Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Gerçek tanrı test,i

haksöz

Önerilen İletiler

Araf 192- Bu putlar, ne o tapınanlara, ne de kendi kendilerine yardım edebilirler.

Araf 193- Eğer siz onları doğru yola çağırsanız, size uymazlar. Onları ha çağırmışsınız, ha çağırmayıp susmuşsunuz, hiç fark etmez.

Araf 194- Allah'ı bırakıp taptıklarınız da tıpkı sizin gibi kullardır. Eğer iddianızda doğru iseniz haydi onları çağırın da size cevap versinler.

Kurana göre iddia edilen tanrının gerçek olabilmesi için yapılan çağrılara cevap vermesi gerekiyor.Eğer allah gerçek tanrı ise, aynı şeklide,tutarlı olabilmesi için yapılan çağrılara cevap vermesi gerekir.

Evet sayın müslümanlar sizleri test,e davet ediyorum. Eğer iddianızda samimi iseniz ?

Allahı çağırın bakalım cevap verecekmi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 69
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Araf 192- Bu putlar, ne o tapınanlara, ne de kendi kendilerine yardım edebilirler.

Araf 193- Eğer siz onları doğru yola çağırsanız, size uymazlar. Onları ha çağırmışsınız, ha çağırmayıp susmuşsunuz, hiç fark etmez.

Araf 194- Allah'ı bırakıp taptıklarınız da tıpkı sizin gibi kullardır. Eğer iddianızda doğru iseniz haydi onları çağırın da size cevap versinler.

Kurana göre iddia edilen tanrının gerçek olabilmesi için yapılan çağrılara cevap vermesi gerekiyor.Eğer allah gerçek tanrı ise, aynı şeklide,tutarlı olabilmesi için yapılan çağrılara cevap vermesi gerekir.

Evet sayın müslümanlar sizleri test,e davet ediyorum. Eğer iddianızda samimi iseniz ?

Sayın haksöz gerçekten sorduğunuz soru mantık dışı ben de size söyle bir soru sorayım ölmeyin ölmenizi

engelleyin bütün insanlık bir araya gelin bakalım önleyebilecekmisin. İmtihan zor şey bilene.

Muta.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın haksöz gerçekten sorduğunuz soru mantık dışı ben de size söyle bir soru sorayım ölmeyin ölmenizi

engelleyin bütün insanlık bir araya gelin bakalım önleyebilecekmisin. İmtihan zor şey bilene.

Muta.

Mantık dışımı ?

Benim ne günahım var.İnsan bir şey söylemeden önce en az on kere düşünür acaba bu söyliyeceklerim aleyhime olabilirmi diye değilmi?

Muhammed,arapların putlarının asılsızlığını belirtmeye çalışırken belkide farkında olmadan, getirdiği kurallarla, kendi kurduğu tuzağa kendi düşmüştür.

Mantık örgüsü nedir bilirmisiniz.Eğer bir şeyin anlamsızlığını belirtmek için bir takım kriterler öne sürerseniz,otomatikmen gerçekliğni savunduğunuz şeyide o kriterlere bağımlı kılmış olursunuz.

Yok efendim, ben bu kriterleri sizler için koydum ama bana dayatamazsınız diye itiraz etme hakkınızda kalmaz.

Eğer benim sorumu mantık dışı buluyorsanız, yine aynı şeklide, kurandaki bu gerçek tanrı ile iligili kriterleri mantık dışı kabul etmek zorunda kalırsınız. Zira o kriterleri kurana ben koymadım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mantık dışımı ?

Benim ne günahım var.İnsan bir şey söylemeden önce en az on kere düşünür acaba bu söyliyeceklerim aleyhime olabilirmi diye değilmi?

Muhammed,arapların putlarının asılsızlığını belirtmeye çalışırken belkide farkında olmadan, getirdiği kurallarla, kendi kurduğu tuzağa kendi düşmüştür.

Mantık örgüsü nedir bilirmisiniz.Eğer bir şeyin anlamsızlığını belirtmek için bir takım kriterler öne sürerseniz,otomatikmen gerçekliğni savunduğunuz şeyide o kriterlere bağımlı kılmış olursunuz.

