiğini sana evrimsel olarak anlatmaya kalksam sanırım bu formun boyutu yetmeyebilir. bu yüzden tavsiyem KAOS kuramını bi güzel oku belki o zaman birşeyleri idrak etmeye başlarsın... unutmaki bilim bu gün tapınılan ve yüceltilen tüm tanrı ve benzerlerinden çok daha gerçektir.

elle tutmaktan, gözle görmekten daha gerçek birşey kemiklerine kadar hissettiğin ve bildiğin bir gerçektir. hemde en mezelisinden

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

rüya alt şuurda ( bilinç altında ) gerçekleşen bir olaydır. insan hafızasının tam olarak vücudun neresinde olduğu bilinmediği gibi alt şuurunda neresi olduğu bilinmemektedir.

Bilinmeyen alt şuur,şizofren (sesi kime benziyor) tam uygun teşhis… (anlama çabası)

hafızanın kendisine kayıt ettiği ve şuur altına yolladığı kayıtlar bir çok kez rüyada ortaya çıkar. rüya dışındada ortaya çıktığı olur bu durum genel olarak şizofreni insanlarda görülür.

Mesela; (her hangi bir) madde’nin yaydığı titreşim olabilir,gözün gördüğü bir nesne, beyin tarafından (hafıza) kayıt altına alınıp, rüya, veya rüya dışındada ortaya çıkar ama, şizofren; (Hastalarda genelde gerçekle hayal dünyasını ayırt edememe, mantıksal düşünme yeteneği kaybı, normal duygusal tepkiler verememe ve toplumsal kurallara uyamama görülür.Aynı zamanda hatırlama ve normal konu? yeteneği genelde kaybolur. Diğer bedensel ve ruhsal hastalıklarda olduğu gibi organik nedenleri vardır.) denir…

hafızaya yapılan kayıt yaşananlar olabileceği gibi kişinin her türlü düşüncesini de kapsar. yoğun olarak beyninde işlemiş olduğu bilgiler rüyasında ortaya çıkar ki bunlar genelde çok düşündüğü şeylerdir. yani bir bakıma insanın her düşünceside hafızasına giden bir kayıttır. kişinin bu duruma nasıl geldiğini sana evrimsel olarak anlatmaya kalksam sanırım bu formun boyutu yetmeyebilir.

Dene,evrimsel olarak anlat’ta şu yazdığın yazı ile (rüya alt şuurda ( bilinç altında ) gerçekleşen bir olaydır. insan hafızasının tam olarak vücudun neresinde olduğu bilinmediği gibi alt şuurunda neresi olduğu bilinmemektedir.) bilinmeyen şeyin “EVRİMİ” nasıl olurmuş anlayalım…

bu yüzden tavsiyem KAOS kuramını bi güzel oku belki o zaman birşeyleri idrak etmeye başlarsın...

Kaos kuramı bitti, fos çıktı, İnsanlar şimdi “KUANTUM” ile uğraşıyor farkında isen…

unutmaki bilim bu gün tapınılan ve yüceltilen tüm tanrı ve benzerlerinden çok daha gerçektir.

Doğru “bilimsel rahiplik” 19. yüzyıl pozitivizminde kaldı,şimdi bilim 21. yüz yıl bilgi çağında ve Evrim’miş,raslantısalmış, teraneleri rafa kalktı,ve fazla izahata gerek yok tek bir kelime yeter, Huble, sanırım anlaşılmıştır,bilimsel olarak...

elle tutmaktan, gözle görmekten daha gerçek birşey kemiklerine kadar hissettiğin ve bildiğin bir gerçektir. Hemde en mezelisinden

