Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

..vahh....vahh..!

figgaro

Önerilen İletiler

bak üzüldüm şimdi :(

kalbimi bilmem ama insanlık kötü..yaşın kaç bilmiyorum ama eskiyi hatırlarsan birbirini tanımayan insanlar

güvenirlerdi birbirlerine.şimdiyse kimle gözgöze gelsen kime gülümsesen korkarak kaçıyorlar hızla....

insanların gözünde her yabancı potansiyel bir tehlike artık....nerde kaldı baktıkça umudumuzu yeşerten çocukları sevmek...üzücü ama gerçek.

şimdi kalbim mi hain?cançekişen insanlık mı?

evet..haklılık payın var...biyolojik yaşım 29..ama ruhani yaşım..bazen bir çocuk..bazen de bir yaşlı.. :stuart: ..ya sen froz..yaş kaç..sankim büyüksün gibi.. :) görmüşlüğün verdiği tecrübe var gibi sende.. -_- ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 583
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

heheyt...ne güzel şeyler yazıyosunuz öyle..murathan mungan ıda çok beğenirim..can dündar ıda..tabi kendimden sonra.. :P ...sardunum nasılsın :clover: .....diloooşş :wub:;)

***ne kötü dimi..yaşamadan tüketmek..tükettikten sonra gelen keşkecik sendromları...bende dahilim bu sendrom içerisine ..can dündar da..murat han munganda..yanılmıyorsam sizlerde..kirlenmeden büyüyemeyizki..yanlış tercih insanın kendisini daha da bulmasını sağlar..tabi akıllıysa anlar..ve geçer..ve gider..ve zamanla herşey düzenden düzensizliğe doğru gider..düzeni ortada tutma hali bir savaş halidir..çabalarız..herşeyimizle..savaşırız..ailemizle..arkadaşlarımızla..sevgilimizle..kendimizle..savaşırızki gitmesin düzen düzensizliğe doğru... :) ...bazen de havanda su döveriz.. o da ayrı dava..

***muzipliğim..hoyratlığım..yaramazlıklarım mutlaka ki var..lakin karşımdaki kirli olabilir..ilişkimizi kirletebilir..ama benide kirletmesine müsade etmem.. :) ...isterse yıkılsın dünya..tüm değerler dönsün tersine..ne olursa olsun...çektiğim ve çektirildiğim en korkunç aşk acılarının sabahında..aşka bakışım..yine ateşliydi..hiç küsmedim..ama aşık olamayış...o başka..vardır da çıkması lazım açığa..bunları neden anlatıyorum.. :lol: ..tanıdığım çok insan oldu..aşk acısı..aldatılma..gibi şeyler yaşadıktan sonra..aynısınıda kendileri yaptı...bir başkasına..intikam alır gibi..komikçikler..kirlendiler yani..neyse..bu konular beni aşar...ben minnik bir çocuğum.. :blushing: ...bak küserim şimdi hepinize.. :online2long: ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet..haklılık payın var...biyolojik yaşım 29..ama ruhani yaşım..bazen bir çocuk..bazen de bir yaşlı.. :stuart: ..ya sen froz..yaş kaç..sankim büyüksün gibi.. :) görmüşlüğün verdiği tecrübe var gibi sende.. -_- ..

ya figgoş :lol:

allam ya bu yaşına kadar öğrenemedinmi bir bayana yaş sorulmayacağını -_- senden iki büyük :sweatingbullets:

hayattan saklanmadan yaşayan herkes kadar. :online2long:

hoşbulduk sardunyam. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya figgoş :lol:

allam ya bu yaşına kadar öğrenemedinmi bir bayana yaş sorulmayacağını -_- senden iki büyük :sweatingbullets:

hayattan saklanmadan yaşayan herkes kadar. :online2long:

hoşbulduk sardunyam. :clover:

pardon ya siz bayanmıydınız..belirtmedin ama.. :( ...yaşta 31 anladığım kadarıyla.. :w00t: ..