Yok efendim, ben bu kriterleri sizler için koydum ama bana dayatamazsınız diye itiraz etme hakkınızda kalmaz.

Eğer benim sorumu mantık dışı buluyorsanız, yine aynı şeklide, kurandaki bu gerçek tanrı ile iligili kriterleri mantık dışı kabul etmek zorunda kalırsınız. Zira o kriterleri kurana ben koymadım.

Hak söz bu logo da komik kaçıyor ama olsun evvela insan da tartıştığı veya inanmadığı bir şeye karşı tez anti

tez sürerken sentezi de yapmak için kelime oyunu çarpıtma yapmaması vede en önemlisi saygılı davranması

lazım peygamber efendimiz(a.s.v.) kiriter koymamıştır ALLAH tan gelen vahiy neticesi KUR,AN ı tebliğ etmiş

KUR,AN a göre yaşamış yaptıkları (vucud lisanı) sünnet vahiy dışında söyledikleri de hadis tir yazdığın yazı

hiddetini belli ediyor ister inanırsın ister inanmazsın irade senin, senin gibilerden de yoksun kaldığı için islama

ve müslümana bir şey olmaz bilakis çok şey kazanır hayatı kin nefret çarpıtma ile geçen birinden kurtulduğu

için inanan insanlarını da fitne den korumuş olur. Bundan sonra şahsıma edep dairesinde söz söyleyebilirsin

islam ve müslümanlık hakkında çarpıtma yaparsan o topik te yazdığın çuvallamayı Tekvir i Tekvin yaptığın

gibi hatırlatırlar akıllı ol (veya ağır ol derviş desinler) yukarıda yazdıklarından ben bir şey anlamadım eleştir-

diğin KUR,AN a o kırıterleri ben koymadım lafı sana ağır gelir taşıyamazsın sen kimsin sen evvela benle uğraş ben o KUR,AN ın O KUR,AN ı yollayan ALLAH ın O ALLAH ın vazifelendirdiği MUAMMED in bendesiyim

Amettü billah tamammı.

tartışma saygılı olması koşulu ile ister çarpıt ister çarpıtma hodri meydan.

MUTA.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın muta;

Ben daha fazla incitici olmamak için muhammed dedim. Ama siz illa ki bunlar allahın sözü diye diretirseniz sonucuna katlanmak zorundasınız.

Bir daha hatırlatayım. Mantık dışı olarak kabul ettiğiniz Allahın ayetlerini kurana ben koymadım.

Sayın haksöz insan gerçekten muamma yazdığım cevab karşı yazdıklarınıza bakıyorum sizi benim ile tartış-

acak kadar bilgili görmüyorum neden mi çarpıtmak kadar kolay bir şey yok ama çarpıtmayı düzeltmek bir

o kadar zor. Bilirsiniz vakti zamanında koca sinan selimiyeyi yaptığı zaman bir çocuk minarelerden birinin

eğri olduğunu söylemiş tabiatıyla herkes şaşırmış selimiyenin mimari ve estetik güzelliğini anlatmaya gerek

yok sanırım ama mimar sinan çağırmış insanları eğri denilen minareye koca bir halat bağlatmış ve insanlara

çekin demiş bu arada çoçuğa da düzeldimi diye soruyormuş çocuk düzeldi dediği an tamam demiş bırakın

insanlar mimar sinan a sormuşlar neden bir çocuğun lafı ile böyle yaptın? çocuk ta olsa biri yanlış bir şey

söyledimi o yanlışı düzeltmek lazım sonra başkaları da bilmeden yanlışta ısrar eder. Delil ortada cevap ortada daha hala çarpıtma olsun biz devam edeceğiz .

MUTA.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

verdiğin ayetin devamı

Onların yürüyecekleri ayakları mı var, yoksa tutacakları elleri mi var, yoksa görecekleri gözleri mi var, yahut işitecekleri kulaklarımı var? De ki: " ortaklarınızı çağırın, sonra bana tuzak kurun, haydi hiç göz açtırmayın bana!"