Doğru, elle tutmaktan, gözle görmekten,Kemiklere kadar hissedilen daha gerçek bir olay var, “ AKIL” mezeside “FİKİR” fakat raslantısal,şans,devinim ayaklarına yatıp, (rüya alt şuurda ( bilinç altında ) gerçekleşen bir olaydır. insan hafızasının tam olarak vücudun neresinde olduğu bilinmediği gibi alt şuurunda neresi olduğu bilinmemektedir.) yazmakta, evrimcilere has bir durumdur,dolayısı ile,hem bilmeyeceksin (ne olduğunu,nasıl oluştuğunu, bilinç’i) hemde evrileceksin,iyi evrilmeler,ve şanşlar,raslantısal olarak…

Sevgili kalev...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

allahın varlığına inanıp inanmamak aklı başında insanın kendi hür iradesine kalmıştır.birtakım kelime hileleriyle hem kurandan alıntı yapıp hemde kendinizinde anlayamadığı soruyla iddianızı ileri sürüyorsunuz. buradaki yazılar ve düşünceler nerelerden geçerek monitörlerden karşımıza çıkıyor hiç düşündünüzmü? insan sadece et ve kemikten ibaret değil olduğunu bilmiyormusunuz

“Bu dünya hayatı sadece bir eğlenceden, bir oyundan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl yaşama odur. Keşke bilmiş olsalardı!” (Ankebut 29/64)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Araf 192- Bu putlar, ne o tapınanlara, ne de kendi kendilerine yardım edebilirler.

Araf 193- Eğer siz onları doğru yola çağırsanız, size uymazlar. Onları ha çağırmışsınız, ha çağırmayıp susmuşsunuz, hiç fark etmez.

Araf 194- Allah'ı bırakıp taptıklarınız da tıpkı sizin gibi kullardır. Eğer iddianızda doğru iseniz haydi onları çağırın da size cevap versinler.

Kurana göre iddia edilen tanrının gerçek olabilmesi için yapılan çağrılara cevap vermesi gerekiyor.Eğer allah gerçek tanrı ise, aynı şeklide,tutarlı olabilmesi için yapılan çağrılara cevap vermesi gerekir.

Evet sayın müslümanlar sizleri test,e davet ediyorum. Eğer iddianızda samimi iseniz ?

allhın gönderdiği islamiyet son din ise. ve herşeyin sebebi allah ise bugün israilin müslüma günahsız çocukların öldürülmesine neden göz yumuyor yoksa bunu engellemeye gücü yetmiyormu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

allhın gönderdiği islamiyet son din ise. ve herşeyin sebebi allah ise bugün israilin müslüma günahsız çocukların öldürülmesine neden göz yumuyor yoksa bunu engellemeye gücü yetmiyormu

O öyle bir yaratıcıdır ki eşi ve benzeri yoktur. Senin ve benim bilmediğim pek çok şeyi elbette o biliyor.Şüphesiz O nun merhameti pek çoktur.

Düşünsene bi tetiği çeker çekmez bi israilli askerin taş olduğunu o zaman kim tanrıyı inkar edebilirdiki ya da onun güçsüz olduğunu kim söyleyebilirdi.

Ancak filistinliler sabrla israillilerde eline geçen güçle sınanmaktadırlar.

Şu bilinmelidirki Allah kullarını varlıklada yokluklada test eder.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O öyle bir yaratıcıdır ki eşi ve benzeri yoktur. Senin ve benim bilmediğim pek çok şeyi elbette o biliyor.Şüphesiz O nun merhameti pek çoktur.

Düşünsene bi tetiği çeker çekmez bi israilli askerin taş olduğunu o zaman kim tanrıyı inkar edebilirdiki ya da onun güçsüz olduğunu kim söyleyebilirdi.

Ancak filistinliler sabrla israillilerde eline geçen güçle sınanmaktadırlar.

Şu bilinmelidirki Allah kullarını varlıklada yokluklada test eder.