hııı..saklanmadan yaşayan.. yani ortadasın..biz gibi..hoş geldin aramıza.. : :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mini mini bir kuş konmuştu..

mendilimse solmuştu..

epirttiğim yüreğim..

yine seni sormuştu...

kül oldu savuştu..

merhem idi azıştı..

bağlamışken yaram kabuk..

yine kanı sızıştı..

yürürüm elde muşta..

ne işler geldi bu başa..

tam duruldum der iken..

düştü içime telaşa...... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

reklamda ne diyordu... kirlenmek güzeldir, kirlen ki momo temizlesin... çayır çimen lekeleri olmalı üzerinde, hatta kahve dökmelisin üstüne... eee birazda vişne lekesi oldumu tamamdır... :)

leke çıkarıcılar iç lekelerinide temizlermi acaba? :D

aşk kirletir insanı... sonra başka bir aşk gelir hepsini temizler... sonra aşk biter.... kir gider... :P

her biten aşkın ardından hepimiz biraz kırgın, kızgın, kinci, biraz depresif... sonra yine yeniden... sil baştan...

alabildiğince, olabildiğince aşk yeniden yenildikçe, güçlendikçe, büyüyen...

sonra şarkılar gelir ancak hakkından, bir dinler bin ahhhhh işitirsin... sonra Allah ne verdiyse söylenirsin...

(şimdi figgaronun güldüğünü görüyorum burada)

sen çok yaşa sardunya yok sarduncum hehehe :)

neyse şimdi bu kadar yeter arkası yarın gelsin...

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

reklamda ne diyordu... kirlenmek güzeldir, kirlen ki momo temizlesin... çayır çimen lekeleri olmalı üzerinde, hatta kahve dökmelisin üstüne... eee birazda vişne lekesi oldumu tamamdır... :)

leke çıkarıcılar iç lekelerinide temizlermi acaba? :D

aşk kirletir insanı... sonra başka bir aşk gelir hepsini temizler... sonra aşk biter.... kir gider... :P

her biten aşkın ardından hepimiz biraz kırgın, kızgın, kinci, biraz depresif... sonra yine yeniden... sil baştan...

alabildiğince, olabildiğince aşk yeniden yenildikçe, güçlendikçe, büyüyen...

sonra şarkılar gelir ancak hakkından, bir dinler bin ahhhhh işitirsin... sonra Allah ne verdiyse söylenirsin...

(şimdi figgaronun güldüğünü görüyorum burada)

sen çok yaşa sardunya yok sarduncum hehehe :)

neyse şimi bu kadar yeter arkası yarın gelsin...

:clover:

deliiii :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

pardon ya siz bayanmıydınız..belirtmedin ama.. :( ...yaşta 18 anladığım kadarıyla.. :w00t: ..

hııı..saklanmadan yaşayan.. yani ortadasın..biz gibi..hoş geldin aramıza.. : :clover:

uullleeeyyynnn ne ettin sen figgaro :sweatingbullets::angry: yanlış anlamışsın üç daha katın :lol:

pek hoşbulmadık :lol: ama neyse hoşbulduk :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

renklı ve renksızlerı ayrımı yıkayacaz :whistling::D

e tabi renkli renksiz karıştırırsan bütün çamarışlar ya mavi çıkar, ya pembe, olmadı mor... tabi bir daha giyemezsin... onçün ayrı yıkayacaksın... :P:wub::D

sensin deliiii :sorcerer:

uullleeeyyynnn ne ettin sen figgaro :sweatingbullets: yanlış anlamışsın üç daha katın :lol:

pek hoşbulmadık ama neyse hoşbulduk

canım frozenim sen 16,5 değilmiydin... hadi hadi hoşgeldin :wub::)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insan aynı anda kaç değişik duyguyu yaşayabilir?