Demek ki Allahın Ayakları Elleri Gözleri ve Kulakları vardır.Ama bunun mahiyeti bizim gibi olmayabilir.Mesela Allah bir insanın gördüğü gibi görmez Onun görüşü başkadır.

Zaten Elçi varken Allah insanlara Onun ve Kuran vasıtasıyla cevap vermişti.buna inanıp inanmamak ayrı mesele.Allahın bir insana cevap vermesi ise kişiyw göre veya ne istediğine nasıl bir cevap istediğine göre değişir.

Allah, bir insanla ancak vahiy yoluyla veya perde arkasından konuşur, yahut bir elçi gönderip izniyle ona dilediğini vahyeder... Şûra 42/51

Onunla Musanın konuştuğu gibi falan konuşamazsınız tabi bu herkese bu dünyada nasip olabilecek bişey değildir.Ancak demekki bir insanla vahiy yoluyla konuşabilir veya cevap verebilir.Artık bu kişinin kalbinin niyetinin temizliğine falan bağlı olabilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demek ki Allahın Ayakları Elleri Gözleri ve Kulakları vardır.Ama bunun mahiyeti bizim gibi olmayabilir.Mesela Allah bir insanın gördüğü gibi görmez Onun görüşü başkadır.

Bende zaten bu ayetin gelmesini bekliyordum.

Allahın Ayakları Elleri Gözleri ve Kulakları vardır.Ama bunun mahiyeti bizim gibi olmayabilir şeklinde bir açıklama yapmakta maalesef sorunu çözmüyor. Zira aşağıdaki ayete bu seferde ters düşüyor

Şura 11 Göklerin ve yerin eşsiz yaratıcısıdır. Size kendi içinizden eşler var etti. Hayvanlardan da eşler yarattı. Sizi de bu şekilde üretmektedir. O’nun bir benzeri yoktur. İşiten O’dur, gören O

Siz ne kadar Allahın elleri ayakları, kulakları vardır ama başkadır deseniz bile, benzersiz tanıması ile çelişir bu ifadeniz

Zaten Elçi varken Allah insanlara Onun ve Kuran vasıtasıyla cevap vermişti.buna inanıp inanmamak ayrı mesele.Allahın bir insana cevap vermesi ise kişiyw göre veya ne istediğine nasıl bir cevap istediğine göre değişir.

Putların temsil ettiği güçlerde bir takım vasıtalarla cevap verebilir efendim, inanıp inanmamak ayrı mesele.Onlarda ilham yoluyla cevap verir

Allah, bir insanla ancak vahiy yoluyla veya perde arkasından konuşur, yahut bir elçi gönderip izniyle ona dilediğini vahyeder... Şûra 42/51

Onunla Musanın konuştuğu gibi falan konuşamazsınız tabi bu herkese bu dünyada nasip olabilecek bişey değildir.Ancak demekki bir insanla vahiy yoluyla konuşabilir veya cevap verebilir.Artık bu kişinin kalbinin niyetinin temizliğine falan bağlı olabilir.

O mübarek putların cevap vermeside her insana nasip olacak bir şey değildir efendim.Putlar insanlarla ya telepati yoluyla yada ilham yoluyla konuşabilir. O mübarek ve yüce putların diyalogu mutluluğuna erişmek her herkesin harcı değildir efendim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizin duyamadığınız sesi iman edenler duyuyor merak etmeyin. Allah kendisine inanana öyle bir sesleniyor ki, o sesi duyduğunuzda önünüzde bambaşka pencereler açılıyor.

Ama nafile siz bu sesi asla duyamazsınız... Anlayamazsınız bile... :D

Herşeyi salt madde olarak görenler, ölümde ruhun maddesel olarak bedeni terkedişini unutuyorlar.

o zaman duyacağınız sesler kulaklarınızı sağır ederse ne yapacaksınız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

oradaki cevabın söz ile alakalı olduğunu nerden çıkardınız..ınsanlar bile söz dışında bırçok şekılde cevaplar verebılıyorlarken......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Orada vurgulanan anlam, kendi yaptığın bir şeye tapmanın ne kadar mantıksız oluşudur..