Tetiği çeker çekmez taş olan insan Tanrının yarattığı değil çünkü değil mi? Gelgelelim bu müslümanların yaratıcısı başka dinde olanları göndermiş -ki müslümanlar bunlarla sınansın diye. Ya da varlıkla ve yoklukla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bak bu linkte züpper şeyler var .eğlence arıyorsan :D

-http://www.howstuffworks.com/-

illa ki ben Bruce Almighty ile görüşeceğim diyorsan yapacak bir şeyimiz yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tetiği çeker çekmez taş olan insan Tanrının yarattığı değil çünkü değil mi? Gelgelelim bu müslümanların yaratıcısı başka dinde olanları göndermiş -ki müslümanlar bunlarla sınansın diye. Ya da varlıkla ve yoklukla...

dediğinden bişey anlamadım ben tetiği çekenle ilgili öyle bişey demedimki nerden nereye çektin konuyu kusura bakma ama soracam amacın ne?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Domuzbağı

Sayın Haksöz

Çağırdım cevap verdi. Şimdi ne yapmam lazım.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Haksöz arkadaşımız bir konuda haklı : Kuran'a va ALLAH'a göre kelle sayısı hiç önemli değildir. Futboldan anlayanlar bilir dünya futbolunda binlerce kişi futbol oynar ama insanların gözünde değerli olan sadece Pele Maradona , platini gibi kalburüstü futbolculardır.Herhangi bir maçta bu tür kalburüstü futbolculara dikkat edilir hep , bakalım bu maçta ne yapacak diye... Diğerleri önemsenmez bile.

Nasılki öğretmen için sınıfta verdiği ödevleri çalışmaları tam yapıp , dersinde başarılı olan birkaç öğrenci önemliyse ,ve onlarla gurur duyarsa, Aynı bu şekilde ALLAH için de dünyadaki milyarlarca insanın ona iman etmemesi yada ibadet etmemesi önemli değil , onun için önemli olan kendi emirlerine uyan , harfiyyen yerine getirmeye çalışan salih müminlerdir.

Bütün bu alemleri ,kainatı , sevgili peygamberimizin(sas) yüzü suyu hürmetine yarattığını söylemesi onu Miraçta Cebrailin bile geçemediği kadar yakınına alması da aynı sebeptendir.ALLAH'ın yaratmış olmaktan adeta gurur duyduğu Habibim diyecek kadar yakın gördüğü örnek insan Peygamberimiz.

Haksöz arkadaşımızın ALLAHın çağrılara cevap vermesi noktasındaki sorusu da şöyle cevaplanabilir belki

Birincisi bu ALLAHın çağrıya cevap vermesi bir nevi hadi mucize göster peygambersen demeye benziyor ki zaten ALLAH peygamberimizin bu yöndeki çağrısına mucizeler göstererek yanıt vermiştir.

Ayın ikiy ayrılması , Kafirlerin Miraçtan sonra peygamberimize bir sürü sual sorup peygamberimizin bunları ALLAHın gözündeki perdeyi açmasıyla bilmesi , bunlar ALLAHın çağrılara cevap vermesi değil de nedir?

İkincisi imtihan dünyasında olmamız. ALLAH haşa her çağrı yapana cevap verecek olduktan sonra imtihan sırrı nerde kalır?Kaldı ki soyut olarak kulunu cevapsız bırakmaz ama ALLAHım diyene buyur kulum diye sesle cevap verdiğini düşünebiliyormusunuz.

Daha en basit bir bakanın yada müsteşarın cevap vermesi için bile çok şanslı olmak kendimizi önüne atıp konuşabilmek için uğraşmak gerekirken , alemlerin yaratıcısına çağrı yap :) hemen cevap gelsin var mı böyle bişey ya...:)

O ancak peygamberlerinin ve nebilerinin çağrılarına mucize olarak direk yanıt vermiştir.Bizim gibi günahkarlara bırak yanıt vermeyi , ahirette yüzümüze bakıp ta kulum derse kendimi çok şanslı sayarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nereden çıkarıyorlar biliyormusunuz değerli kralx?

Hani insani vicdan, merhamet, hak, hukuk anlayışı ve mantığı varya, işte oradan çıkarıyorlar.