öfke, sevgi, mutluluk, hüzün, acı, sevinç... bütün bunları içinde aynı anda hissediyorsa biraz delidir değil mi? :P güne nasıl başlarsan akşam öyle oluyor benim için, eğer kötü bir rüya gördüysem bütün gün paranoyak dolaşıyorum gözümde herkes potansiyel şüpheli :stuart:

ve en çokta gözlerdir dikkatimi çeken ve asla yalan söyleyemeyen... sözler söylemek kolaydır, sevgi sözleri, öfkeli sözler, ya da atıp tutmak diyelim... asarım, keserim, severim, senin için ölürüm....v.s. eğer gözlerinde bu sözleri söylerken başka bir ifade varsa uzak durmalı büyük bir yalancı demektir karşımızdaki... :excl:

figgarocum... neydi topic haklı çıkma çabası... dün konuşmuştuk... haklıyız, güçlüyüz, kazanacağız... :D sloganları ile hak aranmıyor... ama bu dünyada haklıya hakkı teslim edilmiyor ki, bir yengeç sepetindeyiz hepimiz birimiz sepetten çıkmak üzereyken biri tutup ayağından geri çekiyor... kimse kimsenin haklılığını, başarısını çekemiyor yok sayıyor... bencileyin... benciller...

kendi pencerelerine hapsolanlar, at gözlükleriyle bakanlar, konuşması gerektiğinde susup, susması gerektiğinde konuşanlar kim onlar... biz... hepimiz...

ben en çok yemin edenlerden tırsarım, çok yemin çok yalan demektir... yeminini kendisine şahit tutanlar aslında gözlerinden yalan fışkıranlardır... vallahi, billahi, şerefim üzerine, şunun üzerine, bunun üzerine... :)

egoistler var birde tırıs tırıs tırstığım... aman onlara yaranmak zordur, kendileri için yaratılmıştır bu dünya, üstün varlıklardır onlar, başları havada, omuzları dik, ben burdayım edasıyla yürüyüp, bütün gözlerin üzerlerinde olmasını dileyen, fark edilmeyincede çıldıran tipler... hep onlar doğruyu söyler (!) hep haklıdırlar (!) hep başarılıdırlar (!) kendilerine hayrandırlar, hayranlık uyandırmalıdırlar (!) sen hiç bir şey bilmiyorsundur, hiç anlamıyorsun, hiç görmüyorsun... o biliyor, o anlıyor, o görüyor.... o var ya o... tamda Ali Desiderodur... :P

(sevgili frozen 16,3 müydü pardon, benden 0,5 gün büyükmüşsün ablacım) :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Baştan çıkarıcılığın dişi haykırışı...

iki yıl önceydi..bir resim sergisinde tanışmıştık...ODTÜ mezunu imiş..çevre mühendisi..isminizi bağışlarmısınız..dedim..OYA ..dedi...vıy..vıy..vıy..30 yaşlarında beyazla kumral karışımı..yeşilimsi bakan gözler..ovalımsı bir endam..gülüşünün gamzesinde oluşturduğu zeka parıltıları...heheyt..heyt..bıraktı tabloları figgaro..gözler gamzelideydi..ne oldu ise..iki kadeh şarap elimizde..ve bir tablonun önünde bakışıyorduk..pardon..tabloya bakıyorduk.. :) ..ne görüyorsun dedi tabloda..seni görüyorum ..dicektim ya..şarap dilimi kamaştırdı.. :P ..resssam çok solgun renkeler seçmiş..herhal..solgun bir yaşam sürüyor..dedim ...yüzüme bakaraktan..nerden bildin..dedi..neyi dedim nerden bildim..ressamı tanırım ..dedi..şu günleri gerçekten de solgun...Allahallah..oysaki kafadan atmıştım..neysem çaktırmayaraktan..etmece (atmaca) devam...en beğendiğin ressam hangisidir ..dedi..şizofren sarısını yaratanı sevmiştim ..dedim..yaaaa..dedi..evet..Van Gogh..ŞAŞIRTIMSI BAKTI YÜZÜME..neden dedim öyle baktın..yapılan ve eylemler ardındaki ile ilgilenirim ben ..dedim..piccaso..salvador dali..iyidir..ünlüdür..ama benim adamım..van gogh tur..dedim..çünkü onu anlamıştım...neysem ..oda Dali hayranıymış...uzatmayaraktan fazla ..ressamlılık halini..genel..güncel muhabbetlere girdik..