Zira putlara çağırsan cevap vermeyecekleri aşikardır..

O halde iradesiz ve hareketsiz olduklarını bile bile neden kendi yaptıklarınıza taparsınız deniliyor..

Son zamanlarda çok büyük mantık oyunları yapılıyor..

Muhal olmayan şeylerden bahsediliyor..

İlişkilendirilmesi tezat ve imkansız mantıklar birbiriyle ilişkilendiriliyor..

Ama okuyan, gören ve anlayan bu tür savların ne kadar geçersiz olduğunu idrak ediyor..

Ve bu taktikler her seferinde geri dönüyor, tutmuyor..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Orada vurgulanan anlam, kendi yaptığın bir şeye tapmanın ne kadar mantıksız oluşudur..

Zira putlara çağırsan cevap vermeyecekleri aşikardır..

O halde iradesiz ve hareketsiz olduklarını bile bile neden kendi yaptıklarınıza taparsınız deniliyor..

Son zamanlarda çok büyük mantık oyunları yapılıyor..

Muhal olmayan şeylerden bahsediliyor..

İlişkilendirilmesi tezat ve imkansız mantıklar birbiriyle ilişkilendiriliyor..

Ama okuyan, gören ve anlayan bu tür savların ne kadar geçersiz olduğunu idrak ediyor..

Ve bu taktikler her seferinde geri dönüyor, tutmuyor..

Saygılar..

Evet aynen dediğinizi gibi.Yapılan bir şey ister nesnel olsun,ister tasavvur olsun ona tapınılması mantık dışıdır.İnsan eliyle yapılan putların yapılan çağrılara cevap veremeyeceği aşikar olduğu gibi tasavvurlarda yaratılan allah da aynı şeklide cevap veremez,sadece inanırsınız o kadar. Bu mantık oyunu değil, mantığın ta kendisidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın haksöz şu an sanal dünyada yazışıyoruz ben cevap yazıyorum beni görmüyorsunuz aynı şekilde bende sizi görmüyorum ama ikimizde

varız değilmi sizi tasavvurda etmiyorum ALLAH tasavvur edilmez zaten

vardır göster ve yahut yalvarın cevap versin deyin yani görünsün haşa

o zaman imtihanın ne önemi kalır yaradılışın ne öneni kalır insan oğlu

yaratıldığından beri inanmayanlar aşağı yukarı aynı mealde soru sorar

peki tasavvur nedir ne ile tasavvur ederiz akıl mı zeka mı ruh mu yanlız

insanmı tasavvur eder yer gök toprak bitkiler hayvanat tasavvur edermi

Peygamberler Kutsal kitap lar neden var insan akletmezmi mesela aklın

var çağır bakalım gelirmi rüyanı kontrol et veya çağır bakalım gelirmi

ben şu vakit şurada öleceğim de bakalım olurmu ölmemeyi dile kafa tut

yok de ölüme çare var de aslında size yazmak abesle iştigal sen evvela

kendini çağır bakalım geliyormu.

MUTA.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah'ı insanlar zihinlerinde tasavvur etmediler ve kendileri uydurmadılar..

Bilakis o, Peygamberleriyle ve kitaplarıyla kendisini bildirdi..

Fark burada..

Adına tarihmi dersiniz, dinmi dersiniz bilmem ama, Peygamberler geldi ve hak kitaplar indirildi..

Ve hala bir harfi bile değiştirilemeyen Kur'an-ı Kerim dimdik ayakta..

Bu bir mantık değil, gerçeğin ta kendisidir...

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insanlar niye ayetleri açıklama ihtiyacı hissediyorlar anlamıyorum..ayet açıklamak her insanın işi değildir..bunu islam alimleri yapar..bu neye benzer biliyormusunuz ilkokul öğrencisinin bir matamatik prof. çözmesi gereken bilmeme kaç bilinmeyenli denklemi çözmeye kalkışmasına ki bunun sonucuda hüsran olacaktır..herkes kendi işine baksın..bu arada haksöz kur an ı yorumlamak sizin gibi inançsızların değil islam alimlerinin işidir .

lütfen dikkat ediniz

saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Haksöz tamam işte sen o veya başkası o putlara ibadet edin.(gerçi Allah kulları için küfre razı olmaz onların şükürlerine razı olur).ama onların cehenneme gideceğini biliyorsun.kuran derki onların hepsi ebeden cehenneme girecek eğer onlar ilah olsaydı oraya girmezlerdi der.seçim senin.kula kul olmak mı yoksa Gerçek Rab ve ilah olan Allaha kul olmak mı?