Hani insani duygular diye bahsedilen şey varya; işte o bu.

.

.

.

Sevgiyle kalın.

Sevgili evrensel

Çok duygulu yazmışsın.:)

Yaşadığımız dünyayı ve ALLAH tarafından koyulan kuralları bir kere özümsemek ve ona göre hareket etmek zorundayız. Bu şu demek : biz cennette değiliz , şu anda dünyada yaşıyoruz dolayısıyla kafamızda tasarladığımız cennet düzeni , dünyada yok diye haşa ALLAH ı yok sayarak , dünyayı kendi kafamızdan cennete çeviremeyiz.

Merhamet , sevgi , aşk doğa bunları hepimiz önemsiyoruz ama haddi aşmamak kaydıyla. Biz insanlar ruhlarımızda ALLAHın özelliklerinden herbirinden bir parça barındırıyoruz.

O yüzden ALLAH katında diğer canlılardan değerliyiz ama ALLAH her açıdan sonsuzluğu ifade ettiğinden bizdeki bu merhamet sevgi , affetme vs. gibi duygulardan ALLAH da sonsuz oranda var.

Dolayısıyla biz hiçbir noktada ALLAHtan daha merhametli olamayız ama aynı şekilde ALLAHtan daha gazaplı da olamayız.

ALLAHın merhamet hepimizden ileri noktadadır ama belli şartları yerine getirmek kaydıyla bu merhametten yararlanabiliriz, şirk ve inkardan başka hertürlü günahı affetmesi onun merhametini göstermez de neyi gösterir.

ALLAHın gazabı da sonsuz olduğundan söylediklerine itaat etmeyenleri de ağır bir şekilde cezalandırması da normaldir.

Ama işte ne var canım kendine inanmayanları inkar edenleri de neden yakıyor ki diyemeyiz , çünkü kuralları biz koymuyoruz o koyuyor.

İnsanlar basit bir padişaha bile en ufak karşı geldiğinde en kötü işkencelerden geçirilip zindanlarda çürütülüp idam edilirken , Alemlerin Rabbine karşı gelenler de elbette cezasız kalmaz.

Bizi yaratan O , yokken var eden O , hayat verip rızıklandıran sevgiyi aşkı her türlü lezzeti vs.. veren O , bütün bunları vereni inkar edip karşı gelmek insana yakışıyor da ,kendisine karşı gelenlere şirk koşanlara ceza vermek mi ALLAHa yakışmıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

HERKESE MERHABA

Konuyu ve verilen cevapları ince ince inceledim ve şunu söylemek istiyorum;

HAKSÖZ kardeşim kesinlikle haklısın...

Ayrıca savunma yapmak amacıyla fikir sahibini karalayıcı söz söylemek doğru değildir.Haksözün açtığı konunun aksini ciddi bir şekilde savunabilecek varsa konuşsun yoksa lütfen daldan budaktan konuşmasın...

Tanrı bu ayette insanların taptığı şeyin gerçekten tanrı olmadığını vurguluyor, ve beni arayın diyor...

Amaç da bu zaten...

Deli dönemlerimin birisinde çok saygı duyduğum, hayat hocama şu soruyu sordum;

-Tanrı bizi (beni) neden yarattı?

Hocamanın cevabı açık ve netti;

-Bu soruyu sorman için...

İbrahim peygamber aradı, yıldıza, güneşe, aya tanrı dedi ama sonra bunların gerçek tanrı olamayacağına şahit oldu, ve dedi ki; ''Rabbim şüğhesiz sen bana doğru yolu göstermezsen, ben gerçeği bulamayanlardan olacağım'' tanrı tapılmadan önce aranması gereken bir varlık, daha da ötesi aranmaya ihtiyaç duyulası gereken bir varlık. Eğer böyle olmazsa beni kalbimden vuran söz gerçekliğe kavuşuyor; ''Onların pek çoğu, biz inandık deseler bile kendi zanlarına taparlar''

HAK; Fikirden, düşünceden, masaldan, hikayeden uzak, gerçek olan, hak ve hakikat olan, var olan, seni gören, ve şu anda seni izleyen.