***bir sanat ve felsefe klübünün yöneticilerindenmiş..göğsündeki broşun parıltısı , alsada bazen gözümü..devam ettik sohpete..ama yeşil bir kıyafet giymişti..gece kıyafeti..bense yanında garson cumali gibi.. :lol: ..deri ceket..kot pantolon..kirlimsi bir toppiş sakal..uzuncanakta bir atkı..saçaklı bir ense..derinsel bakışlar..gülmeyin..gülmeyin..karizmayımdır.. B) ..baktım ki konuşkan..etkileyici..etraftaki erkek sinekler de uyarılma hallerinde..amma..OYA..oyar gibi bakanlardan..sanat ..felsefe..tarih..derken..sıkıldım..biraz gıgıra daldım..espirik olarak algıladı..güldü..gülüştü..belirginliği gamzesinin şaşırtıcıydı..klüplerine davet etti..gittim..bir hafta sonra..

***içeride idi..selamlaşma..tokalaşma..mucuk mucuk halleri...nasılsınız dedim..şizofrenden az sarıca ..dedi..komikçik..attım bir sırıtış...sen nasılsın dedi..dali den az delice ..dedim..paskırdı..nasıl gülüyor..dur ..dedim..dur.vererekten kağıt mendil..sil dedim..göz yaşını..akmadan rimerin.. :) ...kütüphane bölümüne gittik beraber..masada bir kitap..ERASMUS..deliliğe övgü..vıy..vıy..bunu okuyodum dedi..okumalısın zaten dedim..nasıl yani dedi..derken çaylarımız geldi..yanında küçük kurabiyeler..yani dedim..erasmus işte..okumalısın.. :unsure: ..................yarım kesiyorum arkadaşlar..sonra devam ederiz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar sayfanın edebi değerini düşürdüğümden dolayı(okuyun anlarsınız :lol: )özür....

benide yollar bugün kitap fuarına doğru götürüverdi...dedim ohhh bugün cuma in cin top oynar bende şöyle sindire sindire içcağızıma gezerim...hanibir reklam varya...OH BEEE! demez olaydım bir gittimki ohooo bir trafik koca koca otobüscükler mini minicik çocuklar...geçmek için rahat 3 dakika birbirini bekliyon yada ezip geçiyon...

neyse gözümü karartıp girdim...ölmek yok dönmek hiç yok..cafeye gidip kahvemi,sigara mı içtim kalktım..dolaştım itile kakıla...bir sürü kitap aldım,turgut özakman ve vural savaşla standları boş olduğu için tanışıp sohbet etme imkanını buldum...nasıl kibar,nazik ve şeker gibiler :wub: sonracıma baktım kollarım gereğinden fazla uzamış dedim gidip bir çayımı içeyimde neler almışım bir inceleyim,gıcır gıcır kitaplarımı bir koklayayım(kitap kokusuna bağımlılığım var da :blushing: )nerdeeeee millet yerlerde oturuyor....dışarda kar başlamış,rüzgar var...akıllıyımya çıktım dışarı taksi bulucam...evet düşündüğünüz gibi taksi nerdeeee :lol: tam 1 saat evime gitmenin yollarını aradım(bilseniz beğenmediğim vos vosumu nasıl aradım) ,üşüdüm sonunda bir belediye otobüsü geldide e-5 te bir yerde inip taksiye binip evime gelebildim....OHHH BEEEE

ha bu arada o kadar suyun içinde hiç ıslanmamayı başaran ben evimin kapısında taksiden inerken çoraplarıma kadar ıslandım :stuart: ...tek tesellim kitaplar arabada kaldığı için kurtuldular. -_- ... :online2long:

sardunyam :wub: yaktın beniii abla ha.. :lol:

figooooooooooşşşşşşş papucu yarım geldim foruma oynayalım :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dün, bugün ve yarın...