Kuranda kafirler için sen onların gerçekten işittiğini gerçekten gördüğünü mü sanıyorsun.gerçek körlük gönüllerin körlüğüdür der.Yoksa bizim gördüğümüz gibi hatta çok daha iyisini bazı hayvanlar da görür.demek ki bizim bir farkımız olmalı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet aynen dediğinizi gibi.Yapılan bir şey ister nesnel olsun,ister tasavvur olsun ona tapınılması mantık dışıdır.İnsan eliyle yapılan putların yapılan çağrılara cevap veremeyeceği aşikar olduğu gibi tasavvurlarda yaratılan allah da aynı şeklide cevap veremez,sadece inanırsınız o kadar. Bu mantık oyunu değil, mantığın ta kendisidir.

İnsanların zihinlerinden uydurdukları tanrılar, ancak bir puttan öteye gidemezler.

İnsan zihni ile uydurulmuş bir tanrının sonsuz, sınırsız, ezeli ve ebedi olmasından sözedilemez.... Ve insan böyle bir tanrıyı uyduramaz... Allah'ın sonsuz özelliklerini yazmaya kalksak bitiremeyeceğiz... O yüzden tek bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. Uydurulan bir tanrı tozu alınan bir puttur, Oysa Allah kıyaslanamaz...

Kıyası mümkün olmayanı insan zihni uyduramaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsanların zihinlerinden uydurdukları tanrılar, ancak bir puttan öteye gidemezler.

İnsan zihni ile uydurulmuş bir tanrının sonsuz, sınırsız, ezeli ve ebedi olmasından sözedilemez.... Ve insan böyle bir tanrıyı uyduramaz... Allah'ın sonsuz özelliklerini yazmaya kalksak bitiremeyeceğiz... O yüzden tek bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. Uydurulan bir tanrı tozu alınan bir puttur, Oysa Allah kıyaslanamaz...

Kıyası mümkün olmayanı insan zihni uyduramaz.

Sayın sardunya,

Allah, Tanrı, Rab, Hak, Hüda, Kibriya, Mevla, Yaradan, Halik, Yehova, Ahura Mazdah, Elohim vs.

Bu isimler çeşitli kültürlerin kafalarında canlandırdığı bir "yaratıcı" ya verilen isim.

Tıpkı Kalem, defterin diğer dillerde farklı şekilde söylendiği gibi.

Allah kelimesinin yukarda belirttiğim kelimelerden farklı bir anlam taşıdığını,

sadece müslümanlara ait olduğunu sizler söylüyorsunuz.

Sizler bunu böyle söylüyorsunuz diye, diğer kültürlerin bahsi geçen isimleri sizler gibi,

bir "yaratıcı" ya değilde, bir "put" a verdiğini iddia edemezsiniz.

Sanıyorum bu pek etik te olmaz.

Diğer inançlarda sizler gibi yaratıcının sonsuz özelliklerini saymakla bitiremiyorlar.

"Uydurulan bir tanrı tozu alınan bir puttur,"

Sizin kullandığınız bu deyimi siz onlar için kullanıyorsunuz, onlarda sizler için.

Bunlar bu şekilde "kısır döngü" olmuyormu?

"Kıyası mümkün olmayanı insan zihni uyduramaz."

Bizler içinse tüm inançların kendi yaratıcısı için yakıştırdığı, "Kıyası mümkün olmayan" deyimi de insan zihninin ürünü.

Selamlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah, Tanrı, Rab, Hak, Hüda, Kibriya, Mevla, Yaradan, Halik, Yehova, Ahura Mazdah, Elohim vs.