Akşama kadar hayal kur ki bir tanesi bile hakikatı etkilemez, gerçek olan tanrı, bizlere kendisini aramamızı ve bunu yaparken aklımızı kullanmamızı istiyor, putların ve uydurma tanrıların yalan olduğunu söylüyor.

Şimdi Haksöz kardeşim, sana söylüyorum: Senin neler hissettiğini çok iyi anlıyorum, adaletsiz dünyaya bakıp bunu yaratacak tanrının ne kadar adaletli olabileceğini düşündüğün geceler olabilir, Çekilen acılara ve yoksulluklara, açlıkdan ve susuzluktan ölen insanlara bakıp nerede o bahsedilen zengin ve cömert tanrı dediğin olabilir, Savaşlarda ezilen ve öldürülen insanları görüp tanrı neden yardım etmiyor dediğin olabilir.

Bütün bu sorulara ve hayatın kendi kurallarının tanrınınkiyle çakıştığı çarpık düzene rağmen, Gerçek tanrı şunları söylüyor;

(ayet numaralarını hatırlamıyorum arayıp bulabilirsin)

-Bu dünya hayatı yanlzıca bir oyun eğlence yeridir, gerçek dünya ahiret yurdudur. (canım yandığı zaman bu hiç eğlenceli değil diyorum tanrıya ama burada da cevap vermiyor)

Yada en doğrusu bütün bu soruları unutup, şu soruyu sormak;

-Mürşit nedir?,nerden bulabilirim?, nasıl karşısına çıkıp temas kurabilirim? (bütün sorularını açık bir kalple sor, cavbını bulursun)

Haksöz kardeşim, sana tavsiye edebileceğim tek şey bu, sorusu olan herkeze söyleyebileceğim tek cavap bu, bazı soruların cevabı işin ehline bırakılır.

Bizler yarımız, neden yarımız çünkü kuran 1400 yıl önceki devirde geldi ve biz sadece meal açıklamasını okuyabiliyoruz, ayrıca onlara peygamber kuranı tek tek açıklamasına rağemen sorular bitmedi ve inanmayanlar oldu, bizde peygamberde yok, ama vekilleri var, mürşitler var, mevlanaya, yunus emreye inananlar, abdulkadir geylaniye veya diğer evliyalara inananlar sanmasınlar ki onlar öldü ve artık yoklar, varlar ve arayışta insanları bekliyorlar, beni neden yarattı diyenleri bekliyorlar...

Unutmayın, gerçeği olmayan bir şeyin sahtesi olamaz... Kimse gerçeğini görmeden sahte bir şey çıkaramaz.

Sahte doktorlar sahte rütbeli askerler sahte polisler sahte peygamberler var sahte mürşitler olduğu gibi,

hepsinin ortak yanı, gerçeklerininde olması...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

haksöz ün haklı veya haksızlığı birtarafa,nekadar zeki ve bilgi deposu olduğu her yazısından anlaşılmakta.ben bunu siteye ilk üyeliğimde farketmiştim,zannedirim üye olmama sebeptir de.dini tarihi bilgisiyle anlatıyor,ayrıca daha önce okuduğum kadarıyla kuranı kerimi hatim etmiş,ve çocukluğunu imam hatipte yetişerek geçirmiş bu nedenlede kitap ın hem arapça hem türkçe bilgisinede tam hakim.

keşke tanışmış bu konuları onunla tartışmış olsaydım.ateist olmama sebep olmazdı ,ama zeki brşekilde fikir yürütmesiyle kitap ta doğru ve yanlış olanları anlamama yardımcı olurdu.bana kalırsa çok değerli biri.inancının olup olmamaması hiç mesele değil bu anlamda.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.