O kadar zaman önceydi ki zaman diye bir şey yoktu. İnsanlar güneş doğup batıncaya kadar yaşıyorlardı hayatı.

Bir daha hiç olmayacakmış gibi dolu ve anlamlı...

Derken zaman diye üç parçalı bir şey icat etti insan. Bir parçasına "dün" dedi, diğer parçasına "bugün", öteki parçasına da "yarın."

Sonra fesat karıştı zamana ve insan bugünü unuttu. Dünü düşünüp pişman oldu, yarını düşünüp telaşlandı; ama işin ilginç tarafı, tüm telaş ve pişmanlıkları güneş doğup batıncaya kadar yaşadı.

Farkında olmadan rezil etti bugününü. Oysa yarın, bugüne "dün" diyor, dünde bugün için "yarın" diyordu.

Bir türlü beceremedi. Bir eliyle yarına, diğer eliyle düne yapıştı. Bugünü eline yüzüne bulaştırdı...

Mutsuz oldu insan. Ve ne gariptir ki yarının telaşı da, dünün pişmanlığını da hep bugün yaşadı;

ama bugünü hiç yaşayamadı. Ne yarın, ne de dün...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın frozen...

istanbulda yaşamak zor..üç yılda beni yedi orası...son icraatım sa..köprüden el sallamak oldu istanbula..sonra memleket.. :) ...daha küçük daha basit..daha çok kendin..kitapların ıslanmayışı sevindirici..sense bikaç gündür yoksun..herhal o ıslaklık hasta kıldı sizi..akışkanların hınzırlığı ve hapşırık halleri ise içinde bulunduğunuz durum..acil şifalar diler figgaro..limonuda çaya çorbaya karıştırmayı unutmayın..nükteli ve edebi yazılarınızdan bizi mahrum bırakmanızı istemeyiz..daha sizi yeni kazanmışken.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dün, bugün ve yarın...

O kadar zaman önceydi ki zaman diye bir şey yoktu. İnsanlar güneş doğup batıncaya kadar yaşıyorlardı hayatı.

Bir daha hiç olmayacakmış gibi dolu ve anlamlı...

Derken zaman diye üç parçalı bir şey icat etti insan. Bir parçasına "dün" dedi, diğer parçasına "bugün", öteki parçasına da "yarın."

Sonra fesat karıştı zamana ve insan bugünü unuttu. Dünü düşünüp pişman oldu, yarını düşünüp telaşlandı; ama işin ilginç tarafı, tüm telaş ve pişmanlıkları güneş doğup batıncaya kadar yaşadı.

Farkında olmadan rezil etti bugününü. Oysa yarın, bugüne "dün" diyor, dünde bugün için "yarın" diyordu.

Bir türlü beceremedi. Bir eliyle yarına, diğer eliyle düne yapıştı. Bugünü eline yüzüne bulaştırdı...

Mutsuz oldu insan. Ve ne gariptir ki yarının telaşı da, dünün pişmanlığını da hep bugün yaşadı;

ama bugünü hiç yaşayamadı. Ne yarın, ne de dün...