Bu isimler çeşitli kültürlerin kafalarında canlandırdığı bir "yaratıcı" ya verilen isim.

Tıpkı Kalem, defterin diğer dillerde farklı şekilde söylendiği gibi.

İşin böyle olmadığını..

Tam tersine.."Allah'ı insanlar zihinlerinde tasavvur etmediler ve kendileri uydurmadılar..

Fark burada..

Adına tarihmi dersiniz, dinmi dersiniz bilmem ama, Peygamberler geldi ve hak kitaplar indirildi..

Bu bir mantık değil, gerçeğin ta kendisidir..." yazmıştım..

Saygılar-sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kölünden selamlar bir kac zaman burdan hitap edicem.

sardunyam demekki eski peyganberlerin tanrilari vardi tanri allahla mukayese edilimez muhakkak, onun icin su sadomla gomara radyoaktifli silahla yok edildi, haaaa simdi anladim böyle bir seyin allahin yapmiyacagini bende tahmin ediyordum.

Ama bu olayi kuranimiz neden anlatiyor halbuki tanrilara karsi oldugunu hepimiz biliyoruz nasil bu durumu anliyabilicez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah'ı insanlar zihinlerinde tasavvur etmediler ve kendileri uydurmadılar..

Fark burada..

Bu bir mantık değil, gerçeğin ta kendisidir...

Saygılar..

Sayın kıral kuranın bir harfinin bile değiştirilmediği şeklindeki aslı olmayan sloganik sözleri tekrarlamaktan usanmadınız mı ?

Elimizdeki Kuran nüshalarında 7:69'daki Bastatan kelimesi, Sin harfiyle yazılacağına yanlışlıkla Sad harfiyle yazılmıştır.Sin harfi kelimenin altında not düşülmüş bir şeklide hala durmaktadır. Merak edenler bakabilir

Kurana harekeleri kim ekledi? Sizler istediğiniz kadar efendim bunlar yabancıların kolay okunmasını sağlamak amacııyla yapılmıştır şekline bahaneler üreteseniz bile bunlar açıkça müdaheledir.Müdahelenin olduğu bir şeyde ise değişmediğini söylemek sadece kendi kendini kandırmaktan başa bir şey değildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Lena hala anlaşılmazlığını koruyorsun..:)

Yani kim dedi eski peygamberlerin tanrılarının olduğunu, tanrılarda nereden çıktı.. Nerende çıkardın tanrıyla Allah'ı mukayeseyi..?

Sodom ve gomore halkına ne olduğuna gelince.

Onlar aşırı gitmiş bir kavimdiler ve helak edildiler.. bu kadar..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilimselci burda putlar olarak verdiğimiz şeyler farklı milletlerin dinlerin ilahı veya ilahları demiyoruz.

BU ayrı bir konu.aynı milletin ilahından bahsediyoruz.Türklere aslında Allahın dini kendi Türk dilinde kök tengri olarak verilmiş.herkese dini kendi dilinde gelir.bu inancı kabul etmek kesinlikle putlara tapmış olmak anlamına gelmez.Malesef bu kelime diğer dinlerdeki varlıkları tarif etmede kullanılınca anlamı değişmiştir.

her millete kendi anlayacakalrı şekilde veya kendi görebildikleri şekilde kendi dillerinde kendi alemlerinde dinleri verilmiştir.Ahura mazdaya veya Brahmana tapanlardan biz sorumlu değiliz.onlardan birisi mesela Ahura Mazdaya inanıp iyi işler yaparsa cennete gidebilir.hatta ateist bir insan bile cennete gidebilir eğer yararlı güzel işler yaptıysa.zaten kuranda kafirler dediği içinde inanç olmayan ateistler değil bile bile inkar eden, gizleyenlerdir.Yanlız kitap ehli olmak, kitap sahibi olmak biraz başkadır.bunlar hem sorumluluk hem de ceza bakımından daha ağırdır.çünkü onlara gök katından kesin bir bilgi ile kitap verilmiştir.bazılarına böyle içinde Allahın ayetleri olan bir kitap gelmesi ağır gelmiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.