:):clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şmdi noluyo burda biri bana anlatsın da biz de bi ucundan tutalım şu işin... Hayır yani en başında okurum ama cok zaman alır :) Şöyle kısa bi özet geçseniz diyorum hani... Bu arada Figgaro yazdıklarını okumak acayip keyif verdi... Eğlenceli bir dil kullanmışsın ya doğal olarak ben de okurken epey bi eğlendim... :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gloria'cım hoşgeldin tatlım... :wub: biz varya biz burda biz gibi yazılar yazıyoruz, bazen alıntılıyoruz bazen içimizdeki bizin sesine kulak veriyoruz... figgarocum varya o zaten edebiyat ustası, düşünsel gelişimimin arkadaşı, haklı çıkma çabalarımıza gülüp geçer o... o varya o, birtanedir...

sende katıl bize, senin içindeki ses sana ne diyorsa bize söyleyebilirsin (tabi çok özel olanlar sende kalabilir) :P bu arada sedatla barışmışsınız çok sevindim dilerim bir daha aranız açılmasın ikinizde iyi insanlarsınız... :clover:

frozenim hastamı olmuş, olmasın ya, benimde burnum kırpışmaya başladı, kıpır kıpır, pürk pürk ediyor... :wassat::blink:

İstanbul yer bitirir insanı demişsin figgarocum, yemez be arkadaşım İstanbul güzeldir, boğaz ömre bedeldir, adalar baharda cıvıl cıvıldır, Beyoğlu Taksim insan kalabalıklarında yalnızlığı yaşayanların mekanıdır, kenar mahalleler samimi komşulukların yapıldığı birer minyatür anadoludur... Etiler'in arka mahalleleri gecekondularla dolu, Akmerkez ise sosyete mekanıdır... İçiçedir burada herşey... yorucudur, belki bazen boğucudur ama güzeldir İstanbul'da yaşamak... Bazen alıp başını gidersin ama en fazla 10 gün uzak durursun bu şehirden... sonra dönersin ve eğer gün ağarırken girdiysen şehre marmara ışıl ışıldır... boğaza bu kez merhaba demek için el sallarsın...

Çok nazlı bir sevgili gibidir İstanbul... Nazından bıktırır ama onu bırakamazsın... Hastalıklı bir sevda gibidir aklından çıkaramazsın... İstanbulluya İstanbul dışındayken Sezen'in Ahhhh İstanbul'unu dinletmeyin çıldırabilir... :sorcerer: Avucumun içini bildiğim gibi bilirim bu şehri.... çok severim... bin defa gitsem bin defa geri dönerim...

Ama şuda bir gerçek ki nerdeeeeee o eski İstanbul.... bütün sevgilileri birşeyler aldı götürdü bu şehirden... Şimdi sokaklar kapkaççılarla haşır neşir, birbirine tahammül edemeyen sahte dostlarınız ve komşularınız olabilir... Trafikte katil olma ihtimaliniz çok yüksektir... :shuriken: her şeyin en ucuzuda, en pahalısıda bu şehirdedir... İstanbul'da, Mevlananın dediği gibi nice insanlar görürsünüz üzerlerinde elbise yok, nice elbiseler görürsünüz içinde insan yok... Zenginliğinde fakirliğinde enleri buradadır.... açta buradadır, tokda...

Ama İstanbul'lu olmakta İstanbul'da yaşamakta ayrıcalıktır... Hani sizi hasta eden aşkınız gibi bin kere terk etmek istersiniz edemediğiniz gibi, gittikçe saplantılı bir aşkla bağlanırsınız... İstanbul adına en fazla şiir yazılan kent, en güzel şehir... İstanbul ahhhh İstanbul...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şmdi noluyo burda biri bana anlatsın da biz de bi ucundan tutalım şu işin... Hayır yani en başında okurum ama cok zaman alır :) Şöyle kısa bi özet geçseniz diyorum hani... Bu arada Figgaro yazdıklarını okumak acayip keyif verdi... Eğlenceli bir dil kullanmışsın ya doğal olarak ben de okurken epey bi eğlendim... :):clover:

ne demek efendim.. :blushing: ..teveccühünüz.. sevgili sardunyamız..size herşeyi açıklamış..biz bir aileyiz..sanal manal ama..idare ederiz.. :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın frozen...

istanbulda yaşamak zor..üç yılda beni yedi orası...son icraatım sa..köprüden el sallamak oldu istanbula..sonra memleket.. :) ...daha küçük daha basit..daha çok kendin..kitapların ıslanmayışı sevindirici..sense bikaç gündür yoksun..herhal o ıslaklık hasta kıldı sizi..akışkanların hınzırlığı ve hapşırık halleri ise içinde bulunduğunuz durum..acil şifalar diler figgaro..limonuda çaya çorbaya karıştırmayı unutmayın..nükteli ve edebi yazılarınızdan bizi mahrum bırakmanızı istemeyiz..daha sizi yeni kazanmışken.. :clover:

sayın figgaro.....(frozzzz'a ne oldu :stuart: )

haklısın istanbulda yaşamak zor....ama sardunyamın dedikleride doğru....çıkan sonuç zor ama güzel :)

evet hastayım,bugün biraz daha iyiyim ama şimdide minik kızım hasta. :( dün akşam ateşlendi ve sabaha kadar uğraştık,galiba bronşit neyse yarın doktorda anlarız....teşekkür ederim şifa dilek ve önerilerine :)

canım sardunyam teşekkürler.figgaronun dediklerini uygula sende..

gloria hoşgeldin :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KORKU...

evet..üşüten arkadaşım belkide haklı..ardındaki kaf dağının belkide korkularımın ardında..ne acı..ekonomik korkularda var tabi..işin ehemmiyeti çıktığında açığa bilir ki figgaro..sistem dayatıları da vardır..tasarrufun olma hali..kim kalmış aç..kim kalmış sırtsız..kazaksız..amma düşünüldümü bu kaygılar insan yine yerinde sayar..evet..evet..kimki kusursuz..kim tam..kim dir yeten..figgaro düşünceli..yaratıcılığın en çaresiz anlarda olduğunu bilir figgaro..ve haykırır..ve atılmalı..ve itilmeli düzenek..ve bin kilometrelik yol..ilk adımla başlar gerçeği çıkmalı ayyuka..gömülmüşken kafam kuma..itilmelide popo aşağı..çıkartılan kafa..almalı nefes..ve ışık kamaştırmalı gözümü..ufaktan bir neşe kaplar..figgaro şimdi gider evine..soğukta bastırdı..üşür parmakçıkları...yasık ama yassık..sonra nasıl yazar.... :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ATLA KATIR TEPİŞİR ARADA EŞŞEKLER EZİLİR.. :lol: ..

İşte gelir arı duru bir istem ve ardından söylenmesi gereken..niceleri vardır..niceleri...piyoncuklar..geçmiş .şimdi ve gelecekte de olacağı gibi..olmaz başlara bişey..hani bir söz var..kich..Almanca olması lazım..ortak payeler adına toplama bir çember içerisinde insanları. .ve bu vaatler..başlar tarafından verilir..mesela nasıl diri tutar bir baş saffını(kendine inananları) ortak bir düşman yaratır..toplu halde tutmak için kişileri etrafında ve..baş kalabilmek için..öğütlediği halkların kardeşliğidir..yok öyle bişi...halkların kardeşliği..pehh...varsa bilem ütopya..amma..insanları umut ettikleriyle kandırmamak lazım..ama kandırmazsa nasıl baş kalır..işte bu tür başların peşinden gidenler..başka bir başın topluluğunca çarpışmak zorundadır..ve nolur sonucunda..bir baş at..diğer baş katır..arada ezilen topluluksa eşşek...neymiş atla katır tepişir arada eşşekler ezilir.. :) ...

***çünküm..lider olunmaz..doğulur..ve tarihte lider olmuş insanlar..farkında bile değildir..lider olduğunun..onu halk belirler..lider olmak için mücadele etmez..inandığı için eder..ve geçer..ve geçer..durmaz zaman yerinde...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.